BEELDEN uii hun kinderjaren MEI 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 11 Nu de zon het land met haar warmte streelt, En ons van een grote verrukking deelt; Is het dit kleine meiske aan de waterkraan, I>at haar dorst op de vlucht doet slaan. Deze twee kleuters verkeerden in de gelukkige omstandigheid bij warm weer juist datgene te kunnen doen, wat ieder van ons zo graag zou na volgen; geluksvogels Getooid met een levensgrote valhelm buigt de zevenjarige Billy Baruch zich hier over het stuur van zijn miniatuur-motorfietsje, dat zijn vader, Bill Baruch uit Faiisworth, die kampioen „scramble", een soort terrein- rijden op de motor is, voor hem heeft gebouwd. Het motorfietsje is geen speelgoed, het heeft een 90 cc motortje met één versnelling en kan een 50 km per uur halen. Kleine Billy zal een stap zetten op de weg naar de faam van zijn beroemde vader, welke hij vurig wenst te bereiken. zegt wel eens, dat een foto meer zegt dan duizend woorden, doch in dit geval is een korte verklaring wel De jongeman wast namelijk zijn haar in een emmer water, terwijl een oude voorbijganger hem criwsch be kijkt. Ken melkfabrikant heeft in samenwerking met een glasfabriek de school- melkflesjes voor de Linderen van de lagere scholen laten voorzien van rijmpjes, die de aandacht op het verkeer vestigen. Tussen de regels zijn tekeningen gedrukt. Op de scholen worden 's morgens de rijmpjes en te keningen naarstig uitgewisseld en besproken. Verkeersles wordt op deze manier letterlijk ingegoten. Het jongetje op de foto doet een flinke dosis gezondheid op; het knaapje op de fles is liever in het ziekenhuis dan vijf minuten later thuis Jongens die voor eigen vermaak gen zij het dan ook dat dit koste van anderen gaat. Er was eenseen kleuterklasje in Rome, dat op een gemoedelijk moment naar een sprooLje luisterde ofwel: de kleine wereld, achteraanzicht... - Geit Mieke heeft op het bedrijf van de landbouwer J. Hengelaar aan de Rotbrink bij Ommen voor een grote verrassing gezorgd door niet minder dan vier geiten kindertjes, twee bokjes en twee geitjes ter wereld te Een dergelijke geboorte is in de geitenwereld een unieum. De foto toont moeder en kroost allen in blakende J Informele bespreking tussen Barend Boxer en Gijsje Geit, Genève? Midden-Oosten?? Voetbalpool??? He- laag, we zullen het nooit te weten komen...

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11