Regering wil AOW en AWW „inbouwen" in overheidspensioen RIJNSTREEK Ir J. J. G. van Hoek gaat jubileren en afscheid nemen van Wernink ZATERDAG 11 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 6 Tegen de wens van organisaties in: Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, dat een wijziging moet brengen in het tot nu toe gevolgde systeem van korting van de amb- tenarenpensioenen met een deel van het algemeen oudersdomspensioen. Men doet dit mede met het oog op de komende invoering van de algemene weduwen- en wezenverzekering. De korting zelf zal blijven bestaan en volgens dezelfde berekeningen ook betrekking hebben op de weduwen- en wezenvoorziening. Het voorstel is echter nu, dat beide algemene verzekeringen in de ambtenarenpensioenen worden opgenomen en dat slechts één premie zal worden aangehouden. zal 2 procent van de AOW of AWW af moeten staan voor ieder dienstjaar met een maximum van 80 procent. Naast zijn eigen pensioen kan een ambtenaar met een maximum aan tal dienstjaren dus slechts rekenen op één vijfde van de algemene pen sioenen naast het eigen pensioen. In het wetsontwerp zet d regering nog eens uiteen, waarom aanpassing van de pensioenen redelijk is. De overheidspensioenen, zo zegt de mi- Compensatie voor hogere premie Voor de Ambtenaren zijn er thans nog twee pensioenen naast elkaar, (ambtenaren-pensioen en A.O.W.). Dit heeft er toe geleid, dat de amb tenaren méér premie betalen dan ei genlijk noodzakelijk is. Het voorstel van de regering luidt thans: de premie voor de A.O.W. (en straks algemene wezenwet) voor ambtenaren. De looncompensatie van 5.6 procent voor deze premie kan vervallen. De ambtenaar neemt ech ter op het moment zelf 1.15 procent van de premie voor zijn rekening. Deze regeling biedt hem dus een klein loonsvoordeel van maximaal 83.32 per jaar. B. Heffing van één premie voor het overheidspersoneel van 24 procent, waarvan de overheid 17 en de ambtenaar 7 procent betaalt. Dit betekent voor de meeste ambtenaren een extra-last, daarom zal de rege ring een salarisverhoging toekennen, gelijk aan het bedrag waarmee voor hen de premie stijgt. Aanpassing van het eige pensioen aan de algemene verzekeringen blijft dus wel gehandhaafd. De ambtenaar De grote, statige salonboot „Hof land" van de rederij Zwaag te Am sterdam fungeerde vrijdag als hospi taalschip voor ca. 175 zieken van de onderscheiden Amsterdamse paro chies. De 35 bedlegerige, 20 ligstoel patiënten en de 120 lopende patiën ten maakten onder auspiciën van „De Zonnebloem", katholieke nationale stichting tot bevordering van het wel zijn der zieken, een viermerentocht. Zij bezochten o.a. Alphen aan den Rijn, waar de boot, die plaats biedt voor 650 personen, aan de Rijnkade vóór de Alphense brug meerde. Daar werden de zieken o.a. begroet door deken E. A. M. Paap en het plaat selijk comité „Zonnebloem", dat o.a. vertegenwoordigd werd door de mes M. Ponsioen en S. v. d. Pijl en twee eerw. zusters. De zieken werden door het plaatse lijke comité verrast op een zakje ver deeld door de 16 meisjes van de vglo- school. De Alphenaren werden op de boot verwelkomd door de heer H. Kleene, voorzitter van het Amsterdams de kenaal comité „Zonnebloem" en door de heer J. van Schijndel, secretaris. De tocht werd voorts, behalve door het voltallig Zonnebloem-comité, meegemaakt door kapelaan W. Alke niade van de St. Bonifaciusparochie te Amsterdam, dr. C. Raaymakers, medisch-adviseur, voorts door reli- gieuse verpleegsters van het O.L. Vrouwe-gasthuis te Amsterdam en lekenverpleegsters met docenten van huize Lydia (verpleegstersschool), en leden van het Wit-Gele Kruis en de E.H.B.O., alsmede een Lourdes-team (brancardiers) van de Verkenners. Het dekenaal comitée dat de 36 Amsterdamse parochies omvat heeft in totaal aanvrage voor een boot tocht ontvangen ten behoeve van 430 - - - - zieken. Gisteren waren er 175 aan de andere baan. Hij wordt nu bewaker beurt heden (zaterdag) gaan de van de parkeerplaats, die op het - - - - eiland is geopend. De bootdienst tussen Amsterdam en Marken zal als toeristische attrac tie in de zomermaanden blijven be staan. OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN Gistermorgen is de 14-jarige J. Mourik, varende aan boord van „Melkvervoer 3" in de rivier de Lek nabij Lexmond, over boord geslagen en verdronken. Een broer van het slachtoffer heeft getracht hem te red den, doch werd door de drenkeling zo vast gegrepen, dat ook hij in le vensgevaar geraakte. Een passerende schipper slaagde er in de broer te redden. Het slachtoffer kon niet zwemmen. De rivierpolitie heeft het stoffelijk overschot opgedregd. Volgens een door minister Cals aan de Tweede Kamer verschaft overzicht zijn er bij het lager onder wijs totaal 803 vacatures. Dit aantal is niet onaanzienlijk hoger dan het gemiddelde aantal van vorig jaar. Totaal waren er op 16 mei van dit jaar 7.287 vacatures bij het lager on derwijs, waarvan er 6.484 inmiddels konden worden vervuld, onder an dere door 3.796 gehuwde vrouwen en 445 al definitief gepensioneerde on derwijzers. (Alg. Dagbl.). VEERDIENST NAAR MARKEN OPGEHEVEN Mét de opening van de dijk is de veerdienst van Marken naar Monni kendam opgeheven. Gisteravond maakte de boot onder enig feestelijk vertoon zijn laatste retourreis over de Gouwzee. De kapitein van de veer-ulllvail Cll lcll uciiucvc vau boot, de heer Jaap Visser, kreeg een i zieicen< Gisteren waren er 175 aan de LAURA-GONGWEDSTRUD SCHAKEN De Alphense schaakclub organi seerde ook dit jaar een gongwed strijd ter gelegenheid van de Laura. Twee en veertig schakers namen er aan deel; onder hen waren vele ster ke snelschakers uit de Leidse Schaak bond. Twee spelers wonnen alle vijf partijen en speelden een extra ronde. De fraaie wisselbeker werd gewon nen door de Leiderdorper Verbiest. De zware onweerbui belette velen, die hadden ingeschreven, aan hun voornemen gevolg te geven. In groep I verloor Etmont (Phili dor) alleen van dr Posthuma (ASC). De jeugdige v. d. Borg won in deze sterke groep de tweede prijs. nister, dragen het karakter van een volledige voorziening. Aanpassing aan het bodempensioen is dus, aldus het wetsontwerp, verantwoord. Deze nieuwe regeling zal het Rijk een totaal aan besparingen beteke nen van 116 miljoen per jaar. In het Georganiseerd Overleg is geen overeenstemming bereikt. Zoals bekend hebben de ambtenarenorga- nisaties dit wetsontwerp krachtig bestreden. Alle vijf organisaties in het overleg hebben zich op de laatste vergadering tégen verklaard. Niette min heeft de regering haar voor stellen aan de Kamer doen uitgaan. Men heeft haast gemaakt, omdat de invoering van de weduwen- en we zenverzekering afhankelijk is van deze voorstellen. ALPHEN AAN DEN RIJN In groep II eindigden drie spelers gelijk. A. H. Hooijer won, na loting, de eerste prijs. P. de Jong en J. Piket speelden om de tweede en de derde prijs. De prijswinnaars waren: Groep I: 1. Etmont, Philidor 4 p.; 2. C. C. v. d. Berg, Philidor 3Vi p.; 3. C. Brunt, Groep" II: 1. A. H. Hooijer, ASC 3'/! p.; 2. J. Piket, Philidor 3>/s p.; 3. A. de Jong, ASC 3'/2 p. Groep III: 1. Th. Piket, Philidor 4 p.; 2. H. v. Dam, Bodegraven 4 p.; 3. A. Zweers, ASC 3 p. Groep IV: 1. Verbiest, Leiderdorp 5 p. 4- beker; 2. Marbus, Leiderdorp 3 p.; 3. N. C. Plantfeber ,ASC 3 p. Groep V: 1. Th. A. Ausems, ASC 3V2 p.; 2. J. v. Noort, ASC 3>/i p.; 3. J. Kempen, ASC 3 p. Groep VI: 1. Nottelman, Bodegra ven 5 p.; 2. C. v. Muiswinkel, Bode graven 4 p.; 3. J. Breedijk, Aarlan- derveen 3 p. Groep VII: W. Rodemakes, ASC 3 p.; 2 W. H. v. Teeffelen, ASC 2 p. 3. J. de Bruin, ASC 2 p. De leiding had A. Post. Auto onderste-boven. Vrijdag morgen om 8.15 uur reed de heer H. v. D. uit Gouda met een personen auto, met ca. 60 km. snelheid, over de Steekterweg te Alphen aan den Rijn, in de richting Leiden. Toen de re gen het'wegdek wat glad had maakt, wilde de bestuurder vaart verminderen. Hij remde, maar zijn auto slipte, raakte een bermpaal, kantelde en kwam met de wielen om hoog in de berm terecht. De bestuurder, alsmede de 16-ja- rige passagier D. V., eveneens uit Gouda, bekwam geen ernstig letsel. De auto evenwel werd geheel ver nield. De takelwagen van garage Boot heeft de wagen overeind gezet en naar de garage gesleept. Aanbesteding ULO-school. Na dat op 26 maart een openbare aan besteding was gehouden in hotel „Toor" waarbij het aannemersbe drijf firma R. v. d. Kuip, Torenlaan, te Oostermeer (Fr.) met ƒ422.500, de laagste was, doch te hoog ten op zichte van de begroting, werd onder een aantal van hen die toen hadden ingeschreven, een ondershandse aan besteding gehouden voor de bouw van een 12 klassige chr. ulo-school, voor rekening van de Stichting Chr. ulo-school te Alphen aan den Rijn. De nu laagste uit de bus gekomen firma Gesman en Zoetemeijer te Al phen aan den Rijn kreeg voor 404.900.de opdracht tot bouwen. De belangstelling voor de aanbeste ding was in maart enorm groot. Er schreven toen ruim 70 bouwonderne mingen in. De hoogste was toen ruim 100.000 hoger dan het bedrag, aarvoor de firma Gesman en Zoete meijer nu heeft aangeboden de school te bouwen. Haar aanbieding was des- ,La Callas" kwam eindelijk toch in Nederland VERBETERING PROVINCIALE WEG ALPHEN AAN DEN RIJN— LEEVIUIDEN AANBESTEED Door de Provinciale Waterstaat van Zuid-Holland is namens Gede puteerde Staten in 't openbaar aan besteed: Het verrichten van grondwerken het aanbrengen van wegverhardin gen, met maken en wijzigen kunstwerken, het leggen van dui kers, met bijbehorende en bijkomen de werken, ten behoeve van de ver betering van de provinciale weg no. 7, welke gelegen is in de gemeenten Alphen, Woubrugge, Rijnsaterwoude en Leimui den. Voor dit werk schreven 21 aanne mingsbedrijven in, de laagste in- schrijvingssommen waren afkomstig van: N.V. Aannemings Maatschappij P. C. Zanen, Heemstede 1.217.000; N.V. Steensma's Aannemersbedrijf te Utrecht 1.210.000; N.V. Amster- damsche Aannemingsmaatschappij te 's Gravenhage 1.192.000; N.V. Van Splunder's Aannemings Maatschap pij te Ridderkerk 1.179.000; en ten slotte N.V- Aannemingsbedrijf Gebr. Schouls te Leiden voor 1.163.000. Het werk is nog niet gegund. Donderdagavond Is de beroemde zangeres Maria Meneghini Callas, die in het Amsterdamse Concertgebouw zal optreden in het kader van het Holland Festival, aange komen op Schiphol. De foto toont „La Callas" op Schip- bol tossen een lid van de koninklijke marechaussee en de heer Peter Diamand, leider van het Holland Festival tijds ƒ424.300 hoog, en behoorde toen bij de vierde opvolgende laagste. De fraaie school, waarvan de heer W. Verschoor te Rijswijk de architect is, wordt gebouwd aan de Anna van Buurenlaan in plan „West". Geslaagd. Voor het examen han delswetenschappen M.O. is te A'dam geslaagd de heer L. J. Stortenbeker, alhier. BODEGRAVEN Schoolzwemmen In het Bode- graafse zwembad was het een enor me bedrijvigheid toen behalve de talloze baders, nog 196 leerlingen van de plaatselijke scholen aanwezig waren om te trachten hun diploma te halen. De jury bestond uit de he ren J. Th. van Ghesel Grothe, J. Breekveld en R. Schakel, met als gedelegeerde de heer J. Akkermans, rijksconsulent van de lichamelijke opvoeding te Voorburg. De lijst van geslaagden is: diplo ma A (jongens): B. Domburg, C. de Jong, B. Habold, H. Francken, W. Hoogerbrugge, G. Muyt, J. Hof, S. Edelman, D. Uitenbogaard, S. Blom, T. Rootert, G. Kroon, J. Bakker, E. v. Leeuwen, J. Koopman, M. Reu- merman, J. de Groot, N. Epping, L. Ie Grand, C. v. d. Linden, K. Voor- douw, J. Pouw, R. de Groot, C. Vlas veld, B. Ranke, A. Duits, K. Wols- wijk, L. Spijker, M. Koppen, R. Stap per, M. v. Keeken, H. Huisman, K. Bok, W. Domburg, J. Schouten, T. v. d. Bos, M. v. d. Weyden, J. Com mandeur. Diploma A (meisjes): R. Zwanen burg, A. Stolwijk, A. Voordouw, K. Ludewichs, I. Driehuis, V. Joosten, L. Teunissen, C. Groenedyk, F. Rood R. Vernooy, M. Kalshoven, C. Hors man, M. Schakel, I. Barents, M. Kra nenburg, M. Baelde, J. Diederik, J. Ooms, C. Sterk, C. Gerla, M. Nie sing, A. Kok, A. Verburg, A. Kremer C. Gottmer, C. v. d. Star, J. Blij- leven, P. Duits, M. Scholtes, M. Fi- oole, W. v. Dommelen, J. Haring, A. v. Dam, H. v. d. Maat, M. v. d. Maat. Diploma B (jongens) :T. v. d. Neut A. v. d. Ploeg, J. Heemskerk, H. Bos, B. Sprey, I. v. d. Akker, H. Rietveld, C. Blanken, B. Suringa, R. v. d. Berg T. Kranenburg, H. Los, H. de Roos, J. Muller, H. de Korte, D. Blijleven. Diploma B (meisjes): W. Hooyer. C. v. Marrewijk, C. v. d. Star, Y. Klinkhamer, C. Gerla, W. Bos, A. de Vos, T. Scheer, A. v. d. Pelt, A. Wolswijk, M. de Jong, M. v. Bun- ningen, C. Stolwyk, M. Moons, T. v. Bunningen, B. Jansen, R. v. Broekhuizen, M. Kalshoven. J. Pouw R. Verheul, C. Groenendijk, W. ten Brink, R. Vernooy. Diploma C (jongens): D. Boef, G. van Hanswijk, P. van 't Hoog, W. Zwetsloot. Diploma C (meisjes): N. Hirsch- man, J. Jansen, E. Koopman, T. Ver bakei, P. Heemskerk, A. de Groot, M. v. d. Poll, E. Koopman, R. Both, M. Scheer, .G. Sterk, A. Kooy, G. Veerman, T. Meyen, E. Driehuis, M. Bouma, A. v. Veldhuizen, R. v. Kip- persluis, J. Bouma, R. Jacobi. 59 candidaten werden afgewezen. Promotiefeest „Bodegraven" In hotel Van Rossum recipieerde het bestuur van de Voetbalver. Bode graven i.v.m. de promotie naar de derde klas van de KNVB. In de met vele bloemstukken feestelijk ver sierde gelagkamer kwamen tal van afgevaardigden van plaatselijke en naburige organisaties hun gelukwen sen aanbieden o.a. burgemeester Croles, de beide wethouders, de ge meentesecretaris en de voorzitter van de KNVB, afdeling Gouda. Een leren voetbal werd aangebo den door de burgemeester namens de gemeente, door de heer Kapte(jn namens de Goudse afdeling en door Mr. E. La Gro. De heer v. d. Bleek bood namens Nurmi een fraaie be ker aan. Na het woord van de heer Kapteijn, die de vereniging Bode graven alle goeds toewenste in de derde klas, sprak de heer Martens als voorzitter van Bodegraven. Hij zag goede kansen voor de vereniging i.v.m. de komende uitbreiding der gemeente. Ook de vereniging Spoor- wijk, tegenstander in de promotie competitie, gaf acte de presence. Na de receptie zaten bestuursleden, ge nodigden en de spelers van het eer ste elftal aan, aan een diner, waar bij een uitgelaten stemming heerste. Geboren: Cornelia d. v. N. v. Rijs- wijk-Spierenburg; Marianne d. v. F. Woelders-v. Leeuwen; Roelof z. v. S. Zijlstra-Bosman; Johannes z. v. A. de Bruyn-Stapper. Geboren: Theresia M. dr van F. van Wijk-Arends; Catharina dr van A. Bunnik-Miltenburg; Dirk zn van C. Schouten-Verburg; Joris zn van J. van Zoest-de Wit van der Hoop; Cornelia dr van F. Schouten-de Jong. Ondertrouwd: M. v. d. Berg en C. Verwey. Overleden: G. v. d. Laan, echtgen. van J. van Eijk. Ir. J. J. G. van Hoek zal 1 aug. a.s. zijn 40-jarig dienstverband bij de N.V. Wernink's Beton Maatschappij vieren en, in verband met het berei ken van de pensioengerechtigde leef»- tijd, tevens aftreden als directeur der onderneming. Een receptie zal die dag gehouden worden van 1517 uur in de cantine van het in aan bouw zijnde Diaconessenhuis aan de Houtlaan te Leiden. Van deze 40 jaren dienstverband is de heer Van Hoek 36 jaar lang lid van de directie geweest. De overgang bij Wernink van uitsluitend beton- maatschappij naar algemeen aanne mersbedrijf heeft hij in de twintiger jaren voorbereid en met succes door gevoerd. Zeer vele grote en kleinere bouwwerken heeft hij gebouwd en opgeleverd. De heer Van Hoek zal als adviseur aan de onderneming verbonden blijven. In tal van orga nisaties speelt hij een actieve rol, zowel in die op meer algemeen ge bied als op het speciale terrein van de bouwnijverheid. Ir J. J. G. van Hoek werd op 15 juni 1894 te Doesburg geboren. Na lagere school te Breda en Arnhem, volgde hij de HBS te Amersfoort en 's-Gravenhage. Hogere studie volgde hij aan de Technische Hogeschool te Delft, waarna hij zich op 1 augustus 1919 te Leiden vestigde, waar hij directeur werd van Werninks Be ton Maatschappij. Ir Hoek is thans voorzitter van de Ambachtsschool te Leiden, Leidse Bouwvereniging Ver eniging tot bevordering van de bouw van arbeiderswoningen en van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijnland, commissaris van de Leidse Spaarbank, lid van de Raad van Arbeid, lid van de Raad van Advies K. en O., erevoorzitter van de Nederlandse Aannemersbond, voorzitter van het Productviteits- centrum Bouwnijverheid, tweede voorzitter van de HTS voor Bouw kunde te Utrecht en van het Ned. Instituut voor Aannemers Grootbe drijf, lid van bestuur: Ratiobouw, Bouwcentrum en waterbouwkundig laboratorium Delft. Voorheen was de heer Van Hoek onder meer voorzitter van de Leidse vereniging van Industriëlen, Sociale Raad, Maatschappij voor Toonkunst, Leidsch Schaakgenootschap, Rotary- club, Raad van Bestuur Bouwbedrijf en NAPB. Burgemeester A. Smit kwam kennismaken met Hazerswoude Gistermiddag om half vier is de nieuwe burgemeester, de heer A. Smit voor een eerste kennismaking met Hazerswoude, ontvangen door de wethouders C. A. van Dam en N. P. Kaptein en de gemeentesecretaris, de heer B. den Braver. De ontvangst vond plaats in het raadhuis te Ha- zerswoude-dorp. Burgemeester Smit heeft het raad huis bezichtigd, waarna hij de thee gebruikte. Na de thee maakte hij kennis met het personeel van de se cretarie aan de Rijndijk en nam een kijkje in zijn toekomstige ambtswo ning. De installatie van burgemeester Smit zal plaats vinden op zaterdag 8 augustus a.s. Brand in rieten dak. Gistermid dag ontstond brand door onbekende oorzaak in het rieten dak van de boerderij van de heer L. C. Verhagen aan de Rijndijk alhier. Een passeren de automobilist waarschuwde de be woners, die onmiddellijk de brand weer alarmeerden. De babybrand spuit van de B.B. onder leiding van het leiding van het blokhoofd Van Bennekom was snel ter plaatse. Door de samenwerking van de B.B. en de buren was de brand spoedig geblust. De schade beperkte zich tot het dak van de boerderij. De brandweer van Hazerswoude dorp, die spoedig ter plaatse was behoefde geen dienst te doen. Dammen. De uitslagen van de zomercompetitie van de R.K. Dam vereniging „Samen Sterk" zijn als volgt: G. H. Kerkvliet-A. Stolwijk 2-0; Th. Wortman-C. J. Kerkvliet 1-1; P. Verdegaal-P. Verdegaal 0-2; J. Wortman-J. Lourier 2-0; A. Stol- wijk-J. Wortman 0-2; H. van Wijk- P. Verdegaal 0-2; W. Verdegaal-C. J. Kerkvliet 0-2. NIEUW-VENNEP Jongeman bij Aalsmeers zwembad verdronken Gisteravond omstreeks 8 uur is in de ringvaart bij het zwembad „De Blauwe Beugel" te Aalsmeer door nog onbekende oorzaak overleden de 21-jarige Adr. Nijssen, Venneper- weg te Nieuw Vennep. Wel was be kend, dat de jongeman de zwem kunst niet geheel meester was. Adr. Nijssen was na zijn werk zaamheden in het fouragebedrijf met een vriend naar het zwembad gegaan om wait verkoeling te zoeken na een warme dag. Nadat Adr. N. van een roeibootje was af gedoken kwam hij net meer boven. Men dook hem na, maar het duurde ongeveer 20 minuten voordat men het lichaam vond. Kunstmatige ademhaling met de zuurstofkoffer van de rijkspolitie te water mocht niet meer baten. NIEUWKOOP Agenda raadsvergadering. Dins dag 14 juli a.s. der avonds om half acht komt de gemeenteraad in open bare vergadering. De volgende pun ten zullen worden behandeld. 1. In terim-regeling ziektekosten ambte naren 1959.2. Onbewoonbaarverkla ring woningen Dorpsstraat 9 en 11, eigenaar J. v. d. Voorn. 3. Verhuur voormalige brandspuithuisje en ver lening recht op overpad D. J. van Wijk. 4. Verkoop bouwgrond J. Bos en L. Hoogervorst. 5. Vaststelling uit breidingsplan in onderdelen Nieuw- veenseweg. 6. Autotoelage burge meester. 7. Een viertal subsidieaan vragen. 8. Verkoop kampeerterrein in het Zuidereinde. 9. Bezoldigings verordening 1958 en 10. Wijziging gemeentebegroting 1959. ZOETERWOUDE DOBBELRIT 1959 DOOR G. v. d. GEEST GEWONNEN Hoewel de weergoden zich over het algemeen niet zoveel aantrekken van de Zoeterwoudse dobbelrit, hadden ze gisteravond toch voor ideale om standigheden gezorgd. En ongetwij feld was dit van grote invloed op het aantal deelnemers, aangezien dit over de 40 ging, dus weer een 15-tal meer dan het vorig jaar. Onder de inschrijvingen bevonden zich een 13-tal dames, die gefietst hebben voor wat ze waard zijn. De snelste tijd werd gemaakt door Guus v. d. Geest, die er 20 min. over deed om alle posten een keer op zijn kaart te krijgen. Maar hij had dan ook het geluk om ze alle 6 achter el kaar te gooien. Verdere prijswin naars waren 2. Ben Groen, 25 minu ten (8 posten); 3. Dick v. Veen, 29 minuten (9 posten); 4. en 5. Ton Groen en Jan de Jong, 30 minuten (8 posten). De prijs voor de grootste pech vogel ging naar B. Hulsbos, die wat verkoeling trachtte te zoeken d.m.v. een „fris" modderbad in de sloot langs de nieuwe weg. Er gingen voorts nog 2 troostprij zen naar de best geplaatste dames. Dit waren 1. Tineke v. d. Hoeven met een tijd van 30,6 min. en 2. Tiny v. Leeuwen, 31,5 min. De drie laatste prijzen gingen naar degenen, die de meeste posten hadden aangedaan. Dit waren 1. Ton v. d. Helm (23 pos ten), 2. A. Koek, 21 posten; 3. Barrie v. d. Maat, 20 posten. De prijsuitreiking vond na afloop plaats door de voorzitter van P.I.T. '54, die meteen van de gelegenheid gebruik maakte om alle „posten" te bedanken voor hun medewerking. Al met al een zeer geslaagde afslui ting van het P.I.T.-seizoen. Aanrijding Gisteravond ver toefde een chauffeur en zijn bijrijder voor een frisse dronk in het café Cronestijn. Vóór de chauffeur terug kwam, startte de bijrijder de motor van de vrachtwagen waardoor de auto in beweging kwam en een al- da geparkeerd staande bestelauto van een kruidenier uit Leiderdorp bijna geheel verkreukelde. KORTE golf De gevangenen in de strafin richting van Reidsville in de Ame rikaanse staat Georgia, die donder dag in hongerstaking waren gegaan, hebben hun actie vrijdag opgegeven. De gevangenen wilden met de hon gerstaking wijzigingen in de behan deling afdwingen. In de woning van een beschei den levend oud echtpaar, Semjon en Agripina Stepanof, te Koeibisjef in de Sowjet-Unie, heeft men volgens het Russisch1 blad „Sowjetskaja Rossia" een hoeveelheid geld, juwe len, bont en weefsels ter waarde van één miljoen gulden gevonden, voor het grootste deel daterend van vóór de Russische revolutie. Een bus met kinderen uit Ham burg is vrijdag te Bad Segeberg in West-Duitsland tegen een andere bus gereden en in een diepte van tien meter gevallen, 25 van in totaal 35 meisjes "uit Hamburg die op vakantie waren, werden gewond, van wie 18 in een ziekenhuis werden opgeno men. De twee Cisterciënsermonniken die vorige week door de Algerijnse opstandelingen werden ontvoerd, zijn donderdag vrijgelaten. Een Franse patrouille trof hen aan onge veer 100 km. ten zuidwesten van Al giers.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6