Scherp RIJNSTREEK Raad van Alkemade sprak zich nog niet uit over Landbouwhuishoudschool WOENSDAG 3 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 STADSNIEUWS Zilveren jubileum prol. dr. Kloeke Op 8 juni zal prof. dr. G. Kloeke te Le den zijn zilveren ambts- Leidse Universiteit Geslaagd voor het doctoraal exa men Natuurkunde de heer A. H. Oort te Leiden. Donderdag 4 juni a.s. zal het vijftig jaar geleden zijn dat mr. G. van Ley- den, geboren te Krommenie en thans wonende te Hilversum, aan de Leid Eindexamen Gymnasium Leiden Van de groep B I van de eindexa men-kandidaten van het Gymnasium slaagden de dames: J. M. de Meyere te Leiden, L. M. Huizinga, W. R. Scho- jubileum vieren. Prof. Kloeke is in se Universiteit promoveerde tot doctor i tanui» beiden te Oegstgeest en de he- 1887 te Schagen geboren. Hij stu- i in de Staatswetenschap van Ginkel, J. G. Kuenen, M. Schagen geboren. Hij stu- j in de Staatswetenschap, deerde aan de gemeentelijke univer- Maandag 8 juni a.s. zal jhr. mr. L. siteit van Amsterdam en aan de uni- A. van den Brandeler, geboren te versiteiten van Groningen en Leip- Kampen en thans wonende te Baarn, zig. In 1914 promoveerde hij te Leip-eveneens vijftig jaar geleden tot doc- zig tot doctor in de taal en letteren tor in de Staatswetenschap aan de op een dissertatie getiteld „der Vo- Leidse Universiteit gepromoveerd kalismus der Mundart von Finken- zijn. waerter bei Hamburg" en in 19221 deed hij dat in Amsterdam op het-1 HENGEL WED STRIJD D.V.S. VIEL zelfde onderwerp. In 1934 werd hij I NIET TEGEN benoemd tot hoogleraar te Leiden in de Nederlandse taalkunde als op- Zondag jl. hield hengelsportvereni- volger van prof. dr. J. H. Kern. 81 ging D. V.S. haar openingswedstrijd juni van dat jaar inaugureerde hij j in de Vliet. Het weer was gunstig en, ppn oratie mror rWfioo »n ondanks de vissterfte in de laatste met een oratie over „deftige en ge meenzame taal". Reeds op 1 okt. 1956 ging prof. Kloeke met emeri taat, teneinde zich geheel aan onder zoekin gsarbeid te kunnen wijden. Prof. Kloeke, die in 1936 lid werd van de rijkscommissie van bijstand voor het woordenboek der Neder landse taal, is lid van de Konink lijke Vlaamse Akademie van Weten schappen, van de Koninklijke Ne derlandse Akademie van Weten schappen en van de Koninklijke Deense Akademie van Wetenschap pen. Feestavond voor en door de jeugd van de Professorenwijk Vele bewoners van de Professoren- wijk, zowel ouderen als jongeren, waren maandagavond in het St. Anto- nius Clubhuis bijeengekomen. Er was nl. een feest, dat wederom gehouden werd onder het motto „door de jeugd voor de jeugd". Dit laatste vormde voor heel wat ouders geen beletsel om persoonlijk kennis te nemen van de toneelpres taties der kinderen. Voor de lieve jeugd betekende dit vrolijke samenzijn het sluitstuk van maandenlange voorbereidingen in het Prof je. Dat er heel wat gerepeteerd moest worden valt gemakkelijk te be- griipen. De voorzitter van „De Professoren- wijk", de heer J. P. A. de Vrind, zei in zijn welkomstwoord o.m. dat op deze wijze een belangrijke biidrage wordt gekeverd in de vrije tijdsbe steding buiten schoolverband. Dat er kindervrienden zijn, die zich ge heel belangeloos voor dit werk in spannen, valt zeer te prijzen. Nadat dr feestgangers het clublied hadden gezongen nam het programma een aanvang. Jammer dat het tempo wat weken, viel de vangst ook niet tegen. 1. W. v. Berkel 860 gr; 2. A. Flippi 732 gr; 3. L. J. Vernet 622 gr; 4. W. v. Loon 540 gr; 5. W. Koreman 270 gr en gr. voorn; 6. L. Schuckhard 260 gr; 8. J. Bouman 145 gr; 9. J. v. Loon 95 gr; 10 H. Schuckhard 80 gr. BurcvHi'ke S*snd Geboren: René zn van P. C. van Leeuwen en J. J. C. Plasmeijer, Yvonne dr van A. Stouten en A. M. A. Nieumeijer; Leonai;dus Cornelis zn van L. Smit en M. J. Wisse; Leen- dert zn van P. Roelandse en A. van J. Kuiper, J. Nicaise, allen te Leiden, B. C. Punt te Noordwijk, VERBOND VOOR VEILIG VERKEER Wegversmalling LEIDEN, 3 juni. Groente. Aard. beien 0.220.40 per doosje, Andijvie 723, Peulen 75200, Snijbonen 140 200, Stambonen 260295, Tuinbo nen 81, Kroten 1822, Spitskool 19 25, Postelein 3580, Prei 10, Rabar ber 1519, Spinazie 850, Tomaten A 75—129, id. B 107—128, id. C 78— 107, id. CC 59—78, Uien 6—30, Was- peen 15—49 per 100 kg. Bloemkool A 13—47, id. B 11—35, id C 10, Komkommers A 2758, id. B 3041, Haarlem; Arendje dr van C. L. Jon- id C 2236, Sla 300—930 per 100 st. ker en A. Haasnoot; Paulus Johan nes Wilhelmus zn van P. J. van Kam pen en M. J. T. J. v. Kempen; Gracia Jannette Anna dr van A. J. W. Nieu- wehuijs en E. A. Hulsbosch; Wilhel- mina Regina dr van C. J. Brokaar en G. W. E. van der Neut; Rosalia Ca- tharina dr van G. J. de Goede en L. Tervooren. Overleden: S. Dalmeijer 82 jr, man; M. K J. W. Dijksma 8 dagen, zoon; J. Spies 69 jr, echtgenote van C. A. de Bruyn: J. J. de Kloe 48 jr, echt genote van P. Pool. Leidse agenda WOENSDAG, 3 JUNI Jongerencontact Lezing over Negro spirituals en Gospe^ongs, St. Leo- nardushuis, Haagweg 14, 8 u nam. DONDERDAG. 4 JUNI Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Rijmand. Ledenvergadering Stationsweg 43, 14.30 u nam. A.K.W.V. Excursie naar Roelof- arendsveen. Aankomst bij gemeente huis van Alkemade to 4.30 u nam. Kon. Neo Ver v. E.H.B.O., Leiden. Diploma-uitreike) en feestavond St. An'oniusclubhuis, hal' acht nam. „Toonkunst", Uitvoering Kinder- operetteklassen. Schouwburg, 7.30 u nam. VRIJDAG. 5 JUNI A.R.K.O. Gezongen avondmis voor gesneuvelden, Lodewijksverk, half te wensen overliet: kinderen kunnen negen nam. Jaarvergadering en tocht nu eenmaal niet-lang op een stoel blijven zitten. Overigens viel er vooral voor de jongelui veel te ge nieten. Het Banana-trio onder lei ding van Bennv Hurrelbrink zorgde voor een gezellig muziekje, het duo De Vries, twee jongens, zongen grap pige liedjes en enkele kleine meis jes traden als balletdanseresjes op. Twee toneelstukjes werden deze avond opgevoerd, nl. „De zwarte hand in het bloemenrijk" en „Het levende beeld". Het aangekondigde optreden van enkele jonge acrobaten, kon jammer genoeg geen doorgang vinden. On voorziene omstandigheden waren oorzaak, dat de demonstratie van lenigheid en behendigheid achter wege moest blijven. In de pauze kregen de kinderen, die aan de avond medewerking verleenden, een trac- tatie. l>/"\TI AAf\ rtl C rrCT semor aer raaci fteett ingenomen, P() rN llLLJl schilderde voorz. nogmaals de vele verdiensten van de hepr v d Mppt naar de Braassem. ZATERDAG, 6 JUNI Reserve-gemeentepolitie Leiden. Feestavond, De Burcht, 8 u nam. APOTHEKERSDIENST Geopend apotheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502. Bospeen 2445, Peterselie 5.30 7.80, Radijs 5—7, Selderij 5.30—10.50 per 100 bos. Laatste Berichten Melkpoeder mei meer dan 2 pCt. vet duurder Het bestuur van het produktschap voor zuivel heeft tijdens de heden morgen gehouden openbare vergade ring een ontwerpverordening goed gekeurd betreffende een heffing op melkpoeder met een vetgehalte van meer dan 2 pet. Al naar gelang van het vetgehalte (variërend van 2 tot 45 pet.) zal de heffing, rekening hou dend met een aftrek gelijk aan de subsidie op gestandaardiseerde melk, 38.25 tot 67.55 per 100 kg. bedra gen. Bedoelde heffing, welke dus ten bate komt van het landbouw-egalisa- tiefonds, is niet verschuldigd bij uit voer, bij aflevering aan ondernemers van zuivelfabrieken, handelaren in melkpoeder en verwerkers van melk poeder alsmede wanneer melkpoeder wordt afgeleverd waarover reeds hef fing is betaald. Het bestuur stelde in evrband met de wijziging van de basisprijs even eens nieuwe heffingen va§t voor con- sumptiemelk alsmede gecondenseer de melk en room. e zuivelwaardetoe- slag werd vastgesteld op 3.5 cent. Verder nam het bestuur kennis van een schrijven van de minister van economische zaken waarbij deze ver klaart dat na de goedkeuring van een verhoging der slijtersmarges met Vb cent en 3/4 cent in november 1958, hij zich niet kan verenigen met een nieuwe verhoging van deze marges. H00GMADE Pastoor C H Olsthoorn viert 40 jarig priesterfeest Op zaterdag 13 juni zal pastoor C. H. Olsthoorn van Hoogmade zijn 40- jarig priesterjubileum vieren. Hij werd op 24 oktober 1894 te Stomp- wijk geboren en was na zijn studies kapelaan te Kwintsbeul, Bergen (N.- H.), Spuidijk en Rotterdam. In 19?" werd hij pastoor te Burgerbrug, van november 1940 tot 12 juni 1945 was hij pastoor te Honnakpolder bij Half weg, van 19451950 te Oud-Vosmeer. In oktober 1950 deed hij zijn intrede in de parochie van O.L. Vrouwe Ge boorte te Hoogmade, waar pastoor v. Schaik in juli was overleden. Het inmiddels gevormde comité heeft het volgende programma voor de feestelijke viering samengesteld: Zaterdag 13 juni: 18.30 u.: feestelijke ontvangst bij de gemeentegrens ter hoogte van de rotonde van rijksweg 4a door het comité, kerkelijke en burgerlijke autoriteiten, waarna rij- Bejaarden op stap. Begunstigd door bijzonder fraai weer gingen dinsdagmorgen ruim 50 bejaarden uit het dorp met enkele leden van de feestcommissie op stap voor hun jaarlijkse uitstapje. Tegen negen uur vertrok men per touringcar en nog drie luxe-wagens richting Haarlem. Via de Velsertunnel ging het naar Alkmaar. Het voorlopige eindpunt was de prachtige omgeving van Ber gen, waar men een gezellige pleister plaats vond in „Duinvermaak" In de middaguren trok men weer zuid waarts via de Velsertunnel naar Zand voort. Hier waren de bejaarden op een bijzondere wijze de gasten van oud-burgemeester Fenema, thans eerste burger van Zandvoort. Hij leidde zijn gasten rond over het be roemde auto-circuit, gaf een interes sante uiteenzetting over deze baan en bood in een aan de Boulevard ge legen restaurant alle bejaarden thee aan. Heel geanimeerd vertelde bur gemeester Fenema over de betekenis van Zandvoort en informeerde te vens naar zijn vroegere gemeente. Helaas moest men ook hier tenslotte afscheid nemen. Via Noordwijk ging toer door het dorp met muziek en bet weer huiswaarts. Over Leiden optocht jeugdverenigingen. Pl.m. 19.45 uur: plechtig Lof. Zondag 14 juni: 10 uur: Plechtige Hoogmis. In de middaguren zal een receptie worden gehouden in de pastorie, waarbij een geschenk zal worden aangeboden namens de paro chianen. kwam men klokslag zeven uur weer in Hoogmade aan, waar alle deelne mers nog voor een warme maaltijd zich in zaal Van der Ploeg bijeen- schaarden. Ook burgemeester Van Wageningen en zijn echtgenote waren hierbij tegenwoordig De plaatselijke J quitaarclub zorgde nog voor wat ge zellige zang en muziek, de burge meester sprak nog een kort slot woord. Alles bijeen een dag, waar nog veel over nagepraat zal worden. R0EL0FARENDSVEEN ERNSTIG ONGEVAL MET MOTOR Gisteravond om kwart voor acht kwam de te Leiden woonachtige en te Roelofarendsveen geboren heer G. Turk met zijn motorrijwiel uit de richting Leiden op de provinciale weg ter hoogte van de aangrenzende Essenweg te R'veen ernstig te val len. Waarschijnlijk was de heer Turk niet op de hoogte met de bochtige ligging van de weg, want na de berm van de weg geraakt te hebben reed hij twee bermpaaltjes omver. Alvo rens hij een schuiver maakte in de berm was de duorijdster, de echtge note van de heer T., van de motor gesprongen en bekwam geen letsel. De heer T. kreeg een zware hersen schudding en had schaafwonden. Leden van de plaatselijke E.H.B.O. en dokter Muskens waren spoedig aanwezig en verleenden eerste hulp. De heer T. werd naar het Acade misch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. TER AAR Woningbouw Door de dir. van gern. werken is namens b. en w. het bouwen van 24 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan opgedragen aan de firma D. C. van Hints te Lan- geraar voor 343.500.-. Voorts bouwt genoemde firma voor eigen rekening onder architectuur van het architec tenbureau Prinsen en Den Ouden te Oegstgeest 6 woningen eveneens in het uitbreidingsplan. WOUBRUGGE Bezoek. Op zaterdag 13 juni zal een groot gezelschap, bestaande uit leden van de Historische Vereniging Zuid-Holland een bezoek brengen aan het dorp. Door de burgemeester zul len zij worden rondgeleid in de his torische hervormde kerk en het ge meentemuseum. Ook zullen moderne gebouwen worden bezocht, zoals de chr. kleuterschool en het Groene Kruisgebouw. Z0ETERW0UDE P.I.T. '54 Ledenstop. I. v. m. het steeds groter wordende aantal leden heeft het bestuur besloten om een ledenstop in te stellen. Degenen di: dus reeds lang van plan zijn om lid te worden, kunnen zich nog dezer dagen aanmelden, aangezien ze an ders minstens een half jaar op de wachtlijst geplaatst zullen worden. Op het zondag j.l. gehouden aard- beientournooi ip Roelofarendsveen kwamen de deelnemende 'P.I.T. '54 leden tot enkele mooie prestatie w Annie Beereboom wist met mej. G. Hoekstra (winnares in de 4e klas van het onlangs gehouden P.I.T.-ju- bileumtournooi) beslag te leggen op de le plaats. Bert van der Helm tei- niste zich in de 3 klas junioren naar de finale, maar moest toen het onder spit delven tegen zijn oude tegenstan der Beekman (Sett) en zich dus met de 2e prijs tevreden stellen. Driek van Veen bracht het in het heren enkelspel 4e klas tot de halve finale, evenals in het mixed.-double (met A. Beereboom). Beereboom tenslotte wist, be- Vóór honderd jaar Üit de Leydsche Courant van Woensdag 3 Juny 1859. Uit Utrecht wordt gemeld, dat aldaar bijna dagelijks slui- kers of sluiksters van jenever, uit de nabij gelegen dorpen ko mende, worden gevat. Sommi gen der eersten zijn zélfs met geladen schietgeweer gegrepen. De vrouwen hebben blikken bussen onder hare rokken ver borgen, uitsluitend voor het sluiken vervaardigd. Zij bestelen daardoor de stad met 18 cents per kan. (Vroeger hief iedere stad haar eigen accijnzen Bij de op gebruikelijke wijze door bleef formeel een beroep bij de burgemeester E. J. M. Kolfschoten Kroon noodzakelijk. De raad ver klaarde zich hiertoe bereid, waarbij de heer Rietbroek nog de bevesti ging verkreeg, dat dit thans geens zins het geven van bouwvergunnin gen tegenhoudt, omreden dit alsnog geschiedt volgens het oude uitbrei dingsplan. Goedkeurend beantwoordde de raad het voorstel van B. en W. om aan de Ver. voor Chr. Nat. School onderwijs te Oude Wetering gelden beschikbaar te stellen voor de aan schaffing van nieuwe schoolmeube- len, waarvoor de totale kosten zijn begroot op 9981. No. 504. Horizontaal: 1. gem. in Z.H., 7. telwoord, 8. koning van Basan, 10. emeritus (afk.), 12. masker, 14. reeks, 15. vogel, 17. vaartuig, 18. eenjarig kalf, 19. groente, 21. biljart- stok, 23. look, 24. lichaamsdeel, 26 scheikundig element (afk.), 27. na dato (afk.), 28. klein kind. 30. gem. in Z.H. Verticaal: 2. water in N. Brab., 3. bergweide, 4. traag van begrip, 5. landbouwwerktuig, 6. gem. in Z.H., 9. dorp in Z.H. onder Den Haag, 11. muzieknoot, 13. marterachtig zoog dier, 14. hangt aan de mast, 16. vrouw- van Jacob, 17. vaartuig, 20. muziek noot, 22. voegwoord. 24 vaarwel, 25. inhoudsmaat, 27. ontkenning (Eng.), 29. katholieke encyclopedie (afk). Oplossing morgenavond. Oplossing 542. Horizontaal: 1. Ver meer, 8. deels, 10. eg, 12 Ems, 13. r.i., 14. rei, 16. Don, 17. onderling, 18. era, 19. Ede, 20. re, 21. aap, 23. er, 24. traan. 26. stellig. Verticaal: 2. ed, 3 ree, 4 memo riaal, 5. els, 6. es, 7. beroerd, 9. win gerd, 11. genre, 13. ronde, 15. Ida, 16. die, 21. are, 22. pal, 24. t.t., 25 Ni. geopende raadsvergadering van Al kemade, deelde voorz. mede, dat de heer N. Verhaar wegens ziekte af wezig was, waarbij hij hem ook na mens de raad een spoedig herstel toewenste. In aansluiting op het in de vorige vergadering genomen af scheid van weth. C. v. d. Meer, die thans als gewoon lid de plaats als senior der raad heeft ingenomen, verdiensten van de heer v. d. Meer voor de gemeente, waarbij hij hem thans namens B. en W. en de raad als stoffelijk blijk het uit 10 boek delen bestaande complete werk van de dichter Joost van de Vondel mocht overhandigen. Na de gebruikelijke serie door G. S. goedgekeurde raadsbesluiten, be reikte de raad bij de ingekomen stukken een kennisgeving van B. en W. waarin vermeld de naamgeving van enkele wegen in het gebied dat na grenswijziging tussen Woubrugge en Alkemade aan deze gemeente is toegevoegd. In antwoord op een vraag van de heer J. P. Hogenboom, die n.a.l. hiervan gesteld werd, deelde voorz. mede, dat uit de door de raad vastgestelde politieverorde ning is gebleken, dat deze naamge ving tot de competentie van B. en W. behoort. De Zwarteweg is hier ge wijzigd in Aderweg. Vanaf de Zuid hoek gelegen aan de Wijde Aa tot aan de woning Mooren is de bena ming nu Groenewoudsekade. Vanaf de oude sluis te Rijpwetering tot aan de woning Mooren heet nu Veenderdijk en het weggedeelte vanaf einde Aderweg tot aan de watermolen is nu Molenweg. Op een beslissing van G. S. inzake de vaststelling van het uitbreidings plan Roelofarendsveen, waarbij G. S. hun goedkeuring onthouden aan het kad. perceel C no. 3277, en de be- bouwingsstrook, gemerkt H. langs de Langeweg, zeiden B. en W. in hun toelichting van mening te zijn, dat de beslissing van G. S. inzake de Langeweg waarschijnlijk op een vergissing berust, temeer daar hier in het verleden reeds bebouwing heeft plaats gehad, en stellen der halve de raad voor hiertegen in be roep te gaan bij de Kroon, Meer vergaderingen gewenst. Eveneens gaf de raad haar fiat tot het aangaan van een vaste geldle ning bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten groot 76.000. Wel te kende de heer Jac. Bakker hierbij een bezwaar te hebben tegen deze gang van zaken, want de raad moet nu een geldlening gaan goedkeuren, die in feite reeds is aangegaan. Spr. zou er de voorkeur aan geven dan maar eerder en desnoods meerdere malen een raadsvergadering uit te schrijven. Voorz. zeide het er mee eens te zijn, dat nu het betoog van de heer Bakker doelt op het feit dat het bijna 3 maanden geleden is dat de laatste raadsvergadering gehou den is, aan dit laatste tegemoet te willen komen, aangezien de voorz. ook van mening is, dat iets meer vergaderen het werk der raad zal ambiëren. Bij het agendapunt herziene vast stelling verordening winkelsluitings wet, verkreeg de heer Rietbroek op zijn voorstel om openstelling op zon dag in de zomermaanden in de wa tersportcentra terug te brengen van 10 uur tot des avonds 7 uur aller steun. De heer P. v. d. Velden on een crediet voor uitbreiding en pro motiemogelijkheid van het perso neel. Spr. besprak de bevoegdheden der raad in deze en wilde daarbij de eerder aan B. en W. gedane delega tie inzake het benoemings- en ont slagrecht ongedaan maken en deze bevoegdheid wederom in handen leggen van de raad. De heer P. v. d. Velden (comb. CH en AR) informeerde naar de gerede aanleiding van dit voorstel van de diet voor de reconstructie Lange weg, Plantage en Veerstraat, mogelijk later nog in combinatie met het West-Einde. Deze verbete ring zal bestaan in het aanbrengen van een laag asphaltbeton en Her- ckenberglava, het aanbrengen van straatkölken met riolering en beton- gootstukken, het herstraten van trot- tiorgedeelten en bijkomende werken. De heer Wagenaar besprak enkele technische details en sprak zich uit heer Wagenaar. Voorz. Kolfschoten voor openbare aanbesteding. De heer legde hierbij de nadruk op het feit, dat de raad voor de nodige begro tingswijziging in feite aan iedere nieuwe benoeming toch haar fiat moet geven, evenals bij e.v. promo tie. Voorts kan de competentie van de ,raad alleen gaan tot het perso neel Openbare Werken, aangezien benoeming ambtenaren ter secreta rie alleen door B. en W. kan geschie den. Tenslotte willigde de voorz. het verzoek van de heer Wagenaar in, om dit punt te verdagen en na af loop der openbare vergadering al lereerst in geheime zitting te bespre ken. Rioolwaterzuivering. Het belangrijkste agendapunt was ongetwijfeld het voorstel van B. en W. een crediet beschikbaar te wil len stellen voor de aanleg van een stamriool en oprichting van een pompstation ten behoeve van de rioolwaterzuivering in de Googer polder. Door de dienst gemeentewer ken waren de kosten hiervoor be groot op 341.000.De heer Jac. Bakker opende hierover de discus sie met het vragen van een nadere toelichting over de financiering van dit project en e.v. doorberekening aan huurders. Voorz. geeft daarop een toelichting met betrekking tot bestaande en nog te bouwen wonin gen, waarbij voor deze laatste de kosten in de grondprijs berekend zullen worden. Om het geheel slui tend te krijgen zal nog een rioolbe lasting noodzakelijk zijn, waarvoor t.z.t. de raad voorstellen zullen be reiken. De heer Wagenaar informeerde hierbij of deze belasting ten laste openstelling op zondag en wenste derhalve aangetekend ook nu te heb ben tegengestemd. Met een aangeno men wijziging van de heer Riet broek, stelde de raad hierna de ver ordening vast. Een zeer breedvoerige discussie werd door de heer J. S. Wagenaar Üit de toelichting van de voorz. namens de KVP-fractie ingeleid op bleek dat ook G. S. reeds ingezien het voorstel B. en W tot wijziging hadden dat dit inderdaad op een der salarisverordening voor ambte vergissing berust, maar desondanks I naren en beschikbaarstelling van derschreef zijn reeds eerder ge-1 van de huurder of eigenaren zal uitte principiële bezwaren tegen komen. Voorz. antwoordde hierop dat dit zeer waarschijnlijk de huis eigenaren zullen zijn, welke dit e.v. in een huurverhoging kunnen door berekenen. Nadat de heer Bakker ook nog aandacht gevraagd had voor de riolering bij de nieuwe wo ningen te Rijpwetering, verklaarde de raad zich accoord met het voor stel van B. en W. Uitvoerig gediscussieerd werd ook over het voorstel van B. en W. tot het beschikbaar stellen van een cre- P. v. d. Velden wijst er op, dat aan leg wegen in grote mate een kwes tie van vertrouwen is, vooral ook met de keuze van de aannemer. De heer Rietbroek bepleitte tenslotte nog het vragen van enige garantie, waarna de raad besloot dit werk onderhands op te dragen aan de fa. Versluys te Gouda voor het bedrag van 70.450. Het verzoek van de Onderwijzers ver. der LTB te Haarlem om afgifte van een verklaring dat de oprichting van een R.K. Landbouwhuishoud school in deze gemeente noodzake lijk is, werd op voorstel van de heer Wagenaar aangehouden tot een vol gende vergadering. De heer Wage naar zag hierin een gevaar voor het verdwijnen van de bestaande VGLO- school en zou gaarne door B. en W. vastgesteld zien of aan een huis houdschool ofwel een landbouwhuis houdschool, de voorkeur gegeven moest worden. Accoord ging de raad hierna met de voorgestelde herziening en uit breiding telefooninstallatie in het raadhuis. Op het voorstel B. en W. tot toekenning van een jaarlijkse bijdrage in het ongedekte exploita tiekosten aanleg leiding t.b.v. water voorziening in de Veenderpolder, zijnde het gebied dat per 1 mei j.l. van de gemeente Woubrugge aan Alkemade is overgegaan, informeer de de heer Bakker of reeds plannen gemaakt zijn voor nog meerdere voorzieningen in dit nieuwe gebieds deel. De heer Wagenaar spreekt een woord van lof daar B. en W. reeds nu blijk geven van haar activiteit voor dit nieuwe gedeelte. Van voorzitter tot voorzitter. In zijn toelichting over de nood zaak van dit voorste] zeide burge meester Kolfschoten hierover uit voerig ruggespraak gehouden te heb ber. met de voorz. van de stichting drinkwaterleiding „De Drie Gemeen ten". Op de ondeugende vraag van de heer J. S. Pennings wie de voorz. van deze Stichting is. antwoordde de voorz. dat dit de burgemeester van Alkemade is. halve bovengenoemde suocesen, in het enkelspel tot de kwart-finale door te dringen. Avondvierdaagse Gisteravond is een groot aantal P.I.T.-leden, aange vuld met een aantal wandelsporimin- nende niet-leden aan dit evenement begonnen. Natuurlijk zullen ze alle maal proberen om het eindpun* te halen a.s. vrijdag, en weer een groeps- prijs in de wacht te slepen. Alle leden worden er nu reeds op attent gemaakt dat de eerste leden vergadering onder leiding van de nieuwe voorzitter, de heer J. W. Vink zal worden gehouden op vrijdag 26 juni a.s. Als datum voor de P.I.T.-Rit (de dobbelrit) is bepaald vrijdag 10 juli. Afgelopen zaterdag is de onder linge competitie senioren begonnen. Deze is van zeer veel belarg voor de komende competitie, aangezien P.I.T. '54 dan door verschillende herenteams vertegenwoordigd zal zijn. Donder dagavond begint deze onderlinge competitie voor de 2e g~*oep. Voor vlugge afwerking van een en ander wordt op de leden gerekend. Hofpolder. In de vergadering van stemgerechtigde Ingelanden werd zonder hoofdelijke stemming de overeenkomst voor een gezamen lijke bemaling met de Spekpolder goedgekeurd. Aan de bezwaren omtrent het ge vaar dat de funderingen van kunst werken door te grote verlaging van het polderpeil werd tegemoet ge komen met de toezegging, dat in het bedoelde polderdeel het water door een stuw zal opgehouden worden. De vaststelling van de rekening en de begroting werd aangehouden tot een volgende vergadering die gehou den zal worden als door de gehouden aanbesteding en laatste onderhan deling met de Sted. Lichtfabieken te Leiden omtrent de kabelkosten en stroomleveringsprijzen, de cijfers voor de gewone dienst en de kapi- taalsdienst van de begroting voor 1959 kunnen vastgesteld worden. Tijdens deze vergadering werd de verkiezing gehouden van een voor zitter, wegens periodiek aftreden van de heer W. Hoogendoorn. Van de 45 uitgebrachte stemmen, waren er 19 blanco ingediend. De 26 gel dende stemmen waren uitgebracht op de aftredende voorzitter, die alzo herkozen werd. Aanbesteding. Hedenmorgen werd door de Ned. Heidemaatschap pij uit Arnhem, namens de besturen van de Hof-, Spek- en Ri.-tpclder in het openbaar, in café Nieuw Crone- steijn aanbesteed het ontwaterings plan voor genoemde polders, tech nisch omschreven als het graven en verruimen van leidingvakken ter lengte van ongeveer 4100 meter en het maken van kunstwerken, niet bij komende werken. Door de Ned. Heid? Mij. werd het werk begroot op ƒ77.265. Er waren dertien aannemers, die een prijsopgave voor dit werk deden; van één van hen was het inschrij- vingsbiljet niet gehéél ingevuld, zo dat dit ongeldig verklaard moest worden. De overige twaalf schreven van hoog naar laag als ,olgt in: A. Versloot, Bodegraven 96.500; fa wed. Van Driel, Koudekerk aan de Rijn 92.000; L. P. van der Geer Zn.. Leiden ƒ91.000; fa. van der Vis, Koudekerk aan de Rijn ƒ88.888; A. Th. Stuifzand, Leiden 85.300; L. Loeve, Alphen a. d. Rijn ƒ84.000; N. Th. Overdevest, Zoeterwoude 82.000; D. de Rooy, Badhoevedorp 81.900; W. v. d. Vegten, Koudekerk aan de Rijn ƒ74.000; N.V. v./h. F. Dekker Zn., Papendrecht ƒ73.700; fa. Pulleman Zonen, Oude Tongen ƒ73.658; W. van de Heuvel Zn., Bleiswijkseweg 100 te Zoetermeer voor 73.000. Bakker aandacht en toezicht voor de jaarlijkse dodenherdenking. De heer Wagenaar verzocht een lichtpunt aan de Achterweg bij de nieuwe woningen te Nieuwe Wetering. Voor de in het leven geroepen commissie stichting nijverheidsschool, werd een crediet verleend van 125. De heer Pennings vroeg verbetering Boekhorsterweg te Oud-Ade, als mede verplaatsing bushalte. De heer v. Scheppingen informeer de naar plannen voor een zwemin richting te Rijpwetering, waarop de voorz. antwoordde, dat het stand punt van B. en W. nog ongewijzigd is. De heer Rietbroek had opge merkt, dat de verbouwing van het paviljoen De Brasem gedeeltelijk op grond van de gemeente heeft plaats gevonden. Voorz. gaf toe, dat dit aan de aandacht van B. en W. was ont gaan en de betreffende eigenaar hierop reeds had geattendeerd. Als laatste was het woord aan oud-wethouder C. v. d. Meer, die uitvoerig dank bracht voor de hem in de vorige vergadering bij zijn af scheid toegezwaaide lof, waarin hij iedere spr. persoonlijk beantwoord de, en besloot met de wens dat de capaciteiten van burgemeester Kolf schoten nog vele jaren voor de ge meente Alkemade behouden mogen blijven. Na wederkerig waarderend woord door voorz. Kolfschoten be sloot deze de openbare vergadering, waarna men nog geruim te tijd in In de rondvraag vroeg de heer geheime zitting bijeen bleef.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2