RIJNSTREEK Bom wordt verwijderd onder spoorlijn te Alphen Scherp Het huwelijk van prins Albert Bejaarde man stierf na val van hooiwagen LEERLINGE VAN KATH. VAKSCHOOL TE LEIDEN WON MET OPSTEL Operette- en Ensembleklassen v. Toonkunst VRIJDAG 5 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Treinen rijden over tijdelijke brug De heren A. Brand te Nijmegen en A; Drent te Breda van de dienst mijnoprulming van binnenlandse za ken, bureau Den Haag, zijn momen teel te Alphen aan den Rijn doende men van deze bom zal wel een Van de moeilijkste karweitjes gaan wor den. Voor dit doel zullen de spoor wegen een tijdelijke kleine brug maken, onder toezicht van de M.O.t). om op deze wijze het uitgraven mo gelijk te maken en de treindienst tegelijkertijd ongestoord doorgang te doen vinden. Het opsporen van deze bom wös - - - niet gemakkelijk, daar het opépo- een reeks van circa 20 oftontplofte rlngsapparaat ernstig werd gestoord bommen, welke In onderscheiden door de bovengrondse electrlsche lei- lahderijen liggen in het gebied sen het spoorhuisje Zwammerdara ert de spoorbrug over de Gouwe te Gouwsluis In de gemeente Alphen aan den Rijn. Assistentie bij het gevaarlijke werk verleent de Alphense dragline-ma chinist C. Schellingerhout van de firma J. Verkerk. De bommen zijn daar terechtgeko men in het najaar 1944 en het voor jaar 1945, toen de Engelsen en Ame rikanen Zich inspanden om de af- voerwegen van de Duitsers onbruik baar te maken. Reeds kort na de bevrijding hebben enkele veehouders bij de bevoegde instanties aangifte gedaan van de aanwezigheid van bomtrechters in hun land, hetgeen onvermijdelijk ge paard ging met het vermoeden, dat er ook niet ontplofte bommen móes ten bevind n. De mijnopruimings- dienst was evenwel zo zwaar met werkzaamheden belast, dat men er niet eerder aan toe was gekomen om de bommen onschadelijk te maken en ze te verwijderen. Momenteel zijn er reeds drie zeer gevaarlijke tijdbommen van ca. 250 kg. van Engelse makelij opgeruimd. Een ervan, liggende op ongeveer 25 meter afstand van de spoorlijn Leiden-Utrecht, heeft men op een afstand van ca. 300 meter, middels een lijn moeten demonteren, uit vrees vo^ exploderen. Met een locator apparaat heeft men peilingen verricht waarbij is geble ken, dat één bom zich zelfs tien me ter diep de grond in heeft gewerkt. De overige bommen liggen op een diepte van ca. 4 tot 8 meter. Een bom, die op een afstand van ca. 4 meter van de spoorbaan ligt en bijna los gegraven is. wordt over enkele dagen onschadelijk gemaakt. Op aanwijzing van de veehouder J. Bulk heeft men vastgesteld, dat zich een bom van soortgelijk kaliber tussen de biels onder genoemde spoorbaan ligt. 'Het onschadelijk maken en oprui- Het kerkelijk huwelijk van prins Albert en prinses Paola zal worden ingezegend door mgr. Boone, deken van Brussel, bijgestaan door kardinaal Van Roey, vertegenwoordiger van Paus Johannes. Tevoren zal op het koninklijk paleis het burgerlijk hu welijk worden gesloten, door de bur gemeester van Brussel, Lticien Coo- renians. Na de huwelijkssluiting op 2 juli a.s. zai de Paus in de St. Pieter aan het, paar zijn zegen geven. De datum daarvan is nog niet vast gesteld. dingen. N.a.v. deze ontdekking zal men hu langs de gehele spoorlijn in ge noemd gebied een nader onderzoek instellen. AVONDVIERDAAGSE GESTART Voor de eerste avondvierdaagse zijn in Alphen aan den Rijn 509 lief hebbers enthousiast gestart. Hiervan nemen er aan de 16 km afstand 81 lndivlduelen dêel en 6 groepen (te zamen 100), aan de 10 km. 163 indi- viduelen en 10 groepen (tezamen 165 personen). Onder de groepen zijn er 8 van de Marthastichting (tezamen 132 personen), twee groepen van Hol- landia-tricotage (29 pers.) alsmede wandelspoftvereniging „Steeds Vóór- Uit", Aarlanderveen o.l.v. de heer J. v. Zeijl (15), de speeltuinvereniging „Vreugdeoord", Alphen o.lv. mevr. Koren (20), r.k. W.S.V. ,,'t Zwaantje" o.l.v. mej. A. van Dam (11), dr. de Visserschóol, Alphen, o.l.v. de heer Kölhenberg (27), de Groen van Prin- taurant de Beurs bleèk nog niet Ver geten te zijn, dat 60 jaar geleden de heer en mevr. Duiker in ditzelfde restaurant hadden gedineerd, maat dan op hün huwelijksd&g. Ter gele genheid van dit feit, bood de direk- tie het echtpaar een cake en twee zilveren lèpels aan. Tijdens het diner spraken de heren v. Dam, v. d. Dool en Oppelaar, terwijl mevr. Kapteijn allen dankte die aan deze toGht had den meegewerkt. Men ging nu weer naar Koudekerk waar de stoet werd opgewacht door de muziekvereni ging. KOUDEKERK Succes Wandelsport. De meisjes van de wandelsportvereniging Vlug en Kwiek alhier hebben een tweede prijs behaalt op een wandelsportdag in Noord wijk over een parcours van 10 km. Voetbal voor Ouden van Dagen. Elk jaar spelen de voetbalvereni gingen St. Bernardus uit de Groenen dijk en Koudekerk I een voetbalwed strijd ten bate van de reiskas van de Öuden van Dagen. Dit zal nu plaats vinden op het terrein van St. Bernar dus. morgenavond om 7 uur. Daar de clubs tot op heden elkaar in sterkte niet veel toegaven, kunnen we een spannende wedstrijd tegemoet zien. Ondertrouwd: Abram Schipper, 24 jr. en Maria Geertruida van Veen. 21 jr. Hans van der Voorst, 22 jr en Antje Johanna Brommers 22 jr. Getrouwd: Hendrik Zacharias Vöfi der Heiden, 25 jr eh Maria van der Meij- den 24 jr. Overleden: Maartje Heerkens, wed. van J. Staring, 84 jr. NOORDEN P.V. Rijn en Gouwe. Wedvlucht vanaf Corbeil met 582 duiven, los 6 uur. Afstand 425 km. Aankomst le duif 11.22.43, snelheid 1300 m p. min. Uitslag als volgt: H. v. Vegten, Al phen a. d. Rijn 1, 3, 11, 12, 17, 18; J. C. de Riet, Waddinxvéen 2, 4; Gebr. stererschool o.l.v. de heer Scholten i Je Wit Alohen a d R n R A v/ri nn pn d* w.s.v vi.,°n Wit'Alp.hen_a,.f «w»6- A Vap (11) en de W.S.V. „Vlug en Kwiek Iiazerwoude (Rijndijk) o.l.v. mej. Van 't Oever (20). De eerste dag bracht geen uitval lers. De ingezetenen worden opge wekt bij de feestelijke intocht zater dagmiddag, zo mogelijk alle deelne mers van bloemen te voorzien, zo wel individuelen als de individuele leden van de groepen. Schaken. Voor de zomercompe titie van de Alphense Schaakclub werden voor groep I gespeeld de par tijen: A. Post-P, de Jong 0-1; J. v. d. Wijngaard- N. E. Plantfeber 1-0; (eerste nederlaag van Plantfeber); N. E. Plantfeber-L. Kantebeen 1-0 (1H punt extra); P. de Jong-J. Kem pen 1-0; A. H. HooyerA. Zweers af gebroken in iets betere stelling voor Hooyer. Voor groep II werden gespeeld de partijen: A. van Egmond-J. Lemkes 0-1; J. de Bruin-L. Kleiweg H-'/sj P. J. Wijnbeek-A. v. d. Kemp 1-0; A. Wagenaar-Th. Ausems 1-0; P. J. Wijnbeek-W. de Ruiter 0-1; H. Klei- weg-M. v. Nierop 1-0. Voor de wintercompetitie werd nog gespeeld de partij W. de Ruiter-P. J. Wijnbeek 1-0. De Ruiter behoudt een goede kans op promotie naar het 2e tiental. Benoemingen Tot leden van de commissie, belast met afnemen van de examens ter verkrijging van de acte van bekwaamheid voor het ge ven van lager onderwijs in het vak handenarbeid, zijn benoemd de he ren H. Groenendijk en W. P. Sal- verda, beiden te Alphen aan den Rijn. ABBENES Woningbouw Architect C.Hüls- bos te Nieuw-Vennep heeft namens Th. van 't Hol het bouwen van een woonhuis aan de Lisserdijk onder hands opgedragen aan de firma P. Hulsbos Jzn. alhier. HAZERSWOUDE Inenting tegen kinderverlamming. Op dinsdag, 9 juni a.s. zal in het gebouw van het Wit-Gele-Kruis aan HATI AAr\ ru rrrCT de Rijndtjk, alhier, de Inenting plaats lU I LUUU tri ULLJI vinden van de kinderen geboren in de jaren 1950 en 1951. De kinderen behorende tot vorengenoemde jaar klassen zullen de derde prik ontvan gen. De ouders van de kinderen die vóór half december 1958 de eerste twee injecties hebben gehad en die niet in de gelegenheid zijn geweest hun kinderen voor de derde maal te laten inenten kunnen eveneens aan deze inenting deelnemen. De aanvang van de zitting is gesteld op 4 uur. Voor een vlot verloop van de inen ting is het noodzakelijk dat de roepkaart wordt medegenomen. Dammen. De r.k. Damvereniging Samen Sterk" organiseerde een zeer interessante zomercompetitie, waar van de uitslagen waren als volgt: C. KerkvlietP. Verdegaal Pz. 20; A. Stolwijk—P. Verdegaal 20; J. Lou> rierG. Kerkvliet 0—2; J. Wortman H Loomans 20; H. van Wijk— W. Verdegaal 02; C. KerkvlietP, Verdegaal 20; P. Verdegaal Cz. O. Kerkvliet 2—0, No. 506. Horizontaaal: 1. getimmer de bewaarplaats, 4. tweetal, 7. ver schil tussen bruto- en netto gewicht, 9. dorp in Z.H., 11. duinvallei, 12. spoedig, 14. de gouden bul (afk. Lat.), 15. kloostervoogd, 16. telwoord, 17. lis, 19. viervoetig dier, 20. dorp in Z.H., 24. verheffing van toon of stem, 26. vreexnde munt, 27. loot. Verticaal: 1. dam langs een water, 2. bouwtrant, 3. stapel, 4. voor, 5. karakter, 6. reeks, 8. vreemde munt (meerv.), 9. figuurraadsel, 10 fabel achtig monster, 11. laagvlakte, 13. bergweide, 18. strak, stijf, 19. rand van hout, 21. zwaardvis, 22. twijg, 23. voorzetsel, 25. maanstand. Oplossing No. 505. Horizontaal: 1. ham, 3. alk, 5. o.l., 6. Aar, 7. mi, 9. L.K., 10. A.K., 12. mei, 14. eek, 15. sloot, 16. bes, 17. eer, 19. ei, 21. el, 22. k.o., 24. dom, 25. eg, 20. sta, 27. sok. Verticaal: 1. hl, 2. mak, 3. ara, 4, km, 5 oom, 8. ink, 9. Lisse, 11. ketel, 13. pol. 16. bok, 18. rog, 20. Ida, 21. Eims, 23. os, 25 e.k. KOUDEKERK Reisje ouden van dagen. Donder dag omstreeks negen uur vertrokken de ouden van dagen uit Koudekerk om onder leiding van het bestuur der plattelandsvrouwen hun jaar lijks reisje te maken. Via Ncordwijk en Vogelenzang toog men naar de ruïne van Bredero, terwijl men in Velserend de koffie gebruikte. Hier werden burgemeester en mevr. Wa verijn aan de aanwezigen voorge steld. Aardig was het, dat zich onder de oudjes ook het diamanten echt paar Duiker bevond, dat van mevr. Kapteijn een fruitmand ontving. De tocht ging nu weer verder over Zaandam naar Volendam. Hier ge noot men de lunch. Via Amsterdam Vliet, Woerden 6, 10, 22, 23; E. V. d. Werf, Alphen a. d. Rijn 7; Bouwer- Kruiswijk, Alphen a. d. Rijn 9, NIEUWVEEN Best afgelopen. Gistermiddag kwam een personenauto met vrij gro te snelheid de Kerkstraat alhier inrij den, toen de bestuurder zag, dat een der op het trottoir spelende kinderen achter een geparkeerde auto om, de straatweg wilde oversteken zonder op het verkeer te letten. Door krachtig te remmen werd groot onheil voor komen, maar de chauffeur kon toch niet verhinderen dat het meisje, een dochtertje van J. Rietveld alhier, door de linker voorbumper werd ge raakt. Na een onderzoek dóór Zr. Fi- ret in het wljkgëböuw van het Groe ne Kruis, bleek het slachtoffertje er, behoudens een paar schramden, wondergóed té zijn afgekomen. NIEUWKOOP Geslaagd --- Voor het detailhan delsexamen van de federatie Goud en Zilver te Dén Haag is geslaagd de heer A. J. Voss alhier. RIJNSATERWOUDE Gistermiddag omstreekt 5 uur heeft in de hooibouw bij het behouders- bedrijf "an de weduwe Rijkelijkhui- zen aan de Herenweg eer ongeval plaatsgevonden dat een beja&fde man het levèri heeft gekost. De 73-jarige T. Zeldenthuis, uit de Weléringbuur Haarlemmermeer, die hier reeds vele jaren werkzaam was, viel ongelukki gerwijs var een rijdende wagen met hooi. Hij kwam bier' ij vóór de wie len lerecht en werd zodanib gewond, dat hij korte tijd later aan de gevolgen overleed. TER AAR Altior-oud papieractie. De inza meling van oud papier die voor Al- tior reeds een belangrijk bedrag op leverde wordt weer voortgezet. Huis aan huis zal men weer komen inza melen. Zaterdagmiddag is Korteraar en Langeraar aan de beurt. De ver trekpunten zijn bij H. Bader te Kor teraar en Th. Hij dra te Langeraar. De inzameling begint om 1 uur. Reis ouden van dagen. Het co mité ouden van dagen heeft weer vergaderd om plannen te bespreken voor het organiseren van de jaarlijk se tocht van bejaarden en invaliden uit de gemeente. Als datum voor de tocht is 30 juni vastgesteld. Evenals vorige jaren zal de reis gemaakt wor den met autobussen van de N.A.L. en enkele luxe auto's. Het ligt in de bedoeling naar Apeldoorn te gaan en daar het natuurreservaat „Berg en Bos" te bezoeken. Op de heenreis zal er gereden worden via Utrecht naar de Pyramide van Austerlitz waar ook een koffiemaaltijd gebruikt zal wor den. Plannen zijn er dus. Of deze uit gevoerd kunnen worden zal afhangen van de medewerking der gemeente- naren. In de voorbije jaren was deze steeds buitengewoon. Daarom heeft het comité het volste vertrouwen dat ook nu weer de plannen Vérwerke- ijlkt zullen kunnen worden. Maar er is veel voor nodig. Daarom is er een goede collecte nodig. Er is door het comité ook een beroep gedaan op de jeugd. Bovendien hebben voetbal- en hengelsport ook weer plannen om een wedstrijd te organiseren ten bate van de reis. WOUBRUGGE PROEFBORINGEN. Ook in Woubrugge is de Nederland- In éen opstelwedstrijd over le vensverzekering. uitgeschreven door de Nederlandse Vereniging ter Be vordering van het Levensverzeke ringwezen, is een eerste prijs gewon nen door Toos van Hoorn, leerlinge van de opleiding Hulshoudassistente n aan de R.K. Huishoud- en Indus trieschool, Galgewater 1, Leiden. De prijs bestaat uit een bedrag van ƒ50.— terwijl de winnares te vens met haar klasgenoten een uit stapje van een dag zal kunnen ma ken. De opstelwedstrijd was verbonden aan het gebruik van eeti schoolboek je, getiteld „Levensverzekering Inleiding ten dienste van het onder wijs". De Ned. Ver. ter Bevordering van het Levensverzekeringwezen stelt Burgerlijke Stand Geboren: Hendrika Johanna d. v. A. Polderman en C. M. T. Baltes. Sandra Berenice d. van H. J. van der Loo en J. H. van der Horst. Elisa beth Maria d. v. P. Christpijn en j. M. van Leeuwen. Gehuwd: B. P. Witsenburg en H. A. riasmeijer. J. D. van Unen en J. M. Bruné. W. v. Leeuwen en E. M. Kokkedee. L. de Mooij en A. E. M. van Rij. H. G. Waasdorp en E. Nieu- wenhuijsen. W. Rijsdam en E. M. van Halem. J. Lacourt en R. Teunissen. C. A. J. Ruigrok van de Werve en H. E. J. den Dubbelden. Overleden: C. E. Voet 92 j. weduwe v. W. J. Rahder. A. Versloot 57 j. echtgenote v. G. J. Mentink. J. van den Berg 78 j. man J. P. Broekhof 83 j. man. M. C. Kemmers 84 j. wed. v. H. Weijers. M. Rijkenberg 76 j. man. J. P. Boons 15 j. dochter. Leiden toont hart voor de vluchtelingen dit boekje ter beschikking van alle scholen, waar men het onderwerp levensverzekering met de leerlingen Wil behandelen. Dé jury, dié de op stellen beoordeelde, bestond uit des kundigen op onderwijs- en op le- vensverzekeringgebied De inzendin gen zijn verdeeld in drie groepen; in elke groep waren drie prijzen en een schoolreisje beschikbaar gesteld. Voor het detailhandelsexamen van de Federatie Goud en Zilver is ge slaagd de heer J. Teske te Leiden. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 5 Juny 1859. Parijs Uit ons hoofdkwartier in Italië wordt berigt dat twee grenadiers bij een wijnhande laar zijn binnengedrongen en aldaat eènë opening hébben ge maakt in een wijnvatteneinde hunne veldflesschen met dat Vocht te vullen. De keizer heeft, zoodra hij dit had vernomen, bevolen dat de beide grenadiers naar Frankrijk moeten terug- keeren en als straf, geen deel aan de eer des strijds mogen hebben. en Ensembleklassen van de Mij. van Toonkunst was een royale plaats op het programma ingeruimd aan de leerlingen Van de instrumentaal en- sembleklassert, die onder leiding van Gerda Bromalow en onder leiding van Frédérique Botermans studeren. In een bezetting van le, 2e en 3e violen werden kleine moöiè werken van Mozart, Bsdings en Boismortier uitgevoerd Hetzelfde programma als verleden week, maar zeker niet min der goed uitgevoerd; alleen Badings' scherzo was wat voorzichtig, maar in de Allemande van Boismortier waren zij weer wonderwel op dreef, tot vreugd van de lerares en van de veertien medespelenden, die toege juicht werden door een geheel ge vulde Schouwburg Daarna was de ensembleklasse van Frédérique Botermans aan de beurt. Zij gaf een korte inleiding over haar werk en streven. Haar leiding over de vioolleerlingen, de enige cellist (die zijn partij met veel aanleg speel de), de sopraanfluiten, altfluiten (alle blokfluiten) dwarsfluit en als slag werk de kleine trom, was goed ge slaagd. Eerst een Canon op het thema „Heer geef ons kracht". Dapper en feilloos volgden de stemmen Vóór en rta, tot het een Welluidend ensemble werd. Dan êen oud werkje van Arn- merbach, een Passamezzo „Repriöa en Gaillarde" een 16e eeuwse Italiaanse dans: éen pas en een halve pas met nadans. Voor de k-lase leer zaam ên prettig om tê spelen, en het w v aanhoren zeker waard. Daarna volgde v"n„V„,iU hQeo1,fgAe^aar1^nbegi0,nnen- een mooi» aansprekend en warm Van juni 1959 tot juni 1960 zullen indoorvoeld gewljd „zang van Hasslez, Nederland en in vrijwel alle wes- .t„„. terse landen activiteiten worden ont plooid met als doel zoveel middelen bijeen te brengen, dat het vluchtelin genvraagstuk, voor wat betreft West- Europa, in financiëel opzicht, met een slag zal zijn opgelost. Ook Leiden zal aan deze activi teiten deelnemen. Leiden is een van de steden van ons land, die in de loop der jaren immer naar vermogen de vluchtelingen de helpende hand hebben geboden. Wij denken aan het grote aantal Hongaren, dat naar Lei den kwam, aan de vluchtelingenge zinnen die zich daarvóór reeds in Leiden konden vestigen, aan het Uni versitair Asylfonds. dat reeds gedu rende een 10-tal jaren vluchtelingen studenten de gelegenheid biedt aan een der Nederlandse Universiteiten of Hogescholen te studeren. De Leid- se Universiteit is ook hier niet achter gebleven, Het ligt in de bedoeling om in de tweede helft van oktober a.s. uw speciale aandacht voor 't vluchtelin genvraagstuk te vragen door middel van film, .tentoonstelling, lezingen, concerten, enz. Tevens zullen gedu rende die periode een bazar en col lecte worden georganiseerd. De organisatie van een en ander ligt in handen van de Stichting voor Vluchtelingenhulp Leiden. Het secre tariaat van de stichting is gevestigd p/a Dienst voor Sociale Zaken, Steen schuur 21, Leiden. Het gironummer van de stichting is 9200 t.n.v. Am sterdamse Bank. Leiden. Giften zijri reeds thans van harte welkom. Het bestuur van de Stichting voor Vluchtelingenhulp Lei den. reed men naar Hoofddorp waar werd se Aardolie Mij. begonnen met proef- gedineerd. De direktie van het res- boren. Zoals bekend heeft deze maat- verder bericht onder Zoeterméer. schappij een concessie voor een groot deel van de provincie Zuid-Holland, doch door de ingezetenen zijn hoege naamd, toen daar gelegenheid voor was, geen bezwaren ingediend. Men is thans begonnen op het tand van de heer G. v. Stralen. De betrokkenen ontvangen een zeker bedrag aan claim per hectare. Ook de werkelijk aangebrachte schade wordt vergóed. Ook in het zuidelijk deel van de ge meente zullen nog proefboringen worden verricht. Voetbalwedstrijd. Voor het uit stapje van de bejaarden werd don derdagavond een voetbalwedstrijd gehouden tussen twee elftallen, ge vormd uit het personeel Van de ge combineerde jachtwerven en de Da geraad. In de eerste helft scoorde voor de jachtwerven A. Vrolijk, vóór de Dageraad De Lange, Kinkel en Hakkebrak (13). In de tweede helft brachten Kin kel en De Lange de stand op 1—5, terwijl M. Schuilenburg er. de links buiten de achterstand voor de jacht werven verkleinden tot 3—5. De Da- geraad behield daarmede de wissel- eker. Helaas was er slechts wéinig publieke belangstelling. De opbrengst bedroeg ƒ34.15. ZOETERWOUDE Het wonderpaard komt. Op zon dagmiddag 7 juni te 3 uur komt de Leidschendamse toneelgroep L.D.T. één uitvoering geven van het sprook je „Het Wonderpaard van Marjolijn- tje" in de zaal van het Verenigings gebouw aan de Schenkelweg. Zie waarna iets heel anders: een Joego slavische volksdans. Van de Zuid- Nederlandse H. Isaac (14511519) was er een melancholiek afscheid aan Innsbruck, om te besluiten met twee dansen van H Lau. Het werd een reuze succes. Er was terdege ge studeerd en elkeen was op zijn post., met zekerheid Werd er gespeeld en geblazen. Een keurig geheel. EN NU KWAM HET GROTE mo ment: Leny StevensRidderhof voerde de Oegstgeester operette- klasse voor 't voetlicht met een al- leraardgiste kinderoperette „De Wit te Wolf", muziek van J. A. Tj. van de Wal met tekst Van mevrouw v. d. Wouw—Van Donge. Dezelfde schrijf- Leidse agenda VRIJDAG. 5 JUNI A.R.K.O, Gezongen avondmis Voor gesneuvelden, Lodewijks 'fifk, half negen nam. Jaarvergadering en tocht naar de' Braassem. ZATERDAG, 6 JUNI Reserve-gemeentepolitie Leiden. Feestavond, De Burcht, 8 u nam. APOTHEKERSDÏENST Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. BIOSCOPEN. De films in de week van 5—12 juni zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „The horses mouth", alle leeftijden. Lldo: „Flitsende degens", 14 j. Luxor: „De vrouw, dié tweemaal leefde", 18 jaar. Trianon: „The big country", 14 jaar. Rex: „De hofnar", alle leeftij den. (Donderdag „Liebê, Tanz uhd 10Ó0 Schlager", alle leeftijden). Wat lezers schrijven WAAROM NIET? Leiden, 20-5-'59 1. Zou er in de binnenstad niét wat meer groen en groenstroken aafi te brengen zijn? 2. Is het gedeelte gelegen achter de Haarlemmerstraat ei tussen de Singels met name Langegracht en Scheistraat niet drastisch te sane ren en van groen te voorzien? 3 De kamp zou een prachtig par keerterrein kunnen worden en de Langegracht eên verbindingsweg met parkeêrmogelijkhêden. 4. Waarom worden diverse plannen zo traag uitgevoerd of gaan de doofpot in zoals de Schouwburg, de verkeerswegen, bebouwing Sta tionsplein, verplaatsing veemarkt, zwembad enz? 5. Waarom kan in andere steden en dorpen zo vlot alles worden afge handeld en voor elkaar gemaakt? U dankend voor de afgestane ruimte. Hoogachtend Een abonnee ster als van „de Pruik van de Ko ning". Er komen weer veel handelende personen in voor met als hoofdper soon „de Witte Wolf', die uiteinde lijk een betoverde prins blijkt te Zijn. Dan Vérité, een soort tussenpersoon, die zorgt, dat alles op z'n pootjes te recht komt. Koning Desiderius met z'n drie dochters, waarvan Florence, schuchter, (want zij was er een beet je schril voor) de Witte Wolf de kus geeft, die zijn betovering breekt. Voor de note cómiciue zorgden de Rijkskanselier, de koning zelf, en zijn beide andere dochters. Er waren een stoet van hovelingen, pages, leu ke kabouters, kamermeisjes, elfen met een elfenkoningin, die zwierige solö-dansjes ten beste gaf, en een menuet door pages éfi hofdames. Mevrouw Stevens heeft de gave haar personen raak te kiezen, die stuk voor stuk deze uitverkiezing prompt beantwoordde door beschaafd en zuiver te zingen, en met goed be- griep te spelen 't Was alles keurig en heel aardig, maar heeft men idee, hoeveel werk er in z'n opvoering zit? 't Is een zwaar karwei, maar uitein delijk wordt er wat goeds bereikt, en 't succes is groot geweest Ada van der Bent secudeerde vaardig en mu zikaal. Eindeloze toejuichingen en véél bloemen en geschenken voor de muzikale leidsters, accómpagnatrice en medewerkerden. J. KORTMANN. Diploma uitreiking aid. Leiden Kon. Ned. VER voor EHBO De afdeling Leiden van de Kon. Ver. voor EHBO hield gisteravond in het Antoniusclubhuis de jaarlijkse feestavond ter gelegenheid van de diploma-uitreiking, cursus 1958-'59. De voorzitter, de heer J. D. Sleg- tenhorst, heette de talrijke aanwe zigen van harte welkom en richtte zich hierbij in het bijzonder tot o.a. de docenten, dr. E. H. Kusen en echtgenote, dr. J. J. Hamming, de voorzitter van de EHBO-Raad, de heer L. H. Piek en de afgevaardig den van de zusterverenigingen. Spr. dankte de doGénten voor het vele werk, dat zijn weer in hét belang van de afd. Leiden hebben verricht en liet de echtgenoten van de docen ten in de hulde delen met de aan bieding van een prachtige boeket bloemen. Alvorens tot de uitreiking van de diploma's over te gaan, dankte dr. Kusen de instructeurs, die hem bij het lesgeven ter zijde hebben ge staan. Vervolgens richtte spr. zich tot de pas geslaagden. Door veel te stu deren en hard te werken hebben uit eindelijk 34 cursisten het diploma behaald. Na de Uitreiking dankte de heer C. H. Steenwinkel namens de cursisten, docent én instructeurs voor de Wijze lessen èn bood hij dr. Kusen een fraai uitgevoerde sigarettenaan steker met enig rookgerei aan. Waar na de instructeurs de nodige rook artikelen ontvingen. De voorzitter kondigde vervolgens een primeur voor Leiden aan. Ge durende de cursus nl. zijn de cur sisten zonder enige voorkennis door de docent en de instructeurs nauw keurig geobserveerd en kregen een cijfer voor kennis, ijver, grondigheid enz. De béste cursist was de heer J. van Rijn, die als beloning een toe- ristenverbahdtrómmel kreeg. Na de pauze begon het feestelijke gedeelte, dat werd verzorgd door „Sempre Avanti's Jong en Jolig" o.l.v. Koos Kukler. Het diploma werd uitgereikt aan de dames: J. A. Oude-Elferink, W. Adema, J. A. v. Amsterdam, M. v. Gelderen, M. F. S. Karreman, J. A. v. Wingerden, en de heren: M. Kouwen- hoven, C. P. Bakker, J. A. v. d. Blom, A. Bukstra, A. M. Doeleman, C. Dreef, W. F. Fakkel, C. M. Steen winkel, W. C. Hoogduin, J. Hovius, D. v. Rijn, Sj. Mazurel. A. v. d. Meer. G. M. Mooy, B. Nieuwenhuizen, H. Oude Elferink, L. C. Rietbergen, J. H. B. Jansen, J. v. Rijn, J. Talens, A. Trip- penzee. P. v. Veen, P. Houmes, N. de Vries, J. Wissing, Th. Witteman, F. Zwart en L. L. A. v. d. Zwet. Laatste Berichten NIEUW-GUINEA-EXPEDITIE TREKT VERDER. In een telefoongesprek met prof. Van Baarn in Amsterdam, heeft dr. Brongersma, wetenschappelijk leider van de wetenschappelijke expeditie in Ned. Nieuw-Guinea meegedeeld, dat de stemming in het kamp van de onderzoekers „prima" is, en dat de „CatalinaV van de Nederlandse Oliemaatschappij in Nieuw-Guinea voedselpakketten hebben uitgewor pen, zodat de expeditie weer verder kan.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2