Hij stopt ermee Dr. C. J. v. d. Bas winnaar in strijd Ronde- en Platbodems op de Kaag 5650 Uitstekend geslaagd bondsfeest NKGB MAANDAG 8 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Nieuw saneringsplan voor hei betaalde voeibal voorgesteld De voorzitter van de Groningse eerste divisieclub GVAV en oud-be stuurslid van de sectie betaald voet bal van de KNVB, de heer J. Hek man, heeft een nieuw plan ontwor pen om te komen tot een sanering van het betaalde voetbal in ons land. Hierbij heeft de heer Hekman terug gegrepen op zijn voorstel van 1954 om te komen tot vier competities Gedurende twee jaar zal het niet mogelijk zijn een amateurclub in het betaald voetbal op te nemen, maar wanneer de competities van 16 clubs hun beslag zullen hebben ge kregen, zal men met het amateur voetbal tot overeenstemming moeten komen om de landelijke kampioen der amateurs jaarlijks in de gelegen heid te stellen naar het betaalde van zestien clubs, welk voorstel in- I voetbal over te gaan. dertijd echter werd doorkruist doorDe laagst geplaatste club in de de fusiebesprekingen met de Neder- tweede divisie kan dan naar de eer- landse beroepsvoetbalbond. 1 ste klasse amateurs overgaan. In de Het plan beoogt te komen tot één i tweede divisie zal dan ook om pro- ere-divisie, twee eerste divisies en motie en degradatie kunnen worden één tweede divisie, elk van zestien clubs met als uitgangspunt de be staande toestand bij het begin van het sezoen 1960/1961, wanneer er 72 betalende clubs zullen zijn, namelijk 4 x 18 clubs. Wanneer er gedurende twee jaren uit de ere-divisie drie clubs degra deren en twee kampioenen van de eerste divisie promoveren, zal het aantal van 16 clubs in de ere-divisie zijn bereikt. Voor de eerste divisie zou men in twee jaar tot competities van 16 kunnen komen door de vol gende weg te bewandelen: twee kampioenen promoveren naar de ere-divisie (362 34). Drie de graderende ere-divisieclubs brengen het totaal op 37. De twee hoogst ge plaatste clubs uit de tweede divisie brengen het totaal op 39. De num mers 17 en 18 degraderen naar de tweede divisie, alsmede één van de twee nummers 16, totaal vijf clubs. Men heeft dan na een jaar (395) 34 eerste divisieclubs. Door dit systeem nog een jaar door te voeren zal het aantal 32 (2x16) zijn bereikt. Van de tweede divisie gaan de nummers 1 en 2 naar de eerste divi sie, waardoor er totaal zestien over blijven. Vijf uit de eerste divisie brengen het totaal op 21. Door nu de vier laatst geplaatsten naar het amateurvoetbal te doen overgaan heeft men na één jaar dug 17 en een jaar later 16 clubs verkregen. JUNIORENTOURNOOI LENIG EN SNEL Winnaar werd Lugdunum De uitslagen van het te Den Haag gehouden toernooi van Lenig en Snel luidt: Poule A: Excelsior '20Wester kwartier 13; WilhelmusExcelsior '20 25; WesterkwartierWilhelmus 01. Poule-winnaar Wilhelmus, 2. Westerkwartier, 3. Excelsior '20. Poule B: DSSLenig en Snel 03; Lenig en Snel—RVC 1—1; RVC— DSS 10. Poule-winnaar Lenig en Snel. 2. RVC, 3- DSS. Poule C: VredenburchDocos 03; LugdunumVredenburch 10; Do- cosLugdunum 12. Poule-winnaar Lugdunum, 2. Docos, 3. Vredenburch. Hierna volgde de strijd voor de plaatsen op de eindranglijst. De nos. 1 van de poules speelden om de le, 2e en 3e plaats; de nos. 2 om de 4e, 5e en 6e plaats en de nos. 3 om de 7e, 8e en 9e plaats. Finale-poule: WilhelmusLenig en Snel 02; Lenig en SnelLugdunum 11; LugdunumWilhelmus 4O. Totaal: 1. Lugdunum, 2. Lenig en Snel, 3. Wilhelmus. Poule om de 4e. 5e en 6e plaats: WesterkwartierRVC 02; RVC Docos 31DocosWesterkwartier 41; 4e plaats RVC; 5e plaats Docos, 6e plaats Westerkwartier. Poule om de 7e, 8e en 9e plaats: ExcelsiorDSS 0—4; DSSVreden burch 30; VredenburchExcelsior 02. 7e plaats DSS, 8e plaats Excel sior, 9e plaats Vredenburch. Na afloop volgde prijsuitreiking van dit geslaagde tournooi. MOTORSPORT SURTEÉS WON DE SENIOR TOURIST TROFHY De senior Tourist Trophy (500 cc) te Mann is door de Engelsman John Surtees met m.v. A ista gewonnen (425 km. in 3 uur 0 min. 13.4 sec.). Veel spanning leeft de rpce, die vrijdag wegens de slechte weersom standigheden werd uitgesteld, niet gebracht. Surtees na. onmiddellijk na de start de leiding en heeft deze niet meer afgestaan. In de eerste ronde verbeterde hij he* ronde- record (staande start), daarna wer den de tijden door het slechte weer het regende en er stond een straffe wind ongunstig beïnvloed. Voor John Hartle (M.V. Agusta) is deze race minder prettig afgelopen. Hij kwam in de derde ronde toen hij in tweede positie lag t s.\ val. Met een hersenschudding werd hij naar een ziekenhuis vervoerd. Albert „Bud" Neidel, een be kend Stock Car-racer de hardrijderij met oude auto's, die in Amerika zo'n geliefd kijkspel is geworden heeft gezworen nooit meer aan dergelijke eve nementen te zullen deelnemen. Een sensationeel bericht is dit riet. Maar het wordt anders wanneer men bedenkt, dat Nei del dit besluit heeft genomen tijaens een bezoek aan het zie kenhuis van St. Joseph, waarin zijn acht ja-r oude zoon Ronnie Lee zwaar gewond moest wor den opgenomen, nadat zijn va der tijdens het uitleven van zijn hobby op het publiek was inge reden. Tussen die toeschouwers, van wie er 23 werden gewond, s'ond ook Ronnie Lee Neidel gespeeld. Zo deze wenk wordt gevolgd, zal een jaar eerder dan het voorstel, van het bestuur van de sectie be taald voetbal van de KNVB inhoudt, de sanering een feit zijn. Wanneer het doel van 4x16 is be reikt, wil de heer Hekman de pro motie en degradatie als volgt gere geld zien: Jaarlijks degraderen twee ere divisieclubs, wier plaatsen wor den ingenomen door de kam pioenen van de eerste divisie; uit elke afdeling van de eerste divisie degradeert de laagst ge plaatste en de open plaatsen wor den ingenomen door de twee hoogst geplaatste clubs van de tweede divisie; nummer 16 van de tweede divi sie gaat terug naar het amateur voetbal, zo de amateurkampioen wil overgaan naar het betaalde voetbal. AUTOMOBILISME RU DEE WON 8e SLS-RIT. Ru Dee is algemeen worden van de 8e Scheveningen LuxemburgScheveningen-rit. Za terdagmorgen heeft de man uit Was senaar in een voortreffelijk en be heerst gereden slot-klassements- proef op de Boulevard te Schevenin- OLYMPISCHE SPELEN TAIPEH GAAT ACCOORD MET I.O.C. Nationalistisch China blijkt gene gen te zijn de nodige concessies aan het internationale olympisch comité te doen teneinde de olympische zaak voor Formosa te reden. Leden van het olympisch comité in Taipeh, dat onder de naam „Chinees nationaal olympisch comité" van het I.O.C. is geschrapt, hebben verklaard dat het comité geheel accoord gaat met de nieuwe naam „Olympisch comité van nationalistisch China (Formosa)". Zij hopen dat het I.O.C. deze nieuwe naam zal willen accepteren, want men zal in Taipeh onder geen beding de naam willen veranderen in „Olympisch comité van Formosa". Voorts is in de nationalistische hoofdstad bekend gemaakt, dat pre sident Tsang Kai Sjek zioh intensief bezig houdt met de deelneming van zijn land aan de spelen in Rome. Belgisch korfbaltwaalftal won in Assen dank zij strafworp: 5-6 In de laatste minuut van de korf- Men was daarna aan beide zijden balwedstrijd Nederland-België, die zeer beweeglijk, doch het doortas- ter gelegenheid van het 50-jarig be-1 tende spel van de Belgen had meer staan van de Drentse korfbalbond te succes. Mevr. Gerlo bracht de stand Assen is gespeeld, is de beslissing j op 2-1 voor de Belgen. De Neder - gevallen. Scheidsrechter Verbist I landers meenden met hun fantasie rijk spel iets te kunnen bereiken, doch daar vergisten zij zich deerlijk in. Tegen het felle afbrekende spel van hun tegenstanders hadden zij met verre schoten geen succes. Na 13 minuten kwam het derde Bel gische doelpunt. Wagemaker strafte nl. een blunder van Zwaanswijk re soluut af (1-3). Pas na 23 minuten spelen werd de achterstand door kende onze zuiderburen nl. een strafworp toe en zo kwam de Bel gische zege op het laatste nippertje tot stand. Hoewel de Nederlanders in de eerste minuten van de strijd gevaar lijk voor de Belgische korf opereer den werd de score door de Belgen geopend (0-1). Ramaekers was er de maker van en het gebeurde in de derde minuut. Deze voorsprong is echter niet lang door de Belgen behouden. Nauwe lijks was de bal weer in het spel of Janssens van Westerkwartier trof na een snelle doorbraak doel (1-1). Mr. J. D. SCHEPERS TRAD AT ƒ6000 uit toto voor de wedstrijden In Boedapest. Te Utrecht werd zaterdag de jaar lijkse algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Schermbond gehouden, tijdens welke de voorzitter mr. J. D. Schepers, als zodanig af scheid nam van de bond. In de daar door ontstane vacature werd voor zien door de benoeming van de heer G. P. Termohlen. „Ik heb my", zo zei de heer Sche pers in zijn openingsrede, „voor dit jaar niet meer herkiesbaar gesteld, omdat mij bij de vorige verkiezing is gebleken, dat een deel van de bondsleden liever een ander op de voorzittersstoel Jet. Uit die stemming 1 /n n. i VUU1 uiCl. Uit Uit olCilUiliUL Krieken gereduceerd (2-3). Met bleek my duidelilk_ dat ik niet heKt Frans Theunissen verloor mast van zijn ,,UK" Een nieuwe mooie zeildag in 't reeds Het eindresultaat werd tenslotte: goed geslaagde seizoen is gisteren (zon- j 1, Tjalk „Odysseus", stuurm. dr. C. J. dag) aan de reeks toegevoegd door de I van der Bas, in ber. tijd van 1 uur, 18 interessante strijd in de Ronde- en Plat- bodemjachten op de Kagerplassen. Het Kaagbestuur laat telken jare alle soor ten bezitters van wedstrij dj achten aan hun trek komen door deze gevarieerde wedstrijd. Gevarieerd was hij inderdaad, want de tien schepen en scheepjes, die gisteren de strijd tegen elkaar aanbon den, waren wel van geheel verschillend uiterlijk. We zagen er o.m. tjalken, een boeiertje, een Fries jachtje, een Staverse jol, een grundel, twee hoogaarsen en een Lemmeraak. Deze laatste van de oud-Regenboogzeiler Frans Theunissen die de laatste jaren zijn zwarte schip herhaaldelijk op de kagerplassen laat zien, doch waarmee hij blijkbaar weinig harde strijd heeft geleverd. Zo kon het n.l. gebeuren, dat gister middag na de spectaculaire start der gen zijn voorsprong op zijn naaste1 deelnemers bij westenwind naar concurrenten zelfs nog vergroot. Vol.Zweiland gezeild kon worden zonder bewondering zagen de vele honder-1 grote moeilijkheden. Deze begonnen den belangstellenden toe, hoe zijn Chevrolet Impala de grootste wagen van de gehele karavaan rond de pilonnetjes stuurde. In de sportklasse, waarin de min der geroutineerde rijders zijn inge deeld, ging de zege naar de combi natie SmitDe Koek van Leeuwen (Voorburg-Delft). RENAULT DAUPHINE MOSS EN FAIRMAN WONNEN OP NüRBURGRING Stirling Moss heeft zich niet op nieuw laten verrassen. Direct al na de Le Mans-start nam de groene Aston Martin-rijder die de „les van Zandvoort" nog te goed in zijn ge heugen had de leiding in de 1000 km.-race op de Nürburgring Teza men met zijn landgenoot Jack Fair- man heeft de Brit daarna de race vrijwel geheel beheerst.' Slechts in de 23e ronde moesten de Britten hun leidende positie korte tijd afstaan aan de Ferrari van Phil Hill. Toen maakte de wagen, terwijl Jack Fair man aan het stuur zat, van de weg af. Met behulp van een balk en van zijn forse schouders zag de Brit ech ter kans de wagen weer op de baan te krijgen. „De enige beschadiging die de sportwagen opliep werd door mijn schouders veroorzaakt, toen ik de Aston Martin omhoog drukte", verklaarde Fairman even later trots aan de mecano's en hij vervolgde niet minder trots: „ik voelde met zo sterk als Simson Amper vijf ronden daarna kwam Moss, tot grote vreugde van de meer dan 200.000 toeschouwers, weer als leider door. Daarna had Moss, die in de 17e ronde al een pitsstop van an derhalve minuut had gemaakt om banden te laten verwisselen en te tanken, weinig moeite zijn voor sprong te handhaven. Zelfs de om standigheid dat de rode Bolides van Ferrari tijdens de training aanzien lijk sneller waren, kon daar niets aan veranderen. Twee doden bij ongeluk. Voor het begin van de wedstrijd heeft zich nog een ernstig ongeluk voorgedaan, dat aan twee mensen het leven heeft gekost. Toen het circuit nog open was voor het publiek sloeg een Belgische personenwagen in de bocht om en viel op een lager ge legen tent, waarin een Duits echt paar met een vierjarig dochtertje kampeerden. Het echtpaar werd op slag gedood. Het dochtertje liep, even als de twee inzittenden van de per sonenwagen, ernstige verwondingen op. daarna pas en zeker voor de Lemster- aak, want niet lang nadat de eerste boei was gerond en de strijd in de wind een aanvang had genomen, werd de toch heus niet zo sterke wind de „UK"-mast te zwaar en het gevaarte stortte naar beneden, wat voor Theunissen beteken de dat hij al spoedig uit de strijd was. Die strijd was overigens erg ongelijk en niet op de positie der schepen af te lezen. Het verschil in grootte zou deze strijd zonder handicap ook veel te on gelijk hebben gemaakt en zo moest iedere stuurman naar beste weten zijn eigen tijd zeilen en dus had hij slechts strijd te voeren tegen zichzelf, want de in de eerste ronde gemaakte tijd was maatstaf voor de tweede ronde, die be slissend was. Er werd de gewone A-baan van de Kaagwedstrijden gevaren, hetgeen voor twee ronden 16 17 km betekende. De logheid van sommige schepen en de daardoor minder grote wendbaarheid bij de boeien was oorzaak, dat de strijd wel heel erg lang duurde. Konden de kleinere schepen het binnen de vier uur doen, de grotere tjalken en de Sta verse jol overschreden deze tijd nog aanzienlijk. Door de handicap was de strijd tussen de diverse deelnemers voor outsiders, waartoe ditmaal zelfs ook de deelne mers behoorden, niet te volgen. Des te meer spanning heerste er evenwel op de starttoren, waar voorzitter Van der Steur bijna een punthoofd kreeg he berekenen van de uitslag, vooral toen bleek, dat de verschillen maar heel ge ring waren en hij bang was een fout te hebben gemaakt. De oud-12 voetsjollenkampioen A. W. Reyers, die als eerste was gefinisht en wiens gemaakte en berekende tijden dus het eerst waren vastgelegd, bleek van het begin af een goede kans op de eer ste plaats te hebben en toen het laat ste schip, de tjalk van dr. Van der 26 sec., 2. boeiertje „Shaula' stuurm. A. W. Reyyers, in 1.18.42., 3. sloep ,.B2", stuurm. H. S. Poppe. inl. 19.7., 4. hoogaars „Banckert", stuurm. M. C. F. J. Cosijn, inl. 19.38., 5. Fries jachtje „Hommel", stuurvr. mej. H. F. Hageman, in 1.20.1.,6. grundel „Hecha TTT", stuurm. C. H. Smulders in 1.26.24., Staverse jol „Holleblok" stuurm. W. Th. van Werkhoven, in 1.26.34., 8. tjalk „Vrouwe Cornelia", stuurm. W. H. Taconis Jr., in 1.28.49. De Hongaars „Vrouwe Alice", stuurm. r. E. Menten, gaf na één ronde de strijd op. CRICKET De eerste testmatch tussen Enge land en India, die te Nottingham wordt gespeeld, is na de derde dag eigenlijk al beslist. Met nog slechts 7 tweede innings-wickets in handen zullen de gasten meer dan 119 run6 scoren om tenminste een innings nederlaag te ontgaan, zodat hier eigenlijk alleen het weer nog maar redding kan brengen voor de man nen uit India. liiSfft", b"Cht„en.de '"I'"6 batS' ivremge-nuis mei aeeiname lieden de score in de eerste innings dames- en heren-verenigingsteams van 116 voor 3 op 206 all out. Op- nieuw hebben Freddie Trueman, Brian Statham en Alan Moss met hun verraderlijke bowlery de strijd volkomen beheerst. Slechts Dattajirao Gaekwad, de captain van India, zag kans de Engelse bowlers geruime tijd te weerstaan. Hij stond 2 uur 20 mi nuten aan het wicket, doch scoorde niet meer dan 33 runs. Na de lunch werd aan de tweede innings begonnen. Do Engelsen stuur- den hun tegenstanders opnieuw naar standsters, terwijl de Nederlandse heren de wickets. Bij het trekken van de i v®n 7 pun*e" ?p de HTv.ZLT»? s™r/bordt96.vo°I' 4 tenfan B. Stap, Utt TiCrg dieVete aan. Pankaj Roy. in de eerste innings jongeren, ook kampioen G. van Dijk ten met 54 punten top-scorer, leverde op-1 voorbeeld was. Hij turnde als in zijn deze stand kwam de rust. De Belgen waren ook na de her vatting goed op dreef. Door een fraai schot van van der Velde be reikten de 3elgen een 4-2 voorsprong. Doch even daarna antwoordde Mun- nikes (3-4). Voor onze landgenoten kwamen vele kansen, doch deze wer den niet benut. Mevr. Adriaensen (Belg.) wipte de bal na 22 minuten in de korf (3-5). Dit doelpunt moet voor de Nederlanders een stimulans zijn geweest om zich beter te weren. En inderdaad de aanvallen van onze landgenoten werden talrijker en heviger. Eerst was het van Lunteren, die de stand op 4-5 bracht en 10 min. voor het einde passeerde Bos zijn tegenstanders. Met een fraai schot scoorde hij de gelijkmaker (5-5). De scheidsrechter kende in de laatste minuut de Belgen een strafworp toe. Van der Velde maakte er dank baar gebruik van (5-6). Een sensati oneel slot van een wedstrijd, die voor onze landgenoten weinig be vredigend is geweest. Tweekamp Nederland-België De Ned. Kath. Gymnastiekbond heeft het in het afgelopen weekend uitstekend getroffen met zijn vier-jaarlijks bonds feest, want het was in Haarlem deze afgelopen dagen al katholieke gymnas tiek was de klok sloeg. Op verschillen de wijzen heeft de KNGB laten zien waartoe zijn turners en turnsters in staat zijn en het is alles biieen een gran dioos feest voor de organisators gewor den. Na de triomfale intocht-optocht van ongeveer 500 gymnasten, waarbij voor het stadhuis het défilé werd afgenomen door de gemeentelijke autoriteiten, be gon de grote katholieke turn-olymplade in het Krelage-huis met deelname van »s- en heren-verenigingsteams uit streken van het land. Met vrije oefeningen en toestelturnen in verschil lende graden werden de talrijke toe schouwers enige uren aangenaam bezig gehouden, waarna tot besluit van de dag de internationale tweekamp voor dames en heren tegen België plaats vond. Beide ploegen hadden hun beste keuT- turners en -turnsters opgesteld en vin nig is om de eindoverwinning gestre den. De Belgische dames toonden zich met een verschil van twee punten de meerderen over de Nederlandse tegen- nieuw een goede prestatie. Twintig minuten voor tijd werd hij op short leg uitgevangen. Hii had toen 49 runs achter zijn naam staan. Roy had voor zijn innings, die 8 vieren be vatte, ruim 2]/i uur nodig. LCCHCC 4. Een zwak LCC verloor ook zijn derde wedstrijd, dit maal met 82 runs. Het openingspaar van HCC begon een stand op te zetten van 65 runs voor het eerste wicket. Verandering kwam hierin toen bowler W. Crama ut le,u,uB. ui.ar het bieek, dat I aangezet werd en nu tuimelden de Van der Baa hem uiteindelijk nog wickets als rgpe appe s van de boom. zou kloppen, zij het met slechts 16 se- Het bleek dus wel. dat men deze conden verschil. WEDSTRIJDEN VAN DE RZV Zaterdag en zondag zijn op de Kra- lingse plas nationale zeilwedstrijden gehouden, die werden georganiseerd door de Rotterdamsche zeilvereniging. De voornaamste uitslagen waren: Zaterdag: Olympiajollen: 1. C. A. A. Visser, 2. R. H. Rijks. Valkenklasse: 1. C. Veldhuizen. Finnjollen: 1. J. H. H. J. de Jong, 2. W. H. J. v. d. Toorn, 8. A. de Vries. Regenboogklasse: 1. J. Verschoor. Sternklasse: 1. J. v. d. Waal, 2. Steven Blietz, 3. J. A. ten Bokkel Huinink. 12-Voetsjollen A: 1. F. A. Daniëls, 2. J. W. v. Weel, 3. L. H. de Goederen, 4. J. J. van 't Hoogerhuys. Vrijheidsklasse A: 1. C. Neleman, 2. H. v. d. Spek, 3. W. F. Frankhuizen. 16-M2-klasse A: L J. v. Rietschoten, 2. H. Molenaar, 3. J. Nederveen, 4. Jac. de Jong. Zondagmorgen. Olympiajollen: 1. B. Tournier, 2. F. van Meizen. Valkenklasse: 1. H. Jamin, 2. mej. A. Wielders. Finnpollen: 1. J. H. H. J. de Jong, 2. W. H. J. v. d. Toorn, 3. J. A. de Boer. Regenboogklasse: 1. A. Gebuis. Sternklasse: 1. J. v. d. Waal, 2. S. Blietz, 3. J. A. ten Bokkel Huinink. 12-Voetsjollen A: 1. J. J. van 't Hoo gerhuys, 2. F. H. Daniels, 3. M. C. v. Spek, 4. L. H. de Goederen. Vrijheidsklasse A: 1. C. Neleman, 2. v. d. Voorden, 3. F. Frankhuizen, 4. M. J. Vermeulen. 16-M2-klasse A: 1. J. G. v. d. Bosch, 2. J, Nederveen, 3. H. Molenaar, 4. Jac. de Jong. Zondagmiddag. Olympiajollen: 1. C. A. A. Visser, 2. R. H. Rijks. Valkenklasse: 1. H. Jamin, 2. A. J. v. Benten. Finnjollen: 1. J. H. H. J. de Jong, 2. J. A. Verkuylen, 3. A. de Vries. Regenboogklasse: 1. J. Verschoor. Sternklasse: 1. I. v. d. Waal, 2. S. Blietz. 3. C in 't Veld. 12-Voetsjollen A: 1. F. H. Daniëls, 2. L. H. de Goederen, 3. J. J. van 't Hoo gerhuys, 4. J. W. van Weel. Vrijheidsklasse A: 1. C. Neleman, 2. W. F. Frankhuizen, 3. W. J. Vermeulen, 4. F. H. W. Olland. 16-M2-klasse: 1. J. Nederveen. 2. Jac de Jong, 3. A. A. Taselaar, 4. Cock Bij kerk. beste Jaren en bracht heel wat punten op het scorebord voor zijn ploeg. De uitslagen van de tweekamp wer den tenslotte: NederlandsBelgië dames 172.2174.2 pnt. Nederland—België he ren 228.5221,5 pnt. Het gymnastiekfeest werd gistermor gen voortgezet met een H. Mis op het EDO-terrein. opgedragen door de natio nale sportadviseur, rector P. J. Boy mans. Rond half één volgde de opstelling van de mars-optocht door Haarlem's binnenstad naar het EDO-terrein, al waar tegen de achtergrond van veel kleurige vlaggen en vaandels de gym nasten een spel van ritmische gymna stiek ten beste gaf. dat er wezen mocht Zo werd er op tien bruggen tegelijk ge- bowler te laat in het strijdperk had j werkt door verschillende clubs, er gebracht, Binnen één uur na de lunch had den alle HCC'ers nu hun beurt ge had en was het totaal van HCC 126 all out. Onze vroegere stadgenoot mr. Geertsema scoorde 24 runs, maar hij deed hier meer dan twee uur over. F. Koen scoorde 54 doch werd 5 maal gemist. Slecht werd er echter door LCC niet gefield, vooral Beek man met drie catches was goed. W. Crama had de voortreffelijke cijfers 7 voor 19, M. den Hoed 357. LCC-innings was daarna één misère, want voor 44 hadden allen hun beurt gehad en had alleen F. Hop (18) laten zien hoe het moest; de rest faalde hopeloos. Volgende week in de thuiswed strijd tegen Krekels hoopt LCC ein delijk volledig te zijn. Nu, zonder de gebr. Kantebeen, was het te zwak. ConcordiaAjax (Leiden). Voor de tweede klasse E van de KNCB is gisteren gespeeld de wedstrijd Con cordia (Delft)—Ajax (Leiden). Ajax won met 107 runs. De score was: Con cordia 37 all out. Ajax 144 all out. JUDO FILMPROPAGANDA-AVOND. Zaterdagavond werd onder matige belangstelling in de foyer van de Stadsgehoorzaal een Japanse Judo film vertoond door sportschool „Lei den" uit Leiden van „De Master of Judo" Mifune 10e dan Deze 76-jarige en 55 kg. wegende Japanner, instruc teur van de Kodokwan in Japan, liet in deze film een judo techniek-de monstratie zien, waarover het publiek zich verbaasde. In zijn competitie speciaal tegen meerdere prominente buitenlandse judoka's toonde hij een bijna feilloze verdediging en balans, gepaard aan een zo grote technische vaardigheid, waardoor hij inderdaad met zijn tegenstander speelde, het geen de belangstellenden een groot gevoel van diep respect afdwong en eens temeer bewees wat men door een grondige beoefening van judo kan bereiken. ren algemene vrije oefeningen, tafel- springen, lange mat, ritmische oefenin gen, kortom van alles wat de gymna stiek aan schoons bij elkaar kan bren gen. Het slot werd gevormd door een massale knotsoefening onder bekwame leiding van mej. Riek van der Velden. Na afloop volgde de prijsuitreiking, waarbij de voorzitter, de heer Hoeyma- kers, bijzondere dank uitsprak tot mej. v. d. Velden voor haar prachtig werk als leidster. Tenslotte nog de diverse uitslagen: Dames vierkamp: A-klasse: 1. Ona Eindhoven; 2. Durfal, Breda. B-klasse: 1. St. Josef, Arnhem, 2. Orion, Apeldoorn; 3. Virtus. Velp; 4. DEKO, Arnhem; 5. VIOS, Castricum; 6. Union, Remkum. C-klasse: 1. ONA 2. Eindhoven; 2. Kwiek. Breda; 3. UNA, Almelo; 4. Exc Wilskracht. Oosterhout, 5. FIER. Breda; 6. OBK, Moerdijk; 7. Fortissimo, Ede. Heren vierkamp: A 1. Furenthela Voe- rendaal, 2. Don Bosco, Brunssum; 3. St. Josef, Arnhem, 4. Orion, Apeldoorn. B: 1. ANU, Almelo. C: 1 Crescendo, Soestdijk; 2. OBK Moerdijk; 3. FIER, Breda; 4. Fortissimo' Ede. SCHAATSENRIJDEN HET CONGRES VAN DE I.S.U. Onze landgenoot H. Roos, voorzit ter van de technische comissie hard rijden lange baan van de K.N.S.B is zaterdag op het congres van de I.S.U. in Tours (Frankrijk) ook ge kozen tot president van de technische commissie hardrijden van de inter nationale bond. De heer Roos was reeds lid van deze commissie. Op hei congres werden ook de data en pLiat- sen voor de verschillende Europese en wereldkampioenschappen vast gesteld. De I.S.U.-kalender ziet er als volgt uit: 23 en 24 Januari 1960 in Oslo, Europees kampioenschappen hardrij den heren; 6 en 7 februari Goïteborg, wereldkampioenschap hardrijden da mes; 6 en 7 februari, Davos, wereld kampioenschappen hardrijden heren; 4 tot 7 februari München of Garmisch Partenkirchen, Europese kampioen schappen kunstrijden; 2 tot 4 maart Vancouver, wereldkampioenschappen kunstrijden. vertrouwen lieb van de gehele bond en naast andere persoonlijke rede nen, heeft dit mij doen besluiten, mij niet meer herkiesbaa» te stellen". Een prettige mededeling was, dat aan dit jaar te Boedapest te houden wedstrijden om de wereldkampioen schappen schermen kan worden deel genomen, dank zij een gift van f 6000 van de K.N.V.B. uit de totopot. De deelneming is daarom zo be langrijk, omdat de resultaten van Boedapest vrijwel beslissend zullen zijn of de schermers al dan niet in 1960 naar Rome zullen gaan. Een dringend beroep werd op de leden gedaan om door vrijwillige betaling van een gulden mee te helpen die eventuele uitzending naar Rome mo gelijk te maken. Staande de vergadering zegde de KOOS (Kon. onder-officiers scherm bond) hiervoor ƒ50.toe. Bij de daarna gehouden stemming werd de heer G. P. Termohlen uit Den Haag met algemene stemmen tot voorzitter bcncemd. Na deze verkiezingen werd mr. J. Schepers (Huis ter Heide) op voorstel van de heer Kuypers en on dersteund door de gehele vergadering tot ere-voorzitter benoemd. NED. PLOEG VOOR DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN Het team, dat Nederland zal ver tegenwoordigen bij de wereldkam pioenschappen schermen, welke van 13 tot en met 25 juli te Boedapest worden gehouden, is thans samenge steld. Deze ziet er als vclgt uit; Dames, floret: Elly Botbijl, Nina Kleyweg, Lenie Kokkes-Hanepen, Mary Meyer-van der Sluis en Danie van Rossem. Er zal nog een reserve worden aangewezen. Sabel: Van Beem, Engeberts, Hei denrijk, Haenen, Hardolus en Tan. Er zal zowel aan equipe- als in dividuele wedstrijden worden deelge nomen. De K.N.A.S.B. heeft besloten geen degenschermers af te vaardi gen, aangezien het in de bedoeling ligt deze in de komende maanden in sterk bezette tournooien, die in het westen zullen worden gehouden, te testen voor de olympische spelen. NEDERLANDSE SABREURS WONNEN VAN BELGIë De sabeltrainingswedstrijd tussen Nederlandse schermers, die zich op de olympische spelen voorbereiden, en een Belgische sabel-equipe, welke te Breda is gehouden, is door de Ne derlanders gewonnen op touché's. Beide partijen noteerden 18 over winningen. Nederland ontving echter 140 treffers tegen België 158. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE NOORDWIJK Voor de landenwedstrijd Nederland West Duitsland (dames), die zaterdag 13 juni in het kader van de internatio nale schermwedstrijden van Parade et Riposte wordt gehouden, zijn de beide teams als volgt samengesteld: Neder land, Nina Kleyweg, Lenie Kokkes— Hanepen en Danie van Rossem. W. Did: mej. Berndt, mevr. Hohlë, Helga Mees en Heidi Schmid. ATLETIEK Tijdens atletiekwedstrijden te Comp- ton in Californeë heeft de Amerikaan al Cantello het wereldrecord speerwer pen heren verbeterd en gebracht op 86.03 meter. Het oude record stond se dert 26 november 1956 met 85.71 meter op naam van de Noor Egil Danielsen. FREDER1KS WON 35 KM-LOOP TE DEVENTER De door de atletiek, en voetbalver eniging Daventria georganiseerde 35 km loop, welke de deelnemers deels door Deventer en deels door Diepenveen voerde, ls door Frederlks (Daventria) gewonnen in 2 uur 4 min. 28.5 sec. De uitslag luidde verder: 2. Bleeker (Ly- curgus, Krommenie) 2.09.45; 3. Smit* (AAV '36, Alphen aan den Rijn) 2.13 33; 4. van de Sande (Mlchaelis, Best) 2.18.36; 5. Marsman (Daventria, Deven ter) 2.19.33; 6. Van der Made (Olympla, Alkmaar) 2.21.51. Tijdens atletiekwedstrijden in Boeda pest heeft de 27-Jarlge Hongaar Joszef Szecsenyl met een worp van 58.33 me ter het Europees record discuswerpen verbeterd. Het oude record stond sinds 4 weken op naam van de Europese kam pioen Edmund Platkowski (Polen), die op 10 mei ln Warchau tot 57.89 meter kwam. De beste prestatie van Szec senyl tot nu toe was 57.15 m. WEDSTRIJDEN VAN „HOLLAND" Op woensdag 10 juni 's avonds 7 uur organiseert de AV Holland in de Leid- se Hout haar JaarllJl c nationale avond wedstrijd, op zondagmiddag 14 Juni de regionale baanwedstrljden, op zaterdag middag 27 Juni de regionale jeugdwed strijden en op dinsdagavond 7 Juli re gionale estafette-wedstrijden onder aus piciën van het District Zuid Holland van de KNAU.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9