Scherp RIJNSTREEK Bouw nieuwe sociale werkplaats door raad van Alphen goedgekeurd Vóór honderd jaar MEDISCHE jj DIENSTEN Ij Waar kan men nog vissen in de omgeving van Leiden? ZATERDAG 30 MEI 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 tpe gemeenteraad van Alphen a. d. Rijn, met ui'.zondering van de afwezi ge leden Duin en Deerenberg (wet houder), heeft vrijdagavond- onder voorzitterschap van burgemeester Z. Bruins Slot, uitvoerige aandacht ge wijd aan het voorstel van het college tot bouwen van een nieuwe gebouw voor de sociale werkplaats, waarvoor, voorlopig althans, rond 500.000,—- benodigd zal zijn, e.e.a, volgens een, ook door de arbeidsinspectie goedge keurd plan. De heer Brokaar noemde het voor stel het belangrijkste agendapunt. Het peil van afkeuring van de inge- bruik zijnde gebouwen is bereikt. Spr. verleende zijn instemming. Adviseer de spoedig met bouwen te beginnen. De heer Gesman noemde de situatie rond de sociale werk plaats ondraag lijk- Spr. adviseerde alle soberheid te betrachten. yoor de grondprijs ramen b. en w. rond 90.000. Spr. becijferde, dat dit zekor 30.000 te laag is begroot. Het bedrag ad 40.000 voor voorbereiding en administratie daarentegen achtte spr. te hoog. Bezorgd vToeg hij zich af at men wel uit zal komen met het ge vraagde half miljoen. De heer Geer lof noemde het een mooi stuk sociaal werk, dat in de sociale werkplaatsen wordt verricht en dat in de behoefte voor de streek voorziet. De heer Wingelaar herinnerde er aan, dat er in bet verleden in- en buiten de raad veel is gesproken over de onhoudbare toestand bij de werk plaats. Bij hem was echter reeds de gedachte gevestigd, dat een nieuw ge bouw een vrome wens zal blijven. Ik ben n daarom dubbel blij, zei hij. De heer Reuyssenaars deelde het standpunt van de heer Gesman, dat alle soberheid moet worden betracht by de bouw en de inrichting. Spr. in formeerde nasr de plaats waar het gebouw zal komen. De voorzitter wentelde de tot et college gerichte waardering over het mooie sociale w erk van de werkplaat sen af op hen die zich dagelijks met de leiding en het werk daarvoor be last zien. Het college heeft zich alle moeite fc troost voor de verwezenlij king van het nieuwe g douw. Sociale Zaken geven geen garantie. Het col lege heeft nu hoop, dat als het geld ervoor aanwezig zal zijn, hef college van Ged. Staten vlot ziullen toestem men. Over de plaats waar het zal komen, kon dc voorz. in de openbare verga dering nog niets zeggen. In elk geval moet er naar worden gestreefd een terrein te vinden dat van alle kanten uit gemakkelijk ber3ikbaar is. Het be drag voor voorbereiding en armini- stratie kan meevallen. In elk geval moeten de bemoeiingen van de diepst van gemeentewerken volledig gedekt worden. Soberheid zal worden be tracht. Veranderingen zijn mogelijk, vooral ook omdat de grondprijs nog niet zeker vaststaat. Weth. A. J. Dekker van sociale za ken blies de loftrompet over het so ciale werk van de desbetreffende werkplaats. Alleen ingewijden zijn van de juiste proporties op de hoogte welk geweldig s.uk sociaal werk er door wordt verricht. Nadat enkele raadsleden nog in tweede instantie hierover het woord bobben gevoerd, werd het voorstel zJi.st. aangenomen. Carillon. Over he voorstel van het college strekkende tot het verkrijgen van een carillon, te plaatsen in de toren van de Ned. herv. Juliana-kerk was alleen de heer Slootjes een beetje onvol* daan. Hij verwachtte van de misda digheid van de burgerij bitter weinig. Van de verenigingen, die merendeels door de gemeente w orden gesubsidi eerd kan men er evenmin was ver wachten. Dan blijft de gemeente over. Die kan haar geld wel beter besteden aan de saneringskwesties. Daarna in formeerde spr. naar de kosten van een compleet carillon. De voorzitter bleef het antwoord op dit laatste schuldig. Wel vertelde hij het een en ander over een systeem om het geld of de klokken voor het carillon bijeen te krijgen, aat volgons hem elders uitstekend heeft gewerkt. Wil men iets bereiken, dan moet men dat met enthousiasme aanpakken. De voorzitter toonde zich in tegen stelling tot de heer Slootjes wel ent husiast over het plan, dat n.z.m. ook de instemming van de buFgerij heeft. Laten wy een cultureel monument bóuwen, dat ook voldoening zal schen ken aan het nageslacht. De actie zal gericht zijp op de gehele bevolking eh worden geleid door een actie-co mité dat een afspiegeling zal zyn van alle lagen der bevolking. Even raakten der beraadslagingen bèzyden de agenda, toen de heer Bro kaar aan het carillon-voorstel zijn te leurstelling koppelde, dat op 4 mei 1.1. hoegenaamd niets is gedaan om de docjen van de laatste oorlog te geden ken. Al hadden de klokken maar ge luid of was er van overheidswege een Arbeider in cementsilo gestikt Door lawine overvallen De 46-jarige ong ehuwde arbeider H. J. Futselaar ia vrijdagmiddag om streeks half zes levenloos aangetrof- gelegenheid georganiseerd om bloe-J fen in een ca. 5 meter cementsilo van men te leigen Wj het monument voor de betonfabrlel, F. P. Bos en zn. n.v. de gevallenen, zo voegde weth. Dek-' ker er aan toe. De Voorzitter ant woordde hierpp, dat hij persoonlijk van mening was, dat de dodenherden king ook in Alphep, vóór zijn komst als burgemeester, reeds was verscho ven naar de 5 jaarlijkse herdenking. Ik heb respect voor allen die door het monument voor het raadhuis worden verzinnebeeld als vaderlandse strij ders, merkte de voorzitter op en zei diep getroffen te zijn toen hij de avond van de 4de mei een oud vrouw tje bloemen zag neerleggen bij het monument, terwijl er officieel niets werd gedaan. De burgemeester zei de aangelegenheid te zullen bezien. By de diverge voorstellen? tot ver koop van bouwgrond voor woning bouw, en ui.breiding van industrie en bedrijven hebben enkele leden op merkingen geuit over de verschillen in de grondprijzen. De vroegere w eth. van openbare werken, de heer Van den Be tg (thans van financiën) lichtte toe, dat er én kele vroegere afspraken nu' moeten worden nagekomen. Overigens zijn de grondprijzen niet in alle delen der gemeente hetzelfde. De voorzit er voegde eraan toe, dat de prijzen in het havengebied straks ook weer anders zullen liggen. Het plan „Dambenoy", waarom net in j tot gevolg moet hebben gehad. 1 kwestie ging is een duur plan Dit i Dr M E v d steen die in degilo komt in de exploitatie tot uiting neerdaalde kon slechts de dood con- j Weth. V. d. Berg bracht voprts de in-1 teresse van de kopers in het geding. De heer Bink b.v. zou zijn gerage be slis: niet in het industriegebied wil len hebben, was zij stellige overtui ging. Ook de prijs van de eerste grondverkoop aan hem aan de Thor- beckestraat lag aanmerkelijk hoger dan die in het industriegebied „West". Bij het voorstel tof grondverkoop t.b.v. de stichting van een nieuw win kelcentrum aan de Thorbeckestrpat (plan architect Groenhart: wink 1- galerij) uitte de voorz. zijn voldoening pver de vordering van he' plan en zei er verheugd over te zijn, dat ter plaa.se de gemeente een béter cachet krijgt. De bouw van een rioolgemaal voor de complexen „Dambenoy" en „Na bij", in afwachting vpn een definitie ve rioolwaterzuiveringsinstallatie voor de lage zijde, noemde de heer Van den Akker geen idale oplossing. Hij drong aan op spoedige realisering van->het laatste. aan de Woubrugseweg te Alphen aan den Rijn. De heer Futselaar is naar men aan neemt bij het verzorgen van een re gelmatige vulling van de silo door een plotseling loskomende cement lawine overvallen en onder de last bedolven. De heer Futselaar verrichtte dit werk reeds sedert vijf jaar en was met alLe omstandigheden op de hoogte. Omdat hij gewend was individu- pel te werken heeft niemand van zijn collegals hem gemist. Het ongeval werd niet eerder ont dekt dan nadat de onderbaas, de hèer T. Bruynes had geconstateerd, dat Futselaar zijn loonzakje nog niet bij hem had afgehaald. Bij onderzoek bleken zijn opknapskleren en zijn rijwiel zich nog op het bedrijf te be vinden. Na een ingesteld onderzoek, samen met de bedrijfsleider de heer D. Bakker, vond de heer Bruynes de heer Futselaar in een van de silo's, onder een grote hoeveelheid cement bedolven, wat de verstikkingsdood bedeel. De schade wordt door de verzekering gedekt. Woningbouw. Onder architec tuur van de heer JL- P> Wsrnars, Alphen, zal de firma J. van Wierin- gen's bouwonderneming aldaar 28 premlewoniingen (eengezinswonin gen) bouwen op een tweetal perce len bouwgrond ten oosten -vai) de Merelstraat (complex „Dambenoy", lage zijde). De fa. Van der Velden ep De .dong te Leiderdorp is voornemens aan de yan Eeghenstraal te Alphen vier premiewoningen (eengezins woningen), naar eigen ohtwerp te bouwen. Architect W. Brouwer te Alphen laat door een tot dusyar nog niet be- P0IL00D EN SEES! Oplossing No. 540. Horizontaal: I. lamsoor, 7. es, 8. ergo, 9. bik, 10. Rijn, 11. n.d., 12. sol, J3. wee, 14. os, 15. keg, 16. eng, 18. snee, 20. ha, 21. tumulus Verticaal: 1. les, 2. as, 3. sein, 4 ork, 5. Og, 6. roede, 9. bijl, 10. ros, II. neg. 12. Soest, 13. weg, 15. kneu, 16. Eem, 17. bas, 19. nu, 20. hu. De heer Honoüt plaatse de opmjpr- ^liste aannemer aan de Jan Luyken king, dat hel voorlopige plan töoh- **raat' hoek Van LenneDstraa eigenlijk ook maar-een-gedeelte is van 4e nodige voorziening. Er zullen toch ook speciale rióolyerbindingen moeten komen vanuit de Hpulstreek en Het gebied rond de Heft rug, respectiever lijk naar Dambenoy" en „Nabij"? 'Inr derdaad, zo bevestigde de voorzitter. Er komen nog yoorstJien voor ai - vullende aansluitingen meLrioipn om derling. De heer De Rf'iter vindt de riool waterzuiveringsinstallatie nabij het station, t.b.v- de hog* zijde, een vre selijk lelyk geval. Elders heeft hij een dergelijke installatie aardig ge camoufleerd gezien. Kan dat hier ook i>iet. lp Apeldoorn is het inderdaad aar dig, antwoordde de voorz. xier zal het wel achterweg zijn gelaten an- wege de hoge koslen. Spr. zegde toe te zullen bezien in hoeverrr aan e.e.a. een sierlijk aanzien kan worde gege ven. Stilzwijgend verlengde de raad de ontruimingstermijn van de onibewoon- baarverkiaarde woning! n Hppftsftaat 142 en Hoorn 112 tot einde 1969; be sloot voorts tot aankoop van de eigen dommen van de heer C. Heenk ,te Lei den, liggende ip het partieel uitbrei dingsplan „Verlengde Aarkade", t.b.v. de aanleg van een sportpark; stelde de vergoedingen vast aan het bijz. kleuteronderwijs over de jaren 1J56, 1957 en 1958; verleende medewerking voor de stichting van een nieuw ge bouw voor bijz. kleuteronderwijs, na bij de Willem de Zwijgerlaan; ver leende ÖÖ0 subsidie aan de Jeugd- patuurwapht; en aanvaardde een reeks van begrotingswijzigingen waardppr o.e. t-g<v. de begroting 1958 een voordeeltje is bereikt van ca. 70.000, De raad belastte Jhr. ir. J. de Ra- nitz, architect te Rotterdam» stede- boukundige adviseur van Alphen nan den Rijn om de gemeente vertegen woordigen bij de openbare behande ling door G.S van Z.H. „p 25 juni a.s. van de tegen het uitbreidingsplan in onderdelen „Verlengde Aarkide" in gediende bezwaren. BRAND DOOR SPELEN MET LUCIFERS Ten huize van de onderwijzer de heer J. H. Buter in de Banckert- strgat .15 te Alphen is vrijdagavqnd omstreeks 6 4o uur brand ontstaan op de bovenverdieping, doordat het 7-jarig zoontje Roelof, in de stu deerkamer van zijp vader met luci fers bezig was een gaatje in het gor- dyn te branden. Weldra stond het gordijn in lichterlaaie en vatten ook de overgordijnen vlam. He jongetje was van de gevolgen van zijn daad zo geschrokken, dat hij geen hulp durfde te halen. Zijn oom, de heer F. W. K., die op dat moment op de vliering werkzaam was, kwam toevallig ngar beneden en zag de on heilspellende vlammen. De heer K greep onmiddellijk in en slaagde daarpij de vlammen met epkele em mers water t' doven. Achteraf bleek echter, dat de vlammen reeds waren doorgedrongen naar de vliering en aan het dakbe schot lekten, De heer K. zette zijn actie voort en bedwong bok daar het vuur met een waterstraal uit de straat, hoek Van Lennepstraat (complex „Nabij", lage zijde) twee premiewoningen eengezinswonin gen) bouwen. Arohitect Joh. Visser te Alphen laat door een nog niet besliste aan nemer, aan de Marnixstraat (com plex „Naby" lage zijde) te Alphen a/d Rijn twee premiewoningen (eengezinswoningen) bouwen. Alphense Bridge ClubDe stand in de Parencompetitie is als volgt: Groep A. 1. v. d. Horst-Walraven 1032.63: 2. Carsjens-van Oort 922 50; 3. Smit-Verwegen 909.37; 4. Mej. de Roon Hertoge-Stehouwer 902.70 5. Mvr. Falkena-v. d. Linde 894.59. Groep B. 1. v. d. Leeden-Mvr. Sep- pen 953.23; 2 v, d. Bos-Meirik 936.95; 3. Broekman-v. Wanrooy 921.98; 4. van Heyningen-de Vos 921.86 5. Bahlmann-Kromhout 907 42. Groep C. 1. Blom-van der Hulst 1067.54;2. Joha-Mvr. de Klerk 1037.27; 3. van Sprang-Zaal 1035 36; 4. Jansen -Rijnsburger 1033.18; 5. Echtp. Brink 1005 27. BODEGRAVEN Geslaagd Voor het diploma hoofdleidster kinderleeszaal slaagde dezer dagen mej. H. Ydo alhier. Jeugdnatuurwacht De heer Vqorhoeve, directeur van de lande lijke Stichting, kwam in hotel Van Ha&ften spreken over diverse acties die de jeugdige ledep van de jeugd natuurwacht zouden kurinep uitvoe ren'. Zo wees hij op het plaatsen van papierbakken aan de lantaarnpalen met het embleem van de J.N.W-, die door de kinderen geleegd zouden kunnen worden. Het bestuur zal hierover contact opnemen met het gemeentebestuur. Pe voorzitter, Ir M. v. Ede, memoreerde het overlij- dep van de heer C. Voordoyw, die zo veel werk voor de J.N.W. heeft ver richt. Zyn zoon, de heer J. Voor- douw werd in de plaats van zijn va der benoemd. De heer Schakel gaf hiprna 'n overzicht van de activitei ten in het afgelopen jaar verricht. Gesproken werd over de mogelük- heid een dierepasyl te stichten. Be sloten werd contact op te nemen met Alphen a/d Rijn. Voortaan zal vanaf het gemeentehuis aan de schoolhoof den oericht worden gezonden wan neer er jongens baldadig zijn ge weest. Toegang tot het zwembad zou geweigerd kunnen worden. Bij het bespreken van het interprogram- ma kwpan naar voren dat er plannen bestaan voor een wedstrijd in het kwekèn van bollen. BOSKOOP Géboren: Astrid Ingeborg dr van N. van fteynjngen en H. Meijer; Cornells Gerardus zn van C. van Harskamp en G. C. Zevenhoven; Helene Adriana dr van J. A. Sen ders en A. Boer; Olga Anna Maria dr van H. J. v. d. Meulen en M. van Gelderen. Ondertrouwd: Th. J. de Roqii en M. Booman; J. Jange en M. C, Verlaan; J. A. van Buren en M, M. van Soest. Getrpuwd: M. J- van Nieuwen* huijzen en C. OosterwJjk. Overleden: A. J. Heemskerk 82 jr. hek nieuwe dfe*gemeente de exploitatie..daarvan in-handen z^l nemen. Dr vereniging „De Plas" zal echter t lijyen bestaan, dit ter bevordering en het voeren van propaganda voor de Zwemsport. Men zal tegen een zeer geringe con tributie in de gelegenheid worden gesteld, lid van de „zwemvereniging De Plas" te blijven of te worden. Na uitvoerige besprekingen wordt besloten om bij afloop var het sen zoen en gereedgekomen van het nieu we bad, de huidige opstallen te koop Leiden neemt elektriciteitsbedrijf Woubrugge over In de vergadering van de ge meenteraad van Leiden maandagmid dag om 2 uur in het Stadhuis, zal nog worden behandeld een voorstel inzake het overnemen van het ge meentelijk elektriciteitsbedrijf van Woubrugge. Dit houdt in hoofdzaak in, het koopen per 1 juli van de vaste bezittingen van het gemeen telijk elektriciteitsbedrijf van Wou brugge voor een bedrag van 105.000 en het overnemen tegen boekwaard van de goederenvoorraad van het be drijf. Daarop volgt een overeen komst tot levering van ehergie aan de gemeente Woubrugge. NIEUWKOOP POLDER NIEUWKOOP In hotel „Het Vliegende Paard" vond gisterenmorgen de ledenver gadering plaats van de Polder Nieuw koop, welke stond onder leiding van DijkgTaaf A. van Dam. Na het ope ningswoord, waarbij 36 ingelanden welkom worden geheten, werden de notulen van de vorige ingelanden vergadering gelezen en goedgekeurd. Hierna volgde de vaststeuKg van de rekening over het dienstjaar 1958, welke sloot met een batig saldo van 5953.77. Vervolgens was de vast stelling van de begroting over het dienstjaar 1959, belopende een bedrag aan inkomsten en uitgaven van 117.395,78 aan de orde. Ook deze werd door de ingelanden goedge keurd. Het voorstel van het bestuur om de kosten van de ingelandenvergade ring te stellen op 200.weid goed gekeurd. Ook het voorstel om gedu rende 25 jaar in erfpacht uit te ge ven een perceel dijkgrond te Zeven hoven werd goedgekeurd. De pol der verkocht vervolgens aan de ge meente Alphen aan den Rijn een per ceel grond en water gelegei. onder Aarlanderveen, e.e.a. ten behoeve van de Ohr. School aldaar. De' vergadering ging eveneens ac- coord met het voorstel tot het uit geven in erfpacht gedurende 25 jaren van een perceel grond aan de heer J. P. Bolmijeren te Nieuwkoop, ge legen aan de Hoogt ter grootte van 125 m2 t.w. het voormalige grintgat. Het bestuur werd gemachtigd tot het aangaan van kasgeldleningen tot een bedrag van maximum ƒ25.000 Als leden van de commissie van onderzoek rekening 1959 werden be noemd de heren M. J. Karens, W. G Zeijerveld en P. Boordam terwijl als dienst plaatsvervangers werden be- noevnd de heren J. van Leeuwen, N C. ,de Jong wX) G. H. van Rppsepoom. Tijdens de voor de vergadering gehouden bestuursverkiezing werden de aftredende led.n de heren L. Kool, H. van der Tol en Th. J. Kroft met gróte meerderheid van stemmen pis zodanig herkozen. „De Plas" In sporthotel „De Ko ker" werd gisteravond een jaarver gadering van de zwemvereniging ,,De Plas" gehouden. De waarnemend Voorzitter, de heer J. de Koker kon slechts enkele leden bij de opening van de vergadering welkom heten. De notulen werden, behoudens een kleine wijziging, onveranderd goed gekeurd. Uit het verslag, van de pen ningmeester bleek, dat du vereniging het vorig jaar vooruit is gegaan en er financiëel gezond voorstaat. Het bezit aan geldmiddelen bedroeg per 1 mei 1959 270.40. Hierna volgde enkele mededelingen van het be stuur ten aanzien van het - nieuwe zwembad. Het is zo, 4at als straks vanaf de provinciale weg tot aan ge- ze zwembad gereed zal zijn, noemde polder aanmeikelijk verbreed WOUBRUGGE INGELANDEN POLDER OUDENDIJK. Onderhandelingen over Piaspolder worden voortgezet. De ingelanden van de Polder Oudendijk vergaderden vrijdagavond in de rechtkamer van het Oude Raedthuys. De voorzitter, de heer B. A. Heenk, heet de aanwezigen hartelijk wel kom en geeft de secretaris gelegen heid de notulen te lezen van de vo rige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd. Vervolgens wordt de rekening van het jaar 1958 goedgekeurd De be sprekingen over de begroting 1959 hadden een vlot verloop. De finan ciële positie van de polder is van dien aard dat het bestuui kon voorstel len de polderlasten met 5.per ha te verlagen van 43.tot 38. per ha. Het bestuur wordt machti ging verleend om eventueel begro tingsposten te overschrijden. De he ren M. Kroes en C. Rijlaarsdam wer den aangewe.zen tot nazien van de re kening 1959. Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 30 Mei 1859, Weenen Bij gelegenheid van het vertrek van het derde ba- taillon vrijwilligers alhier naar Jtalië, werden die militaireti pe- geleid door een groot aantal vrouwelijke betrekkingen van verschillenden aard. Bij het vertrek van den spoortrein wer den zij allen in eenige der laat ste wagons van den trein toege laten. Nadat men het eerste sta tion van den spoorweg achter zich had, werden zij op e ene bij zondere wijze verrast. Terwijl de trein langzaam voortreed, wer den de laatste waggons van den trein ongemerkt losgelaten en bleven deze, tot niet geringe te leurstelling der reizigsters, gl- leen op den spoorweg staan. WOUBRUGGE Het Oude Raedthuys. De hèer L. Geerling, eigenaar van hotel café-restaurant Het Oude Raedthuys heeft met ingang van heden zijn zaak overgedaan aan de heer C. W. Muller uit Leiden. De heer Geerling is vertrokken naar Ameland, waar hij een pension heeft overgenomen. Voor Leiden en Omgeving Leiden. De artsen De Jong, Pie- te.rse, Postel, Jansen en Langezaal. Apotheek Herdingh en Blanken, Ho- gewoerd 171, tel. 20502, tot zaterdag 6 uur apotheek Reijst, Steenstraat 35, Vervplgens komt er een zeer be- tel- onioe langrijk punt ter bespreking n.l. „Verkoop of ruiling van de Piaspol der". De voorzitter geeft eerst een korte uiteenzetting van de bedoeling van deze zaak. De gemeente Leiden wil een gelegenheid hebben zijn huis vuil van de genieente Leiden en Was senaar kwijt te raken. Zij wil daar toe de lage grpnden van de Piaspol der benvitten, die daardoor 6 meter zullen worden opgehoogd- Gedacht wordt dat dit zeker 12 tot 16 jaar zal duren eer, dit werk klaar zal zijn. Dit huisvuil zal per as aange voerd worden, zodat de smalle weg .zal moeten worden, waarbij gedacht wordt daarna de weg in onderhoud aan de gemeente over te doen. Een en ander bezien, aldus de voorzitter, dacht hij daar voordeel in te zien daar het wegennet groot is in deze kleine polder en de kosten van on derhoud hoog. Een der ingelanden die zijn bedrijf kort bij deze polder heeft is er sterk tegen, hij vreest sterke verontreini ging van het water met de gevo.gen aan te' bieden De aftredende be. I daarvan. Ook Is er gtcen waterleiding - - in de polder zodgt hij vindt dat het voordeel niet tegen bet nadeel op weegt. Na langdurige besprekingen stelt de voorzitter voor te stemmen wie geheel tegen het voorstel is en wie voor verder onderhandelen is, om na deze onderhandelingen met concrete voorstellen bij de ingelanden te komen. Met twee stemmen tegen wordt het bestuur machtiging ver leend verder te onderhandelen. Burgemeester Van Wagepingen als vertegenwoordiger van de ge meente aanwezig betuigt zijn instem ming dat deze voorstellen niet zonder meer van de baan zijn geschoven daar naast bezwaren toch zeker voor delen voor de polder en de gemeente verbonden zijn. Na de gebruikelijke rondvraag sluit, de voorzitter onder dank voor de vriendschappelijk gevoerde bespre kingen de vergadering. Z0ETERW0UDE nenburg, P. de Haan en K. C. Rom- men worden tot 1 oct. in hun func- tijé herkozen en besloten wordt voorts om tegen het eind van het seizoen e envergadering te beleggen waar op een bestyur zal worden gekozen, dat de vereniging die dan een ge- heel andere functie zal krijgen, gal vertegenwoordigen. Bij de rondvraag komt de toezicht op het huidige bad ter sprake. Ver schillende leden uitten hierover hun misnoegen en de meerderheid spreekt zich uit over aanstelling van een an dere kracht, welke zich nog ter ver gadering disponibel stelde. RIJNSATERWOUDE Geslaagd. Mej. Tiny l'Ami al hier slaagde aan de kweekschool te Bergen N.H. voor haar onderwijzers akte. TER AAR OP HET NIPPERTJE GERED Het 7-jarig dochtertje van de heer J fe Cwi^p1au"eSPeTe0nkdantChv^ I ™or StXM naVSfW aan Aar- dam. Zij stapte mis en viel m het water, zonder dat iemand het be- j merkte. Mej. Adrie Zevenhoven, die daar juist langs kwam fietsen, zag het meisje in het water liggen. Re- soluut sprong zij van haar fiets en j op haar buik liggend wist ze het kind nog juist bij de haren te pakken en uit het water te trekken voordat het zonk. Primeurs. Aan de coöp. groente-Kljoin^fp (nmköro veiling werden gisteren de primeurs ll'CUWc iUfnDuic aangevoerd van doperwten en tuin bonen. De prijs van de doperwten was ƒ0.95-/ 1.25 per kg. Van de tuin bonen 1.00-/ 1.05 eveneens per kg. Heden slaagde te Alkemade en Leimuiden. Dkt. Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721— 269, en dkt. Muskens, Roelofarends- veen, tel. K 1713—329. Alphen a. d. Rijn. Dkt. H. van Kooten, tel. 2079. Bodegraven, Dkt. E. Bol, tel. 2113, zust. D. Langeveld, tel. 2566. Boskoop. Dkt, Flim, tel, 2038. Hazerswoude. Zie Koudekerk, zust, G. v. d. Holst, tel. K 1714—255, voor ongevallen aan Rijndijk belle men steeds K 1714278. Katwijk a. d. Rijn. Dkt. J. Bèrg- man, tel. 2921, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk a. Zee. Dkt. P. A. Vis ser, tel. 2023, .apotheek zie Katwijk a. d. Rijn. Koudekerk a. d. Rijn. Dkt., A ,H. Blaauwendraad, tel. K 1714208, voor zuster zie Hazerswoude. Langeraar. Zie Nieuwveen. Leiderdorp. Zie Koudekerk en Hazerswoude. Leidschendam. Dkt. A. H. Keij- zer, tel. 2535, Kruisdienst tel. 1449. Lisse. Dkt. H. A. Holl, tel. 3155. Nieuwkoop. Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen. Dkt. A. M. van Dpn- gen, tel. K 1723—101. Noordwijk. Dkt. Kvuijt, tel. 2Ö30, Duinrandapotheek van 12—1 en van 56 uur, Wit-Gele Kruis zust. Hooij- mans, tel. 3388, Oegstgeest. De artsen E. W. F. van Walcheren, tel. 22030. en A. B. J. v. d. Vliet—de Vries. tel. 22331. Apotheek Wilhelminapark 8, telef. 26274 Rijnsburg. Zie Katwyk a.d. Rijn. Sassenbeim. Dkt, G. v. Raay, tel, K 2532—7777. Voerhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 2532—7393. Voorschoten. Dkt, Th, J. Thies, tel. 2520. Warmond. Zie Voorhout. Wassenaar. De artsen R. S, ten Cate. tel 3027, en H. S. Boogaart, tel. 4466, Wassenaarde apotheek, Schouw- wee 32. tel. 2402. Woubrugee. Zie Nieuwveep. Zoe^rmeer. Dkt. A. A. Suidman, tel 3993. Zwammerdam. Zie Nieuwkoop, Wij verzoeken onze corresponden ten er voor zorg te willen dragen, dat de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten. voor de weekeinden vrijdagmorgen in het bezit van de re dactie zijn. DE KWAKEL berichten over onderzoek Rijn Men kan nog vissen in de omgeving „Ons Genoegen". Wedvlucht St.van Leiden. Ghislain 2, in concours 217 vogels,. Gisteren hebben wij er al over ge- los om 07.45, afstand 211 km. Snel-1 schreven. Maar de sport zal zich voor heid le duif 1015 65 meter per min., snelheid laatste duif 779.76 meter p. minuut, aankomst le duif om 11.18.07 uur, aankomst laatste duif om 11.45.08 uur. De Horde 1-2-3-4^9-16-29; Bartels 5-6-7-8-11-12-10-33-35; Verkerk 10 23-27-28-39. K.D.O. Heden zaterdagmiddag speelt het le elftal een wedstrijd te gen Z.C.F.C. I (Zaandam) 4e klasse K.N.VB. zaterdagmiddagcompetitie anvgng 4 uur, veld J. Het 2e elftal speelt ?pndagmiddag tegen V.D.O.III, aanvang half 3, veld I. Handbal Beide dames zeven tallen komen zondag tegen elkaar in het veldv aanvang 12 uwr, de dames dit seizoen wel hoofdzakelijk beper ken tot het water dat ten westen en ten noorden van de Sleutelstad ligt. Na de tamelijk optimistische be richten, die we gistermorgen kre gen van visserij-inspectie en henge- laarsverbond, hebben zich weer don kere wolken boven de sportvisser samengepakt. De heer De Wit, voorzitter vair het Centraal Hengelaars Verbono vertel de ons vanmorgen: „We hebben gis teren zes trekken met de zegen ge daan op de Oude Rijn van Zwammer dam tot Leiderdorp. De vangst was bedroevend. Elk jaar ondernemen we - pamep met de visserij-inspectie deze.IWfc van hét tweede zevental spelen in j vangsten, waarbij men de vis aan een ten van nieuwe vis, de toestand in wit shirt.' «onderzoek onderwerpt. Het blykt ms de waterhuishouding kan herstellen. wel, dat de vis in de Oude Rijn en zijarmen van deze riviej, Heimans- wetenring, Paddtgat en de Braasse- mermeer zeer erg heeft geleden van de chemische verontreiniging van het water Men zal zich herinneren, dat deze zich van de Hollandse IJssel uit, via de Gouwe het Aarkanaal tot de Drecht over de Oude Rijn heeft verspreid. Ook een deel van het wa ter van Zoeterwoude is hierdoor be smet. Het water ten westen en ten noor den van Leiden is echtei groten deels van besmetting vry gebleven of slechts licht verontreinigd. We noe men de Zijl, de Kaag, de Haarlem mertrekvaart, de Ringvaart, de Leede etc. Hier zal de sportvisser dus nog emplooi kunnen vinden. Een ramp betekent deze waterbe smetting voor de beroepsvissers. De twee gezinnen Van Amsterdam yit Hazerswoude bijvoorbeeld die moes ten leven van de palingvangst in de Oude Rijn en van de vangst van snoekvis in de winterdagen, zijn bro deloos. De deskundigen zijn van mening, dat men in één jaar dor het uitzet-

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2