Neomist J. Ammerlaan werd hartelijk verwelkomd te Leidschendam MAANDAG 1 JUNI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Wederom is aan Leidschendam, en speciaal aan de parochie H.H. Pe trus en Paulus, de eer te beurt geval len dat een van haar zonen tot de priesterlijke waardigheid verhe ven is. Voor de twee.de maal dit jaar heeft niet alleen katholiek Leidschen dam, maar ook de gehele bevolking, haar hule betuigd, leder jaar viert Leidschendam een of meerdere priesterfeesten, steeds met opgewekt heid en met eerbied voor de pries terlijke staat. Zaterdag is de neomist, Jo hannes Ammerlaan die door de bisschop van Breda tot priester gewyd is, op indrukwekkende wijze aan de grens van de gemeente (Broekweg) ontvangen. Namens het gemeentebestuur en mede namens de gehele bevolking sprak burgemees ter H. A. C. Banning een welkomst woord, -aarbij hij op de voorgrond stelde dat het de gewoonte is gewor den 'n neomist namens de bevolking in het openbaar wordt gehuldigd. Spr. achtte het een voorrecht dat ir. Leidschendam het brgerlijk be stuur openlijk hulde kan brengen aan een nieuw gewijde priester. Spr. hoopte dat de neomist in het nieuwe leven dat thans voor hem een aan vang neemt, veel voorspoed en de zegen van God over zijn arbeid moge ondervinden. Met een driewerf hoera door de vele belangstellenden, werd deze wens op klinkende wijze be krachtigd. Nadat de tweeling zusjes Anneke en Tineke van Heiningen van de Plas- poelkade een aardige wens hadden opgezegd vergezeld gaande van de aanbieding van bloemen zong het jongenskoortje van de heer Van Raad een welkomstlied. In fleurige optocht ging het vervol gens naar de parochiekerk aan de Sluiskant. „St. Cecilia" en haar drum band begeleidde de stoet. In de door een groot aantal bruidjes omge ven koets bespannen met vier mooie gepluimde schimmels, deed de neo mist zijn intocht in de parochie. Op het Sluisplein verenigde de muziek zich met het torenklokkespel waar door het geheel een nog meer feeste lijk karakter kreeg. In het plechtig Lof, waarbij pater Warmenhoven en kapelaan Kester assistentie verleenden, hield pastoor J. F. van der Kolk een welkomst toespraak. Hij sprak er zijn vreugde over uit, dat de oneindig goede God een parochiezoon tot het priester schap heeft geroepen. „Ongetwijfeld", aldus spr., „heeft de neomist in het godsdienstig huisgezin Ammerlaan en ook in de parochiekerk Gods roepstem vernomen. Na een zorg vuldige studie en voorbereiding zijt gij thans priester en offeraar en zult gij morgen aan het zo vertrouwde altaar uw eerste plechtige H. Mis aan God opdragen. Het was voor de pas toor een ware blijdschap dat hij de neomist namens de parochie mocht begroeten. Aan het slot van zijn toe spraak verzocht de pastoor, dat de nieuw-gewijde zijn eerste zegen over de aanwezigen en de gehele parochie zou uitspreken, waaraan de neomist volgaarne voldeed. In de zondag opgedragen eerste plechtige H. Mis werd de neomist geassisteerd dor pastoor v. d. Kolk als presbyter-assistens en door de Je zuïetenpater Heimeyer, rector van het St. Aloisiuscollege in Den Haag als diaken en kapelaan A. H. Kester als subdiaken. Pater Heimeyer hield de feestpredikatie onder de tekst ,God heeft zijn volk bezocht". Üit het gezin, de bakermat van deze nieuwe priester, heeft God een van de zoons geroepen. De ware gods dienstzin van de vader en moeder maken dikwijls de jongeman ontvan kelijk voor de dienst van God. Geen priesterroeping komt tot stand in dien in een gezin niet de liefde leeft voor de Christus. Het geloof dat God het is die hem roept komt dan bij de jongeman meer en meer tot uitdruk king waarbij dan het diep christe lijk gezin de nodige steun geeft voor verdere ontwikkeling van de priesterroeping. Nu eenmaal tot priester gewijd, zullen ook deze neomist uren te wachten zijn van de Olijfberg maar het moge toch zo zijn, dat ondanks tegenkanting ook bij deze priester de Christus te herkennen is, die het volk een onbegrensd vertrouwen kan ge ven. Na deze indrukwekkende predika tie werd het H. Misoffer voortgezet waaronder het parochieel zangkoor onder leiding van de heer van Raad behalve de wisselende gezangen van het feest van Maria Koningin de mis- sa Pontificalis zong van Perosi met jongenskoor en na de dienst de pries tercantate van Haagh. In de middag was er voor de pa rochie gelegenheid de neomist en zijn ouders te complimenteren, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Vele cadeaux werden aangeboden, waaruit op daadwerkelijke wijze ge toond werd, dat de neomist in de volle belangstelling heeft gestaan. Een plechtig Lof besloten met het Te Deum, vormde het einde van de kerkelijke viering van dit priester feest. KATWIJK AAN DEN RIJN KRV. Het was feest bij KRV. Op het toernooi te Voorschoten was KRV 22 met een 10 overwinning uit de bus gekomen en hiermede was KRV 2 kampioen geworden. Dit moest natuurlijk feestelijk gevierd worden en hiervoor was geheel KRV met genodigden in het Paro chiehuis samengekomen om dit heu gelijke feit te vieren. De stemming was natuurlijk uitstekend en in de speeches die gehouden werden had het winnende elftal de felicitaties in ontvangst te nemen en werd er op dit elftal een feestelijke dronk uitge bracht waarbij tevens de beste wen genomen en alles verliep vlot. Om en meisjes, die dat jaar 18 jaar zijn 1 uur konden de wedstrijden begin, of worden een gcdsdienstcursus ge nen. Alle deelnemende ploegen had- geven, teneinde nun kennis van de den een van te vore*i bekend ge- geloofswaarheden te herhalen en uit maakte opdracht en moesten deze nu voor de jury in de praktijk brengen. Er werd verondersteld dat er brand was in een apparatsnfabriek en om deze te blussen mc*e6ten enkele hin dernissen worden genomen. Gelet werd speciaal op het aanpakken en op de uitvoering van de gegeven or ders en op het zgjn. ,aflegsysteem". De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: 1. Klasse IV, de gemeentelijke brandweren: 1. Zwartewaal. (Deze brandweerploeg had reeds de wis selbeker en kon haar dus behouden) 2. Piershil; 3. Oujde Tonge; 4. Gouds waard. 2. Klasse IVa, bedrijfsbrandweren: I. N.V. Magazüjn ,*De Bijenkorf" Rotterdam; 2. Staatbedrijf PTT Go- rinchem; 3. Gemeentewerken Rot terdam; 4. Telegraafkantoor Rotter dam II; 5. Telefooncentrale Naald wijk. 3. Klasse iVb, B.B.-brandweren van de B-gemeenten: 1. Bleiswijk; 2. Hazerswoude; 3. Gouda II. De prijzen vrerden uitgereikt door generaal Van Lange, hoofdinspec teur van het Brandweerwezen in Ne derland. Voor het uitreiken Van de J prijzen gaf de wedstrijdleider, de heer Bloem uit Wassenaar een uit eenzetting van de wedstrijd, waarin hij wees op de gemaakte fouten. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven sprak een woord van dank tot alle medewerkera De wedstrijden wer den bij ge woord door de heer Gerth van Wijk, kringhoofd B.B. van de kring Katwijk en door vele burge meesters van de deelnemende ge meenten, Van de zijde van de Voor- schotense bevolking bestond vrij grote belangstelling voor dit evene ment. (Ongecorrigeerd) WASSENAAR Het Comité ..Autotocht Ouden van Dagen" te Wassenaar heeft de datum voor de jaarlijkse uitgaansdag vast gesteld op woensdag 8 juli a.s. De plannen voor deze dag worden nu nader uitgewerkt, maar het comité begint reeds met de inzameling van gelden en met het bijeenbrengen van de ongeveer 100 auto's die voor de uitgaansdag nodig zijn. Ouden van dagen die voor de uit gaansdag in aanmerking wensen te komen kunnen zich aanmelden aan het secretariaat van het Rode Kruis, Lange Kerkdam 20, 's morgens van 10 tot 12 uur of bij Boekhandel Hoo- geveen, Kerkstraat 71. Bijdragen kunnen gestort worden op gironum mer 33.45.30 van de Rotterdamse Bank te Wassenaar met vermelding „autotocht ouden van dagen". Automobilisten kunnen zich aan melden aan het secretariaat, van Zuylen van Nijeveltstraat 92, tel. 3387. Toediening H. Vormsel. Op dinsdag 2 juni zal mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, in twee Was sen werden uitgebracht op geheel i senaarse parochies het H. Vormsel KRV. toedienen, 's Morgens half 12 heeft deze plechtigheid plaats in de St. Jo- sephkerk, 's middags half 3 en half 5 in de St. Willibrorduskerk, resp. voor de jongens en voor de meisjes. E.H.B.O.-examen. Alle 18 can- Reeds enige maanden is men in j didaten voor het EHBO-diploma die KATWIJK AAN ZEE DE EERSTE CARILLONKLOK Te IJmuiden heeft zich van ochtend in de boekhandel van de firma Louwe aan de Keizer Wilhelm- straat een hevige ontploffing voor gedaan. In het perceel werd grote ravage veroorzaakt. Er zijn geen ge wonden. Bij het onderzoek door de Velsense politie is gebleken, dat in de woning bij de boekhandel clan destien in huisarbeid vuurwerk werd vervaardigd voor een IJmuidense vuurwerkfabriek. Vier expedities, die ten doel hadden, tot dusver onoverwonnen toppen in het Himalajagebergte te be stijgen, zijn dit voorjaar op niets uit gelopen. De pogingen kosten aan twee inheemse gidsen en één Oostenrijker het leven. De expedities waren af komstig van Frankrijk, Oostenrijk, Engeland en Japan. Personeel van de Parijse Me tro, dat is aangesloten bij communis tische, socialistische en bij niet tot een bepaalde politieke richting be horende vakbonden, is maandagoch tend voor 24 uur in staking gegaan 1 om loonsverhoging af te dwingen. Maandagochtend reden slechts der tig van de ongeveer 170 treinen op de lynen van de Metro. De 42-jarige G. Bruis uit Am sterdam, die op de N.Z. Voorburgwal fietste, is zaterdag aangereden door een autobus van het gemeentelijk vervoerbedrijf. De man is ter plaatse overleden, Bij relletjes in Portoviejo, de hoofdstad van de provincie Manaboe (Ecuador) zijn zaterdag 8 mensen om het leven gekomen en 20 gewond. De relletjes ontstonden bij de begrafenis van een soldaat. Deze had gevuurd op de bevelhebber van het garnizoen van Portoviejo toen hij een discipli naire straf had gekregen. De schoten misten hun doel. waarna de soldaat zelfmoord pleegde. Zwitserse studenten hebben zon dag een vergadering te Zürich, waar op het woord werd gevoerd door George Adamski, de Amerikaan, die zegt alles te weten over „vliegende schotels" verstoord. Zij begonnen tij dens een uiteenzetting van Adamski te schreeuwen, met hun voeten te stampen en met bierviltjes te gooien. De politie heeft daarop de zaal ont ruimd. Terwijl de 31-jarige bromfietser A. van der Meer aan de Bergsebaan te Bergen op Zoom zijn erf afreed, draaide zijn buurman, A. v. d. Zande het erf op. De twee voertuigen bot sten op elkaar, de beide berijders werden zwaar gewond in het zieken huis opgenomen, waar de heer Van der Meer later is overleden. Katwijk in de weer om in detoren van de Oude Kerk, ..De witte kerk" ir de volksmond genoemd, een caril op donderdag, 28 mei, examen deden; dat in het Wit-Gele Kruisgebouw; Lange Kerkdam 3 zijn geslaagd. Het Ion geplaatst te krijgen. Het animo j examen werd afgenomen door dr. hiervoor bleek al dadelijk zeer groot Nobbe uit Rijswijk. te zijn. Over de financiële conse quenties maakt men zich geen zorgen meer. Behalve dat aan giften reeds ƒ12.000,zijn bijeengebracht, zijn ook al enkele klokken toegezegd. Deze klokken zullen de namen dei- gevers dragen. Schenkers zijn: de Coöp. Raiffeisenbank, de Katwijkse Post, de fam. Haasnoot, Notaris A. W. C. Verhees, de fam. van Tongeren, de heer D. Ouwehand, de fam. L. v. d Marei, de dames van Rhijn te Lei den. (Dr. v. Rhijn was vroeger arts te Katwijk). De basisklok arriveerde zaterdagmiddag om half 4 bij de Rijnbrug te Katwijk a d- Rijn uit de Nederl. Klokkengieterij B. Eijsbouts N.V. te Asten N.B. Vandaar werden ze verder vervoerd naar de Oude Kerk te Katwijk a Zee. Het was een feestelijke intocht. Medewerking verleenden de „Harmo nie Katwijk" uit Katwijk-Rijn, de muziekver. „U.N.I.", „Hercules", „D.W.S.", „Amicitia" en andere ver enigingen. Dat was wel een zeer fees telijke intocht, die door een duizend koppige menigte werd gadegeslagen. De overdracht van de klok aan de Katwijkse burgerij had te ongeveer half 6 nam plaats. De actie gaat in middels voort. Dezer dagen zullen Katwijk's in gezetenen een intekenlijst thuis be zorgd krijgen waarop zij van hun daadwerkelijk medeleven zullen kunnen doen blijken. VOORSCHOTEN Brandweerwedslrijden op „Adegeest" De cursus was georganiseerd door de afdeling Wassenaar van de Katti. Nat. Bond voor EHBO en stond ooi- te breiden. Onder leiding van pas toor F. H. Hermsker'c Is in de afge lopen w-nter geëxperimenteerd met een nieuwe methode. Om aan verschillende bezwaren te gemoet te komen zijn de cursisten in kleine groepen verdeeld. Deze kleine groepen kwamen bijeen in de huise lijke kring van een der K.A. leden. Op de sluitingsavond deelde pastoor F. H. Heemskerk mede, dat dit expe riment als geheel goed geslaagd is. De cursisten durfden na enig ter rein verkenner^ met een eigen mening te komen en met eigen moeilijkheden uit de levenspraktijk naar voor te komen. Ook de opkomst was veel be- ARKA vraagt aandacht voor overheidspersoneel De Algemene Rooms Katholieke Ambtenarenvereniging heeft in een schrijven aan de R.K. Centrale aan- ,.i; dacht gevraagd voor de speciale po-| title by de Haagse politierechter een sitie van het overheidspersoneel, nu week gevangenisstraf en negen niaan- is gebleken, dat toekomstige loons- den ontzegging van de rijbevoegdheid verhogingen bedrijfstaksgewijze tot tegen een 46-jarige accountant uit stand zullen worden gebracht en Wassenaar. Op 11 februari j.k had daarenboven mag worden verwacht verdachte met een kennis in Oegst- den boete of twaalf dagen en een maand voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. ONDER DRANKINVLOED Voor het autorijden onder drank invloed vorderde de officier van jus- de onderscheiden bedrijfstakken zal wcfrden doorgevoerd. De ARKA vraagt de centrale, het nodige initiatief te ontwikkelen ten einde de verbetering van de salaris positie van het overheidspersoneel in de centrale commissie voor geor- T- a u i»i, ganiseerd overleg aan de orde te Na de leden van de K.A. hartelijk i stellen en ,e bewerkstelligen. dank gebracht rio hebben voor de vele uren die zij beschikbaar stelden werden de getuigschriften aan de ge- "e cursisten uitgereikt. 40 van cursisten kwamen hier *oor in aanmerking. Na de avondmis waren de oursis- ten en de K.A. leden in het parochie huis bijeengekomen. Kapelaan v. Eg- mond uit Pynacker bracht, gebruik makend van prachtige dia's, een klankbeeld over de legende van: De danser van O. L. Vrouw. N? afloop bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. Geslaagd' De heer H. J. van Haastert slaagde te Rotterdam voor het examen vakbekwaamheid Krui denier. Amsterdamse schoo'jeugd helpt Indiase poliopatiéntjes Onder auspiciën van het Unesco centrum Nederland is de gehele Amsterdamse schooljeugd ingescha keld bij de actie „Amsterdam voor Bombay", die ten doel heeft, gelden in te zamelen ten behoeve van de bouw van een vleugel aan het hospi taal voor verlamde kinderen in Bom bay. Honderden poliopatiëntjes staan op de wachtlijst voor plaatsing in dit hospitaal. Als onderdeel van deze actie is zaterdagmiddag in het instituut voor nijverheid en techniek, waar de expositie „de weg tot elkaar" over de onderontwikkelde gebieden reeds vele schoolkinderen trekt, een ten toonstelling geopend van schilderijen, vervaardigd door de Indiase kunst schilder Shanti Shah, die in de om geving van Bombay woonachtig is. Knaapje tussen maaimachine Zaterdag is het tienjarig zoontje van de heer C. Schenk te Wieringer- werf, toen hij aan het spelen was op het land waar zijn vader het gras maaide, met beide voeten in de balk van een maaimachine terecht geko men. In ernstige toestand werd de jongen naar het ziekenhuis in Alk maar vervoerd waar hij kort na aan komst overleed. Samenwerking in dansonderwijs Examen met gecommitteerde De organisaties van leraren in de moderne dans hebben besloten per 1 mei 1959. samen te gaan in één fede- dat spoedig de vryere loonvorming geest wat gedronken. Naderhand ging men naar Den Haag om nog wat te drinken. De vriend bleef echter in de auto slapen, terwijl de accountant nog jenever en cola dronk. Op de rijks weg te Wassenaar, waar de vier- baansweg zich splitst in twee twee- baanswegen, had verdachte een voor ligger ingehaald, waarbij hij te veel naar links was uitgeweken. Hij raak- Johannesburg (Zuid-Afrika) zaterdagochtend vroeg opgeschrikt door een zware aardschok. Gebouwen zwaaiden heen en weer en er ver schenen scheuren in muren. Voorzo ver bekend zijn er geen slachtoffers. der leiding van dr. Romer, geasAs-, ratie; Federatie van Nederlandse teerd door de heer v. d. IJssel. Dansleraren Organisaties (Ft>0). De Na het bekendmaken van de uit- fDO bestaat uit de Nederlandse bond slag feliciteerde dr. Nobbe de ge- van dansleraren .Nederlands genoot- slaagden en spoorde hen aan om de j schap van beroepsdansleraren, dans- vervolgcursus regelmatig te volgen technische groep van dansleraren, om ook de nodige praktische erva-katholiek cultureel verband van dans- rmg op te doen, welke nodig is om Ieraren „San Filippo Neri" Neder- slachtoffers vai} ongevallen goedeiandse Unie van dansleraren, Neder- i landse dansleraren-organisatie en de Nederlandse vereniging van danslera ren. Bij de onderhandelingen was een vertegenwoordiger aanwezig van het departement van O., K. en W. Gemeenschappelijk hebben zij be sloten, dat met ingang van 1 mei Zaterdagmiddag zijn op het ter rein „Adegeest" onder gunstige weersomstandigheden de provinciale brandweerwedstrijden in klasse IV, IVa en IVb gehouden. Deze wed- strijden waren georganiseerd door ren *e Rotterdam, het Algemeen Wedstrijdcomité, klasse IV moesten 13 gemeentelijke hulp te kunnen bieden. Z0ETERMEER BRAND IN LOODS Vermoedelijk door broei in opslag van varkensvoer, brak zondagmorgen omstreeks half tien brand uit in de loods van de koopman W. v. H. staan de achter diens woning Stationsstraat 146 te Zoetermeer. Met grote snelheid i commissie zullen worden afgenomen, greep de brand om zich heen. De 2.De dansleraren, die opgenoemde brandweer was spoedig ter pflaatse en datum rneer jaren lid zijn van bestreed "iet drie stralen te vlam- ^e Nederlandse unie van dansleraren men. In de loods, gedeeltelijk van jn ^et bezit zullen worden gesteld ^en^hout opgetrokken,^verble- van het FDO-diploma H ~~>tkal-| 3 De dansleraren, die op genoem- rden. (je datum nog geen 10 jaar lid zijn 1 der van de aangesloten organisaties, het „erkenningsbewys" zullen ontvangen en na een door de federatie nader vast te stellen aantal jaren in het bezit zullen, worden gesteld van het FDO-diploma. De examens van de dansleraren, aangesloten bij de FDO, worden bij gewoond door een door de minister van onderwijs, kunsten en weten schappen benoemde ryksgecommit- teerde. De diploma's worden ver strekt met medewerking van het mi nisterie van onderwijs, kunsten en wetenschappen. ven een aantal kippen en 2 mestkal-| veren, die gered konden worden. Varkensvoer e.d. werd een prooi vlammen. Voor de kqmst van de brandweer stelden de omwonenden alles in het werk de aangrenzende ga rage van de expeditear H. v. E., waarin 3 vrachtauto's stemden, te be houden. Met de hun ten dienste staan de primitieve middelen mocht dit gelukken. Een woord van hulde voor dit kranig optreden is hier zeker op zijn plaats. De schade, dlie op 10.000 geschat wordt is gedeeltelijk door verzekering gedekt Verbouwing bij Nutrficia. Archi tect A. C. Hekker te 's-Gravenhage heetf namens de N.V. Nutricia alhier het verbouwen van ee>n werkplaats en magazijnruimte tot kantoor opge dragen aan de N.V. J. P. van Eeste- Sluitingsavond 18-^arigencursus brandweren uit de provincie Zuid Vo^nis11 bisschoppelijk voorschrift Holland elkaar onderling bekampen, j word* telkenjaxe aan de groep jongens In klasse IVa kwamen 19 bedrijfs- RECHTSZAKEN ZES GLAZEN JONGE JENEVER In de nacht van 1 op 2 november was een 43-jarige kelner uit Leiden, in Warmond van zijn werk komend, per bromfiets tegen een geparkeer de auto op de Jan Steenlaan opge botst. Hieraan was niet vreemd dat hij tevoren zes jonge jenever had ge dronken en daarom moest hij nu te recht staan voor de Haagse politie rechter. De officier van justitie wees er in zijn requisitoir op dat het ook zon der drank al niet gemakkelijk is om altijd zonder ongelukken door het verkeer te komen. Als men aan het verkeer deelneemt moet men helder 2yn en verdachte kan als deskundige weten dat de drank soms veel ellende kan brengen. Anderzijds is het voor hem, als hij er van houdt, natuurlijk extra moeilijk er af te blijven. De officier vorderde vyftig gulden boete of tien dagen en een week voorwaar delijke gevangenisstraf met een jaar proeftijd Het vonnis was 40, boete of acht dagen zonder meer. „Dat geeft geen pas", zei de offi cier van justitie bij de Haagse poli tierechter tegen de 53-jarige land arbeider H. uit Hazerswoude, die zijn te de verkeersleider, waardoor zijn tubeless band leeg raakte, zodat hot stuur naar links werd getrokken. Hierop raakte hij ook met zijn linker achterwiel de verhoging, waarop ook deze band leeg ging en hij nog meer naar linkk geraakte. Tenslotte vloog ook zijn rechtervoorband nog leeg. Hij raakte een lichtmast en een ver keersbord. De bloedproef had een promillage van 1,09 aangegeven. Verdachte was niet eerder veroordeeld. In zijn vonnis hield de politierech ter er rekening mee, dat het geen ernstig geval van drankmisbruik was geweest en hij legde verdachte vijf honderd gulden boete of een maand op en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. Scheepsberichten ALDABI 31 mei v. Santos n. Rlo de Janeiro; ALHENA 1 juni te Santos; ALKAID 31 mei te Las Palmas; AMKRS- KERK 1 juni te Gunua; CELEBES 1 Juni te Genua; DE EERENS 31 mei te Doka; DORIS ljuni v. Curasao na Oran jestad; EEMDIJK 31 mei v. Houston D. l'Havre; EENHOORN ljuni to Kallvya; HESTIA 31 mei v. Caibnrien n. R'dam; IVOORKUST 31 mei v. Fieetown n. Ant werpen; JOHANNES FRANS 1 juni v. Seven Island n. Philadelphia; JUPITER pass 31 mei Burlings n. Algiers; KA- LYDON (t) 1 juni v. Stockholm te Kal- mar verw.; KENNEMERLAND 1 juni te Salvador; MAAS 1 juni te Tripoli; NES TOR 1 juni v. Maracaibo n. New Or leans; PRINS WILLEM GEORGE FRE- DERIK 1 juni te Bremen; WIELDRECHT 31 mei ten ani.er Puerto Cruz; ALNATI 31 mei v. Antwerpen te R'dam; ALPHARD 31 mei te R'dam; BREDA 31 mei v. R'dam n, Bremen; CLAVEL- LA (t) 31 me v. Rciam r Bodo; HER MES 31 mei v. R'dam n. Hamburg; buurman met een roerijzer op het, KHASIELLA (t) 31 m v. Hamburg te hoofd had geslagen. Hij vervolgde „Het komt wel eens voor dat mensen een dunne schedel hebben en als dat hier ook het geval was geweest dan had U de man doodgeslagen en had U hier voor doodslag terecht ge staan". „Och edelachtbare", repliceerde de verdachte", als je geboren wordt dan staat er al in een boekje wat je mee zult maken en dan had er dood slag in moeten staan". De rechter ging op deze theolo gische beschouwing niet in, maar merkte op dat verdachte al eens eer der iets dergelijks aan de hand had gehad. Verdachte betoogde dat zijn buurvrouw al wel vijftien keer ruzie was komen maken. Op 24 oktober 1958 was ze weer gekomen, met haar man. Toen was verdachte zo kwaad geworden dat hij het eerste het beste maar had gegrepen wat hem voor de hand kwam. Dat was in dit geval het roerijzer geweest en hiermee had hij zijn buurman zodanig op het hoofd geslagen, dat deze bloedend werd verwond. De officier van justitie vorderde vijfentwintig gulden boete of vijf dagen en veertien dagen voorwaarde lijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Alles afwegende legde de rechter de landarbeider tien gulden boete of twee dagen op en veertien dagen voorwaardelijke gevangenisstraf metl ta^aSt01akar drie jaar proeftijd. TALANG AKAR R'dam; KRYPTOS (t) 31 mei te R'dam; LAAGKERK 30 mei v. R'dum n. Ham burg; PRINSES IRENE 31 mei v. R'dam n. Antwo-pen-Harwich; SCHEDLE- LLOYD 30 mei v. R'dam n. P irt Said; Antwerpen; TAWALI 30 mei v. R'dam STAD UTRECHT 31 mei v. R'dam n. n, Marseille; VLIST 31 ne; v. R'dam n. Hampton Roads; WAAL 31 mei v. A'dam n. New York; WOENSDRECHT (t) 30 mei v. R'dam n. Fio AARDIJK 31 mei te New York; AGA MEMNON 30 mei v. Mobile n. Houston; AKKRUMDIJK 31 mei te Londen; ALM- KERK 31 mei v Genua n. Marseille; AR- GOS 31 mei te Hamburg; BENGKALIS 31 mei te London; "ENINKUST 31 mei te Lagos; ENA (t) 31 mei te Fortaleza; ESSO NEDERLAND l!) ljuni te Suez; HOOGKERK 31 mei te Genua; KARA (t) 31 mei v. Curacao n. Savannah; KA RACHI 31 mei te Surabaja; KERMIA (t) 31 mei v. Napels n. Lavera; KIEL- DRECHT 31 mei te Chalna; KYLIX (t) 31 mei te Port Said; LANGKOEAS 1 juni te Balik Papan; LEKKERKERK pass. 31 mei Gibralt n. I.e Havre; LIMBURG 31 mei v. Cadiz n. Antwer pen; MYLADY 31 me: v. Port Gentil n. Tabou; MAASKERK 31 mei te Valen cia; MEMNON 30 mei v. P. erto Plata do Minica n. R'dam; NOORDWIJK pass. 31 mei Lissabon n. Monrovia; OLDE- KERK 31 mei te Bremen: ORION 31 mei v. Latakkia n. Alexandrië, OSIRIS 31 mei te Antwerpen- PHILINE <t) 1 juni Mena al Ahmadi; PRINS JOHAN WILLEM FRISO 1 juni te Leixous; ROT- TI 31 mei te Abadan; SCHEI 31 mei v. Bremerhavn n A'dam; SOLON 30 mei Curagao n Maracaibo; STANVAC (t) 1 juni te Sungei Gerong; STRAAT BAN KA 31 mei te Bremantle; TEIRESIAS 31 mei te New Port Mon; VAN NECK 31 mei v. Por' - wettenham n. Manilla; VAN NOORD 31 mei v. Hongkong n Singapore; WIL LEM RUYS 31 mei v Colombo n Singa pore; ZONNEKERK 31 mri te Kobe; ARIADNE 30 mei v. A'dam n. Oran; BOSKOOP 31 mei v. A'dam n. West- Indië; CASTOR 30 mei v. A'dam n. Edinburgh; FRIESLAND <ssm> verm 2 juni v. A'dam n. Setubal (1 juni te A'dam aang); GUINEEKUST 30 >ei te jinQn rI A'dam; HELENA 30 me. v. Vdam n. i W San u Juan: MEDON 30 Tic' te A'dam; NOORDWIJKSE BENDE VEROORDEELD Een jaar en vier maanden gevan genisstraf met aftrek heeft de Haag se rechtbank opgelegd aan de 33-ja- rige transportarbeider uit Noordwijk, die met enkele anderen een grote reeds kleine diefstallen en inbraakjes in Sassenheim en Noordwijk had ge pleegd. De buit had bestaan uit ko 'jj I V» i -»»11 li tiudii, juiiL/upi o\j iie ie n ujiii, en levensmiddelen. De vyfmaal |er-MONTFERLAND 30 nel v. A'dam n. aer veroordeelde transportarbeider Rio de Janeiro; OBERON 31 me' v. was de hoofddader van de bende. Te- A'dam n. West-ïndlë; ORESTE 31 mei te A dan.OUWERKERK 31 mei te A'dam; PYGJALION 31 mei te A'dam; SCHEI 31 mei te A'dam; TEXE 30 mei v. Adam n. London-Arabische Golf; VIVIPARA (t) v. A'dam n. Mena al Ah- brandweren uit. In klasse IVb tra den 12 B.B.-brandweren uit B-ge-1 meenten in het strijdperk. Het was I EJectrisch - De bedryfs^. trots: een grote drukte op Adegeest. -<AHes gaat hier met electriciteit. De Voorschotense brandweer had' Nieuwe employé: „Ja zelfs het de organisatie op het terrein op zich loon geeft je een schok!" FLESSENTREKKERIJ. De politie te Delft heeft aangehou den en in arrest gesteld mevrouw B. aldaar wegens flessentrekkerij. Zij had twee stofzuigers, een elektrisch scheerapparaat, drie horloges en twee radiotoestellen gekocht zonder te be talen en indirect doorverkocht. Het merendeel was gegaan naar de opko per K. te Delft, die voor een der stof zuigers van 142.50, die nog in de doos was verpakt, een bedrag van S gen hem was twaalf maanden, waar van twee voorwaardelijk geëist. Een twintigjarige visser uit Noord wijk, tegen wie tien maanden waar- van drie voorwaardelijk was geëist,' kreeg negen maanden waarvan drie voorwaardelijk. Een 23-jarige land- BLIKSLAGER NAM VLEES MEE Een week gevangenisstraf vorder de de officier van justitie bij de Haagse politierechter tegen een niet arbeider uit Noordwijk werd voor heling veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke straf en vijfentwintig gulden boete. De eis tegen hem was vijf maanden, waarvan drie voor waardelijk. geweest. Een vierde ver dachte stond niet terecht wegens zijn jeugdige leeftijd. verschenen blikslager uit Noordwijk. Deze had vier kg rundvlees en bacon gestolen bij de vleeswarenfabriek waar hij werkte. Een bedrijfsleider had verklaard, dat men deze goede ren had vermist en dat alle arbeiders normaal per week wat vlees cadeau krijgen, terwijl ze voorts nog in de gelegenheid zijn om tegen geredu ceerde prijs te kopen. Hieraan scheen verdachte echter nog niet genoeg ge had te hebben. De verdachte was niet verschenen, omdat hij waarschijnlijk dacht dat het nog wel los zo-« lopen. De officier van justitie meende echter dat een gevoelige straf moest worden opge legd. Omdat het echter de eerste keer was wilde de politierechter nog vol had betaald. K. is wegens opzettelijke staan met een geldboete en een voor- heling arrest gesteld. I waardelijke straf, namelijk zestig gul- a i-MKpricKten LEIDEN. 1 juni. Groente. Aard beien 0.390.62 per doosje. Andijvie 9.0O—27.00, peulen 115.00—200.00. stambonen 215.00235.00, kroten 18.00—23.00, spitskool 25.00—30.00. postelein 15.0047.00, prei 10.00 11.00, rabarber 11.0021.00, spinazie 8.00—49.00, tomaten A 109.00—181.00, idem B 110.00—165.00, idem C 94.00— 157.00, idem CC 76.00—135.00, uien 5.0014.00, waspeen 27.0062.00 per ICO kg. Bloemkool A 15.0046.00, idem B 10.00—27.00, idem C 10.00— 11.00, komkommers A 31.0058.00, idem B 33.00—58.00, idem C 27.00— 48.00, sla 300.00—1080.00 per 100 st. Bospeen 32.0-154.00, peterselie 500.001400.00, ad ijs 5.00—8.00, sel derij 1250.00—1560.00 per 100 bos. ROTTERDAM 1 juni. Vee. - Aan voer 2010. 1197 Vette koeien, 813 var kens. Vette koeien 320360, 296320, 280—290; varkens 172, 170, 168. Vette koeien: aanvoer als vorige week, han del zeer kalm, prijzen eerste kwali teit ongewijzigd, 2de en 3de kwali teit niet geheel prijshoudend, prima's boven notering; varkens: aanvoer ruimer, handel tra„g, met teruglopen de prijzen, vooral bij afloop, zware varkens van 1.601.62 per kg., en kele prima vleesvarkens boven note ring.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3