DUINSTREEK J LMCLGAT &>ymmTAD Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN HUIBERS POTLOOD EN GEEST ZATKKDAG 11 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 (\ef* Derdes Naar aanleiding van het veertig- Jarig bestaan van de Bond van Amb tenaren bij de Waterschappen in Ne derland, afdeling Zuid-Holland, werd vanmorgen in het Gemeenlandshuis van Rijnland aan de Breestraat te Leiden een feestvergadering gehou den, waaronder ook een maaltijd werd gebruikt. De dijkgraaf, mr. Schok- Leidse Universiteit Geslaagd: Candidaatsexamen ge neeskunde de dames A. Ch. Cramer te Den Haag; H. Degen te Tilburg; m. j. Molkenboer te Oldenzaal en de heren H. van Aarem te Emmern; J. H. Anschütz te Arnhem; R. Rieger te Den Haag; A. Craandijk te Den Haag; I. Hiaayat te Leiden; L. Ch. den Hollander te Den Haag; M. W. Kolff te Den Haag; A. I. J. Kloot wijk te Rotterdam; H. A. Lammers te Alphen a/d Rijn; N. P. Leemhuis te Den Haag; A. J. van Leeuwen te Rotterdam; H. J. van Lei nep te Was senaar; F. E. Nommensen te Voor burg; H. A. van Opstall te Den Haag; W. J. Rietveld te Rijswijk (ZH); H. Solleveld te Den Haag; C. A. Verton te Den Haag; J. O. R. Volder te Delft; C. A. van Waasbergen te Noord wijk; H. Warsteker te Overveen; L. R. M. Warnars te Rotterdam: F. W. O. Wa terreus te Den Haag; H. A. H. Wil- berding te Den Haag; D. A. Zelling te Den Haag. Geslaagd voor het doctoraal exa men Geneeskunde mej. W. Lanting te Overveen en de heren J. C. Balhui zen te Den Haag; J. A. Morré te Lel den; J. Stroeve te Heemstede: Teng Khoen Ho te Den Haag; C. J. Tim mermans te Den Haag en H. Zwart te Voorburg. Geslaagd voor het semi-artsexa- men mej. E. C. M. Alkemade te Noordwijk en de heren J. L. A. Boe len te Wassenaar; R. L. Shriro USA; H. Snijders te Den Haag en A. D. J. Verburg te Lelden. Artsexamen: de dames I... L. La- lisang-Karamoy te Oegstgeest; H. M Verheul te Wassenaar en de heren J Bennebroek Cravenhorst te Haarlem; H. A. Delfon te Laren (NH); F. G van Leeuwen te Zoeterwouile; R. Olt- mans te Den Haag en C. W. van Wiingaarden te Den Haag. Doet.ex Ned. Reohi mej. A. E. v. d. Valk te Laren, mej. J. van Royen te Den Haag en de heren J. L. 09ter- man te Vlaardingen en F. W. Kist te Den Haag. Doet. ex Frans taal- en letterkun de mej. H. Zandvliet te Voorburg; mevr. J. M. Loen te Leiden; en de heer E. v. d. S'arre te R'dam; voor het Cand. ex. Franse taal- en letter kunde de heren H. Proeme en F. W. C. de Grave, beiden te Den Haag. Cand. ex. Klassieke taal- en letter kunde mej. A. G. M. v. d. Kley te Den Haag; mej. H. A. Hofkes te Den Haag en de heren P A. M. Daniels te Voorschoten en H. S. Versnel te R'dam; Doet. ex. Klassieke taal- en letterkunde mej. A. L. Oldeman te Delft; Cand. ex Psychologie mej. I. J. C. Orbaan te Wassenaar; Doet. ex. Psychologie mej. h R. Barug te Was senaar en de heer L. Streep te Den Haag; Doet. ex. Niet-Westerse socio logie de heer M. Sla.net te Lelden; Kerkelijk voorbere'dend ex. de heer J. C. Delbeek te Scheveningen; Cand. ex. sociologie mej. M. J. M. Kooien te Wassenaar; mej. J Mettrop te Apel doorn; mej. F. v. d. Hoog te Den Haag; mej. E. F. DijV te Leiderdorp en de heer L. van de Laar te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift geti teld „De subtotale colectomie /ileo- restale anastomose) bij familiaire polyposis colr", de heer J. A. Pinc- wonende te Sittard; tot doctor in de kaers, geboren te Maastricht en thans Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Dielectric relaxtion in so lutions of cellulose acetate", de heer A. M. Kheir, geboren te Omdurman (Sudan) en thans wonende te Khar toum (Sudan); tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld „Oligophrenia phenylpyruvica", de heer P. Fleury, geboren te Soeraba- ja en thans wonende te A'dam. king, was bij de bijeenkomst aanwe zig. In de middaguren maakte men een excursie door het polderland. aanbevelingen ^voqr180^ benoeming j "««ht, voor alle voertalen ry- GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter open-bare kennis, dat zij in verband met de uitvoering van werkzaamheden aan de Uiterste gracht en de Hooigracht hebben be sloten de volgende verkeersmaatre gelen voor de duur van die werk zaamheden op te heffen: a. de geslotenverklaring van de Oude Rijn, noordzijde, voorzover ge legen tussen de Pelikaanstraat en het Havenplein, voor alle voertuigen, rij en trekdieren en vee, in de richting Havenplein; b. de geslotenverklaring van de Oude Rijn, zuidzijde, voorzover gele gen tussen de Middelstegracht en de Na Geboorteaankondiqinqen (Advertentie» Oplossing No. 535. Horizontaal: 1. alp, 4. bik, 7. leis, 8. do, 9. Ina. 10. pel, 11. Aser, 14. toe, 15. Esla. 17. aar, 19. alt, 21. A.D., 22. gage, 23. mak, 24. ten. Verticaal: 1. Ali, 2 Lena, 3. pias ter, 5. Ide, 6. kolen, 10. prelaat, 12. Eos, 13. braam, 16. alge, 18. Ada, 20. ten. van een tweede kantonrechter Arnhem komen voor: 1. mr. H. H. Kirschener, kantonrechter te Alphen aan den Rijn; 2. mr. W. de Koning, griffier van het kantongerecht te Lei den, tevens plaatsvervangend kan tonrechter en 3. mr. A. R Vliegent- hart, substituut-grifier bij de Arron dissementsrechtbank te Arnhem, te vens plaatsvervangend kantonrech ter. Vrijdag 17 juli aanstaande wordt de katholieke lagere school aan de Oppenhelmstraat, die de naam St. Josephschool zal dragen, officieel ge opend te 15.30 uur nam. Door de Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage is het verbouwen van een ziekenzaal en veranda voor In terne Geneeskunde na onderhandse aanbesteding gegund aan de firma L. J. Zitman te Leiden voor 17.816. Geslaagd erdai^is ononi^che Te Rotterdaii- is voor het examen in de econoni^che wetenschappen geslaagd de heer N. F. M. Kuypers uit Leiden. Voor het semi-arts-exa- men aan de Stichting Klinisch Hoger Onderwijs te Rotterdam slaagde de heer M. W. J. P. Pompe te Leiden. JOKVP IN HET KOPER Feestuitgave De Jongeren KVP te Leiden be staat 12'/» jaar en naar aanleiding hiervan is een feestboekje uitgege ven, waarin artikelen staan, die bij dit (halve) jubileum aan de jonge ren-politiek aandacht besteden. Het is een gezellig, leerzaam en leesbaar blaadje, dat naar we hopen wijde verspreiding heeft gevonden, opdat opnieuw het belang van politiek voor en door jongeren wordt ingezien en beleefd. Het eigenlijke feest van dit jubileum, zo lezen wij in dit blad, wqrdt in sep tember gevierd. GEVFILDE PERCELEN Ten overstaan van Notaris J. A. Dil te Zoeterwoude is heden jeveild: Woonhui met tuin te Leiderdorp i- cialaan 6 in bod 20.800 koper: T. Beeu-wkes te Leiden, q.q. voor 21.100. Burgerlijke Stand Geboren: Anna Petronella Hen- riëtte dr van J. A. Schreuder en M. van Houten; Irma Brigitte dr van J. P. Inen en P. Lagas; Reinardus Willebrordus Cornelis zn van J. W. Hartman en H. M. Uijlenbroek; Ru- dolf Marco zn van B. Haneveld en C. Visser; Johannes Roland zn van A. Roorda en A. S. Wiersma; Mar garita Helena dr van C. J. de Hei den en J. F. M. van Bilsen; Rudolf Gidion zn van A. N. van der Bijl en G. A. Valk; Ronald Marlon Lauren- tius zn van J. Langezaal en W. van Gog. Ondertrouwd: W. van der Zeeuw en J. P. Blansjee; C. H. Hoogstraten en J. Barends; J. J. la Lau en J. Boom; L. Brouwer en M. van Ton geren: L. A. Q. de Wolf en C. A. Graafland; P. F. de Bruin en A. W. van der Steen; H. van Tongeren en A. M. Bakker; D. Noort en C. H. M. Verhoeven; C. Verhoef en V. F. Ooms; P. Floor en M. F. Boersema; J. van Duljn en L. J. Wetselaar; S. Gommans en G. van den Bogaard; W. C. H. den Hollander en B. Keij- zer; P. van Went en W. Scheurwater J. Koome en G. A. van der Meulen; W. Verkerk en A. Neuteboom; N. Langezaal en M. C. van den Bos. Overleden: P. Vis 52 jaar man; E. Zonderop 73 jaar echtgenote van A. Slootjes. en trekdieren en vee, in de richting Middelstegracht. Leidse agenda MAANDAG 13 JULI Kon. Genootschap M.S.G. Diploma- uitreiken, Stadsgehoorzaal, 8 u. nm. DINSDAG 14 JULI K. en O.-excursie naar de Delta werken. Vertrek Stadhuisplein 8 u. v.m. WOENSDAG 15 JULI Expogé. Excursie naar Leidse Djuinwatermaatschappjj. Verzamelen bij watertoren te Katwijk. 7 u. nam. K. en O.-excursie naar Hortus Bo tanicus. Verzamelen binnenplein Leidse Universiteit, 2.30 u. nam. VRIJDAG 17 JULI „St. Josephschool". Officiële ope ning schoolgebouw Oppenheimstraat half vier nam. Tentoonstellingen Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880. Werkd. 10 uur voorm.5 uur nam. Zond. 15 uur nam. (tot 31 aug.). Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur); t.m. 5 oktober. Rijksmiseum Geologie en Minera logie v. d. Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland. Op werkdagen van 101.2 en 24. Zon en feestdagen 24 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Relnhold en Brusselse amateur fotografen. (t.m. 15 augustus). BIOSCOPEN. De films in de week van 1017 juli zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Twaalf uur angst,,, 18 j. ('s Middags: Circusvrien den", alle leeftijden). Lido: „Teenager Melodie", alle leeftijden. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen.. Trianon: Afgekeurd. Rex: „De zoon van de Kalief", 18 jaar. HILLEG0M Spreekuur burgemeester. De burgemeester is vanwege vakantie verhinderd zijn spreekuur te hou den vanaf 13 juli tot en met 29 juli a.s. Verwezen wordt naar de spreek uren van de wethouders. Nieuwe chef bij plantsoenendienst. Tot opvolger van de heer J. ter Hark is benoemd de heer H. Balsma als chef plantsoenendienst bij de ge meente Hillegom. De 38-jarige heer Balsma is tot heden opzichter le klas se van de plantsoenendienst in Oude Pekela en zal op 1 september hier in dienst treden. Concert in Patrimonium. De Hil- legomse Harmonie kapel heeft het voorner en om bij goed weer heden avond een concert te geven in de buurtschap Patrimonium. Daartoe zal de gemeentelijke muziektent worden opgesteld in de speeltuin van Patri monium. Het begint om 8 uur. Bij voldoende belangstelling is de HHK van plan dergelijke concerten meer te geven. Tentoonstelling van de Hobby-clubs Zondag 12 juli houden de leden van de 17 hobby-clubs in de St. Jo- sephparochie èen feestelijke dag. Het begint met het bijwonen van een H. Mis om kwart voor acht in de St. Jo- sephkerk, waarna een gezamenlijk ontbijt in Bloemswaard. Des middags van 2 tot 6 uur is er in het vereni gingsgebouw de „noodkerk" ingang op het schoolplein van d St. Joseph jongensschool, een tentoonstelling van alles wat de leden in hun vrije uren hebben gemaakt, hun „hobby" model vliegtuigen, speelgf edauto's, hand werken, borduurwerk, zonnehoeden, vogelkooien radio's samengesteld uit oude onderdelen en nog vele andere knutselarijen, die alle de moeite waard zijn om eens te bekijken. Het bestuur van de „hobby-clubs" ver wacht dan ook vele bezoekers en be zoeksters op deze zondagmiddag in het gerestaureerde clublokaal van de verkenners en weipe1 en hobbv< lubs. KATWIJK AAN ZEE Strandfeesten. In het weekpro- gramma van VVV stond voor vrijdag: strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kinderen vanaf drie jaar. Ook nu was er veel be langstelling voor deze spelen en een enkel buitje kon de feestelijke stem ming niet verstoren. Integendeel, de temperatuur was toch eigenlijk voor de diverse spelen wel iets aan genamer dan op de record-warmtedag tevoren. Vanavond geeft de Boeren- kapel, hier al goed bekend, een po pulair concert op de Boulevard bij de witte kerk. WASSENAAR Geslaagd De heer P. A. Zeven, alhier, slaagde aan de Rijksuniversi teit te Groningen voor het doctoraal examen in de sociale wetenschap pen. NOORDWIJK Leidse student vermoedelijk in zee verdronken Een verloofd paar uit Leiden trof donderdagavond j.l. op het strand tus sen Noordwijk en Kattwijk een tas met heren-boven- en onderkleding aan. Daar zich geen baders meer in zee bevonden deponeerden zij deze goederen bij de politie. Ook bleek dat in de omgeving een herenrijwiel was achtergebleven. Bij een onderzoek door de recher che kwam vast te staan, dat bedoel de goederen toebehoorden aan de heer E J. M. Roijen, oud 27 jaar, stu dent te Leiden en afkomstig uit Voor burg- De heer Roijen heeft woensdag j.l. zijn pension te Leiden verlaten en is daar tot heden niet teruggekeerd. Vermoedelijk is hij bij het zwem men in zee verdronken. Het stoffelijk overschot is nog niet aangespoeld. Geslaagd. Mej. A. L. Huijsman, alhier, slaagde te Rotterdam voor het examen voor lerares kinderverzor ging en opvoeding. Voor het eindexamen Handels avondschool slaagde mej. Joh. M. C. Siemerink, alhier. ren deze uitstapjes mee zouden kun nen maken. Hierna aanvaardde men de terugrei:. Om 9 uur belandde men in Uithoorn, waar de muziek gereed stond. Van hier vertrok men naar de Kwakel. Al met al, hoewel een zeer warme, toch weer een uitstekend ge slaagde dag. Postd. vereniging „Ons Genoegen". Uitslagen wedvlucht Ruffec met oude duiven, in coi cours 58 vogels, los 06.00 uur met wzw-no wind, hel dere lucht en vrij warm en zonnig weer. Afstand 769 km., Snelheid le duif 933 meter per minuut, snelheid laatste duif 578 meter per minuut. 1, 4, 12 Rekelhof; 2 Verhoef, 3 De Groot; 5 De Horde; 6 v. Voorts; 7 Bar- tels; 8, 11 Winters; 9 Cuiper O.; 10 Cuiper M. Uitslagen wedvlucht Pont St. Max- cense met oude duiven, deelname 82 vogels, zeer warm weer. 1, 3, 8, 13 Barels; 2, 6, 10, 12 De Harde; 4, 9 Vlas man; 5, 11 Verkerk; 7, 14 Winters; 15 De Groot; 16 v. 't Hart. LEIDSCHENDAM BURGEMEESTERZOON GEHUWD Gistermorgen heeft burgemeester H. A. C. Banning het burgelijk huwe lijk voltrokken van zijn zoon mr Jan A. M. Banning met mejuffrouw Hen- riëtte H. Bakker Arkema afkomstig uit Wagèningen. Het kerkelijk huwelijk zal worden ingezegend door kapelaan H. A. C. Banning, zoon van de burgemeester, op zaterdag 25 juli a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk te Bennekom (Gelderland). Het toekomstig adres van 't bruids paar is Roosendaal. LISSE EERSTE BLOEMBOLLENVEILING Vrijdagmiddag werd in de mijnzaal van het Hollands Bloembollenkwe kers Genootschap de H.B.G. de eer ste veiling in het seizoen gehouden, die a.s. dinsdag door de tweede zal worden gevolgd. Op zo'n eerste vei ling tracht men een indruk te krij gen van de komende prijzen, enz. Het groot aantal bezoekers zat dan ook ijverig aantekeningen te maken mede als gevolg van de zakelijke be sprekingen welke men te voren in de veilinghal reeds had gehouden, waar bij geïnformeerd, gapolst werd en vermoedens werden uitgesproken om trent de hoeveelheid van de oogst, de kwaliteit en de verkoopbaarheid der verschillende soorten van bollen. Nadat directeur D. van Egmond het woord had gegeven aan de heer P. Oosterveer, mede-directeur, sprak deze in zijn welkomstwoord over de belangrijkheid van de eerste veiling. De oogstverwachtingen in de oude bollenstreek zullen ondanks de bij zondere weersomstandigheden dit jaar zeker niet tegenvallen; ditzelf de kan ook gezegd worden van Ken- nemerland en van het rayon Anna Paulowna en Breezand. In West- Friesland zal men zeker niet mogen spreken van een slechte oogst. De indruk is, in het algemeen, dat daar het gewas wel de meeste afwijkingen vertoont, die misschien een beneden normale oogst zullen veroorzaken. Of het sortiment dat de kwekers op dit ogenblik telen in voldoende mate is aangepast aan de behoefte van de export, meende de heer Oosterveer te moeten betwijfelen. Wil de Neder landse kweker dan ook zijn plaats blijven innemen, dan zal men nog meer en beter dan voorheen de aan dacht moeten schenken aan de be hoefte van de export èn door kwali teit èn door sortiment. Gezien de er varingen van het afgelopen winter seizoen bestaat er behoefte aan een meer en beter verzorgde telefonische in- en verkoop; hiermede is belast de heer Zoutenbier. Toen ging de wijzer draaien en na dat deze voor de laatste maal deze eerste veilingdag had stilgestaan kre gen we de indruk, dat we een leven dig handelsseizoen tegemoet gaan, Casino. Anderhalf uur kijken naar „Twaalf uur angst" gaat je niet in je koude kleren zitten. Gelukkig behoeven wij niet meer diezelfde soort angst mee te maken als in deze film uit Joego-Slavië de verzetsman Paul meemaakt, die door de politie wordt gezocht. Het geval speelt zich nl. af in de dagen dat de Duitsers Belgrado bezetten en ook in Joego- Slavië een sterk ondergronds verzet hun dwars zat. Eén van de kopstuk ken van dit verzet wordt door de po litie achtervolgd en zoekt zijn toe vlucht bij een voormalige vriend, die echter aarzelt gastvrijheid te verle nen aan een zo gevaarlijke gast; hij moet denken aan zijn gezin. Het is evenwel zijn zoontje, dat de verzets man redt en hem verbergt in zijn slaapkamertje, terwijl heel de nacht door in de kamer ernaast een politie man op wacht zit. De man van het verzet ontspringt na de angstige uren de dans, maar de ongelukkige gast heer is net even te laat met zijn ont vluchtingspoging en wordt doodge schoten. 1 In deze Joego-Slavische film is de sfeer van de angst zeer suggestief weergegeven, ofschoon de situatie geenszins overdreven is voorgesteld, integendeel een grote mate van re serve is toegepast. Toegang 14 jaar. Voor de jeugd heeft Casino 's mid dags „Circusvrienden" met Neder lands gesproken commentaar. Lido De film „Teenager-melo die" is in wezen gebouwd op de jazz muziek, maar dan op zulk een wijze, dat zij voor iedereen te genieten is. Zelfs de meest verzuurde mens zal in deze film meeleven met de jonge lui, wier muziek de ernst van het onderwijs op hun school gesticht door de rijke industrieel Rudolf Vogel dreigt te verstoren. Na tuurlek zeer tegen de mening en ge voelens in van de „natuurlijk stij ve" leraren, althans enkelen van hen. De jongelui worden al in het geheim gesteund door enkele toegewijde le raren, die de uiteindelijke motieven kennen van het optreden van de jon gelui: hulp te bieden aan een mede leerling, die van school is gegaan om geld te kunnen verdienen ten einde de dokterskosten voor zijn zie ke moeder te kunnen betalen. De spanning stijgt evenwel nog aan merkelijk wanneer de stichter van de school gehoord hebbend van de deining, die het optreden der leerlingen verobrzaakt heeft zich als huisknecht verhuurd om zich op de hoogte te stellen van de gang van zaken.Het is een vrolijke, levens lustige film met vrolijke liedjes van levenslustige jongelui en een levens lustige oude man, die vindt, dat mu ziek in het leven onmisbaar is. Men zal inderdaad geen spijt hebben van een bezoek aan deze film. Rex heeft deze week „De zoon van de Kalief", een kleurrijk verhaal uit het Oosten, waar nog ruimte te over is voor romantiek en avontuur. We gens enige haremscènes is de leeftijds grens door de KFC verhoogd tot 18 jaar. Luxor gaat nog steeds voort met de film „Hoe vertel ik het mijn dochter". Voor volwassenen. Trianon. Programma door KFC afgekeurd. waarin bepaalde tulpenrassen zoals de dubbele vroege, de Fosteriana's en de enkele vroege wel enige uitschie ters naar boven zullen vertonen voor wat betreft de prijzen. De meer dan gewone belangstelling voor de export bewees ook wel het grote aantal be zoekers Zo maakte zift 12 en zift 11 van Cram. Brillant 7,60 en 6, De Fosteriana Princeps zift 12 16,10; de elven 15,50 en de tienen f 11,90. Oranje Nassau maakte op 12, 11 en 10 resp. ƒ12,40, 11,80 en ƒ8,20. De witte crocus Jeanne d'Arc deed het ook goed ƒ4.20 evenals crocus King of the Sriped zift 9 f 3,95; zift 8 2,85 en de zeven 1,90. 10 jaar Mater Amabilisschool Maandag 27 september zal de Mater Amabilisschool te Lisse haar tien jarig bestaan herdenken. Des mor gens zal in de Agathakerk 'n plech tige Hoogmis uit dankbaarheid wor den opgedragen. Des middags zal het jubilerend bestuur een receptie houden, waarbij afscheid wordt ge nomen van mejuffrouw Homan. Voor de leerlingen is er 's avonds een feestavond. Ir. A. F. Vlag uit het ziekenhuis De rijkstuinbouwconsulent en direc teur van het RMTS, alhier, ir. A. F. Vlag, heeft deze week het Acade misch Ziekenhuis te Leiden, waar hij ter behandeling was opgenomen, kunnen verlaten. Het zal echter nog wel geruimte tijd duren voor de pa tiënt geheel hersteld zal zijn en zijn normale werkzaamheden zal kun nen hervatten. De heer W. v. d. Lee directeur van Keukenhof Naar wij vernemen de architect van Keukenhof, de heer W. v. d. Lee, met ingang van 1 juli j.l. benoemd tot directeur van deze tentoonstelling. Deze benoeming mag gezien worden als de kroon op het werk van de heer v. d. Lee voor de thans bijna 11-jarige Keukenhof, waardoor deze bloemenexpositie, wel nagevolgd doch nog nimmer ge ëvenaard, een wereldfaam heeft ge kregen. Geboren: Cecilia Hendrika dr van A. G. Obdam en C. J. Kamp; Ro- naldus Christianus Johannes zn van G. Zoet en M. B. v. d. Linden; Mar tha Henriëtte Cornelia dr van C. Kozijn en A. H. J. Vesseur; Hendri ka Catharina Wilhelmina dr van C. Raaphorst en M. v. d. Meer; Maria Wilhelmina Johanna dr van P. Meeu wissen en P. A. Lij ten. Ondertrouwd: W. A. Meuer te Lisse en C. Noë te Wormer; N. C. v. Kampen en M. H. J. v. Ruiten. Getrouwd: P. den Hartog te Leer dam en P. v. Drunen; N. Th. Broek hof en E. A. v. d. Linden; A. Nik ken te Heemstede en G. C. J. Kerk vliet; A. den Hoed te Hillegom en A. Jansen; J. Droog te Renkum en C. E. Vaandrig; D. H. Limburg te Baarn en H. M. Segers. OEGSTGEEST De Abtspoehveg. Op het fiets pad langs de Abtspoelvveg is thans éénrichtingverkeer toegepast, zodat fietsers uit de richting Oegstgeest niet meer behoeven over te steken. VOORHOUT Uniformen voor „St. Cecilia". Het huldigingscomité voor „St. Ce cilia" besloot, in een vergadering van het werkcomité, in de week van 13 18 juli een huis-aan-huis-collecte te houden voor bijdragen aan het jubi leum-cadeau, de nieuwe uniformen. DE KWAKEL Uitstapje bejaarden. In een byna tropische hitte hebben de gezamen lijke bejaarden van Uithoorn en de Kwakel hun jaarlijkse uitstapje ge maakt. In De Kwak°l waren onge veer 45 deelnemers ingestapt, waar mede in in Uithoorn de bejaarden van Uithoorn ziah verenigden. In de beste stemming werd in Rijswijk de speel tuin „Drievliet" aangedaan. Van de speeltuin werd geen gebruik ge maakt; ledereen zocht de schaduw op. Van hier vertrok men naar Den Haag waar een mooie, doch warme hoot- tooht werd gemaakt. In Alphen aan den Rijn werd „Avifauna" aangedaan. Ook hiei werden de hongerige magen gevuld. Burgemeester Koot, die de gehele reis meemaakte dankte na mens de bejaarden de scheidende heer Steenkamp. voor al hetgeen deze in vele jaren voor de bejaarden heeft gedaan. Hij bood namens de gezamen lijke bejaardenverenigingen een fo totoestel en een boek aan. De heer Steenkamp dankte voor dit alles, en hoopte dat de bejaarden nog vele ja Wilt U iets weten? Vraag: Route per bromfiets van Maastricht naar Rjjpwetering. Antwoord: Maastricht, Sittard, Susteren, Maasbracht, Weert, Eind hoven, Den Bosch, Zalt-Bommel, Culemborg, Houten, Utrecht, Woer den, Alphen, Rijpwetering. Vraag: Route per motor van Zoe terwoude naar Düsseldorf; hoeveel km? Welke papieren heeft men daar voor nodig? Antwoord; Zoeterwoude, Alphen, Bodegraven, rijksweg naar Veenen- daal. Arnhem, Emmerik, Wesel, Düs seldorf; afstand 245 km. U moet in het bezit zijn van een geldig rijbe wijs, een geldig kentekenbewijs, een geldige motorrijtuigenbelastingkaart voor het binnenland. Behalve de Ne derlandse papieren zijn voor West- Duitsland nodig een groene kaart internationaal verzekeringsbe wij s een tijdelijke invoervergunning van het voertuig, een cornet en een trip tiek of tijdelijk toegangsbewijs. Voor dit alles moet u zijn bij de ANWB, Parkstraat 1826, Den Haag, bij af deling reisdocumenten. Vraag: Route per auto van Noord- wijk naar Beauraing; hoeveel km? Antwoord: Noordwijk, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Moerdijk, Bre da, Baarle Hertog, Turnhout, Geel, Diest, Tiénen, Namen, Dinant, Anse- remme, Falmignoul, Beauraing; af stand 300 km. Vraag: Route per bromfiets van Katwijk over de Afsluitdijk terug naar Katwijk; hoeveel km? Antwoord: Katwijk, Noordwijker- hout, Haarlem, Alkmaar, Noord- Scharwoude, Nieuwe Niedorp, Sneek, De Lemmer, Emmeloord, Kampen, Oldebroek, Harderwijk, Nijkerk, Hil versum, Vinkeveen, Uithoorn, Lei- muiden, Sassenheim, Katwijk; af stand 365 km. Vraag: Route per bromfiets van Leiden naar Nijverdal;' hoeveel km? Antwoord: Leiden, Bodegraven, Woerden, Utrecht, de Bilt, Amers foort, Apeldoorn, Deventer, Schalk haar, Nijverdal; afstand 160 km. Vraag: Route per bromfiets van Noordwijk naar Beekbergen; hoe veel km? Antwoord: Noordwijk, Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Hilversum, Amersfoort, Barneveld, Otterlo, Hoenderlo, Beekbergen; afstand 115 km. Vraag: Route van Leiden naar Al melo over A'dam en met de boot van A'dam naar Harderwijk. Antwoord: Leiden, Sassenheim, Amsterdam. Harderwijk, Nunspeet, Epe, Wijhe, Raalte, Nijverdal, Alme lo. De boot van Amsterdam naar Har derwijk vertrekt elke morgen te half negen. Vraag: Route per fiets van Sassen heim naar Groesbeek; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Vinkeveen, Amersfoort, Barneveld, Ede, Renkum, Nijmegen, Groesbeek; afstand 130 km. Vraag: bouw noodwoning. Antwoord; Wil de heer A. E. te R., wiens vraag handelt over bouw nood woning en wat daarmee samenhangt, ons berichten of hij zich er mede kan verenigen dat wij terzake inlichtin gen inwinnen bij de burgemeester? Het is n.l een plaatselijke kwestie. Uw brief van 12-6-1959 kwam eerst op 1-7-1959 in ons bezit. Marktberichten LEEUWARDEN, 10 juli. Kaas. Goudse 2 tot 2.01, Edammer 1.85 tot 1.86, broodkaas 1.85 tot 1.86. Stemming redelijk. KATWIJK a. d. RIJN, 10 juli. Groente. Bloemkool I 32.00—57.00; Bloemkool II 16.0038.00; Bospeen 23.0030.00; Waspeen A export 2.10 3.70; Waspeen B export 3.504.40; Waspeen binnenland 2.204.00; Sla I 20.00—27.00; Sla II 12.00—21.00; Ra barber 14.00—23. O; Doperwten 69.00 —76.00; Komkommers 24.0035.00; Tuinbonen 8.0020.00; Princessebo- nen 1.191.26 p. kg; Blauwschokkers 58 00—73.00; Selderie 17.00—18.00; Pe- terse j 9.00—12.00; Tomaten 49.00— 89.00; 1 oskroten 10.00—16.00; Andij vie 23.00—27.00; Uien 3.30—3.90; Kro ten p. 100 kg. 5.80—5.90; Stoofsla 13.00 14.00; Aardappelen p. kist, grote 4.40 4.70; idem drielingen 2.50—2.70. Aanvoer waspeen 27 000 kg, waarvan 10.000 kg voor export ging. Bospeen ÖOOO bos. Bloemkool 27.000 stuks. VEUR 10 juli Groente Kaskom- kommers A 3642; B 3025; C 17— 27; platglaskomkommers A 4353; B 37—48; C 34—3C, D 27—33; waren- huiskomkommers A 4854; B 42— 48; C 4145; stl 2228; tomaten A 1270—1310 B ilLi»1180; C 580— 610; CC 410420; andijvie 1723; snijbonen 98—103; tuinbonen 11—13; spinazie 817.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2