DUINSTREEK Bevorderingen Chr. Lyceum Kagerstr. Veel gladiolen op Haarlemse keuring Jaarvergadering van „St. Matthias' DINSDAG 7 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Bevorderd naar 2e klas: Th. Ad miraal; K. C. v. Ark; G. K. Bakema; J. v. d. Bent; J. Z. v. d. Berg; A. A. C. Brijnen K. v. d. Broek, R. Bui- ring; J. Buitenhuis; J. Duindam; P. Favier; J. v. Gent; R. Grocnevelt; M. v. d. Heuvel; J. J. C. Holthaus; P. J. Jansen; L. de Jong; J. Joziasse; A. Kolderman; F. Kuyt; C. J. A. Pleij- sier; J. K. Seinstra; G. H. Timmer mans; J. F. v. Veen; W. Betram; H. E. Bijleveld; J. Boer; P. Bolhuis; M. E. Broks; E. L. v. Dee; T. v. Duyn; Th. M. Elias; N. R. v. Goslinga; A. W. P. v. d. Groef; E. Heymans; P. J. Ho- gewoning; P. Korthof; A. Kranen burg; J. v. Strien; A. B. J. Tobé; M. Trippenzee; F. J. Verlinde; A. de Vlaming; A. L. A. Vlasblom; P. A. de Vries; F. J. Wijnberg; J. v. 't Wout; A. P. v. Huizen; R. Bolhuis; P. Bui tenhuis; A. B. v. Hoven; G. Lager- man; H. J. G. de Lange; J. P. Lind- hout; B. M. Lock; W. Loeve; C. Los; A. H. Meerburg; J. v. d. Meij; B. de Mooy; C. J. Neuteboom; G. J. Nieu- wenhuys; J. Nonhebei; B. K. Olivier; W. Pardon; A. J. v. Parijs; L. Parle- vliet; A. R. Plaatzer; C. G. v. d. Plas; J. A. v. d. Plas; IJ. v. d. Plas; H. H. Posthumus; J. Postma; D. A. Roden burg; C. Jansen; A. A. v. d. Kwaak; P. Mekking; J. v. Ommering; M. W. v. d. Perk; J. Pronk; J. G. Ravestein; K. v. 't Riet; J. v. Rijn; A. Roberti; C. J. v. Rooijen; M. A. Rotteveel; A. Schutte; P. Spierenburg; M. C. Storm; E. M. Stoute; B. M. W. Streek; E. Timan; O. Veldhuizen; I. Vis; I. Visser; H. J. Vos; A. R. Westerink; J. W. Wetting en C. de Wit. Afgewe zen 21. Bevorderd naar 3e klas afd. h.b.s.: P. v. d. Deyl; C. H. Dijk; P. van Duyvenbode; J. D. de Graaf; N. v. d. Gugten; G. v. d. Haak; J. G. Haas noot; A. S. Hoesintalib; A. de Hoog; D. ten Hooven; J. J. H. Huysman; P. de Jong; A. S. Kiel; H. Kooreman; D. Kromhout; J. Kuyt; D. Meirik; P. C. Parlevliet; H. F. Poort; M. Scheffer; A. Verhoef; C. Verloop; I. A. Vos; J. W. Baalbergen; C. M. (Tineke) Barnhoorn; T. A. (Adrie) Barnhoorn; D. J. Bos; H. G. E. v. Dam; C. H. G. Docter; M. J. W. Foeken; J. G. v. Gin- hoven; C. H. Hendriks; N. A. Klaren - berg; D. H. Knibbe; J. L. Kreft; C. A. Leenhouts; L. Molenaar; C. van Nieuwkoop; M. L. Otto; H. R. v. d. Plaats; M. Slappendel; A. Verwey; A. J. Visser; D. Vreeken; M. G. Zim merman; P. H. Zuidbroek; D. Boek kooi; M. Boter; J. Bouman; J. Clau sen; P. E. v. Dijk; J. Fabery de Jonge; N. Hendriks; T. Klinkenberg; J. de Lange; E. Ouwehand; F. G. Pasma; A. v. d. Plas; D. v. d. Plas; G. H. L. v. Ravestein; A. de Roode; M. E. Schrier; H. M. v. Sprang; P. M. van Spronsen; G. W. Stuiver; A. H. Tromp; P. J. v. Turennout; J. de Vreugd en A. C. L. v. d. Walle. Af gewezen 20. Bevorderd naar 4e klas afd. h.b.s.: J. Basters, F. J. Beukers, J. Blanken, A. Boter, J. Buys, J. Dreef, M. K. V. v. Duyvenvoorde, A. H. Guicherit, P. v. d. Haak, G. A. den Haan, M. F. Heinicke, D. Jansen, D. A. H. de Jong. J. de Leeuw, A. A. v. d. Mey, J. Molenaar, N. Noort, J. Poort, D. Stigter, H. J. Veldhuizen, M. Ben schop, P. Breedveld, C. W. Buys, J. E. Dane, W. R. Docter, W. Dorre- paal, L. v. d. Eist, F. Y. J. Fu, M. C. F. Heijl, M. Koomans, M. M. v. d. Mey, J. Oudshoorn, H. Smits, C. Snij ders, A. C; Timmers, A. v. Veen, F. A. Verbree, J. Vogelaar, R. J. M. Zimmerman, E P. Walon. Afgewezen 10. Bevorderd naar 5e klas afd. h.b.s. A: P. Arentsnorst, M. N. B. Blonk, G. Boerstoel, G. J. Boter, E. v. d. Broek, S. Brussee, J. v. d. Burg, F. R. H. v. Efferinlc, M. Heemskerk, J. E. Kramer, W. C Kranenburg, L. Kras- senburg, N. J. Kroon, C. Kruik, H. J, N. v. Oosten, M. v. Rijn, A. D. Ro denburg, P. Schrier, C. v. Tol, A. Vreeken. Afgewezen geen. Bevorderd naar 5e klas afd. h.b.s. B: W. Bouma, M. T. v. Dorp, L. dc Groot,. W. A. Minnaard, J. D. v. Oos ten, J. C. v. Osnabrugge, P. J. Riet kerk, L. H. Rietveld, J. Siljee, 'A. Tol, J. C. K. v. Toorenburg, P. M. Tromp, A. P. Vergunst, A. D. Ver linde, W. Vlasblom, E. J. Voerman, J. M. Vogel, A. L. W. Walop, C. W v. d. Wiel, G. v. Zwieten, A. Baai- bergen, J. A. A. v. Biezen, H. Bos, H. Brinks, J. J. Cusell, H. J. Dane, J. P. D. v. Dijk, J. W. Dubbeldam, C. v. Egmond, L. C. v. Holtz, M. Houtman, F. Huisman, R. J. Kolderman, F. P. v. d. Mark, F. M. Masurel, M. D. Serdijn. Afgewezen 4. Bevorderd naar 3e klas afd. gymn.: B. G. Bijleveld, Tj. Broekema, J. M. de Bruyne, J. C. Fockens, G. J. W. Gilhuis, H. J. Hebly, C. Horsman, H. C. v. d. Horst, A. K. Koekkoek, J. J. Maas,, H. E. Schram, H. J. Smid, J. D. Visser, S. M. Stop. Afgewezen 4. Bevorderd naar 4e klas afd. gymn.: C. Datema, N. J. v. Bemmel, W. Bladergroen, P. Brouwer, M. W. v. Diggele, J. v. Duyvenbode, J. Guyt, E. A. Huisman, J. G. Kromhout, B. v. d. Nagel, L. v. d. Niet, D. v. d. Oever, J. v. Riet, H. G. Vöge, H. Bou man, P. v. d. Broek, T. v. Dijk, R. Goudeket, C. Ch. v. d. Haspel C. N. J. v. 't Hof, C. H. Kuypers, J. R. Mulder, H. Overduin, A. A. Verhaar, M. G. Wagenaar. Afgewezen 11. Bevorderd naar 5e klas afd. gymn:. A. v. d. Bent, T. Boere, R. W. Bouw- knegt, A. M. H. Brunsting, A. P. v. Diggele, G. W. v. d. Gugten, J. Hel mus, G. C. Hogewoning, H. J. de Jon ge, H. G. A. Kedde, A. Kroese, A. A. A. v. d. Laan, K. Maas, J. D. Oosting, A. Postma, M. J. Rittersma, P. J. C. Stolp, H. A. v. Zwieten, J. H. Hagtin- gius, W. A. v. d. Berg, P. Bogaards, A. Brunsting, K. N. Ciggaar, M. van Duyn, G. L. Gilhuis, G. Hekster, J. M. Knotter, J. A. Mulder, A. W. A. Pijlman, W. Rietkerk, H. Rijnders. Afgewezen 2. Bevorderd naar 6e klas afd. gymn.: W. J. v. Biezen (Kw.), J. Dompeling, H. v. Hartingsveldt, D. J. C. Heijl, P. Koelewijn, J. v. d. Linde, H. L. Ouds hoorn, J. Rittersma, W. H. J. B. Wang. KATWIJK NOODLOTTIGE DUIK Een Duitse scooter reed op het Emmaplein en zag te laat een be stelauto uit het Waaigat naderen. Om een botsing te voorkomen, zwenkte de scooterberijder naar links maar reed daardoor tegen de trottoirband op. Dit met het nood lottig gevolg dat hij over de kop sloeg. Met inwendige kneuzingen - werd hij op medisch advies naar hetvelden van het gemeentelijk sport- academisch ziekenhuis te Leiden Park de banen uitgezet. De organi- vervoerd. sa"e bleek uitstekend te kloppen, een compliment daarvoor verdienen de organisatoren, de heren Jongkind, weersomstandigheden deze sportdag doorgegaan. Ruim 1200 jongens en meisjes heben hun prestaties op het gebied van hardlopen, balwerpen en verspringen en in behendigheidswed strijden moeten tonen, om te laten bepalen of zij voor een diploma in aanmerking kwamen. 's-Ochtends waren het de leer lingen van de derde en vierde klas sen van de lagere scholen, 's-mid- dags die van de 5e en 6e klassen. Daarvoor waren op de vier sport- Onvoorzichtige zwemmers Twee jongelieden begingen de onvoor zichtigheid om naar de deiningmeter in zee te zwemmen, wat hun te machtig bleek. De stuurman van de in de nabijheid varende plezierboot merkte de uitgeputte jongelingen op en wilde ze oppikken. De waaghal zen weigerden. De stuurman waar schuwde de politieboot, die de kna pen uit zee haalde en ze naar het politiebureau bracht waar ze een ernstige schrobbering van de politie kregen. „Het Ding" spoelde aan Aan het strand spoelde een kist met fles sen aan. Bij onderzoek bleek de in houd te bestaan uit brandbare che micaliën. Voor de veiligheid heeft de politie de kist naar het politiebureau gebracht. Duivensport Met 62 oude dui ven hield de postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Orleans, afstand 510 km. Ge lost om 8 u., kalme westenwind. Eerstaankomende om 16 uur 13 mi nuten, 10 sec., gemidd. snelh. 1033 m. p. min. De uitslagen: L. van der Plas 1; A. J. Hus 2; B. Pouw 3, 8; A. Geijteman 4; N. Barnhoorn 5, 10; J. Parlevliet 6; Kr. Schaap 7 en N. Klein 9. Geboren: Trijntje dr van C. Vlie land en I. Ouwehand; Nicolaas D. zn van G. Ouwehand en A. van Beelen; Petronella dr van C. van der Marei en M. van Rhijn; Pieter zn van C. Haasnoot en N. van Duyvenbode; Jacoba dr van C. Guyt en W. Guyt; Dina dr van H. van Beelen en J. Ouwehand; Jacob zn van J. van der Plas en G. Zuyderduyn; Nicoline dr 'van P. van der Plas en M. van den Oever; Alida dr van J. de Best en M. Krijgsman; Willy dr van J. C. Barnhoorn en G. Hus; Korstiaan zn van G. van der Bent en A. Paap; Debora P. dr van W. J. van Rijswijk en J. C. Fólmer; Arie C. zn van J. Ouwehand en A. v. Duyvenvoorde. Ondertrouwd: C. Berkheij en W. de Does, G. Slootweg en M. Klaas- sen; K. Klaassen en E. C. H. Paal vast. Getrouwd: K. Schaap en J. M. van Rijn; J. Jonker en W. van der Plas; L. C. van der Wilk en G. L. Schou ten; J. Zwanenburg en J. E. Spaar derman. Overleden: F. Durieux 6 jaar; C. Varkevisser 81 jaar echtgen. van H. Stellingwerf; J. A. P. van der Waart 83 jaar. SASSENHEIM SPORTDAG 'S RIJKS BELASTINGEN De Leidse Ambtenaren van 's Rijks belastingen maakten zaterdag j.l. deel uit van de Nationale Sportdag van de Belastingdienst, welke te 's Hertogen bosch werd gehouden. Onze stadgeno ten wisten bij dc wedstrijden in de afd. Volleybal de eerste prijs in de hoogste afdeling heren te behalen. De dames verkregen in de finale de twee de prijs. In de afdeling voetbal moes ten de Leidenaars na enige successen het tenslotte afleggen tegen hun Utrechtse collega's. Mr. J. P. Ph. v,an Batenburg behaalde in de afdeling tennis zowel de single als hij het dub bel de halve finale. De dames C. Diersman en A. G. N. Dubbeldam, behaalden in -^e afdeling atletiek resp. de le en de 2e prijs hoogspringen, terwijl laatstgenoemde bovendien de 2e prijs verspringen verwierf. Onder de vele aanwezigen merkten wij op vele hoofden van Dienst o.a. de Secretaris Generaal van 's Rijks belastingen, Mr. v. d. Dries, alsmede 'het hoofd van de afdeling Personeel van de Belastingdienst, de heer L. F. de Jong, de heer Personeels, consulent J. J. P. Hut de Leuae Hoofdinspecteur van 's Rijks belastingen de heer B. S A. Klop en de heer L. H. Bodde Bou man. Ter gelegenheid van het eerste lus trum der r.k. Instuif, afd. Sassen- heim, zal op zondag 12 juli a.s. dit feit op waardige wijze worden ge vierd. Des middags heeft de kerkelijke viering plaats te 15.30 uur in de Pancratiuskerk. Vandaar trekt de jeugd vooraf gegaan door de drumband van „Adest Musica" en de ruitervereniging „St. Hubertus" uit Lisse naar de ruïne van Teylingen, waar een groot open luchtbal wordt gehouden. Dit staat onder leiding van de lansleraar Hen- ny Boes, die met een speciale dans groep ter opluistering een demonstra tie zal geven van oude dansen, ter wijl de „Woodchoppers" het muzika le gedeelte in handen hebben. Een feërieke verlichting zal bij het invallen der duisternis, de oude ruïne een sprookjesachtig aanzien geven. Bij slechte weersomstandigheden zal het bal gehouden worden in de grote zaal van café-restaurant „Tres long" in Hillegom. Wielerver. „S. en O." Zondag morgen een kwart voor tien startte „S. en O." voor een klassementsrit over 10 ronden (36 km) met vijf klas sementen. Het werd een vinnige strijd met prachtige sprints. De uitslag was: 1. G. Waasdorp 26 pnt.; 2. T. v. Dorp 24 pnt.; 3. L. Mey- land 20 pnt.; 4. J. de Zwart 11 pnt.; 5 M. v. Hage 10 pnt. Donderdagavond start P. v. d. Lans voor „de Grote Prijs van Amster dam" in een omnium. Zondag a.s. starten 5 „S. en O."- leden in de ronde van Beverwijk. VOORSCHOTEN SCHOOLSPORTDAG Wassink en Geerts, die deze eerste sportdag, op deze wijze gehouden, tot een groot succes wisten te maken. De kinderen, die niet aan de beurt voor de oefeningen waren, maakten een wandelmars door het Burg. Berkhoutpark en door enkele stra ten van het dorp, 's-morgens ruim 7 km., 's-middags 5 km. Na afloop van de prestatie-oefe ningen reikte wethouder C. Schra- ma, in aanwezigheid van de heer De Haan, consulent voor de Licha melijke Oefening in Leiden en de gemeentesecretaris, de prijzen uit voor de beste wandelprestaties. Bij - de hoogste klassen ging de eerste prijs naar de R.K. Meisjes school en de tweede prijs naar de Openbare Parkschool. De R.K. Meis jesschool wist bovendien beide prij zen voor de 3e en 4e klassen in be slag te nemen. Het waren zilveren en bronzen plaquettes. De diploma's konden nog niet uitgereikt worden, omdat nog nader bepaald moest worden, voor welk diploma iédere leerling in aanmer king komt. Deze diploma's worden op de scholen uitgereikt. De juiste verdeling van de diverse diploma's is dus ook nog niet bekend. Wel werd geschat, dat van de 1200 deelnemers zeker 100C kinderen een diploma zullen kunnen krijgen. De overigen hebben (nog) niet aan de gestelde eisen voldaan. Het ligt in de bedoeling, het vol gend jaar weer zo'n sportdag te hou den. Dan kunnen dus de prestaties verbeterd worden. Postduivennieuws. Wedvlucht Verduistering bij de PTT te Rijnsburg 11 Mille in de misi De kantoorhouder van het PTT- kantoor te Rijnsburg is aan het eind van de afgelopen week door de rijks politie gearresteerd, verdacht van ver duistering van een bedrag van onge veer 11.000 gulden. De kantoorhouder is opgesloten in het Huis van Bewaring te Den Haag. De postale recherche heeft het on derzoek in handen naar de omstan digheden waaronder en de periode, waarover de verduistering heeft plaats gevonden. Ook wordt onderzocht, hoe de kan toorhouder de verdwenen gelden heeft besteed. Het vermoeden is na melijk gerezen, dat de verdachte er enige vrienden mee uit moeilijkheden geholpen zou hebben. Aanrijding. Dat men niet zo maar een straat kan uitrijden heeft gisteravond het 14-jarig dochtertje van de heer Schyff, alhier, moeten ondervinden, toen zij spelenderwijs op de fiets van de Spinozalaan de Langevaart opreed, waar juist de heer Krol met zijn auto aan kwam rijden. Het gevolg hiervan was dat het meisje met een klap van haar fiets werd gegooid en op de motor kap en daarna op de grond terecht kwam. Dr. J. Timmers, die juist pas seerde verleende de eerste hulp. Het meisje had verscheidene wonden aan het bovenbeen opgelopen. Na ver bonden te zijn werd zij naar het Acad Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Rij wiel en auto werden beschadigd. Bloemenveiling Gladiolen: Strauss 800820; White Herald 370 400; Pactolus 400430; Charme 550 —600; Blushing 200240; Rose Marie 400-650; Firmament 500510; Comet 400460; Albert Verwey 490500; Sneeuwprinses 300480; Limburgia 1100; Memorial Day 12501200; Pon- pon Dahlia's 500510; Centaurea 210—230; Liatrix 600—700; God:^a pel. 430—380; Ornithogalum 600 1100; Wirrel Supreme 230260; Cam panula Pyr. 700900; Colvillus: The Bride 300450; Am. Anjers: Sim rood 590690; rose 600700; Elisabeth 580600; Harvest Moon 1011; Alu- em 210230; Sholcing Pink 600700 per 100; Segetum 2832; Statice blauw 4145; Zilverdistels 5565; Godetia zalm 4952; Statice ge mengd 5056; Godetia karmijn 52 55 per bos. met oude duiven op 5 juli vanaf Ruffec, afstand plm. 746.821 km. Duiven zaterdag om 6 uur gelost. Zaterdag kwamen slechts 3 duiven door, de rest van de prijzen werd zondag behaald. Eerste prijsduif 19.50.55 u., snelh. 898.80 m. p. m., laatste 9.30.26 u., snelh. 601.20 m. p. m. De prijzen: M. Paardekoper 1; D. Brouwer 2; G. L. Schrijvers 3; P. N. van Wissen 4-7; J. P. v. d. As sem 5-8-9; A. de Graaf 6; P. d'Haens 10; C. Zwaan 11. OEGSTGEEST Geslaagd Te Rotterdam slaagde voor het staatsexamen voor muziek, viool-A, de heer J. H. Hoogenberg, alhier. WARMOND Nadelig saldo en stijgende uitgaven In hotel „De Zon" hield de R.K. Harmonie-, zang- en toneelvereni ging „St. Matthias" haar jaarverga dering. De voorzitter, de heer Th. R. de Vroomen, heette alle aanwezigen welkom en herdacht de heer Q. v. d. Kerkhof, die dit jaar door een vroegtijdige dood aan de vereniging was ontvallen. Hij schreef de ver dienste van de overledene als een goed en hard werkend lid van de vereniging. Ter inleiding van de ver gadering gaf de voorzitter een op somming van de aktiviteiten van de vereniging en hierdoor kwam wel op opvallende wijze naar voren, dat de vereniging in het Warmondse leven niet gemist kan worden. De hoogtepunten uit het afgelopen jaar waren op de eerste plaats het 40-jarig jubileum van de vereniging zelf, het 121/* jarig ambtsjubileum van de burgemeester en het pries terjubileum van de moderator, pas toor Gussenhoven. Verder gaf hij een opsomming van gebeurtenissen op muzikaal en toneelgebied en van de successen, die de vereniging hier bij boekte. Tenslotte wees hij er nog op, dat het doen en laten der ver eniging ook niet aan het oog van hogerhand voorbij gaat, want twee leden te weten de heren Van Noort en Kokshoorn kregen een koninklijke onderscheiding, voor 50- jarige verdienste voor 't Warmond- se muziekleven. Het verslag van de penningmees ter gaf een nadelig saldo van 528,40. Ter toelichting deelde de penningmeester mede, dat in het af gelopen jaar en vergelijking met vo rige jaren veel extra uitgaven moes ten worden gedaan i.v.m. diverse jubilea, concoursen etc. De heer Van Elburg, voorzitter van de afdeling toneel, deelde naar aanleiding hier van mede, dat ook de toneelvereni ging het komende jaar voor extra uitgaven zal komen te staan i.v.m. opleiding van nieuwe krachten. Vier goede krachten zijn door diverse omstandigheden uit de afdeling to neel getreden. Het tot in de puntjes verzorgde jaarverslag van de secre taris, de heer J. Weyers, gaf nog eens een opsomming van de aktivi teiten der vereniging en het ging uitvoerig in op de publieke belang- Nadat donderdag de schoolsport- stelling, die de vereniging geniet, dag afgelast moest worden, omdatEen opvallend geval hieruit was wel het 's-ochtends vroeg nog zo hard de royale geste van de heer Gies- regende, is gisteren onder ideale Ibers, waardoor alle muzikanten van de vereniging in een keurig uniform gestoken konden worden. Het volgend punt was het uitrei ken van het ere-diploma aan een oud-lid en oud-voorzitter der ver eniging de heer M. P. Weyers. Voor zitter kenschetste de verdiensten van het ere-lid, dat in de na-oorlog- se jaren de vereniging weer op de been hielp. De kunstige, vakkundige en moderne uitvoering van de oor konde is een schepping van de jeug dige heer P. v. d. Kerkhof. De volgende huldiging betrof de heer H. de Winter, die gedurende 25 jaar zijn beste krachten aan de ver eniging heeft gegeven. De voorzitter noemde zulke leden de steunpilaren van de vereniging en overhandigde hem de zilveren ere-penning der vereniging. De heer De Winter dank te voor de onderscheiding en sprak wens uit de vereniging nog vele jaren te mogen dienen. e aftredende bestuursleden, de heren Th. R. de Vroomen en Th. A. Duijnhoven, werden herkozen. De heer Th. R. de Vroomen wederom als voorzitter der vereniging. Beide heren dankten voor het vertrouwen, in hen gesteld. Bij de rondvraag dankte de heer P. L. v. d. Kerkhof de voorzitter voor de hartelijke woorden, gespro ken in verband met het overlijden van zijn broer. De heer Van Elburg deelde mede, dat voor de eerste uit voering in het komende seizoen wordt ingestudeerd het stuk „De jongens van de Koopvaardij". Dit stuk werd 8 jaar geleden ook door de afd. toneel opgevoerd. Voor de kerstuitvoering is het stuk ,,De gekke Dokter" gekozen. Zowel de heer P. M. de Vetten als de heer P. v. d. Kerkhof klaagden over de geringe belangstelling voor de jaarvergaderingen en de uitvoe ringen. Voorzitter deelde mede, dat de jaarvergadering niet eerder ge houden kon worden vanwege de vele repetities van de afdeling harmonie in verband met de concourses. Be treffende de uitvoeringen deelde hij mede, dat dit vooral te wijten is aan de kwaliteit van de zaal, in het bij zonder de slechte verwarming. We gens voorgenomen verbouwingsplan nen zal men binnenkort zelfs niet meer over deze zaal kunnen be schikken. Er zijn momenteel onder handelingen gaande met het Tref punt en ook voor het houten vereni gingsgebouw heeft men nog niet alle moed laten varen. Er zijn dus nog enkele lichtpuntjes en de stichting R.K. Parochiehuis doet haar uiterste best aan deze noodtoestand een ein de te maken. De gladiolenliefhebbers konden gisteren op de wekelijkse keuring volop aan hun trekken komen. Tien tallen verschillende nieuwe zaailin gen werden geëxposeerd en men kon daaronder verschillende opmerke- lijk-mooie variëteiten zien. Konijnenburg Mark, Noordwijk, etaleerden een zeer grote groep, waarin de zgn. butterfly-gladiolen een eerste viool speelden. Tot de allermooiste nieuwigheden behoorde Euterpe, lila-achtig paars met don kere vlek, de zeer mooi gebouwde Eduard van Beinum, lilarose met purper merk, Aldebaran, licht geel met een donkergeel omrand rood merk in het centrum. Zeer opvallend waren ook Melody, rose met oranje rood merk en de bonte roodgele Re flection. Zeer opvallend waren voorts de witte Réplique, die een groen merk in de keel heeft dat bij het rij per worden in geel overgaat, de kleinbloemige rode Argument, de grootbloemige lichtrode Feuerschein en de prachtige lilapurperen Botti celli. Een uitstekend figuur sloeg de lichtrose A 2 van N.V. v. d. Meer Czn, Noordwijk, die daarnaast de koperoranje Varanjita voor het voet licht bracht.. Deze laatste gladiool zagen we ook in goed conditie van G. Meijer, Sassenheim. Salman, Noord wijk, bracht de rose, wit getekende Empire, een forse gladiool. Vink Co, Noordwijk voerde om. de kloeke gloeiendrodë Tosto ten tonele met de slank gebouwde lilapurperen Margate en dieprose Canterbury, dieprose geel gemerkte bloemen aan een wat open tak. De wijnrode Maria Callas hebben we al eens eerder ge zien: Capteyn, Heemstede, bracht een flinke collectie primulinusgladiolen ipet o.m. de fraaie rode Ciska, de mooie oranje Bolide, de witte White Lady en de rose Her Grace. Prachtig van vorm vonden we de intens witte Bon Voyage van Preij- de, Breezand en de lichtkarmozyn- rode nieuwe Nanus Riejo van C. A. v. d. Wereld, Roelofarendsveen, mocht er ook best zijn. Merkwaardig van kleur, wit met rose tekening aan de randen, was Apple blossom van S. Groot, Broek op Langedijk. Wigchert, Santpoort, bracht de vlammend rode Flaming Fire weer naar voren. Een zeer opvallende gladiool was de diep zalmoranje Kosmos van K. Kooy. St. Pancras en De Groot Co, Hille gom, was present met de rose Louise de Vries en de purperen Beautiful Dreamer. Verder noteerden we nog een mooi „opgemaakt" groepje Ornithogalum thyrsoides van de fa. W. Moolenaar Zn, Sassenl^im en Maas Van Stein Hillegom, toonde het mooie snij- bloemetje Asclepia tuberosa met de oranje bloemschermen. Hogervorst, Oegstgeest, etaleerde de overbekende liatris Kobolt en de al oude rose delphinium Ruysii Pink Sensation. De Lissese bijgoedkweker P. Drost bracht de rose Haemanthus multiflorus weer voor het voetlicht. J. A. v. d. Zwet, R'veen, toonde de leliehybride Darkest Favorite met donker mahoniekleurige bloemen, A. J. v. d. Zwet uit dezelfde plaats presenteerde goede kwaliteit van de oranje dauricum pardinum lilium en daarmee had men de keuring-in-vo- gelvlucht gehad. Lichtspel in Den Haag: Glorie van het Binnenhol laat 't verleden herleven „De glorie van het Binnenhof" is gisteravond in première gegaan. Dit klank- en lichtspel, dat is geschre ven door Els en Chiel Galjaard geeft met lichteffecten, muziek en stem men brokstukken uit de vaderlandse geschiedenis, welke zich op en om het Binnenhof hebben afgespeeld. In de beslotenheid van het Binnenhof walen de lichten uit 164 schijnwer pers en 200 spiegellampen over de gevels, vensters, arcaden en bomen, een combinatie van stereorecorders en een systeeir van volautomatische overschakeling van Je ent luidspre ker op de andere laten alle geluiden, muziek en stemmen over het hof verglijden. Zo kwamen dan gebeurtenissen uit ver voorbije tijden tot hernieuwd le ven. De licht en geluidsregie is in han den van de Parijzenaar Pierre Ar- noud, die in Frankrijk al ongeveer twintig van deze spectacles „son et lumière" op zijn naam heeft staan. Achttien toneel- en raöioluisterspe- lers en speelsters zeggen de tekst. De muziek, speciaal gecomponeerd voor dit lichtspel door Georges van Parijs wordt uitgevoerd door het re sidentieorkest onder leiding van Wil lem van Otterloo. Het lichtspel zal in juli augustus en september iedere avond, behalve op zondagen worden vertoond. Vrijdag 10 juli a.s. zal de gala- première van het spel „Glorie van het Binnenhof" worden gehouden. Dan zullen koning Boudewijn van België, koningin Tuliana en prins Bernard het spel bijwonen. BIJ ZWEMMEN VERDRONKEN Gisteravond is de 15-jarige Roel van der Meulen uit Smalle Ee, een dorpje dichtbij Drachten, tijdens het zwemmen in het natuurbad aldaar, verdronken. De jongen, die goed kon zwemmen, is waarschijnlijk bij het duiken met zijn hoofd tegen een hard voorwerp gestoten. Hij moet daarbij het bewustzijn hebben verloren. Po gingen om hem te redden bleven vruchteloos. JONGEN, DIE NIET KON ZWEMMEN, REDDE VRIENDJE Hoewel hy niet kon zwemmen heeft de 12-jarige Freddy Fuijk, wonende Pauwenburg te Rotterdam, toch kans gezien de 10-jarige Frits Bakhuijsen van de Ringelenburg in Rotterdam van de verdrinkingsdood te redden. Frits, die niet kon zewemmen, waagde zich in het diepe gedeelte van het strandbad aan de Oldegaar- de. Opeens verloor hij zijn evenwicht en verdween onder water. Freddy deed een autoband om en ging met een het diepe gedeelte in om te trach ten Frits te redden. Hij slaagde er in de drenkeling, die nog steeds onder water was, boven te brengen. Ver volgens wist hij hem op de kant te brengen. Nadat Frits door de EHBO was behandeld kon hij naar huis wor den gebracht. In de categorie „nationale docu mentaires" heeft Bert Haanstra's kleurenfilm „En de zee was niet meer" de zilveren medaille der Euro pese gemeenschap op het Europese filmfestival te Duinkerken gewon nen. Een Japanse firma heeft gepar fumeerde ijsblokken vervaardigd, die in warme of bedompte ruimten als winkels, kantoren of restaurant de atmosfeer frisser maken. Een twintigjarige Fransman is gisteren na vier kinderen uit het Gruyèremeer in Zwitserland gered te hebben door kramp bevangen en zelf verdronken. HILLEGOM BEEN GEBROKEN De 8-jarige Alfons Jelierse stak bij de Veenenburgerlaan onverwachts de weg over, juist toen vanaf de Hoofdstraat een bestelauto, bestuurd door A. C. S. uit Noordwijkerhout, deze straat inreed. De jongen werd aangereden en kreeg daarbij een beenfractuur. Hij moest, op last van de dienstdoende arts, naar een zie kenhuis te Haarlem worden vervoerd. Konijnen verbrand morgen werd er brand gemeld In „Het Kraaiennest". Toen de brand weer arriveerde bleek er brand te zijn uitgebroken in twee schuurtjes, die daar achter de woningen van de Loosterweg gebouwd zijn. De brand had weinig te betekenen. Het ergste was, dat er in een van de schuurtjes een hok met konijnen was geplaatst en dat deze dieren in de brand zijn omgekomen. Marktberichten ROTTERDAM, 7 juli, Vee Aan voer 2876, weektotaal 4626. 250 Vet te koeien; 570 gebruiksvee; 550 vette kalveren; 152 graskalveren; 457 nuchtere kalveren; 28 varkens; 16 biggen; 65 paarden; 16 veulens; 747 schapen; 25 lammeren. Vette koeien: 305338, 285305, 270285; vette kalveren: 290310, 270290, 240260; graskalveren 425, 375, 275; nuchtere kalveren 80, 70, 50; slachtpaarden: 240, 210, 190; schapen: 90, 70, 50; lammeren: 70, 60, 40; melk- en kalf koeien: 1175, 1000, 850; varekoeien: 875, 800, 675; vaarzen'. 900, 800, 600; pinken: 600, 500, 400. Vette koeien: aanvoer iets ruimer, handel redelijk, prijshoudend; vette kalveren: aanvoer als vorige week, handel vlot, wat stijver in prijs; graskalveren: aanvoer even kleiner, handel stil, prijzen als vorige week; nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel goed, prijshoudend; slacht paarden: aanvoer als vorige week, handel traag, 1ste kwal. ruim prijs houdend, verder onveranderde prij zen; schapen en lammeren: aanvoer groter, handel iets levendiger, niet lager in prijs; melk- en kalfkoeicn: aanvoer iets meer, handel kalm, niet geheel prijshoudend; varekoeien: aanvoer gewoon, handel stroef, met iets teruglopende prijzen; vaarzen en pinken: aanvoer matig, handel lui, prijzen onveranderd. LEIDEN, 7 juli, Varkens Aan voer 15Ï stuks. Notering per kilogr. levend gewicht: zware varkens geen notering, lichte varkens 1.75 tot 1-78, slagersvarkens 1.79 tot 1.81, zeugen 1.51 tot 1.55. Handel vlot. Enkele prima's boven notering. BODEGRAVEN, 7 juli, Kaas Aanvoer 104 partijen, eerste soort 2.17—2.26, 2e 2.07—2-16, extra 2.36. Handel kalm. R.A.VEEN, 6 juli, Bloemen Wirrals Supreme 837; Liatrix 22 56; Gladiolen 3045; Lathyrus 4-19; Physostegia 1838; Tuinanjers 9 16; Ornithogalum 5090; Gouds bloemen 616; Leeuwenbekken 10 14; Babyrozen 751.60; Dahlia's 3076 per bos; Lelies 1120; Am. Anjers 38; Gerbera 610 p. stuk. Groente Aardbeien I 4795; idem II 2043; bospeen 16.0018-00; kropsla 7.2017.00; .aardappelen 16.00—20.00; andijvie 15.00—16.00; bloemkool 20.0026.00; peulen 20.00 25.00; blauwschokkers 57 0074.00; komkommers 12.0020.00; tomaten 62.0069.00; snijbonen I 130.00 155.00; idem II 90.00—135.00; idem stek 55.0090.00; dubb. stambonen 120.00—135.00. Augurken C 34.00; idem DA 32.00—36.00; idem D 41.00; idem E 30.00—34.00; idem CD 19-00 per 100 kg. VINKE VEEN, 6 juli, Groente Capucljners 6581; doperwten 68 81; snijbonen 115—152; stambonen 129—154; tuinbonen 818; andijvie 1025; postelein 1423; rabarber 1418; rode kool 3132; spinazie 1536; spitskool 3435; tomaten 5472; uien 1115; waspeen 10—21; alles per kg; bloemkool 1069; kom kommers 923; sla 311, alles per stuk; bospeen 1528; kroten 1217; peterselie 7; selderij 4—5, per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3