Kieler Woche werd succesvol voor Ned. deelnemers Leids-elfial won mei 2-1 van Bollen-duinsireek Vinkeveen-Abcoude hield geslaagde wedstrijden bij tienjarig bestaan MAANDAG 22 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Bollen-duinstreekelftal won het tournooi Zaterdagmiddag vond onder grote bracht redding. Cornerverhouding belangstelling de ontmoeting plaats26. van het Leids elftal tegen een elftal j Na de thee hadden de Leidenaars van de Bollen/duinstreek op het wind tegen, maar de eerste goede mooie veld van Rijnsburgse Boys. Na aanvallen kwamen toch van hun kant. de aftrap togen de Bollenmannen Reeds na 5 min. greep De Vries mis, meteen ten aanval op het Leidse doel, J de backs ruimden niet voldoende en maar Keereweer (Roodenb.) „keerde j we telden alweer een doelpunt, maar de bal weer". Hierdoor werden Leidenaars aan het werk gezet. Deze stelden op hun hun beurt keeper De Vries (Ter Leede) op de proef, die rustig de bal wegplukte. Het spel golfde op en neer met de Bollenmen- sen meer in de aanval. Na 10 minuten volgde een mooi schot van Heems kerk (Rijnsb. B.) doch Keereweer wist de bal tot corner weg te wer ken. Deze werd door v. d. Oever (Quick B.) mooi voorgezet, doch de goede Leidse verdedigers hielden van opruimen. Steeds kwamen de Bollen- mensen tot vlak voor het Leidse doel maar de afwerking was te traag. de bal stuitte via de binnenkant van de paal weer in het veld. Na 10 mi nuten was het toch raak toen H. Sira een schuiver in de hoek plaatste (20). Toen probeerde Nederstigt (VVSB) het eens, maar het spel was over het algemeen te individueel. Dank zij het uitstekend wegwerken van Aandewiel (Quick B.) kwamen er bü de „Bollen" geen doelpunten meer. Slechts in de laatste 2 minuten wist Van Duin een tegendoelpunt te scoren uit een gewirwar voor het Leidse doel (21). Nog even kwa men de Bollenmannen goed opzetten, doch scheidsrechter G. Filippo floot Hierbij kwam nog dat de Leidenaars het. eindsignaal van deze sportieve herhaaldelijk het buitenspel valletje open zetten en de Bollenmensen trap ten daar vele malen in, waardoor hun aardige aanvallen geen winst brachten. Daarentegen waren de Leidse aanvallen sneller en dus ge vaarlijker, vooral de aanvallen van de linkervleugel. Na een half uur spelen kreeg H.' Sira (LFC) de bal keurig aangegeven en wist met een fraai schot de Bollenkeeper te ver rassen (1—0) We verwachtten 'n te genzet van de Bollenmannen maar v. d. Oever kon niet op dreef komen en ook Heemskerk (Rijnsb. B.) had zijn schot thuis gelaten. Wel zagen we een goed aangegeven bal van Veltenaar (Warmunda) maar er was niemand op zijn plaats Ook Mole naar kreeg een prachtkans om te doelDunten, toen hij alleen voor de uitgelopen keeper kwam ging ziin LAWNTENNIS UNICUM II PROMOVEERT!! In navolging van het eerste team, dat vorige week promoveerde naar de derde klasse, won het tweede team gis teren de beslissende wedstrijd tegen Ball Over I met 62. De twee teams waren geheel aan el kaar gewaagd. Alle partijen werden beide kanten steeds op het nipper tje gewonnen. Zo won Grimbergen het eerste herenenkelspel in drie sets met 64, 26, 64. Van der Voort revan cheerde zich uitstekend op zijn neder laag van de eerste promotiewedstrijd en won na een spannende eerste set met 63, 60. Mej. R. Gribnau gaf ook nu r blijk van een terugkerend zelf vertrouwen en won haar tweede en kelspel met 64, 62 terwijl mej. Th. Gribnau haar meerdere moest erken nen in de geroutineerde eerste dame van Ball Over. Van de dubbels werd DAAROM is Mascotte 3 x beter! (Ad\ertentie). Te Kopenhagen heeft het Zweedse voetbalelftal zondag met 6—0 gewon nen van Denemarken. Bij de rust strijd, waarbij de Leidenaren de overwinning verdienden. In café „Vlietihof" werd door de heer A. A. C. D-usée namens het be- stuur van de KNVB afd. Leiden aan leidden de Zweden met 5—0. de ,,Bollen"-spelers vaantjes uitge reikt omdat zij door een hoger doel- gemiddelde winnaar waren van dit tournooi. De anderen kregen allen een LVB-speldje als aandenken. Op 26 aug. zal er een licht wedstrijd plaats hebben tussen spelers uit Lei den, Rijn- en Bollenstreek tegen UVS ten bate van een liefdadig doel. BODEGRAVEN—LISSE 1—1. Bodegraven heeft het er in deze wedstrijd heel wat slechter afge bracht dan de vorige week in Lisse. Het gelijk spel is voor de thuisclub dan ook 'n zeer geflatteerde uitslag. schot naast. Wel mochten zij voor de j Reeds na enkele minuten had mid- rust 6 corners nemen, maar^ deze werden óf goed weggewerkt óf gin gen achter. Kort voor de rust loste H. Sira nog een hard schot op het doel van De Vries, doch de paal UITSLA GEN KON. NED. VOETBALBOND Kampioenschap van Nederland: Esca-Gouda 4-6. Door deze overwinning heeft Gou da haar kans op het kampioenschap der amateurs behouden. Zondag wordt Irene-Esca gespeeld. Winnen de Arnhemmers deze wedstrijd, dan is een beslissingswedstrijd tussen Gouda en Esca nodig. De stand is nu: Gouda ESCA SC Irene 4 2 1 1 10- 8 5 3 111 9-10 3 1 0 2 4- 5 2 VFC-Baarn 4-2; SVW-HFC 1-1. HFC en SVW promoveren. HFC SVW Baarn VFC Promotie 3e klasse: Overmaas-Ex- voor Elfrink van Lisse succes, toen hij stug doorzette en onhoudbaar scoorde (01). Even later verknoei de hij 'n fraaie kans door hoog over te schieten. De gastheren werden nu wat agressiever en de Lisser-doel- man kreeg enkele harde schoten te verwerken, hetgeen hem opvallend goed afging. Het grote struikelblok voor de Bodegraafse voorhoede was de lange Lisserspil, die letterlijk al les wegkopte. Bovendien duurde het bij de thuisclub allemaal te lang, en het spel was te doorzichtig. Tot de rust kwam er geen verandering in de stand. De tweede helft was enkele minu ten oud toen linksbuiten De Wit goed voorgaf en midvoor Scheer stormde door. De Lisser-doelman verr hinderde echter het scorer door met zijn benen de tegenspeler vast te houden. De toegestane penalty werd door K. Sterk benut (11). Hierna was de thuisclub niet meer gevaar lijk. Het was alles Lisse wat de klok sloeg. Aanval op aanval rolde op doelman Voordouw af. Vele schoten gingen naast of over. Diverse corners hadden geen succes, 'n Kopbal naar 't lege doel werd op 't nippertje te gengehouden. Een kogel tegen celsior 2-3; TYBB-HION 1-3. Excelsior '20 4 4 0 0 9-3 8 HION 4 2 0 2 8-9 4 Overmaas 4 1 1 2 8-8 3 TYBB 4 0 1 3 5-10 1 Promotie 4e klasse: Bodegraven- Lisse 1-1, 's-Gravenzande-Spoorwijk 1-4. 1 8 10-6 2 5 *8-11 staander had het winnende doelpunt 10-14 kunnen zÖn- Maar 't zat de bezoekers niet mee. Toen het eindsignaal klonk konden de Bodegravers meer dan te vreden zijn met deze hoogst geflat teerde draw. NEDERLAND—DUITSLAND DAMES 1—1. Zaterdag werd te Huizen op het veld van de vereniging van die naam de interland-voetbalwedstrijd voor dames tussen Duitsland en Neder land gespeeld. De 3.000 toeschouwers Spoorwijk Bodegraven Lisse 's-Gravenz. 4 3 0 1 13-6 6 4 2 11 8-10 5 4 12 1 7-6 4 4 0 1 3 5-11 1 Het Amsterdams elftal, dat op dinsdag 30 juni a.s. zal uitkomen te gen de Spaanse ploeg Real Madrid, heeft om de gastspelers Notermans, Van der Hart, Faas Wilkes en Rik Coppens heen de ploeg aangevuld met spelers uit Ajax, Blauw Wit en DWS.A. Daar Piet van der Kuil heeft bedankt wegens vakantie en Herman van Raalte geblesseeerd is, ziet de ploeg er met de reserves als volgt uit: Doel: Hoogerman (Ajax). Achter: Van der Klink (Blauw Wit) en Ouderland (Ajax). Midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Mul ler (Ajax). Vóór: Seelen (Ajax), Wilkes (For tuna '54), Rik Coppens (Beerschot), Vonhoff (DWS'A) en Schmidt (Ajax). Reserves: Van Drecht (Ajax), De Jong (DWS'A), Althof (Blauw Wit) en Engelander (Blauw Wit). De leiding is in handen van Leo Horn, die geassisteerd zal worden door la Croix en Van Male. De wed strijd begint om 8 uur in het Olym pisch Stadion. UITSTEKENDE PRESTATIE VAN ROODENBURG-JEUGD In het kader van het 45-jarig be staan der v.v. VIOS werd door deze vereniging gistéren een groot jeugd- toernooi gehouden, waaraan door CW, Rijswijk, Roodenburg en VIOS ieder met 5 elftallen werd deelgeno men. Roodenburg wist in dit toernooi een zeer prachtig resultaat te boe ken, daar in 4 groepen de le prijs werd behaald en tevens op een 2e wuutJ plaats beslag werd gelegd. Ook de met de afgelopen weekend wijk na strafsch. 4 pnt.; 2. Rooden burg 4 pnt. Groep 4: CWRoodenburg 03; RijswijkRoodenburg 04; VIOS Roodenburg 08. Eindstand: 1. Roo denburg 6 pnt.; 2. Rijswijk 4 pnt. Groep 5: RoodenburgRijswijk 00; VIOSRoodenburg 04; CW Roodenburg 01. Eindstand: Roodenburg na strafsch. 5 pnt.; Rijswijk 5 pnt. De totale eindstand werd tenslotte: Roodenburg 24 p.; Rijswijk 16 p.; CW 13 p.; VIOS 7 p. De wedstrijdduur was 2x15 min Na afloop werden de prijzen onder een toepasselijk woord van de VIOS- voorzitter uitgereikt. GECOMBINEERDE ENGELSE VOETBALPLOEG NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN Het bestuur van de „International Board" de voetbalorganisatie waarin Engeland, Schotland, Noord-Ierland, Wales en een afgevaardigde van de Fifa zitting hebben, heeft zaterdag in Yersey besloten, dat Groot Brit- tannië op de olympische spelen te Rome met één voetbalelftal zal uit komen, inplaats van zoals vroeger met vier. Bij de vorige olympische spelen waren behalve Engeland, ook Schotland, Noord-Ierland en Wales elk afzonderlijk vertegenwoordigd. alleen het eerste gemengd dubbelspel nog verloren en de rest gewonnen, zij het met grote spanning. Hieronder volgen de uitslagen: Herenenkelspel: A. GrimbergenJ. H. Staal 6—4, 2—6. 6—4; A. v. d. Voort C. Ponsen 63, 60. Damesenkelspel: mej. Th. Gribnau mej. E. Wefers 3—6. 5—7; mej. R. Grib naumevr. A. Hallema 64, 6—2. Gemengd dubbel: mej. C. Gribnau K. StokkermansE. WefersJ. H. Staal 1—6, 4—6; R. Gribnau-A. v. d. Voort— A. Hallema-C. Ponsen 62, 61. Herendubbel: A. Grimbergen-K. Stok kermansJ. H. Staal-C. Ponsen 36, 7_5, 6—0. Damesdubbel: Th. Gribnau-C. Grib nauE. Wefers-A. Hallema 62, 75. Foto van het gepromoveerde team: opstelling v.l.n.r. A. Grimbergen, mej. Th. Gribnau, A. v. d. Voort, mej. R. Gribnau, mej. C. Gribnau en K. Stok kermans. Eén van de eerste landen, die de kracht van dit gecombineerde Britse team zullen ondergaan is Nederland, dat tezamen met de Ierse vrijstaat en Engeland in één kwalificatie- groep is ondergebracht. Jac. Kraan, Barth. Kraan en Bouw van Wijk wonnen hun wedstrijden fraaie wisselbeker kwam in het be zit van Roodenburg, daar zij met haar 5 elftallen de meeste punten wisten te behalen nl. 24. Het geheel was zeer geslaagd en de organisatie was uitstekend. De uitslagen van de Roodenburg- elftallen waren: Groep 1: CWRoodenburg 00; RoodenburgRijswijk 10; VIOS Roodenburg 03. Eindst.: 1- Rooden burg na strafsch. 5 pnt.; 2. CW 5 p. Groep 2: RoodenburgCW 00; VIOSRoodenburg 11; Rijswijk Roodenburg 01. Eindstand: 1. Roo- zagenT hoe voor de rust Duitsland de denburg na strafsch. 4 pnt.; 2. CW leiding nam, toen Ted Bakker de bal in eigen doel deponeerde. Na de her vatting zorgde Rie Geven voor d« gelijkmaker (11). 4 pnt. Groep 3: RoodenburgVIOS 22; RoodenburgRijswijk 10; Rooden burgCW 00. Eindstand: 1. Rijs- Kranige Benjamin op Zandvoort Zondagmiddag is op het binnenter rein van het circuit van Zandvoort voor naar schatting achtduizend be zoekers een nationale motorcross gehouden om het kampioenschap van Noord-Holland. De strijd van de senioren tot 250 cc over acht ronden (ongeveer 20 km) werd na een fel duel gewonnen door Schram uit Wolvega met „Maico" in 30.58.2. Als tweede plaatste zich Boom uit Am sterdam met Greeves in 3103.6. De overige rijders lagen op meer dan een ronde. Het kampioenschap bij de halve In de finale voor junioren tot 175 cc reed de jongste deelnemer, de 16-ja- rige L. S. de Wit uit Leiden op Maico een bijzonder kranige race onder lui de toejuichingen van het publiek. We zien hem hier in de bocht achter Jan Put uit Alkmaar op DKW. liters werd, na het rijden van tien ronden (ongeveer 25 km.), behaald door Jansen uit Eindhoven met BS A in 42.23.2. De tweede plaats was voor Rietman uit Doetinchem met BSA in 43.06.2, de derde voor B. Hartelman uit Hengelo met BSA in 44.00.6 en de vierde plaats voor Jan Dirks met BSA in 44.47.2. Bij de juniores tot 155 cc brak Ste- man uit Den Haag bij een valpartij een vinger. De nationale zeilwedstrijden van de Watersportvereniging VinkeveenAb coude hebben het bijzonder getroffen georgani seerde wedstrijden. Er stond zaterdag weliswaar voor tal van deelnemers iets teveel wind waardoor zij niet in staat waren de wedstrijden tot een goed einde te brengen, maar op zondag was het ideaal zeilweer, zodat men volop van de heerlijke zeilsport heeft kunnen genieten. Dat belooft inderdaad wat voor de toekomst, want deze is voor de Vinkeveense plassen wel veelbelovend. In de afgelopen jaren hebben de wed strijden reeds een zeer goede naam ge kregen en nu er hard gewerkt wordt aan de uitdieping van de Vinkeveense plassen (Amsterdam heeft nl. voor de huizenbouw 28 miljoen m3 zand nodig, waardoor de plassen hier tot 30 meter zullen worden uitgediept), is te voor zien, dat spoedig ook grotere schépen hier van de partij zullen kunnen zijn. Voorlopig waren de Flyings de grootste schepen en deze klasse won dit weekend nog aanmerkelijk aan aan trekkelijkheid doordat op het laatste moment ook Jac. Kraan, Ben Verhagen en J. Jongkind hadden ingeschreven, hoewel deze laatste niet startte. Zater dagmiddag is het een harde strijd ge worden tussen Jac. Kraan en H. J. Schipper, waarop deze er tenslotte in slaagde een behoorlijke voorsprong te krijgen om deze niet meer af te staan. Gisterochtend was Jac. Kraan beter In conditie, hij veroverde een flinke voor sprong en won vóór Verhagen en Schipper. Daarbij werd Verhagen er door Schipper nog uit geprotesteerd wegens niet-meeloeven, zodat Schipper tweede werd, Wulff derde en Stenhuis vierde. Ook de middagrace was voor Jac. Kraan, terwijl Schipper, Verhagen en Stenhuis weer achter hem volgden. De dagprijzen waren als volgt: 1. Jac. Kraan; 2. Alb. Wulff; 3. H. J. Schipper; 4. J. Stenhuis. In de Valkenklasse was als vanouds de concurrentie weer bijzonder groot. Met één blik op het programma kon men reeds zien, dat van evt. overwin ningen van tevoren niets te zeggen viel. Zaterdagmiddag won J. Prins de wed strijd met mej. A. de Wit op de tweede plaats, Staartjes derde en Rozendaal vierde. Zondagmorgen slaagde R. van Dijk erin als eerste te éindigen met Van Schie, Prins en Staartjes op de volgende plaatsen, maar in de laatste race was mej. A. de Wit al haar man nelijke concurrenten de baas. Zij won vóór Van Dijk, L. de Wit en C. Rozen- daal, zodat de dagprijzen als volgt wer den gewonnen: 1. R. van Dijk; 2. mej. A. de Wit; 3. L. J. A. de Wit; 4. C. Ro zendaal. In de 12 M2-klasse had Barth. Kraan op het laatste moment nog ingeschreven en hij deed zich als beste van de zeven tien deelnemers gelden, hoewel hem door een misverstand zaterdagmiddag de overwinning ontging. Wat toch was het geval? Er bestond misverstand over de vraag, of de voorgeschreven baan twee of driemaal moest worden gezeild. I Barth. Kraan had na twee ronden ruim de leiding en begon dus met goede moed aan de derde ronde. Toen hij evenwel bemerkte, dat zijn volgers na twee ron den finishten, keerde hij terug, maar hij had intussen twee plaatsen ver- I speeld en werd derde, achter T. Vlek en Ch. van Swol. Gisteren maakte hij evenwel geen fout, won tweemaal op I overtuigende wijze, in de ochtendrace I vóór Guldemond. Van Swol, Piers en Vlek, en in de middagwedstrijd vóór 1 Piers, Hellemans, Oudewortel en Vlek. De dagprijs was dus voor de Oudewete- ringer; 2. A. J. Piers; 3. C. Guldemond; 4. J. J. H. Hellemans; 5. T. Vlek. De deelname in de 16m2 Streep- klasse was ditmaal wel bijzonder groot, want er verschenen niet minder dan dertig deelnemers op het programma. Reden waarom het wedstrijdcomité had besloten hen in twee groepen te laten zeilen, hetgeen ongetwijfeld goed gezien was, temeer, daar de deelnemers nu ook meer kansen op een goede plaats hadden. Zaterdagmiddag hadden de zeilers het in deze klasse vrij hard te verduren, want velen konden het tegen de venijnig harde wind niet bolwerken en behalve J. J. Botterweg, H. Molenaar en W. F. Franke kwamen er uit de eerste groep geen verdere deelnemers door de finish. Na de twee dagen wer den winnaar: groep I: J. N. Bodegraven 2. J. A. de Haas Mzn.; 3. J. J. Botter weg; 4. P. Homan; groep II: 1. J. Ne- derveen; 2. Th. Paulsen; 3. A. A. Tase- laar; 4. B. N. Ooms. Bouw van Wijk kon het zaterdagmid dag in de Vrijheidsklasse niet bolwer ken tegen C. de Haas Jr., maar giste ren heeft hij door twee overwinningen getoond in deze voor hem nieuwe klasse reeds goed thuis te zijd, want met twee overwinningen bewees hij zijn klasse wel onomstotelijk. In het eindklassement werd hij eerste vóór C. de Haas, J. H. Aarts, S. H. de Jong en P. de Reuver. De deelname in de Finnjollenklasse had niet veel te betekenen. A. Nijman Jr. won zaterdagmiddag zowel als in beide wedstrijden van de zondag. A. W. Hendriks staakte zaterdagmiddag de strijd en werd zondag tweemaal tweede. De strijd in de Olympiajollenklasse eindigde op wel zeer besliste wijze in het voordeel van R. H. Rijks, die alle drie wedstrijden won, G. W. Stelling werf werd tweemaal tweede en een maal derde, J. J. Wesselo eenmaal' tweede en B. van Dam tweemaal derde en eenmaal vierde. De Sternklasse kwam zaterdagmiddag niet tot een winnaar, gistermorgen won H. v. d. Rest, gistermiddag H. Boeye. Best geklasseerde in de 12 Voetsjol- lenklasse werd de Rotterdammer J. W. van Weel met twee overwinningen, ter wijl in het eindklassement op hem volgden L. H. de Goederen, J. van Swol, H. van Weel en J. J. van 't Hoo- gerhuys. Dat de Jeugdklasse het zaterdagmid dag ook zwaar te verduren had, moge blijken uit het feit, dat er slechts vier deelnemers binnenkwamen. Winnaar in het eindklassement werd W. Hoveling; 2. mej. A. Vunderink; 3. H. Osinga; 4. H. de Vries. Finnjollen-klasse werd een Nederlandse aangelegenheid Dat Koos de Jong, in weerwil van zijn 47 jaren, ook internationaal nog steeds meetelt heeft de Rotterdammer op de eerste dag van de „Kieler Woche" weer eens bewezen. De Nederlandse Finjollen-zeiler boekte op deze eerste dag een overtuigende zege. Trouwens de race van de „Finnen" was bijna een geheel Nederlandse aangelegenheid. Daar kon zelfs de Italiaanse crack Pel- laschier niets aan doen. Jan de Boer, Leo Gerhards en Hans Sleeswijk resp. derde, vijfde en zesde zorgden er verder voor, dat deze wedstrijd een grote Nederlandse triomf werd. In de twee andere voor Nederland belangrijke Olympische klassen ging het aanzienlijk minder goed. Bij de Draken werd Warners met Vanguard met een vierde plaats de beste Neder lander. De Hagenaar Heike Blok werd bij de FD's de hoogst-geplaatste Neder lander. Hij moest met een bescheiden dertiende plaats genoegen nemen. Rolf Mulka, de 31-jarige oud-wereldkam pioen zegevierde in deze klasse. De vele toeschouwers op veertien oorlogsbodems uit acht landen volgden bijna 3000 belangstellenden de wedstrij den hebben een enerverend slot te zien gekregen bij de Stars. De Frans man Philipp Chancerel en de Braziliaan Hütschler, de wereldkampioen van 1939, voerden een langdurige strijd, die op de finsh pas beslist werd. Met en kele meters voorsprong giyg de Frans man door de finish. Agostino Straulino, de Italiaan die in Melbourne goed was voor een zilveren medaille, werd derde. Ook in de niet-olympische klassen zijn Nederlandse successen geboekt. Bij de Sharpies versloeg Boschma een tien tal Duitsers en in de Olympiajollen klasse werd Haaksma, de enige buiten lander in het Duitse gezelschap, tweede. De wedstrijden werden gehouden bij ideaal zeilweer. Het was zonnig weer, met een lichte bries uit noordoostelijke richting. Niet minder dan 476 jachten uit 16 landen nemen aan deze wedstrij den deel. De voornaamste uitslagen van de eer ste dag zijn: Draken-klasse: 1. Cosentino (It.); 2. Ravenburg (W. Did.); 4. Warners; 6. Van Duyl; 9. C. Groot; 10. J. Bier; 12. A. Visser; 26. kpt-ltz Kasemier. Finnjollen-klasse: 1. Koos de Jong; 2. H. Wind (Den.); 3. J. de Boer; 5. Leo Gerhards; 6. Hans Sleeswijk; 11. W. Maarse; 30. Huurman. Flying Dutchman-klasse: 1. Rolf Mul ka (Pld.); 2. Ulrich Herman (Did.); 13. Heike Blok; 16. N. Oerlemans; 23. F. Kamerling. Sharpie-klasse: 1. Boschma; 2. Scha-_ per (W. Did.). Olympiajollen-klasse: 1. Soltau (W. Did)2. Haaksma. 5,5 meter klasse: 1. Scholl (Wl. Did.) 2. Sieburger. Star-klasse: 1. Chancerel (Fr); 2. Hütschler (Braz.); 3. Agostino Strau lino (It.). HOURIBWEDSTRIJD Onder buitengewoon goede weers- omstandigheden is gisteren op het IJs- I selmeer de Houribwedstrijd van de Ne- I derlandse vereniging van kustzeilers gehouden met kampen als startplaats 'en de finish te Lelystad. Totaal tien boten gingen zondagmorgen om acht uur van start voor de 25 mijl naar 1 Lelystad, waar de eerste deelnemers reeds om twaalf uur aankwamen. De uitslagen waren: RORC-klasse 2 en 3: 1. Kijkduin van het Marine-instituut in den Helder. RORC-klasse 4: 1. Jupiter van G S. Kroes (Kampen); 2. Anthony Daniël van H. J. Verschuur (Oegstgeest)3. Litorina van W. Reinking (Zwolle).

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8