BRITTEN LATEN ONS LACHEN Ï.S/A 6 Gemeenten aan de Maasmond gaan 3000 Coignetwoningen plaatsen Bromfietsbende opgerold Cotton-stretch anklets Peek&Cloppenburg Ik dacht dat het mocht Succes-première in Amsterdam RECHTSZAKEN DINSDAG 2 JUNI 1959 nrc LEIDSE COURANT PAGINA 1 Nieuwe haring voor H. M. de Koningin Schipper H. van Roon van de logger VL. 216 heeft H. M. de Koningin hedenmorgen op paleis Soestdijk de traditionele Hollandse Nieuwe aangeboden. Weinig belangstelling voor studie apotheker Systeembouw oplossing voor de woningnood" Zes gemeenten in de Maasmond, directie van N.V. Dura-Coignet aan t.w. Maassluis, Ridderkerk, Rotter- de Eemhaven te Rotterdam meent dam, Schiedam, Spijkenisse en Vlaar- dit te kunnen uitvoeren in totaal met dingen, zullen 3000 woningen van het ongeveer 200 man, in feite geen bouw- Franse systeem Edmond Coign et wor- vakarbeiders, de gehele onderbouw den gebouwd. De overeenkomst daar-inbegrepen. Van deze 200 man zijn voor is getekend. er 180 in de faihriek nodig. Bij de Men acht hier deze systeembouw traditionele bouwwijze vergt z.i. dit onvermijdelijk, anders komt er nooit aantal woningen in gelijke tijd 800 een eind woningnood. j a 900 man en dan specifiek bouwvak arbeiders. Er zullen per jaar 100Ö coignet wo- Zo-u men er, zo zei 't directielid, de ningen, dat is drie a vier woningen j iheer Dura, eens toe kunnen overgaan per dag, worden opgetrokken en de in de huidige jaarlijkse productie 20.000 woningen van dit systeem te laten vervaardigen, da zou men er 15.000 bouwvaka.beiders mee uit sparen en voor andere bouw kunnen inzetten. Er is naar zijn mening in Nederland plaats voor vijf a zes soortgelijke fabrieken als die welke thans aan de Eemhaven gebouwd Waarom willen jongelui geen apo- wordt. Zij zouden elk voor zich een theker meer worden. Dit vroeg ue ander type onderhanden kunnen ne- voorzitter van de Kon. Ned. Mij. men en in serie vooraf kunnen ma ter bevordering der Pharmacie, ae I ken, heer H. A. A. J. Martens zich af van- j j)e voornaamste bouwstof van deze ochtend in de rede die hij heeft uit- woningen is beton, echter deels met gesproken ter opening van de 104 al- ZWare, deels met li *-hte toeslagstof- I gemene vergadering der genoemde I fen Alle vvandelementen zijn van1 maatschappij. Er is ernstige kritiek I 2.60 m kamerhoogte. De vloerelemen- geuit op de bijzonder lange duur ten, uit te voeren in massief licht- (gesproken is van negen jaar of lan- beton van ll8 dikte, hebben dei gen) van de studie. Er moet ergens lengte van het te overspannen ver- misverstand schuilen, aldus de voor- trek komen contractueel, met aan zitter, omdat het programma -het|beide zijden loggia's, drie en vier- mogelijk maakt voor iemand die wer-kamerwoningen. De woonkamer er-1 ken wil in circa zeven jaar af te stu- j van wordt 18 m2 groot. De grootste j deren. Zij die er langer over doen en i woningen komen op een huurpeil van I daarover klagen benaderen de stu-1 1,0.50 per week, in Vlaardingen en I die met een onjuiste instelling. Als Schiedam zelfs minder. De gehele zijn persoonlijke overtuiging voegde j woonoppervlakte wordt ongeveer 12 hij er aan toe dat de duur van degroter dan bij de thans gebrui- farmaceutische studie vergeleken bij keiijke woningbouw. 15 a 20 jaar geleden wel wat is ver lengd, doch dat dit niet te verwon deren is als men let op de stormach tige ontwikkelng der farmacothera pie sedert de laatste oorlog. Op 103-jarige leeftijd is maandag avond mevr. J. Bluijs-van der Meij, de oudste inwoonster van Zandvoort overleden. Mevr. Bluijs-van der Meij, die bij heaar zoon woonde, heeft be halve tijdens de evacuatie van Zand voort in de oorlogsjaren de badplaats nooit verlaten. Minister zegt: Krankzinnigenwei is juist toegepast De regering is gaarne bereid inlich tingen te verstrekken over de gang van zaken met betrekking tot de inbe waringstelling van het Arnhemse artsenechtpaar Meulenbelt, maar het lijkt haar niet juist de feitelijkheden, die tot die maatregel hebben geleid, publiek te maken, zulks in verband met overgingen van geneeskundige aard. Dit hebben de ministers Beer man en Van Rooij geantwoord op een vraag van het Tweede-Kamerlid mr. Van Rijckevorsel betreffende de op neming van de heer en mevrouw M. in een psychiatrische inrichting. De regering meent, dat aan de in de vraag tot uiting komende wens om inzicht in de onderhavige zaak te verkrijgen, op de meest passende wijze zou kunnen worden voldaan, indien ondergetekenden in de Ka mercommissies van Volksgezondheid en Justitie opening van zaken zou den geven. Zij verklaren zich gaarne bereid op die wijze inlichtingen te verstrekken en ter vertrouwelijke kennisneming van de leden van genoemde commis sies de stukken over te leggen, die voor de beoordeling van de vraag, of de Krankzinnigenwet juist is toege past een vraag, die zij bevestigend beantwoorden van belang zijn. Jongste veertien jaar De Dordrechtse politie heeft een bende van vijf jongens van wie de markt sterk en praktisch, ideaal passend Vanaf leeftijd 4-5 jaar Per 2 paar - speciale J.M. prijs weken herhaaldelijk heeft schudig gemaakt aan diefstal van bromfiet sen, opgerold. Voor zover men heeft kunnen nagaan kan aan deze jon gens diefstal van tenminste elf brom fietsen ten laste wo.den gelegd. De knapen hebben er zes in Dordrecht en vijf in Sliedrecht gestolen. Ze na-* men ze mee en verstopten ze om er later tochtjes op te gaan maken. Als er bij een brommer een defect jongste veertien en de oudste acht-optrad werd hij ergens neergezet voor tien jaar is, en die zich de laatste een eerlijke vinder.... Toerislentochten vanuit Rotterdam Waarom niet naar Leiden? Voor buitenlandse toeristen, die hun tenten in Rotterdam hebben op geslagen en in deze stad naast tocht jes op eigen houtje min of meer op de VW-rondrit door de stad of een havenrondvaart zijn aangewezen, zijn de mogelijkheden verruimd. In samenwerking met de VW heeft een reisbureau enige bustochten ge organiseerd, die van Rotterdam uit kunnen worden gemaakt en waarbij een aantal toeristische evenementen is opgenomen, waarvoor belangstel ling bleek te bestaan. Onder deze uitstapjes zijn dagtrips (tweemaal per week) naar Amster dam, Marken en Volendam; op vrij dag een ritje naar de Alkmaarse kaasmarkt, de afsluitdijk en de oude Zuiderzeesteden. Tweemaal per week wordt er een tocht gemaakt naar Delft, Den Haag en Scheveningen en verder kan men middagtrips maken naar de molens bij Kinderdijk, Schoonhoven en Gouda. Vraagtekens. Zoals te doen gebruikelijk is Lei den bij deze excursies weer eens uitgesloten. Het is opvallend dat onze oude stad bij georganiseerd toerisme altijd in de vergeten hoek ligt. Kan men Leiden soms, wat bezienswaar digheid betreft, niet op één lijn stel len met Delft of Gouda? Zijn er in Leiden geen prachtige grachtjes en schilderachtige geveltjes? Is de toe ristische waarde van onze oude bin nenstad niet hoog genoeg om bij der gelijke evenementen in het pro- Speelholleider berecht De ex-leider van de „Woodside", een speelclub in Baarle-Nassau, J. M. uit Den Haag, heeft gisteren voor de rechtbank te Breda terecht ge staan, verdacht van het gelegenheid geven tot hazardspel. Verdachte be kende vlot. Hij verklaarde in de overtuiging te hebben geleefd, dat hazardspelen in het betwiste gebied waren toegestaan. De justitie had lang geaarzeld voor zij had ingegre pen. De officier van justitie ging na al hetgeen reeds is gezegd bij vorige berechtingen van speelclubleiders niet meer nader in op de speelclub- affaires en eiste kort en bondig twaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaar delijk. Brandweerauto bolste tegen boom Op weg naar brand Op weg naar een felle uitslaande brand in het dorp Bavel is gister avond onder de rook van Breda op de Bavelseweg een brandweerauto van de vrijwillige brandweer van Ginneken ten gevolge van het gladde Hibbert, die wereldfaam gekregen heeft door zijn rol in de New Yorkse Broadway Show „the boy friend", schotelde het publiek een droge En gelse vertaling voor van een heftig gesprek tussen 'n Amerikaanse gang ster en een van zijn vriendinnen. Het programma is in hoofdzaak een selectie uit drie programma's, die in Engeland zelf veel succes hebben ge oogst, al zijn er in Amsterdam enkele specifiek voor Nederland samenge- „Going dutch", het geheel Engelse cabaretprogramma van Playhouse In ternational dat door een achttal Britse artiesten gisteravond als continentale premiere in een bijzonder feestelijk zaaltje van Bellevue te Amsterdam stelde nummers aan toegevoegd, op de planken werd gebracht, is de nieuwste attractie, die Amsterdam engels sprekende of desnoods slechts de engelse taal begrijpende Neder landers en toeristen biedt. De pre miere wérd een daverend succes. Tien nummers vóór en tien num mers na de pauze werden afgewerkt in ongeveer één uur tijds met zo'n puntige snelheid, dat de zaal die met ingespannen aandacht poogde zo wei nig mogelijk van ironische „scetches" te missen reeds na de eerste paar nummers enthousiast werd. Niet alleen Parijs en Amsterdam werden op de hak genomen, doch uiteraard ook de Brit zelf, die zich in het buitenland soms niet al te vlot in de vreemde talen kan uitdrukken. Marcia Ashton. bekend uit de hoofd rol, die zij in de grote Londense re vue „Cranks" heeft vervuld, zong o.a. een lied, in navolging van de Parijse Champs Elysees en Piccadilly in Lon den gewijd was aan de meest roman tische straat van de nederlandse hoofdstad: de Zeedijk, en Geoffrey Deze eerste avond was er van „Going Dutch" (het samen betalen van een avondje uit) geen sprake. De voorstelling werd voor genodig den gegeven en na afloop ging bijna iedereen naar het Doelen hotel, waar het publiek als gast van de directie en van de Amerikaan Jack Lardis, die het initiatief tot deze tournee van ERNSTIGE AANRIJDING Een aannemer uit Lelden had zich te verantwoorden voor de Haagse politierechter, omdat hij op 19 okto ber 1958 's avonds acht uur met zijn auto op of bij de Blauwpoortsbrug, een ernstig verkeersongeval had ver oorzaakt. Hy had de bestuurder van een scooter, die voorrang had, geen voorrang verleend. Het slachtoffer was er ernstig aan toe, met een beschadiging van een nier, een hersenschudding en diverse fracturen. Inmiddels is hij weer her steld. De officier van justitie merkte op dat het hier een voorrangsweg be trof. Verdachte had de schooter moe ten zien. Misschien heeft hij te veel uit sleur gereden. Overigens staat de aannemer gunstig bekend en hier mee rekening houdend eiste de offi cier vijfenzeventig gulden boete of vijftien dagen en twee weken hech tenis voorwaardelijk met twee jaar proeftijd. Het vonnis van de politie rechter luidde: honderd gulden boete of twintig dagen en een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor drie maanden met twee jaar proeftijd. KOOPMAN STAL BLOEMEN Overeenkomstig de eis veroordeel de de Haagse politierechter een bloemenkoopman uit Rijnsburg tot vijfentwintig gulden boete of vijf dagen en twee weken voorwaarde lijke gevangenistraf met drie jaar proeftijd wegens diefstal. De ver dachte gaf toe, dat hij te Leidschen- dam in de maanden december en ja nuari bloemen had weggenomen van een collega. Beide kooplieden stal den hun wagens in dezelfde schuur en als de colega er niet was haalde de verdachte gauw wat bloemen van diens wagen en zette die op zijn eigen wagen, waarna hij ze ten eigen bate verkocht. De schade was ongeveer twintig gulden geweest, maar de collega had volgens verdachte maar een tientje schadevergoeding willen accepteren. MISHANDELING Een niet verschenen metselaar uit Katwijk aan Zee werd door de Haagse politierechter overeenkom stig de eis van de officier van jus titie veroordeeld tot vijfentwintig gulden boete of vijf dagen wegens een mishandeling op 1 november. Verdachte had een jongen een klap gegeven. Uit de stukken bleek dat er Playhouse International genomen moeilijkheden waren ontstaan over heeft, samen met de artiesten op de i eenden van verdachte en dat de met- geslaagde premiere een dronk uit- selaar toen maar in het wilde weg bracht. een jongen gegrepen had. Werelds oudste luchtvaartmaatschappij verjaart In de omgeving van het station ovan Lajallai, in Chili, is een autobus wegdek geslipt. De wagen draaide om I met 51 passagiers in botsing gekomen zijn as en botste tegen een boom. Vijf met een sneltrein, waardoor negen brandweerlieden werden van de wa- t*en inzittenden het leven verloren, gen geslingerd en moesten met ver- terwijl er 39 werden gewond. wondingen in het Laurensziekenhuis te Breda worden- opgenomen. De Breda'se brandweer assiteerde bij de brand in een meubelfabriek te Bavel, waarvan de showroom en de opslagruimte totaal uitbrandden. gramma te worden opgenomen? Of 1200 Voor verzending opgeslagen ligt het aan de activiteit, of liever stoelen, tafels en dresoirs gingen het gebrek aan activiteit, van de in verloren. De schade loopt in de tien deze verantwoordelijke instanties? 1 duizenden. Onder de autobuspassagiers bevon den zich een aantal voetballers. De bewoners van het eilandje Fanoe bij de westkust van Jutland (Denemarken) hebben zich verzet tegen de plannen voor de bouw van j een brug naar het vasteland, omdat zij de gevolgen van een te verwach ten invasie van toeristen voor cultuur en natuur van hun eiland vrezen. 1 De minister van Verkeer en Waterstaat, Z. Ex. drs. A. H. Korthals, heeft maandagmiddag in Rotterdam de tentoonstelling „40 jaar K.L.M." geopend. Hij deed dit door 'n klein vliegtuigmotortje te straten. Verder v.l.n.r. op de foto mevrouw Korthals, mevrouw Pies man en de heer v. d. Wiel, directeur K.L.M.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7