In Darde dag Kaagweek kreeg zijn teamwedstrijden Regenboogklasse leidt Holland, in N.N. 22 M2 de Friezen Nijmegen weer in het teken van de traditionele Vierdaagse DE ZWARTE ZWAAN DINSDAG 21 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA Curagao liep goed in op hei Kaagieam De derde dag van de Kaagweek was zo mogelijk nog beter dan de twee eer ste, want er was volop zon en wind en bovendien hadden d- zeilers weer de plassen voor zich alleen zonder gehin derd to worden door de pleiziervaarders. Dat wil allerminst zeggen, dat het til was op de Kagerplassen, verre van dat. Het lijvige programma van wedstrijden, dat elke dag verwerkt moet worden, brengt nog altijd rond 450 schepen aan de start en om dat iedere keer opnieuw te verwerken vraagt van het wedstrijd comité een inspanning van de vroege morgen tot de avond. Op de laatste drie dagen wordt niet minder dan 31 maal gestart en de leden van het wedstrijd comité moeten wel valkenogen hebben om toe te zien, dat alles in de banen van geleidelijkheid normaal wordt afgewerkt Maar het geschiedt en dat is het groot ste compliment voor het wedstrijdcomité met voorzitter L. van der Steur aan het hoofd, die weet wat zijn mannetjes waard zijn, die weet, dat hij er op kan vertrou wen en die zelf de algemene leiding strak in handen houdt en bovendien nog heel wat werk heeft in de protestcommis sie, die over het algemeen niet over werk te klagen heeft. Een compliment namens de wedstrijdzeilers en niet minder na mens de vele watersportenthousiasten, die trouw iedere dag de verrichtingen der zeilers van nabij gadeslaan, is hier zeker wel op zijn plaats. Een compliment inderdaad voor de werkers, die 's morgens om 9 uur al weer op de starttoren zijn, klaar voor de waarschuwingsschoten, die de nieuwe wedstrijddag moeten inluiden. En op de laatste drie dagen van de Kaagweek zijn het telkens de Regenboog zeilers in de Kolland-Friesland-teamwed- strijd, die het eerst hun schepen start- k'aar maken. Ditmaal kwamen voor Friesland uit de Sneek-zeilers E. K. Hoekstra, J. Alberda, J. de Wilde en G. Ooms, voor Holland de Kaagzeilers ir. G A. Bakker, J. Hofland. J. H. C. Sieverts, en C. W. Kist, die voor de nodige span ning moeten zorgen. En spanning is er altijd, ook al is er somtijds niet altijd evenveel strijd voor nodig gelijk op deze eerste morgen van de strijd. Aanvanke lijk hadden we deze wel verwacht van Ooms en Alberda, want zij startten lang niet slecht. Onder hen op vrijwel gelijke lijn lagen Hofland, Bakker en Wist van het Kaag-team. Dat was natuurlijk niet goed en Kist zocht daarom al spoedig een Friese tegenstander op om te vechten en zijn teamgenoten kans te geven aan kop te komen. Hij kwam naast Alberda te liggen, maar in heel onvoordelige positie, zodat hij laatste werd. Daar toefde hij nog toen hei rak naar Dieperpoel heen en weer was afgelegd, maar bij het rond gaan langs de Lakerpolder, schoof hij weer 'n plaatsje naar voren, om later be halve de Wilde ook Alberda te passeren. Zelfs kwam hij nog voor zijn teamgenoot Sieverts. Het Holland earn eindigde op de plaatsen 1, 2, 5, 7. terwijl de Friezen met de plaatsen 3, 4, 6, 8 genoegen moesten nemen. De stand na de eerste dag werd daardoor: Holland 21.1 pnt, Friesland 15 punten. De teamwedstrijd t-ssen Holland en Friesland in de N.N. 22 M2 klasse le verde een kleine zege op voor de gas ten. Zij bezetten de plaatsen 1, 4, 5, 7, Holland 2, 3, 6, 8, zodat Friesland een puntenvoorsprong van 19.'17 behaalde. In de middag werd voorts de tweede teamwedstrijd van de teamwedstrijd in de Pampusklasse tussen Curagao en De Kaag gezeild, waarbij de leden van zeil- club Asiento heel wat beter voor de dag kwamen dan in de eerste wedstrijd op zondag. N. Dapper deed zijn naam eer aan door als eerste binnen te komen, T Pelinkhof werd derde, T. L. Bijl vijfde en J. H. Alberts zesde, terwijl de Kaag zeilers Th C Chaudron, E. A. Labouche- re, H. J. Greevelink en M. W. J. v. d. Horst resp met de 2e, 4e, 7e, en 8e plaats genoegen moesten nemen. De gasten verkregen daardoor 21.1 pnt, tegen de Kaag 15 punten, zodat de stand na twee dagen is: De Kaag 38.1 pntCura gao 34.1 pnt. Terwijl de eerste teamwedstrijden nog aan de gang waren werden alweer ver schillende klassen voor de open natio nale wedstrijden gestart, want dat gaat als het ware aan de lopende band, wil men het lijvige programma volgens sche ma laten verlopen. Daaronder behoorden de Vrijheldsklassers, wederom in twee A-groepen gestart. Hier leverden Bouw van Wijk en G. de Reuver een aardige strtfd De eerste had lange tijd de lei ding. doch de Reuver slaagde erin als eerste de tweede ronde in te gaan. In het Kruisrak kreeg Van Wijk hem even wel toch weer te pakken en hij won de race In de andere groep zegevierde weer J R. de Vries, zodat deze de leiding heeft in het algemeen klassement. De Pampusklasse leverde ditmaal weer weer strijd op dan gewoonlijk en H. J. de Ruyter had het lang niet gemakkelijk. Hij werd n.l. tweede achter M. Blok met G. Biesot op de derde plaats. De Ruyter tjhield de eerste plaats voor de hoofd prijs B. Kraan zegevierde voor de tweede maal in de 12 M2 klasse, ditmaal met W Guldemond. C. Guldemond en A. C. jOudeworter achter zich, terwijl Jac. Kraan weer hoegenaamd geen tegenstand ondervond in de Vliegende Hollander klasse. zodat hij met een straatlengte eerste werd vóór P. Fre~h. Een nieuwe winnaar leverde ook de strijd in de Valkenklasse op. Het was H. Kirkenier, die de gehele wedstrijd door het veld aanvoerde en met fraaie voor sprong eerste werd. Mej. A. de Wit plaatste zich tweede, C. van Schie derde en Rolf v d. Baumen vierde. In het veld van Drakenzeilers wat dit maal Jan Bier de sterkste. Het duurde even alvorens hij de leiding kreeg op ir J. J. de Jongh, die waarschijnlijk geen gemakkei ijko taak aan de kop had, want de weelde van de leiding in een groep van sterke zeilers valt niet. licht. Toen de schepen voor de tweede maal op de Dieperpoel waren had Bier eindelijk de Jongh to pakken en in het verdere ge deelte van do strijd moest deze ook nog de tweede plaats aan Cor Groot laten. De in twee groepen gestarte Regenbo gen leverden weer overwinningen op voor de Fries E. K. Hoekstra en de Rotter dammer J. Hofland en indien de voorte kenen niet bedriegen zal de strijd om de hoofdprijs dit jaar wel tussen deze twee zeilers gaan. De uitslagen waren verder: Noord Nederlandse 22 M2 klasse: 1. A. Knol, 2. A. Wolters, 3. ir. A. Bonnema. 16 Me Streepklasse: 1. F. Grimm, 2. F Jansma, 3. Th. Paulsen, 4. J. Blonk. Finnjolléhklasse: 1. Koos de Jong. 2. G. J. Leverland, 3. H. Sleeswijk, 4. de Winkel. Olympiajollenklasse: 1. B. Tournier, 2. Jac. F. Stap, 3. C. Visser, 4. H. J. de Jong. Sternklasse: I. v. d. Waal, 2. P. v. d. Winden, 3. H v. d. Rest, 4. E. Hofkes. 12 Voetsjollenklasse: 1. F. Daniels, 2. W. van 't Hoogerhuys, 3. J Hulsker. Jeugdklasse: 1. D. van Wely, R. Al berts, 3. mej. A. Vunderink, 4. J. Oer- lemans. (In deze klasse is gisteren tevens een wijziging aangebracht in de uitslag van zondag De eerste tien aankomenden werden nl. gediskwalificeerd wegens het verkeerd ronden van een boei). OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP FLYING DUTCHMANKLASSE In de baai van Whitstable aan de kust van Zuid Engeland is gisteren de eerste van de in totaal 6 wedstrijden gezeild, die tellen voor het wereldkampioen schap in de Flying. Dutchmanklasse. Be halve dat het bij deze races gaat om de eer 's werelds beste F. D. zeiler te zijn. kan men de uitslag van Whitstable be schouwen als een graadmeter voor dc olympische spelen van 1960. 14 Deel nemers verschenen aan de start. Wereld kampioen Tasker (Australië) die aange kondigd had zijn titel niet te zullen ver dedigen, ontbrak. De Nederlandse zeiler Ben Verhagen eindigde in de eerste r die door de Italiaan Mario Capio werd gewonnen als zevende. Hij legde de baan van 11 zeemijlen af in 3 uur 3 min. 12 seconden. Verhagen finishte nog voor ex-wereldkamploen Rolf Mulka (Did) die bij de start slecht wegkwam. De winnaar van gisteren Capio lag het grootste gedeelte van de race in derde positie. In het laatste rak, waar men de spin-aker kon hijsen, liep hij verreweg het snelste en won met 59 seconden ver schil. De uitslag was: 1. Mario Capio (It.)2. A. Jardine (Eng.); 3. G. Pagell (Oost Did.); 4. R. Tiriau (Fr.) 3.00.09; 5. I. Helenyi (Hong.) 3.02.20; 6. J. Renevier (Zwits.); 7 B. Verhagen (Ned); 8. H. Hogh (Den.) 9. R. Mulka (W. Did.); 10 L Hellmann (Zweden) 3.04.27. Tegelijkertijd met het wereldkampioen schap Flying Dutchmanklasse waaraan uit elk land slechts één deelnemer mag deelnemen, wordt in Whitstable wed strijden gehouden ter gelegenheid van de Flying Dutchmanweek. Onze landgenoot Jongeneel (Boskoop) bezette daarin de vierde plaats achter drie Engelsen. De dag tevoren was hij reeds tweede geworden in een internationale wedstrijd achter de Brit David Court-Hampton. VIERDAAGSE TE NIJMEGEN Gisteravond hartelijke ontvangst Het Vierdaagse-leger Breunese heeft weer bezit genomen Nijmegen. Vijf dagen lang zal het Vier- daagse-legioen de Keizer-Karelstad weer beheersen. Met extra treinen, een ontelbaar aan tal bussen en talloze militaire trucks hebben de vele tienduizenden, die dat Vierdaagse legioen vormen, naar Nijme gen gebracht. Inderdaad, vele tiendui zenden. want tot dat legioen behoren niet alleen de bijna 15.000 deelnemers aan de marsen. Ook de vele „oud ge- dienden" maken daar deel van uit. Evenals de vele duizenden, die, sinds jaar en dag, de laatste week van juli „zomaar" naar Nijmegen komen, omdat het dan „Vierdaagse" is. Ze zijn er allemaal weer: de stramme Britse sergeant-majoor met zijn ver- majoor yaarlijke knevel, do Zwitserse Alpen jagers die er nog aan moeten wennen, dat er ook nog vlakke wegen bestaan op deze wereld; de Israëlische militai ren met hun zelfbewuste zang. Ja, Nijmegen heeft weer wat weg van een metropool. In vele talen wordt er meestal niet al te vlotgecon- veseerd. Vooral de binnenstad, waar het druk is van de mensen, die weinig meer doen dan lopen en kijken, doet feeste lijk aan. De groene vlag met het oranje- kruis, al dan niet voorzien van de klim mende leeuw het embleem van de KNBVLO beheerst weer het stads beeld. Voor de „ouverture" van deze 43ste Vierdaagse zorgden weer de Belgische para-troopers. Even na half drie landde de eerste groep Belgische parachutis ten in de Ooy-poider. Tot drie maal toe kwam het toestel van de Belgische luchtmacht terug om van betrekkelijk geringe hoogte de parachutisten te droppen. De vierde maal zagen de dui zenden toeschouwers op de machtige Waalbrug en aan de voet van het his torische Valkhof het vliegtuig op grote hoogte over komen. Drie kleine 6tipjes maakten zich los. In angstige spanning wachtte een ieder af. Na een vijftiental wel heel lange seconden ging er een zucht van verlichting op: de demonstra tie van de vrije val was volkomen ge slaagd. De parachutes openden zich en bijna statig zweefden de drie Belgen in de richting van de Ooy-polder, zodat de toeschouwers met een verlicht hart huiswaarts konden keren. Een van de dertig Belgische para's scheen bij zijn landing in grote moei lijkheden te geraken. Zijn gele para chute was gescheurd. Achteraf bleek ook dat een onderdeel van de show te zijn. En zonder veel moeite kwam de Belg dan ook behouden aan de grond. De vlaggenp&rade. In de avond volgde een kleurrijke en sfeervolle vlaggenparade in het Goffert- stadion. Na een, door zijn eenvoud in drukwekkend vlaggespel, waarin de burgergroepen hun deel kregen, wer den de volksliederen van de dertien vertegenwoordigende landen gespeeld. Zelfs die ene Italiaan die overigens in Nijmegen woont en een ijscoman is kreeg zijn nationale hymne te horen. Tot slot maakten de groepen hun ere- ronde langs de tot op de laatste plaats bezette tribunes waarvan het applaus van de dertigduizend toeschouwers steeds weer op de voorbij marcherende groepen neerdaalde. Pech voor vrijwillige brandweer. Voor*de vrijwillige brandweer van Brakkenstein is deze 43e Vierdaagse Vandaag begon In Nijmegen de inter nationale Vierdaagse en het was bij het gebouw der vereniging in de Keizerstad een druk bomen en gaan van deelne mers. De heer op deze foto, die nit voorzorg al een tropenhelm had opge zet kreeg het kennelijk ai warm bi] het denken aan de fikse tippel van van- wel zeer onprettig begonnen. Amper hadden de amateur-spuitlieden hun plaatsen in het Goffertstadion ingeno men of door de luidspreker klonk de mededeling „willen de leden van de vrijwillige brandweer van Brakkenstein zich onmiddellijk naar hun posten be geven aangezien er in hun gebied een bosbrand is ontstaan?" Onderscheidingen. Vier personen hebben gisteren in de bijzondere vierdaagsebelangstelling ge staan. De leider der marsen, majoor b.d. J. N. Breunisse, kreeg tijdens een ont vangst op het stadhuis te Nijmegen in verband met zijn zeventigste verjaardag de zilveren erepenning van de gemeen te Nijmegen. Bovendien mocht hij de zilveren legpenning van het Luxem burgse leger en onderscheidingen van drie burgemeesters uit Engeland in ontvangst nemen. De drie andere belangstelling-trek kende figuren waren instructeurs van 't Belgische parachutisten detachement. DE ZESDE VIERDAAGSE TE APELDOORN Gisteravond heeft de burgemeester van Apeldoorn, de heer A. L. de Tombe de zesde Vierdaagse van de NWB of ficieel geopend. Dit gebeurde op het grote marktplein, waar zich de wande laars met hun vlaggen en vaandels had den verzameld. De voorzitter van de NWB. de heer W. J. Korn, bracht dank aan diegenen, die het vele voorberei dende werk hadden moeten verzetten. Burgemeester des Tombes heette in zijn toespraak het wandellegioen van harte welkom. Beide sprekers drukten de wandelaars vooral op het hart zeer voorzichtig met vuur te zijn in bos en heide, aangezien het brandgevaar door de aanhoudende droogte zeer groot moet worden geacht. DUIZEND TIPPELAARS I - BEDACH1EN ZICH - I Zondag waren er voor de 43e Vierdaagse te Nijmegen 14.537 wandelaars ingeschreven. Maandag- 2 2 ochtend hadden zich hiervan 967 personen niet gemeld, zodat er dus 2 13.570 deelnemers overbleven. 2 2 Vanmorgen startten er 188 niet, 1 zodat het totaal aantal wandelaars 2 2 dat dinsdagmorgen de Betuwe in- 2 trok, 13.382 betrof. Tien minuten voor vier gingen 2 2 de eerste wandelaars die 55 km. lopen van start, om negen uur 2 vertrokken de laatsten, die 30 km. 2 2 voor de boeg hebben. Het weer is voor de deelnemers ideaal. Een bewolkte lucht, iets 2 wat voor dit bijkans schaduwloze parcours bijzonder gunstig is, en 2 2 geen regen. WIELRENNEN In het sportpaleis te Antwerpen zijn gisteravond internationale wielerwed strijden gehouden, waarvan de op brengst ten goede kwam aan de familie van de onlangs verongelukte Belgische renner „Rupske" Lauwers. De Neder landers, die aan deze wedstrijden deel namen, leverden goede prestaties. Joop Captein won een internationale afval wedstrijd voor de Belgen Verach- tert en Severeyns. In een klassements wedstrijd voor amateurs werd Plet van der Lans tweede achter de Australiër Williams. Beiden behaalden acht pun ten. De Grote Prijs Stan Ockers, een der- nywedstrijd over 15 km., leverde een dubbele Nederlandse overwinning op. Schulte werd eerste in 14 min. 35,4 sec., terwijl Post de tweede plaats bezette. Wim van Est werd vijfde op een ronde. Een sprintwedstrijd voor professio nals werd gewonnen door de Franse wereldkampioen Rousseau. De Belg De- backer werd tweede en onze landgenoot Jan Derksen, die in zijn serie Gaignard (Fr.) had uitgeschakeld, legde beslag op de derde plaats. Wout Wagtmans veroverde de eerste plaats in een stayerwedstrijd om de Grote Prijs Raymaud. Hij legde de 20 km. af in 17 min. 13 sec. Godeau (Fr.) werd tweede op 125 meter en Depaepe (België) derde op 175 meter. Een an dere Nederlander, Vreeswijk, werd met ruim vier ronden achterstand zesde. Een tweede stayerwedstrijd over 20 km. werd gewonnen door de Duitser Mar- sell. Zijn tijd was aanmerkelijk beter dan die van Wagtmans, namelijk 15 min. 50 sec. Verschueren (België) ein digde als tweede op 210 meter voor de Nederlander Koch, die op 1 ronde en 70 meter derde werd. Als vierde ein digde Wierstra op 2 ronden en 25 meter. Een derde stay er wedstrijd over 20 km. leverde een zege op voor de Duit ser Marsell in 16 min. 48 sec Wagtmans werd tweede op 145 m. en Koch derde op 1 ronde en 70 meter. Een klassementswedstrijd voor profs werd gewonnen door Rik van Looy. Gerrit Voorting werd derde. VOETBAL KLAASSENS NAAR FEYENOORD Gisteren hebben de besturen van Feyenoord en VW overeenstemming bereikt inzake de overgang van inter national Jan Klaassens naar de Rotter damse sterrenploeg. Klaassens zal het komende seizoen dus de gelederen van Feyenoord versterken. ATLETIEK Na afloop van de zeslandenwedstrijd te Duisburg heeft een commissie be staande uit de diverse leden van de verschillende landen besloten, de vol gende wedstrijd in 1961 in Parijs te houden. Interessant is ongetwijfeld het plan om in dat zelfde jaar een z.g. West-Europese ploeg samen te stellen, die het op krijgt te nemen tegen een team uit Scandinavië, de Balkan of de Verenigde Staten. De organisatie voor de zeslandenwedstrijd in 1963 is toege wezen aan Nederland. Met het oog op de Olympische spelen 1960 te Rome heeft de nationaal tech nische commissie van de KNAU een groep atleten aangewezen als voorlopige kandidaten. Deze atleten die op grond van de door hen geleverde prestaties als reële kandidaten worden beschouwd komen vanaf heden voor wat betreft de training en verzorging onder spe ciale leiding van de KNAU, uiteraard in samenwerking met de clubtrainers en leiders. Naast bovengenoemde groep is de aandacht gevestigd op een aantal jonge atleten, wier verrichtingen van dien aard zijn, dat zij eventueel in verband met de Europese kampioenschappen 1962 te Belgrado, doch wellicht ook reeds voor de spelen te Rome, deel zullen uitmaken van de Nederlandse ploeg. Op deze lijst zien wij o.a. de na men van de dames Els Nieuwpoort, Jo Knaap, Corrie van Wijk en Loes Boh- ling en Jan van Uden, Marius Bos en Frans Beker bij de heren alsmede een aantal anderen. De lijst van voorlopige kandidaten ziet er als volgt uit: dames: Joke Bij- leveld, Hannie Bloemhof, Nannie Haase, Helen Ort, Ine Terlaak-Spijk, Gerda Kraan, Wemmy Spierenburg-Scholt- meyer en Nel Zwier. Heren: Eef Kamerbeek, Kees Koch, Hans Smit en Jan Parlevliet. PAARDESPORT INSCHRIJVINGEN VOOR STOMPWIJK Voor de kortebaandraverij te Stomp- wijk op a.s. donderdagmiddag zijn de volgende paarden ingeschreven: 1. Wings (300 m.); 2. William Hanover K (300 m.); 3. William Axkit (300 m.); 4. Wish You were here (300 m.)5. Why not (300 m.)6. X. Nancy Hollan- dia (300 m.)7. Ubina (305 m.); 8. Unica (305 m.); 9. Unita Brewer (305 m.); 10. Ureka (305 m.)11. Uil (305 Negen van de tien zuurbrandlijders gebruiken Bennies. Ook U vindt er baat bij. Bent U die ene soms, die dat welda dige blussen nog nie' ondervoi.d? Wa pen U tegen de eerstvolgende aanval - neem een pakje Rennies in huis. U beleeft er alle dag de weldadige wer king van. Want Uw klachten behoren tot het verleden. (Advertentie). m.); 12. Uhlan Erebus (305 m.); 13. O Mc Gregor (310 m.); 14. Quaestor (310 m.); 15. Trabant (310 m.)16. Sun Rise (310 m.); 17. Tarzan Hollandia (310 m.); 18. Quick Magowan S (310 m.); 19. Rolandus (310 m.); 20. Trekduif S (310 m.); 21. Radbout (310 m.); 22. River (310 m.); 23. Truax (310 m.); 24. Sonja Zora (310 m.)25. Vlaamsche Gaai S (310 m.); 26. Tea (310 m.); 27. Upie Scott P (310 m.); 28. Royal Henie (310 m.); 29. Titan Hanover (310 m.)30. Morning Star (310 m.); 31. Rudolf G (310 m.); 32. Souveraine Maire (310 m.); 33. Redloff WB (310 m.); 34. Si rene (310 m.); 35. Santos (310 m.); 36. Torero (310 nr.); 37. Quick Bongershof (310 m.)38. Sunny Williams (310 m.); 39. Tassel Friezin (310 m.)40. Q Bas- com (315 m.); 41. Oscar (315 m.); 42. O Brewer (315 m.); 43. Quirinus (320 m.)44. Thea Cornelia (320 m.)45. Klingsor (320 m.); 46. Partout (320 m.). Voor donderdag 23 juli a.s. voor de harddraverij en zaterdag 25 juli a.s. zijn reductiekaarten verkrijgbaar in café ,,'t Blesse Paard" tot woensdag avond 10 uur. Vrijdag 24 juli, voor de volks- en kinderfeesten is er vrij toe gang. Scheeosberichten AAGTEDIJK 20 juli van Durban naar East London; ACILA (t) 20 juli van Thameshaven naar Stanlow; AL- DABI 20 juli van Las Palmas naar Rio de Janeiro; ARENDSDIJK passeert 20 juli Bermuda naar Le Havre; CRANIA (t) 21 juli te Lyness; FRIESLAND 20 juli van Setubal naar Rotterdam; GABONKUST 21 juli te Luala; KAR- SIK 20 juli te Lindi; KERKEDIJK 20 juli te Newport News; LANGKOEAS 21 juli te Cochin; LARENBERG 21 juli te Lagos; LEERSUM 21 juli te Sout hampton; LISSEKERK 20 juli van Ras- tanura naar Bombay; MAASHAVEN 20 juli van Rio de Janeiro naar Santos; MAASLLOYD passeert 20 juli Flores naar Port Said; PAPENDRECHT (t) 20 juli te Novorossisk; PERNA (t) 20 juli van Chittagong naar Pladju; ROEPAT 21 juli te Aden; SARANGAN 21 Juli te Aruba; STRAAT MADURA 20 juli van Tanga naar Dar es Salaam; TAMARA (t) 20 Juli van Tripoli naar Landsend; TOWA 21 juli te Montevideo VAN DER HAGEN 21 juli te Kaapstad; IJSSEL 21 juli te Bandirma. ARGOS 20 juli.v. Bremen n. A'dam; BAARN 20 juli v. Hamburg n. Antw.; BALONG 21 juli te Chittagong; CAL- TEX DELFT ft» 20 juli te Abadan; CAL- TEX DELFZIJL (t) pass. 20 juli Ame land n. Antw.; CELEBES 21 juli te Su- rabaja; CERONIA ft) 21 juli te Singa pore v. Pladju; DUIVENDIJK 21 juli te Ciudad Trijillo verw.; GROOTEKERK 21 juli te Singapore; HATHOR 20 juli te Rhodos; KATELYSIA (t) 20 Juli v. Pulau Sambu n. Yokkaichi; MER- SEYLLOYD 21 juli te Istanbul verw.; MUSILLOYD 20 juli Suezkanaal n, Aden; NAESS LION (t) pass. 20 juli Abu Ali n. Banar Mashur; OVERIJSSEL 20 Juli v. Antw. n. R'dam; PURMEREND (t) 20 juli v. Lamaca n. Port Said; SCHELDELLOYD 21 juli te Hollandia verw.; STAN VAC BENAKAT (t) 20 juli v. Sungeigerong n. Buatan; STAN VAC TALANGAKAR (t) 20 juli te Sungeige rong; STEVEN 21 juli v. Fowey n. Ge nua; STRAAT JOHORE 21 juli te Pe- nang verw.; STRAAT MAGELHAEN 20 juli te Port Swettenham; TEIRESIAS 21 juli te Hongkong; THELIDOMUS (t) 20 juli te Puerto la Cruz; TJIMENTENG 20 juli v. Hongkong n. Moji; WONORATO 20 juli v. Singapore n. Chittagong. NS. beproeven nieuw ventilatiesysteem Geen tocht meer? Het ventileren in de rijtuigen van de Nederlandse Spoorwegen geeft vaak aanleiding tot klachten. Dit komt meestal doordat men vlak bij het geopende raam de tocht of wind stoot niet voelt, maar verderop in het rijtuig wel. Bij wijze van proef zal nu in do loop van dit jaar in een aantal elek trische treinstellen een nieuwe con structie van het bovengedeelte van de ramen worden toegepast. Deze constructie heeft de eigenschap, dat bij het gedeeltelijk openen van de ramen de lucht uit het compartiment naar buiten gezogen wordt. Daardoor wordt geventileerd zonder dat dit tot tocht aanleiding geeft. Aldus is gisteren meegedeeld op «ten perscon ferentie van de N.S. in Nijmegen. mELONR ÓIBIMN,® TELEFONEREN !N EEN POST KONTOOR Nfm DE KRRNT, OM TE WETEN Of mm mnm toekomstbf- TTKHT OEPimT WERD Mo! Vt rtixhtl Hotutl u7. Beniht(is\ knn trv/i«V mwl)fr\ «fTJ Won trm krant onjtrwrt7folio* ttr hiv'Dt wtnndimti mbroktnj. v, ét

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6