3< DE LEIDSE BIOSCOPEN Spiritual Gospelsong ff Te koop huiskamerameu blement, in goede staat. Te vens lange lederen herenjas. Te bevr. Pleter de la Cour straat 15. ff Aangeb. Scooter Lam- bretta 150 LD i.z.g.s. Te bevr. Jac. van Beierenweg 7 Voorhout, tel K 2532—7480. ff Aangeboden alle soorten ff Alt op de Mare 112. ff Tweepers. kapokbedstel- ff Hypotheek. Let op. Wilt u een huis kopen, wij geven hypotheek tegen lage rente. Vrijblijvend inlichtingen. Br. onder no. 9113 bur. v. d. bl. ff Hout enz. Grote partijen houten en ijzeren binten, nieuwe baddings, 2x3", ge bruikte ramen en deuren, dakpannen enz. Nic. v. d. Akker, Miening 33, Zoeter woude. ff Golfplaten, Board. As- ff Cylinderbar, gasf. baby commodes, Phillpsbandre- corder 195, batterij radio ook lichtnet, linnenkasten, fraaie schilderijen, alle soor ten bureaus, fauteuils, op- klapbedden, stofzuigers, Friese klokken, ladenkast- jes, babycommodes. enz. Nieuwe Rijn 60, tel. 22150, tegenover advocaatfabr. ff Te koop in prima staat verkerende Puch-motor ge heel gereviseerd, banden z.g.a.n. deskundig onderzoek toegestaan. Th. l'Ami Noord- einde 118, Roelofarendsveen. ff Wie heeft er voor een ff Bremmer vraagt te koop, antieke meubels, koperwerk ketels, doofpotten, kristal saksische groepen, persen schilderijen goud en zilver verder alle soorten Bntiek Bremmer, Goegerritsteeg 1 teL 22791. ff Te huur gevraagd door echtpaar z. k. een woon schip, gelegen in Leiden of omgeving of 2 kamers met keuken of étage. Br. met op gave van huurprijs en lig ging onder no. 2564 bur. v. d. blad. ff Uw adres voor het .uren van 1ste klat^ bruidstollet compleet met uettycoat, kapje sluier, tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen is alleen fa. oloos, Stille Rijn 4, tel 20868. ff Goedkope vakantie. Wii verhuren nieuwe Citroen 2 CV. 4-pers.. ooen dak. benzineverbr, 1:22. interes sante huurprijs Bespreek vroegtijdig per dag of lan ger. Hoge Riindiik 4a. tel. 25259. Goeiestraat 34. tele foon 30794. ff Wasmachineverhuur ff Kampeernaradils Van ff Rondvaart over de Ka- gerplassen op zondag 31 mei a.s. afvaart Haven, 14.00 u., terug 17.00 uur. Dagelijks stadsrondvaarten 2, 3, 4 uur. Red. Gebr. Harland, tel. 23633. ZATERDAG 30 MEI 1959 nF, LEIDSE COURANT PAGINA 4 STADSNIEUWS en Als uitvloeisel van het Jongeren contact te Leiden, wordt op woens dag, 3 juni a.s., in het St, Leonardus- huis, Haagweg 14, een causerie ge houden over Negro-spiritual en Gos pelsong, Belangstellenden zijn van harte welkom. De toegang is vrij. Deze interessante lezing begint om 8 uur precies. Leidse Universiteit Gepromoveerd tot doctor in de Wis- en Natuurkunde op proefschrift getiteld „Transport door electronen en fononen in metalen", de heer A. R. de Vroomen, geboren te War mond en thans wonende te Leiden. De promotie geschiedde cum laude. Geslaagd voor het cand.ex. Klas sieke taal- en letterkunde mej. E. A. Moen te Varseveld; voor het doct.ex. Psychologie, de heer P. van Weeren te Lelden. Geslaagd voor het doet. ex. Gen. II de heren P. C. v. Braam van Vloten te Den Haag, W. L. Co- sjjn te Maarssen, B. W. A. Lucas te Dublin en J. van Steijn te Leiden. Geslaagd voor het semi-artsex. mej, GEVEILDE PERCELEN. Ten overstaan van notaris N. W. Holtkamp, te Leiden is heden ge veild: Woonhuis Hugo de Grootstraat 10 in bod: 8.700, koper: E. van Starken- burg te Leiden, qq voor 8.925. Woonhuis Clarasteeg 41 in bod: 18.400, koper A. J. Pol te Leiden voor ƒ5.100. Herenhuis Lorentzkade 36 in bod: 18.400, garage Hugo de Vriesstraat in bod 5.300, herenhuis Lorentzka de 38 in bod 15.800, herenhuis Lo- xentzkade 42 in bod 16.600, heren huis Lorentzkade 48 in bod f 16.800, herenhuis Lorentzkade 49 in bod 17.200, herenhuis van den Brande- lerkade 15 in bod 14.000, herenhuis ae Laat de Kanterstraat 26 in bod 14.000, herenhuis de Meij v. Streef kerkstraat 26 in bod f 15.000, heren huis Thorbeckestraat 1 in bod 19.600, woonhuis Groehovenstraat 20 in bod 10.600, woonhuis Vree wijkstraat 2 in bod 7.300, woonhuis Meloenstraat 43 in bod 5.500 zijn allen uit de hand verkocht. Winkel-woonhuis Korte Diefsteeg 5-7 in bod ƒ11.000 is niet verkocht. Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden. Werkplaats met afz. bovenwoning Nieuwe Rijn 108 en pakhuis Langestraat 3 na afmij ning tezamen in bod f 9.025 koper J. Th. Wurzer te Leiden qq voor 10.425. Woonhuis Maredijk 61 in bod 4.800, koper N. Kloots te Leiden voor 5.050. Ten overstaan van notaris M. P. Kaptein te Leiden. Woonhuis Frans Leidse agenda ZATERDAG 30 MEI R.K. Instuiven Voorschoten en Lelden. Sluiting seizoen met dans feest in St. Ant. Clubhuis. 8 uur n.m. ZONDAG, 31 MEI Kapelaan C. W. Thomas 25 jaar priester. 9.15 uur plechtige Hoogmis. Receptie in W.-G. Kruisgebouw 12— 2 uur nam. Plechtig danklof te 7 uur nam. MAANDAG, 1 JUNI Vakopleiding Bouwbedrijf. Voor lichtingsavond (voor ouders van leer lingen hoogste klassen lager onder wijs) Boehaavezalen, 8 u. nam. ring". „De Profeaaorenwijk". „Door de Door haar overwinning mej gemeentehuize, 35 uur nam. St. Eloy. Adviesavond, Gebouw Chr. Soc. Belangen, Oude Singel, 7.308 uur. Niet alleen „ModinelteLeiden Mej Tiny Heymans te Leiden, werkzaam op het atelier van de fir ma Biesot, heeft gisteravond in de Rivierahal te Rotterdam de titel „Modinette Zuid Holland" behaald. Enige tijd geleden werd mej. Hey mans gekozen tot „Modinette Lei den", tijdens een quiz-avond in de Stadsgehoorzaal. Ze won gister avond o.m. de gouden „Modinette- E. A. M. van _Lamoen_te Pijnacker van Mierisstraat 11, in bod ƒ4.800, koper M. de Tombe te Leiden qq voor 6.000. Woonhuis Roomburgerweg 13 in bod 8.700 is uit de hand verkocht. Burgerlijke Stand Overleden: W. Slingerland 80 jr m. Ondertrouwd: J. P. Wij ling en M. Ka paan; M. W. Heusinkveld en J. M. Bakker; H. van Polanen en A. M. J. Ouwerkerk; S. Steensma en M. T. Na een diensttijd van bijna 50 jaar waarvan 48 bij de Leidse Universi teitsbibliotheek, heeft de heer G. W. Schut, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, heden morgen afscheid van deze instelling jeugd, voor de ieugd". optreden St. Antonius Clubhuis, 8 uur nam. Gewestelijke Sociale School K.A.B, Feestelijke sluiting cursusjaar, Ge bouw Oude Singel, 8 uur nam. „De Overbelichte Muze", Cabaret St. Bonaventura-lyceum, Schouwburg 8 uur nam. Gemeenteraad. Zitting, Stadhuis, 2 uur nam. DINSDAG, 2 JUNI „De Overbeliohte Muze", Cabaret St. Bonaventura-lyceum, Schouw burg, 8 uur nam. Alg. Ned. Bond v. Bejaarden en Gepensioneerden, jaarvergadering in Stadsgehoorzaal, half drie nam. Oranjevereniging Oegstgeest. Vie ring 50-jarig bestaan. Receptie ten Heymans nu uit mogen komen in de wedstrijd om de titel „Modinette Nederland", die binnenkort gehou den zal worden. Maandagavond 1 juni houdt de Speeltuinver. Rondom de Water toren, gelegen aan de Dozystraat een propaganda-avond voor haar lé den en niet leden. Hier zullen op treden twee dansgroepen n.l R,K. Nieuw Holland en Oud Poelgeest. Zij zullen Volksdansen uitvoeren. Er zal gelegenheid zijn om enkele dansen mee te doen. Wie hieraan deelneemt moet dan gymnastiek- schoentjes medenemen. De tijd is bepaald van 7.30 tot 9 uur. Grooi landelijk muziek-concours ie Hillegom Drumbandwedstrijd te Noordwijkerhout Op initiatief van 7 muziekcorpsen uit de Bollenstreek zal op 14 en 21 juni as. In „Treslong" te Hillegom een groot muziekconcours gehouden en van zijn medewerkers genomen, j van Bellen; J. M. Werre en M. de worden, terwijl op 28 juni een drum- Te negen uur hadden directie en personeel zich verzameld in de bi bliotheekkamer, waar de directeur bibliothecaris, dr A. Kessen, als eer ste in hartelijke bewoordingen de scheidene ambtenaar toesprak. Deze wees op de lange dienstperiode, ge durende welke de heer Schut steeds met onverflauwde ijver, stoere werk- Haas; G. van Hal en J. Hillebrand; A. A. M. Walter en M. C. T. Spijkers F. R. W. Springveld en A. W. C. Spijkers. J. Zee en J. M. Ooijen. G. van der Voorst en J. Wiggers. H. Ruijtenbeek en A. G. P. Hoogen- boom. P. Geldermans en W. War mond. M. J. Giesbert en J. du Prie. R. Hoevers en C. M. M. Brunt. J. Kop en F Pont. B. J. van Egmond en A. L. van de Water. Geboren: Veronica, dr van M. Meij lust en energie zijn krachten aan de ers en p. Wallaard; Hendrikus Mar- bibliotheek heeft gegeven. Steeds kon tinus Maria, zn van H. A. Berg en men hem, ruim vóór de aanvang van - - de diensttijd, aan het werk vinden. De jaren, gedurende welke spreker met de heer Schut heeft mogen sa menwerken twaalf jaren heb ben hem deze doen kennen als een evenwichtig mens, met moed en toe wijding voor het werk. Het woord werd nog gevoerd door het hoofd, van de afdeling Catalogus, de heer E. van Gulik, door het hoofd van de afdeling personeelszaken, de heer W. F. Neutebook, de heer v. d. Berg, namens de naaste medewerkers op dé afdeling van de heer Schut en dr. C. Kruyskamp namens de mede werkers aan het Woordenboek der Nederlandse Taal. BIOSCOPEN. De films in de week van 29 mei 5 juni zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „The Eddy Duchin Story", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: „De vrouw, die tweemaal leefde", 18 jaar. Trianon: „I want to live", 18 jaar, Rex: „Verraad in Korea'* jaar. A. C. Vogels. Kees z. v. C. G. Stigters en E. van Eek. Robertus Fredericus Johannes z. v. J. M. Bernsen en W. J. M. Blonk. Adrianus Maria z. v. M. van Steenbergen en A. Smits. Maria Jaeoba Wilhelmina Francisca d. v. F. P. E. van de Ven en W. J. T. van de Assem. Laurentius Jacobus Johannes z. v.. L. J. Vogelaar en M. G. Bouwhuizen, Nicole Wilhelmina Maria d. v. L. P. Braakman en T. M. Jansen. Karoline Frederike d. van N. van Doorn en P. J. van Venetiën. OEGSTGEEST Geslaagd. Aan de R.K. Kweek school voor onderwijzeressen „Insula Dei" te Arnhem slaagde voor de akte L.O. mej. A. Sommeling, alhier. Bouwopdracht aan het IBB. Door de Rijksgebouwendienst te 's-Graven- hage is de uitbreiding van het minis-1 terie van Onderwijs, Kunsten en We- tenschappen aan de Nieuwe Uitleg Kanonstraat en J. Evertstraat gegund aan 't Ingenieurs Bureau voor Bouw nijverheid, alhier, voor een bedrag van 1.384.300. Het IBB was van de 14 op 17 maart j.l. gehouden aanbeste ding op èèn na de laagste inschrijver. bandwedstrijd wordt georganiseerd op het terrein van VVSB te Noord wijkerhout, waaraan door korpsen uit het gehele land kan worden deel genomen. Deze „groep van 7" heeft zich sa mengevoegd wegens gemeenschap pelijke belangen. Steeds meer wordt men geconfronteerd met opheffingen van harmoniegezelschappen. Het blijkt zeer moeilijk te zijn, de jongere generatie voor de actieve muziekbeoefening als vrije-tijds- besteding enthousiast te maken. Daarbij komt nog de moeilijkheid dat de korpsen zich steeds weer bij op neming van jonge leden, die nog niet van „toeten of blazen" afweten, moeten aanpassen. Een muziekconcours is ook in die zin nuttig, dat er het peil van het korps door omhoog wordt gebracht, daar hier altijd een zekere stimu lans vanuit gaat. Dit doel tracht men ook te bereiken door een betere vooropleiding. De examens, welke door de R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland worden afgenomen en waarbij de behaalde graad wordt ge honoreerd, willen in deze richting stuwen. Een streek-muzieksehool zou een prachtige oplossing zijn, maar dit zal voorlopig nog wel een ideaal blijven. Ook het perfectioneren van de korpsen, wat betreft uniformen en instrumenten, baart veel zorg. De financiële moeilijkheden, die dit met zich mee brengt, betekenen een zwa re druk voor de vereniging, waar door men maar al te vaak wordt af geschrikt, iets te organiseren. Als men daarbij nog in ogenschouw neemt dat Ged. Staten veelal karig Casino. Eddy Duchin, de in 1951 aan bloedziekte overleden Ameri kaanse componist-pianist, schijnt een bewogen leven gekend te hebben, dat zich goed voor verfilming leende. Zijn muziek was populair bij een groot deel van het luchtig pianospel waarderende publiek en daarom zal ook deze film zeker aftrek vinden, omdat zijn bekendste nummers ten gehore worden gebracht. Het ver haal is tamelijk droevig. Eddy schijnt vroeg zijn eerste vrouw verloren te hebben, is daarna aan het zwerven geraakt, zonder zich veel te bekom meren om zijn zoon uit dit huwelijk. Na de oorlog, die hij in actieve dienst meemaakte, tracht hij de liefde van zijn zoon te winnen. Hij slaagt daarin en wint er meteen de liefde van de charmante verzorgster van zijn kind bij. Maar juist als het geluk op nieuw voor de deur staat, treft de pia nist een nieuwe slag van het nood lot. De dokter ontdekt bij hem een ongeneeslijke ziekte. Zijn zoon ontpopt zich intussen als een vaardig pianist en men kan verwachten, dat hij in het voetspoor van zijn vader zal treden. KFC-keuring: veertien jaar. Luxor Het vraagstuk van „De vrouw, die twee keer leefde" laat ex-inspec teur Scotty maar ook geen van de toeschouwers één ogenblik met rust. Het is een pro bleem, zo raadselachtig als alleen een Alfred Hitchcock dat in elkaar kan timmeren: ogenschijnlijk onsa menhangende en slechts verwonder lijke feit groeien langzaam aaneen tot een obsessie. De „onbeduidende" shots van de camera blijken eerst la ter van groot belang. Het vakman schap van de ïegisseur maakt van het onwaarschijnlijke verhaal een span nend kijkspel. Een rijke scheepsbouwer roept de hulp in van inspecteur Scotty, een vriend. Scotty is door een ongeluk zijn zelfvertrouwen kwijt. Hij heeft hoogtevrees. De vriend vraagt hem, zijn vrouw te willen schaduwen, die bedreigd wordt door een dode. Slechts de vriendschap, die tussen de twee mannen bestaat is in staat, de inspecteur te bewegen op het on werkelijke verzoek in te gaan. De echtgenote van de scheepsbouwer is voortdurend ii trance en leeft dan ongeveer een eeuw in het verleden. Beetje voor beetje wint Scotty het vertrouwen van de vrouw. Er ont staat een relatie, die (hoewel niet oirbaar) in de kraam van dé scheeps bouwer te pas komt. Die wil name lijk zijn vrouw vermoorden en er met het geld vandoor gaan. Zijn vriendinnetje, de dubbelgangster van zijn vrouw (Kim Novak), dient als lokaas. De val is een oude, Spaanse toren. De list slaagt maai de bedriegster heeft intussen echt liefde opgevat voor de oud-inspec teur (James Stewart). Wanneer de twee elkaar opnieuw ontmoeten, ont dekt Scotty het bedrog, en vakkun dig rafelt hij het uit. Voor een „negatief" hoogtepunt zorgt de dood, die ingrijpt op het on vermijdelijk ogenblik van confron tatie en verzoening Toegang 18 jaar. Lido Programma door de K.F.C. afgekeurd. Trianon Een paar jaar geleden werd een geruchtmakende moord zaak in Amerika afgesloten met de executie van een vrouw, die als de daderes was veroordeeld tot de dood straf. Die vrouw was Barbara Gra ham en zelfs na haar executie kwam er geen eyide aan de controverse of er hier geen sprake was van een ge rechtelijke dwaling. Het is dit geval dat het onderwerp is geworden van de film „I want to live' (Ik wil le ven). Of de geschiedenis van Bar bara Graham al of niet juist is weer gegeven, komt er voor ons minder opaan; hoofdzaak is, dat er in de Verenigde Staten op die manier recht gesproken wordt en dat de doodstraf elke mogelijkheid van her ziening onherroepelijk afsnijdt Ge lukkig hebben wij hier geen jury rechtspraak noch de doodstraf, zodat de film op ons niet dezelfde indruk zal maken als in Amerika. Want dat zij in staat is om indruk te maken, daarover bestaat geen twijfel. Het is een eerlijk verhaal, zonder mooi doenerij of overbodige sensatie, maar de sfeer van de gevangenissen, waar in de nog jonge vrouw haar veroor deling en tenslotte de voltrekking van haar vonnis afwacht en haar vertwijfelde reacties zijn meesterlijk weergegeven. Het is de glansrol ge worden van Suzan Hayward, die er de „Oscar" mee verwierf. Vooral het laatste gedeelte van de film, als de voltreking van het vonnis op het laatste moment telkens wordt uitge steld, is buitengewoon beklemmend. Toegang 18 jaar. Rex. „Verraad in Korea" wijkt wel in alle opzichten af van het ver maarde Western-type, waarop Rex doorgaans zyn trouwe bezoekers ver gast. Het is een menselijk verhaal van een tragedie, zoals er na de Ko reaanse oorlog met de terugkeer van militairen uit krijgsgevangenschap zo vaak zijn voorgevallen. Veertien officieren zijn in Ameri ka teruggekomen. Een van hen ma joor Cargill, wordt beschuldigd van te zijn overgelopen naar de vijand. Hij heeft in Korea propagandaspee- ches gehouden, de Amerikanen be schuldigd van bacteriënoorlog en Marxistische theorieën verkondigd. Cargill heeft tegenover kolonel Ed wards, die het onderzoek leidt, niets ter verdediging in te brengen. Hij geeft alles volmondig toe, maar juist dit geeft Edwards te denken en de zijn voor dit doel subsidies uit te trekken en men er toch ook weer huiverig tegenover staat, hiervoor bij de burgerij aan te kloppen, kan men wel begrijpen dat de uniforme ring een van de grootste knelpunten is. Ondanks al deze hinderpalen is men er toch in geslaagd, dit con cours te organiseren, hetgeen zeker bewondering af moet dwingen. De inschrijving ligt, boven alle verwachtingen, tamelijk hoog. Op de eerste dag, 14 juni, zullen niet min- dei dan 11 korpsen, uit alle delen van het land, van de partij zijn. Op de tweede dag, 21 juni, zullen 12 deelnemende korpsen een „nummer tje weg geven!'. Voor de drumband wedstrijd te Noordwijkerhout op 28 juni, waaraan wordt deelgenomen door tambours, pijpers, en hoorns, hebben 20 korpsen ingeschreven. Uit dat aantal blijkt wel welk een grote vlucht de drumband de laatste tijd genomen heeft. Ook het gehalte van de korpsen is mooi verdeeld; zij zul len In de eerste, tweede en supe rieure afdelingen te beluisteren zijn. Het ere-comité wordt gevormd door de deken van Noordwijk en de burgemeesters van de aangesloten gemeente van de Bloembollenstreek. Nadere bijzonderheden over de deelnemende korpsen, het verdere programma van dit concours enz. zullen nog in dit blad worden be kend gemaakt. Woningbouw Door architect J. Temme te Pijnacker is namens b. en w. het bouwen van 23 woningen in het uitbreidingsplan Weeresteijn na onderhandse aanbesteding opgedra gen aan de firma Smit en v. d. Laan te Beverwijk voor 326.780. De raad van Voorschoien schenki garanties aan „Toonkunst" Geen nijverheidsschool voor meisjes In de raadsvergadering van de ge meente Voorschoten, die gisteravond gehouden werd, deelden b. en w. mede, dat zij een onderzoek hadden laten instellen naar de mogelijkheid tot het stichten van een nijverheids school voor meisjes. B. en w. achten het niet aannemelijk, dat er in totaai een aantai leerlingen beschikbaar lsf dat voldoende is voor de bezetting van een openbare nijverheidsschool voor meisjes. Mogelijkheden van de stichting van een bijzondere nijver heidsschool zijn buiten beschouwing gelaten. De gemeente Voorschoten had een aanbieding gekregen voor een geld lening van 210.200,— voor de fi nanciering van de stichting van de r.k. school in VÜetwijk en de uitbrei ding van de School met de Bijbel. De lening werd geaccepteerd. Tot onder wijzeres aan de openbare U.L.O, werd benoemd mevrouw AndriessenEter. man uit Leiden in de vacature van de heer Van Breemen. De destructieverordening werd ge- wijzigd. De plaatselijke destructiever ordening zal gewijzigd worden ln verband met het feit om uniformiteit te krijgen in de keuringskring. De heer v. d. Hulst stemde tegen. Algemeen Vormend Muziekonder wijs. Dit punt werd aan de raads- agenda toegevoegd en het kreeg de instemming van de gehele raad. In de vorige raad deed de heer Tideman de suggestie tot oprichting over te gaan van een klas voor Algemeen Vormend Muziekonderwijs (AVMO), als dépendance van de muziekschool der Maatschappij voor Toonkunst te Leiden. B. en' w. ontvouwden nu haar plan- nen met betrekking tot di AVMO. Dit onderwijs wordt gegeven in een 2-jarige cursus, waarvan de eerste klas bestaat uit leerlingen van het 3e en 4e leerjaar van het l.o. Voor leerlingen van de 5e klas kan een klas gevormd worden, die de stof in 1 jaar doorwerkt. In de tweede helft van de cursus wordt een begin ge maakt met instrumentaal onderwijs met behulp van blokfluiten. De grote betekenis van het AVMO is, dat de aanleg van elke leerling vrij nauw keurig kan worden bepaald. Na afloop van de cursus geeft de directeur advies over de mate van muzikaliteit en de keuze van het in strument, dat bij verdere studie de meeste kans op succes biedt. Toon kunst wil gaarne de vorming van één of meer klasse^ ter hand nemen, maar kan zich niet veroorloven fi nanciële risico's op zich te nemen. Daarom moet ze zich verzekeren van de steun der gemeente, alvorens zij tot oprichting van een dependance overgaat. Deze steun komt dan in de vorm van een garantie. Om onderwijs-tech- nische redenen zal dit onderwijs worden gegeven in klassen van ten minste 20 leerlingen. De kosten per leerling zijn per jaar ƒ22,50. Het fi nanciële risico kan dus voor de ge meente niet groot zijn. B. en w. wil len gaarne medewerking verlenen. Om de mogelijkheid om in septem ber met het AVMO te beginnen niet te verspelen, zal zo spoedig mogelijk met Toonkunst contact worden opge nomen. De raad zal dan haar goedkeuring moeten hechten aan de navolgends garantieregeling: a. De gemeente stelt voorlopig gratis het benodigde school lokaal ter beschikking; b. Alle andere kosten worden door Toonkunst, die de schoolgelden ontvangt, gedragen met dien verstande, dat een eventueel tekort door de gemeente wordt bij gepast en een eventueel overschot in de eerste plaats wordt aan gewend tot dekking van de door de gemeente gemaakte kosten (schoollokaal, bij dragen in de kosten van een openbare les en van andere publiciteitsmidde- len). Deze garantie duurt de gehele cursus, dus 2 jaar. De raad stemde hiermee in. De heer Tideman sprak zijn dank uit over het zeer snelle tempo, waar mede zijn suggestie in de vorige ver gadering werd gerealiseerd. Ook de heren Mol, Rombouts, Pels en Dirk- sen waren ingenomen met het voor stel. De heer Dirksen vroeg nog om toe to zien, dat les gegeven wordt door bevoegde krachten. Bij de rondvraag werd weer de aan dacht vön het college gevraagd voor speelweiden en speel gelegenheden voor de jeugd. De heer Tideman at tendeerde het college op een stencil, dat uitgegaan was van de bedrijven der gemeente Voorschoten en waar van hij de voorlichting nogal tenden tieus vond. Hii had ernstig bezwaar tegen deze actieve voorlichting. De voorzitter vroeg om het stencil en zal dit in b en w. bespreken. LEEUWARDEN 29 mei Kaas Goudse 1.871.88, Edamimer 1.77 1.80, Broodkaas 1.80—1.87. Stemming goed. R'VEEN, 29 mei. Bloemen. Cam panula 0.21—0.71; Esther Read 0.26— 0.84; Duizendschoon 0.18-0.39; Bruids anjers 0.080.21; Pyrethrium 0.23 0.53; Colvilliers 0.462.45; Anemonen 0.110.26; Alium 0.130.21; Irissen 0.18—0.37; Lupine 0.15—0.18; Lathy rus 0.15—0.48; Dahlia's 1.30—1.70; Ixia's 0.170.28; Papaver 0.220.68; Violieren 1.001.10; Delphinium 0.28 0.32 per Bos. Am. Anjers 0.09—0.15; Gerbera 0.11—0,12 per stuk. Groente. Aardbeien IJ ens doos 0.510.69; Aardbeien 2 ons doos 0.58 —0.74; Aardbeien afw. 0.41—0.64 per 2 ons doos; Kropsla 4.3010.10; Bos- peen 21.0041.00, Rabarber 16.00 17.00; Spinazie 19.00; Kassnijbonen 220.00230.00; Kassnijbonen sterk 150.00—130.00; Peulen I 115.00— 175.00; Peulen Tl 75.00—120.00; Dop erwten 95.00; Capucijners 65.00 110.00. VEUR, 29 mei. Groente. Platglas- komkommers A 5053; idem B 44 49; idem C 40—47; idem D 34—38; kaskomkommers A 4046; idem B 4143; idem C 3538; wareni.i :s- komkommers A 5053; idem B 44 48; idem C 3844 idem D 3237; to maten A 10501160; idem B 990 1100; idem C 1020—1170; idem CC 9201C00; stoofsla !228; postelein 1926; suinazie 3038; bospeen 41 52; andijvie 1926; peterselie en sel derij 17—18. AANGEBODEN fff 25 voor uw oude Hoo ver wasmachine bij aankoop van een Hoovermatic. Pak deze unieke kans. Techn. Bureau Jan v. d. Burg, Ra penburg 57, Leiden, tel. 26556. oud en nieuw hout, waaron der planken en bielzen, ge galvaniseerde tot 3.50 lang bij J. Borg, Rijndijk 88, Ha- zerswoude, tel. 01714477. fauteuils, gotisch met bei ge wollen moquette bekle ding z.g.a.n. tevens blank eiken uitschuiftafel, Lee mansstraat 34, na 7 uur. Bootlenspompen 10, luch tige waterdichte regencapes 9.60 met capuchon 10.80, Rexinepasta voor wind schermen helder te maken chroom en lakpoets, vaseline rijwielolie, antiroestpasta vaagt roest weg! stoelen 95, hypermo dern driezitsbankstel, dres soirs 55, kloostertafels ƒ35, kruissnarige piano 275, twee clubfauteuils 35, lin nenkast 27.50, boekenkast 35, damessportrijwiel com pleet 55. Nieuwenburg, Hooigracht 55 (geen winkel huis). len 35, éénpers. 19, rij wielen 25, keukentafels 7.50, vloerkleden 25, dressoirs 35, uitschuifta- fels, vaste wastafels, ronde kolonel laat niets onbeproefd, achterbabytafelstoel, auto- dragW?erkomenraCh' V™ Carg"1S Ergens bereikt de weerstand van de menselijke geest zijn limiet, ook bij helden. Dat sommige mensen, be schuldigd en verguisd door anderen, onverwacht en op hun manier toch helden kunnen zijn, al is dat niet in ^euze voor elke beurs Eigen overeenstemming met de militaire e earantie Prettig reglementen, laat deze sterke, boeien- bedleninï, betroowba?e de film zien, welke wil dan ook veer- voorlichting Uurwerkkliniek tienjarigen en ouderen kunnen aan- Lage Rijndijk 8 Leiden Mid- bevelen. za-bonnen. ivinkel- 'elevisie incl. antenne, Phi lips Super 42 cm. beeldbuis. Genegen te ruilen met salon piano, eventueel bijbetaling. Tevens aangeb. crème kin derwagen in prima staat. Bevr. Leiden, Hoflaan 91. 5? Zomerhuisje te koop aangeb. afm. 5.70x3.30 m. ge heel uitneembaar, in prima staat. Nic. v. d. Akker, Mie- ning 33, Zoeterwoude. bestgolfplaten, zachtboard, hardboard, tegelboard, lat ten, tegen scherp concurre rende prijzen. Nic. v. d. Ak ker, Korevaarstraat 31, Lei den. fff Aangeboden grote zon nige zitkamer en kleine slaapkamer voor 1 of 2 pers., met warme maaltijd. Omgeving Acad. ziekenhuis. Br. onder no. 2608 bur. v. d. blad. fff Te koop geënte Money maker. Adres P. M. Baak, Veurseweg 74, Voorschoten, tel 01717—2215. fff Wie wil tot 1 okt. de huur van mijn gr., zonnige gem. kamer overnemen te gen de helft v. d. prijs. Br. onder no. 2610 bur. v. d. bl. fff 3 rustige meisjes studen ten zoeken een étage in een. trum stad. Br. onder no. 2598 bur. v. d. blad. voordeuren, tuindeuren, keukendeuren, vlakke deu ren, paneeldeuren, ramen en deuren met en zonder ko zijnen. Nic. v. d. Akker, Ko- revaarstr. 31, Leiden. fff Sanitair. Wastafels, fon- teinbakken, closetpotten, zittingen, wand- en vloerte gels enz. Nic. v. d. Akker, Korevaarstr. 31, Leiden. fff Tuinhekjes enz. Grote sortering tuinhekjes, boe kenkastjes. keukenrekjes, douche-celvlonders, voeten bankjes, trottoirtegels enz. Nic. v. d. Akker, Korevaar straat 31, Leiden. 3? Motor te koop aangebo den, merk Puch, in prima staat. Te bevr. B. P. Station Sassenheim (Warmonder- dam). fff Aangeboden Jawa 250 cc, wegens dienstplicht met papieren in prima staat. Me relstraat 4, Leiden. 3?Opel '52 bestelauto 550 kg. in goede staat, z.g.a.n. banden, tegen billijke prijs. H. de Vriesstraat 4, tel 31253 fff Te koop tomatenplanten Moneymaker. Jac. van der Meer-Voorzorg, Zuideinde 30, Roelofarendsveen. 5? Te koop tomatenplanten Moneymaker en alround van Deende Mos resistent tegen kurk. J. P. Segaar, Krim- kade 2, Voorschoten, tel. 2646—K 1717. fff Geld beschikbaar voor aankoop van auto's, machi nes, motoren, tractoren, veen enz. Hypotheken vanaf 4'/t% Br. onder no. 9180 bur. v. d. blad. ff VW de luxe 1954. In prima staat van particulier. Te bevragen Sophiastraat 58 Leiden, 's avonds na 6.30. Zaterdagmiddag na 14 uur. GEVRAAGD a.s. echtpaar een woonark of woonwagen te huur. Br. on der no. 2602 bur. v. d. blad. TE HUUR cf.u „Edy". U kunt de gehele week beschikken over een wasmachine met centrifuge voor slechts 3 per week. Centrifuge apart 1.50 per gehele week. Wasmachine- verhuur „Edy", Bernhard- kade 23. tel. 25245. Delft. Steenstraat 45 Ver huur zonder borg van 1000 tenten, luchtbedden, slaap zakken en alles op het kamoeergebied IMVERSEN 3? ding dent, handelscorrespon dentie, spreekvaardigheid. Cambridge, Emigranten- ciubs. Dagelijks inschrij ving. W Verboog. Leraar Engels beëdigd Tolk/Ver taler. Prof. Cert. Cam bridge University. Steen- schuur 18. Leiden, Tele foon 25335. Amivpdi mevr. J Brons geest Zeemanlaar. 57 tel. 22982 helpt kosteloos dier of eigenaar opsporen. Amivedi neemt geei. die ren op.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4