Scherp „AMATE 1959" in Leiden Leerlingen-uitvoering Leidsch Muzieklyceum POTLOOD EN GEEST Prinses Beatrix behaalde candidaats De 5000ste geboren te Nieuwkoop GEVESTIGDE E PERSONEN IN NVERTROKKEN EN UIT LEIDEN DINSDAG 7 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 De voorbereidingen voor de „Ama- te 1959", die van 31 oktober tot en met 8 november 1959 in de Stadsge hoorzaal te Leiden wordt gehouden, zijn thans in volle gang. In deze week wordt door middel van een grote ten- toonsteling en vele bijkomstige ac tiviteiten een grootse propaganda ge organiseerd voor de missie. Ook in 1949 is te Leiden met veel succes een dergelijke tentoonstelling gehouden. Er is een comité gevormd, waarvan de leden thans verschillende sub- comité's benoemd hebben, welke zich bezighouden met onderdelen van de organisatie van dit gebeuren. IJET WAS DITMAAL NIET „ijs en koude trotserend", maar wel grote hitte trotserend, toen gisteravond een stampvolle St. Antonius Clubhuis aanwezig was om de prestaties van de jonge en meer gevorderde leerlin gen van het Leidsch Muzieklyceum te beluisteren. Ongetwijfeld hadden de diverse executanten en zelfs hun zeer ambitieuse leraren last van de overgrote hitte in de stampvolle zaal. Het meeste waren de pianisten aan 't woord (altijd nog het veel geliefde instrument) en hoorden wjj kleine muziekjes van Hay dn, Bach, Heller, Wolff en Mozart. Na -deze min of meer klasieke inleiding, waaraan mejuffrouw Emily Westendorff haar sporen heeft verdiend, hoorden wij de combinatie viool en blokfluit en blokfluit met combinatie van andere instrumenten, waarbij de lerares me juffrouw Olivier zich zeer verdienste lijk heeft gemaakt. Met genoegen hoorden wij haar miniatuur vioolduo in het menuet van Plegel. Dit vier handig klavier, dat meerdere keren uitgevoerd werd, vond steeds grote bijval. Meerdere accordeon-soli werden ten beste gegeven,, waarvan „De twaalf Rovers" lang niet onverdien stelijk was, al valt er ook wel wat te waarderen in de andere accordeon nummers. Zo'n klaviersonatinetje van Dussel doet, goed gespeeld, altijw prettig aan evenals Beethoven's „Für Elize". Intussen hadden wij al een paar num mers voor Ballet gezien, die insloe gen. Mevrouw Renée is de leidster, die haar leerlingen voorhoudt wat goede smaak, fijne vormen en rhyth- miek betekenen. Een aardig proefje van kinder zang, instrumentjes en ballet werd gegeven in „Sledevaart". Oog en oor werden in dit amusant stukje ge boeid. Na dit aardig ensemblewerkje zijn wij naar huis gegaan, niettegenstaan de het programma nog van elk wat wils beloofde, dat door de meer ge vorderden zou worden uitgevoerd. Wij hoorden wel eens uitvoeringen, die mooier varen, maar als men de hitte in de zaal en natuurlijk ook op het podium in aanmerking neemt, warvan ongetwijfeld ook de diverse executanten veel last hebben gehad, dan mag men tevreden zijn over het geen gepresteerd werd. De vele toejuichingen mogen dan direct tot de leerlingen gericht zijn geweest indirect is de hulde be doeld voor de verschillende docenten en last not least voor mejuffrouw Westendorff de volhardende direc trice van het Leidsch Muzieklvceum. J. KORTMANN AFSCHEID VAN DE N.E.M. Gisteren hebben de heren Rusman en Wernars afscheid genomen van de Nederlandse Electrolasch Maat schappij in Leiden wegens het be reiken van de pensioengerechtige leeftijd. De heer Rusman was in dienst 1939, de heer Wernars sinds 1951. Beiden werden toegesproken door de bedrijfschef, de heer Leupe, waar na de voorzitter van de jubileumcom missie, de heer C. Mooten het woord voerde en geschenken overhandigde. Ook de heer H. Laman overhandig de geschenken namens „De Stalen Band". No. 531. Horizontaal: 1. hijswerk tuig, 3. lidwoord, 5. morsdoekje, 7. muzieknoot, 9. en personne (afk.), 10. bereide dierenhuid, 11. landbouw werktuig, 12. voornaamwoord, 14. li chaamsdeel, 16. heks, 17. opening ener fuik. Verticaal: 1. Waterblaasje, 2. ka tholieke encyclopedie (afk.), 3. uit roep 4. uiteinde van een as, 6. pluim van een vogel, 8. wiersoort, 9. ar- beidseenheid, 11. ieder, 13. boom, 14. telwoord, 15. muzieknoot. Oplossing morgenavond. Oplossing no. 530. Horizontaal: 1. smaad, 6. ver, 7. kar, 8. nee, 9. Ada, 10. terra. Verticaal: 2. Merwede, 3. Alkmaar, 4. avond, 5. oraal. H.K.H. prinses Beatrix heeft van morgen aan de rijksuniversiteit te Leiden met goed gevolg haar candi- daatsexamen in de rechtsgeleerdheid afgelegd. Dit candidaatsexamen dient als basis voor het doctoraal examen in de vrije studierichting aan de juri dische facuteit, waarop de Prinses zich thans gaat voorbereiden. Geslaagd De prinses is vanmorgen om vijf voor half twaalf, juist zoals dat met alle candidaten het geval is, door de pedel, de heer Harteveld, het „zweet kamertje" op de eerste verdieping van het academiegebouw op het Ra penburg geleid, waarna zij om half twaalf begeleid door de pedel de fa culteitskamer van rechten betrad. Hier waren de hoogleraren, prof. mr. H. F. W. D. Fischer, hoogleraar in het oud-vaderlands recht, prof. dr. R. Feenstra, hoogleraar in het Ro- mens Recht, mr. F. M. baron van As- beck, hoogleraar in het volkenrecht en prof. mr. J. V. Rijpperda Wierds- ma, hoogleraar in het Staatsrecht bij een om de jonge candidate te exami neren. Voorts was hier nog prof. dr. P. C. van Traa, hoogleraar in de economie, aanwezig. Na een half uur werd de deur van de faculteitskamer wederom geopend en een verheugde prinses trad naar buiten, die onmiddellijk hartelijk werd gelukgewenst door haar vrien dinnen, welke met bloemen gereed stonden. Van haar huis, Rapenburg 45, hing de vlag uit. LEIDSE SUCCESSEN OP E.H.B.O.-WEDSTRIJDEN Zaterdag 4 juli zijn in de St. Maartens-klinieken te Ubbergen bij Nijmegen de nationale E.H.BO.- wedstrijden 'gehouden van de Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. De afdeling Leiden wist hier in een sterk veld van 8 ploegen de 3 e prijs te behalen. Zondag 5 juli had de finale plaats van de grote E.H.B.O.-manifestatie waar afd. Leiden beslag wist te leg gen op de 2e plaats. In beide wedstrijden bestond de ploeg uit mej. M. Luykx (comm.), mevr. A. CivalReizevoort en dhr. W. Vrouwenvelder (helpers). Voor afd. Leiden „Peerke Don ders" zeker een mooi succes. VIES EN ONGEZOND Het is wel eens nodig, de ouders en via hen de kinderen te waarschuwen voor het graaien in vuilnisbakken. De jeugd snuffelt herhaaldelijk de bakken na, om oud papier te bemachtigen en daarmee snoepgeld te verdienen. Het is vies en ongezond. Klapband. Met een snelheid van 75 kilometer reed gistermorgen omstreeks i0 uur over de Kanaalweg de 26-jarige in woner uit Wassenaar A. J. Ouds hoorn. Plotseling klapte de achter band en motor en berijder vielen op de weg. Wonder boven wonder liep de berijder geen letsel op en was de motor slechts licht ontzet. De 13-jarige Wilhelmina Gijs man, wonend aan de Derde Gorte straat te Leiden, is gisteren met de fiets op het Rapenburg gevallen Zij brak haar linkeronderbeen. Een vriendinnetje bracht haar op de fiets naar de brandweerkazerne aan de Langebrug vanwaar zij door de E.H.D. naar het Academisch Zie kenhuis werd overgebracht. Het on geluk ontstond doordat het meisje met de voet van de pedaal gleed. Aan de Utrechtse universiteit is geslaagd voor het tandarts-examen de heer J. F. A. la Rivière te Leiden. Te Nijmegen slaagde voor het examen diëtiste mejuffrouw A. H, F. v. d. Drift te Oegstgeest- BOUW KLEEDGEBOUW IN KIKKERPOLDER Architect K. Bik te Leiderdorp heeft namens de Gemeentelijke Sportstichting het bouwen van een was-, kleed- en kantinegebouw in de Kikkerpolder opgedragen aan de fir ma C. W. Lindenhoff te Lelden voor circa 34.000. Dit is het gebouw dat bestemd is voor de R.K. voetbalvereniging „Docos", en dat voor een gedeelte door eigen leden bewerkt wordt. HET JAMMERDAL DER VLUCHTELINGEN Voor de Vluchtelingen in Lager Haid in Oostenrijk, die veertien jaar gezworven hebben en in krotten ge woond, maar nu een eigen woning krijgen, die ze feitelijk niet kunnen betalen en nog minder inrichten, zo dat het Jammerdal (de naam van een deel van dit kamp) blijft voort bestaan, voor deze mensen is afge lopen week een kleine duizend gul den binnengekomen. Het lijkt een heel bedrag temeer daar het van be trekkelijk weinig mensen afkomstig is, het is weinig omdat maar enkele hielpen en tweeduizend mensen in nood verkeren. Er kwamen ook lakens en stof voor lakens. De pas opgerichte vereniging in Oegstgeest, die met ons samenwerkt, wil zorgen voor een naaimachine, zo dat de kampbewoners zelf daar hun beddegoed kunnen naaien. Afdoende .hulp is pas mogelijk, als iedereen twee meter stof of meer bezorgt. Maar ook elke gulden in onze brie venbus of op de giro blijft van harte welkom. Wij hopen vurig, dat ieder die een vreugedevolle vacantie tegemoet gaat, meewerkt om de Vluchtelingen, die nooit vacantie hebben, noch van hun armoede noch van de vreselijke ziekten en eenzaamheid, iets van blijdschap te bezorgen in hun trooste loze bestaan. Girogiften op rekening van dr. E. A. Franken-Duparc onder 285812, Lammenschansweg 71, Leiden, tel. 20408. Namens het Hulpcomité voor Lager Haid te Leiden: E. van Asbeck-Jonckheer. E. A. Franken-Duparc. C. Gosses-Azings Venema. J. Rutgers van der Loeff. Leidse Universiteit Bij K.B. is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden, benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Leidse universiteit on* onderwijs te geven in de wiskunde: dr J. P Mur- re, thans wetenschappelijk ambtenaar eerste klasse, tevens belust met het geven van onderwijs aan deze uni versiteit. Voorts is met ingang van de dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaarden benoemd tot lector in de faculteit der wis- en natuurkunde aan dezelf de universiteit om onderwij. te ge ven in de experimentele natuurkun de: dr J. J. M. Beenakker, thans we tenschappelijk ambtenaar eerste klas se, tevens belast met het geven van onderwijs aan deze universiteit. Geslaagd voor het Doet. ex. Ned. Recht de heren .M. L. de Haas te Arnhem en L. R. Wentholt te Amster dam. Burgerlijke Stand Geboren: Huibertje dr v. A. Ouwe- hand en G. Maagdelijn; Marianne dr v. A. W. Blankenstijn en E. L. Aanen; Edward zn v. W. Stavleu en G. van Kampen; Agatha dr v. P. Hoek en A. van den Oever; Elize B. dr v. A. de Bloois en H. E. Dessauvagie; Dina R dr v. W. Hillebrand en N. Nie- land; Johannes F. zn v. J. Kuijer en W. Stouten; Johan zn v. F. II. van der Linden en W. C. M. van der Haagen; Caroline Cl. dr v. C. T. A. Plomp en J. A. Weber; Marcel R. zn v. C. Brandt en M. J. Boon; Yvonne A. dr v. G. Middelkoop en E. S. Fi- lippo; Hendrik zn v. N. van der Stelt LEIDERDORP Schoolzwemwedstrijden. Gister morgen werden er schoolzwemwed strijden gehouden voor de leerlingen der lagere scholen van de klassen vijf en zes. Uitslag: 1. Openbare school 813.3 sec.; 2. Herv. school Kastanjelaan 960,9 sec.; 3 en 4 R.K. school en Chr. Nat. school 987.9 sec.; 5 Herv. school M. P. Splinterlaan 1028.7 sec. De eerste prijs, een wisselbeker, was door het gemeentebestuur be schikbaar gesteld; de zwemvereni ging „De Does" had 3 medailles uit geloofd. Zwemdemonstraties Chr. Ulo. Deze week staat in het teken van de schoolsport-demonstraties. Zo werden gisteravond schoolzwemstrij- den gehouden door de Chr. Ulo. De zwemvereniging had een wisselbeker beschikbaar gesteld en 2 medailles. Eerst werd er 50 m. schoolslag gezwommen tussen de meisjes van la en lb, die gewonnen werd door la. De 50 m. schoolslag voor jongens tussen la en lb werd eveneens ge wonnen door la. la kwam dus in het bezit van de wisselbeker. De tweede klassen 2a en 2b hebben 50 m. rugslag gezwommen; door de meisjes gewonnen door 2a en door de jongens gewonnen door 2b. Ver volgens werd er 50 m. vrije slag ge zwommen door jongens en meisjes 3 en 4, door de meisjes van klas 3 na loting gewonnen en door de jon gens van klas 4. De 4x50 m. esta fette werd gewonnen door de klasse la, klasse 2a en klasse 4, waarbij de 4e klassers 15 sec. aan de 3e klassers vóór gaven. Tot slot werd er nog een polowed strijd gespeeld, waarbij de vele ouders en belangstellenden de deel nemers aanmoedigden. en M. L. Spuij; Helena dr v. J. Louw- reir en E. Mulder; Ronald N. M. zn v. G. A. van den Oord en M. A. J. Vlasveld; Rosa G. H. dr v. J. J. Wan- sink en W. J. Teunissen; Albertus zn v. P. Buschgens en E. A. van Eij- gen; Paula A. M. dr v. G. J. Koek en P. A. Boon; Barnadette L. dr v. A. B. Muller en L. J. J. M. Hafkemeij- er; Andries J. zn v. J. G. Voordouw en C. H. Baak; Johannes A. zn v. J. G. Voordouw en C. H. Baak; Antho- nius W. L. zn v. L. J. A. Simons en H. M. Kooman. Overleden: P. van Egmond 61 jaar man. Gehuwd: B. J. Brouwer en W. Ge- sink; L. J. van Es en M. S. Minnema. Leidse agenda DINSDAG, 7 JULI. K.A.V.-Herensingel. Busreisje. Start bij Herensingelkerk. 8 uur v.m. Holland Festival. Concertgebouw orkest o.l.v. Bernhard Haitink. Pie terskerk. 8.15 uur nam. K. O.-excursie naar de Delta werken. Stadhuisplein. 8 uur v.m. WOENSDAG. 8 JULI Rozenkranskruistocht. St. Petrus- kerk, 7 uur nam. K. O.-excursie naar tentoonstel ling „30 Eeuwen Mexicaanse Kunst", Gemeentemuseum Den Haag, 8 uur nam. VRIJDAG, 10 JULI R.K. Techn. School „Don Bosco", Diploma-uitreiking, schoolgebouw Poerhaavelaan, 8 u. nam. Ambachtsschool Haagweg, Diplo ma-uitreiken. Schoolgebouw, 15.30 u. nam. TENTOONSTELLINGEN Lakenhal: Tentoonstelling Het Ne derlandse portret sinds 1880 Werkd 10 uur v.m.5 uur nam., zond 15 uur nam (tot 31 augustus). Museum voor Volkenkunde: Expo sitie Zuidzee (Dagelijks van 10 tot 4 uur; 's zondags van 14 uur) t.e.m 5 oktober Rijksmuseum Geologie en Minera logie, v. d Werfpark 1: Tentoonstel ling geologie van Nederland Op werkdagen van 1012 en 2—4. Zon en feestdagen 24 uur Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Tentoonstellingen grafisch werk Nono Reinhold en Brusselse ama teurfotografen. (t/m 15 augustus). APOTHEEKDIENST Geopend apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406. NIEUWKOOP Al sinds enige dagen werd op het secretarie met spanning uitgezien naar de eerstvolgende geboorte-aan gifte want daarmee zou het aantal inwoners van de gemeente op 5000 komen. Dit heuglijke feit mocht niet on opgemerkt voorbijgaan. Het is een meisje geworden: Ca rolina Petronella, dochter van ras echte Nieuwkoopse ouders uit een al-oude Nieuwkoopse stam. Het zijn Marinus van Dam en Ja- coba van Eys. Hun dochtertje werd geboren op zondag 5 juli. Ofschoon de vader een stille hoop had, dat zijn kind de gelukkige zou zijn, was hij toch aangenaam verrast toen hij maandagmorgen aangifte kwam doen op het secretarie, dat de ambtenaar van de burgelijke stand, de heer V. C. J. van Vliet hem me dedeelde dat zijn dochter in letter lijke en figuurlijke zin een zondags kind was omdat zij de 5000ste in woner van de gemeente was. Natuurlijk moest de vader onmid dellijk de felicitaties in ontvangst nemen van het secretarie-personeel. Het was jammer, dat burgemeester Van der Weyden uitstedig was maar in zijn naam overhandigde de secre taris, de heer P. Oskam, de geluk kige vader een spaarbankboekje van de Visserij bank met een inleg van VERTROKKEN PEPS1NEN IN -E WEEK VAN 25 JUNI T.M. 1 JULI 1959 P. W. Woittiez en fam., Hooigr. 51 naar Australië; J. SchePekens en fam. Stille Rijn 10 n. Waddinxveen, pr. Mar- grietstr. 34; D. Groeneveld en fam., Bor- neostraat 17 n. Waddinxveen, Pr Mar grietstr. 26; W. F. Selier en fam., Heems- kerkstr. 60 n. Australië; J. B. J. Hogen- boom en fam., a.b. t.o Zijlsingel 75 ïaai Den Haag, Denneweg 53; F. Walter en fam., Witte Singel 106 Leidschendam Beethovenl. 34; C. B. Zirkzee en fam. Rijndijkstr. 61 n. Australië; F F. G dn Deursen ;n fam., Levendaal 130? n. Lei derdorp, Hoogmadesewr 50; M. G. "1 van Vuuren en fam., Lcvendaai 33 naai Nieuw Zeeland; F. W. J. n den Bos er fam., Druivenstr 51 n. Den Haag, Rodo- dendronstr. 90; G. L. van den Be en fam., Zoeterw. singel 77 naar Leidschen dam, Plaspoelsti. 40; E. Sterk geb. Hout huis cn fam., Hoflaan 5 laar A'dam, J. v Galenstr. 257 II; A. B. Court en fam. Burggravenl. 221 n. Vjorburg, Jan Mu' derstr. 189; R. G. van Dam en fam., Ire- nestr. 14 n. Zoeterwoude, Hoge Rijndijk 89, W. L. L. Hulsman en fam., Akker hof 47 n. Der. Haag, Daguerrestr. 97; C M. van Bemmelen en fam., W'tte Singe' 93 n. Haarlem, Westerho -tstr 24; H J van Dalen en fam., Stadhoudersl. 32 n Leiderdorp, Berkenkade 23; R. W. Wan- ner, Hartmanstr. 2b n. Den Haag, Cele besstr. 121; A Pieters geb. Fasseur, Nic Beetsstr. 16 n. R'dam. W. Buijtrnwegstr 140c; J. G. Planjer, ten Katestr. 3 n Den Haag, Heiderslaan 91; C. P. D Hol lemar., Rijnsburgerweg 10 n. Dordrecht Sweelinckstr. 25 M. M. Mo -ik, Rijns burgerweg 10 naar Dordrecht, Hoge Bak str. 6; M. F. B. van Steenbergen, Rijns- burgerweg 10 n. Verenigd. Staten v. N AmerikaG. J. P. Augustijn Rood" ost- str. 52 n. Den Haag. L. v. Nw Oost Indië 197a; G. Burgemeester, Maredijk 92 n i Laatste Berichten HET BEZOEK VAN KONING BOUDEWIJN De Belgische minister-president de heer Eyskens, zal de koning morgen tijdens zijn reis in Nederland ver gezellen. De eerste minister zal in de loop van donderdag te Brussel te rugkomen. ESCORTE VOOR KONING BOUDEWIJN Koning Boudewijn zal morgen woensdagochtend omstreeks tien uur per DC 6 van Meisbroek in België op Schiphol arriveren. Gedurende de vlucht boven Nederlands grondge bied zal het vliegtuig van Zijne Ma jesteit worden geëscorteerd door een Ongeluk met dodelijke afloop te Warmond Gistermorgen, tegen zeven uur heeft te Warmond, ongeveer voor het gemeentehuis een verkeersongeluk plaats gehad, waarbij een bromfiet ser levensgevaarlijk gewond raakte. In de namiddag is de ongelukkige ten gevolge van zijn verwondingen overleden. De bromfietser, wiens identiteit tot tegen zessen 's-avonds onbekend was, wilde komende uit de rich ting Leiden de weg oversteken naar het voor hem links liggende rijwielpad. De man reed achter een NZH-bus en zag daardoor niet de NZH-bus, die uit de richting Haar lem naderde. Beide bussen passeer den elkaar precies op het ogenblik dat de bromfietser overstak. De bromfietser werd aangereden en kreeg zware verwondingen aan het hoofd. In bewusteloze toestand werd de man naar het Academisch Zieken huis te Leiden gebracht. Inmiddels zocht de politie naarstig naar gege vens omtrent de identiteit van de bewusteloze. Men vermoedde, dat het een bouwvakarbeider uit Leiden of omgeving was en in die geest werd na het nieuws van zes uur ook een extra-politiebericht omgeroepen, voorzien van een uitvoerige per soonsbeschrijving. De politie was gaan zoeken of op bouwwerken en andere plaatsen, die daarvoor in aan merking zouden komen, niet een man vermist werd, die aan deze be schrijving zou voldoen. Tegen zes uur slaagde men er in, vast te stellen, dat het slachtoffer de 33-jarige, ongehuwde J. v. d. Wilk was, wonende Prinses Wilhelmina- straat 31 te Leiden. Nauwelijks drie kwartier na deze ontdekking, om tien minuten over half zeven, overleed de gewonde in het Academisch Ziekenhuis, ver moedelijk aan een hersenbloeding. 50.van de gemeente, waarover het meisje op haar 21ste jaar zal kunnen beschikken. ZOETERWOUDE AANRIJDING Gistermiddag 3 uur reed een be stelauto, komende vanuit Leiden op de Noordbuurtseweg. Voornemens zijnde naar links af te slaan naar de laan van de boerderij van de heer Jac C. v. d. Salm, begaf de bestuur der zich te voren naar het linker weggedeelte. Daarbij lette hij er niet op dat een hem volgende per sonenauto ging inhalen. Een aanrij ding was het onvermijdelijk gevolg. De gevolgen vielen nogal mee; er is alleen maar een lichte materiële schade te vergoeden. En de boete, volgende op het proces-verbaal. Kath. Vrouwenbeweging. De da mes, die morgen deelnemen aan het zomeruitstapje, worden verzocht, om kwart over zeven aanwezig te willen zijn resp. aan de Schenkel- weg en de Nieuwe weg, hoek Wei poort. Amersfoort, Arnhemseweg 67; S. M. van Egmond geb. Schlagwein, L. Zandstr. 21 n Rijnsburg, Burg. Meijboomstr. 28; J M. Ootes, Roodborstsi- 49 naar ~">e"t Westplantsoen 46; E. E. Brink, Boshui- zerlaan 9 n. R'dam, A v d Roeslaan 11; T J. Beyn, W. de Zwijgerl 5a Zand- voort, v. Speykstr. 20; E. T. Alkemade geb. Gottenbos Zijlsin iel 72 Oss, Rud v. Baarlestr 8; E. H. Meijer, Rijnsbur gerweg 10 naar Oegstgeest, Piet Heinlaan 3; E. M. Kamerling, Rijnsburgerweg 10 n A'dai Donarstr. 7 R R Kossi in Rijnsburgerweg 77 naar R'da Stations singel 99c; A. Schuring, Morslaan 20 n Valkenburg-Houthem, Stationsplein 8; L J. Sommer, Utr. Veer 4 naar Australië; G van Dorth geb. Kwakkel, M> 'delwee 38, Utrecht, de Gasr 2rila 18; O. P" Zwanenburg, Oude Rijn 75 n. Gouda Oosthaven 34; J. F. Graadt van Roggen Rijnsbweg 75a n. Brits Oost Afrika; G B. Snow, P. Paaltjenspad 6 naar Oegst geest, Rhijng.straa'weg 15&; G. J. Voor winden, R. en Schiekade 134 naar Noord- wijkerhon* Westeinde 11; M. F. T. de Haas, de Sitterl. 63 n. Oegstgeest. Hoge Morswe£ 45h, J. B. M. de H as geb. var Leeuwen, Herengr. 83 n. Oegstgeest, Hoge Morsweg 45h; J. H. J. V. Terwen geb BerntroiNoordeindeplein 2b n. Den Haag, Campanulastr. 6" S. M. Schot, Ra penburg 131 n. Oegstp- ->t, Rhijng.straat weg 82, J. Mendlik, Witte Singel 8 naai Filversum, 's-Gravenlandseweg 142; W C. van Manen, P. Pa 'tje» 6 naai Wassenaar, Hertenlaan 7; I. Miedema Rijnsburgerweg 10 naar ^gstgeest. Fred Hendriklaan "S; P. Moor. Rijnsburgerw»-f 10 naar Oegstgeest, Fred. Hendriklaan 18; C. van der Jagt, Lammermarkt 64 n Hilver' .1, Noodweg 37; H. van Rosse Herengr. 126 n. n Haag. Grote Markt- str. 31; P. J. van der Zanden, Burggra- venlaan 143 na A'dam, Roerstr. 68; C. de Kruiff, A. Paulownastr. 26 n. Alphen a d. Rijn, Raadhuisstr. 112; A. Kooien escadrille van twaalf straaljagers van het type F86k van de Konink lijke Nederlandse Luchtmacht. De twaalf straaljagers zullen te ongeveer kwart over negen 's-mor- gens van de vliegbasis Twenthe op stijgen en naar het radiobaken bij Woensdrecht vliegen, De straaljagers zullen om ongeveer vijf voor half tien boven dat radiobaken aanwezig zijn; ze blijven cirkelen tot wanneer het vliegtuig van de koning boven het baken wordt verwacht. Zowel de vlucht van de straaljagers van de vliegbasis Twenthe naar het radio baken bij Woensdrecht, als de es- cortevlucht zullen uitsluitend worden gemaakt in zgn. zicht-weersomstan- digheden. Nadat het vliegtuig van de koning en het escorte om circa twaalf mi nuten voor tien boven Schiphol zul len zijn, zullen de escorterende vlieg tuigen in de richting IJmuiden af buigen en daar blijven cirkelen. Om ongeveer één minuut voor tien, het tijdstip waarop zijne majesteit zijn vliegtuig op Schiphol zal verlaten, zullen de twaalf straaljagers van het escorte op een hoogte van driehon derd meter over Schiphol vliegen. Daarna gaan ze via Harderwijk naar de Vliegbasis Twenthe. ANDERHALF MILJOEN VOOR T.H. IN TWENTE Het Twentse bedrijfsleven heeft in enkele dagen tijds een som gelds gevoteerd van ruim anderhalf mil joen gulden, welke bestemd is voor de voorbereiding van de stichting van een Technische Hogeschool in Twente. Deze actie is nog niet ge ëindigd. Verwacht wordt, dat dit be drag nog groter zal worden. Het Twentse bedrijfsleven, zo wordt in een communiqué meege deeld, is doordrongen van de nood zaak, dat in Oost-Nederland een ho geschool wordt gevestigd voor tech nische en andere op industrie en sa menleving gerichte wetenschappen. Een technische hogeschool zal bin nen korte tijd gesticht moeten wor den. Uiteraard zal bij deze ntwik- keling belangstelling uit de streek van vestiging aan de dag moeten treden. Het Twentse bedrijfsleven is zich hiervan bewust. Juist daarom is er een actie ontketend, waarop spon taan gelden worden gevoteerd. Deze gelden zullen worden besteed in overleg met de stichting tot bevor dering van het technische hoger on derwijs in de noordelijke en ooste lijke provincies. AMSTERDAMSE ZWARTE INKT GEWEIGERD Arbeiders op London-airport heb ben hedenmorgen op verzoek van een der bij de drukinktstaking in Enge land betronkken vakbond gewei gerd een lading drukinkt uit Amster dam te lossen. De B.E.A. zond de „zwart" verklaarde inkt, die bestemd was voor Liverpool, door naar Man chester. De vaten berusten daar bij de douane. SPORT DE RONDE VAN FRANKRIJK Om tien minuten voor twaalf is aan de 106 overgebleven renners te St. Gaudens het startsein gegeven voor de 12e etappe van de Ronde van Frankrijk. De rit voert over 184 km. over vlak terrein naar Albi. Om 14.30 zijn de regionaal le Bu- hotel (W.Z.W.) en Busto (C.Z.) te Toulouse doorgekomen met resp. 1 min. 10 sec. en 1 min. 20 sec. voor sprong op het nog geheel gesloten peloton. ROELOFARENDSVEEN Groepspostbureau met dienstwo ningen. De Rijksgebouwendienst te 's-Gravenhage heeft het bouwen van een groepspostbureau met twee dienstwoningen aan de Populieren- straat gegund aan de firma L. M. Zandvliet te Wassenaar voor 74.400. Dit bouwwerk staat onder architectuur van architect Th. N. J. A. Geels, te Leiden. Waardgr. 151 n. 's-Graven1 ge Netscher- straat 83 II; J. W. Geluk, Leeuwerikstr. 9 naar Leidschendam, Westvlietwe: 1; W H Manger, v Slingerlandtl. 4 naar Delft Soendastr. 12; J. C. Bnllenburg Wurth Houtlaan 6 naar R'da i, Mecklenburglaan 53; M, de Vogel, B' haavelaan 30 naar Voorburg, Hoekweg 49; 7 H. Holtrop Boerhaavelaan 4/ naar Bloemen, al, Ho ge Duin en Daalseweg 20; G. N. Land schoot Mnshurgerweg- 50 n. Oegstgeest Rijnzichtweg 17; A. J. van Leeuwen RMnsbur 'erweg 2 naar tri .ht, Lange Nieuwstr. 52. W. van der L-ian, J v Goijenkade 44 n. Bloemendaal, Essenlaan 23; J. de Klerck, Beijerincklaan 30 aar Den Heider, Buitenhaven 5; M C. H. He ming, de Laat de Kanterstr. 36 naar Den Haag, Brueghel: .r. 232; J. A. van Olden- borgh, Kernstr. 7 naar Heemstede, Adri- aan Paauwlaan 17; C. F. n Mill, Noord einde 2a naar Rheden, Gld, Valkhof str 10. GEVESTIGDE PERSONEN IN I E WEEK VAN 25 JUNI T.M. 1 JULI 1959 G Steenge en fam., watesch. ambte naar, Churchilllaan 25; J. D. van Maanen en fam., werktuigbouwk. constr., Ed v Beinumstr. 55; G. Eindhoven geb. Hoek en fam., Churchilllaan 9; T. G. Schoof en fam., radartechnii -s, M<- slaan 44; D. Roemele en fam., kantoorbediende Hoflaan 209; J. W. van Venrooij en fam. typograaf, Ed. v. Beinumstr. 47; J. Groe neveld, 1.1. verpleegster, Mezenstr. 2; J Nijmeijer, textielarbeider, Drie October- str. 45a; A. W. Walvaart Boerhaavelaan 29; J. M van der Veer geb. Net, Leeu werikstr. 18; H. P. van der Maat, Plant soen 95; G. de Vries geK Toren, v. Ric- beeckhof 16; M. J. van Kesteren geb Langeveld, kan'oorl diende, Churchill laan 26; J. T. de Groot, chauffeur. Bees tenmarkt 3: P A. M. E. van der Weijden Kagerstr. 20; A. t. Scholte. Lammen schansweg 6; S. M. Ball, secretaresse. Ge recht 10: H J Nuijens, techn. tekenaar Heemskerkstr. 82; L. H. J Wolterman. 1.1 manteur, Beatrixstr. 26; K. A. Wolthuis v. Vollenhovenplein 41; A. van der Ster Jan v. Goijenkade 18; G. A. van der Spek Haarlemmerstr. 4.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2