Grote Nederlandse overwinning op België te Dieren gespeeld in de springconcoursen n l «inale bisschopsbeker Goed besluit van Westeinderzeilwed- strijdenmaar het was te warm, zelfs om te zeilen Lisse speelde gelijk tegen Spoorwijk SHODfl Bodegraven promoveerde door 2-3 overwinning op 's Gravenzande MAANDAG 6 JULI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Het internationaal Concours-Hippique te Lisse Onder Ideale weersomstandigheden is gisteren in het Gemeentelijk Sportpark te Lisse het aangekondigde internatio naal concours-hippique gehouden met onder meer de returnmatch van de springruiters NederlandBelgië om de Grote Prgs van Antwerpen. Zowel in de junioren als in de senio renklasse kwamen, evenals op 3 mei in Antwerpen, de Nederlandse paarden tot de beste prestaties. De Grote prijs van Antwerpen, bestaande uit twee fraaie zilveren wisselbokalen, die reeds ln Nederlands bezit waren, bleef voor een Jaar in handen van onze landgeno ten. Het Nederlandse puntentotaal be droeg 184 tegen 147 voor België. De prijs voor de beste amazone van het concours ging naar onze landgenote mej. M. Koster. Nadat het concours officieel was ge opend met eèn rondgang door het trom petterkorps van de Landelijke rijver- eniging „St. Hubertus" uit Lisse en een kort woord van welkom door dr. G. A. Schalij, voorzitter van de harddraverij- vereniging „Lisse O.", die het con cours organiseerde, werd begonnen met het tweede gedeelte van het lichte springconcours voor paarden, welke nog geen 200 punten hadden behaald. Vanwege de« grote deelname was in af wijking van het officiële programma de eerste helft reeds in de morgenuren verreden. Er waren 37 paarden voor dit onder deel ingeschreven. Verschillende hin dernissen bleken nogal wat moeilijkhe den te geven, zodat verschillende paar den wegens herhaald weigeren moesten worden gedisqualificeerd. De einduit slag was: 1. Musketier, eig. mr. J. W. M. Jurgens, ber. mej. C. Jurgens; 2. Pros per, eig. R. Zwolsman, ber. mej. A. Zwolsman; 3. Fierce Lady, eig. en ber. A. J. M. v. d. Kar; 4. Fokos, eig. mw. C. E. Englebert, ber. C. Englebert: 5. Panda, eig. en ber. A. Muller; 6. Con dor, eig. J. Verrijn Stuart, ber. mej. O. Verrijn Stuart; 7. Van 't En, eig. en ber. R. F. de Greef, allen 0 strafp.; 8. Monpti, eig. R. Zwolsman, ber. A. Eb ben; 9. Kleine Pooka eig. P. A. Huët, ber. A. Ebben, beide 4 strafp. NEDERLAND—BELGIë De ontmoeting NederlandBelgië be stond uit een match voor junioren en een voor senioren, die beide in twee manches werden verreden. Bij de ju nioren golden de punten van de vier best geklasseerde paarden van elke équipe, ieder bestaande uit 7 paarden, voor de prijsvaststelling. Bij de senio ren, waarvan de équipes uit 10 paarden bestonden, golden de punten van de zes best geklasseerden. De uitslagen waren: Junioren België, eerste manche: M.elle F. Thiry met Indicatrice 0 pnt, E. Verbeeck met Admiraal 0 pnt, M.elle C. Warland met Carmene 7J4 pnt. P. Vercoutere met Nop La 8 pnt, totaal 1 manche 15J4 pnt. Tweede manche: M.elle C. Warland met Carmene 0 pnt. P. Vercoutere met Hop La 0 pnt. E. Verbeeck met Admi ral 0 pnt, M.elle F. Thiry met Indicatrice 4 pnt, totaal 2e manche 4 pnt, totaal aantal matchpunten 1914. Junioren Nederland eerste manche: Adri van Hout met Rakker 0 pnt, Lance Huët met Grote Pooka 0 pnt. Rob de Jong met Sciabolone 4 pnt, Elske Mouw met Shirley 4 pnt, totaal eerste manche 8 pnt. Tweede manche: Rob de Jong met Sciabolone 0 pnt, Elske Mouw met Shirley 0 pnt. id. met Arjo 4 pnt, Adri van Hout met Rakker 4 pnt, totaal 2e manche 8 pnt, totaal aantal matchpun ten 16. Juniorenklassement individueel: 1. Admiraal (E. Verbeeck, B.) 0 pnt tijd over 2 manches 174 1.5 sec., 2. Sciabo lone (Rob de Jong, Ned.) 4 pnt 139 4.5 sec., 3. Rakker (Adr. v. Hout, Ned.) 4 pnt 2.5 sec., 4. Shirley (Elske Mouw, Ned.) 4 pnt 152 2.5 sec., 5. Indicatrice (M.elle F. Thiry, B.) 4 pnt 161 2.5 sec., 6. Grote Pooka (Lance Huët, Ned.) 4 pnt 165 4.5 sec. Het parcours voor de juniorenmatch was 560 meter lang; de maximaal toe gelaten snelheid 96 sec. De senioren. De senioren moesten een parcours van 700 meter rijden, waarin 19 hinder nissen waren opgesteld onder 16 num mers. In de eerste manche moesten vier Belgische paarden worden gedis qualificeerd wegens herhaald weigeren of verkeerd parcours, twee Nederlandse paarden overkwam hetzelfde. In de tweede omloop werden drie Belgen uitgebeld; bij de Nederlandse deelne mers nam majoor W. F. K. Bisschoff an Heemskerck niet aan de tweede manche deel. De uitslagen waren: Eerste manche: 1. A. J. M. v. d. Kar (Ned.) met Ylone; 2. Mej. M. Koster (Ned.) met Axel; 3. M. Hoffmann (Belg.) met JJstival B., allen 0 ft.; rang vaststelling na barrage: 4. M.elle S. Thiry (Belg.) met Timbad 3 ft; 5. J. v. Tiel (Ned.) met Heidgrafin; 6. W. Scheeren (Ned.) met Berenice; 7. A. Ebben (Ned.) met Schwarzdrossel, al len 4 ft. Wegens tijdnood werden in de twee de manche de fouten in seconden bijge teld t.w. 8 sec. voor iedere fout. Hier door werd de uitslag in: De tweede omloop: 1. Mej. M. Koster (Ned.) met Axel 76 2.5 sec; 2. Lt. Kol. mr. R. J. E. M. van Zinnicq Bergmann (Ned.) met Rodeo 82 1.5 sec.; 3. J. P. Seynaeve (Belg.) met Bartender 84 2.5 sec.; 4. W. Scheeren (Ned.) met Balti more 87 2.5 sec.; 5. id. met Berenice 89 4.5 sec.; 6. M.elle S. Thiry (Belg.) met Infernal 92 3.5 sec.; 7. A. J. M. v. d. Kar (Ned.) met Ylone 95 2.5 sec. Na berekening bleek het totaal aan tal matchpunten in beide concoursen voor België 147 te bedragen en voor Nederland 184. De grote wisselprijs van Antwerpen, bestaande uit twee grote zilveren bokalen, bleven dus in Neder lands bezit. Mej. M. Koster behaalde de prijs voor de beste amazone van het concours. Aan het individuele springconcours Ma. namen uitsluitend Nederlandse paarden deel. Hiervoor was een par cours van 700 meter uitgezet en de ma ximale snelheid vastgesteld op 120 sec. De uitslag hiervan was: 1. Monpti, eig R. Zwolsman, ber. A. Ebben 8 pnt na barrage; 2. Jolly Joker, eig. en ber. mej. M. Englebert 8 pnt na barrage; 3. Tamboer, eig. en ber. H. C. P. E. Riedlin 11 pnt; 4. Fierce Lady, eig. en ber. A. J. M. v. d. Kar 11 pnt; 5. Kleine Pooka, eig. en bpr. Englebert 12 pnt; 6. Va 't En, eig. en ber. A. Muller 15 pnt; 7. Musketier eig. mr. J. W. M. Jurgens, ber. C. V. M. Jurgens 17 pnt. Concours d'Elegance. Vijftien rijpaarden verschenen voor de jury om mee te dingen naar de prijs voor het elegantste rijpaard, een zgn. Park Hack. Nr. 1 werd Hubert van de Rotterdamse Manege, bereden door mw. S. M. v. d. Vorm-Bos; 2. Michael Col lins. eig. J. A. v. Toorn, ber. mw. M. v. Toorn; 3. Grand Seigneur, eig. H. v. d. Bergh, ber. mw. G. M. M. v. d. Bergh, ca, eig. mw. Dyserinck, ber. mej. E. Mooy kregen een eervolle vermelding. Een zeer aantrekkelijk nummer was het concours d'elegance Paard en Auto. De fraaiste combinatie was Kavalier met Oldsmobile (fam. Eysvogel, Nederl.). Daarop volgden respectievelijk Hop La met Cadillac (fam. Verbeeck, Belg.), Jupiter met Mercedes (amaz. mej. T. Schipper .chauff. mw. J. Hissink-Vos) en Frisca met Triumph (amaz. mej. E. Mooy, chauff. mw. R. Huysman-Blum). De landelijke ruiters. Behalve de reeds vermelde opening door het trompetterkorps van de Lan delijke Rijvereniging „Sint Hubertus" uit Lisse, alsmede de sluiting van het concours met een parade liet de heer Ad. Duineveld enkele aardige staaltjes van vrije dressuur zien. waarbij een combinatie paard en hond. Ook het py- ramiderijden door 6 ruiters op drie paarden oogstte veel bijval waarbij ech ter het trompetgeschal jammer genoeg wat al te letterlijk „uit de toon" viel. Uit hippisch oogpunt mag dit eerste in Lisse door de harddraverijvereniging georganiseerde internationale concours hippique zeker geslaagd worden ge noemd. Minder echter zijn we te spre ken over de organisatie wat betreft de timing. Officieel was getimed van on geveer 1 uur tot ongeveer 6 uur n.m. Niettegenstaande een deel van het lich te springconcours in afwijking van het officiële programma reeds in de mor genuren was verreden, bleek men aan het einde van het feest meer dan 2 uur op het tijdschema te zijn achterge raakt. Wij willen er niet bij stil staan wie of welke instantie daarvoor verant woordelijk was, maar het werd zelfs de pur sang liefhebbers van de hippische sport toch wel een beetje gortig. Afge zien daarvan was het gebodene boven alle lof verheven. HAIROS 2 ZEGEVIERDE IN GELSENKIRCHEN De achtjarige Nedclandse hengst Hai- ros II, die bereden werd door W. H Geersen, heeft te Gelsenkirchen een in ternationale draverij gewonnen, waaraan een prijs van 36.000 gulden was verbon den. Hij liet een kilometertij van 1 min 18.3 sec. noteren. Op de tweede plaats eindigde het Italiaan paard Icare IV met een betere kilometertijd n. 1.18.0 Derde werd Ivacourt (Did.; en vierde Isidore F (Ned.). Reeds na een halve kilometer lag Hairos in derde positie .Daarna rukte het paaid met berijder W Society-huwelijk in Groningen Bar.össe Schimmelpenninck v. d. Oye; H. Geersen snel op en op het moment 4. Ralalee, eig. en ber. mw. A. A. Coe- dat de tribune werd gepasseerd, had het bergh-v. Velzen; 5. Wartburg, eig. en j Nederlandse paard de leidersplaats ver- ber. mej. M. Schroder. Le Marabout, overd. Onbedreigd ging het toen op de eig. en ber. S. M. Pruikemaker en Fris- eindstreep aan. Baronie werd winnaar Gisteren werden te Dieren de fi nales gehouden van de Bisschops bekerwedstrijden voor jeugdploegen. De uitslagen waren: Poule A: Ble- rick-Baronie 0-0, Protos (Steenwij- kermoer-DCG 2-0, Blerick-Protos 1-3, Baronie-DCG 2-0, DCG-Blerick 2-3, Protos-Baronie 0-4. De eindstand in deze poule werd: 1. Baronie (bis dom Breda) 5 pnt., 2. Protos (Gro ningen) 4 pnt., 3. Blerick (Limburg) 3 pnt., 4. DCG (Haarlem) 0 pnt. Poule B: Valkenswaard-VDZ 1-1, DHL-TSC (bekerhoudster) 3-1, Val- kenwaard-DHL 0-1, VDZ-TSC 2-0, TSC-Valken waard 1-3, DHL-VDZ 0-4. Hier werd de totaalstand: 1. VDZ (bisdom Utrecht) 5 pnt., 2. DHL (Rotterdam) 4 pnt., 3. Valkenswaard (Den Bosch) 3 pnt-, 4. TSC 0 pnt. Na deze resultaten werd om de be zetting van de finaleplaatsen gestre den: Protos-DHL 0-1, Blerick- Val- kenwaard 0-3, Baronie-VDZ 1-0. De eindrangschikking werd derhalve: 1. Baronie, 2. VDZ, 3. DHL, 4. Protos, 5. Valkenwaard, 6. Blerick. Het op het terrein van de vv. Dieren georganiseerde tournoo' was goed verzorgd. De burgemeester van Rheden, waaronder Dieren gemeen telijk hoort, en drie wethouders waren aanwezig. Voorts gaven rec tor Machielsen en de heer Frits v Veen van hun belangstelling blijk. De heer W. van Turnhout uit Haar lem heeft een kort openingswoord gesproken, mgr. W. M. Bekkers, bis schop-coadjutor van Den Bosch, reikte na afloop de bisschopsbeker aan de winnende ploeg uit, terwijl de andere verenigingen een her inneringsvaantje ontvingen. UITSLAGEN K.N.V.B. De resultaten van de gisteren in de hitte gehouden voetbalwedstrijden zijn: West O, promotie naar tweede klasse: TYBBOvermaas 21; HION Excelsior '20 4—1 (Hion promo veert-. Promotie naar derde klasse: DRZ Schoonhoven 23 (o.p.v. DRZ); SchiebroekMaasstraat 42; 's-Gra- venzandeBodegraven 23 (Bode graven promoveert); Spoorwijk Lisse 22 (beslissingswedstrijd no dig). Zaterdag, promotie naar vierde klasse: Loosd'uinen—Alphen 40. Zaterdag is in Groningen het huwelijk voltrokken tussen de heer R. E. Offerhaus, zoon van de commissaris der Koningin in deze provincie en mej. H. E. Lieftinck, dochter van de oud-minister van financiën. De foto toont het paar bij het verlaten van het stadhuis. Nieuweling J. J. de Jongh werd winnaar in de Drakenklasse Zaterdag beslissing te Wassenaar Op deze foto de junior Lance Huët op „Grote Pooka" tijdens het nemen van een hindernis. Beide ploegen, zowel Spoorwijk als Lisse, weten nu wat zweetvoet bal is, daar deze belangrijke promo tiewedstrijd gistermiddag in de bran dende zon werd gespeeld. Het Laakkwartierterrein was door ongeveer 4000 bezoekers bevolkt, waarvan een zeer groot contingent Lissenaren. Toen de scheidsrechter beginnen had geblazen, bleek, dat beide elf tallen volledig waren en al direct ontwikkelde zich een snel spel, waar bij om beurten beide doelen in ge vaar kwamen, maar de verdedigin gen waren paraat en gaven geen kans weg. Naarmate de eerste helft verliep, kwamen er wat ongevallen, waarvan de meeste door de grote hitte. Het was bijna voor de spelers niet te doen. Na een half uur raakte de voorhoedespeler Elfering onklaar en speelde Lisse geruime tijd met 10 man. Spoorwijk wist hiervan spoedig gebruik te maken, want linksbuiten v. Berge Henegouwen brak snel door en gaf een afgemeten voorzet aan rechtsbinnen Verburg, die onhoud baar inschoot (1-0). Niet ontmoedigd streed Lisse en thousiast verder en drie minuten later was het Joop van Kesteren, die uit een hoge voorzet van Ton Boon onhoudbaar inkopte (1-1). Met deze stand brak de rust aan. Na de hervatting verscheen Spoor wijk met een invaller, terwijl Elfe ring bij Lisse weer bij het spel be trokken was. Er werd aan beide zij den goed spel vertoond, terwijl de doelverdedigers in prima vorm wa ren. De vermoeidheid bij de spelers deed zich terdege gelden, daar zo wel Lisse als Spoorwijk krachtige pogingen ondernamen voor een doel punt en het liet zich aanzien dat dit definitief de beslissing zou brengen. Zeven minuten voor het einde wist midvoor v. d. Klugt van Spoorwijk uit een misverstand in de Lisse-de- fensie een doelpunt te scoren (2-1) en eenieder dacht, dat Lisse nu uit geschakeld zou zyn, totdat 3 min. voor het eindssignaal A. Bon bij de outline een vrije trap mocht nemen. Een hoge voorzet volgde en tot dolle geestdrift van alles wat Lisse was, wist Cees v. d. Zwet de partijen op gelijke voet te brengen (2-2). Lisse was nu bijna niet meer te Zie advertentie op pagina 4 (Advertentie). houden. Nog enige malen ontsnapte het doel van Spoorwijk aan een door boring, maar het zo zeer begeerde winnende doelpunt van Lisse liet op zich wachten. Zo eindigde deze zeer sportieve strijd met een verdeling der punten en zal op neutraal terrein een be slissingswedstrijd gespeeld moeten worden. Het zweetvoetbal is dus nog niet ten einde, maar Lisse heeft nog een kans voor het derde klasseschap. Deze beslissingswedstrijd wordt a.s. zaterdagavond op het terrein van Blauw Zwart te Wassenaar gespeeld. In een tropische hitte heeft Bode graven door een 23 overwinning, op 's-Gravenzande het derde klasser- schap behaald. Men zal begrijpen dat in deze temperatuur van geen be hoorlijk voetbal sprake kan zijn ge weest. Het is dan ook een wedstrijd geworden die het aankijken nauwe lijks waard was, mede hierdoor was er ook geen uitbundige stemming toen voor de laatste maal het fluitje van de scheidsrechter had geklon ken. Geheel onverwachts nam Bodegra ven na 8 minuten spelen de leiding, toen De Wit doorliep op een diepte pass van Hoogeboom en met een strak schot doelman Poortman ver schalkte 01. Bijna zagen wij de ge lijkmaker al komen, doch het harde schot van linksbuiten Faas werd goed door Voordouw gestopt. In deze minuten ontstonden er meer gevaar lijke momenten vooi het Bodegra- vendoel dooh te weinig doortastend heid van de voorhoede der thuisclub deden doelpunten uitblijven. In de 14e minuut zag Bodegraven kans de stand op 02 te brengen op de zelfde manier als het eerste doelpunt werd gemaakt. Nu was het echter Goud kuil die uit een dieptepass wist te doelpunten. Nog geen 2 minuten later liet Scheer alleen voor de doelman komende de bal van zijn schoenen wegplukken. Ongetwijfeld was in de nu komende periode de thuisclub het meest in de aanval en in de 22e mi nuut gelukte het tenslotte linksbin nen P. Mond de nul weg te werken (12). De gelijkmaker hin^; in de lucht maar steeds was er een Bode- gravenbeen dat de bal de weg naar het doel versperde en zo brak de rust aan. Ook in de tweede speelhelft was het spel nu niet direct te bewonde ren. Het duurde tot ongeveer een kwartier voor het einde dat de be zoekers de stand op 13 wisten te brengen. Een voorzet van Boelen kwam bij Goudkuil terecht, wiens schot echter voorlangs het doel dreigde te gaan, maar op het laatste nippertje kopte Scheer de bal keurig langs de vallende doelman 13. En kele minuten later was het echter door een misverstand in de achter hoede dat de stand op 23 gebracht kon worden. De bal was Voordouw reeds gepasseerd toen Beijeman in een uiterste poging de bal nog weg te werken ongelukkigerwijze in eigen doel schoot (23). In de laatste minuten zagen geen der partijen nog kans om te scoren en zo behaalde Bodegiaven het derde klasserschap. De samenwerkende zeilverenigin gen uit Amsterdam, Aalsmeer en Haarlemmermeer hebben in het af gelopen weekeinde beter met het weer getroffen dan vorige week, al moet gezegd worden, dat de nu en dan gloeiende hitte, die over de ;sen straalde, ook allerminst in staat was voor opwekkende en da verende wedstrijden te zorgen. Toch, er stond vooral zondag meer wind en dan leeft de zeiler weer op, dan vergeet hij zelfs nogwel de hitte van een steeds maar stralende zon, ook al zou die broeierige warmte menigeen nopen de strijd maar op te geven en veilig een koel plekje aan de wal te zoeken met een heerlijke verfrissing. Toch is er ondanks de windstilte van zaterdag en de hitte van de zon dag hier en daar behoorlijke strijd geleverd. Zo o.m. in Flying Dutch- manklasse en wie beweerd heeft, dat Jac. Kraan bij licht weer zijn mannetje niet zou staan, kwam van een koude kermis. Wel slaagde Laagwater erin onmiddellijk na de start in goede positie te komen mét Verhagen en U. Jager, maar van lie verlede kwam Kraan weer naar vo ren, ook al wrikte hij wel eens wat te opzichtig met zijn roer, en een maal aan de kop stond hij zijn plaats niet meer aan wie ook af. Door zijn vierde overwinning in suc cessie was het puntenaantal van de Oudeweteringer zodanig gestegen, dat hij practisch niet meer gepas seerd kon worden, indien hij in de laatste wedstrijd nog enkele punten behaalde. Deed hij het daarom in de zondagwedstrijd wat kalmer aan, óf slaagde hij er niet in zijn concur renten ditmaal U Jager, F. Laag water en J. Jongkind de baas te blijven? Het valt natuurlijk moeilijk dit precies uit te maken, maar Jac. Kraan kreeg in ieder geval met zijn vijde plaats een voldoende aantal punten om de concurrenten van zich af te houden en hij legde opnieuw beslag op de wisselprijs, die hij in 1957 reeds had veroverd, maar het vorig jaar aan Ben Verhagen had moeten afstaan. J. J. de Jongh winnaar in de Drakenklasse. Vorige week wezen we er reeds op, dat de Drakenzeilers in hun klasse een nieuw concurrent hadden gekregen in J. J. de Jongh, lid van de W.V. Aalsmeer, doch in Veen dam wonend. Na de wedstrijden van het eerste weekeinde had hij met een tweede en twee derde plaatsen de derde plaats in de algemene rang schikking bereikt met 24 punten, achter W. Klomp (47) en ir. Hof- kes (35). De wind was hem dit weekeinde blijkbaar zeer welgezind, want hij maakte zaterdag zowel als gisteren een goede start en voer een voortreffelijke wedstrijd, want hij won tweemaal op fraaie wijze. Za terdag was hij daardoor reeds ir. Hofkes in punten gepasseerd en gis teren liet hij tenslotte ook Klomp achter zich, waarmede hij als nieu weling in deze klasse beslag legde op de wisselprijs. In de Valkenklasse had Rolf v. d. Baumen na drie wedstrijden een mooie voorsprong op zijn sterkste concurrenten behaald en hoewel J. Snijders zaterdagmiddag won en d. Baumen zich met de tweede plaats tevreden moest stellen, was de voor sprong van de Hagenaar toch nog wel zo groot, dat hij gemakkelijk kon winnen, indien hij maar startte. Hij deed dit natuurlijk en hij slaagde er tenslotte in als derde te finishen achter Zuiderbaan en Th. Kraan, maar zijn grootste concurrent J. M. Snijders had de strijd in de laatste race gestaakt en zo won v. d. Bau men nog met groot verschil. In de 12 m2 Sharpieklasse werd B. Kraan winnaar van de wisselprijs vóór zijn club- en plaatsgenoot J- v. Staveren en de Nieuwe Dieper Ch. van Swol. Zaterdagmiddag bracht de Regen boogklasse een vrij onverwachte overwinning voor Do v. d. Hulst, die met het grootste gemak zijn wed- strijdbaan zeilde, terwijl de anderen maar al te veel met de wisselende en afnemende wind zaten te sukke len. Cor Kist werd tweede, maar kwam in punten met een fraaie voorsprong op kop. Weliswaar won Sieverts de laatste wedstrijd, doch de achtste plaats voor Kist was vol doende om de wisselprijs voor hem veilig te stellen. Het was me anders in zulk een groot schip 'n hele op gave bij een dergelijke hitte! In de Finnjollenklasse zegevierde G. J. Leverland, bij de Olympiajol- len was het B. Tournier. De strijd in de 16 m2 Streepklasse scheen op een eindoverwinning voor A. A. Taselaar te zullen uitlopen. Hij had na vier wedstrijden de leiding met een voor sprong van acht punten op J. Blonk, zodat een goede plaats een mogelij ke overwinning voor hem zou ople veren. Blonk werd derde en Tase laar vijfde, hetgeen laatstgenoemde de wisselprijs zou bezorgen, doch er was tegen Taselaar een protest in gediend, waarop deze zich terugtrok zodat de eindzege hem ook ontging en Blonk winnaar werd. De splitsing in de Vrijheidsklasse in twee groepen maakte de strijd erg onoverzichtelijk, doch uiteinde lijk kwam de Kaagzeiler J. R. de Vries met het hoogste aantal punten uit de bus, zodat hij de zilveren wisselprijs in de wacht sleepte. In de Pampusklasse toonde G. Bie- sot jr zich niet in het minst in de war gebracht door de successen van H. J. de Ruyter in het eerste week end. Hij slaagde er ten volle in de opgelopen achterstand weg te wer ken en met kleine voorsprong op de Ruyter te winnen. In de Sternklasse won mej. K. v. d. Stadt, bij de 12 Voetsjollen W. Huysingh en in de Jeugdkiasse E. van Roessel. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Marine Jachtclub zijn zaterdag en zondag op de rede van Texel internationale zeil wedstrijden gehouden. Enige wed strijden moesten zaterdag wegens windstilte worden afgelast. Dit was mede oorzaak van het feit, dat za terdagavond enkele boten moesten worden binnengesleept. De wedstrijden op zondag en het admiraalzeilen werden door H.M. de Koningin, prins Bernhard, prinses Irene en prinses Marijke bijgewoond. In het kader van de viering van het 60-jarig bestaan van de Koninklijke Marine Jachtclub heeft de Nederland se Ver. voor kustzeilers een aan- brengwedstrijd gehouden. Er werd met ruwe zee gestart, windkracht zeven, waardoor van de ingeschre ven 16 boten tien aan de start ver schenen. De commandant van H.M. Freyer, die de schepen zou begelei den tot windkracht vier, nam niet tegenstaande de ruwe zee de bege leiding op zich en heeft dit op vei lige wijze verricht. De uitslag luidt: Klasse II: 1. W. Pierrot (de Kaag); 2. E. de Visser (KNZ en RV). Klasse III: Th. J. van der Leden (Ned. Ver. voor kustzeilers). Klasse IV: ir. H. Hondius (Ned. Ver. voor kustzeilers).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9