Séj mmTAo Rijnland blijft waakzaam tegen verzilting van de boezem Vee\i«in°eT dan i De eerste tien jaar geen werkloosheid voor bekwame bouwvakarbeiders Scherp Zoutgehalte in plotseling Maredijksepolder vrij hoog $LM£LGAT Jb VRIJDAG 12 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 „Visvergiftiging" in hoogheemraad vergadering In de verenigde vergadering van het Hoogheemraadschap van Rijn land te Leiden gehouden is de reke ning over 1958, sluitend met een batig saldo van 259.000,vastge steld. Agendapunten zoals een begro tingswijziging voor 1958, de staat van af- en overschrijving van en op posten der begroting 1958, een wachtgeldregeling voor de dijkgraaf, vernieuwing van een grondhuurover- eenkomst met de Vereniging Veiling Tuinbouwproducten te Rijnsburg, en enige- bezwaarschriften tegen Rijnlands omslag lokten geen dis cussie uit. Bij de mededelingen werd beant woord een vraag van de hoofdinge land de heer Van Haaster over de plannen tot het graven van een meer in de Haarlemermeerpoldcr. Mede gedeeld is, dat de plannen beogen een zandput van plm. 50 ha. met een diepte van plm. 20 m. beneden het maaiveld. Het ligt in de bedoeling ten behoeve van het zandvervoer een toeledingskanaal te maken naar de Ringvaart en 2 sluizen ter overwin ning van het verval van 3.50 ra. De vereniging Proefstation voor de Bloembollencultuur te Lisse heeft bezwaar tegen de plannen als er kans bestaat voor schade aan de bolgewassen in de omgeving en heeft bezwaar tegen het opzetten van het peil in de put (hetgeen de zoute kwel kan tegengaan) wegens het ge vaar voor de grondwaterstanden in de omtrek. Een rapport van de Directeur van het Rijksinstituut voor de Drink watervoorziening vermeldt dat de stijghoogte van het diepe grondwa ter reikt tot 4.15 a 4.30 m. - N.A.P. De toeneming vn de zoute opwaartse kwelstroming kan worden tegenge gaan door de putwaterstand 10 cm. hoger te handhaven dan het peil van het diepe grondwater. De chloorgehalten in de onder grond bedragen: op 19 m. diepte 840 mg Cl'/l op 25 m. diepte 765 mg Cl'/l op 38 m. diepte 2670 mg Cl'/l Een toeneming van de zoute kwel wordt op grond van deze cijfers niet gewenst geacht omdat het zoutbe- zwaar van de Haarlemmermeerpol der hierdoor zou toenemen. Bij een putwaterstand van 4.15 4.20 m. N.A.P. die dus ca 0.35 m. hoger is dan het polderpeil ter plaatse zal ten gevolge van zijdelingse in filtratie in de omringende zandgron den waterverlies optreden; dit water- verlies zou kunnen worden aangevuld door waterinlating uit de Ringvaart. Dit waterverlies wordt door voor noemde directeur zo gering geacht dat dit voor de 'waterhuishouding van Rijnland en de Haarlemmer meerpolder geen bezwaren kan op leveren. De hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat is in zijn beschou wingen over deze rapporten bereid maatregelen te treffen om de toe neming van het zoutbezwaai tegen te gaan en om dagelijkse fluctuaties van het peil in de omliggende sloten zoveel mogelijk te beperken. Zoutgevaar. In het streekplan „Zuid Kenne- merland" hebben de bij de voorge- genomen zandwinning betrokken gronden een agrarische bestemming. Voordat van provinciale zijde een vergunning kan worden verleend moet daarom de bestemming van de gronden worden gewijzigd. De wij ziging van het streekplan is aan de orde geweest in de vergadering van de Staten van Noordholland d.d. 26 mei j.l. In deze vergadering is t.a.v. deze materie geen beslissing geno men; de streekplan wijziging werd ter nadefe bestudering verwezen naar een commissie uit de Staten. Deze commissie zal in de Staten vergadering van 16 juni a.s. rap porteren, waarna een besluit kan worden verwacht. Daargelaten op dit ogenblik de kwestie van de hoeveelheden water, die gemoeid zijn met het aanvullen van het putwater met Rijnlands boezemwater en het ontvangen van het waterbezwaar op Rijnlands boe zem, meent Rijnlands bestuur de eis te moeten stellen, dat het zoutge halte van de lozing het cijfer van 300 mg/1 niet te boven mag gaan. De vergunning voor de lozing en het maken van de sluizen zal door Rijnland niet worden verleend, alvo rens zekerheid omtrent dit punt is verkregen aan de hand van een hy drologisch rapport. De plannen als zodanig geven Rijn land aanleiding tot zorg, omdat op dit ogenblik nog geen gefundeerd rapport ter beschikking staat over de hydrologische gevolgen van deze zandwinning. Aangezien Rijnland er 'reeds jaren lang op uit is oin de zoutbelasting op de boezem te verminderen en des wege offers, soms grote offers wor den gevraagd /an particulieren en industrieën, moeten ook in dit ge val hoge eisen worden gesteld. De heei Van "Taaster uitte zijn waardering erover, dat het plan de aandacht van het dagelijks bestuur heeft en onderstreepte nog eens. dat men in de Haarlemi .ermeer en om geving ten zeerste beducht is voor verzilting. Visvergiftiging. In verband met de mededeling in de Verenigde vergadering vai 27 mei jl. over de vissterfte merkte de heer Van Haaster vervolgens nog op, dat hij in overweging heeft gegeven bij Keur te verbieden, dat een stortplaats voor vuilnis in .pen verbinding met Rijnlands boezem staat. De heer Van Wassenaar van Cat- wijck herinnerde in dit verband nog aan de door hem geopperde vraag, of zoet-water-inlating vanuit het IJsselmeer mogelijk is. De dijkgraaf antwoordde, dat deze kwestie bij het college in studie is. De allerleukste,oersterke teugel broekjes, in een weergaloze pri jsstunt Sportieve rteugelbroekjes In een zeer origineel tweekleurig gestreept rallcord-fluweel. Met 2 Ameri kaanse zakken. In 6 kleurcombi naties. Leeft. 1 - 4 jaar. C A Normaal 7.90, nu, oliematen dHH 9 Zolang de voorraad strekt. Telefonische orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 .«OTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent ïk.Goudsesingel Katendr. Lagedijk hk. Oorpsweg West-Kruiskade 35 De films in de week van 1219 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd. Casino: „The horses mouth", alle leeftijden. Lido: „Sterker dan de nacht", volwassenen. Luxor: „Hoe vertel ik het mijn dochter", volwassenen. Trianon: ,,'s Nachts langs de trot toirs", volwassenen. Rex: „Het lokaas van Fort Bel low". 14 jaar. POTLOOD EN GEEST No. 511: Horizontaal: 1. knol, 4. kruipend dier, 7 laagvlakte, 8. vloei baar voedsel, 9. smekend woord, 11. gem. in Z.H., 14 radio omroep ver eniging (afk.), 15 wilddief, 19. slim 20. beest, °l hoofddeksel, 22. maal, 23 nauwe opening. Vertikaal: 1. overschot, 2. de geza menlijke edelen, 3. gem. in Z.H., 5. v rdriet, 6. dw-rgvalk, 9. klooster ling, 10. waterkering, 12 gem. in N. Brab., 13. sociëteit (afk.), 15. teug, 16. verstan 17 voorgeschreven kerk gebruik, 18 lol. Oplossing mor enavond. Oplossing No. 510 Horizontaal: 1. taps, 4. hm 6. Saar, 7. maat, 9. Ta, 10. Ina, 12. re, 13. Alkemade, 16. as, 17. Sr, 19. Ottolsnd, 22. op, 23. era. 24. i.e., 25. meer, 27 Neer, 29. nn, 30. ader. Verticaal: 1. taal, 2. ia, 3. priester, 4. ha, 5. mare. 6. stad, 7. Maasland, 8. te. 11. N.M., 14. kat, 15. dra, 18. Oder, 19. open. 20. o.r., 21. nier, 22. om, en, 28. Ee, Voorlichting door Vakopleiding Bouwbedrijf „Mensen met vakbekwaamheid zul len niet werkloos wora n, althans niet in de eerste tien jaar". Deze opbeurende mededeling deed jhr. mr. W. C. S. Laman Trip, directeur der Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf, gisteren in de Boerhaa 'ezaal, waar de plaatselijke commu*.e aan het eind van drie voorlicntingsweken haar laatste bijeenkomst hield. Jhr. Laman Trip sprak over het belang van het bouwbedrijf. De meeste men sen denken sr laatdunkend over, doch deze bedrijfstak is, na de metaalin dustrie, de grootste in or>s land. De helft van alle investeringen loopt over het bouwbedrijf. De belrngrijkheid komt ook nog duidelijk uit, als men bedenkt dat iedere Nederlander, groot of klein, een ruimte van 200 m3 no dig eeft om te wonen en zijn bedrijf uit te oefenen. Voor het bouwbedrijf wordt 50. per m3 berekend. Het geïnvesteerde bedrag is dus 10.000.Rekent men, dat er ieder jaar een geboorteover schot is van 10.000 dai. loopt dit be drag al tot een miljard. Bij die voor beeld is van recreatieruimte nog niet eens gesproken. Er is een grote schaarste aan goe de vakarbeiders. De oorzaak hierin ligt vaak in de eerste jaren van de ambachtsjongen. Daar de overgang van de schcol tot de praktijk erg groot is, verlaten de meesten het bouw bedrijf al gauw om elders hun geluk te beproeven. Da r> is het de taak van de werkgever, deze introductie tot het oedrijfsle/en voor de jongens te vergemakkelijken. Het zelf laten kiezen var hun rich ting is een belangrijke factor in het verkrijgen van goede vakarbeiders, evenals hel doen be' ust worden van het economisch nut van hun bezig heid. Krijgen wij de goede jongen op de goede plaats, dan is zowel de maat schappij als de jongen zelf er mee gediend. Studeren! Aan deze laatste zin van mr. La man Trip wijdde de tweede spreker \an deze avond, de heer L de Bree, van de afdeling jeugdbemiddeling van het gewestelijk afbeidsbureau zijn causerie. De voornaamste taak van dit orgaan is het op verantwoorde wij ze plaatsen voor jonge mensen in het bedrijfsleven. De schoolopleiding vormt hiervoor de basis. Het belang rijkste is echter, dat de jeugd door vakmanschap een blijvende functie krijgt. Om een jongen in een bij. hem passende bedrijfstak te plaatsen, vergaart het gewestelijk arbeidsbu reau inlichtingen en gaat hiermee verschillende er voor in aanmerking komende bedrijven, af. Ook de arbeidsarts geeft adviezen. In de meeste gevallen komt de jon gen goed terecht. De taak van de af deling jeugdbemiddeling is dus zwaar, doch lonend. Zijn advies aan de jongeren luidde: „studeer zoveel mogelijk, nu je nog jong bent" en aan de ouders: maak, dat uw zoons kun nen studeren, zorg er voor dat ze niet worden afgeleid door televisie of ra dio, want de tijd dat ze niets doen is stilstand en stilstand is terug gang". In de pauze kon een ied^r zich een voorstelling maken van wat 't bouw bedrijf werkelijk is. Aan de wan den waren namelijk op aanschouwe lijke wijze werkindelingen, foto's, boeken e.d. bevestigd. Hierna werden enige films ver toond, waaronder dia's over de Stich ting Vakopleiding en de kleurenfilm: gel". Zo vol als een ei, zo vlak als een spie- Nadat er door de ouders vragen v/aren gesteld aan een forum, besloot de voorzitter, de heer C. Veerman, de avond en hoopte, dat de aanwezi gen door deze voorlichtingen een be tere kijk hebben gekregen op de voor hun zoon zo belangrijke levenstaak. FEESTELIJK SLOT VAN CURSUS „DE HOEKSTEEN Het cursus-seizoen '58'59 van „De Hoeksteen" te Leiden is gisteravond in het gebouw aan het Levendaal 1 besloten met een feestelijke avond, die zoveel belangstelling trok, dat vele voorwerpen moesten worden omgetoverd tot evenzovele zetels voor de wachtenden. Maar om kwart over acht had iedereen toch een plaatsje gevonden en kon de vice voorzitter van het comité huishoudelijke en gezinsvoorlichting, de heer S. Krist, een openingswoord spreken, waarin hij het vele goede, voorlichtende vierk, dat in „De Hoeksteen" wordt gedaan, de revue liet passeren. Hij memoreerde de cursussen, de voorstellingen en shows, die alle bij dragen tot de sociale verheffing van het gezin. Hij bracht dank aan de vrouwenorganisaties, die medewer king verlenen en in het bijzonder aan mevr. Creyghton, de bekwame, gezellige directrice van „De Hoek steen". De directrice mevr. J. L. Creygh tonEldering gaf hierna een kort exposé van het te genieten program ma en al dadelijk heerste er in de zaal een g^nimeerde stemming, waaronder mén eerst in een „pop- penfilm" de zegeningen van „melk" als volksvoedsel had léren zien en vervolgens een gezellige „quiz" hield, waarin de dames konden laten zien dat hun huishoudkunde al bijna een academisch niveau heeft bereikt. Vervolgens een show, die bewees, dat men op de cursus heeft geleerd hoe men met de schaar kan omgaan zonder zich in de beurs te snijden. De modellen waren smaakvol, zij werden door de „slachtoffers" dik wijls ook met talent geshowd. Het applaus klaterde keer op keer op, tenslotte extra hevig voor de vier jonge mannequins, die de jeugd- dige modellen lieten zien. Daarna tot besluitverloting en er waren vele mooie prijzen, dus ook vele gelukkige dames aan het slot van de bijeenkomst. Sportvelden Leidse Hout kregen geen schade De heer J. G. Ballego, eigenaar van de bloemkwekerij Ballego en Zoon aan de Rijnsburgerweg te Leiden, heeft onlangs het Hoogheemraad schap Rijnland er op attent gemaakt, dat het zoutgehalte in de Maredijkse- polder, waartoe De Leidse Hout en de sportvelden behoren, waarschijn lijk te hoog is. Een onderzoek, onmid dellijk ingesteld door Rijnland, bracht inderdaad een aanzienlijke verhoging van het zoutgehalte in dit poldertje aan het licht. Men ver moedde, dat het veroorzaakt werd door de bronbemaling aan de bouw put voor 't in aanbouw zijnde dia- conessenhuis nabij de Leidse Hout, waar men het water van twintig meter diep moest opmalen om het leggen van de betonnen fundamenten mogelijk te maken. Het gewas :n de kwekerij van de heer Ballego vertoont hier en daar symptonen van een minder goede welstand, maar het is niet aanwijs baar of eventuele schade veroor zaakt is door verhoging van het zoutgehalte en minder nog is het vast te stellen, hoe groot de schade is die het gewas geleden heeft. De sportvelden aan de Leidse Hout, die besproeid worden met het water uit deze polder, hebben ove rigens geen schade geleden. De maatregelen, welke men direct na het vaststellen van het hoge zout gehalte heeft genomen: doorspoeling van de polder vanuit Poelwetering heeft de gewenste verbetering ge bracht. De verhoging van het zout gehalte werd tot ongeveer één-derde teruggebracht. Gevolgen voor aan de Maredijkse polder grenzende gebieden zijn niet te verwachten. De bronbemaling in de bouv/put van het Diaconessen- huis is inmiddels beëindigd. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 12 Juny 1859. Leiden. In 1858 is voor het vervoer van reizigers langs den Hollandsche ijzeren spoorweg aan het station in Leyden ont vangen de som van 106716,98'/t of 4382,81'ft meer dan in 1857. Het vervoer van goederen bragt op 24143.40. De harlngrace won eens een zekere Potter de schipper, van een Katwijkse kotter Als tip gaf hij graag Op een vurige vraag „Neem BOOTZ mee, dan gaat het veel vlotter!" Inz. Hr. H. L. van G. A'dam ontv. 1 fl. TIP 1 Lfl. Bóotz' Oude IM) x Genever. Nwe. Limericks inz. I OT aan II. Bootz Am sterdam. n TIP VAN BOOTZ (Advertentie) GEZONDHEID OP STRAAT. Een vrachtauto met aanhangwagen, beladen met honderden kistjes toma ten, wilde vanmorgen omstreeks half tien komende uit de richting Hoge Rijndijk de Geregracht op rijden. In de bocht begon de lading te schuiven. Enkele tientallen kistjes glipten uit de touwen en sloegen te gen de straat. De tomaten, die de reis op eigen gelegenheid wilden voortzetten, werden voor een deel door passerende auto's tot pulp ge reden. Vele behulpzame handen hebben de nog gave vruchten bijeen geraapt. Het verkeer ondervond een nauw merkbare vertraging. Nadat door schoorstenen en vervolgens driemaal door kortsluiting. De Leidse politie heeft de 35-j-arige loonarbeider uit Leiden en zijn 40- jarigè Duitse vriend, die hier tijde lijk verblijf hield, ingerekend, omdat zij zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van 300 kilo afval-lood en 400 kilo afval-koper ter waarde van 9000.Zij hadden het gestolen van de opslagplaats van een Leidse lompenhandelaar en het materiaal al verkocht. Door architect Kees Bik te Leider dorp werd namens W. J. Laman aan- „auav besteed het verbouwen van de pan- de vrachtauto was overgeladen, heeft ^en D°nkersteeg 8 en 10. Voor deze de gedupeerde expediteur de reis aanbssteding werden 6 aannemers- kunnen vervolgen. De totale schade 1 {^drijven uitgenodigd. Van hoog tot bedroeg enkele kisten gezondheid. I waren dat: J, J. Arbouw, Leiden m* 49.700; Wernink s Beton N.V., Lei- Aan de Nederlandse Economische ^en, ƒ48.340; Burêy. Oegstgeest Hogeschool te Rotterdam slaagden 46.833; J. van Riet, Leiden ƒ46.675; voor het propaedeutisch examen in1Huurman Zn Leiden de economische wetenschappen de', 42.401 en Fa. Leo Zitman, Leiden heer H. L. Hartmann en mej. N. Tan -* 41.793. De raming van de architect was 43.882. De opdracht tot de bouw BRANDWEER IN CIJFERS 'S "°g mCt verleend De brandweer geeft een overzicht van het jaar 1958, dat een rustig jaar blijkt te zijn. Er was niet één wat zij noemt grote uitslaande brand, wel zes klein tjes. Maar toch zijn behartigenswaar dige opmerkingen gemaakt en één daarvan is, dat de brandweer zeven maal voor niets moest uitrukken, omdat zij uit baldadigheid werd ge alarmeerd. Eigenlijk zou zo'n grap- penmaker later nog eens gestraft moeten worden met een brand juist op het ogenblik, dat de brandweer voor niets is uitgerukt. Want dat kan het gevolg van zulk een „aardigheid" zijn: dat elders in de stad een huis staat te branden, De verdeling der branden in 1958 is als volgt (tussen haakjes staan de getallen van 1957): schoorsteenbranden 26 (43) binnenbranden klein 4J (67) binnenbranden groot - 1 uislaande branden klein 6(4) uitslaande branden groot - 4) scheepsbranden 2(5) buitenbranden 28 (27) Het totaal aantal branden bedroeg 112(149) Spelen met vuur en baldadigheid worden genoemd in dit verslag als een van de voornaamste oorzaken van brand, 26 maal in het afgelopen verslagjaar; door kachel, fornuis of oliestookinrichting 32 maal, 24 maal de het door de heer JaC. Faas af deel van het bericht, nl. betreffen- gelegde aantal kilometers heb ik een opmerking. Het zal wel een veronderstelling zijn van de heer Faas, dat hij een voorsprong heeft behaald op zijn naaste concurrent, want niemand zal aan hem precies verteld hebben hoe veel km. hij wel afgelegd heeft. Als rijwieltoerist beschouw je het als I een sport anderen in het onzekere I te laten hoeveel km. er in verschil- lende tochten zijn afgelegd en aan het einde van het toerseizoen kan dit pas definitief vastgesteld worden. Met dank voor de plaatsing, A. Haverkamp Burgerlijke Stand Geboren: Hendrik zn van J. Ravens- bergen en W. Gordijn; Johannes Theodorus Albertus zn van T. J. Kor- tekaas en M. J. Hesseling; Bartholo- meus zn van A. Marijt en T. M. Boon; Henny dr van C. W. Paijmans en A. Wesseling; Ingrid dr van H. J. van Ee en T. de Nennie. Gehuwd: M. W. Heusinkveld en J. M. Bakker; P. Geldermans en W. Warmond; R Hoevers en C. M. M. Brunt; H. Ruijtenbeek en A. G. P. Hoogenboom; J. van der Niet en H. L. E. Betram; I. J. Kop en F. Pont; M. J. Giesbert en J. du Prie; J. P. Wyling en M. Kapaan; J. Zee en J. M. Ooijen; N. A. Onderwater en P. A. M. Lut; H. van Polanen en A. M. J. Ouwerkerk. i a!(|ca I Jniversiteit Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „De intraperitoneale toediening van antibiotica bij peritonitis appendicu- laris" de heer R Zeven, geboren te Muntendam en thans wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Een effectieve concentratiemethode voor het opsporen van protozoaire darminfectie", de heer T. A. Man soer, geboren en wonende te Leiden. Gepromoveerd tot doctor in de Ge neeskunde op proefschrift getiteld: „Hermanni Boerhaave praelectiones de morbis nervorum", de heer B. P. M. Schulte, geboren te Maastricht en thans wonende te Wassenaar. 1 Wat lezers schrijven GAAT HET RIJWIELTOERISME ONTAARDEN IN WEDSTRIJD SPORT? Een bericht, voorkomende in uw blad van woensdag jl. onder Lisse met de kop: „Rij wiel toerisme" geeft aanleiding dit te veronderstellen. Hierin wordt vermeld, dat de heer Jac. Faas uit Lisse deelgenomen heeft aan de Vier Paleizen Tocht en „van Halfweg tot Den Haag aan de kop" van een stoet deelnemers. Dit laatste is de aanleiding van mijn schrijven. Hieruit kan de schijn gev/ekt wor den. dat het rijden van een toer-rit is maar voor de deelnemers gaat ontaarden in een wedstrijd om zo snel mogelijk het uitgezette parcours af te leggen. Ook ten aanzien van het laatste Laatste Berichten Prijsverlaging huisbrandolie Als gevolg van de prijsdalingen op de wereldmarkt, zullen met ingang van maandag 15 juni aanstaande de verkoopprijzen voor enkele aardolie- produkten in Nederland worden ver laagd. De prijs van petroleum voor huis houdelijk gebruik wordt driekwart cent per liter lager, tractorpetroleum wordt 0.40 per 100 liter goedkoper. Verder worden de prijzen voor gas- olie, autogasolie en huisbrandolie 1 met ƒ0,80 per 100 liter verlaagd, ter wijl de verlaging voor dunne stook olie en huisbrandolie 2 0,75 per 100 liter bedraagt. Wij vernemen voorts nog, dat in die gedeelten van het land, waar reeds enigermate op de prijsveran- dering van gasolie werd vooruitge lopen, de algemene verlaging van 0,80 niet volledig zal worden toe gepast. Een Nederlandse zeeman, de heer Hoogl'igt uit Haarlem, opvarende van het SCf brt metende m.s. „Leo- nardt" uit Delfzijl, is gisteren in de Oostzee overboord geva'len en ver dronken. Het gebeurde 25 mijl ten zu;dwesten van het nabij Gotland ge legen eilandje Götska Sandon. Hoog- lugt was op het dek aan het werk, toen hij misstapte en in zee viel. De roerganger, de heer Van Loon uit Harlingen, sprong hem direct achter- ra maar slaag ie er niet in de dren keling te redden, h'j moest zelf ge red worden. Nadat radio Tingstede een nood sein van het sohip had opgevangen steeg een Catslina-vliegtuig op om de zee af te zoeken. Ook de Leonardt" en een schip van de kustwacht te Slite hebben geruime tijd gezocht. Alles was echter vergeefs. Monty's getrouwe kopie in A dam De man, die tijdens de tweede wereldoorlog als dubbelganger van veld maarschalk Montgomery optrad en zodoende de geallieerden grote diensten heeft bewezen, is woensdag op Schiphol aangekomen voor een bezoek van enkele dagen aan ons land. Tijdens dit bezoek zal hij vrijdag o.m. aanwezig zijn bij de première van de film, welke over zijn avonturen is gemaakt. Clifton James staat bier op de trap van het vliegtuig, dat hem naar ons land bracht.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2