ffif Scherp POTLOOD EN GEEST De Raad van Voorschoten wenst bebouwing „Adegeest" meer aan te passen Examenwerk hielp kath. verkenners te Leiden aan een jeugdhonk MAANDAG 13 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA -1 OUDE LEIDSE TRADITIE WORDT VERSTERKT Dr A. A. Kampman naar hei >ije Oosien Na bijt Naar wij vernemen zal dr. A. A. Kampman, de directeur van het te Leiden gevestigde Nederlandse In stituut voor het Nabije Oosten dins dag a.s. naar het Nabije Oosten ver trekken. Het Curatorium van het te Istanbul gevestigde Nederlands His torisch Instituut heeft hem belast met de leiding ervan gedurende de verlofperiode van prof. dr. A. A. Cense, de directeur dezer instelling. Het ligt voorts in de bedoeling, dat dr. Kampman met medewerking van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen van Istanbul uit een reis- maakt naar Li banon, de Verenigde Arabische Re publiek en Perzië voor het voeren van besprekingen ter versterking der culturele betrekkingen met deze landen. Het culturele akkoord dat ter ge legenheid van het bezoek van de Sjah van Perzië tussen dat land en Nederland werd gesloten, schept voor de toekomst mogelijkheden voor belangrijke culturele manifestaties in beide landen. Op initiatief van dr Kampman wordt thans een plan uit gewerkt voor het organiseren van een tentoonstelling, die de histori sche betrekkingen tussen Iran en Nederland van het begin der zeven tiende eeuw af zou illustreren, waar bij gebruik zou worden gemaakt van het in beide landen aanwezige do cumentatie-, illustratie- en kostuum materiaal. Met medewerking van de direc teur van het Gemeente-Museum in Den Haag, mr. L. J. F. Wijsenbeek, zal deze tentoonstelling in de tweede helft van 1960 het eerst in Den Haag worden gehouden en daarna naar Teheran worden overgebracht. Bo vendien ligt het in de bedoeling, dat t.z.t. hier te lande een tentoonstel ling van Perzische oudheden uit de musea in Iran zal worden georgani seerd. Voorts is de Nederlandse re gering van plan een aantal studie beurzen ten behoeve van jonge ge leerden uit landen van het Nabije Oosten ter beschikking te stellen. De culturele betrekkingen tussen Turkije en Nederland, waarvoor dr. Kampman in de loop der laatste ja ren verscheidene initiatieven heeft genomen, werden vorig jaar in be langrijke mate versterkt door de opening van het Nederlands Histo- riseh-Arehaeologisch Instituut te Istanbul door Z.K.H. de Prins der Nederlanden, die kortgeleden hier ter stede in een vergadering onder voor7itterschap van Burgemeester als Curator van dat Instituut werd geïnctalloerd. Dr Kamoman zal zijn verbliif in Turkije vooral benutten voor het voeren van besprekingen, d'p tot een verdere verstevieing van de betrekkingen met universiteiten en andm-e 5vetensehar>r>eliike instel- lipcron jn Turkiip mede zal kunnen Leiden. In het bijzonder wordt daar- Om de Ouden van Dagen tocht van het .Haagwegkwartier" te Leiden te financieren vond er een grote kla- verjaswedstrijd plaats in de speel tuin-clubhuis „Westerkwartier" om fraaie prijzen. De organisatie was perfect en er waren veel deelne mers. De eerste prijs viel ten deel aan de heer B. Plu met wissel bek er. 2. Bavelaar, 3. Kley, 4. Wijnbeek, 5. mevr. Schroder. 15 augustus vindt een grote vis wedstrijd plaats, eveneens ten bate van deze tocht. Maandagavond 20 juli kunnen be jaarden zich laten inschrijven van 7 tot 8 uur in de speeltuin W.K. Be- i'aarde bewoners uit het gehele laagwejkwartier van de Rijn en chiekade tot en met de nieuwe wijk 5 Meilaan komen in aanmerking. Trouwboekje medenemen. No. 536 Horizontaal: 1. gem. 'in Z.H. (twee woorden), 5. muziek noot, 6. hangt aan de mast, 7. priem, 9. hoofddeksel, 10 bijb. figuur, 11. nobele, 13. vlaktemaat, 15. kippen loop, 17. hoogste punt, 19. scheikun dig element (afk.), 21. voorzetsel, 22. dorp in ZH. bij Rotterdam. Verticaal: 1. woedend, 2. muziek noot, 3. eer, 4. verlegen (figuurlijk), 5. duinvallei, 8. plaats in Frankrijk aan de Maas, 9. werktuig van een kunstschilder, 12. schaaldier, 14. plaats in België, 16. ik (Lat.), 18. gewicht, 20. voorzetsel. OPLOSSING MORGENAVOND bij gedacht aan een uitwisseling van geleerden tussen Nederland en de landen in het Nabije Oosten, waar toe van de zijde van het Ministerie van Onderwijs sinds enige jaren be langrijke medewerking wordt ver leend. Het is verheugend te mogen con stateren, dat mede door de initiatie ven van het te Leiden gevestigde Ne derlands Instituut voor het Nabije Oosten, de wetenschappelijke en cul turele contacten met Turkije en het Nabije Oosten, sinds eeuwen een Leidse traditie, in belangrijke mate konden worden uitgebreid en ver sterkt. m Leidse agenda MAANDAG 13 JULI Kon. Genootschap M.S.G. Diploma- uitreiken, Stadsgehoorzaal, 8 u. nm. DINSDAG 14 JULI K. en O.-excursie naar de Delta werken. Vertrek Stadhuisplein 8 u. v,m. WOENSDAG 15 JULI Expogé. Excursie naar Leidse Duinwatermaatschappij. Verzamelen bij watertoren te Katwijk. 7 u. nam. K. en O.-excursie naar Hortus Bo tanicus. Verzamelen binnenplein Leidse Universiteit, 2.30 u. nam. VRIJDAG 17 JULI „St. Josephschool". Officiële ope ning schoolgebouw Oppenheimstraat half vier nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. Cultureel Comité viel in scherven Vrijdag ver na middernacht, ein digde de gemeenteraadsvergadering van Voorschoten, een vergadering welke zeer warm was, zowel wat de temperatuur als het gemoed van de sprekers betrof. De stichting van het Prot. Chris telijke Bejaardencentrum, waarbij de gemeente grond verkoopt, plantsce- nen aanlegt en te zijner tijd de nodi ge financieringsmiddelen verschaft, kon de goedkeuring van alle fracties verkrijgen. Hoewel de WD- en de PvdA-woordvoerders een voorstan der zijn van een openbaar of gemeen telijk Bejaardencentrum, wilden zij 10 uur voorm.5 uur nam. Zond. I bepaald niet tegenstemmen, daar de 1—5 uur nam. (tot 31 aug.). Prot. Christelijke bevolkingsgroep Museum voor Volkenkunde: Expo-groot genoeg is om inwoners van het Hedenavond wordt "in de speeltuin van Ons Eiland een volleybalwed strijd gespeeld tussen de herenteams van Prof.wijk en WS. De dames van Prof.-wijk treden aan teg'-n die van Argos. Dit aardige toernooit je dat om 7 uuir aanvangt, is uitge schreven met de bedoeling de jeugd van Ons Eiland volley bal-mindied te maken. De heer B. J. Lange te Leiden is geslaagd voor het einddiploma Rijks Hogere School voor tropische en subtropische landbouw te Deven ter. Aan de Economische Hoge school te Rotterdam is geslaagd voor het doctoraal examen economische wetenschappen de heer N. F. M. Kuypers, Leiden (rectificatie). Leidse Universiteit Rectificatie examenuitslagen van 1 juli 1959. Geslaagd voor het doet. ex. Sociologie de heer L. Th. van de Laar te Leiden. sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur); t.m. 5 oktober. Rijksmiseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen "an 10- -12 en 24. Zon en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksceeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Rt .nhold en Brusselse amateur fotografen. (t.m. 15 augustus). BIOSCOPEN. De films in. de week van 1017 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Twaalf uur angst,,, 18 j. ('s Middags: Circusvrien den", alle leeftijden). Lido: „Teenager Melodie", alle leeftijden. Luxor: „Hoe vertel ik het. mijn dochter", volwassenen.. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De zoon van de Kalief". 18 jaar. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend: apotheek Doeza, Doeza- straat 31, tel. 21313 en apotheek Ha ven, Haven 18, tel. 20085. VOORHOUT 40 JAAR BIJ DE NED. SPOORWEGEN Vrijdag Y juli herdenkt de heer C. Bervoets, stations-assistent le klasse bij de Ned. Spoorwegen te Voorhout, de dag, dat hij 40 jaar geleden bij de Ned. Spoorwegen in dienst trad. Zesde klassers namen afscheid van de Si. Josephschool Vrijdagavond heeft de ouderver eniging van de St. Josephschool, Op penheimstraat een afscheidavond ge houden voor de leerlingen van de hoogste klas. Om kwart over acht opende de heer P. Boerman deze bijeenkomst en gaf de leiding in handen van het hoofd der school, de heer J. de Raaij. Deze kondigde het optreden aan van de zesde klas, die het eerste ge deelte van de avond voor haar reke ning nam. Het zelf-gemaakte éénaktertje van Jan van Eijken viel bij de ouders best in de smaak. Van plankenkoorts hadden deze amateurs nog niet ge hoord en ze speelden vlot voor de vuist weg of zij nooit anders gedaan hadden. Het kwam „Dik in orde" om met de titel van het stukje te spre ken. Met de zangnummertjes had de hele klas veel succes. Vooral „Alou- ette" en „Kerri kerri" vond veel bij val. Het optreden van het bandje „The Rhythm Brothers" oogstte zo wel bij de jeugd als bij de ouders 'r. daverende bijval. Een complimen tje voor zijn spel verdient zeker Ge rard van der Burgt, die zijn accor deon als een virtuoos hanteerde. Na het optreden van de zesde klas werd en door de voorzitter en het hoofd der school in welgekozen woor den afscheid genomen van de leer lingen, die nu de lagere school gaan BIOLOGISCHE EXPEDITIE NAAR TURKIJE TERUG IN LEIDEN Dezer dagen keerden in ons land terug de zes deelnemers aan de Ne derlandse biologische expeditie naar Turkije, de Leidse studenten in de biologie, E. Hennipman, P. Nijhoff, C. Swennen, W. J. M. Vader en W. J. J. O. Je Wilde en de amateur- bioloog en technische deskundige A. S. Tulp te Drachten. Het doel van de expeditie was het bijeen brengen van collecties gecon serveerde dieren en gedroogde plan ten ten behoeve van wetenschappelijk onderzoek aan het rijksmuseum van natuurlijke historie en het rijksher barium te Leiden, alsmede de her baria te Utrecht, Wigeningen, Kew en Berlijn. De financiering werd mogelijk gemaakt door belangrijke steun van de Rijksuniversiteit te Lei den, het Prins Bernhard Fonds, de Hollandsche mij. der Wetenschappen en van de zijde van het bedrijfs leven. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina Alberdina dr van S. D. de Joode en C. A. van dier Bent. Nicolaas zn van A. M. Brou wer en W. Safronowa. Renate Mar- tine dr van A. R. egelaar en C. M. Hazenoot. Cornelia Martha dr van J. van der Tang en E. J. Kennis. Overleden: W. F. Henzen 71 jr m. Bejaardencentrum op Christelijke grondslagen te waarborgen. Mr dr v. d. Wilde (Prot. Chr.) noemde de stichting van het Bejaar dencentrum een modern samenspel tussen overheid en particuliere in stelling. De wethouder van Openbare Wer ken werd aangevallen door de heer Fortanier (KVP) en dr Pels (PvdA) over de grondprijs van 24 m2. Dit is de prijs voor openbare gebouwen in plan „Adegeest". De wethouder wilde zich hier niet over uitlaten en kon alleen mededeling doen, dat voor de raadsleden een kostprijsbereke ning ter inzage ligt. Andere bebouwing gewenst De grondverkoop en de bebouwing van een gedeelte van Adegeest kon de goedkeuring niet krijgen van de raad. Namens de vier fractievoorzit ters deelde dr Pels (PvdA) de wet houder Dekker mede, dat de raad wiliswaar accoord kan gaan met de verkoop van de gronden, maar be slist bezwaar heeft tegen de architec tuur van de gebouwen, die op deze grond komen. Wethouder Dekker deelde de raad iri eerste instantie mede, dat de toe. komstige gebouwen beoordeeld zijn door de schoonheidscommissie en dat de raad open oog moet hebben voor de moderne architecten welke de voorkeur geven aan platte woningen, dus zonder kap. De heer De Graaff (Prot. Chr.) zei evm-1 de overi ge raadsleden geschrokken te zijn van de moderne woning welke thans gebouwd is naast de oude woningen. Over, smaak valt niet te twisten, al dus ir Rombouts (KVP), vast staat dat I deze woning, type bungalow, op de huidige plaats beslist niet passend is. De overgang van de oude wijk naar; de nieuwe moet minder drastisch zijn. Wethouder Dekker (Prot. Chr.) betoogde dat al de toekomstige eige naren van de te bouwen woningen in dit plan met volledige vrijheid deze typen woningen gekozen hebben. Woningtype opgedwongen? De heer De Graaf (Prot. Chr.) zei over bewijzen te beschikken dat de eigenaren geprest worden tot de bouwtypen en dat hij aan de woor den van de wethouder twijfelde. De heer Van der Hulst (KVP) deelde mede, dat hem bekend is dat de Coöp. Boerenleenbank, die in Adegeest een nieuw bankgebouw krijgt, niet vrijgelaten werd om zelf de architectuur te bepalen. Nadat di verse raadsleden het beleid van het college afgekeurd hadden en in het bijzonder dat van wethouder Dek ker, diend« dr Pels (PvdA) namens alle fracties een motie in, inhouden de een verzoek aan het college ter aanmoediging van meer verschillen de bouwtypen in plan Adegeest en verschil vooral te zoeken in geva rieerde bekappingen. Hierna werd de vergadering voor vijf minuten geschorst. Na heropening deelde burgemees ter Van dei Hoeven mede, dat om de ongerustheid bij de raad weg te wer ken in het vervolg iedere bouw mede goedkeuring zal moeten hebben van de Stedebouwkundige, jhr ir J. de Ranitz en bracht het voorstel in stemming. De raad besloot zondei hoofdelijke stemming tot verkoop van grond aan particulieren en was met alge mene stemmen, behalve die van de beide wethouders, tegen de bebou wing. De bebouwing '.al thans voor gelegd worden aan ir De Ranitz. Het voorstel van b. en w. voor ga rantie van een tweetal concerten in seizoen 1959/60 kon niet de goedkeu ring verkrijgen van de heren For tanier (KVP) en Tideman (VVD). Deze concerten worden verzorgd door 't Nut en de Hervormde Jeugd raad. verlaten en verschillende richtingen uitzwermen Maar welke die richting ook is er zal hard gewerkt en gestu deerd moeten worden om iets goeds in de toekomst te presteren. Paul Rijnbeek dankte namens de hele klas het hoofd der school voor I alles, in de afgelopen jaren genoten, jaar geleden tot priester gewijd. Na HILLEGOM KAPELAAN FAVEJEE NAAR FRANKRIJK Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, heeft de weleerwaarde heer J. H. Favejee op diens verzoek eervol ontslag verleend als kapelaan van de parochie van de H. Martinus te Hillegom. Kapelaan Favejee is thans pries ter van het bisdom Versailles. De kapelaan, die in Frankrijk zijn stu dies maakte, werd daar ruim vier senaar), Dieneke Remmerswaal, Ly- dia Syimons, Thea Vreeburg en Ton- ny v. d. Waard. De diploma's werden door de eerw. heer Duyvensteyn uit gereikt. De priorin van Huize Bij dorp en verschillende moeders wa ren bij de diploma-uitreiking aanwe zig. R.K. EHBO. Dit jaar hebben slechts 'n klein aantal candidaten de EHBO-cursus gevolgd. Zij deden dit echter zeer intens, en slaagden allen met glans. De candidaten waren: zr. Damiana, zr. Aquina, zr. Amabilis, mej. C. Gentevoort en mej. R. Zon neveld. Dr M v. d. Stoel nam het examen af en wekte na afloop allen op om trouw de brigade-oefeningen te blijven volgen, om zodoende goede EHBÓ'ers te kunnen blijven. De di ploma's zullen in september worden uitgereikt. Geboren: Franciscus Johannes Maria zn van H. J. ten Have en A. W. Niersman; Titiana Petronella dr van P. M. Schoen en H. Apitius; Jo hanna Wilhelmina dr van W. Smit en A. Kassenberg; Elsefien Enna dr van J. A. Beer en F. E. Hogewoning; Catharina Jacoba Cornelia dr van C. Broeren en J. W. T. Gerritsen; Martina Helena dr van G. Nimwe- gen en B. van Beek; Annelies dr van G. Kruijt en C. .J Roelfsema; Lam- bertus zn van L. ter Haar en G. Bo- gerd. Ondertrouwd: Gerardus Antonius Driehuijs en Maria Johanna Verho- rik; Hendrikus Theodorus Joseph Vogelaar en Johanna" Adriana van Meijgaarden; Cornelis Jan Mol en Johanna Regina Zuijderduin; Jan Aaltje Klauke en Elizabeth Johanna Nouwens. Overleden: Adrianus Gijsbertus Boonekamp. Nadat de leerlingen waren vertrok ken zette het hoofd der school enige zaken uiteen in verband met het nieuwe schoolgebouw. De voorzitter sloot om ongeveer 11 uur deze zeer goed geslaagde en druk bezette ouderavond. zijn wijding verzocht hij in novem ber 1957 een jaar „op proef' 'in de zielzorg te werken in het bisdom Rotterdam. Dit proefjaar werd ver lengd tot heden. Kapelaan Favejee is thans op vakantie. Na zijn vakan tie gaat hij terug naar Frankrijk. Afgedaan. De heer Tideman kon zijn stem niet geven aan het voorstel, omdat hij geen onderscheid wilde maken tussen de Hervormde Kerk en de Jeugdraad van deze Kerk. I'e heer Fortanier zag graag het in de raad reeds veel besproken Culturele Comité ingeschakeld ter verzorging van culturele avonden in Voorscho ten. Bijna werden de oude grieven weer opgehaald. Het Cultureel Comité kreeg echter een dolksteek van de partij, die tij dens de vorige raadsperiode op de bres stond voor dit Comité. De heer Tideman (WD) verklaar de dat Voorschoten niet gebaat was met het Cu'tureel Comité, dat alleen decreteerde en niet coördineerde, dit tot grote vreugde van dr Pels (PvdA) en tot verbazing van de andere raads leden. De overige voorstellen werden allen aangenomen. Geslaagd aan VGLO. Aan de r.k. VGLO te Voorschoten zijn alle leerlingen geslaagd voor de huishou delijke vakken: wassen, strijken, ko ken, huishoudelijk werk en ook voor lingerie-naaien. De geslaagden waren Ria Boon, Tonny d. Boef, Loes ter Haar, Fia v d. Hulst, Maria v. Leusden (Was- In 1957 kregen de leerlingen van de technische scholen in Nederland voor het behalen van het einddiploma op de afdelingen timmeren opdracht onderdelen te maken volgens te kening - van een houten gebouwtje. Al deze onderdelen tezamen gevoegd leverden het jeugdhonk op, dat op het plein terzijde van de St. Petrus- kerk te Leiden zeer binnenkort ge reed komt. Elf gebouwtjes werden in Neder land voltooid, dank zij het examen werk van de leerlingen. Het is een prettig, voor de verken ners zeer bruikbaar gebouwtje gewor den van 11 x 6 meter, dat is gemon teerd en gefundeerd door de aanne mer Halverhout uit Leiden, die ook, in opdracht, een aparte leidereska- mer en een w.c. in het. gebouw aan bracht. Gas en electriciteit behoi-en tot de uitrusting. Vóór het gebouw komt nog een feestelijke betegeling met in het midden een vlaggenmast, die tot tien meter zal reiken. Met de voltooiing van dit houten gebouwtje komt voor de St. Lode- wijksgroep van St. Petrus- en St. Lo de wij ksparochie te Leiden een einde aan een noodtoestand. Reeds vier jaar is men zonder hoofdkwartier. Drie -jaar lang heeft de groep gebivak keerd onder de St. Petruskerk tot de bisschoppelijke bouwinspecteur het verbood, wegens totale onge schiktheid van de ruimte. Het vorig seizoen heeft men het verkenners- werk in de open lucht gedaan. Na het zomerkamp zal dit honk in gebruik genomen worden. Verkenners-in-de- dop kunnen zich dan weer bij groep opgeven. Jongens in de leeftijd van 1115 jaar komen in aanmer king. Naast dit jeugdhonk komt een speelterrein voor de buurtjeugd, dat op kosten van de gemeente (ruim 10.000) wordt aangelegd. NIEUWKOOP Em.-pastoor Vloothuis overleden Na een langdurige ziekte is gister avond overleden in het St. Jozefpen sion te Alphen aan den Rijn de zeer- eerwaarde heer S. A. J. Vloothuis, emeritus-pastoor van Nieuwkoop. Pastoor Vloothuis werd 68 jaar. Pastoor S. A. J. Vloothuis werd ge boren op 12 maart 1891. Op 15 augus tus 1916 ontving hij de H. Priester wijding. Hij was achtereenvolgens kapelaan'te Halfweg, Alphen aan den Rijn, Dordrecht (St. Bonifacius), en Den Haag (H. Martha). In 1936 werd hij benoemd tot pas toor te Koog-Zaandijk vanwaar hij in 1943 werd overgeplaatst naar Rot terdam (H.H. Martelaren van Gor- cum). In 1945 werd hij pastoor te Nieuwkoop. Op 30 september 1955 werd hem om gezondheidsredenen eervol ont slag verleend uit de bediening, waar na hij zich vestigde in het St. Jozef pension te Alphen aan den Rijn. De gezondheidstoestand van pastoor Vloothuis werd de laatste tijd steeds slechter Reeds enige maanden was het hem niet meer mogelijk, de H. Mis op te dragen. Zijn overlijden, gisteravond om half elf, kwam dus niet onverwacht. Woensdagavond om half acht wor den de plechtige Metten gezongen in de parochiekerk te Nieuwkoop. Don derdagmorgen om half tien wordt, eveneens te Nieuwkoop, een plechtige H. Mis van requiem opgedragen, die wordt voorafgegaan door de Lauden. Hierna vindt de begrafenis plaats op het kerkhof te Nieuwkoop. ZOETERWOUDE Auto weggezakt Ondanks het waarschuwende bord „Doodlopende Weg" reed een zware vrachtwagen beladen met 7 ton bouwmateriaal de Westeindsche weg op. Steeds maar doorrijdende kwam de auto voorbij de boerderij van de heer Veldhui zen op de daar smaller wordende weg, totdat de auto tot aan de assen wegzakte. Nadat al het materiaal was afgeladen haalde een takelwa gen de wagen uit de put. Er was 3 kubieke meter grind nodig om de gaten in de weg te dichten. De poli tie maakte proces-verbaal op voor de overtreding voor het berijden van deze B weg met een te brede auto. 7 T"i" ,i r y. - s It - - - 'v." •-'."-•.T I ij, }ïf j J Marktberichten R'DAM 13 juli. Vee. Aanvoer 1059; 1008 vette koeien; 631 varkens. Vette koeien 305—238. 285—305, 270 —285; varkens 180, 178, 175. Vette koeien aanvoer korter, tandel kalm, prijzen als vorige week, prima's bo ven note-,ing. Varkens ran voer iets meer, hande tamelijk, prijzen onver anderd, nrima vleesvarkens boven no tering. zware varkens van 170172 per kg. TER AAI 10 juli. Groente. Kas- snij bonen 0.951.30; idem B. 0.75 0.90; idem stek 0.250.56; snijbonen natuur 1.101.20; ide.n stek 0.55 0.61; stamsnijbonen 0.60; stamprinses- sebonen 1.00—1.25; stokprinsessebo- nen 1.101.30; capdoppers 0.46; peu len 0.65; blauwschokkers 0.36; witte pronkers 0.20 per kg. tuinbonen 0.80 —1.35 r 10 kg. tomaten A 0.66— 1.09; idem B. 0.82—1.04; idem C 0.51 0.52; idem CC 0.27; idem bonken 0.36; rabarber 0.17; aardappelen 0.130.16; idem kriel 0.02—6.07; postelein 0.19 0.20; waspeen 0.12—0.15; uien 0.25— 0.26; komkommers stek 0.150.20; zilveruien u.26 -0.27; spitskool \35; rode kool 0.20; zuring 0.19 alles per kg. Sla 1. 0.18—0.31; idem 2. 0.06; bloemkool A. 0.300.54; idem B. 0.21 0.28; idem C. 0.140.22; idem stek 0.-Ï00.11; komkommers 0.140.48 al les per stuk. selderij 0.090.15; bos- peen 0.100.16 boskroten 0.07—0.11; bosuien 0.13 alles per bos. Augurken ongesorteerd 0.27 per kg. Kruisbessen 1.80 per slof. zwarte bessen 2.20—2.30 per kg. Augurken: fijn 0.64. fijnbasterd 0.48. basterd 0.42. grof A 0.240.26, grof 1 0.29—0.29. CD 0.19—0.20. E. 0.13 0.20 idem geel 0.03.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2