DE ZWARTE Kerkeveiling H.H. Engelbewaardersparochie te Lisse (De Engel) brak alle records De heer C. Zevenhoven nam afscheid van Warmond Jubileumviering Oranje Vereniging Oegstgeest feestelijk besloten Bouw rioolwaterzuiveringsinstallatie te Leidschendam aanbesteed WOENSDAG 3 JUNI 1959 ntf I.EIDSE COURANT PAGINA 3 Opbrengst f. 18 668 Maandagavond werd in het ver enigingsgebouw de jaarlijkse bloem bollenveiling gehouden ten bate van de kerk en armen van de H.H. Engel bewaarders-parochie, Beekbrug Lisse. De catalogus bevatte dit jaar vele goede partijen bloembollen, welke gemaakt door pastoor" Bottelier, die allen vlot van de hand gingen. Vooral i dit bedrag bijna niet durfde noemen, de dubbele vroege tulpen brachten Spr. feliciteerde de aanwezigen voor veel geld op. Nadat het laatste nura- dit mooie bedrag. Uit dankbaarheid mer was geveild deelde pastoor Bot- zal een dezer dagen een H. Mis wor telier mede dat deze veiling heeft j den gelezen voor alle medewerkers opgebracht het mooie bedrag van j en -helpers die dit bedrag bijeen heb- 18.668.Dit betekende een verbe- 1 ben gebracht. Een woord van dank 170.Over de bollen zullen we maar niet praten, anders zouden de kwekers verkeerde llusies maken. Wel willen wij bekend maken dat 10 kg. Fost. Purissima, de witte Mme Lefeber, een koper vond voor 280.-. Toen het laatste nummer van de h'and was gedaan was de uitslag 18.668.Deze uitslag werd bekend tering van het record van vorig jaar toen deze ruim ƒ16.000.bedroeg. Om 8 uur opende pastoor Bottelier deze avond met een kort welkomst woord in het bijzonder gericht tot de directeur van het H.B.G., de heer P. Oosterveer en de veilingmeester Jac. v. Dijk met hun administratieve staf. Pastoor dankte allen die het mogelijk hebben gemaakt een catalogus samen te stellen met zo'n inhoud. Wanneer U iets koopt, aldus spr., doe het dan met de goede intentie. Koop niet wanneer het niet kan en koop alleen maar met deze gedachte „het is voor onze kerk, het is voor God". Intussen was de zaal vol gestroomd. Vooral de jeugd was goed vertegen woordigd. Natuurlijk was de jeugd niet gekomen om een flink partijtje bollen voor een klein prijsje te ko- Na ruim dertig jaren op voorbeel dige wijze zijn taak als voorman der gemeente arbeiders te hebben ver vuld, nam de heer C Zevenhoven, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, afscheid - - - van allen, met wie hij langere of pen. Zij hadden meer belangstelling kortere tijd heeft samengewerkt, voor 'n pondje paling of een flesje Daartoe waren in de raadzaal het voltallig college van burgemeester en wethouders bijeen met de heer Bak ging naar de veiling van H.B.G. In het bijzonder naar de heer P. v. d. Voort, de afslager. Spr. betitelde hem als onbetaalbaar. Als dank mocht de heer v. d. Voort een fles drank in ontvangst nemen. STOMPWIJK HVS. Deze week is er voor het eerste dames-elftal van HVS twee maal training: hedenavond om 8 uur en vrijdagavond om 7.30. Laat ieder een komen, zodat de ploeg goed voor bereid is op de wedstrijd van a.s. zondag. De junioren hebben ook hedenavond C. van der Zwan; Johan F. zn v. A. de Waard en A. van der Kwaak. Ondertrouwd: C. van der Plas en E. Koning; M. Sierat en A. van Bee- len. Getrouwd: H. Grunstra en J. M. van der Marei; M. van Duy ven voorde en A. Ouwehand; A. var der Plas en A. de Jong; J. Vlieland en Ch. H. Meijer. Overleden: H. J. Kleinhout 44 jaar training om 7.15 uur. De adspiranten echtgen. van J. Freke; A. M. W. van j i j_ j J-~ der L/uyt 13 jaar; D. Aandewiel 76 jaar; J. de Jong 53 jaar; A. van der Bent 59 jaar echtgen. van P. van den Oever. trainen deze week op donderdag avond. Oprichting heren-handbal vereni ging. Op veelvuldig verzoek heb ben enkele liefhebbers een bijeen komst op vrijdag 5 juni om 8 uur bij de heer J. Geijlswijk. Bij voldoende deelname kan er gestart worden met de training, zodat er met september gespeeld kan worden. L.T.J. roeiwedstrijd. Donderdag om 8 uur houdt de LTJ een roeiwed strijd bij de heer H. v. Velzen aan de „Knip"-speeltuin. Zoals alle voorat- «roen handfietspompje; licht gaande jaren worden alle leden ver- KATWIJK AAN DEN RIJN Gevonden voorwerpen Bankbil jet van ƒ10.-; doublé halsketting; Zeeuwse zilveren broche; grijze jon gensjas; huisdeursleutel; liohtblauw poppemanteltje; witte wollen sjaal; blauw-grijze gabardine regenjas; vis stoeltje; bruine lederen handtas; wiel van een klein model vracht- wacht. pondje paling of een flesje drank. Alles ging vlot weg en de grote heren, daar moest het uitein delijk van komen, zaten elkaar flink op te jagen. Door de veilingmeester werd dit jaar een andere politiek gevoerd. De gebruikelijke thermometer, die de stand van zaken weergeeft, werd niet gebruikt, zodat de aanwezigen niet konden zien hoe hoog men was, of men zou dit zelf bijgehouden moe ten hebben. Dit hebben wij dan ook gedaan. Toen nog niet de helft van de catalogus aan de man gebracht was, was de opbrengst reeds de 8000.overschreden, zodat er een record in zat. De volgende prijzen werden besteed: Elka gaasbakken gingen weg voor 7.50 per stuk, een -pond paling bracht 32.op, een kistje sigaren vond een koper voor 45.een auto ped ging weg voor 110.En dat moeders duur kunnen zijn, werd ook nu weer bewezen. Zij betaalden voor een kop en schotel 12.Een tuin bank ging weg voor een spotprijsje, HILLEGOM De H.H.K. was 4 dagen uit. Vrijdagmorgen om 7 uur vertrok de Hillegomse Harmonie Kapel naar Duitsland om een tegenbezoek te brengen aan de „Spielmannzug" der vrijwillige brandweer van het plaats je Oberhöchstadt in het Taunusge- bergte. Bij de ingang van de piaats stond de gehele „Spielmannzug" opgesteld en de Hillegommers werden allen van een rood-wit-blauw vlaggetje op1 Zevenhoven, die beter dan wie ook, ker, gemeente-architect, en zijn as sistent, de gemeente-secretaris, de heer C. Zoetemelk, administrateur van het Gemeentelijk Waterleiding bedrijf en het volledig personeel van de buitendienst. De scheidende functionaris die vergezeld was van zijn echtgenote, werd in de allereerste plaats toege sproken door de burgemeester. Deze gaf een overzicht van de ontwikke ling van Warmond, gedurende de tijd dat d'e heer Zevenhoven in dienst van deze gemeente was. Hij wees er hierbij op dat, toen de heer Zeven hoven in dienst der gemeente trad, er slechts twee trottoirs in de ge meente waren, dat de straatverlich ting uitsluitend bestond uit gaslan taarns, die elke avond moesten wor den ontstoken en geblust, terwijl het huisvuil werd opgehaald met een eenvoudige handkar. „Aan de ont wikkeling der gemeente, waarbij ge meentewerken een belangrijke rol vervulde, wist gij u", aldus spr. „uit stekend aan te passen dank zij uw grote ijver, plichtsbetrachting en kennis van zaken. Gij hebt uw werk steeds met grote opgewektheid ver vuld en nimmer werd tevergeefs een beroep op u gedaan, wanneer uw hulp nodig was". Namens het gemeentebestuur bood spreker de scheidende functionaris een enveloppe met inhoud aan. Aan mevr. Zevenhoven werden bloemen aangeboden. Wethouder Vergeer wees eveneens op de veelzijdigheid van de heer de revers van het uniform voorzien, Onder vrolijke marsen werd door de plaats gewandeld. Zonder uitzonde ring waren alle huizen voorzien van een groenversiering en rood-wit- blauwe vlaggen. De ontvangst in het Nassauer-Hof was buitengewoon hartelijk en ook de burgemeester, herr Mentz was daarbij tegenwoordig. Zaterdagmorgen werd een rond rit gemaakt door de omgeving en ondanks het niet mooie weer, toch veel genoten van al het mooi dat er te zien was. 's Avonds om 8 uur gaf de H.H.K. een taptoe voor het raadhuis. Voor de aanvang overhandigde de voor zitter van de H.H.K. de heer P. Drost en secretaris van Veen aan de burgemeester van Oberhöchstadt een oorkonde van de gemeente Iiille- gom. De zeer goed geslaagde „taptoe" had vele enthousiaste toehoorders. Daarna was er een fakkeloptocht door de plaats. De gezamenlijke feestavond was uiterst gezellig. De heer A. West geest uit Noordwijk verzorgde deze avond. Zondagavond was er in de Nassau- er-Hof een galaconcert gegeven door de H.H.K. onder leiding van de H.H.K. dirigent, de heer Zonneveld. Het geweldig applaus tijdens en na afloop van dit concert vertolkte de instemming van de aanwezigen. Op de terugreis mandagmorgen door het mooie Rijngebied, hebben de leden van de H.H.K. veel genoten en voldaan kwamen ze des avonds tegen middernacht in Hillegom terug. Ingebroken. In de nacht van maandag op dinsdag bracht een on genode gast een bezoek aan de wo ning van de heer v. Z. aan de Hoofd straat alhier. De insluiper heeft door verbreking van een zeer klein gren deltje geen moeite gehad om binnen te komen en zich daarna meester gemaakt van een geldkistje waarin een groot bedrag aan geld was opge borgen. De politie heeft de zaak in onderzoek. Geboren: Anna Maria dr van Th, J. Schuit en M. A. P. C. v. d. Wiel. Gerarda Johanna Wil'helmina dr van G. Prins en C. P. C. van Nierop. Ondertrouwd: H. Salier en A. M, E. Teeuw. H. J. Deen en J. Frijlink. W. N. van Rooden en J. van Trigt. C. H. Rusman en J. J. de Mon, Getrouwd: H. J. M. Ruigrok en M. J. M. Zwaaneveld. P. J. van Kampen en E. de Wagt, W. Verbrugge en J. E. Kolk. J. Duwel en M. C. Da- naijere. B. Stekenlenburg en M. S. Hijzelendoorn. G. L. Loogman en J. C. M. van der Voorn. Th. van Bezu en E. Th. Weijers. C. van Tuijl en A. Klinkhamer. T. Reijneveld en H. Sjoerdsma. thuis was in alle problemen, technische zijde van de gemeente rakende. De heer Bakkers, gemeente-archi tect, zag de heer Zevenhoven met leedwezen vertrekken, daar het zeer -moeilijk zal zijn een plaatsvervanger te vinden, die dezelfde kennis van zaken zal paren aan zijn eenvoud en .(waar nodig) doortastendheid, indien 'het de belangen van de gemeente betreft. Namens de dienst van gemeente werken bood spr. de heer Zeven hoven een grasmachine aan, terwijl aan mevr. Zevenhoven een keurig verzorgde bloemenmand werd over handigd. De gemeente-secretaris wees vervol gens op de grote symphatie en ach ting, die de scheidende functionaris geniet bij zijn collega's „Doch ook het secretarie-personeel", aldus spr. waardeert in u uw grote bescheiden heid en hulpvaardigheid, door wie en waar ook gevraagd". Namens dit per soneel bood spr. sigaren en sigaretten aan. heer Landman voerde het woord namens zijn collega's waarbij hij wees op de grote achting, die het personeel hem toedraagt en waarbij er van overtuigd was dat in de schei dende functionaris een collega ver loren gaat, die steeds als een lichtend voorbeeld in hun herinnering zal blijven bestaan De heer Zevenhoven dankte alle sprekers voor de hem toegezwaaide woorden van lof en waardering en voor de vele aangeboden gtschenken. Spreker zal steeds met groot genoe gen denken aan de tijd doorgebracht in dienst van de gemeente, waaraan hij de meest prettige herinneringen zal bewaren. Hiema bleef men nog enige tijd gezellig bijeen om alles wat in de voorbije jaren was gepas seerd nog even de revue te laten pas seren. NIEUWE BRANDSPUIT VOOR HET LAGE LAND. Teneinde op de hoogte te blijven van de zaken en problemen, waar mede de bewoners van het Lage Land worden geconfrontreerd, brengt het gemeentebestuur jaarlijks een be zoek had dit jaar een meer bijzon der karakter omdat thans aan de be woners van het 'Lage Land een draagbare motorbrandspuit werd overgedragen, die voorziet in een reeds lang gevoelde behoefte. Wet houder Dekker, die deze brandspuit in eerste instantie overdroeg aan de commandant van de gemeentelijke brandweer, de heer A. Schepers, wees er hierbij op, dat het voor de ge meente een dankbare taak was, aan het verlangen, der bewoners tege moet te komen. Door de aanwezig heid van deze motorbrandspuit kan bij een brand rechtstreeks hulp wor den verleend en kan de eerste en voornaamste stoot worden opgevan gen. Hy hoopte echter van harte dat de spuit zo min mogelijk gebruikt behoefde te worden. De heer Sche pers bracht het gemeentebestuur dank voor de wijze, waarop het aan het verlangen der bewoners was tege moet gekomen. Duidelijk is gebleken, aldus spr., dat de bewoners het gro te nut van een dergelijke spuit heb ben ingezien. Onder leiding van de heer J. van Schie heeft zich in het Lage Land een brandweercorps gevormd, dat in de afgelopen wintermaanden inten sief heeft getraind zodat, wanneer zulks onverhoopt nodig zou blijken te zijn, zij met kennis van zaken de haar opgedragen taak zal vervullen. De heer Van Schie bracht, namens de bewoners van het Lage Land, het gemeentebestuur dank voor de on dervonden medewerking. In het ver leden, aldus spreker, is overduide lijk het gemis aan een dergelijke spuit gebleken en het is voor de be woners een grote geruststelling, te weten dat bij mogelijke brand direc te hulp aanwezig is. Hierna werd een proefdemonstratie gehouden. Men kan nu de toekomst zonder angst en vrees ingaan. Postduivenver. „Warmond". De postduivenver. „Warmond" nam deel aan een wedvlucht vanaf Corbeil, af stand 424 km. Gelost om 6 uur, mooi stil weer. In concours 89 duiven. Aan komst eerste 11.39.16 uur, laatste 12.13.19 uur. De uitslag: P. Vogelen zang 1, 2, 10, 12, 17; J. Diemei 3; dr. J. Venker 4, 7, 18, 23; H. Kortekaas 6, 15; J. Roest 8; J. Smeets 9, 11. Spreekuur burgemeester. De burgemeester is verhinderd a.s. don derdag zijn wekelijks spreekuur te houden. Het eerstvolgende spreekuur zal nog nader worden bekend ge maakt. gekleurd regenkapje; vulpen in zwart etui; zwart windjack; zonne bril; bruine jongenspet; kleuren- waaier (uitg. Sikken's Lakfabrie ken); zwart handfietspompje; sleu telbos, bevattende één grote en tien kleinere sleutels. Inlichtingen omtrent deze voor werpen kunnen worden ingewonnen aan de politiepost Rijnstraat, dage lijks tussen 5 en 6 uur 's namiddags. Duivensport Met 195 oude dui ven hield de postduivenver. „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Arlon afstand 296 km. Duiven gelost om 12 uur met noordenwind. Eerst- aankomende duif om 16.13.54 uur, gem. snelheid 943.62 meter p. min. De uitslagen waren als volgt: H. van Maanen 1, 6, 7; Th. van Essen 2; N. Barnhoorn 3; N. Kleen 4; K. Noort 5; M. Souverein 8; B. Pouw 9; Kr. Monster 10. LEIDSCHENDAM Wedvlucht „De Vriendschap" Aan de wedvlucht vanuit Corbeil (Fr.) hebben 200 duiven deelgeno men. Afstand 409 km. De classifica tie was: W. Spigt 1, 4, 5; J. Nieu- wenbroek 2, 9, 10; J. Scheffers 3, 13, 18, 23; W. Stembord 6, 40; J. Verlaan 7; S. Noordermeer 8, 20, 21, 33. 35, 39. Geboren: Arjen zn van A. C. Sna- terse en I. M. de Jonge. Leonardus M. M. zn van P. J. Huiberts en M- C. Lange. Catharina M. T. dr van J. F. van Viet en J. C. M. van Boheemen. Anna T. M. dr van J. Hagen en C. A. Luk. René L. M. zn van M. P. Mooyman en M. M. B. Bontje. Joan nes F. M. zn van F. M. van Vonde- ren en C. A. E. van der Wardt. Ja cobus A. M. J. zn van W. A. J. Rim- melzwaan en C. M. van der Salm. Petrus L. M. zn van J. P. A. Jansen en M. B. M. van der Knaap. Catha rina dr van A. Ommering en C. Beij. Ondertrouwd: A. H. P. Nuy en G. H. Harmsen. A. Vink uit Aalsmeer en E. Luk. G. A. Droogh uit Zoeter- woude en M W. L. Ham. H. J. Mol en B. W. Dobbe. W. J. Jansma uit Rotterdam en H. T. Barnhoorn. A. J. de Kort en Th. W. de Korte. Getrouwd: A. P. M. van Veen en J. P. L. Remmerswaal. J. W. van Veen en M. J. A. van Rijn. M. J. A. Buckers uit Delft en B. M. T. Rijper. VOORHOUT Rode Kruis collecte Zaterdag 6 juni a.s. zal de jaarlijkse huis-aan- huis-collecte in onze gemeente wor den gehouden, ten bate van het Rode Kruis. Het plaatselijk comité met als voorzitster, mevr. Smolders, hoopt dat het dit jaar weer hetzelfde suc ces zal opleveren als in 1958, of mo gelijk nog hoger. Autorallye V.V.V. Voorhout Zaterdagmiddag 6 juni a.s. zal er on der auspiciën van het bestuur der VW-Voorhout een autorallye wor den gehouden. Momenteel blijkt het aantal deelnemers groot te zijn. De start vindt plaats om 14.30 uur aan de Prof. Aalberselaan, waar de deel- nemers(sters) zich opstellen. De fi nish is aan de Nagelbrug bij café „De Bonte Koe". BIOSCOPEN. „The Eddy Duchin Story' 14 jaar. Afgekeurd. „De vrouw, die tweemaal leefde", 18 jaar. „I want to live", 18 jaar. „Verraad in Korea", 14 jaar. Stenen bank als blijvend aandenken Zoals we gisteren reeds meldden was heden de sluiting van het gouden ders is gedaan en beperkt zich tot het jubileum met een feestavond in de huidige bestuur, concertzaal van Endegeest. Voor deze I jeder afzonderlijk brengt spreker avond had men uitgenodigd de be- daarvoor lof. Namens de burgerij (he- kende conferencier en caricaturist Ro> laas niet door de gehele Kburgerij) hie<" sP"ker symbolisch een stenen en speciaal voor de jeugd en ieder jaar weer met hun feesten de liefde voor Koningin en vorstenhuis tracht te verlevendigen. Spr. wil niet opsommen wat in de 50 jaar door. de opvolgende bestuur- EJlie Westermeier, Herman Theunis- sen en Ton Cup. De grote zaal was geheel bezet en onder de aanwezigen bevonden zich o.a. pastoor Looyaard en het college van b. en w., raadsleden en vele an- bank aan als blijvende herinnering aan dit feest. Deze bank zal in overleg met het gemeentebestuur in een der parken worden geplaatst. Daar aan dit plan nog geen uitvoe> dere vooraanstaande figuren uit de ,s' "geven z«n giftenaltSd nog CpmpprttA pn tal tran nprcnnon mt he>t KATWIJK Geboren: Lambertus Th. G. zn v. P. A. H. van Paridon en C. W. Schoo- ne; Jacob M. zn v. J. C. van Duyven- bode en M. van Rijn; Hendik zn v. D. van Duyn en L. Aandewiel; Ingrid H. dr v. W. de Vreugd en S. A. Rijns; Paulina dr v. L. Zuyderduyr en A. den Ha Dirk zn v. M. van der Plas en L. van der Bent; Maria dr v. J. Verdoes en E. van der Bent; Johan nes J. 7 v. W. Foks en W. M. Ver baas; Pietje L. dr v. J. Jonker en A. gemeente en tal van personen uit het verenigingsleven. De voorzitter, de heer N. van Wel- sen, dankte bij de opening de directie van Endegeest voor het beschikbaar stellen der zaal. Het woord was daarna aan de heer M. Elshof .voorzitter van het huldi gingscomité, die ten tonele verscheen geflankeerd door een zestal kleuters in feestcostuum. Spreker begon met hulde te bren- gen aan de dames der bestuursleden, die zovele avonden hun huis weten om te werken voor de O.V. Door de op het podium staande kinderen werd aan de dames een tuiltje bloemen overhandigd. Ook mevr. Du Boeuff ontving bloemen. Vervolgens bracht spr. dank aan het bestuur, voor alles wat het op de hogtydagen voor de bevolking doet Gistermorgen werd door burge meester en wethouders van Leid schendam in het openbaar ten ge- l meentehuize aanbesteed: het bouwen van een rioolzuiveringsinrichting, on der meer bestaande uit een riool gemaal, een aantal tanks en een slijk- verwarmingsgebouw, alsmede het aanleggen van een aanvoerriool, een ringweg en bijkomende werken, op een terrein aan de Vliet, nabij de Rietvinklaan. Het ontwerp voor dit grote werk is van net ingenieurs- en architec tenbureau ir. J. P. v. Bruggen, G. Drexhage, ir. J. J. Sterkenburg en A. Bodon uit Rotterdam. Van de inschrijvers werd geëist, dat zij konden bewijzen, voldoende ervaring in het bouwen /an riool waterzuiveringsinrichtingen of daar mee gelijkwaardige werken te heb ben. Ondanks deze beperkende bepaling bestond er van aannemerszijde grote belangstelling voor dit werk. Het aantal inschrijvers was namelijk 42. De zes hoogste waren: Fa. L. C. Verzijden, Waddinxveen 1.054.000; H. v. d. Sluis, Rotterdam 1.022.000; P. Bos, Amstelveen voor 1.020.000; V. de Vries, Haarlem 1.006.000; A. Dubbers, Malden voor 998.500; G. J. Rietveld, Papendrecht ƒ995.000; N. V. I.B,B„ Oegstgeest 992.000. De vijf laagste: M. van der Bent Zonen, Wasse naar 905.500; C. v. Dijk, Utrecht 904.800; fa. Bron Visser, Voorburg ƒ902.000; N.V. V.O.B.I., Vir.keveen ƒ900.000; N.V. Albouw, Delpratsin- gel, Breda ƒ898.000. De raming van het werk werd niet bekend gemaakt maar er werd wel N00RDWIJKERH0UT Geb.: Andreas H. B. M. z. v. J. J. Aartman en A. M. Rövekamp; Pau- lus G. J. M. z. v. G. N. Post en H. W. Limburg. Ondertrouwd: H Janus en P. G. M. Beelen; G. C. J. van den Berg en W. J. Duindam; W. Freke en S. van Soercn; G. J. van Dam en H. A. M. Wijnands. Overleden: Gerardus S. Sanders, 85 jr wednr v. J. Abswoude; Antonius G. M. Trompert, 57 jr, echtgen. v. H. G. Mondriaan; Wilhelmus van den Berg, 65 jr, echtgen. v. H. Hoger- vorst; Johannes F. G. Knoops, 85 jr, wednr. v. T. Bouter; Johannes G. N. ver A, 83 jr, wednr v. M. H. Wil brink; Cornelis Z. Haasbroek, 68 jr, echtgen. v. J. Heeres. RIJNSBURG BURGEMEESTER B. H. KOOMANS GEHULDIGD Maandag herdacht burg. B. H. Koomans de dag, dat hij 12'/« jaar geleden tot burgemeester van Uit- huizermeede werd benoemd. Toen men gistermorgen de lucht er van kreeg werd door enkele personen het initiatie" genomen en allerijl de di verse besturen van verenigingen be zocht met het resultaat dat de heren H. Zandbergen en J. Hoogstraten gis termiddag een televisietoestel namens de Rijnsburgse verenigingen kwamen aanbieden. In zijn felicitatie-toespraak dankte de heer Hoogstraten namens de Rijnsburgse verenigingen voor de manier waarop de jubilaris de belan gen der Rijnsburgers heeft verdedigd. In zijn dankwoord zei de burge meester bijzonder t' zijn getroffen door de aanbieding van dit cadeau en nog meer door de hartelijkheid van deze geste. Des avonds kwam de muziekver. de jubfaris een serenade brengen. Tot slot sprak de b'irgemeester nog enkele wankwoorden. Geboren: Apolonia A. dr v. K. Hoek en A. A. Bon; Willem H. zn v. W. Zandbergen en J. Kluivenihoven; Jan P. J. m v. P. Oosthoek en W. de Mooy. Getrouwd: N. van Nieuwkoop 27 jaar en A. van der Plas 24 jaar. SASSENHEIM Getrouwd: M. van Deursen en M. Kuijt; P. J. v. d. Geest en C. M. Borst; M. Moolenaar en E. Koning. Overleden: J. C. Otte, e.v. P. Wit- senburg, 69 jr; M. Los, 34 jr; C. H. Krom, e.v. P. Roelandse, 35 jr. welkom en zal de sierbank fraaier zijn naar gelang er nog giften zullen binnenkomen. De voorzitter der O.V. dankt voor hetgeen de heer Elshof heeft gezegd en voor het geschenk. De Oranjevereniging is een vereni ging die bindt, van welke kleur of godsdienst men ook mag zijn. De tij den dat we geen „Oranje" in ons mid den hadden waren zorgelijk en ern stig. Oranje bracht altijd weer zon. Dank bracht spreker vervolgens aan de overheid en instellingen van Oegstgeest voor de medewerking. Woorden van erkentelijkheid aan mevr. Timmermans voor alles wat haar overleden echtgenoot als initia tiefnemer in de bijna 25 jaar van zijn voorzitterschap voor de O.V. heeft gedaan. De gTote belangstelling en de ge- uitte tevredenheid is een stimulans voor het bestuur om verder te gaan. Hierna was het woord aan Roland Wagter en de zijnen, die tijdens het verdere gedeelte van de avond de aanwezigen heeft doen genieten. Een dankwoord van de heer Elshof en langdurig apnlaus den aanwezigen waren wel verdiend, gezegd, dat het geraamde bedrag Na een spontaan zingen van het boven de 1.000.000 lag. De opdracht Wilhelmus ging men tevreden en voor dit werk is nog niet verleend, dankbaar gestemd huiswaarts. Marktberichten WOERDEN 3 juni Kaas aanvoer 116 partijen, eerste kwaliteit 2.12 2.20; tweede kwal. P.02—2.11; extra kwal. tot 2.32. Handel flauw. WOERDEN 3 juni Jongvee aan voer 120 biggen, notering 6070; 131 lammeren, notering 40- -53. Handel matig. TER AAR 2 juni Groente Kas- snijbonen 1.551.95; idem stek 1.Ö0 1.25; peulen 1.001.55; idem B 0.80 0.95; do» pers 0.90 alles per kg. RIJNSBURG 2 juni Bloemen Anemonen 1420; Lupine 2026; Lathyrus 25--53; Ixia 2038; Dui zendschoon 1836; Atheemus 3847; per bos. Am. Anjers: Sun rose 1317; wit 1316; Rood 1216; Harvest Moon 1820; Regina 1921; Luky Stricke 1417; Gladiolen: Strauss 22 23; Sneeuwprinses 2829; Allard Pierson 1316; Lelie Regale 817; wit 1624 per stuk. Scabiosa 240 410; Papaver groot 9001200; kleine 350480; Robinson 150320; Red King 180—340; Campanula I 600— 780; Campanula II 300- -340; Galac'.ia 200'320, Margrieten wit 170i?S0; Dorinicum 140240; Aluim 180270; Pioenen 12002000; B~uidsa..jers 40 100, Mimi's 70140, Korenbloemen 80—150 per 100. VEUR. 3 juni. Groente. Plat- glaskomkommers A 5864, idem B 49—58, idem C 44—49, idem D 36—48, idem krom 7594, warenhuiskom kommers A 5761, idem B 4757, idem C 4250, idem D 3443, kas- komkommers A 5458, idem B 50 53, idem C 43—48, sla A 770—1490, stoofsla 1018, tomaten A 780880, idem B 720820, idem C 790890, idem CC 670770, bloemkool A 47 56, idem B 2839, idem C 1825, andijvie 2437, spinazie 2849, bos- peen 6071, postelein 4047, rabar ber 10—15. 54

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3