Scherp Titus Brandsma-ULO nam afscheid van de heer Th. Schoite Jodelen in Tirol Overgangsexamens Rembrandt-lyceum POTLOOD EN GEEST „5f. Bonaventura'' Bevorderingen Stedelijk Gymnasium te Leiden Bliksem sloeg in landschuurtje Koning Boudewijn in Eindhoven VRIJDAG 10 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Na een plechtige H. Mis in de St. Leonarduskerk, die door leraren en leerlingen werd bijgewoond, vond vanmorgen in het St. Antonius-club- huis een hartelijke plechtigheid plaats, waarin afscheid werd geno men van de heer Th. Schoite als hooJJ van de R.K. Titus Brandsma Ulo te Leiden. Zoals men zich zal herinneren is de heer Schoite benoemd tot inspec teur van het Lager Onderwijs in de inspectie Enschede. Tegen kwart voor elf werd het scheidende schoolhoofd, die vergezeld was van zijn echtge note en kinderen, met een daverende ovatie van de leerlingen ontvangen. Mevr. Schoite kreeg bloemen. Na mens het „comité van afscheid" sprak de heer H. Schouten een woord van welkom, in het bijzonder tot de ge nodigden: leden van het katholiek schoolbestuur en de inspecteur van het Lager Onderwijs van de inspec tie Leiden, de heer H. Boogaard. Voor men aan de officiële toespra ken begon voerden de leerlingen van enige klassen onder leiding van de heer Hoogenboom een potpourri van volksliedjes uit. Dr. G. W. M. Kallenberg, voorzit ter van het katholiek schoolbestuur, hield een afscheidsrede, waarin hij de loopbaan van de heer Schoite re leveerde. Hij wees op de betekenis, die het scheidend schoolhoofd heeft gehad voor het onderwijs te Leiden, maar ook op ander gebied. In een be schrijving van de persoon van de heer Schoite kwam spr. tot de con clusie dat deze de kunst om te leven verstaat. Hij bracht de heer Schoite dank voor alles wat deze voor de Leidse jeugd en de Leidse gemeenschap heeft betekent. Ook mevrouw Schoite betrok hij in zijn dank. De heer en mevr. Schoite luisteren naar het feestlied. Op de achtergrond de heer Hoogenboom. in Nolet's WEEKEND-SHIRTS SHORTS 0 SPORTPULLOVERS Lichtgewicht COLBERTS- en -PANTALONS BADSLIPS en -SHORTS BOTERMARKT 8 en 9 HAARLEMMERSTR. 206 De inspecteur van het Lager On derwijs, de heer Boogaard, vond het een voorrecht, naast een woord van afscheid ook een woord van welkom te kunnen spreken. De heer Schoite wordt immers in het college van in specteurs opgenomen. De heer Eruschke sprak namens de collega's, er de nadruk op leggend, dat de heer Schoite méér de confrère dan het schoolhoofd was. Hij stond voor ieder steeds klaar. Een stapeltje geschen ken legde hij vervolgens „aan de voeten" van het oud-ULO-hoofd- o.m. boeken en een actetas, plus een foto-album met een reportage over het schoolleven aan de Titus Brands ma-ULO. Namens de leerlingen sprak de heer Chr. Stapels een hartelijk woord Qe heer Schoite tekende hij als een „sohone herinnering voor oud-leer lingen". Hij memoreerde de verbe teringen, die op het initiatief van de heer Schoite in het schoolleven zijn gebracht. Sigaren en een polshorloge („om de tijd op de Leidse tijd te kunnen terugzetten") waren de ge schenken van de schooljeugd. Na een grappig eenaktertje, opge voerd door leerlingen, sprak de heer Schoite een dankwoord. „De school was iets meer dan leren en onderwijzen", aldus één zinsnede uit zijn rede. „Het is de jeugd bege leiden naar de volwassenheid". De geest van liefde, die spreekt uit dit afscheid, zal mij steeds bijblijven en houdt ons toch tezamen". No. 535. Horizontaal: 1. berg, 4. afval van steen. 7. koppelriem voor jagershonden. 8. muzieknoot, 9. meis jesnaam, 10. vlies, 11. zoon van Ja cob, 14. gesloten, 15. zijtak Douro, 17. bloeiwijze, 19. zangstem, 21. in het jaar onzes Heren (afk. Lat.), 22. loon, 23. tam, 24. voorzetsel. Verticaal: 1. meisjesnaam, 2. meis jesnaam, 3. vreemde munt, 5. dorpje in Drente onder de gem. Vries, 6. brandstof, 10. geestelijke waardig heidsbekleder van hoge rang, 12. go din van de dageraad. 13. omliggende kant van de snede van een mes. 16. wiersoort, 18. meisjesnaam. 20. voor zetsel. Oplossing morgenavond. Oplossing No. 533. Horizontaal: 1. ovaal, 4. ark, 7. Oerle, 9. amen, 11. in, 12. rog, 13. pen, 14. de, 15. lade, 16. Arkel, 17. Ems, 19. Sedan. Verticaal: 1. o.a., 2. vroeg, 3. Aken. 5. kennel, 6 Aardam, 8. lied, 10. moer, 13. Palma. 15. leed, 18. Sn. Aan het Rembrandt-lyceum, Lei den, hadden de volgende overgangen plaats. Daar waar geen plaatsnaam bij vermeld is, is dit Leiden. Bevordering. Ie naar de 2e klasse. B. C. J. Apeldoorn; Tsjitske Boersma; H. J. Bos, Voorschoten, met lof; R. Daalmeyer, H. Eisma, Voorschoten; Marina Gerhards, Oegstgeest, met lof; F. W. Hemerik; R. E. de Jongh; R. J. v. d. Kamp; A. Koren met lof; E. J. Lubbers, Oegstgeest; Mieke Maas. J. Marks: Judy Paauwe, Voorschoten; A. P. Scheffer; Mieke Tielenburg; A. Verbiest; J. M. Vorst; M. L. Bazuin; Marianne Boot, Leiderdorp; J. Chr. v. Duyn; E. M. Fallaux; H. R. Feijen met lof; J. Hondelink, Oegstgeest; J. v. Houten met lof; G. de Jonge; Marjan Knöptels met lof; P. K. Koster; ^an- ja Koudijzer; W. v. Kuilenburg met lof; R. v. Mastrigt; R. de Roo; Rineke Scheer; T. Veldstra; A. J. v. Bork, Voorschoten; H. S. Broekhuis; J. H. B. de Bruijn; Hélèna Doelemrn; J. J. G. v. Egmond; B. Grin; A. de Groot; J. W. Harting; C. Huisman; P. J. W. R. Janssen; J. Keereweer; Reni v. d. Krol, Zoeterwoude; Elsje Kuyl, Voor schoten; P. M. Laman; N. Laterveer; A. J. v. Nieuwenhoven; P. Onderwa ter; H. Oostrom; G. B. Schmidt; Willy Schuurman; A. Slothouwer met lof; J. A. Steinz; H Stikkelorum met lof; R. A. A. Strietman; R. C. Strietman; J. Swaan; Nanneke Sypkens; Inge Wijling; J. Wijnbeek; Makkie Lee- nen; J. G. Buijsse; L. H. Cohen; P. Hachmer; H. F. v. d. Hoeven; Trix Hoogendoorr», Zoeterwoude, met lof; Ellen de Jonge met lof; N. Kante been; L. Klinkhamer; C. T. Koole; P. M. J. Laman, Zoeterwoude; A. Majo- lée; P. C. Onvlee; A. v. d. Ouweelen; K. P. Piena; P. Sleeboom, Leiderdorp; E. K. Taconis; J. J. vavier met lof; Ria Veltman; C. Visser, Kat vijk a. Zee; F. J. A. v. d. Waals; Anneke Wickel; Marian W;eriks; J. v. Zome ren; H. Zwolle, Leiderdorp. Bevorderd van He naar 111e afd. gymnasium: J. P. v. Ark, D. M. v. d. Boomgaard, Voorschoten, Josien de Bruin met lof, Marian Daalmeyer, Lenny van Duin, Noordwijk, Nelly van Duin, Noordwijk, P. H. Eduard, Carolien Korrelboom, Voorschoten, P. C. M. v. d. Linden. R. Molenaar, P. A. Smit, Ria van Wingen met lof. Bevorderd van de 2e naar de 3e klasse afd/h. b. s.: H. Chr. Akker man, H. Altink, P. Barkema, J. Brou wer, M. C. Cadée, Alphen a.d. Rijn, J. W. Fokkema, Nelly Heemskerk, G. L. Janssen, R. de Jong, C. I. Klein- man, A. Merks, A. Vermond, P. v. d. Veur, J. Wirtz, A. W. Barnedsz, Bos koop, E. Bonne., E. R. Haalebos, J. M. den Haan, R. H. Kukler, J. J. Mool- dijk, A. v. d. Nadort, H. J. Popken, E. N. C. Ruitenberg, W. H. de Ruwe, Warmond, Lia Sloos, F. Soesman, N. v. Dijl, Oegstgeest, Ineke Fakkel, E. M. Fallaux, D. A. Fritschi, Voorscho ten, W. L. de Koning, A. Nieuwen- huizen, E. H. Nitzsche, Alphen a.d. Rijn, N. v. Ooi met lof, M. J. M. du Prie, J. Weggeman, Voorschoten, E- J. v. Wijk, M. Raatgever, Oegstgeest. Bevorderd van de 3e naar 4e klas se afd. HBS Yke Bakker, R. D. Blan ken, Hazerswoude, H. W. Diehl, D. J Flaman, A. M. Groos, A. Hollan der, W. F. v. d. Horn, P. A. Junge, E. J Keuning, Oegstgeest, Tinie Kos ter, met lof, A. J. v. d. Linden, Lei derdorp, T. P. v. d. Mey, Warmond, A. E. Mulder, L. Nederlof, G. Oude Elferink, Laura Pastoor, J. P. Roos, J. M. Rijnsburger, Leiderdorp, met lof, C. Rijsbergen, A. P. B. Uiterwijk Winkel, Carla Verpoorte, Annemarij Visser, Katwijk a. Z., H. M. Visser, Aerdenhout, J. P. v. Borssum Waal- kes, F. J. v. d. Broeke, Oegstgeest, D. L. Kettenis, A. Kleyn, W. Leenen, Ellen Plesman, Leiderdorp, W. H. de Reede, H. Schaart, Katwijk a Z., Miep Vallentgoed, P. de Wolf, H. H. v. Ha ver, Leiderdorp, H. D. de Bruin, N. Gans, J. J. de Graaff, M. P. Hoogen- doorn, Zoeterwoude, A. ten Hoope, Schiedam, F. Jager, Voorhout, E. de Jong, Leidex-dorp, met lof. Annet de Jonge, Olga Kloos, P. J. Laterveer, met Lof, C. de Lezenne Coulander, j Willy v. Toorn, Voorschoten, G. K. Troost, C. D. Voorhorst, N. Fros, Lei derdorp, R. B. Smit, Wassenaar. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse afd. h.b.s. A: Els Anker, Voorschoten met lof, D. C. J. v. Bar. neveld, Voorschoten met lof, C.' W. M. v. Cleef, Truus v, Dijl, Oegstgeest, P. P. Gerbrands, Oegstgeest, T. Har- tog, Katwijk a.z., P. Hillebrandt, Sassenheim, J. Kapsenberg, N. Kors- wagen, W. Kramer, Voorschoten, P. G. Maas, Reggy Meyler, Noordwijk a. z., R. V. Richardson, Oegstgeest, A. v. Staden, Lidy Zaadnoordijk, J. Boon, Voorschotex., Emmy Dekker, Anneke v. Duin, Noordwijk, H. Hendriksen, Voorschoten, W. L. v. d. Hoven, L. M. Kommer, Voorschoten, J. C. Koore man, Leiderdorp, M. Ouwerkerk, H. Overmeer met lof, Mar ja Roden burg, Leiderdorp, A. Roodnat, T. V. d. Salm, Voorschoten, Willeke Veer man, Oegstgeest, W. Vermeer. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse afd. hbs E: H. W. J. Blöte; J. W. Cornelisse; L. Erades; K. J. Fluyt; D. J. de Graaff. Oegstgeest; A. ue Jong; J. G. v. d. Laan; J. J. v. d. Le- ly, Kouderkerk a. d. Rijn; J. W. Met selaar, Oegstgeest; R. Moolenbeek; R. P. Mitzsche. Alphen a. d. Rijn; L. P. Rijnsburger, Leiderdorp; R. J. Sirre, Wassenaar; J. T. TTbbink; J. Boersma; J. Broersma; A. W. F. Da vid; J. B Grandjean; W. J. de Jongh, Oegstgeest; P. R. E. Nijho.f, Leider dorp; S. P. Ouwerkerk, Leiderdorp; A. V. E. Slangen; F. J. Voorhorst; T. Vossepoel; R. A. Wassenaar; Marjan Wilschut. Eindexamen HBS-diploma B. Ge slaagd: Lavina Borsboom, Voorburg, Jan Willem de Haan, Noordwijk, Harry van Haelen, Boskoop, Harry Kleys, Voorschoten, Kees Koreman, Leiden, Frans Lardenoye, Voorscho ten, Adrie Barnhoorn, Wassenaar, Louis Bosman, Zoeterwoude, Peter Bouman, Voorburg, Hans Brosse, Leiden, Wim Driessen, Sassenheim, Wim Duynisveld, Voorschoten, Geor ge Hotze, Leiden, Hans Jansen, Noordwijk,, Koos Janson, Leiden, Paul Kerckhoff, Oegstgeest, Sachie van Kesteren, Leiderdorp, Ton van Kesteren, Leiden, Adrie v. d. Kraan, Zoetermeer, Hans de Kruyf, Oegst geest, Nico Meiman Nike Moor, Rijs wijk, Teho van Noort, Leiden, Frans Remmerswael, Oegstgeest, Bernard Sleumer, Oegstgeest, Guus Zandber gen, Leiden. St. Agneslyceum Lijst van geslaagde candidaten eind examen MMS: M. P. J. Bakker, Lei den, M. A. G. Creyghton, Leiden, P. E R. Dazert, Leiden, M. T. W. van Dieten, Voorburg, J. E. M. Elshof, Oegstgeest, M. G. Fortanier, Voor schoten, F. M. Geraedts, Warmond, C. M. M. de Groot, Hazerswoude, J. de Haan, Noordwijk, J. M. Haasnoot, Leiden, E. J. M. Herkströter, Voor schoten, M. T. de Kousemaeker, Was senaar, E. J. M. J. Nieuwenstein, Leiden, A. A. C. M. van Noort, Noordwijkerhout, A. W. H. M. Pe- terse, Leiden, N. M. H. Potjes, Voor burg, E. J. M. van der Putten Oegst geest, S. J. Smit, Oegstgeest, M. M. A J. Stapels, Leiden, M. D J Stroe bei, Wassenaar, A. H. M. Timmerman, Haarlem, E. A. T. van der Valk, Voorschoten, J. H. T M. van der Veld, Oude-Wetering, M. J. Verkleij, Hazerswoude. Leidse Universiteit Geslaagd voor het doct.-ex. Ned. Recht de heren M. W. Besselaar te Heerjansdam en J. K. de Vries te Den Haag; voor het cand.-ex. Godge leerdheid de heren G. Wijkhuis te Enschede en J. C. v. d. Berg te Leeu warden; voor het doct.-ex. Godge leerdheid de heer S. Vuijk te Vlaar- dingen; voor het doct.-ex. Notariële Studierichting de heer C. M. Esser te Rotterdam; voor het cand.-ex. Ned. Recht <mej. M. E. W. Dobschütz te Rotterdam, mej. A. M. Everts te Leeuwarden en de heren J. H. W. Fietelaars te Den Haag, G. W. M. Bo- dewes te Hilversum, H. Bijvanck te Haarlem, J. Schipper te Alphen a. d. Rijn. A .A. Verhees te Katwijk aan Zee, A. v. d. Meulen te Leeuwarden, J W. Reigersberg Versluys te Leiden, H. L. de Haas te Eindhoven, F. H. Tattersal te Enschede, P. L. Nève te Maastricht en C. H. E. Brinkman te Gouda. Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Bijdrage tot de kennis van de biologie der alkaloiden bij erytro- xylum coca", mej. L. H. Fikenscher, geboren te Malang en thans wonende te Den Haag. Gepromoveerd tot doctor in de Geneeskunde op proefschrift getiteld: „Een enquête bij coeliakiepathiënten", de heer W. C. van Lookeren Cam pagne, geboren te Breda en thans wo nende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „The róle of nationality in in ternational law", de heer H. F. van Panhuys, geboren te Den Haag en thans wonende te Wassenaar. De promotie geschiedde cum laude. BLIKSEM IN HET TV-KINDERUURTJE We vernemen, dat gisteren om streeks half zes de bliksem is inge slagen in een televisiemast aan de Boshof te Leiden. Als gevolg hiervan zouden vier TV-apparaten vernield zijn. Men keek op dat moment naar een kinderuitzending, plotseling sloeg een vlam uit het TV-stopcon- tact, waarna bleek dat het apparaat niet meer functioneexxie. Voorts is een deel van de TV-mast op het woningcomplex Boshuizer- kade vernield. De krachtige wind, die aan de on weer-vlagen te Leiden voorafgingen, ruïneerde een houten heining, die arbeiders rond het werk aan de hoek- winkel van het Vijfmeiplein hadden Bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse: Koos Bavelaar, Tini Booij, Madeleine Bosch, Thijs Cohen, Dik Degens, Albert Delfos, Carla van Doorn, Willem Hendrik Dorsman, Jan Drewes, Susien van Dijk, Jos Kessen (voorw.), Remco Perfors, Johan Schoonheim, Tom van der Steen. Margriet Steinz, Marijke Teeuw, Diederik van der Veen Meer- stadt, Marianne Veldhuijzen, Hein van Vliet, Elzelien Vrij, Annelies van den Berg, Joost v. Buuren, Ru- dolf van Calcar, Thijs van Ginkel, Anne Wout Heijmans, Hans de Jong, Ed van Kuipers, Liesje Kwaadgras, Gijs Laurentius, Hak van Nes, Jea- netje Oosterhuis, Els Ouwehand, Til ly Ruitenberg. Johan van der San- de, Geraldine van der Schaaf, Kees Schimmel, Petra Stellwagen, Niek de Water, Bram de Wolf, Ric Het- tinga, Edith Kappers, Joop Bakker. 2 herexamen, 6 afgewezen. Bevorderd van de 2de naar de 3de klasse: Wim Bavelaar, Joan Dekker, Lineke Deurloo, Margrietje Feit kamp, Caroline van Gulik, Wout Kloek, Theo Meijering, Jan de Nie. Pim Punt, André van Rhee, Lies- beth Roelofs, Heieen van der Sande, Freke Staverman, Jaap Vervoort, Henk Vochteloo, Karei Waasdorp, Hans van Weizen, Wim Dormaar, Eke van Batenburg, Louis Bogaards, Reinout Burgerjon, Bert Cohen, Els Engelenburg, Paul Koole, Gerard Nap. Frank Potjer, Judith Schieffe- lers, Yms van der Veen Meerstadt, Bert Venema, Steven van Vliet, The- rus Vosmaer, Nico de Vries, Tineke Willemsen, Marion van Randwijk. 4 herexamen, 7 afgewezen. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse: Marjolein Beumer, Phineke den Boer, Eduard Bomhoff, Rob Boonstoppel, Ineke Bouman, Geert van Gulik, Sandra de Haan. Dik van der Hoek, Dick Hofstee, Hans de Jong, Rudolf Jan Kloek, Loes Kort hals, Gerard van Krieken, Jan Ku- perus, Noortje Lambrechts, Hans Metz, Barbara de Meyere, Bram van Mourik, Baja van Oven, Els Quack, Caroline Schneyder, Hannie Smit, Otto Strack, Maarten van Traa. Rob- by Veldhuijzen, Piet de Vos, Ans Vrielink, Wybe van der Waard, Cees Waal. 1 herexamen, 2 afgewezen. Bevorderd van de 4e naar de 5e klasse: Guido Bakema, Wander van den Berg, Anneke Blindenbach, Bas- Jan Demenint, Harm Drewes. Jan- Willem Gast, Theo Geels, Tineke Hartman, Hans Hers, Hilda Krook, Rudy Kuyt, Robby van der Linden, Lenie Mussert, Irene Staverman, Wendy van der Ster, Nelleke Tu- rion, Pim Visser, Marbeth Beukema toe Water, Herman de Liagre Böhl, Rob Booij, Els van der Bijl, Jook' van Doorn, Margreet van Dorp, Ben- no Gans, Jaap Goekoop, Wietske Haarsma, Corri van der Horst, Hen- ka Niessen, Nena Oosthoek, Arie Remmelzwaal, Peter Schoonheim, Albert Vossepoel. 4 herexamen, 3 afgewezen. Bevorderd van de 5e naar de 6e luasse: Jan Brouwer, Dorine Duy- verman, Marian Flim, Evelien Goe koop; Annemargreet de Jong, Eveli ne Kleyngald, Sietske Lefeber, Rien de Nie, Bram Rebers, Tysk van der Schilden, Jikke Schouten, Ans de Wilde, Annemarie Uhlenbeck, Gégé Callenbach, Hans Doeleman, Floris van Ginkel, Leen Guyt, Ad Harte- veld, Adri Hoelen, Wim Huizinga, Alida de Jong, Marijke de Jonge, Ineke de Knecht, Frits Lahr, Rik Meyer, Henk Nyeboer, Wybo Oos- terhoff Jaap van der Sande, Beatrix Scheffer (voorw.), Suus Verhoekx, Ria Verhoogt, Jip van der Wind, Niek de Wolf, Kees Koch, Max Springer (voorw.). 1 herexamen, 4 afgewezen. Ambtsjubileum te Leiden De heer S. Smit 40 jaar bij Invoerrechten en Accijnzen Gistermiddag werd in het gebouw der invoerrechten en Accijnzen aan de Langebrug, het 40-jarig ambts jubileum gevierd van hoofdassistent- rechercheur S. Smit. Onder de talrijke aanwezigen be vond zich de directeur van 's-Rijks- belastigen, de heer Cadeé, uit Utrecht. De heer L'mit, echtgenote en familie, werden verwelkomd door de hoofdcontroleur, de heer H. Meijer, vooi-zitter van de jubileumcommissie. Als eerste spreker tx*ad op het hoofd v. d. inspectie, de heer L. H. Bodde-Bouman, die d Jubilaris ken de als een goed ambtenaar met speur zin, zeer ijverig en voor zijn collega's altijd behulpzaam. Aan het slot over handigde hij de jubilaris de traditio nele enveloppe met inhoud en voegde daaibij nog een persoonlijk geschenk. Namens het personeel van het ont vangkantoor sprak de ontvanger, de heer Hoogendorp, die waarderende woorden sprak over de jubilaris. Hij wees op de goede verstandhouding tussen het persooneel van het ont vangkantoor en de heer Smit. De heer J. M. v. Diggelen, verifica teur, sprak als directe chef van de juibilaifs en namens het personeel van de Post Leiden. Hij bracht de bijzondere wetkennis van de jubila ris in herinnering. Daarna werd nog gesproken- door hoofdcontroleur G. Warnar namens de controlerende ambtenaren der om zetbelasting, commies-secretaris W. van Lochem namens het personeel van de inspectie, de heer Ten Hooven namens de Personeelsvereniging „De Sleutelring", en de Groepscomman dant der Rijkspolitie uit Oegstgeest, adjudant Coerten. De heer Meijer bood ten slotte de jubilaris, namens de jubileumcommissie, een enveloppe met inhoud aan. De jubilaris dankte allen, die hem deze onvergetelijke middag hadden bezorgd. Na afloop was er een druk bezochte receptie, waar veel vrienden en kennissen en vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven gebruik van maakten. AVONDMUZIEK PIETERSKERK Maandag 13 juli zal de organist Joop Brons met medewerking van Jan Brons, cornet, onderstaand pro gramma uitvoeren in de Pieterskerk te Leiden: 1. Tumpet Tune (cornet), H. Purcell; 2. Praeludium en fuga in D, D. Bux- tehude; 3. Adagio (cornet), B. Mar cello; 4. Praeludium en fuga in D, J. S. Bach; 5. Sonate (cornet), A. Vi valdi; 6. Ilerr, wie du willst, so Schick's mit mir. G. Böhm; 7. Partita: Nun komm, der Heiden Heiland. H. Distier. Aanvang 8.30 uur. Toegang vrij. Aan de uitgang wordt een collecte gehouden t.b.v. het orgelfonds. Burgerlijke Stand Geboren: Ronald z. v. H. J. Ver- 'lind en H. J. Piket. Maria Grada d. v. E. Wielinga en G. W. Hoijtink, Margaretha Jacoba d. v. J. Varkevis- ser en W. M. Baak. Engeline Christi na Margriet d. v. H. van de Wete ring en E. C. van Steenbergen. Overleden: J. A. Haverkamp 38 jaar man. A. den Os 65 j. man. Gehuwd: M. Hoek en M. C. Wee- ber. I. van Kampen en E. van Veen. L. L. A. van Lith en M. A. Martijn. J. Helversteijn en J. Brouwer. A. Lambooij en E. D. Bourgeois. H. J. Spruijt en M. Drijver. J. Sjardin en M. Hannaart. J. van Rosse en C. Philip- po. P. J. W. Wijnsouw en A. W. de Jong, P. J. de Serière en A. Grasslin. H. A. van Tongeren en M. J. Kla- sens, J. P. M. Paardekooper en M. W. C. Soontiëns. NOORDWIJK Tijdens een hevig onweer boven Noordwijk sloeg gisteravond de blik sem in een grote rietschelf van de firma P. J. de Groot op de tuin aan de Beeklaan. In tijd van een omme zien stond dit droge materiaal in volle vlam. In de stromende regen rukte de brandweer direct uit en n een minimum van tijd werd de brand bestreden. Doch men kon niet belet ten, dat de rietschelf totaal uit brandde. Tot ruim negen uur was de brandweer bezig met de nablussing. Verzekering dekt de schade. Ter hoogte van „Dijkenburg" sloeg op dezelfde tijd de bliksem in een landschuurtje, waarin zich zes per sonen bevonden. Geen der personen werd direct door de bliksem gëtrof- fen, doch de hevige luchtdruk die bij de inslag ontstond, was oorzaak dat de zes mensen door het schuurtje werden geslingerd, waarbij de heer Geerlings lichte verlamr ingsver- schijnselen opliep en naar een zie kenhuis te Leiden moest worden overbracht. Later in de avond kon hij echter weer naar huis worden ver. voerd. De vijf andere personen kwa men er met de schrik ongedeerd af. Namens de fa. Gebr. Kruyt te Lei den is door het architecten bureau Th. Geels te Leiden, het verbouwen van het winkelpand Nieuwe Rijn 61 gegund aan de Van de Mareis Bouw bedrijf te Katwijk aan Zee. Gistermiddag liep op de Oude Singel de zesjai-ige Jacobus Dubbe- laar, wonende aan de Oude Vest, tijdens het spel tegen een auto op. Het knaapje kreeg een gecompli ceerde rechterbeenbreuk en moest per EHD naar het Academisch Zie kenhuis worden vervoerd. De harmonie „Trouw en Durf" houdt hedenavond in het Van der Werfpark een concert. Het program ma vermeldt voor de pauze een aan tal karakterstukjes en na de pauze worden er met drumband, marsen gespeeld. Het concert begint om acht GESLAAGD Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het kandidaats examen sociologie de heer M. F. Vis ser te Leiden. Mej. C. A. J. de Wit is te Den Haag in het ziekenhuis Zuidwal ge slaagd voor het examen diëtiste. Leidse agenda VRIJDAG, 10 JULI R.K. Techn. School „Don Bosco", Diploma-uiti'eiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. APOTHEEKDIENST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Laatste Berichten Om negentien minuten voor elf vanmorgen zijn koning Boudewijn, koningin Juliana en ^rins Bernhard op het vliegveld Welschap bij Eind hoven aangekomen. Circa 40.000 kinderen van 120 Eindhovense scholen, die vooral in de binnenstad rijen dik stonden, juichten de hartelijk wuivende koning Boudewijn toe, enthousiast zwaaiend met Belgische en Neder landse vlaggetjes. Bij het binnenziekenhuis had men verscheidene bedden met patiënten langs de straat neergezet. Van Ce Philipslichttoren daalde een wolk van confetti, uitgeworpen door em ployes, op de stoet neer. In de zogenaamde „sociale ruimte" van de Philipsfabrieken werden de leden van de raad van bestuur aan de gasten voorgesteld. Hier kregen zij een explicatie over de ontwikke ling en produktie van televisietoe stellen, waarna in het gebouw de televisieband in ogenschouw werd ge nomen en een introductieles werd bijgewoond. Via de inkasterij van t.v.-toestellen togen de vorstelijke bezoekers en hun gevolg naar de elektrisch-akoestische studio. Op weg daarheen werd de koning door twee Belgische dames namens 2.500 Belgische werknemers een televisie toestel aangeboden. Hij kan dit be stemmen voor een charitatief-sociaal doel. Om 12.47 vertrok men van het vliegveld. Om 13 12 werd het hoge gezelschap op de vliegbasis Ypen- burg bij Den Haag verwacht. Lunch in de Trèves-zaal Na een bezoek aan Philips in Eind hoven zijn de vorsten vertrokken naar Ypenburg. In de Trèveszaal op het Binnenhof werd het noenmaal gebruikt. Aan het hoofd van de hoefijzer-vormige tafel stonden op het fijn damast de couverts gereed voor de kroonprin ses, naast haar Koning Boudewijn, ter rechterzijde van Koningin Julia na. Prins Bernhard zat links van de koningin en naast hem prinses Irene, De tafel was versierd met oud- rose en zacht rode bloemstukken, be staande uit rozen, lathyrus, gerbera's, spii-ea, en enkele bijpassende kleinere bloemsoorten tegen het g en van koningsvaren Op tafel stonden gro te en kleine zilveren vogels uit de verzamelingen van Haagse en Am sterdamse musea en van particulie ren. De tafelversiering correspon deerde in kleur met de bekleding der stoelen op het grote tapijt van de Trèveszaal. De couverts waren samengesteld uit eenvoudig goudgerande crème porseleinen borden en het forse tafel zilver van de Tweede Kamer. Alle ministers van het kabinet-De Quay, samen, voor zover gehuwd, met hun echtgenoten, evenals de Belgische am bassadeur en mevrouw Van der Stra ten Waillet, de Belgische minister van buitenlandse zaken en andere leden van het gevolg van Koning Boude wijn, zaten bij dit noenmaal aan. Toen de koninklijke stoet op het Binnenhof arriveerde, stonden do minister-president en de n buitenlandse zaken ter Y de ingang van het gebo

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2