DE HEER P. J. BERGERS HIELD RECEPTIE Laura-rijders hadden te lijden van de tropische hitte yakkundig horlogereparateur Televisie non-filling VRIJDAG 10 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGI1ÏA De heer P. J. Bergers te Leiden vierde gisteren zijn 40-jarig jubileum bij de Raad van Arbeid, waar hij thans hoofdcommies A, chef van de afdeling comptabiliteit is. Na de of ficiële huldiging werd ten huize van de jubilaris een receptie gehouden, welke zeer druk bezocht was. Be halve vrienden en kennissen kwamen ook vele oud-collega's hun geluk wensen aanbieden. Op de foto zijn vier familieleden van het gezin Bergers bijeen: de heer en mevrouw Bergers en hun oudste zoon Piet en oudste dochter Nel. (Foto De Leidse Courant). Nog nooit heeft de zon zo onbarmhartig op de Laurianen geschenen als gisteren het geval was tijdens de tocht in oostelijke richting. Een gelukkige omstandigheid daarbij was, dat eenmaal voorbij Utrecht de route veelal ging door de bossen langs de speciale fietspaden, waardoor nog al eens in de schaduw gereden kon worden. Een nadeel daarbij was de droogte van deze paden waardoor grote stofwolken opstegen die de rijders, vanaf de 3de rij al spoedig met een dikke laag op de transpirerende gezichten bedekte. Toen men uiteindelijk Utrecht in de richting Haarzuilen weer de rug toekeerde was de hitte dikwijls ondragelijk en begrijpelijk, dat er nog al enkelen on wel werden, die kennelijk te veel dachten aan sneeuw en ijs en dan ook prompt het vaantje streken. Gelukkig bleef het aantal uitvallers slechts be perkt tot een enkele, die dan met behulp van de B.B.-wagen naar de Laura- stad Alphen werd gebracht. Watergooien kostte gebit Dat men in Zwammerdam en ook in Alphen de terugkerende Laurianen pro beerde wat verkoeling te geven door wat water over hen heen te spuiten was op zich zelf niet anders dan lofwaardig. Het gooien van emmers water gelijk is ech ter beslist sterk af te keuren, waardoor zoals gebleken is de ongelukken niet uit bleven. Een lid van de Haagse politie die een emmer water over zich heen kreeg raakte daarna met het stuur een naast hem rijdende collega waardoor de man prompt kopje onder in de met kroost bedekte sloot naast de weg te recht kwam. Een andere agent verloor daarbij zijn gebit, dat in stukken op straat viel, een kostbare schadepost voor deze Lauriaan. Het bestuur verzoekt dan ook met klem geen water over de Lau rianen te gooien, wil men iets doen richt dan een waterstraal op de groepen, die men als men dat wil ook kan ontwijken. Oostelijker dan ooit. Overigens is men het er algemeen over eens, dat ook deze 3de tocht weer een der mooiste is geweest. Nog nimmer drong de Laura-Yell zo ver in oostelijke richting van ons land door, namelijk he lemaal tot in Haarsbergen waar men juist voor hotel de Donderberg het meest oostelijke punt wel bereikte. Daar ston den de heer en mevr. Loef te controle ren, uiteraard waren het de 150 kilome ter rijders(sters) die het zover zochten dit keer. Tevoren had men na de tocht langs de Oude Rijn naar Utrecht en be zoek aan de bekende en zeer gewilde stempelpost „Rhijnauwen" de B. rijders in Zeist verlaten bij de Txendweg, nadat men eerst een verfrissende dronk had gebruikt, aangeboden door de Riedel- fabriek in Leiden. Buitengewoon sympha- tiek was het dat deze ïeren daarna be sloten met het oog op de felle hitte dit nog een keer te herhalen, namelijk in Haarzuilen, iets wat natuurlijk buiten gewoon op prijs werd g.stelu Langs de prachtige fietspaden reed men door Drie bergen en Doorn naar Maarsbergen en toen ging het terug naar Maarn en dwars door de bossen naar Austerlitz, vervol gens de rijksweg over weer de bossen in, die men verliet bij restaurant „Ta veerne" in Huis ter Heide. Overdekt met stof kwam men daar aan, waar men be grijpelijk direct een aanval deed op de buitenkraan en vooral de voeten en ge zicht weer wat toonbaa .er maakte. Door Utrecht ging het daarna naar Haarzui- lén en vervolgens naar Woerden, waar dank zij de zorg van „Woerdens bloei" opnieuw een heerlijk glas ijskoude limo nade werd aangeboden De laatste twin tig km langs de Rijn over de gloeiend hete straatstenen waai de hitte zichtbaar de rijders in het gezicht sloeg waren ze ker niet de gemakkelijkste. Geen tijdlimiet. Enkele uren later dan zeker de be? doeling was kwamen de deelnemenden weer terug in Alphen. Het was zelfs zo warm, dat de voorzitter de heer P. Stouthamer toestemming had verleend binnen te komen zo laat als men dit zelf wenste, daarbij adviseerde hij vooral tij dens de middaguren in een schaduwrijk plekje te rusten. Voor zeven uur waren echter allen be slist wel binnen, wat maar gelukkig was ook want toenbarstte er een ongekend zwaar onweer boven Alphen los en stroomde de regen in alle hevigheid neer. Dat het voor velen niei altijd gemak- i kelijk is de juiste weg te blijven volgen vooral langs de fietspaden in de bossen,1 bleek wel heel duidelijk, in dc omgeving van Zeist, waar de heer Groenhart met zijn auto, de verzorgingsauto van de Haagse politie en de geluidswagen van de heer Koelewijn op een gegeven mo ment zich op militair terrein bevonden van de kazerne Soes+erberg. dat zij slechts weer mochten verlaten door de officiële poort. De mensen van de reparatiewagen heb ben ook op deze derde dag niet aan be langstelling te klagen gehad. Tal van banden begaven het, zelfs moest een nieuwe vork geplaatst worden, terwijl de heer T. Schrijvershof van de Alphen- se politie in Woerden zijn trapas stuk trapte. Gelukkig hielp hier de Leidse politie „vader Gijs" een handje en kon Schrijvershof weer spoedig verder. Plak-fjver maakt blind. Dat de heer Bezemer als het op repa reren van rijwielen aan komt in eerste instantie alle-n maar het kapotte rijwiel ziet en dan pas gaat kijken van wie dit eigenlijk wel is, bleek des morgens even voor Utrecht. Men haal daar een groep jeugdige wielrijders in, waarvan de ach terste voor hun ogen een lekke band kreeg. Sn?l stopte de reparatiewagen, de jongen kreeg een der reservefietsen en kon snel zijn groep .veer inhalen. De band werd vervolgens geplakt en nog ju'.st voor de jongens jcht binnen re den werd deze groep weer ingehaald Met verbazing merkten de heren toen, dat deze jongens helemaal niet bij de Laura behoord' maar met een geeste lijke een dagje uit waren. Velen hebben gisteravond nog gebruik gemaakt van de gelegenheid in Avifauna een dansje te maken, waar het Old Horn sextet en de Klompenfluiters voor de no dige passende muziek zorgden. Het was er bijzonder gezellig en velen hebben daar tot zeer laat enkele prettige uren gehad. In de Nutszaal werd een Gong-schaakwedstrijd gehouden onder leiding van de Alphense Schaakclub. De Leidse? politie die dit keer met slechts zeven man kon meerijden kreeg in de Bilt juist op de hoek \r ersfoortse StraatwegBiltse Straatweg bezoek van de commissaris de heer J. Dreeuws die daar zijn mannen nog even een hart on der de riem stak met het oog op de hit- NOOROWIJKERHOUT Prachtige popeline en railcord JONGENSBROEKEN, met omslag, onberispelijk model. Normaal 9.75 - 13.50. Slechts één dag, alle maten van 5-16 jaar voor de verbazing wekkend lage prijs van LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudsesingel Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35 (Advertentie) te deze dag. Piet van der Vliet die voor de niet meerijdende geblesseeerde Joop Westbroek de leiding heeft dankte voor de belangstelling van de „baas" die door de Sleutelstadmensen op hoge prijs werd gesteld Natuurlijk zorgde „vader Gijs" bij die alles voor een verfrissende dronk. Vandaag zijn de Laurianen door regen overvallen doordat namelijk even over acht uur een felle maar korte onweers bui boven de Rijnstreek los brak. De stemming leed er evenwel niet onder en opgewekt begon men aan de laatste rit, die voor de A rijders 120 km is en voor de B rijders 96 km. waarvan een gedeelte over de bekende Rotterdamse kinder hoofdjes gaat. Zondag 19 juli a.s. hoopt Cor van den Burg, wiens ouders wonen St. Antoniushof 13, de H. Priesterwij ding te ontvangen door de handop legging en het gebed van Z. H. E. mgr. W. P. A. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogenbosch. De plechtig heid zal plaats in het studiehuis St. Jozef van de Priesters van het H. Hart te Hees-Nijmegen. Op zondag 26 juli a.s. hoopt de neomist zijn eerste plechtige H. Mis op te dragen in de parochiekerk van St. Jozef. Die dag zal er van 2.30 tot 4.30 uur in een lokaal van de kleuter school aan de Langevelderweg ge legenheid zijn om de neomist en zijn ouders geluk te wensen. Toeristen-moordenaar Dit is de 19-jarige Oostenrijker Adolf Casny, die door de Oostenrijkse poli tie is gearresteerd omdat hij wordt verdacht van de moord op de 29- jarige Britse toerist Charles Marmoy en van het door schoten verwonden van diens gezellin, de 41-jarige Lydia Franklyn, in de buurt van Innsbruck. Gevraagd Volledig dienstverband. Voor vakbekwame, toegewijde kracht zelfstandige positie met goede sociale voorzie ningen. Brieven bureau van dit blad onder no. 20685. exclusieve modellen geraffineerde coupe volmaakte pasvorm feilloze afwerking Manufacturen Woninginrichting JAC. v. d. BOSCH RIJPWETERING - TEL. 0171 2 - 207 ELAM N.V. Official Ford-dealer Leiden en omstreken en de Bollenstreek Haarlemmerweg 2-4, Leiden, tel. K17T0-33141 Voor beter rijden zorgt Elam/Leidei Thames 800, bestel, 1000 kg '58 Ford Thames 7 cw. '57 Anglia de Luxe '58 Ford KF 1000, bestel '55 2 Ford Consul '54/'56 DKW F-94 '56 Ford Consul 1700 '57 Ford Edsel Ranger '59 Renault Caravclle '57 Simca Aronde -60 Montlhèry '59 Ford Taunus 17 M '58 Fiat 600 Multipla '58 2 Ford Taunus 15 M. '55/'57 2 Ford Zephyr Six '52/'54 3 Opel Kapitan 53/'56/'57 Vc'kswagen 2/23 cr - bi, bestel '58 Taunus 12 MX '57 2 Ford Anglia '55/'56 5 Opel Record '56/'57/'58 Morris Oxt d '55 Garantie Financiering - Inkoop - Inruil 's Zaterdags geopend tot 6 uur. f 3.50 p w Geen aanbet. Postbus 50. Den Haag MARKS tel. 22513 PARKSTRAAT SA Zaal „De Vier Heemskinderen" Roelofarendsveen Zaterdag 11 juli Stamen m.m.v. „DE VRIJBUITERS" Aanvang 7.30 uur. Toegang uitsluitend op Werkstudente TevraagJ in gezin van 2 pers. voor 3 a 4 maal p.w. t.m. 25 aug. Gr. Haesebroekseweg 17a, Wassenaar, tel. 9201 tramhalte Wildirust. Aangeboden: een par- tii Galanthus (Sneeuw klokjes) ook in kleine ge- d.elte. Te bevr.: Adr. Slingerland, Zuidlbuurt 7, Zoeterwoude. ;d door jonge- 26 jaar, reisgenote vooi vacantie van 10 dugen. Br. onder no- 3073 bur v. d. blad. T Zaterdagmarkt. Char- meuse dam esonderi urk e n 2.98; leuke nylon dames- petty-coats 4.98; leuke ny lon meisies-petty-coats; damesslips 0.69; lange on derbroeken met boord van 5.98 nu 3.98. Korenbrug steeg over muziekhandel ervaas. Japie. drink het koel dus... nooit dat "volle" gevoel Heerlijk, om op een warme zomerdag nèt zoveel te kunnen drinken als U maar wilt... En dat kin met RIVELLA, de sprankelende, goudgele natuurdrank. Fris, verkwikkend en een en al gezondheid! RIVELLA is een zuiver natuurproduct uit melk, omgetoverd tot een sprankelende, goudgele verkwikking. Het bevat koolhydraten, B-vltamInen en 13 kostbare mineralen. Geen conserveermiddelen, kleurstoffen en synthetische smaakstoffen. ■rtndcU dan andcl-i EEN FRIESCHE VLAG DOMO PRODUCT

Leidse Courant | 1959 | | pagina 6