Zoekt u een olilmilie of 100 Flamingo's A. M. i. Leyten D. Gaasbeek SELF SERVICE STAALTJE Dé tip voor VADERDAG! VRIJDAG 12 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 hebben In Tilburg verhandelt men dieren, van neushoorns tot kleine vogels. TILBURG (P P) „Ik zit el vanaf mijn jonqe jaren in de dierenhandel", vertelt ons de heer Van Dijk uit Tilburg, wanneer wij met hem door zijn bedrijf wandelen. Onder bedrijf moet men hier iets anders verstaan dan een winkel, magazijn of fabriek. Het bedrijf van de heer Van Dijk beslaat een enorme opper vlakte, want het depot, waar hij zijn dieren in voorraad houdt, Is het ook voor het publiek ongestelde Tilburgse Natuur Dieren park aan de Bredaseweg te Tilburg. Tenslotte zijn de dieren die hij verhandelt geen artikel dat men eenvoudig in dozen oo planken bewaart. Olifanten, neushoorns, niiloaarden, leeuwen en tijgers vragen nu eenmaal wat meer ruimte om in qoede conditie te blijven. Dat is de oorzaak van de grote oooervlakte van het bedriif. Het verschil tussen een gewoon dierenoark en dat van de heer Van Dijk Is hierin gelenen, dat in een gewoon dierenoark de dieren meestal voorgoed of althans jarenlanq verbliiven. het geen in Tilburgs Dierenoark niet het oeval is, want hier komen ze aan, verblijven er enine tiid en vertrekken dan naar hun definitieve bestemming. Voor het bedrijf brengt dit verschillende moeilijk heden met zich mee, want men moet steeds in staat zijn dieren j neushoorn (Rhino) kost zo ongeveer er een grote waarde door 1 16000 gulden, een volwassen Ben- vertegenwoordigd. die binnenkomen een geschikt onderkomen te geven terw.HI ,se tljger omstreeks de acht_ Voor een zeer groot deel wor- andere ruimten bepaalde tijden ongebruikt ziin. dui2end en bij de apen kan het va- den al deze vogels geëxporteerd, I rlëren van 50 tot honderden gul- precies zoals dat met de grote die bonden zijn, tot een minimum be- dens". ren bij zijn vader het geval is. De „Het is moeilijk op zon vraag prijzen van enkele van die vogels een antwoord te geven", is de me- noemt, waaronder paartjes van zo'n ning van onze gastheer. „Dat is van vijftienhonderd gulden, dan is het verschillende factoren afhankelijk, wel duidelijk, dat er zelfs nu hij leeftijd, kwaliteit enzovoort, maar nog slechts een ..restant" van plus om een voorbeeld te noemen, een minus dertigduizend vogels heeft, wordt Moeilijke markt HET IS in de dierenhandel, al thans wat de grote dieren betreft, wel iets anders dan men zou ver wachten. De heer Van Dijk kan maar niet zo ergens op aanvraag van een dierentuin 7 zeehonden be stellen, die dan omgaand aanko men. Neen ,hij moet afwachten wat er door de verschillende handelaren en vangers in het buitenland wordt aangeboden, zich snel afvragen of hij er een afzetgebied voor weet of denkt te kunnen vinden en dan toehappen. Interessant is voorts, dat hij bij veel zendingen de kans loopt, dat er nog het een en ander bij is, dat hij niet bestelde, maar dat hij er bij moet nemen. Zoiets blijft altijd een verrassing. De zonen van de heer Van Dijk reizen de gehele wereld af en De- zoeken dierenhandelaren en vangers om op die manier zelf een keuze ta maken en zodoende steeds goede en mooie dieren te kunnen inkopen. Zij verzorgen ter plaatse ook de verzending en laten zo min mogelijk aan anderen over. Hierdoor wor den de risico's, die nu eenmaal aan de handel in levende dieren ver- perkt. Kleine dieren worden in de regel per vliegtuig overgebracht, grote dieren door middel van cie scheepvaart. Wat is de prijs „Apen zijn op het ogenblik een gewild artikel", vertelt vader Van Dijk", die importeren we bij dui zenden. „Maar ook in flamingo's schijnt deze geroutineerde die-en- kenner wel iets te zien, want in de flamingovijver vinden we tientallen van die schitterend witte vogels met hun sierlijke lange haizen. Daar heeft hij er een paar hinderd van gehad en het grootste deel werd inmiddels verkocht. Ook zien we nog geen kleine kudde kamelen compleet met Jongen; een iong oli fantje; prachtige Bengaalse tijgers en vele andere dieren ,die alle op afnemers wachten. Natuurlijk zijn we wel be nieuwd ,wat dieren eigenlijk kos ten, want daar hebben we geen flauw idee van Dierentuinen, die kame len zoeken, kunnen hier terecht. Een kleine kudde schaart zich rond de baas. 200.000 vogels firma Van Dijk handelt over de ge hele wereld en is bij alle dieren- I parken, waar ook op de aardbol, Hetzelfde konden wij constate- een goede bekende, ren toen wij een bezoek brachten aan een ander deel van deze gi gantische dierenhandel, namelijk de vogelafdeling, gedreven door een I zoon van de heer Van Diik. Nog verz™d','"g "h'o'ge"" stapels" veïzend- noott van ons leven zagen wij zo- kooien He]e kleintjes en veel vogels bijeen als in deze die- rengroothandel. De expeditie In het magazijn staan voor de hele grote. Het zijn keurige kistjes met een schuine voorkant, voorz'sn „In het seizoen hebben we er van gaas. Die schuine kant is nood- hier zo'n tweehonderdduizend", zakelijk om bij het opstapelen de vertelt de eigenaar. Verdieping na dieren voldoende lucht te geven; verdieping en zaal na zaal van dit trouwens ook de temperatuur moet grote gebouw, dat nog precies zo'n tijdens èe verzending grondig in de pand aan de overzijde van de straat, gaten worden gehouden, staat vol met volières, waarin vo- De verzendkooien hebben soms gels van diverse pluimage verkeren, verschillende soorten gaas. Dun Wij zien er heel kleine tropische gaas met redelijk grote mazen kan vogels, maar ook enorme kooien gebruikt worden voor gewone vo- met grote papagaaien, rechtstreeks gels. Een soort horregaas, heel fijn uit Brazilië geïmporteerd. Zoveel van maas, wordt gebruikt voor de papegaaien zagen we niet in enke- kooien, waarin vogels verzonden le dierenparken tezamen. 1 moeten worden ,dle geen afkoeling Een merkwaardige belevenis is kunnen verdragen. Het fijne gaas het, als we op de zalen komen en houdt de warmte binnen. Gaas van er vliegen daar binnenshuis tien- harde en stevige ijzerdikte wordt tallen vogels vrij rond. Zij scheren I gebruikt voor verzending van de over ons hoofd en wanneer wij ver- papegaaiachtlgen, die met hun wonderd er naar kijken, zegt de krachtige snavels- nogal eens het heer Van Dijk jr. „Dat zijn gaas kapot maken, exemplaren die uit de volières ont- Zo moet de handelaar met alles snapten toen wij er vogels voor rekening houden, ook en wel spe- verzending uithaalden. Maar ze ciaal tijdens de verzending, want kunnen hier niet weg en worden dan moet alles prima in orde zijn, eenmaal per week weer gevangen wil hij de dieren goed overkrijgen. en in de verblijven teruggeplaatst".Water wordt meegegeven in bakjes, I maar tijdens de verzending zou dit Een vogelsluis er u't kunnen gaan door schudden I e.d. Hierop vond men iets heel een- Wanneer wij eens rondkijken voudigs. In het bakje gaat een zien we, dat alles er inderdaad op stukje spons, dat in het water ligt. gebouwd is om te voorkomen dat Zo is er toch steeds vocht de vogels kunnen wegvliegen. De Duizenden en duizenden vogels zalen kunnen we slechts betreden worden vanuit Tilburg over de ge- via een soort sluisdeuren, terwijl hele aarde verzonden en in een de ramen geheel geblindeerd zijn groot deel van alle dierenparken in met gaas. De vogels kunnen werke- de wereld huizen dieren, geleverd lijk nérgens heen. door de firma in Tilburg. Ons land Ook hier blijkt een groot ka- is ook wat do dierenhandel betreft pltaal aan dieren te staan, want In het buitenland geen onbekende, wanneer de heer Van Dijk ons de i (Nadruk verboden) HILLEGOM Geslaagd. De heren C. Jansen en A. J. H. Veldhuyaen van Zanten^ ahlier, slaagden aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotter- «ehouden worden te's-Herto|enbos_ch dam voor het propaedeutisch examen in de economische wetenschappen. KATWIJK PERSONEEL GEMEENTEWERKEN OP REIS Begunstigd door vrij goed weer, maakten de leden van de personeels vereniging van de dienst van ge meentewerken weer .hun jaarlijkse uitstapje, waarbij het gezelschap, in drie autobussen, om half acht uit Katwijk vertrok met als eerste reis doel de luchthaven Schiphol. Hier sloeg men enige tijd het gaan en ko men van de vliegtuigen gade. Hierna hervatte men de reis om vervolgens enige tijd te verblijven in het recrea tieoord Oud Valkenveen waar men zich danig vermaakte en een smake lijke warme lunch gebruikte. Via Hilversum, waar een rondrit werd gemaakt langs het raadhuis en de omroepstudio's, belandde men ten slotte in Amsterdam, waar wat werd rondgekeken, alvorens men zich in Heck's restaurant aan de maaltijd zette. De dag werd besloten met een avondvoorstelling in „De Kleine Co- medie", waar men zeer genoot van het gezelschap Johan Kaart, dat het toneelspel „Nachtdienst" opvoerde. Na een uitstekend geslaagde dag kwamen de reizigers omstreeks mid dernacht weer in hun woonplaats te rug. NOORDWÏJK LEERZAME BIJEENKOMST KON. MIJ. v. TUINBOUW. De juni-bijeenkomst van de Kon. M. v. Tuinb. en Plantkunde, gis teravond gehouden in het hotel „Hof van Holland", is weer een interes sante en leerzame avond geworden, waarvan een flink aantal leden heb ben genoten. Wegens verhindering van de voor zitter, de heer P. de Groot, werd deze bijeenkomst gepresideerd door de heer H. Schipper, die in zijn ope ningswoord met enkele toepasselijke v/oorden het verscheiden herdacht van de oud-voorz., de heer Harmen de Boer. Men nam enkele ogenblik ken stilte in acht te zijner nagedach tenis. Na lezing van de notulen, kwam in behandeling een schrijven van het H.B. met de aankondiging, dat dit jaar de vriendschappelijke bijeenkomst van de Maatschappij zal op 2 juli a.s. Met de afd. Leiden, die per autobus deze bijeenkomst zal bezoeken, is contact opgenomen. Er werd toezegging gedaan, dat nog een tiental plaatsen voor deelnemers uit Noord wijk beschikbaar zijn. De reis wordt gemaakt met een bus van de firma Brouwer, zodat de Noord wij- kers „thuis" kunnen instappen. Van de afd. Zeist was een schrijven in gekomen dat ter gelegenheid van hun 75-jarig bestaan-in het Zeister- slot van 2326 juli een jubileum bloemententoonstelling gehouden zal worden. Aan de voorjaarsexcursie was deelgenomen door 40 leden, waarbij een bezoek is gebracht aan de plantenkwekerij van de firma Dussen te 's-Gravenmoer en daarna een rondrit door Brabant, was vol komen geslaagd. Thans is in voorbe reiding een excursie naar de „Hor tus" in Leiden op zaterdgdag 27 juni a.s., aanvang te 3 uur in Leiden. En kele suggesties werden nog gedaan voor verdere middag-excursies en de grote najaars-excursie. Deze plan nen zullen door het bestuur nader worden uitgewerkt. Als verrassing stond op het program de causerie aangegeven met vraagtekens. De heer Fl. Wassenaar, amateur-imker, kwam iets vertellen over het wonderlijke leven van de honingbij. In een goed gedocumenteerd overzicht gaf spr. op deskundige wijze de grote rol weer, die de honingbij vervult bij de kruis bestuiving van de bloemen: het kool zaad, maar vooral bij de fruitteelt. Dat deze causerie in aller belangstel ling stond, bleek wel uit de vele ge stelde vragen, die door de spr. op uitvoerige wijze werden beantwoord. Het dankwoord van de voorz. werd met een spontaan applaus aangevuld. De keuring had tot uitslag dat aan de inzending van J. Schipper 9 punten en aan Th. Duivenvoorden 8'/ï pnt. werd toegekend. KONIJNENHOUDERS WENSEN NIEUWE KRING LEIDEN EN OMSTREKEN Onder leiding van de voorzitter, de heer J. v. Bohemen hield de Noord- wijkse Vereniging van Pluimvee- en Konijnenhouden in café-rest. De Beurs een druk bezochte vergade ring. Het enige agendapunt vormde het toetreden tot een nieuw te vormen kring Leiden en Omstreken van Ver enigingen van koniji.enhouders. Uit de gegeven toelichting bleek, dat de huidige kring Bloombollen- streek in een kwijnende staat ver keert Daarom waren contacten gelegd om tot een nieuwe kring te komen op een andere basis dan de vorige. Katwijk en Leiden stonden achter dit plan. Tot de nieuwe kring zouden behoren de verenigingen van konij nenhouders te Leiden, Katwijk en Noordwijk. terwijl zij .;ou optreden onder de naam kring Leiden en Om streken. Men beoogt elk jaar een grote na tionale tentoonstelling te organiseren op een in de kring centraal gelegen plaats. De kosten van de expositie worden door de aangesloten vereni gingen gezamenlijk gedragen. Even tuele baten komen ten goede van een te stichten tentoonstellingsfonds. Over dit onderwerp is uitvoerig van gedachten gewisseld. Voorzitter Van Bohemen lichtte verschillende punten nader toe. Tenslotte werd met algemene stem men besloten tot de nieuw te vormen kring toe te treden. Dinsdag a.s. komen de vertegen woordigers der betrokken verenigin gen te Leiden bijeen om een en ander nader te bespreken. Op deze vergadering zal de Noord- wijkse Vereniging van Konijnen- houders vertegenwoordigd worden door de heren J. v. Bohemen en D. Oranje. Gemeenteraad. De gemeenteraad zal op dinsdag 16 juni a.s. 's avonds te 8 uur in openbare zitting bijeen komen ter behandeling van de na volgende agenda; Toekenning van wezengeld; garantie geldlening bouwfondswoningen; toe passing centraal-antenne-systeem bij de bouw van 40 woningwetwoningen te Noordwijk aan Zee; bezwaar schrift tegen vergunningsrecht drank wet 19591960; beroep weigering bouwvergunning uitbreiding perceel Oranjeweg 3 (G. v. .Rhijn); aankoop van grond aan de Duinweg; aankoop van grond aan de Zwarteweg; aan koop schuur en grond aan de Schie- straat; ingebruikgeving groa.i aan het Kerkhof pad; krediet voor aanleg vuilnisstortplaats; krediet voor ver lichting van de Van de Mortelstraat; krediet voor verlichting van wegwij zers; krediet voor herstel grasveld, enz. bij openbare lagere school; Aan vullend krediet voor opmetingen en kartering van de golf en een ge deelte van de staatsbossen; instelling van een weekma.kt; wijziging van de gemeenschappelijke regeling van de vleeskeuringsdienst; vaststelling verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees; (zomoge lijk) wijziging algemene politiever ordening. Laffe grap. Een landbouwer in het Langeveld te Noordwijk kwam bij het grasmaaien tot de ontdekking dat men stukken betonijzer in zijn hooiland had uitgestrooid. De ijzeren staven vernielden verscheidene mes sen van zijn machine, hetgeen voor hem een flinke schadepost betekent. Het staat vast, dat hier kwaadwillig heid in het spel is. Uit het politie-journaalEen per sonenauto, bestuurd door een 24- jarige stuurman uit Noordwijk, stopte op de Beeklaan om aan de train voorrang te verlenen. De bestuurder van een hem volgende wagen, moest sterk remmen. Diens auto slikte en botste tegen de achterzijde van de eerste wagen. Beide rijtuigen werden beschadigd. Een verkeerspolitieman ontdekte rookwolken in de duinen ten noor den van Noordwijk. Bij zijn nadering namen een aantal jongens de vlucht. Het bleek dat zij vuurtje stookten in 'n bunkergang. De hoofdagent, geas sisteerd door enkele wandelaars, wist het vuur te doven. Geslaagd. De heer C, G. van der Koogh, alhier, slaagde aan de Neder landse Economische Hogeschool te Rotterdam voor het propaedeutisch examen in de economie. VOORHOUT BLOEMBOLLENVEILING VOOR KERK EN ARMEN De jaarlijkse bollenveiling voor Kerk en Armen werd wederom een groot succes. Er heerste in de grote zaal van het Parochiehuis een echt gezellige stemming en de kooplust was goed. Er was voor „elk wat wils" Toen dan ook onder directie van de HBG en ten overstaan van nota ris J. W. de Haan uit Noordwijk de eerste nummers werden ingezet, bleek al direct dat men niet karig was. 250 Pink Trophy z 12 brachten b.v. 160 op; 25 kg Denbold 100. 1000 „Vuurbaak" z 12 160 enz. En als men dan zag, dat b.v. een fles oude klare voor 65 een koper vond, een doos sigaren 20 „deed"; een Edam mertje 35, en een taart 35 op bracht, dan is het bergijpelijk dat het eindbedrag de reuze som van 15.385.75 aangaf. Voorwaar een enorm resultaat. Bouwactiviteit. In opdracht van de N. V. Verduyn uit Lisse bouwt het aannemersbedrijf De Best-Ouwe hand uit Katwijk een bedrijfsruimte met kantoorgebouw aan de Looster- weg. Geb.: Fredericus W., z. v. J. Kamps en J. J. v. d. Meer, Johanna P. H. H., d v. Th. M. Warmenhoven en A. H. Pesschier; Robertus L. M., z. v. L. J. v. Emmerik en H. M. A. v. d. Bosch; Catharina J., d. v. J. A. Roghair en G. te Raa; Gijsbertus J., z. G. Lake- man en P. M. Hoek; Robertus M., z. v. H. A. v. d. Hulst en G. C. v. Leeu wenkamp; Jozef P. P., z v. P. P. J. Buck en H. J. Geelen; Stanley D., z. v. F. A. Hoff en C. A. Ripema; Jaco bus L. M., z. v. J. L. Jljee en Th. M. M' 4anis. Ondertr.: L. G. v. d. Meer, 23 jr. (Noordwijk) en P. Th. Bakker, 22 jr.; J. W. v. Paridon, 31 jr. (Nwhout) en C. A. M. Warmerdam, 25 jr.; J. P. J. Thorn, 30 jr. (Leiden) en H. P. Spaan 26 jr.; A. P. Meoijes, 51 jr. en F. A. Swaving, 53 jr. Getr.: P. H. v. d. Plas, 27 jr. en H. M. IJsselmuiden, 22 jr.; D. Roos, 34 jr. (Velsen) en H. Hoogervorst, 25 jr.; H. C. v. Gerven, 25 jr. (Lisse) en W. P. Dijsselbloem, 23 jr.; M. Roden burg, 32 jr. (Nwhout) en A. J. M. Warmerdam, 29 jr. Overl.: Petrus van der Lans, 88 jr. WARMOND Postduivenver. „Warmond". De postduivenver. „Warmond" hield 510 km. Gelost 6.30 u. Z.Z.-Westen een wedvlucht vanaf Orleans. Afstand wind. In concours 85 duiven. Aan komst eerste 14.12.57 u., laatste 14.43.40 u. De uitslag was: P Voge lenzang 1, 3, 4, 7, dr. J. Venker 2, 8, 10. Chr. Braun 5, 17, 22, J. Smeets 6, 12, 16, J. Diemei 9, 15. 19. Geboren; Jacoba Cornelia Ma ria d. van J. Mastenmaker en M. A. Borst. Gemma Sophia Maria d. van J Versluijs en E. C. v. d. Voorn. Geertrude dochter van J. A Buntsma en A. van Leeuwen. Christianus Jo hannes zoon van J. G. van Veen en M. A. v. d. Berg. Maria Petronella dochter van P. A. v. Hulst en P. G. E. Vermeulen. Sebastianus Jozef Vi- talis zoon van C. L. v. Leeuwen en W. M. v. Stijn. Gehuwd: Cornells Th. v. Leeu wen 29 j. en Johanna V. E. Leenen 20 j. Teunis v. d. Luit 27 j. en J. E. Ouwehand 22 j. Overleden: A. R. v.d. Heijden 75 j. wednr. v. A. Th. v. d. Heuvei. WASSENAAR Excursies van tuinbouwvereniging De Tuinbouwvereniging „Wasse naar en omstreken" heeft voor de komende weken enkele excursies op ht programma staan. Op donderdag 2 juli een tochtje naar 's-Hertogen- bosch; op 7 en 21 juli zullen 's avonds bezoeken gebracht worden aan resp. de tuin van mej. Creemers aan de Schouwweg en aan de buitenplaats „De Vrije Bliek" van de familie Sandberg. Geslaagd. Voor het propaedeu- tische examen in de economie slaag den te Rotterdam de heren P. M. Toolens en J. J. Houtkamp, beiden te Wassenaar. Geboren: Maria J. d. v. C. J. Rem merswaal en J. M. W. van der Holst; Aaltje E. d. v. J. G. Sanders en G. van Blijderveen; Johannes Th. A. z. v. J. Overdevest en C. H. van der Voort; Cornelia E. H. d. v. G. P. M. de Rooy en P. M. T. van Schie; Jan z. v. W. A. Nell en A. van der Gug- ten. Ondertr.: L. A. H. Jansen en M. A. Bout; J. J. Wisse en J. C. Noordover; J. K. van Kuik en E. van Meerten, M. Sanders en E. Vonk, P. G. Ver boom en C. Kaptein. Getrouwd: N. D. Russchenberg en G. Kolenbrander; P. Kiewiet de Jon ge en M. L. E. van Gils. Overl. Arie den Boer, 53 jr; Bar- tholomeus A. van den Dungen, 66 jr; John A. Thivy, 54 jr. Marktberichten LEIDEN, 12 juni. Vee. Aange voerd 3 stieren, 70 melkkoeien, 225 vette koeien, 62 varekoeien, 22 pin ken, 108 vette kalveren, 166 nuchtere kalveren, 498 vette schapen, 1938 zuig- en weidelammeren, 56 zeugen, 212 schrammen, 782 biggen, 8 geiten, totaal 4.150 stuks. Notering: melkkoeien 850—1100; vette koeien schoon gewicht 2,80 3,40, varekoeien 550850, pinken 350 550, vette kalveren levend gewicht 2,002,70, nuchtere kalveren levend gewicht per kg 1,25—1,60. nuchtere kalveren levend gewicht per stuk 4070, vette schapen 80—100, zuig- lammeren 6070, weidelammeren 4058 en 4560, drachtige zeugen 325425, schrammen 80110, biggen 5458 en tot 62. De handel voor melkkoeien en zware koeien rustig, pinken kalm, vette koeien vrij goed, vette kalveren lui. nuchtere kalveren stroef, vette schapenen lammeren re delijk, zuiglammeren stug, weide- en Texelse lammeren matig, zeugen, schrammen en biggen lui. Kaas. Aanvoer 36 partijen Goudse kaas en 6 partijen Leidse kaas. Notering: Goudse extra kwali teit tot 2,30, Goudse eerste kwaliteit 2,182,23, Goudse tweede kwaliteit 2,102,17, Leidse eerste kwaliteit tot 2,38. Handel matig. LEIDEN, 12 juni. Groente. Aard beien 0.34—0è41 per doosje, Rode bes sen 58, Andijvie 7—22, Peulen 55— 155, Snijbonen 100—140, Spekbonen 145215, Tuinbonen 2734, Kroten 11—13, Spitskool 2637, Postelein 1226, Rabarber 1218, Spinazie 2548, Tomaten A 49—100, id. B 54—100, id. C 36—54, id. CC 3844, Uien 6—8, Waspeen 10—39, per 100 kg. Perziken 14—21, Bloemkool 10— 42, id. B 1028, Komkommers A 23 —40, id. B 17—36, id. C 2—26, Sla 3.407.90 per 100 stuks. Peterselie 3.00—11.40, Selderij 12.90—19.10 per 100 bos. LEIDSCHENDAM, 11 juni. Eieren. Aanvoer 43500 kipeieren Notering: 3000 eieren no. 0 f 13.70—14.10, 4400 no. 1 12.20—13.00, 14400 no. 2 11.50 12.10, 9500 no. 10.60—11.00, 2400 no 4 9.20—9.50, 3600 no. 5 7.50—8.30, 4200 no. 6 6.60—7.00. 2000 no. 7 5.20— 5.30. Verder werden verhandeld 30 kippen f 1.50—2.65. 2 bokken 7.20— 7.45. Groente. Kaskomkommers A 24—26, idem B 21—23, idem C 18— 21, platglaskomkommers A 2733, idem B 24—30, idem C 22—26, idem D 2024, warenhuiskomkommers A 32—35, idem B 27—29, idem- C 24 26, idem D 20—23, sla 300—470, stoof- slo 1215, tomaten A 760820, idem B 740—770, idem C 740—780, idem CC 600650, bloemkool A 4248, idem B 27—34, idem C 15—27, andij vie 1824, spitskool 2229, tuinbo nen 2731, bospeen 4151, spinazie 3541, postelein 3741, rabarber 15—17. Dr. Jac. J. de long is tot 14 JULI NIET TE CONSULTEREN ZENUWARTS AFWEZIG TOT 1 JULI Waarneming: dokterstelefoon 22222 Waarneming: dokterstelefoon 22222 Hartelijk dank aan alle vrienden en bekenden voor de grote belangstel ling by ons 40-jarig Hu welijksfeest ondervonden. H. BADER J. M. BADER v. d. HOORN Korteraarseweg 8, Ter Aar. 3T Volkswagen bestelwa gen met rolluiken en Fiat bestelwagen te koop aan geboden. Calex Autobe drijf N.V., Leiden, Kort Galgewater 14-16, telef. Klasse-overhemd uit de C A TOPFIT-serie! Vastboord en enkele manchet! No Iron chloorbestendig poplii In ton-sur-ton streepjes en kleine werkjes! Alleen wit; maten 35/43. Verrassend Atc voordelig!! Verkoop vanaf Zaterdagochtend 9

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5