Sportuitwisseling tussen Amersfoort, Delft en Leiden Spootwijk gal Bodegraven geen kans en won verdiend met 6 0 MAANDAG 8 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Beslissende uiislag kreeg zaterdag dezelfde volgorde De jaarlijks terugkerende sport uitwisseling AmersfoortDelftLei den, die zaterdag j.l. te Amersfoort werd gehouden is niet op alle onder delen een zuivere krachtmeting ge worden tussen de sterkste vertegen woordigingen van genoemde steden. De oorzaak hiervan is o.a. gelegen in het feit, dat voor de zaalsporten de datum tamelijk ongelukkig was gekozea, maar vooral doordat zowel Het Leidse waterpoloteam had tegen de Amersfoort: e AZ en PC-ers geen, maar dan ook geen schijn van kans. Met 100 werden onze stadgenoten uit het water geveegd. Ook tegen Delft zagen onze polo-ers geen kans een doelpunt te scoren. Wel moesten zij in deze wedstrijden 5 tegendoelpunten incasse. m. De dames-polosters verging het al niet veel beter. Met 52 en 60 werd bij de Leidse handballers als de resp. van Delft en Amersfoort ver- Leidse en Amersfoortse volleyballers loren. promotiewedstrijden van de vereni- Jammer was dat door een fout in gingsteams een sterke afvaardiging onmogelijk maakten. De volleybal afdeling zag door eerstgenoemde reden' zelfs geen kans een volleybal afvaardiging naar Amersfoort te zen den. Desondanks heeft de uitwisse ling, opgezet met de bedoeling de reeds gekweekte vriendschapsbanden te onderhouden en het publiek van spannende wedstrijden te laten ge nieten, volledig aan haar doel beant woord. Tot het einde van de dag toe is men in het onzekere gebleven wie deze keer de overwinning zou beha len. Uiteindelijk bleek Amersfoort met 13 punten de sterkste, >p de voet gevolgd door Delft met 12'/» punt, terwijl Leiden met 9'/» punt de derde en laatste plaats bezette. In de middaguren werden op ver schillende velden en in diverse zalen van de stad een groot aantal wed strijden gespeeld, terwijl in de avond uren in een tjokvolle Markthal de beslissende ontmoetingen op de on derdelen turnen, judo en volleybal plaats vonden. Handbal. Het Leidse handbal team, bij afwezigheid an H.V.L. 1 samengesteld uit spelers van H.V.L. 2 en 3 moest zowel in Amersfoort als Delft, resp. met 105 en 76 hun meerderen erkennen. Desondanks heeft Leidens tweede keus in beide wedstrijden heel goed partij gegeven, waarbij vooral de nederlaag tegen Delft maar aan een zijden draadje heeft gehangen. De damesploeg sa mengesteld uit speelsters van H.V.L. en S.V.L.V., zag kans om Amersfoort met een 10 nederlaag terug te wij zen. Tegen de snelle en schotvaar- dige Delftse speelsters speelsters wa ren zij echter niet opgewassen 53. Korfbal. De Leidse junioren wa ren zowel tegen Amersfoort als Delft uitstekend op schot. In de 40 zege op Amersfoort had vooral Mary Stolp van Pernix met 2 prach tige doelpunten een groot aandeel. In de strijd tegen Delft deed een doelpuntenhonger de bal 12 maal in de Delftse korf verdwijnen, waar tegenover de Delftenaren slechts 1 treffer wisten te plaatsen. Het spelen van 2 wedstrijden ach ter elkaar is voor de senioren fnui kend geweest. Werd op !.et nippertje met 32 van Amersfoo/t verloren, de vermoeidheid was er de grote oorzaak van dat Delft met 81 over onze stadgenoten zegevierde. Judo. Op dit onderdeel stak Amersfoort met kop en schouders boven zyn tegenstander uit. In de strijd Leiden- Amersfoort zagen al leen Wittebol met een houdgreep en de Graaf met een prachtige 3e schou derworp kans de volle winst te be halen. Jungslagen en Zitman stre den hun partijen onbeslist, ce overige partijen gingen voor Leiden verloren. Stand na de middagpartijen 3070. Na de avondpartijen LeidenAmers foort 4080. De strijd DelftLeiden bracht "voor onze stadgenoten na de middagpaitijen een nog ongunstiger resultaat: Delft 75, Leiden 15 punten. De avondpartijen leverden echter nog twee overwinningen op zodat hier de eindstand erd 7535. In de avondpartijen kwam -en van de Delftse judokas o ongelukkig op het hoofd terecht dat hij enige tijd bui ten bewustzijn bleef. Gelukkig kon hij per taxi naar zijn woonplaats worden vervoerd. Turnen. Op dit onderdeel heb ben vooral de Leidse dames voor treffelijk werk laten zien. Zowel, op de toestellen als bij de ensemble oefeningen haalden zij, volkomen verdiend, de volle winst binnen. Jammer dat de heren door een derde plaats, in de totaaluitslag de overwinning aan Delft lieten, met een verschil slechts van 8,2 punt. Na de avondoefeningen ringen moch ten de Leidse meisjes Ria Prins en Fransje van Deursen een ware ovatie van een enthousiast publiek in ont vangst nemen. De ensemble-oefening van de Leidse dames, een technisch de organisatie de zaak hier aanvan kelijk in het honderd dreigde te lo pen. Doordat in het begin de geluids installatie niet werkte duurde het enige tijd voordat de polowedstrijden konden beginnen. Deze .noesten toen achter elkaar orden afgewerkt, maar desondanks kwam het einde pas ver over tijd. Volleybal. Een door het niet meespelen van de Katigeroe-meisjes. deerlijk verzwakt dames-team heeft buiten alle verwachtingen kans ge zien het technisch betere Amersfoort met 32 de overwinning te ontfutse len In de laatste set hebben zij de winst voor een groot deel te danken aan de enthousiaste toejuichingen van de Leidse aanhang. Met 1416, 15—11, 13—15, 15—12 en 15—8 zorg den de Leidse meisjes voor 'n prach tig succes. Direct na 't begin van de junioren- wedstrijd bleek al spoedig dat de verzwakte Leidse ploeg geen schijn van kans zou hebben tegen de prach tig volleyballende Amersfoorters. Jammer was het dat deze wedstrijd werd geleid door een volkomen on deskundige scheidsrechter, waardoor de angst om te spelen bij onze jon gens er de oorzaak van was dat ont stellend veel onnodige fouten wer den gemaakt. Alleen in de 3e set wisten onze jongens in een gelijk op gaande strijd met 1513 de winst te behalen. De overige sets moesten zij resp. met 157, 158 en 164 aan de Amersfoorters laten. Als besluit van deze sportuitwisse ling traden de A-teams van Leiden en Amersfoort tegen elkaar in het veld. Het is een boeiende strijd ge worden, die staaltjes van prachtig volleybal te zien gaf, doch waar een niet ingespeelde Leidse ploeg met 30 de eer aan de Keistadbewoners moest laten. Vooral in de eerste set bleek overduidelijk dat onze jongens niet op elkaar waren ingespeeld, want met 153 verloren zij deze set. In de 2e en 3e set draaide het al heel wat beter, doch ook in deze sets zegevierde Amersfoort 1614, 1510. Atletiek. Niet voor de punten- lijst tellende, werden voor de eerste maal invitatie-atletiekwedstrijden ge houden. Leiden moest echter op dit nummer verstek laten gaan. Een uitzonderlijk goede prestatie werd geleverd door de Amersfoorter Karei van Luit die voor de 100 m. op een grasbaan slechts 11,3 sec. nodig had. De Olympische estafette (800, 400, 200 en 100) werd een over winning voor Amersfoort, gevolgd door Delft en Amersfoort-B. Amersfoort won deze ontmoeting met 96 punten, Delft behaalde 69 punten. De uitslagen van de stedenwed- strijd Amersfoort-Leiden-Delft zien er als volgt uit: TOTAAL KLASSEMENT UVS SPEELDE GELIJK IN BERLIJN. De Leidse tweede divisieclub UVS heeft in West-Berlijn een wedstrijd gespeeld tegen Spandau. De wed strijd eindigde onbeslist: 11 na een doelpuntloze ruststand. Het Leidse doelpunt werd gemaakt door Goo- sen. ARUBA KAN ELINKWIJK NIET ONTVANGEN. Opnieuw is de Westindische tour- née van Elinkwijk in gevaar gekomen. De Arubaanse voetbalbond heeft me degedeeld de Utrechtse ere-divisie- club wegens de hoge kosten niet te kunnen ontvangen. Daardoor zal de trip naar de Ne derlandse Antillen geen doorgang vinden. Of de reis naar Suriname nu ook niet zal doorgaan, is nog niet bekend. Het bericht heeft by Elink wijk grote teleurstelling verwekt. Het is mogelijk, dat de Surinaamse organisatoren thans eveneens terug schrikken voor de financiële konse- kwenties, die nu geheel voor hun re kening komen. A L D Handbal 2 1 3 Korfbal 1 2 3 Judo 3 1 2 Volleybal 3 2 0 Zwemmen/polo 3 l'/t lVt Turnen 1 2 3 Einduitslag 13 9 V» 12V« Uitslagen onderdelen: Handbal. Dames: AmersfoortLei den 01, LeidenDelft 35, Delft- Am ersfoort 33; heren: resp. 105, 6—7 en 11—15. Korfbal. Jeugd: AL 04, LD 121, DA 21; senioren: AL 3—2, U-D 1—6, D—A 3—2. Judo: LA 4086, A—D 85—30, L35—75. Volleybal. Jeugd: AL 31, (15 7, 15—8, 13—15, 16—14); dames: A—L 2—3 (16—14, 11—15, 15—13, 12—15, 815); heren: A—nL 3—0 (15—3, 16—14, 15—12). Turnen. Dames: Leiden toestellen 244.45 pt. Ensemble 55.00 totaal 299.45; Delft resp. 235.45, 49.40 en 284.75, Amersfoort resp. 217.35, 44.40 en 261.75; heren: Delft 203.20, Amers foort 199, Leiden 180.30. Zwemmen: 1. Amersfoort 1438 pnt., 2. Leiden 1453.4 pnt., 3. Delft 1493.6 punten. Waterpolo. Dames: AD 31, L D 25, AL r -0; Amersfoort 4 pnt., Delft 2pnt., Leiden 0 pnt. heren: A—L 10—0, LD 0—5, A—D 7—2; Amersfoort 4 pnt., Delft 2 pnt., Lei den 0 pnt. Lisse kwam tegen 's Gravenzande niet verder dan 'n gelijk spel: 1-1 Vergezeld van ruim 500 Lisse-sup- plaatste (11). Lisse trachtte nog porters trok Lisse naar 's-Graven-even door te zetten en direct hierna zande voor de 2de promotie wed-1 dachten wij, dat de gasten de leiding DAAROM is MciM.otte 3x beter! (Advertentie) strijd naar de 3de klasse. Onder leiding van scheidsrechter Gorissen stelden beide ploegen zich volledig op. Al direct kon men zien, dat de zenuwen een grote rol speel den, vele ballen werden half ge raakt of slecht geplaatst. Er werd echter in een hoog tempo gespeeld met beide doelen om beurten in ge vaar. Na 10 minuten brak de linksbui ten van de thuisclub goed door, loste een harde kogel, welke door de krui sing van lat en staander werd ge keerd. Direct nam Lisse de aanval over, A. Bor» vuurde een harde ko gel op doel, waarbij de doelman het leer keerde, maar niet goed kon weg werken en bij een volgend schot moest de doelman een tijgersprong maken om de bal in zijn bezit te krij gen. Het eerste doelpunt ontstond na een kwartier. Een zwak moment van de linkshalf van Lisse, gaf de rechts buiten van 's-Gravenzande de gele genheid om goed voor te zetten, de midvoor ving de bal op en onhoud baar voor doelman Baak verdween de bal in het doel (10). Lisse liet zich niet ontmoedigen, de voorhoede werd steeds actiever, de verdediging van de thuisclub kreeg bet zwaar te verantwoorden, maar voorlopig wist deze zich te handha ven, totdat 10 minuten voor de rust Lisse een corner kreeg te nemen. Hieruit ontstond een kleine doelwor- steling, waaruit A. Bon met een kalm tikje de gelijkmaker in het net ONGELUK BIJ JUBILEUM WEDSTRIJD. De jubileum wedstrijd van Scheve- zeer moeilijke knots-oefening, werd ningen Holland Sport, dat gistermid- zouden nemen, maar de harde kogel van A. Bon leverde niets op en met deze 11 stand was de eerste helft verstreken. Tijdens de pauze bracht de mu ziekvereniging uit 's-Gravenzande enige pittige marsen ten gehore, waarna de tweede helft begon met een verwoed offensief van de thuis club, zodat de Lisse-verdediging eni ge tijd een zware druk te weerstaan had. Lisse bepaalde zich tot enige zeer scherpe aanvallen, welke vol gevaar voor het doel van de thijis- club waren, maar door het goede werk van de doelman leverden deze niets op. Een kwartier voor het einde kwam J. Elfering in goede schietpo sitie, maar de keeper redde prima, doch de grootste kan3 voor het win nende doelpunt kwam 8 minuten voor het einde, toen de verdediging van 's-Gravenzande voor vermeend buitenspel bleef staan en de scheids rechter liet doorspelen. Een Lisse- speler kwam alleen voor de doelman, maar het schot was te zacht om suc ces te hebben. Hoe beide partijen ook zwoegden, de spanning steeg ten top, doch een doelpunt bleef uit. Met een verdeling der punten eindigde deze in prima verstandhouding gespeelde wedstrijd. Zo goed Bodegraven vorige zondag de promotiecompetitie heeft ingezet, zo slecht heeft zij het er gisteren af gebracht. In de uitwedstrijd tegen Spoorwijk kregen de rood-zwarten vrijwel gedurende de gehele wed strijd geen been aan de grond en de smadelijke nederlaag was tenslotte verdiend, te meer waar Bodegraven zelfs geen kans zag, ook maar één tegenpunt te scoren. De eerste aan vallen waren direct voor Spoorwijk en resulteerden in een corner, welke werd weggewerkt. Doch in de zeven de minuut zou een kogel van A. Boelen doel hebben getroffen, indien de deklat Spoorwijk niet te hulp was gekomen. Uit een tweede corner van Spoorwijk werd de bal hoog over ge schoten. Spoorwijk bleef sterk aan vallen en Bodegraven kwam er door gaans niet aan te pas. Doch ook bij Spoorwijk stond eenmaal de deklat een doelpunt in de weg. Succes kon echter niet uitblijven en in de 20ste minuut gaf midvoor Toornburg Spoorwijk de leiding door van korte afstand onhoudbaar te scoren. Bode graven werd geheel op eigen helft teruggedrongen, doch slaagde er tot de rust in, de achterstand tot 1-0 te beperken. Wie gedacht had, dat Bodegraven na de hervatting met het windvoor- deel het nog wel zou plooien, kwam bedrogen uit. Reeds na 5 minuten zag de goed doorlopende midvoor Toornburg kans, wederom van korte afstand Voordouw kansloos te pas seren en voordat er een kwartier was verstreken, had Spoorwijk de voorsprong reeds tot 5-0 opgevoerd. Eerst was het de naar rechts afge zwenkte midvoor Toornburg, die met een diagonaal schot zijn derde doelpunt scoorde, waarna nog geen minuut later uit een prachtig opge zette aanval van de voorhoede van Spoorwijk rechtsbinnen Koers de stand op 4-0 bracht en tenslotte Borgmeijer met een vliegend schot Voordouw geen schijn van kans gaf. Hoewel de thuisclub het toen verder wat gemakkelijker opnam, zag Bode graven toch geen kans, het doel te vinden en het verbaasde tenslotte niemand, dat de linksbuiten van Spoorwijk het halve dozijn volmaak te. De overigens door beide partijen uitermate sportief gespeelde wed strijd bood toen weinig aantrekke lijks meer. Wil Bodegraven haar kans behouden, dan zal er heel wat beter gespeeld moeten worden, dan in de ze wedstrijd het geval is geweest. OM DE KNVB-BEKER VW heeft zich zaterdag door een 5-1 zege op Zwartemeer geplaatst voor de halve finale van het tour- nooi om de KNVB-beker. WOENSDAG 10 JUNI: HALVE BEKERFINALES. Het programma voor de halve eind strijden om de KNVB-beker is als volgt vastgesteld: Woensdag 10 juni: VWRapid JC in het Goffert-stadion te Nijme gen en ADO—Sparta in Den Haag. Nederlands-Belgisch Limburg 30 Het elftal van Nederlands Limburg heeft zaterdag in de wedstrijd voor de Coepe Coenegracht te Sittard met met 3-0 van Belgisch Limburg ge wonnen. Al gauw na de aftrap werd het duidelijk, dat de Belgische aanvals- linie tegen de sterke verdediging der Limburgers weinig kansen zou krij gen. Door snelle aanvallen werd de achterhoede van de gasten, waarin stopper Schroyens geen vat kon krij gen op Rutten (MVV), herhaaldelijk voor grote problemen gesteld. In de derde minuut plaatste Gruysen (Sit- tardia) de bal laag voor het doel, UITSLAGEN KON. NED. VOETBALBOND. (Amateurs). Om het kampioenschap van Neder land: GoudaESCA 22. Promotie 2e-le klasse in West I en West II: Baarn—HRC 1—1; VFC— SVW 2—2. Promotie 3e-2e klasse: HION Overmaas 2-5; TYBBExcelsior 01. Derde klasse A: VoorburgLugdu- num 33. Promotie 4e-3e klasse: Spoorwijk Eodegraven 60; 's-Gravenzande Lisse 11. De standen op de diverse fronten zijn thans: Promotie naar eerste klasse West I - West H. SVW 4 2 11 11—8 5 HFC 4 2 11 4-3 5 Baarn 4 12 1 67 4 VFC 4 0 2 2 4—7 2 Promotie naar de 2e klasse. Excelsior '20 2 2 0 0 4—1 4 Overmaas TYBB HION 2 0 1 0 6—3 1 1 1—2 0 2 3—8 Promotie naar de 3e klasse. Lisse 2 110 4—1 3 Spoorwijk 2 10 1 63 2 Bodegraven 2 10 1 37 2 's-Gravenzande 2 0 11 24 1 LEIDSE VOETBALBOND. Beslissingswedstrijd kampioenschap Afd. n. MMO—UDO 1—0. waarna Adang (Sittardia) onhoud baar inschoot (1-0). Toen de scheidsrechter in de 40e minuut bij een een handsbal terecht de voordeelregel toepaste, schoot Um- mels (MVV) raak (2-0). In de tweede helft waren de Lim burgers over de gehele linie toonaan gevend. Reeds in de derde minuut schoot Ummels hard in, Dignef stop te het schot wel, maar kreeg de bal niet onder controle, waarna Van der Wey scoorde (3-0). In de laatste 40 minuten was het een zeer eenzijdig duel tussen de verdediging van de gasten en de aanvalslinie van de Lim burgers. Doelman Dignef, die in een schittererende vorm stak, maakte echter geen fout. Jolly Peter won de Ned. Derby op Duindigt in recordtijd Trots stapte Jolly Peter door de pad- doek. Trainer Riem liep er nerveus bij rond. „Zag je hoe groot dat gat was. Ik dacht, Henk wat doe je nou. dat haal je nooit meer". Voor hij gelegenheid kreeg verder te spreken moest Riem weer handen schudden. Eigenaar Fro- wein stond er glunderend zij. Zijn paard had zojuist met een fantastische eindsprint de 31e Nederlandse derby ge- De jaarlijkse derby van Duindigt is ge wonnen door „Jolly Peter" met H. J. van der Kraats, op de foto nog in laat ste positie. wonnen. Een race met een eerste prijs van van 5000 gulden. Jockey Henk van der Kraats behaalde er zijn vierde overwinning in het grootste rengebeu- ren van het jaar mee. Overigens heeft de zege van favoriet Jolly Peter lange tijd erg onzeker gele ken. Vandaar die begrijpelijke opwin ding van trainer Riem na afloop. Het publiek kwam er niet over uitgepraat. Ja, dit was de mooiste derby van de laatste jaren. Wat een paard en welk een eindsprint. De start was voor Albanas en voor Jolly Peter's grootste bedreiging Mari- alva II. Toen het veld voor de eerste maal langs de tribunes kwam, lagen deze beide paarden en de stayer Ignatius op kop. De gele buizen met de grote groe- op magistrale wijze uitgevoerd Met goede opbouw en royale zwaaien, met zeer goede rompbeweging en met een prachtige aanpassing aan de muziek, was dit nummer een lust om te zien voor kenner en leek. In het De.ftw-e nummer trof men teveel balletvormon en te/col her halingen, terwijl ook de muziek niet altijd klopte met de bewegingen. Bij de Amerfoorts hoepeloefenin gen waren de bewegingen niet totaal, het waren narenoeg alleen arm zwaaien, terwijl cok de afwerking veel te wensen overliet. Zwemmen/waterpolo. Bij de zwemnummers werd de toon aange geven door Amersfoort, zij het dat Leiden slechts rr.et gering verschil op de tweede plaats beslag wist te leggen Aangezien persoon''jke pres taties uw versla'"ever niet bekend zijn, kan hij hier hela«.s niet uitvoe riger Oy ingaan. dag op Houtrust ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan, tegen de Duitse vereniging Bochum SV speel de, heeft voor twee spelers een on prettige afloop gehad. In de eerste helft, na ongeveer een half uur spe len, kopten rechtsbuiten Moreels en rechtsbinnen-gastspeler Dahrs (BI. Wit) gelijktijdig naar de bal. Hun hoofden raakten elkaar en beide spe lers moesten per ambulance naar een ziekenhuis worden overge bracht. Een medisch onderzoek wees uit, dat zowel Dahrs als Moreels een hersenschudding had opgelopen Dahrs kon per taxi naar zijn woning in Amsterdam worden vervoerd. Mo reels zal voorlopig in het ziekenhuis moeten blijven. Van bestuurszijde van SHS verna- men wij voorts, dat het vrijwel zeker is, dat gastspeler Dahrs, die in het eerste half uur zeer goed heeft ge speeld, volgend seizoen voor de i Haagse vereniging zal uitkomen. ne klavervier van Henk van der Kraati ep zijn stalgenoot de Engelsman Gar- nngton (sir Carston) wapperden nog ergens in de achterhoede op een flinke afstand van de leiders. Zou de door iedèreen als winnaar getipte Jolly Pe ter dan toch verliezen, was de lange afstand van 2400 meter dan toch te zwaar voor hem? Het leek er wel op, want aan de overzijde verloor het paard nog meer terrein, de voorsprong van de steeds uitlopende Marialva bedroeg tien tallen meters. Tot de voorlaatste bocht. Wat er toen gebeurde bracht de zesdui zend toeschouwers waaronder zich mi nister van Marijnen en vrijwel onop gemerkt prinses Irene bevonden, van hun plaatsen. Van der Kraats nam Jolly Peter even terug, sprong toen buiten om langs de concurrentie en stormde met een enorme vaart Marialva achter na. Zienderogen liep hij op de vluch teling in. Delbrassine keek om en maan de zijn merrie tot nog meer spoed. Te vergeefs. Steeds meer naderde Jolly Pe ter en al ver voor de finish schoot de sehhnmelhengst Marialva Voorbij. Toen pas verslapte „Jollies" eindsprint enigs zins. Met vele lengten voorsprong liet van der Kraats het paard door de finish dryven. Vier keer was Jolly Peter in 1959 gestart, viermaal ook had de hoog op de benen staande hengst gewonnen. De tijd van 2 min. 37 sec. was een nieuw record voor de derby. Het oude stond met 2 min. 37.3 sec. sinds 1957 op naam van Cornet. Marialva II werd tweede en op anderhalve lengte volgde Albanas. Flttft Trial werd vierde, Stayer Igna tius vijfde en voor de onberekenbare outsider Charger was de achtste en laat ste plaats. De totalisator behaalde winnend 1.40 plaats 1.10, 1.10, 1.20, covercal 2.50, en gekoppeld 2.40. Na afloop van de race, bezweet, nog nahijgend, net van de weegschaal en nauwelijks bekomen van de emoties vertelde Henk van der Kraats waarom j hij het zover had laten komen. „Ik was I ingesloten, ik kon er niet langs. Daar- I om konden Marialva en die anderen I zover weglopen. Bij de start zat ik al slecht. Ik had nummer zeven geloot, he- lemaal buitenaan dus. In die voorlaat- I ste bocht moest ik Marialva wel achter- na, anders zou lk 'r nooit meer halen. Eerst wilde ik binnendoor maar dat lukte niet. Toen moest ik Jolly Peter xvel terugnemen en buitenom langs het veld. Daardoor werd dat gat zo groot. Ja ik schrok er wel wat van, maar het is toch nog goed gegaan. Of ik een over winning verwacht had? Nou Jolly Peter had natuurlijk wel een goede kans, maarHenk van der Kraats kon zijn zin niet afmaken. Hij werd gehaald voor Izijn volgende race, een ren met de der by winnaar van het vorige jaar Paljas. Glorie verbleekt snel. Het paard werd vierde.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 8