pp kliekjes Studenten gaan plaatjes maken van KIEKJES ZATERDAG 30 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 14 óók uw haar vraagt om make-up! Veel fleuriger en glan- zender wordt uw haar, als u het thuis zelf wast met POLYCOLOR Kieurshampoo. Bijgetint (zonder ver ven) in uw natuurlij ke haarkleur of een nieuwe nuance. Het kost'zo weinig moei te, 't geeft zoveel extra charme! Tube 1.95 (keus uit 20 tinten) Doe het zélf - óók de crème behandeling - met de POLYCOLOR Haarkuun (1.95) Vraag het uw drogist of parfumerie. 't hoort bij uw make-up! LAHNEMANN Liren N.H. Ponbu» 18. Imp. v»n Pol/color K 2 r Plactncubex Mol i Marjrtc Attor Blcndax Advertentie V HOORNTJE WIJ MAKEN GRAAG van een mug een olifant. Een onschuldige grap zien we het liefst als een ernstig inci dent. Het is doorgaans nog te rustig om ons heen en dan zoeken we de sensatie omwille van het feit, dat we ons dan eens flink kunnen opwinden over iets dat die opwinding geheel niet waard is. Dat zagen we van de week weer, toen onze elf jon- gens-in-oranje in het strijdperk tra den tegen evenzoveel robuste Schot ten. Het was de bedoeling, dat de Nederlanders meer ballen in het doel van hun tegenstanders zouden schop pen dan de Schotten dit bij ons van plan waren te doen. De heren uit Ochill kirkintilloch, Kil marnock of Ben Macdhui waren evenwel een ande re mening toege daan en dit heb ben ze dan ook duidelijk ten over staan van enkele tiehduizenden voet- balminnenden onderstreept door ac tiviteiten, die niet strookten met de reglementen van het edele voetbal-1 spel. Wat ons betreft zouden we zeg gen: laat die lui hun gang maar gaan; ze lopen daar voor hun plezier, want ze kunnen net zo goed hun vrije tijd aan andere bijverdiensten opof-1 feren. Het voetbalveld lijkt ons een geëigende plaats om eens flink tegen de schenen van een ander te trap- Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, zal woensdag 3 juni geen audiëntie verlenen. pen, want als je dit in het dagelijks leven op minder spectaculaire wijze doet wordt het nóg minder gewaar deerd. Enfin, de Schotten trapten hun partijtje met iets te veel enthousias me en het ging mis, d.w.z. er kwa men incidenten. Een Schot werd on der smaad en hoon van het veld ge jaagd en het publiek dat van de hele voorstelling al schoon genoeg had want „wij" konden tóch niet meer winnen begon gewoontegetrouw met zitkussentjes te gooien. De vol gende dag stonden de kranten vol over de „wedstrijd met ernstige in cidenten". De t.v.-kijkers in de ka mers riepen: „Oh, wat erg", men dacht aan Zuidamerikaanse tonelen en keek uit naar brancards en ambu lancewagens. Maar de kussensmijters en hun „slachtoffers" zelf hebben woensdag avond het grootste pleizier gehad. Ze hebben zich verkneukeld bij het zien zeilen van de platte leertjes en de bestookte lieden beneden voelden zich weer als in hun schooltijd, toen dergelijke kussengevechten aan de orde van de dag waren en zo speel den ze lekker soldaatje met elkaar. De wedstrijd was geheel vergeten en om de Nederlandse voetbaleer gaven ze geen zier. Die is de volgende dag pas weer verdedigd door onze sport pers. Die lelijke Schotten toch EEK. Officieel is opgericht de „studen ten grammofoonplaten industrie". Tijdens een bijeenkomst te Gronin gen werd de eerste uitgave van de S.G.I., een gramofoonplaat van „Der Dreigrosclien Oper" ten doop gehouden. Een der overwegingen die hebben geleid tot de oprichting van de S.G.I. was de wens om artistenta- lent uit de studentenwereld blijvend vast te leggen. De S.G.I. heeft zich ten doel ge steld voor een aantal medewerken den zo veel mogelijk met behoud van eigen sfeer en stijl de gelegen heid te scheppen zakelijk en artis-1 tiek talent te ontwikkelen. „Der Dreigroschen Oper" wordt uitgevoerd door de Groninger Stu dentenopera ter gelegenheid van het lustrum van het vrouwelijk studen tenkorps „Magna Pete" in Gronin gen. Het Bragiorkest wordt gediri geerd door Frans van Eeden, die ook het geheel nieuwe arrangement com poneerde. De S.G.I. is te Delft gevestigd, zij is opgericht door de Delftse studen ten. Men heeft momenteel nog drie andere platen in voorbereiding. SLACHTOFFER VAN AANRIJDING GEÏNDENTIFICEERD Gisteren is vastgesteld, dat de oude man die woensdagavond dood i gevonden is op de Beyerlandselaan j te Rotterdam, de 78-jarige Ch. Hille- i brand uit de Christiaan de Wet- j straat was. De man was, kennelijk l aangereden, maar van de chauffeur ontbrak ieder spoor. Gisteren slaagde de politie er in, de auto te achterhalen. Deze bleek van een garagehouder te zijn, die j vertelde de man te hebben aangere- J den. Later evenwel moest hij be- i kennen, dit maar gezegd te hebben. De werkelijke schuldige was zijn j 17-jarige zoon, hulpmonteur N. J. M., i die met de auto een personeelslid naar huis had gebracht. Op de te rugweg had hij de oude man, die moeilijk ter been was, ondanks krachtig remmen niet meer kunnen j ontwijken. Hij dacht dat het niet zo ernstig zou zijn maar omdat hij geen rijbewijs had, was hij er vandoor ge-1 gaan. ZILFA PLEET J*. ROSSËM du CHATTEL I Breestraat 95 ORIESSEN fj. HOOGERVORST i Morschstraat 9 P. J. MAARTENSE 1 Hoogstraat 6 Fa. A. J. MANDERSLOOT Donkersteeg 14 J. du PON Breestraat 89 Nog gauw even een blik op het menu van de vorige week, voordat we aan tafel gaan voor de volgende ronde: I) Goudse Zeilweek met Pinksteren geopend, dinsdag, 19 mei; 2) Midden standers in het „zweetkamertje", donderdag, 21 mei; 3) Circustoernee begon met een optocht, dinsdag, 19 mei; 4) Een borstbeeld van Paus Johannes, woensdag, 20 mei; 5) Cir custoernee begon met een optocht, dinsdag, 19 mei; 6) Koningin Juliana op „Vijverzathe" te Jelsum, vrijdag, 22 mei; 7) De nieuwe bemanning op het Schip van Staat, zaterdag, 16 mei; 8) Het ingewikkeld© verkeerspunt te Ridderkerk, zaterdag, 16 mei; 9) Rot terdam op stelten.... Sparta kam pioen, dinsdag, 19 mei; 10) Het nieu we kabinet beëdigd, woensdag, 19 mei; 11) De Sjah bezoekt de Shell- labaratoria, donderdag, 21 mei; 12) Aankomst van de Sjah te Amster dam, woensdag, 20 mei. Het lot wees mevrouw A. van Kampen, Rijndijk 392 te Hazerswou- de aan als winnares van de vijf gul den, die deze week weer ter beschik king stonden. DE SCHOTEL VAN DEZE WEEK Deze keer is het echt een voor- jaarsmaaltje: Er is iets, waaraan je eigenlijk niet moet ruiken 10). De tweede gang bestaat uit biefstuk 1) en voorts is er spinazie. Maar die moet eerst nog gemaaid worden 4). Ook is er gevogelte 2) maar dat is niet eetbaar. Infusorieën en rader- diertjes 7) zijn dat misschien wel, maar je hebt er zoveel van nodig om de trek 3) te bevredigen. Dat alles 9) wordt overgoten met champagne. Dat is wel niets voor sportlieden 6) maar er zijn toch ook nog gewone mensen 5) die tot grote dingen 8) in staat- zijn? WAT U DOEN MOET. Kunt u deze fotofragmenten thuis brengen? Moeilijk is dat niet, want u kunt er de krant bü-nemen als u die ten minste bewaard heeft. De omschrij ving, van de foto waaruit u een kliek je meent te herkennen daarvoor leent zich een eventuele fotokop bij uitnemendheid moet u wel verge zeld doen gaan van een datum, waar op de betreffende foto in de krant heeft gestaan. Als u uw oplossing onder het motto „Fotokliekje" voor donderdag a.s. inzendt aan de redac tie van De Leidse Courant, naakt u een ?oede kans, een prijs te winnen. Voor trouwpartij in de herfst.... Liese Denlz toonde in Londen als onderdeel van een najaarsshow een bruidsjapon voor de herfstda gen. De korte „klok"-mouwen zijn wel het meest opvallend, Als stof werd witte molre gebruikt. De roos op de sluier is van hetzelfde ma teriaal. UIT DE KEUKEN GEKLAPT MENU VAN DE WEEK Nu we zo langzamerhand de zo mer tegemoet gaan met hopelijk warme dagen, komt ook weer de tijd waarin we behoefte hebben aan lekkere frisse dranken. Van melk en melkproducten kan men die op heel veel verschillende manieren be reiden. Ditmaal geven wij u enkele recepten van melk en karnemelk met vruchtensap. ZONDAG: asperges op croutons; roastbeef, bloemkool, aardappelen; oranje vla. MAANDAG: aspergesoep; koud vlees, remouladesaus, sla, aard appelkoekjes. DINSDAG- rauw gebakken aardap pelen met kaas, postelein; gort met rozijnen. WOENSDAG: andijviekropjes ge vuld met gehakt, aardappelen; ra barber met schuimkop. DONDERDAG: goulash, aardappel- purée, spitskool, gebakken appel schijfjes. VRIJDAG: kaasgehakt of: viskoek- jes, spinaziesla, kerrierijst, haver moutpap. ZATERDAG: vissoep met rijst; yog hurt met vruchten. Recept: asperges op croutons 2 Bossen stoofasperges, oud witte brood, 200 gr. kalfsgehakt, 2 eidooi ers, 100 gr. roomboter, zout, noot, citroensap. De asperges in stukken snijden, schillen, en gaa koken. Dunne sneetjes brood.in 20 gr roomboter bakken Het gehakt aanmaken en er kleine balletjes van vormen. De ze in wat water met zout gaar ko ken. De eidooiers met wat zout, noot en citroensap roeren tot ze roomachtig zijn, 80 gr. roomboter er door roeren, 1 dl kokend water er bij doen en het mengsel au bain- marie verwarmen tot het glad ge bonden is. Dc broodjer op een r ho tel schikken, de arpesgepunten er op leggen, de saus er over gieten en de balletjes gehakt er om heen leggen. Recept: citroen- of sinaasappelmelk Het sap van 2 citroenen, yt liter melk, 5 lepels ba 'rdsuiLer. De melk in een kom doen, de sui ker er door roeren en met behulp van een vork (geen stalen vork!) druppelsgewijze het citroensap er door kloppen tot een gelijkmatig mengsel verkregen is. Voor sinaasappelmelk: op yK liter melk, het -ap van 3 sinaasappelen en 3 a 4 lepels basterdsuiker nemen. De -itroen- of sinaasappelmelk meteen presenteren. SPAAR UW KRArHTFIM Huismoeders bent u ook 's avonds nog fij Het dagelijks huishouden is hele maal geen licht en gemakkelijk werk. Wir' U b.v. da het opmaken van een bec voor de huisvrouw een energie betekent die gelijk is aan de uelft van de energie die een mijnwerker nodig heeft? En wist U dat de huisvrouw dagèlijks met al dat heen en weer geloop nog n 20-25 km aflegt? Dat zij per dag twaalf tot veertien uur werkt, waar van acht tot negen uur lopend of staand? Wist U ook dat zij jaarlijks voor een gewicht van ca. 100.000 kilo aan vaatwerk afwast? Dit alles en nog veel meer maken het huishoudelijk werk lang niet licht en er zijn dan ook tienduizen den huisvrouwen die tegen de avond SPAAR UW KRACHTEN DE JUISTE HOÜÖING Bij HÉT VEGEN en vaak reeds tegen de middag, doodmoe zijn. Werken en werken is echter twee en er zijn ook duizen den huisvrouwen die beslist niet minder werken maar toch heel wat fitter zijn dan die andere groep huis vrouwen 's avonds. Dit komt niet omdat deze vrouwen heel wat ster ker zouden zijn maar eenvoudig om dat zij zuinig op hun lichaams kracht zijn en de juiste houdingen bij het huishoudelijk werk aanne men. Want zuinig op de lichaams kracht betekent heel wat minder vermoeidheid met als resultaat dat die houisvrouwen ook 's avonds nog fit zijn. In onze serie teken ïgetjes geven wij een paar belangrijke punten die U kunnen helpen Uw krachten te sparen. Als U b.v. bij het vegen Uw rug doorbuigt dan vermoeit dit de rug spieren, veeg met gestrekte rug, het werk gaat dan net zo goed maar U wordt minder moe en spaart Uw krachten. Bij de veelvuldige werkjes aan de tafel is de hoogte van de tafel bij zonder belangrijk, in verschillende gevallen kan een kleine verhoging van de tafel het werk heel wat lich ter maken met als gevolg dat U Uw energie spaart. Trouwens de gulden stelregel voor all' weekjes is dat de juiste werkhoogte een goede hou ding geeft, hetgeen het werk weer minder vermoeiend maakt. Wilt U bij het dragen van een tas of pakje het minst vermoeid geraken, houd dan Uw lichaam in evenwich* en draag op de wijze zoals onze teke ning het aangeeft. De huisvrouw met kleine kinde ren tilt heel wat keren per dag de baby op, deze routinehandeling vraagt nog heel wat energie en U kunt ook hier weer Uw krachten sparen door het te doen zoals onze tekening aangeeft. Hierbij gebruikt U dus Uw beenspieren in plaats van Uw r-'gspieren. De zware wasketel optillen met gestrekte benen is beslist af te ra den. Gebruik én de spieren van de benen én de spieren van de schou ders. Zo zijn er dus heel wat ma nieren om Uw werk zodanig te loen dat het Uw krachten spaart. Tot slot wil? n wij nog een belangrijk* tip geven voor als I van het erk wat gaat rusten. Het n.l. heel wat beter om na elk uur werk ca. 10 minuten te rusten dan uren achter een zonder ophouden door te wer ken en dan pas te gaan rusten. Die tien minuten rust na elk uur zullen u lichaam heel wat rr.eer goed doen dan een uur rust na eer. halve dag hard aan één stuk. Ga rusten vóór dat ge vermoeid zijt. U weei ook niet alles Is uw gummie (tuin) slang lek, be strijk haar dan met dikke terpen tijn. Gasslangen kan men hiermede niet repareren. Een schimmelvlek in hout ver dwijnt door afwrijving met cetro- leum. Als slagroom niet stiji wil war den voegt men e: een beetje opge loste gelat ie bij. Thee-, koffie- of chocoladevlek ken :n niet of moeilijk wasbare stof fen moet men eerst betten met lauw daarna me', alcohol. V.z.v. betreft wasbare stoffen wassen met warm water oi wassen in sop. Huurkwitanties behoeven slechts 5 jaar bewaard te worden, omdat een huurvordering met 5 jaar ver jaart. Een goed middel tegen 'ranspi- rerende voeten is: 's avonds een voetbad (warm water met wat zout, gen soda) stevig borstelen, naspoe len met koud water krachtig af drogen. 's Morgens kamferspiritus gebruiken als iren geen kloofjes tussen de tenen heeft, daarna oe- deren, zorgen voor schone kouren en twee paar scb >enen tegen el kaar gebruiken. Onzichtbare inkt kunt ge maken van 1 deel lijnolie, 20 delen am moniak en 100 deler water. Er is niets meer van te lezen, zodra het droog geworden is. Dompelt men het gehele blad /ederom in water dan word het geschrevene weer leesbaar.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 14