Brian Robinson verdiende dik in de 20e étappe van de Tour 1 n Braassemweek 1959 werd tot een der beste ondanks te weinig wind op slotdag MARCEL BIDOT KRIJGT ER GRIJZE HAREN VAN over zijn toeren DAG- en PL0EGEN- KLASSEMENT Ruim 4000 jonge sporters op vacantie-kamp VRIJDAG 17 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Charly Gaul 2e in bergklasse ment dank zij Jaap Kersten De 29-jarige Robinson en onze „eigen" Charly Gaul verdienden donderdag in de rit van Annecy naar Chalon sur Saóne, dwars door de Jura, tezamen «en klein kapitaaltje. Robinson, die een bijna 140 km. lange golovlucht beloond zag met een voor- «prong van 20 minuten en 6 seconden, lorgde ervoor, dat de slecht gevulde kas van de internationale ploeg met een tanwas van 550.000 francs een wat „ge wichtiger" aanzien kreeg. Charly Gaul consolideerde op de laatste berg van deze tour de in de derde categorie Ingedeelde 827 meter hoge Echallon *ijn tweede plaats in het algemeen bergklassement achter Bahamontes, hetgeen weer 250.000 francs in de bui del van de Neluxploeg bracht. Het drama Robic. Er was een merkwaardig evenwicht in deze saaie étappe, waarin de kara vaan de bergen achter zich liet. Brian Robinson kwam ruim twintig minuten eerder binnen, dan het 65 man sterke peloton; weer twintig minuten later arriveerde de kleine Jean Robic als allerlaatste. Het betekende voor hem het einde van deze tour, want hij had ruimschoots de tijdlimiet overschreden. De Breton is sterk in drama's, ook deze keer. Uit economische en technische overwegingen had de tourleiding gis termorgen het aantal liaisonwagens verminderd. De ploegleider van Robic moest zijn helpersauto delen met Sau- veur Ducazeaux, omdat zij tezamen nog slechts acht renners in de strijd hadden. Al in de klim naar de top van de Echallon raakte Robic achter. Toen even later Brian Robinson aan zijn solo begon, ging Ducazeaux met de ploeg leiderswagen achter de Brit rijden en commandeerde de liaison achter het peloton voor Wierucki, Christian, Sut ton en de overgebleven leden van de ploeg Parijs-Noord-Oost. Robic bleef eenzaam achter. Hij moest de morele steun van zijn helpers missen en voelde zich verongelijkt. Huilend reed „biquet" een bijnaam die Robic tien jaar geleden als tourwinnaar verwierf, tussen de rijen van de applaudiserende Fransen langs de weg door. Die mensen begre pen niet wat er in de kleine man om ging. Hij wilde niet opgeven, al wist hy, dat zijn strijd in de stilte hem eer loos uit de Tour zou doen verdwijnen. Robic had nog een appeltje te schillen met de meedogenlozen, die hem in de steek hadden gelaten. Alleen de bezem wagen vormde voor hem het contact met de Tour in die 140 km., waarin Ro bic zich zat te bezinnen op hetgeen hij ze aan de finish allemaal zou vertellen. Maar toen het zover was, toen hem op de Quai Gambetta verteld werd, dat zijn touravontuur werd afgebroken, stokte de adem Robic in de keel. „Merci, merci", was,alles wat de Bre ton er nog kon uitbrengen. Het schrale kopje op de dunne vogelnek boog zich. Robic ging af Omdat Jacques Goddet wel wist, dat zijn mannen zich in deze étappe op de dag voor de slopende tijdrit niet druk zouden maken, had hij het vertrekuur twintig minuten vervroegd. De tour- baas had het goed gezien. Want tot aan de beklimming van de Echallon (63 km.) gebeurde er helemaal niets in de gezapig tempo draaiende meute, die zich al bij heel wat beslissingen had neergelegd. In Bellegarde (39 km.) werd het duidelijk, dat ondanks de vroege start, het tijdschema toch nog in de war zou lopen. Op de lange klim naar de Echal lon werd het tempo iets versneld. Hier begon het duel tussen Charly Gaul en Gerard Saint om de tweede prijs in het bergklassement. Gaul stond twee pun ten op de lange regionaal voor en moest proberen niet meer dan een plaats op Saint achter te blijven om zeker te zijn van de 250.000 francs. Saint kon daarentegen 100.000 francs verdienen, als hij Gaul nog voorbij streefde. Toen Saint twee kilometer voor de top demarreerde, zat Gaul aan zijn wiel. De regionaal stopte af, want op deze manier viel er voor hem geen eer te behalen. Dotto en Robinson maakten aan alle onzekerheid een ein de. Zij sprongen weg en dat betekende, dat Saint, al zou hij de derde plaats op de top veroveren, niet meer dan één punt op Charly Gaul kon inlopen. Zelfs zover lieten de Nelux-mannen het niet komen. Op de laatste vlakke 200 meter trok Jaap Kersten de spurt aan voor Charly Gaul, zodat niet Saint maar de Luxemburger als derde door kwam en nog een punt op de regionaal uitliep. „Dat hebben we hem toch maar even knap geleverd", zei Kersten trots als een pauw aan de finish. Dotto, die op de Echallon een voor sprong had van 8 seconden op Robinson en van 32 seconden op Charly Gaul, Kersten, Anglade, Rivière, Forestier, Saint, Anquetil en de rest van het pe loton, liet zich in de afdaling terugval len. Brian Robinson niet. De Engelsman, die het vorig jaar in Brest als eerste Brit in de tour een étappezege be haalde, ging door. Voorlopig was hij nog onzeker van zijn lot, maar hij pro beerde het althans. Hij wist pas, dat achter hem de koers was stilgelegd. De Britse renner Brian Robinson, die de twintigste étappe van de Ronde van Frankrijk won. toen de chronometers na 100 km. al een tijdsverschil van negen minuten aanga ven. De groten in het peloton haalden de schouders op. Zij gunden de interna tionaal het voordeeltje en legden hem geen stroobreed in de weg. Bij de ravi taillering in Saint Amour (na 136 km.) had Robinson nog eens acht minuten gewonnen. Hij was zeker van de étappe zege. De verwachting, dat in de laatste dertig kilometer er nog het een en an der zou gebeuren, werd niet bewaar heid. Ruim 20 minuten na Robinson kwam *de compacte groep in het zicht op dé brug over de Saöné. Een felle spurt tussen Padovan en Darrigade werd door de Italiaan met gering ver schil gewonnen en daarmee behoorde deze étappe tot het verleden. Etappe-uitslag 20e étappe, Annecy Chalon sur Saóne (202 km.): 1. Ro binson (Int. pl.) 5.52.21 (met bonificatie 5.51.21); 2. Padovan (It.) 6.12.27 (met gramma in plaatsen waar ze doorheen Tour-directeur Goddet De directeur van de Tour, die al dagenlang met een slecht humeur donker voor zich uit zit te kijken in zijn rode Limousine, heeft een dezer dagen geschreven, dat Baha montes een „vulgair coureur" is omdat hij in de Alpen niet heeft la ten zien wat hij waard is. De ;r Goddet heeft dat kennelijk me' een van nijd over h' totaal oninteres sante verloop va zijr Tour opge kropt gemoed geschreven. Want hij heeft er de Spaanse w'elergodheir' onrecht mee aangedaan. Bahamontes leidde met flinke voorsprong in de algemene rang schikking. Hij reed als de winnaai en 'e winnaar heeft altlid gelijk welke tactiek hy ook volg Baha montes had zich verzekerd van de hulp var. de kansloze Char'y Jan' en dat had hij goed gezien, mer- was niet nodig. (Centr. Z. Fr.); 19. Groussard (W. Z. W.); 20. Falaschi (It.); 28. Anglade (Centr. Z. Fr.); 31. Rivière (Fr.); 32. Mahé (W. Z. W.); 34. Kersten; 45. Bol- zan; 49. Gaul; 50. Ernzer (allen Nelux) 53. Baldini (It.); 54. Hoevenaers (B.) 57. Bahamontes (Sp.)63. Adriaenssens (B.)64. Geminiani (Fr.), allen in de zelfde tijd als Padovan: 6.12.27. Algemeen klassement: 1. Bahamontes 112.04.58; 2. Anglade 112.10.38 op 5 min. 40 sec.; 3. Mahé 112.13.54 op 8.56; 4. An quetil 112.15.12 op 10.14; 5. Baldini 112.16.14 op 11.16; 6. Hoevenaers 112.16.26 op 11.28; 7. Adriaenssens 112.16.42 op 11.44; 8. Rivière 112.17.32 op 12.34; 9. Pauwels 112.25.00 op 20.02; 10. Saint 112.25.17 op 20.19; 11. Gaul 112.26.24 op 21.26; 12. Brankart; 13. Bergaud; 14. Manzaneque; 15. Dotto; 16. Darrigade; 17. Robinson; 18. Fried- rich; 19. Planckaert; 20. Vermeulin; 24. Graf; 27. Janssens; 29. Damen 113.44.08; 31. Geminiani; 32. Ernzer 113.47.38; 37. De Bruyne: 46. Bolzan 114.11.28; 47. Huot; 52 Kersten 114.21.18. Ploegenklassement: 1. Internationale ploeg 1816.15; 2. Italië 18.36.51; 3. ex aequo België, Frankrijk, Nelux. Spanje, Zwitserland-Duitsland, West-Zuid-West, Centraal Zuid Frankrijk en Parijs N. O., allen 18.37.21. Algemeen ploegenklassement: 1. Bel gië 336.58.08; 2. Frankrijk 337.37.22; 3. Centraal Zuid Frankrijk 337.54.27; 4. West Zuid West 338.11.08; 5. Spanje 339.00.14; 6. Italië 339.19.55; 7. Nelux 339.58.10; 8. Zwitserland-Duitsland 340.50.11; 9. Internationale pl. 341.00.11; 10. Parijs Noord Oost 341.23.32. Puntenklassement: 1. Darrigade 571 pnt; 2. Saint 460 pnt; 3. Gaul 419 pnt; 4. Anquetil 418 pnt; 5. Bahamontes 410 pnt; 6. Graf 381 pnt; 7. Van Aerde 345 pnt; 8. Anglade 343 pnt; 9. Hoevenaers 314 pnt; 10. Robinson 306 pnt; 11. Ri vière 290 pnt; 12. Baldini 285 pnt; 13. Van Geneugden 266; 14. Graczyk 247 pnt; 15. Bruni 241 pnt. De Fransman Robic arriveerde in de 20e étappe na het sluiten van de con trole in 6.33.20. Hij werd door de wed strijdcommissarissen geëlimineerd. De Pool Wierucki (Int. pl.) gaf tijdens de 20e étappe op. Er zijn nog 66 renners in de strijd. „TOER DER VERENIGDE NATIES" Van 27 juli tot en met 7 augustus zal van Arnhem uit de derde door Joop Legerstee georganiseerde „Toer der Verenigde Naties" worden gereden. Er nemen ditmaal 120 jeugdige wielren ners van veertien tot zeventien jaar aan deel, verdeeld over twintig ploegen. Hiertoe behoren ook een Duitse en een Belgische ploeg en een nationale ploeg. Voor het 1.200 kilometer lange parcours wordt gestart op 27 juli op de markt te Arnhem. De étappes zyn achtereenvol gens: ArnhemZwolle, ZwolleAmers foort, AmersfoortAmsterdam, Amster damLeiden, LeidenDen Haag, Den HaagRotterdam, RotterdamBreda, BredaHeeze, HeezeVenlo, Venlo-— Nijmegen, NijmegenWageningen en WageningenArnhem. In elke étappe-plaats wordt de gele trui uitgereikt. Hiervoor zijn enkele prominenten uit de sportwereld inge schakeld, onder wie Wout Wagtmans, die ook het startschot lost in Arnhem, Fenny Heemskerk, Theo Hoogveld en Faas Wilkes. In het olympisch stadion in Amsterdam zal Henriëtte Davids de gele trui omhangen, maar dan niet bij de étappe-winnaar, maar by de brani- schopper. Voor de jongens staan ty- dens de toer, die is georganiseerd met medewerking van het bedrijfsleven, ook een aantal evenementen op het pro- bonificatie 6.11.57); 3. Darrigade (Fr.) z.t.; 4. Cazala (Fr.) z.t.; 5. Lebuhotel (West-Zuid-West) z.t.; 6. Van Geneug den (B.) z.t.; 7. Van Aerde (B.) z.t.; 8. Anquetil (Fr.) z.t.; 9. Buysse (B.) z.t.; 10. Damen (Nelux) z.t.; 11. Gismondi (It.); 12. Sabbadini (W. Z. W.); 13. Baffi (It.); 14. de Bruyne (B.); 15. Pi- cot (W. Z. W.); 16. Saint (W. Z. W.) Traxel (Zwits.-Dld)18. Huot komen. Zondag 2 augustus is het voo<r hen rustdag in Rotterdam. De foeragering is voor de organisator een heel probleem, gezien het feit, dat per dag verorberd worden; 350 broden, 120 kilogram aardappelen, 50 pond vlees, 200 liter melk, 25 pond versnape ringen, 120 flesjes limonade en 120 fles jes chocolademelk, 25 pond broodbe leg en 75 pond groente. jLongjunrieau ^^£orbeil 4i Provins Melun Nangis Nogent X t^^KTfoyes dET- 22 I 18-7-'59 oar>A I 331 km „X I^HT1 MussvX Chatlllonü Aiseyu V St-Seine- l'Abbay?\^ SH22 Voor elfde maal sportkampen N.K.S. District Den Haag-Leiden met 800 aan de spits De jaarlijkse toename van het aantal jeugdige sporters, die aan de zomerkam pen van de Ned. Kath. Sportbond deelne men, bewijst wel hoezeer de organisatie ervan door de r.k. sportverenigingen op prijs wordt gesteld. Immers hitrdoor kunnen de verschillende jeugdcommissies gedurende het „stille sc'-oen" een be- langryke activiteit voor hun leden ont wikkelen. Een activiteit, die naar vele zyden haar uitwerking heeft, omdat er zovele facetten aan zo'n kampweek ver bonden zijn. De omgan van de leiders is anders dan tijdens de wekelijkse wed stryden, het contact met sportvrienden uit heel andere streken verruimt het be grip van de sportgeme°nschap onder de jongeren, terwyl een vakantieweek in zo'n gemeenschap van soms meer dan driehonderd onder leiding van kundige jeugd- en sportleiders, voor de meeste jongelui een herinnering voor het leven betekent. Waarlyk, alleen al om deze grootscheepse jaarlijkse organisatie ver dient de NKS alle lof en bewijst hier mee zyn bestaansrecht op overtuigende wyze. Voor het elfde achtereenvolgende jaar gaan over enkele dagen de kamppoorten weer open. Deze keer zullen de kampen worden gehouden in Zundert (vier we ken) Berg en Dal (drie weken plus twee weken meisjeskamp) Oosterhout (drie weken) en als proef dit jaar is er een kampweek in Grollo (Drenthe) speciaal voor de clubs uit het noorden des lands. In het hiergelegen prachtige oord „De Berenkuil" vindt zondag a.s. de plechtige opening van het kampjaar 1959 plaats. Als kampleider zal hier fungeren, de heer Jan van Liempt (Den Haag), die reeds een groot aantal jaren (evenals zyn echtgenote) met dit werk vertrouwd ia. Het meisjeskamp in Berg en Dal, waar aan door ca. 500 gymnasten, handbalsters en zwemsters wordt deelgenomen heeft als leider de heer A. Kallenberg uit Lei den. De districten Den Haag en -^eiden van de NKS staan wat de deelmame jaar lijks betreft aan de spits en ook dit jaar geeft hierop geen uitzondering Met ruim achthonderd zullen zy in Zundert, Oos terhout en Berg en Dal vertegenwoordigd zyn. Uit het Haagse rayon staan in ue kampgids vermeld: de voelbalveren'gin gen KRVCVredenburch (35) Lenig en Snel (90), Quiek Steps (35), RK AVV (35), RAVA (35) Wilhelmus (25), WP (50) VELO (35), Valkeniers (25), GDS (25), Verburch, DHBRK en DWO elk 15 deelnemers. Bi: de meisjes zien we ONA (15) Verburch (25) Quintus (15), VELO (30) en Swift (20). Laatstgenoemde zwemvereniging heeft ook en deputa tie naar het jongens-zwemkamp. eveneens in B. en D. gehouden zal wor den. Het grote peloton, aangevoerd do«r Darrigade (achter hem ziet men oa. Bahamontes, Ganl en Saint) slingert ich door het landschap In de omge ving van Saint Amour. De bevolking de toeristen blijven enthousiast. Het Leidse distrikt is present met de verenigingen DOCOS (60) UDO (25), SJC (25), SVLV (25), terwyl WSB, Rijpwetering en DOSR elk met 15 deel nemers aanwezig zijn. En behalve deze gaat de gymnastiekvereniging „Groen wit" met 25 meisjes naar de historische plek op de NederlandsDuitse grens bij Nijmegen. Hoeveel duizenden broden, kilo's aard appelen, liters melk. boter en beleg dit vergt zal elke huismoeder na een korte becijfering wel kunnen uittellen. En wat de kampcantines zullen verwerken aan koeken, chocolade, rolletjes zuurtjes en drop, om van de flesjes limonade en ijs jes maar niet te spreken valt in de ver ste verten niet te bekyken. In een bruto geraamd bedrag zal het niet ver van de tienduizenden gulden af zyn, niet meege rekend wat de jongelui zo „en route" nog „naar binnen slaan!" En dit is alles louter het materiële. Maar veel meer en groter in waarde is het geestelyk voedsel dat zij krygen op gediend. Geestelyk niet alleen in de by- stand van de kampaalmoezenier als zulks nodig mocht zyn, maar veeleer in de zin van een morele „bewapening", die zij in zo'n kampweek meekrygen door een verrijking van in aanleg aanwezige deug den en goede eigenschappen. En dit alles gecombineerd met een veelzydig sport en ontspanningsprogramma zal ook dit jaar voor meer dan vierduizend jeugdige sporters een vakantieweek betekenen, waarover ze nog lang zullen spreken en die nimmer uit hun geheugen zal gaan. Alleen Jac. Kraan werd totaal winnaar, ook de Ruyter moest eenmaal buigen Het heeft er de laatste dag op de Braassemweek nog wel gespannen. Dit maal niet, omdat er 'evaar dreigde, dat de wedstryden door harde wind niet zouden doorgaan, maar omdat er in de ochtend totaal geen wind stond. De Bilt was de zeilers evenwel gunstig gezind, want haar voorspelling, dat er in de middag wel weer wat wind zou komen, is bewaarheid. Niettemin gingen de och tend- en de eerste middagwedstryden in windstilte verloren. De oepswedstrijd in de Regenboogklasse, waarin enkele Valkenzeilers het roer omklemden, duur de zelfs voor de afgekorte, dus de helft van dgewone wedstrijdbaan zo lang, dat men de start van de Valkenklasse noodgedwongen moest uitstellen, omdat de Valkenzeilers anders regelrecht in hun eigen boten hadden moeten stappen In tussen werd de groepswedstrijd der Re genbogen op de laatste dag in het voor deel van de Zaanlandse Zeilvereniging beslist en wel met zoveel overmacht, dat zij in het eindklassement op de eerste plaats eindigden met 31 pnt Tv de werd de Braassem met 30.1 pnt., derde de Rotterdamse groep met 22.1 pnt., ter wijl de Kaag als vierde eindigde met 18 punten, waarby evenwel opgemerkt dient PS^VVSAA/WVWWWS/SA/VS/ Men kan natuurlyk zeggen, dat de mogelijkheid bestaat, dat Fredrico Bahamontes vrij dag of zaterdag voordat hy in Parys aankomt, zyn fiets lianen opgezet had moeten worden. Maar de Italianen moesten bij Baldini blyv en de wereldkampioei wil alles op alles zetten om de tijdrit daar in de beroepssport toch schijnlijk een, missch i zelfs alleen om gaat. Maar Marcel wel twee regie len, die hij gryze i aren byge zijn beste valt of in zyn hote. een enkel te winnen. De Belgen hadden is veel verdiend door zyn klassement met een ontstellende reeks lekke banden genoeg aan zichzelf en de Fransen kneust tuss >n de liftdeur. Maar men kan toch" veilig aannem dat de Spanjaard, die met grootste zorgen wordt omringd, zijn flets r-ee naar zyn slaapkamer neemt en bovendier. licl ameiyk »*og nauwelyks lykt t. ;yn aange tast, Parijs haalt en daar- kan na de twintigste etap pe in Chalon og eens dik worden ondert :ept wat en kele dagen geleden waar- schi4 'ijk was en na de Alpen zikei leek: Bahamontes wint de Tour de France. De eens zo trotse ploeg der Tricolores is t>t zes man ge- Er waren er, die nog een reduceerd. De .uipe van grootscheepse aanval hadden Marcel Bidot gaat zonder rijden gezamenlijk door de erg belangrijk ploeg, maar de Franse veld maarschalk heei in deze ron de, na het overro Mende b» Geweigerde renners boven eigen ploeg in eindklassement? klassificeerd. Slechts een bij zonder sterke tydrit van An quetil kan namelijk Anglade van de tweede plaats verdrin gen. Het restant van de natio nale garde, waarin alleen Parrigadc met un onbedreig de eerste plaats <n et pu tenklassement de eer gaat redden, heeft het dus even min kunnen opbrengen om .WVVVVV-WW>r nog een I atgte aan gele trui van B~' montes te éta jpeoverwinningen ondernemen. De Spanjaard gefaald zoals nog heeft net e1-, de andereD ijverige Robinson met heeft nooit een ploegleider heeft gefaald. Hy beeft alle sterren grijns"ïaten gaan. Hy naar zich toegehaald, maar zich behagel ijk in het K t Is op een ote te.eurstel- ton genesteld en te worden, dat Sieverts alle drie wed strijden alleen zeilde. Wat deze Braassemweek overigens al tijd zal blijven kenmerken is het feit, dat de Flying Dutschmanzeiler Jac. Kraan de enige deelnemer was, die vyf achter eenvolgende overwinningen boekte, be haald by zwaar weer als op maar dag, maar ook b'i het windstille weer van gisteren. Hoe stil het overigens wel tij dens deze wedstrijd, die te 12 uur aanving wel was, moge blyken uit het feit, dat over één ronde van de wedstrijdbaan een tyd van 2uur nodig was voor de winnaar, waarby we dan maar niet zul len zeggen hoeveel tijd de laatstaanko- mende nodig had. Uit het feit, dat Jac. Kra de enige totaalwinnaar werd, blijkt dus ook reeds, dat H. J. de Ruyter, die in de Pampus- klasse tot vier overwinningen in vier dagen was gekomen, het op deze laatste dag niet heeft kunnen bolwerken. Im mers, G. K. Pauli, die tot heden slechts de plaatsen 6. 3 en 4 had bereikt, trof in dit windstille weer de goede toon Hij won ditmaal vóór de Ruyter, die even wel hoofdpryswinnaar werd door zyn fraaie vieroverwinningenserie. Spann op deze laatste dag was ei vooral in de Drakenklasse, waar W Klomp en ir. J. C. P. Hofkes met een zelfde puntenaantal in de laatste wed stryd de beslissing moesten brengen ovei de eerste plaats. Weei schad -wden zy elkaar danig, maar daar aast deed het merkwaardige feit zich voor dat G. van Wijk, die als vierde geklasseerd stond, ditmaal door een overwinning tot het zelfde aantal punten kwam a Klomp en Hofkes en aangezien de slechtste van de vyf wedstryden afviel en di' voor alle drie zeilers een vierdt plaats betekende met 277 punten, eindigden zy tenslotte met een geiyk puntenaantal van 2437 Doordat Klomp evenwel twee overwin ningen had behaald tegen zyn concur renten slechts één verwierf de Voorbur ger de hoofdprys, waarom willicht nog nimmer zo hard gevochten is. In de 12 M2 Sharpieklasse ./on J. van Staveren opnieuw, ditmaal met E. Dö- ring, W Guldemond en B. Kraan Jr. op de volgende plaatsen. Van Staveren werd met mooie voorsprong hoofdprys winnaar. In de Valkenklasse was het natuurlyk E. Rolf v. d. Baumen, die met de grote prys ging stryken. Hy zeilde in deze laatste wedstrijd zyn slechtste uit het kwintei van vyf dagen, doch wellicht is het feit, dat hij reeds een wedstryd „ach ter de rug" had (in de groepswedstrijd der Regenbogen was hy nl. een der stuurlieden), zal daaraan niet vreemd zijn geweest!!!! Hij moest nu met een nsolideer- vierde plaats genoegen nemen achter D. ling uitgelopen. En Bidot gaat de daarmee z*jn p actisch on- 't Hooft. E. J. Hoppe Fransen, de Belgen en de Ita- zelfs kunnen beweren, dat het de schande beleven, dat waar- aantastbare positie. Schie. Nog een andere viervoudige winnaar mag worden. moest op deze laatste dag het onderspit delven, n.l. L. de Wit in de Valkenklas se B. Hy werd ditmaal derde achter R. Poons, en ir. J. A. Lucas. Merkwaardig genoeg kwamen in de Finnjollenklasse de overigens als zwaar- weer-zeilers bekend staande zeilers allen op de eerste plaatsen aa J. J. Huurman werd winnaar. Koos de Jong tweede, Harry Willems derde, Harry Lesage vier- Leo Gerhards derde. De Rotterdam mer Koos de Jong werd winnaar in het algemeen klassement. In de Olympiajollenklasse werd Sj. Haaksma tenslotte eerste in de stryd om hoofdprijs, hoewel hij slechts één overwinning had behaald. Deze klasse telde trouwens elke dag een andere win naar. wel een bewys, dat de stryd hier wel zeer hard is geweest, want B. Tour nier werd de vyfde winnaar vóór H. J. de Jong, Werner Virck en C. A. A. Vis ser, terwijl Haaksma op de vyfde plaats volgde. Dit belette hem evenwel niet het hoogst aantal punten te behalen. In de Regenboogklasse werd de Rotter dammer John Hofland winnaar van de hoofdprys, hetgeen trouwens reeds na vier dagen al beslist was. Van Staveren en ir. Bakker, die op de laatste dag vóór hem finishten, volgden hem in punten op. In de 16 M2 Streepklasse won J. J. Bot- terweg de laatste wedstryd met Th. Paul sen als tweede en A. A. Taselaar als derde, hetgeen voor deze genoeg was om de hoofdprijs in de wacht te slepen. Bouw van Wijk kon blykbaar niet iver zyn tweede plaats op de voorlaatste dag heenkom n, want hoewel hy lange tijd in derde positie lag achter J. R. de Vries en Mej M Warmenhoven, werkte hU zich op de terugweg van Roelofarends- naar de finish toch weer naar de eerst plaats, zodat hij uiteindelijk met zijn vier fraaie overwinningen op ver diende wijze beslag legde op de hoofd prys. De strijd om de eerste plaats in het eindklassement van de S nklasse speel de zich op de laatste dag voornameiyk af tussen T. Amons en H. v. d. Rest. Amons leidde weliswaar na vier wed stryden - et 4521 nunten tegen Van der Rest 35r maar dat waren voor deze slechts drie wedstrijden omdat hij in de eerste wedstryd niet gestart was. Practisch gesproken had Amons dus re 's zijn totaal bereikt en hy zou alleen nog maar iets hoger hebben kunnen ko men, indien hy de laatste vedstrijd had gewonnen Hij werd ev.nwel derde, ter wij) Van der Rest tweede werd, maar dit was voldoende om hem met 446 punten voorsprong te doen winnen. Mej. A. Vunderink zeilde het beste in de Jeugdklasse. Van de acht dstrijden won zU er drie, tweemaal werd zij der de en evenzovele malen vyfde, zodat baar de eerste plaa*« zeker toekomt. In de 12 Voetsjollenklasse onslotte ae- gevierde J. W. van Weel met fraaie pun- tenvoorsprong Het einde kwam tenslol'.-. met de fi- nale-prysuitreiking, waarby de voorzit ter der vereniging, de heer C. Boekei te recht wees op dit geslaagde zeilfestyn, dat een der best geslaagde in de geschie denis van de Braassemermeer genoemd

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5