DUINSTREEK Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN NZH maakte goede winst Rijnsburgs raad besloot: op Koninginnedag geen kermis op straat ZATERDAG 18 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 8 1 J J J Iwer<* ^e daarvoor aangewezen over- DCt. dividend heidsinstantie gevraagd de tarieven r te mogen verhogen tot het peil dat noodzakelijk moet worden geacht. In de vergadering van aandeel-1 Er werden vele besprekingen ge- houders van de Noord-Zuid Holland sche Vervoer Maatschappij te Haar lem is besloten eVenals vorig jaar een dividend van 8 pet uit te keren. Het winstsaldo bedroeg 768.434. In de plaats van de overleden commis sarissen de heren Th. H. M. van Waveren en N. Parlevliet werden gekozen jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom en de heer D. F. E. Meerburg, directeur van Meerburg's Noordzee-visserij en Haringexport te Katwijk. In het jaarverslag wordt gemeld, dat de gang van zaken in het ver slagjaar 1959 bevredigend is geweest, afgezien van moeilijkheden in de personeelsvoorziening. Niettegen staande het stopzetten van de ex- voerd, die nog niet tot resultaat heb ben geleid. Het voordelig expioitatieresuttaat bedroeg 2.241.049.,39, hetgeen een daling van 1% ten opzichte van 1957. Rekening houdende met ontvan gen interest, bijzondere bedrijfsre sultaten en reservering voor ven nootschapbelasting sluit de Verlies- en Winstrekeining met een voordelig saldo van ƒ768.434,61. De invoering van de plannen van de Provincie Zuidholland voor de wegverbetering tussen Leiden-Kat- wijk en Noord wijk, kan. naar het zich laat aanzien, thans binnen af zienbare tijd worden verwacht. In principe werd besloten, na realise ring hiervan, de gehele tramexploi tatie in Zuidholland te staken en over te schakelen op autobusexploi- tatie, oS'g Voorburg bleven de totale opbreng sten nagenoeg gelijk, nL 12.855.592 tegenover ƒ12.858.328 in 1957. In de omstandigheden, dat de rei zigers worden vervoerd tegen niet- lonende tarieven, kwam gedurende het verslagjaar geen enkele wijzi ging. De in dit verslagjaar behaalde winst is voor ruim 50 procent ont staan door buiten de normale exploi tatie vallende resultaten. In juni 4f\ GEKNIPT VOOR JONGE VROUWEN „Kinc'cren vragen om jou" lazen wij in de tekst van een advertentie, die, door „colonne De Brug" te Leiden vandaag gepubliceerd wordt. Dat is een zin, waar elke jonge vrouw, dunkt ons, een tijdje over na moet denken. Want het is een fei', dat kinderen hulpeloos zijn en afhankelijk blijven van de bijstand van volwassenen. Maar hoe moet het met het gezin als moeder ziek is en het huishouden in de war dreigt te lopen? De gezins helpster is de redding in de nood. Zij kookt een smakelijke pot en helpt moeder. die bed moet houden, bij de opvoeding van de kleinen. Dat is prachtig werk en zoals dat dik wijls met prachtig were het geval ;s ook ondankbaar //ark want als ,e goed en wel ingebuigerd bent in een gezin moet je misschien weer weg. Dit werk vraa0 een offer van het meisje, dat deze „baan" kiest, maar is offeren eigenlijk niet een bezigheid, waarin een vrouw :ch Leer gelukkig kan voelen? Wilt u iets meer weten over de op leiding tot gezinshelpster of gezins verzorgster ga dan eens praten met de leidster van de Colonne De rug, Morssingel 8, Leiden. De heer F. A van Rooyen uit Lei den is aan de De Ruyterschool te Gis singen geslaagd voer het diploma Scheepswerktuig kundige B. M. Burgerlijke Stand Geboren: Johannes Adrianus zn v. A. Verstraaten en G. v. Wezel; Hen- dricus Pie.er zn v. H. J. Teeuwen en W. Cossee; Bas zn v. A L. Wesemael en T. van Staalen; Hendrik Magnus zn v. H. '.e Jong en J. Beij; Petron.-lla Gerarda Cornelia dr. v. J. C. M. T. van Rijn en M. C. van der Voort; Jo hannes Paulus Hiermanus zn v. J. C. M. T. van Rijn en M. C. van der Voort Maria Henriëtte Louise dr. v. C. J. A. van Loenhoud en A. G. Dijkman; Ma ria Elisabeth dr. v. H. J. Eradus en J. Lamers; Anna Maria Hedweg dr. v. G. A. Geerlings en J. Zonneveld; Leo- nardus Willem zn v. W. E. Nolles en M. Sohi'd; André zn v. J. Ruwaard en M. van Dijk. Ondertrouwd: A. J. M. Bruines en C. T. Overmeer; G. Buis en A. P. Azier; H. P. Blij en burg en J. M. L. Kerstens; C. A. Wijkhuisen en M. le Maitre; A. Q. C. van Ruiten en J. C. M. Smit; H. Smallegoor en C. M. Verboom; F. G. van Leeuwen en C. M. H. Wurzer; H. Ykema en Y. E. Commandeur; P. Groenendijk en M. C. H. den Hollander; E. T. Roumimper en J. L. Hes; M. F. Boot en J. van Oosten; L. F. B. Dubbeldam en H. J. G Kluit; P. W. van Milaan en L. E. Christiaanse; J. van Putten en E. M. Rietkerken; H. A. Verbeek en M. T. T. Schrijver. Gehuwd: J W.~ A. Foks en J. W. C. Vreeken. Overleden: T. C. van Rijn, 60 jr, man; C. T van den Bosch, 46 jr, man. van deze tramlijnen de toestemming van de Minister van Verkeer en Wa terstaat nodig is, werd een hiertoe strekkend verzoek ingediend. Een beslissing 8p dat verzoek mocht men nog niet ontvangen. School Boshuizerpolder opgedragen Door het architectenbureau Van den Bosch-Hendriks en Van der Linden, voortzetting van het archi tectenbureau Hendriks-van den Bosch-Hendriks uit Rotterdam, werd om half zes volgt de prijsuitreiking. het bouwen van een Rooms Katho lieke L.O.-school in de Boshuizer polder, namens het R.K. Schoolbe stuur opgedragen asm de firma J. van Rhijn en Zonen uit Katwijk aan Zee. De aannemingssom is 249.370 gulden. SCHILDERWERK MILITAIRE GEBOUWEN Door de eerstaanwezend ingenieur van de Dienst der Genie te 's Gra- venhage werd een gedeeltelijke bin nen- en buitenverving van de mili taire gebouwen te Leiden en Oegst- geest gegund aan de op één na laag ste inschrijver van een voor dit werk gehouden aanbesteding, de firma J. van der Hoeven te Voorschoten, voor een bedrag van 26.200. MISDIENAARS STRIJDEN De eerste zondag in de vakantie grijpen de Leidse misdienaars altijd aan om elkaar op het voetbalveld in een groot tournooi te bekampen. Vijf Leidse parochies, het St. Eli sabeth ziekenhuis en de Meerburg- parochie nemen hieraan deel. Het tournooi vindt plaats op het voetbalterrein van het Groot Semi narie te Warmond. De misdienaars vertrekken zon dagochtend om ca. 11.15 uur van de Boerhaavelaan per fiets. Ca. 100 voetballers zullen aan de strijd deelnemen om de mooie wissel beker; een jaar in bezit te krijgen. De parochie Meerburg is sterk favo riet, want zij heeft reeds twee jaar de beker in handen. Zou zij morgen weer overwinnaar worden, dan wordt Meerburg de definitieve eigenaar. Het is echter de vraag of de andere parochies het zover .rullen laten ko men, want diverse groepen hebbpn deze laatste dagen van voorbereiding intensief getraind. Ca. half vijf beginnen de finales en LEIDSCHENDAM de dienstvertrekken geprojecteerd als een droogruimte, een spoelkeuken, 'n Melkhandelaren met vacantie. bergruimte en een groot magazijn. Met ingang van a.s. maandag komen de melkslijters gedurende 4 weken niet huis aan huis de melk verkopen, doch in verband met de twee weken vakantie welke elke melkslijter zal genieten, wordt de rnelk op de straat verkocht. De melkslijter, die waar neemt voor zijn collega die met va kantie is, zal zijn komst met het lui den van een bel kenbaar maken. De huisvrouw kan dan in een bepaald punt in de straat waarin zij woont, de melk kopen. Ook zal op enige punten in de gemeente een melkwinkel open zijn, zodat men niet benauwd behoeft te zijn dat geen melk te verkrijgen zal zijn. Auto-zegening. Pastoor A. Buys van de parochie St. Josef-Opifex ver zoekt ons mede te delen dat heden avond (zaterdag) na het lof van 19 uur gelegenheid zal bestaan tot zege ning van auto's bromfietsen, motoren en fietsen. Men kan met de voertuigen plaats nemen op het pleintje voor de kerk aan de Van Ruysdaellaan. Deze wijding geschiedt niet alleen voor de parochianen, maar voor alle voertui gen in de omgeving. NOORDWIJK Wegenbouw aanbesteed Door het technisch bureau van de Unie van Waterschappen n.v. uit Haar lem is namens de commissie voor de ruilverkaveling „Het Langeveld" in het openbaar aanbesteed, het afwer ken van 6400 m. weg in b.g.n. ruil verkaveling. De inschrijvingen zijn als volgt: D. de Rooij. Badhoevedorp 147.500; N.V. Neuchatel, Amster dam 99.900; Gebr. Hogenbirk, La ren 98.980; N.V. Reefs aannemings mij te Oldenzaal 98.200; N.V. NBM Zaandam 97.820. Geslaagd Mej. E. C. M. Alke made is geslaagd voor het semi-arts- examen. Mej. V. C. S. van der Meer slaagde voor het examen dokters assistente. Voor het eindexamen gymnasium diploma A slaagde de heer E. v. d. Werf. LISSE POTLOOD EN GEEST Oplossing No. 540. Horizontaal: 1. menigte, 7. on, 8. daar. 9. vel, 10. wee. 11. p.c., 12. tot, 13. dra, 14. al, 15. beo, 16. wen. 18. raar, 20. i.e., 21. tangens. Verticaal: 1. mot, 2. en, 3. idee. 4. gal, 5. Ta, 6. erica, 9. vet, 10. wol, 11. pro, 12. taart, 13. den, 15. berg, 16. wan, 17. bes, 19. Aa, 20. In. De beide plaatselijke kruisvereni gingen, 't Groene-T ruis en het vVit- Gele-Kruis, bruisen van activiteit. Hebben wij enige tijd geleden reeds uit de doeken gedaan, welk nieuwe gebouw de eerste vereniging bezig is te stichten, ook de laatste vereniging zit niet stil. Men is thans bezig het bestaande wijkgebouw aan de School straat ingrijpend te verbouwen. Met deze twee objecten zijn -ommen ge moeid; alleen al de verbouwing aan de Schoolstraat vraagt een bedrag van 10.000. Wij stellen ons voor een dezer da gen de stand der werkzaamheden op beide bouwwerken eens op te nemen doch geven nu alvast een overzicht van de veranderingen, die men bij het Wit-Gele-Kruis op het oog heeft. In het bertaende gebouw komen nu begane gro ds twee grote ruimten, waarvan de achterste vooi specialis tische doeleinden wordt bestemd. De bovenverdieping zal geheel als woon ruimte voor de zusters worden inge richt. Naast het huis is een grote entree I geprojecteerd, aan de ene kant toe- gang gevend tot de wachtkamer van de specialisten en aan de andere zijde tot de dokterskamer. Verder bereikt men via deze entree een grote wacht ruimte -'an 11 bij 6 meter. Als zij moeten wachten vinden m-eders met kinderwagens hier een gerieflijk en gezellig lokaal. Dit lokaal zal evt. ook bestemd kunnen worden voor het houden van vergaderingen en lezin gen, het geven van cursussen etc. Ook komt er van zelfsprekend eep grote boxenkamer, die in directe ver binding staat met de dol terskamer aan de voorzijde van het gebouw. In de omgeving van de centraal gelegen Deze laatste zijn ook van buitenaf te bereiken. Ten slotte is in het achterste gedeelte van het bestaande huis nog een keuken aangebracht. DIPLOMA-UITREIKING R.K. HUISHOUDSCHOOL Aan de R.K. Huishoudschool, ach terweg 7, Lisse werden de volgende diploma's uitgereikt. Costiuumnaaister: Karin v. Gerven Riet Vermey. Naaister: Willy Braam, Ar«ie Klink, Agatha Molkenboer, Marijke Penning* en Jopie Winters. Leerlingverkoopster: Jannie Kriek, Joke Mondriaan Tiny Nieuwenh i- zen, Annic Penninps, Maria Sanders, Tiny Walraven, Bep Wassenaar, Nel de Wit en Lldy v. d. Zwet. Vormingsklas: Trudy v. Beek, Truus Berbee, Annemieke Dames, Thea Duivenvoorde, Ada Heemskerk, Corry v. Horick, Martha v. d. Lans, Ans Lefebre, Marijke Nieuwenhuizen, Corry Oosterveer, Ria Stasser, Meke Tuckenburg en Corry Ze .en. Af gewezen geen. Met de primaire oplei ding en de opleiding kleuterhulpen worden de examens vc irtgezet. R.K. COÖPER* TIE OPENDE SNELBEDIENINGS WINKEL Nadat reeds dinsdagavond „en pe'it comité" de verbouwde kruideniers winkel an de R.K. Coöperatie op de hoek van Kanaalstraat en Kapelstraat was geopend, staat deze sinds donder dagmorgen open voor het winkelend publiek. We hebben de verbouwde winkel eens bekeken en kunnen niet anders zeggen dan dat het een Hyper-moder ne, smaakvolle verkoopruimte is ge worden. Geen zelfbediening, maar 'n „snelbedieningszaak" waar men door zo veel mogelijk voorverpakking van de gevraagde artikelen de klant zo snel mogelijk tracht te helpen zonder dat daarmee het nauwe contact met die klant verloren gaat. De winkel, in rustige lichte tinten geschilderd, geeft een zeer overzich telijke aanblik. De verschillende afde lingen zijn in dezelfde ruimte onder gebracht, de vlees- en iuivelafdeling b.v. is ir een afzonderlijke hoek. De opstelling van de verschillende arfike- len is wetenschappelijk uitgedokterd: met grijpen gaat dus zo óók minder tijd verloren. Ook de etalages zijn niet meer de ontzaglijke ruimten van vroe ger. Ze zijn maar ruim, zodat alle artikelen naast elkander kunnen wor den getoond. Een nieuwtje in dit bedrijf is de voor-afgewogen kaas, 'erpakt in dicht gebrande plastic. Ook deze verpak king geschiedt in eigen bedrijf. Veel bloemstukken wezen op de zeer gro te belangstelling van de verschillende relaties. N00RDWIJKERH0UT Intocht neomist C. Kuipers. Van avond om half zeven vlagt de gehele St. Victorparochie. Dan wordt father C. Kuipers met zijn familie op de hoek HoogstraatViaductweg door pastoor, kapelaan, kerkbestuur en parochianen verwelkomd in zijn ge boorte-dorp. De stoet gaat daarna via de Via ductweg en de Kerkstraat naar de Kerklaan. Om 7 uur wordt de neomist in de St. Victorkerk ontvangen en daar zal hij de parochie zijn eerste priester zegen geven en een plechtig lof cele breren. Zondagmorgen zal de neomist om kwart over 9 van zijn ouderlijk huis worden afgehaald, waarna onmiddel lijk de plechtige eerste H. Mis zal aanvangen. Het plechtig lof zal de neomist ce lebreren om 4 uur. Postduivennieuws. Uitslag van de wedvluch. met jonge duiven vanaf Roozen "aal, een afstand van pl.m. 81 km. In concours waren oOO duiven. C. van den Berg, Voorhout: 1, 8. B. /an der Linden 2, 4. J. vai Gij Is wijk 3. J. van Denzen 5. Looiiestijnv. d. Burg 6. P. Duivenvoorden Pzn 7. Peeters Broekhof 9. J. A. van der Berg 10. Paviljoen St Aloysius 13. P. ivuiven- voorden 17. Gebr. duivenvoorde 18. Gebr. Passehier 19 Dj. Doeven, 14. V. d. BergDijkstra 22. Uitslag van de wedvlucht met Oude duiven vanaf Corbiel over een afstand van pl.m. 43! km. In concours waren 70 duiven. J. van Gijlswijk 1; H. de Kan 2, 4; V. d. BergDijkstr. 3; J. Duindam 5; Paviljoen St. Pieter 6; Looijestijnv. d. Burg 7; Peeters Broekhof 8; Paviljoen St. Jan 9; P. Duivenvoorde Pzn 10; Paviljoen St. Aloysius 11; P. Heshof 14; Gebr. Dui venvoorden 15; J. Koomen 19; J. van den Berg 21; G. A. Duivenvoor den 22; Gebr. Passehier 23. VOORSCHOTEN Afscheid van A.W.C. van Dongen ste werk niet schuwde. En bij de op vallende successen die hij met zijn „zesde" wist te bereiken, bleef hij de eenvoudige collega. Het personeel van de Jongens school zal zijn persoonlijkheid, die alle schijn verfoeide, erg missen en de sfeer die hij nu achterlaat, zal nog in lengte van jaren zijn stempel druk ken op personeel, leerlingen en oud leerlingen, die hij met zoveel liefde, takt en wijsheid wist te benaderen. Dat de teamgeest onder het onder wijzend personeel van de St. Jozef school spreekwoordelijk werd, is zijn werk geweest. De dankbaarheid van personeel en leerlingen kwam dezer dagen weer eens duidelijk aan het licht, toen, bij gelegenheid van de officiële afscheidsreceptie, die door het Schoolbestuur werd gegeven, de schoolkinderen geassisteerd door het onderwijzend personeel met hun mee gebrachte bloemen, de klas van mej Meijer, waarin de ontvangst zou wor den gehouden, in een ware bloemen zee hebben herschapen. Bij personeel en leerlingen van de St. Jozefschool zal de gedachte aan de heer Van Don gen blijven voortleven als die van een goed mens. nFOCTCETST Geslaagd. Mejuffrouw M. W. J. Muller, alhier, slaagde te Amsterdam voor het examen Engels m.o.-a. WARMOND Huisvuil. In verband met de Kaagweek zal het huisvuil niet dins dag maar maandag a.s. worden opge haald. Laatste Berichten MET AUTO CAFÉHOUDER TE LIJF De Rotterdamse politie heeft van nacht aangehoudên en opgesloten de 34-jarige assurantiemakelaar L. K. uit Rotterdam, de 35-jarige verte genwoordiger C. S. uit Vlaardingen en de 28-jarige kapster D. van R. uit Rotterdam. De assurantiemakelaar had voor heen als kelner in een café gewerkt en hij meende, dat er tussen de café houder en hem nog enige zaken rechtgezet moesten worden. Hij had de vertegenwoordiger gevraagd hem te vergezellen om een oogje in het zeil te houden en deze had zijn vriendin weer meegenomen. Ieder had een eigen auto, waar mee men vannacht voor de zaak van de caféhouder heen en weer reed. Men zou het plan hebben gehad de kastelein, wanneer hij buitenkwam, aan te rijden. Toen de man dan ook met enige bezoekers het café verliet moest hij enkele malen achter ge parkeerde auto's dekking zoeken. Hij werd niet aangereden, maar wel de 19-jarige J. Abdoul van de Noor schans in Rotterdam. Hij moest met een gebroken pols en hoofdwonden naar een ziekenhuis worden gebracht. Toen de gealar meerde politie verscheen waren de drie wagens weggereden, maar men slaagde er toch in het drietal te achterhalen. De politie meent, dat men hun poging tot doodslag ten laste zou kunnen leggen. Van de Si. Jozefschool Gistermiddag verzamelden zich de leerlingen en het personeel van de St. Jozefschool op de speelplaats om afscheid te nemen van de heer Van Dongen, die op 1 september de school gaat verlaten wegens de pensioenge rechtigde leeftijd. Een deputatie, bestaande uit afge vaardigden van elke klas, boden de heer Van Dongen het boekwerk „Aan zien van een Eeuw" aan, vergezeM van enkele muziekwerken van Brahms. Leerling W. Sanders voerde namens zijn kameraadjes het woord en dankte met enkele simpele woor den de heer Van Dongen voor alles wat hij voor de Jongensschool had gedaan. Het lang zal hij leven werd meerstemmig uitgevoerd, waarna de heer Van Dongen de jongens dankte voor dit spontaan medeleven bij ge legenheid van zijn vertrek. Daarna werd op ijs getrakteerd. Eerder had het personeel van de St. Jozefschool de heer en mevrouw Van Dongen een afscheidsdiner aan geboden in de Gouden Leeuw. Tij dens dit diner bood mej. L. Meijer namens het personeel de heer Van Dongen, die een groot muziekliefheb ber is, enkelè van zijn geliefde mu ziekwerken op de plaat aan, die door hem in grote dankbaarheid werden aanvaard. De heer Van Dongen was geen hoofd in de autoritaire zin van het woord. Hij was een collega met zijn collega's en schiep zodoende een pret tige sfeer die het onderwijs aan de St. Jozefschool zo gunstig beïnvloed de. De heer Van Dongen heeft zich doen kennen als een rustig werker Salarisverhoging en grondhandel Donderdagavond kwam de raad van Rijnsburg in vergadering bijeen. Af wezig was het raadslid dr. E. E. v. d. Laan. Nadat de voorzitter, burge meester B. H. Koomans de verga dering geopend had, werden eerst enkele goedkeuringen van Ged. St. voorgelezen. Ook de plaatselijke Oranjever. was een verzoek-binnen gekomen om met de a.s. Oranje feesten in augustus vergunning te krijgen om een kinderdraaimolen, een vistent, een werptent en een „kop van Jut" te laten komen. B. en W. stelden voor, afwijzend op dit verzoek te beschikken. B. en W. zouden dan allereerst het recht moeten aangrijpen om voor bepaalde gevallen ontheffing van art. 73 van de straatpolitieverordening te ver lenen, in welk art. ook de draaimo len verboden is. De heer D. v. d. Meij wilde, wat betreft de draaimolen voor de kin deren wel dispensatie verlenen, doch de heer H. de Mooy was dankbaar, dat de verordening een zekere rem inhield om kermisvorming tegen te gaan. Weth. T. Kralt wees er voorts op, dat men wel weet waar het be gin, maar niet waar het einde in deze dingen ligt. Besloten werd om niet op het ver zoek in te gaan. Vervolgens kwam het punt „ver hoging salaris gemeentebode" ter tafel en de salarisverhoging van het hoofd van gemeentewerken, de heer Tramper, die tevens technisch hoofd van het waterleidingbedrijf is. Deze dubbele functie is nooit in zijn salaris tot uitdrukking gekomen. B. en W. stellen voor, het salaris van de gemeentebode te verhogen met 5 jaarlijkse verhogingen van 120 overeenkomende met de wedde van een schrijver A bij het Rijk en die van het hoofd van gemeente werken, gezien de omvang van het waterleidingbedrijf (uitbreiding met ongeveer 1300 aansluitingen, en een hoofdnet dat als gevolg van de wo ningbouw nog steeds uitbreidt) dq jaarwedde te verhogen met zeven jaarlijkse termijnen van 204. Te vens stelden B. en W. voor, de titel van het hoofd van gemeentewerken te veranderen in „directeur van ge meentewerken en waterleidingbe drijf". Dit voorstel werd zonder meer aanvaard. Idem de vaststelling van een nieuw reglement van orde W. van Katwijk, de cen- die ook op latere leeftijd het zwaar- trale gemeente van de vleeskeu- Casino. Vermaak voor iedereen biedt deze week het Casino-theater. Het is een luchtig vacantieplezier, dat geboden wordt onder meer want men draait ook nog v/at korte grappige films door de komieken Stan Laurel en Olivier Hardy. Het illustere tweetal komt in het vreem delingenlegioen terecht, nadat Ollie in Parys een ongelukkige liefde heeft doorgemaakt en men eerst ge probeerd heeft zich in de Seine te verdrinken. Ieder die de strekking van de Lau rel en Hardy films kent weet in welke hoek hij ongeveer de grappen moet zoeken. De onafscheidelijken worden wegens desertie ter dood ver oordeeld en dan volgen een serie komieke ontsnappingspogingen, die met 'n daverende escapade per vlieg tuig wordt besloten. Daarom werd de film „De Brokkenpiloten" ge noemd. Iedereen mag het zien. Lido. Norman Wisdom is geen onbekende meer op het witte doek, zelfs niet in de film „De vierkante recruut", die reeds eerder hier de lachspieren in beweging bracht. De toeschouwers oud en jong kun nen 'n uurtje smakelijk lachen om de dwaze en komische gebeurtenis sen met Norman Pitkin, de straten maker, onder leiding van een onver stoorbare mr. Grimsdale. De een zowel als de ander, in het wachtruimte zijn dan nog verschillen-burgerleven zowel als het soldaten leven, zorgt voor de gekste situaties en vooral zijn dubbelrol aan het slot van de film is bijzonder goed. Er is hartelijk gelachen om dit uurtje van kostelijke ontspanning. Luxor. .Terry Lewis, die er in middels toch al heel wat ouder uit ziet, is er nog steeds niet in geslaagd, een normale jongen te worden. „Er is geen potje zo scheef, of er past wel een dekseltje op", zegt men. Maar zó gek is Jerry dat voor zijn potje het dekseltje nog gevonden moet worden. Hij tobt over versmade lief de. Zijn „oude vlam" is inmiddels getrouwd geweest met een stieren vechter, die haar een drieling na laat. Zij is filmster en kan dé kinde ren niet verzorgen. Dan denkt ze aan Jerry en bombardeer, hem tot babysit. Hij blykt een handige „va der" te zijn. Die kwaliteit doet hem in allerlei dwaze omstandigheden ge raken. Tenslotte kan hij het huwelijk niet ontkomen, al is het dan niet met de vrouw, waarvan hij hri'dt. Ten slotte verslaat hij nog de stierenvech ter met vijf tegen drie. De lol, die in deze vakantiefilm wordt gelanceerd blijft aan de grove kant, doch is geen beletsel om deze rolprent voor alle leeftijden te aanvaarden. Trianon. Als er één boek is, waarvan generaties kinderen hebben genoten, dan is het wel het bekende verhaal van Hector Malot „Alleen op de wereld". Wij kennen allemaal het jongetje Remie, dat in Frankrijk ver donkeremaand werd en daar met de kermisreiziger Vitalis het land door trok in gezelschap van de aap Joli- Cocur en de hond Capi. Er was een hele achtergrond van erfenis-jagerij en chantage nodig als verklaring van het zielige geval, dat een oorspron kelijk rijk jongetje als bedelaar moest rondzwerven en zijn echte mama maar niet vinden kon. Zo langzamer hand wordt het verhaal wel echt een reliek uit de oude doos, maar de Franse filmindustrie heeft desalniet temin geprobeerd aan het oude ver haal een nieuwe glans te geven door er een kleurenfilm aan te wijden Men heeft er zelfs acteurs van naam voor weten te interesseren, die de figuren van Vitalis, de oplichter»Dris- coll en de Fagin-achtige figuur van Garofoli een verantwoorde gestalte gaven. Ook voor het jongetje Remi heeft men in de kleine Joël Flateau een uitstekende vertolker gevonden Een meesterwerk is het wel niet ge worden, maar als vakantiefilm voor jong en oud heeft „Alleen op de wereld" zeer zeker zijn verdiensten. Rex. De gebruikelijke Wild- West-sensatie is thans achterwege ge bleven en omgeruild fcrnor Danny Kaye, die ditmaal als „Circusheid" optreedt. Danny Kaye is een filmko miek van erkende vermaardheid, die zich in het circus best thuis voelt. Ook hier dus weer een vakantiefilm voor iedereen. ringsdienst, hadden het oordeel van Rijnsburg gevraagd over een wijzi ging van de gemeenschappelijke regeling van de vleeskeuringsdienst op grond van de wettelijke voor schriften. Het voorstel van B. en W. van Rijnsburg om conform hiertoe te besluiten werd eveneens zonder meer aanvaard. Vanwege het ministerie van Maatschappelijk Werk was aange drongen op het inrichten van een regionaal woonwagenkamp te Lei den. evenals de omliggende ge meenten ook Rijnsbi rg mee zou moetgn doen. Voor verbetering en inrichting van het kamp zou men dan een belangrijke rijkssubsidie kunnen krijgen. Hoewel dit voor Rijnsburg naar schatting een bedrag van 1000 per jaar zal gaan kosten en de zor gelijke begrotinpspositie een derge lijke last eigenlijk niet toelaat, meenden B. en W. toch zich niet aan de regeling te mogen onttrekken. Zij stelden voor tot het aangaan van de gemeenschappelijke regeling te besluiten, waarmede de raad dan ook accoord ging. Idem met het voorstel tot toekenning van een studietoelage t.b.v. een leerling uit de gemeente. Vervolgens ging de raad accoord met het voorstel van B. en W. tot het wederom voor een jaar verhu ren van het sportterrein aan de Noordwijkerweg aan de voetbalver. Rijnsburgse Boys voor 50% van de entreegelden en de cantine voor 365 en het parkeerterrein voor 75 aan dezelfdë huurders. Van de schoolbesturen waren 3 verzoeken binnengekomen o.a. om een bedrag van 665 voor aanschaf fing van leermiddelen voor het eer ste leerjaar van de Prinses Beatrix- school, waarin nog geen eerste klas was gevormd; ten tweede om een bedrag van 1442 voor het aanschaf fen van een projectiescherm en pro- jectietafel; twee klassebureaux met twee stoelen, 43 bijbels in de nieu we vertaling en 10 eenpersoonsets voor de Wilhelminaschool en tot slot nog een bedrag van 385 voor het aanschaffen van landkaarten voor de Prinses Ireneschool. Besloten werd tot het verlenen van deze be dragen. Na enige discussie werd besloten om „Nieuwdorp" thans eigenaar de heer P. Kort te kopen. Dit om een doorbraak te verkrijgen naar de bouwterreinen, gelegen tussen de Smidstraat, Oegstgeesterweg, Kerk straat en Vliet Z.Z. en ook teneinde verbreding van het bestaande trot toir aan de Brouwerstraat nabij de hoek Koestraat, mogelijk te maken. Ook besloot de raad tot aankoop van een strookje grond, eigenaar de heer M. H. den Haan. Tot slot werden nog enkele wijzigingen goedgekeurd van de gemeentebegroting dienst 1958. Marktberichten TER \AF 17 juli 1959, Groente. Snijbonen 0.730.92, idem B 0.45 0.72, idem stek 0.250.40; stamsnij- bonen 0.44, stokprinsessebonen 0.61 0.84; stamprinsessebonen 0.45 0.66; witte pronkers 0.410.47; dop pers 0.36; blauwschokkers 0.24 alles per kg.; tuinbonen 0.90 per 10 kg.; tomaten A 0.340.54, idem B 0.30 0.51; idem C 0.210.37; idem CC. 0.25; idem afw. 0.20; waspeen 0.10 019; postelein 0.060.09; rode kool 0.25; kroten 0.300.33; andijvie 0.27; spinazie 0.090.12; aardappelen 0.17 0.21; idem kriel 0.030.05; uien 0.160.18; rabarber 0.220.23; kom kommers stek 0.09 alles per kg.; sla 1 0.250.33; idem B 0.220.23; idem C 0.13; bloemkool A 0.430.70; idem B 0.20—0.36; idem C 0.14—0.19; idem stek 0.110.12; komkommers 0.090.26 alles per stuk; boskroten 0.060.14; bospeen 0.16—0.24; bos uien 0.07; selderij 0.060.11; bos kroten 0.12 alles per bos. Appelen: Yellow Transparant 0.380.58. Pe ren: Suikerperen 0.24 alles per kg. Bloemen: Salvia's 0.10. Afrikanen 0.02 per stuk. LEEUWARDEN 17 juli Kaas. Goudse 22.01; Edammer 1.851.86 Broodkaas 1.851.86. Stemming re delijk.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2