Scherp Jubileum en afscheid van de heer J. van Es bij SLF Reserve-officieren bewaren beste herinnering aan ontvangst in Leiden De heer W. Zandv'iet neemt afscheid Koning Boudewijn naar Noordwijk Gouden bruidspaar Rijnders-van der Weijden Hillegom, viert reizend feest EEN BURCHT VOOR MARIA MAANDAG 8 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 EINDEXAMEN GYMNASIUM LEIDEN Diner in Koksschool na wa'erskieën in Braassemermeer „Wij bewaren aan Lelden, aan de prettige ontvangst en de gevarieerde activiteiten de beste herinneringen", aldus verklaarde ons de algemeen voorzitter van de Alg Ned Ver van Reserve-Officieren, mr. J. H P. V. Haitsma Muller, zaterdag na afloop van het In de Doelenkazerne gehou den congres van dese vereniging. „Het was in Leiden goed....". Tijdens deze bijeenkomst werd een telegram aan Koningin Juliana ver zonden, waarin men zijn diepe ge voelens van aanhankelijkheid en trouw uitsprak jegens de Lands vrouwe. Dank werd ook gebracht aan de commandant van de Koksschool, luit.-kolonel Wessels, en zijn man schappen voor de voortreffelijke ver zorging van de bijeenkomsten, welke o.a. ook werden bijgewoono door de territoriaal commandant van Zuid- Holland, kolonel F. J. G. Wulfhorst en de voorzitter van de Belgische zustervereniging, de res.-majoor M. Wijnants. Tijdens de zaterdag gehou den algemene vergadering werden de aftredende bestuursleden, de res.- majoor mr. P. C. L. Eschauzier, uit Den Haag, de res-majoor W. Erd- mann uit Amsterdam en de LTZIMR D. Rooseboom uit Rotterdam herko zen, terwijl in de plaats van de niet- herkiesbare algemeen penningmees ter, res.-majoor J Samkalden, de res.-kapitein mr. P. Slavenburg te Rotterdam, werd benoemd De in 1960 te houden jaarvergadering zal vermoedelijk in Hilversum worden gehouden. Na afhandeling van de huishoude lijke zeken volgde een ontvangst in de Burgerzaal van het Stadhuis, waar namens het College van B. en W. aanwezig waren de loco-ourgemees- ter, wethouder J C. van Schaik, de wethouders mr. J. Drijber en S Men ken en de secretaris, mr. J Bool. In zijn woord van begroeting wees de loco-burgemeester er o.m. op, dat Leiden bijna honderd jaar garni zoensstad is geweest en ook thans nog een belangrijk onderdeel van het leger, de Koksschool, in zijn midden heeft. Door deze aanwezigheid zijn gelukkig nog niet alle banden met de militaire samenleving verbroken. Voorts herinnerde spreker aan de relatie, welke ontelbare Jaren heeft bestaar. met 4 R.I. en waarvan nog een waardevol aandenken, het vaan- Van de groepen B III A I van de eindexamen-kandidaten van het Gymnasium slaagden de dames: T. Brouwer, M. C. Dinger, V. H, Veen- t - i stra, allen te Oegstgeest, en de he- den te Leiden, H Eikerbout te Kat wijk aan Zee, R. H. van der Plas te Oegstgeest. 1 Kandidaat werd afge wezen. Van de groep B II is geslaagd de heer C. Th. Koch. KOUDEKERK Diamant echtpaar Th Dutker-Tensen Tenslotte wees de heer Van Schaik op één der doelstellingen van de ver eniging: het aankweken van kame raadschap. De algemeen voorzitter dankte voor deze prettige ontvangst, waarna een dronk op Leiden en de vereniging werd uitgebracht. Een bezoek aan het Braassemer meer, waar een demonstratie water- skieën werd gehouden ging deze dag vooraf aan een diner in de Doe lenkazerne, waarop nog een geani meerd bal volgde. Tijdens de vrijdag op de schietba nen te Katwijk gehouden wedstrij den, behaalde stadgenoot res luit-kol. J. G. Crabbendam de eerste prijs bij het karabljnschieten Bij het pistool- terdam. De afdeling en Haag legde beslag op de Prins Bernhardmedaille. Van 22-26 juni Zesde Leidse jeugd tour Men schrijft ons: De voorbereidingen vopr dit jaar lijkse wielerfeest voor de jongeren zijn weer in volle gang. Vanaf heden kunnen ploegen van 5 renners zich weer opgeven bij: N. Vermeer, Flo- resstraat 31 er Cranssen, Houtlaan 9 De ploegen samengesteld uit jon- van 12 t.m. 17 jaar worden in de A- en B-klasse ingedeeld volgens het oordeel van de wedstrijdleiding Hierbij wordt in overweging geno men: Ie op welk soort fietsen gere den wordt; 2e gemiddelde leeftijd van de ploeg. Ook voor het individuele klasse ment zal met deze punten rekening gehouden worden. Jongelui op „race"-fietsen komen zonder meer in het A-klassement. Jongelui op „tour"-fietsen in het B- klassement. De jongelui, die de beste prestatie leveren zullen weer in de gele en groene trui mogen rijden. Voor de beste ploegen zijn er de twee wissel bekers, die door „Levendaal A" en „Plan Noord B" verdedigd worden. De onderhandelingen over de wie lerbaan en met een van de dorpen uit de omgeving zijn reeds in volle gang. De jongelui wordt de goede raad gegeven zich bijtijds op te ge ven. Ook dit jaar is de maximum deelname 60 renners. Hiei wordt on der géén enkele voorwaarde van afgeweken. Burgerlijke Stand Geboren: Maarten zn van J. van den Oever en M. van Vliet, Michaël Johannes Simon zn van S. J. van der Werff en M. S. B. Homan; Gerrit zn van J. Hoekstra en G. J. G. de Haas; Margaretha dr van G. Kokkedee en M. Rietbergen.- Margriet Rosita di van H. Jonker en H. R. Kitts; Antho- nius Johannes Christiaan zn van A. J. van der Born en A. F. Driessen; Evert Jan Adrianus zn van C. G. J. Bik en P J. M van der Nat; Gerarda „Operatie Sahara" Zomeravond tournooi straat-voetballers' voor ff Abraham zn van A. Favler en J. van den Wijngaard; Klaaske Tjitske dr van J. W. Re ij er se en G. Groenia. Overleden; M. Schut 71 jr, echtge note van R. Gerbrands; L. Na wijn Het echtpaar Thomas Duiker-E. Tensen hoopt op 16 juni te gedenken, dat zij zestig jaar geleden in de echt werden verbonden. Dit geschiedde te Hoofddorp, Haarlemmermeer, waar beiden toen woonachtig waren. De bruidegom werd 17 maart 1878 te Oudemirdum in Gaasterland geboren. Op twaalf jarige leeftijd kwam de jubilaris in Hoofddorp wonen, waar hij zijn j gV jr, weduwe van M. Dekker, bruid vond, die daar 15 maart 1878' geboren was. Sinds 1904 woont het echtpaar in de Lagewaard 73 alhier. In de eerte jaren werkte de bruidegom als land arbeider, maar na de eerste wereld oorlog deed hij zijn intrede in een betonfabriek. Reeds veertig jaar zorgt hij elk jaar voor de benodigde hooibouwpaarden voor de veehou ders langs de Rijn, die hij uit de Haarlemmermeer haalt. In veel buurten van de stad ver maken de jongelui zich in de lange zomeravonden met voetballen op de zandvlakten en openbare speelgele- gewheden. Min of meer vaste com binaties spelen regelmatig tegen el kaar. Steeds weer wordt er gevraagd om een tournooi, waarin men eikaars krachten kan meten. De jongens, die samen het „comité Leidse Jeugd- Tour" vormen hebben nu enkele ploegen bij elkaar gebracht, die de ze week in een tournooi gaan uit maken, wie de sterkste is. Naar de zandvlakten en de zonnehitte is dit tournooi gedoopt „Operatie Sahara" Er zijn twee afdelingen: elftallen van 14 t.m 16 jaar en elftallen van 17 jaar en ouder. In de jongste afd. schreven reeds in de Oranjebuurt, de Mirt en een combinatie, die nog geen naam heeft. In de grote afd. ko men Oranjebuurt, Haagwegkwartier en de Mirt reeds uit. Ploegen, die nog willen meedoen kunnen zich nog melden bij N. Ver meer. Floresstraat 31. Ook „fluitis ten" kan men nog gebruiken. Als dit begin goed slaagt zal dit toernooi ieder jaar herhaald worden. Reserve gemeentepolitie hield contactavond In „Den Burcht" w ±rd zaterdag een propagandi-contactavond van de Re serve Gemeentepolitie gehouden, wel ke naar beide zijden uitstekend slaag de. Er was een geanimeerd contact, terwijl ok de propagandistische in vloed zich deed gelden. Na een inleidend woord van de voorzitter, de heer *5. Weijers, dankte de hoofdinspecteur van Politie, ie heer D. J. Verzijden voor de ^re.tige wijze, waarop i" contactcommissie de belangen behartigt. Spreker, die het I elaiv van de reserve-politie nog eens onderstreepte, wekte op tol een re gelmatig bezoek aan de oefenavon den, waar men een juist inzicht Krijgt van de taak van de reserve-politie. Tijdens het hierna volgende «tre den van de drumband o.i.v. de heer C. van F.gmond, kregen de lan ve- zigen een goede indruk van de klank rijke prestaties van deze band. Ambtenaren, abfiret v>3n het Hoo'd Dominicus Savioschool" De heer W. Zandvliet, hoofd van de Dominicus Savioschool gevestigd aan het Rapenburg 48 alhier, gaat deze school verlaten. Het oudercomité heeft nu de ouders opgeroepeneen bijdrage te geven om daar een afscheidscadeau van te kopen, dat a.s. maandag in de bovenzaal van de Vergulden Turk zal worden aangeboden, tevens heb ben de ouders de gelegenheid om al daar afscheid te nemen van de heer Zandvliet. GEM. AANKONDIGING VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de Jan van Goyenbrug met in gang van 9 juni 1959 voor de duur aer herstelwerkzaamheden aan deze brug is afgesloten voor het voetgan gersverkeer. VERKEER Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbait kennis, dat de Roemer Visscherstraat, de Spieghelstraat en de Brederostraat met ingang van 10 juni 1959 voor de duur der bestratingswerkzaamheden aldaar zijn afgesloten voor het ver keer met alle voertuigen, rij- en trek dieren en vee, in beide richtingen. komt per helicopter INBREKERSFUIFJE Inbrekers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag feest gevierd in een cantine van de Leidse Sportstich ting aan de Leidse Hout. Ze drongen in het gebouwtje binnen nadat ze een ruit -an de voorzijde hadden ver nield. Er werden twee kasten open gebroken. Een voorraadje chocolade repen, stroopwafels etc bi- ek na het bezoek verdwenen. Ook had 't er alle schijn van, dat de inbrekers zich de verschillende dranken goed hadden laten si. aken. De totale schade wordt geschat op 50. dr van H. Prins en B Braam; Ingrid ministerie van Justitie kwam deze dr van H. Prins en B. Braam; Ronald avond met een goed verzorgd pro- ramma van schetsjes, zang en con ferences voor het voetlicht. Vooral het optreden van d vocale groep werd een groot succes, hetgeen trou wens van deze gehele avond gezegd kan worden. Ook in de Christelijke Kweekschool aan de Paulus Buysstraat, alhier, heo- ben inbrekers in het algelopen week end een poging tot bezitsspreiding gewaagd. Ze forceerden een ruit waar door ze in de gymnastiekzaal konden binnendringen. De inbrekers moesten van een verdere „peurtocht door het gebouw afzien, daar alle toegangsdeu ren tot ie rest van he. gebouw af gesloten bleken. In de gymnastiek zaal v/aren twee kasten opengebro ken. He; is nog niet bekend, of er iets wordt vermist en hoe groot de schade is. Omstreeks half drie, gistermiddag, brak de dertien-jarige scholier H. Martens uit de 3 Octuberstraat tijdens hel korfbalspel op de velden aan de Zoeterwoudse Sim el zijn linker pols. De Eerste Hulp Dienst zorgde voor vervoer naar een zieke -huis. Daar de „Volksavond" van Speeltuinvereniging ..Rondom de Wa tertoren" op maandag, 1 juni j.l. iet kon doorgaan wegens «ie weersom- standighede is ze vastgesteld op he denavond. De Volksavond vind. plaats op de terreinen van de speeltuinver eniging. niet stil, maar drijft een handel in fouragemiddelen en aardappelen. Elke vrijdag gaat hij nog naar de Leidse markt. Hoewel het echtpaar geen kinde ren heeft, zal het hun dunkt ons niet aan belangstelling ontbreken. POTLOOD EN GEEST No. 507. Horizontaal: 1. pluim van een vogel, 3. Europeaan, 5. lichaams deel, 7. tegenvaller, 9. opstootje, 11. graan, 13. trek, haal, 15. iemand die treitert, 16. scheut, halm, 18. turks bevelhebber, 20. sterk oplopend, 22. telwoord, 23. hemellichaam, 24. schrap. Verticaal: 1. telwoord, 2. bedorven, 3. zeer licht breekbaar, 4. nie teen, 6. zwaardvis, 7. gem. in Zeeland, pronk, 10. gem. in N. Brab., 12. ar- beidseenheid, 14. ketting, 16. sprake loos, 17. buitenhaven, 19. oorlogsgod, 21. opening ener fuik. Oplossing morgenavond. Zoals wij zaterdag reeds meldden, vierde de heer J. v. Es op die dag zijn veertig-Jarig jubileum bij de Ste delijke Lichtfabrieken, terwijl hij tevens om gezondheidsredenen met vervroegd pensioen ging. Op het oenjaren toe en overhandigde hem namens het Gemeentebestuur de oor konde en de bekende enveloppe met inhoud. De chef van de jubilaris onder- Bij zijn bezoek aan Nederland, zal koning Boudewijn ook Noordwijk aandoen. Vergezeld door koningin Ju liana en prins Bernhard zal hij op donderdag, 9 juli, door burgemeester Van Berckel ontvangen worden nabij het Zuiderbad. Het ligt In de bedoe ling, dat de koning indien het weer zulks toelaat p daalt op het strand, waar gespeeld heeft. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 8 Juny 1959. Een Fransch reiziger in Duitschland schrijft, dat de toe stand der gemoederen in Duitschland zeer verontrustend is. ,<Op de spoorwegenaan de stations, aan de buffetten, aan de tables d'höte, overal heb ik niets gehoord dan oorlogsge- sprekken, dan verwenschingeil tegen Frankrijk ev zijne regee ring, beide zijn in dit oogenblik het voorwerp van de algemeene haat. De Augsburger Zeitung heeft dezer dagen geschreven: Waarom blijft het zwaard nog in de schedeOp naar Parijs! Eén krachtige, ver weerklinken de slag van het Duitsche zwaard en alle revolutionaire magten buigen het hoofd en eene gezon de lucht waait weer over Euro pa. Omtrent het juiste doel van het be zoek aan de badplaats noch over het dagprogramma konden wij enige ze kerheid krijgen. Het staat alleen vast, dat de koning der Beigen mei langer dan een kwartier in Noordwijk zal blijven en dat hij na afloop van zijn bezoek aan de bloemen-badplaats zijn reis in w dam per auto zal vervolgen langs het huis van de vroegere burgemeester van Noordwijk, dr. Van de Mortel, waar hij in 1935 logeerde. RIJNSBURG PROVINCIALE BRANDWEER WEDSTRIJDEN Door 18 brandweerploegen Werd zaterdagmiddag deel genomen aan de brandweerwedstrijden in klasse grote belangstelling, niet alleen van de dorpsgenoten, maar ook van ho gere autorteiten; o.a. waren er de hoofdinspecteur, de heer v. Lange uit Den Haag, de plaatsvervangend inspecteur Ever wijn-Lange uit Utrecht, burgemeester B. H. Koo- mans, weth. R. Zandbergen en de gem.-secr. de heer J. J. van Dijk, de burgemeester van Berkel Rodenrijs en om halfdrie kwam ook de com missaris van de Koningin een kijkje nemen. De brandweermannen zet- ten hun beste beentje voor om te ii«SinA proberen een prijsje in de wacht te .ar hij als kina slepen ^an deze wedstrijd, welke geleid werd door adjudant A. Bloem, werd deelgenomen door de ploegen uit Rijnsburg, Zoetermeer, 's-Gra- venzande II, Noord wij kerhout, Mid- delharnis, Barendrecht, Numans- dorp, Benthuizen, Hazerswoude, Berkel-Rodenrijs I, Krimpen a. d. Lek, Schiedam, Sassenheim, Vier- polders, 's-Gravenzande II, Zwarte- de richting van Amster- waal- Gouda. Berkel-Rodenrijs II en ae ricnting van Amster Barendrecht Na afloop van de wed. strijden werden de prijzen in de brandweer-kazerne door burgemees ter Koomans utgereikt, nadat eerst door de wedstrijdleider een kort overzicht was gegeven van de ge maakte fouten op technisch en prak tisch gebied. Verder werd nog het woord gevoerd door de plaatsver vangende inspecteur, de heer Ever wijn-Lange. De prijswinnaars waren de ploe gen Hazerswoude le prijs met 200 p., Zwartewaal 2e met 199 p., Middel- Deze wedstrijden, welke op een harnis 3e met 194)^ p., Benthuizen terrein langs de Petr. van Saxen- 4e met 192 p. en Berkel Rodenrijs straat werden gehouden hadden 5e met 187H P- Goedheid en levenslust LEIDEN, 8 juni. Groente. Aard beien 0,250,37, per doosje; andijvie 7,0035,00, doperwten 68,—, peulen 75,00—150,00, snijbonen 65.00—150,00, stambonen 200,00220,00. tuinbonen 38,00—63,00, kroten 12,00—18,00, spits kool 20,0025,00, postelein 17,00 39,00, rabarber 8,0022,00, spinazie 19,00—49,00, tomatenA 94,00—124,00, idem B 98,00—122,00, idem C 66,00— 107,00, idem CC 53,00—98,00, uien 4,0024,00, waspeen 16,0043,00, per 100 kg; bloemkool A 14,0058,00, id. B 10,00—27,00, id. C 11,—, komkom mers A 23,0042.00, idem B 19,00 stadhuis werd, zoals men zich zaleens, waarna namens de personeels- streepte de gesproken woorden nog J 43,00, idem C 18,0039,00, sla 3,10 herinneren, meegedeeld, dat het H.M. de Koningin behaagd had, de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, te verle nen. De heer Stolp spelde hem na een hartelijke toespraak de onder scheiding op. Hierna verplaatste de feestvreug de zich naar de Lichtfabrieken, waar in de directiekamer de direc teur, ir. Y. Ykema, zijn waardering en dank uitte voor de vele diensten door de heer Van Es gedurende lange' jaren aan het bedrijf bewe zen. Spreker wenste de scheidende functionaris nog vele goede pensi- WAT LEIDEN VERLOOR Fototoestel, tandenbeugel, auto bagagerek, ringetje (goud) kinder- bril, muntbiljetten, handschoenen, motorwantcn, hoofddoek, portemon- naie, plastic tas, kinderjack, wandel wagentje, damestasje, parkiet, akte tas, vulpen, babyjasje, etui inh. vul pen en vulpotlood, autostep, kinder- driewieler, pakje inh. ondergoed, verfschrapper, jongensoverhemd, sokken, zegelringetje, sleutels, schooltas,' ballpointpen, kindertasje, dolkmes, zakmes, herenpolshorloge, autowieldop, schakelarmband, jack, jongensjasje, zonnebril, kindervestje, portefeuille, bel voor huistelefoon, vereniging een cadeau werd aange boden. In de kantine volgde nog een har telijk afscheid in de kring van zijn naaste collega'6. Ook hier mocht de heer Van Es nog een geschenk in ontvangst nemen. Mede namens zijn familie dankte de heer Van Es allen hartelijk voor de belangstelling en het medeleven op deze voor hem zo bijzondere dag. Velen kwamen -hierna nog per soonlijk van de heer Van Es afscheid nemen. Leidse agenda MAANDAG, 8 JJUNI Vergulden Turk Afscheid van de heer W. Zandvliet, aanbieding van cadeau. Aahv. 8 uur n.m. Alg. Bedrljfsbond van Voedings- en Genotmiddelen. Afscheid voorz. J. G. van der Zeeuw. Receptie De Burcht, 45.30 uur nam. WOENSDAG, 10 JUNI Rozenkranskruistocht, St. Petrus- kerk, 7 uur nam. „De Natuurvriend", Ledenverga dering, Gebouw Steenschuur 8, 8 uur nam. DONDERDAG, 11 JUNI Stichting Vakopleiding Bouwbedrijf trouwring, colbertjasje, viltpapier, 4 Contactavond jongens leerlingstelsel, kleurenpotlood, bankbiljet, sandaal, i Bo®rhaa^f.zalen/- 8 uur nam- leefnet. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van ge vonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag- en za terdagmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur. Telefonische inlichtingen kun nen niet worden verstrekt. Koninklijk Zeemanscollege „De Groninger Eendracht". Lezing over kustvaart door kapt. J. D. J. Postma, De Burcht, 19.30 uur nam. APOTHEKERSDIENSTEN Geopend Zuider-apotheek, Lammen- schansweg 4, tel. 23553. 9,40, per 100 stuks; bospeen 11,00 41,00, peterselie 500,00860,00, sel derij 780,001100,per 100 bos. Woensdag, 10 juni a.s., is er in de St. Martinuskerk een plechtige H. Mis, om half tien, uit dankbaarheid en tot intentie van het gouden bruids paar G. A. RijndersA. M. E. van der Weijden, wonende Prins straat 31, Hillegom. Het heeft in die vijftig Jaren aan Gods zegen niet ontbroken en vol dankbaarheid getuigen bruid en brui degom, dat zij nu zo gezond en wel hun gouden huwelijksfeest mogen beleven. Er waren, net als in iedere werk manswoning van vijftig Jaar geleden, moeilijke jaren voor het steeds aan groeiend gezin, dat toen met een al te schraal loon toe moest komen. Er waren ook droeve dagen, van de ze ven 'kinderen bleven er vier over. Maar welk een vreugde beleefden zij niet van de kinderen, die alle ge huwd zijn. Een schaar van 23 klein kinderen juicht woensdag mee op het gouden feest van oma en opa Het wordt een groot feest als na de mid dag de feestbus voorkomt en het ge hele gezelschap, groot en klein, een rondrit gaat maken naar Schiphol. Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort. Bruid en bruidegom zyn even oud, 74 jaar, de bruidegom is in Hillegom geboren en heeft hier altijd gewoond, ofschoon hij van de 57 jaren dat hij op de tuin heeft gewerkt de laatste 37 jaar in Lisse, bij de firma Marinus Veldhuyzen van Zanten werkzaam was. Dat hij tot zijn 70ste jaar bleef werken, had, naast zijn vitaliteit, ook tot reden dat hij als „ziekzoeker" en hyacinth-kenner bij uitstek, niet ge makkelijk te vervangen was. Er zijn ook bloemen in huis van de RprnharA. collega's van vroeger en van vele uernnara- I vrienden en kennissen. Zelfs vanuit Australië kwamen bloemen en ge schenken. Het bruidspaar doet niets liever dan reizen. Ze zijn in Lourdes geweest en in Rome en als inzet van het gouden feest wisten zij niets be ters te kunnen doen dan een reis naar KÖningswinter en de Rijn, waar zij met hun kinderen in de bruidsdagen drie dagen hebben door gebracht. De bruid maakte vele wan deltochten mee en kwam onvermoeid weer in Hillegom terug. Sprekend over de bevenissen van het bruids paar in de afgelopen 50 jaar, dient toch wel vermeld te worden, hoe de bruid specialiste is geweest op het gebied van de kraamverzorging en hoe haar eigen dochters daarvan hebben geprofiteerd. 20 Van haar eigen kleinkinderen hielp zij ter we reld komen en nog 30 van andere be vriende relaties. Ze lagen soms al in de wieg, vóór de dokter arriveerde. Het huis van het gelukkige bruids paar verving steeds het ouderlijk huis, voor de broers en zusters van de bruid, die al vroeg wees waren. Ook zij komen woensdag allemaal, uit alle windstreken om het gouden feest mee te vieren. Enige dagen geieden is de -lieuwe „Maria-koningin-klrche" ln Saarbrucken Ingewijd. Het werk van architect prof. dr. Schwarz heeft veel weg van een oud kanteel.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2