Wie puzzelt ei* meel WIE WE weekelykse CRonycke Hamea-Celei [SU Idylle 'AAN DE VECHT ZATERDAG 30 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAuiiHA lil Horizontaal: 1. rivier in Duitsland, zijtak Rijn, 14. raamscherm, 6. dorp in Z.Limb., 9. muzieknoot, 10. dus (Lat), 12. koker, 14. scheikundig element (afk.), 16. zijtak Elbe, 18. wapen schouw, 20. echtgenoot, 22. landgoed, waar Peter III in 1762 vermoord werd door Orlow, 24. gem. in Utrecht, 26. v. het teken af te herhalen (afk.'in de muziek), 27. tropische boom, 80. mu zieknoot, 31. mandje, 32. land in Eu ropa (afk.), 33. nauw, 35. overdekte marktplaats, 36. stuk geschut, 38. ge wicht in China, 40. honigbij, 41. stok, 42. onderricht, 43. visje, 44. bij woord, 46. kunstzin, 48. Huid, 50. landtong, 52. meisjesnaam, 53. aan matigende, hooghartige houding, 55. voorzetsel, 57. het recht tot bewei ding vön een dijk, 60. familielid, 61. was een bekend It. operazangef, 63. hoofdstad van Colorado, 65. vrouwe lijk bezittelijk voornaamwoord, 66. slagorde van schepen of troepen, een rednte lijn vormende, 69. riddertèken, 70. scheikundig element (afk.), 71. aziatlsch hoogland, 73. part, 75. oude lengtemaat, 76. eertijds hoofdbestuur der van de republiek Venetië, 77. rund, 78. boterton. Verticaal: 1. rede (Gr.), 2. genezing, 3. nummer (afk.), 4. bijw., 6. hond, 6. scheikundig element (afk.), 7. de kleurstof in huid, haren en ogen, 8. korter, 9. rangtelwoord, 11. gewicht, 13. twijg, 15. tuchtroede, 17. en per- sonne (afk.), 19. gem. in Gelderland, 21. meisjesnaam, 23. jongensnaam, 25. gem. in Gelderl., 28. bloedarmoede, 29. afgodisch, 31. adellijke titel, 84. uithangteken van een drogist, 35. be kend dorp in België, 36. eiland in het Z.O. van de Aegeïsche zee. 37. ach terdeel van de hals, 39. zandheuvel, 45. aanhoudend, 47. jongensnaam, 48. bouwmeester, werkte na Michel An- gelo aan de St. Pieterskerk, 49. fami lielid, 51. vogel, 53. dorpje onder de Over. gem. Gramsbergen, 54. kleine drukletter, 56. wijzer van een kom pas, 58. stadje aan de Katharina-Baai op de Moermanskust, 59. denkbeeld, 60. volk uit de oudheid, 62. deel van de mast, 64. dag der week (afk.), 67. opening ener fuik, 68. dorpje on der de Drentse gem. Vries, 72. mu zieknoot, 74. maanstand. Als winrlaars van de prijzen kwa men deze week uit de bus mevr. J. de Rijk-van Es, Noordeinde 52 te Leimuiden en de heer P. Hagen, Ju- lianakade 29 te Leiden. Zij krijgen hun buit, hopelijk, nog vandaag bin nen. 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 we 19 H20 21 22 23 24 25 26 Si 26 26 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 (9 50 51 52 53 54 55 56 57 56 59 60 61 62 63 64 65 ^66 67 68 69 70 71 72l 73 74 75 76 77 78 Oplossing vorige week: horizontaal 1. G.M., 3. prat, 7. stel, 10. p.s., 12. eer, 14. Abélard, 16. rem, 17. wéék, 18. stère, 19. rede, 20. ent, 21. dus, 22. Ans, 24. ter, 25. stoker, 27. Tivoli, 29. Ra, 30. D.S., 34. atap, 36. tal, 38. berk, 40. ha, 41. irrigatie, 42. os, 43. Como. 45 nar, 46. smak, 49. v.a., 50, os, 51. es, 53. dr, 55. Loenen, 58. tre mel, 61. ter, 62. rag, 64. dek, 65. adi, 66. arak, 67. gesel, 69. eden, 70. aal, 71. Hengelo, 73. alg, 74. R.L., 75. vore, 76 '*ns. 77.Ee. vei tcaal: 1. gewest, 2. meent, 4. ra, 5. absurd, 6. tets, 7. Sara, 8. Trento, 9. ed, 10. pedel, 11. smerig, 13. re tort, 15. Ie, 16. retour, 21. de 23. si, 26. kaaiman, 28. vreemde, 31. stins, 32. klare, 34. A.a.C., 35. pro, 37. aga, 138. bis, 39. kok, 44. overal, 47. Ar- mada, 18. altaar, 50. onager, 52. stelle, 54. Slinge. 26. Oeral, 17. er, 59. R.K., 60. edele, 63. gene, 62. deel, 68. s.g., j 71. ho, 72. on. I Alle lezers en lezeressen, die een gooi willen wagen naar een van de beide prijzen, die we beschikbaar I stellen voor verloting onder inzenders j van een juiste oplossing op neven- gaande kruiswoordpuzzel, dienen hun oplossingen voor donderdagmorgen, I 12 uur, te (doen) bezorgen bü de FRANKRIJK. NED. TROEPEN NAAR IA COURTINE Op 1 juli a.s. Zullen de eerste Ne* derlandse legeronderdelen in Frank rijk een nieuw oefenterrein krijgen bij La Courtine. Dit nieuwe oefen terrein werd noodzakelijk daar Ne derland vanaf 1 januari 1959 niet fheer de beschikking had over het Duitse kamp Sennelager. Het gebied rond La Courtine zal van juli tot november ter beschikking staan van het Nederlandse leger, met uitzonde ring van de periode tussen 16 aug. en 16 sept. als de Fransen het kamp zelf nodig hebben. Het aantal Neder landse soldaten dat naar Frankrijk zal gaan cmvat ca. 26.000 man. Het gebied rond La Courtine is een bijna ideaal oefenterrein te noemen daar er riviertjes, heuvels, moerassen e.d. te vinden zyn. Het enige probleem is dat het dorpje zelf bijzonder weinig j gelegenheid tot ontspanning aan de soldaten biedt. Alvoorens met myn weeckcronyck weer goed op dreef te raecken heb ick, om wat ick ooversloegh, eerst eeven goed te maecken. Een damwedstryd in Haeserswou quam onse aendacht vraeghen. Pae Verdegaal met neeghen soons wierd op de hand gedraeghen, want daer bestond het tiental uyt, het wit, als vaeders haeren. Van heynd' en verre quaemen sy naer vaeders huys gevaeren. Wat neymand ooyt verwachten mocht; het wierd gelyck, tien-tien, de jonghe generaetie had het die aevond goed gesien. De s war tie tien was oock een Verdegaals-combinaptie, seven broêrs van witte Cees, suster Anna, vol van graecie, plus nogh wat .cleynsoons. 't Gingh om een wisselbeecker. Het volgend jaer spéélt mén opnieuw, al is Cees oock wat bleecker. Ick kreegh dit fraey Verslagh welwillend toegesonden en hoop dat.U, als ick, het aerdigh heyt gevonden. 't Is prettigh om te hoofen: men de cronyoke leest^ al isset rym dan creupel, soo het dickwerf is geweest. En thands het nieuwe nieuws, niet veel in deese weeck hoe seer ick yed're aevond de Leydsche crant in keeck. Er waeren heel wat priesters die hun eerste misse laesen met feestelyck vertoon. Dat kon ons niet verbaesen, het volck eert nogh syn priesters en elck paerochiefeest dat sondagh wierd gevierd, is daeverend geweest. De bollenstreeck spande de croon, daer waeren vyff man sterck weer toegevoeghd aen Haerlem's en aen Rotterdamsche kerck. Nu moet van onse eyghen crant in de cronyck vermeld het afscheyd dat men nam van d'heer van Hamersveld. ALs directeur gaf hy syn werekkracht bynae dartigh jaeren en mocht sich voor dat werck selfs 't riddercruys vergaeren. Nu gaet hy heen, afscheyd van hem genoomen omdat nae sooveel jaer de tyd van rust gekoomen. Die rust en veel geluck moogh 't leeven hem nogh schencken, al sal 't niet mack'lyck syn niet aen de crant te dencken. Dit afscheyd sal hem daerom swaer gevallen syn. By alle goede wenschen voegh' ick nogh die van myn. Charme voor Utv handen (Advertentie) In de Churchillaan, hoek Schel- destrat te Amsterdam is gistermor gen een 78-jarige vrouw, toen zij van een vluchtheuvel stapte, aangereden door een tram van lijn 25. Ernstig ge wond werd ze naar het Weesperzie- kenhuis gebracht, waar ze later op de dag is overleden Scheepsberichten ABBEKERK pass 29 mei Ouessant n. Port Said; AKKRUMDIJK 29 mei v. Li verpool n. Londen; BATJAN 29 mei v. Singapore n. Kohsichang; BATU pass. 29 mei Bizerta n. Halifax; BLITAR pass. 29 mei Gibraltar n. Merseille; CALTEX ARNHEM (t) pass. 29 mei Gibraltar n. Sidon; CHARIS 29 mei te Miraguane; CLEODORA (t) 29 mei v. Kandia n. Abadan; CONGOKUST 30 mei te Abid jan verw.; EOS 29 mei dw Bougie n. R'dam; GABONKUST 29 mei v. Free town n. l'Hsvre; GROOTFKERK 29 mei v. Manilla n. Hongkong; ISIS 29 mei te Paramaribo; KAAP HOORN 29 mei te Curasao; KABYLIA (t) 31 mei Laspal- mas verw. KALYDDN (t) 29 mei te Stockholm; KAROSSA 29 mei te Me- rauke; KERTOSONO 29 mei v. Singa pore n. Penang; KIEL.DRECHT 2 mei v. Calcutta n. Chalna; KORENIA (t) 29 mei te Suez; LEUVEKERK pass. 29 mei kp St. Vincent; LINDEKERK pass. 29 mei Ouessant n. Port Said; MARIEKERK 29 mei v. Colombo n. Cochin; MEMNON 29 mei rede Fort Liberte; MOLENKERK 30 mei Calcutta verw. v. Ran ion; MOORDRECHT (t) 29 mei v. Suez n. Mena al Ahmadi; MUSI 29 mei te Hol- landia v. Singapore; PYGMALION 20 mei te A ntw ROEPAT pass 29 mei Da kar n. Kaapstad SALATIGA pass. 29 mei Sabang n Padang; STANVAC BENA- KAT (t) 29 mei v. Tandjong Uban n. Bid an; STANVAC TAL Af' GAK AR <t) 29 mei v. Tandjong Uban n Buatan; STRAAT MOZAMBIQUE 29 mei v. Yokohoma n. Nagoya; TANKHAVEN III (t) 28 mei v. Sungeigerong n. Penang; VAN HEEMSKERK 29 mei v, Singapo re n. Lorenzo Marques; VAN WAER- WIJCK 20 mei v. Auckland n. Port Kem- bla; WATERLAND 29 mei v. Laspalmas n A'dam, WONOSARI 29 mei rede Be- lawan; ZAANKFRK 29 mei te Zanzi bar; ZUIDERKRUIS 29 mei v. Cobh n A'dam. \/tVSf8 „Inpakken Is niet nodigik ge-bruik ze meteen." Britse trots „De zon gaat in het Britse Rijk nooit onder", zei een trot se Engelsman. „Wat jammer", antwoordde het Amerikaanse meisje, „thuis bij ons hebben we zulke mooie zonsonder gangen." Octrooi aangevraagd. Waarvan leeft hij? „Als je een goede kleermaker nodig hebt, kan ik je er een aanbevelen, die altijd prach tig voor me werkt. Trouwens hy werkt voor vrijwel al mijn kennis sen." „Hm, waar leeft die man dan van? „Dolf Bedrijfschap Bo'len wil één prijs mei iariefvariaiies In de gisteren te Haarlem gehou den openbare vergadering van het bestuur van het bedrijfschap voor de bloembollenhandel, waarop gespro ken is over het te voeren prijsbeleid voor bloembollen uit de oogst 1960, is besloten het próduktschap voor siergewassen te adviseren tot hand having van twee klassen van mini mumexportprijzen. Verder, om een algemene prijs met een lager tarief voor de goedkope variëteiten vast te stellen. Tevoren had de vergadering, met drie tegendertien stemmen en é'en stem blanco, een voorstel van de voorzitter, de heer W. van Dam, ver worpen om eey d^rcje prijsklssse voor de duurderp 'sqoft in te voeren. y- Y' Nieuw Philips-complex ie Stadskanaal Dlndsag 2 juni zal in Stadskanaal de nieuwe elektronenbuizenfabriek vail Philips officieel worden geopend. De fabriek omvat, behalve een grotè fabricagehal, o.m. een kantine- en kantoorgebouw, een zogenaamde „de- mineralisatiegebouw", een gasont- vangststation, een waterkelder en een aantal gebouwtjes voor de opslag van chemicaliën, alles tezamen gebracht op een terrein met een oppervlakte van ruim 30.000 m2. Drie en een half jaar geleden begon Philips in Stads-1 kanaal zyn spreidingsbedryf in een voomalige brandweergarage, met elf pèrsonen. Thans heeft de fabriek een bezetting van ongeveer 850 mensen. I Inmiddels is op een vlak achter hetl nieuwe fabriekscomplex nieuw aan ge- sneden gedeelte van het grote indus- trietqrrein een aanvang gemaakt met de werkzaamheden aan een televi- siebuizenfabriek. WEET U HET OOK NIET Vraag* Route per bromfiets van Sassenheim naar Geffen; hoeveel km? Antwoord: Sassenheim, Leimuiden, Uithoorn, Vinkeveen, Utrecht, Bun- nik, Werkhoven, Wijk bij Duurstede, Ravenswaay, Buren, Tiel, Wamel, Öyen, Oss, Geffen; afstand 125 km. Vraag: Over veerdiensten Schoon hoven en Gorinchem. Antwoord: Schoonhoven—Gelkenes heeft overdag een kwartierdienst, de veerdiensten van Görincherti naar Sleeuwijk en Vfaudrichem varen af en, aan. Vragen: Over H.H. Missen in di verse plaatsen van het land. Antwoord: Aan een dergelijke op somming kunnen wij niet beginnen. Men weet echter, dat er elke zondag morgen volop gelegenheid is de H. Mis bij te wonen. Vraag: Route van Voorhout Hou- temj hoeveel km? Antwoord: Voorhout, Leiden, Bos koop, Gouda,- Schoonhoven, Gorin chem, Heusden, 's-Hertogenbosch, Eindhoven, Weert, Hunsel, Maas- bracht, Echt, Sittard, Geleen, Val kenburg, Sibbe, Houthem; afstand 245 km. Vraag: Route NoordwijkValken burg. Antwoord: Deze route vindt u in het antwoord op bovenstaande vraag. Vraag: Route van Oudewetering naar Gulpen. Antwoord: Oudewetering, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Balt-Bommel, Den Bosch, Eindhoven, Weert, Maasbracht, Sit tard, Heerlen, Ubachsberg, Gulpen. Antwoord: Roestvlekken kunt u verwijderen met zuringzout (vergif-, tig). De stof over een kom met ko-x kend water spannen. De vlekken vochtig maken en met een vouwbeen of houten spaantje inwrijven met zu- I ringzout. Daarna de vlekken onder- dompelen in kokend water en even hierin hpuden. U kunt eventueel wat wolblank aan het zuringzout toevoe- gen. Goed naspoelen met veel watejy; Op'de plaatsen, waar oude roestvlek ken zaten, kan door bovenstaande; behandel mg een gaatje ontstaan. Niet" altijd is dit het geval, vooral niet by nieuwe en lichte roestvlekken. Verkeerd De man beklom het podium van de vergaderzaal en be gon zijn speech. De voorzitter tracht te herhaaldelijk hem te doen stop pen maar het hielp niet. De spreker was heftig en zeer critisch. Na drie kwartier hield hij op. „Bent u uitgesproken?" vroeg de voorzitter. „Ja", zei de man, „en ik tart jullie één ding tegen te spreken van wat ik zei!" „Dat wil ik niet", zei de voorzit ter, „de vergadering die u bedoelt, wordt een étage hoger gehouden. Vraag: inzake het adres van de „gezondheidsdienst, die toezicht houdt op woonruimteperikelen" Antwoord: Indien u ons nader in licht omtrent het geval, waarover het gaat, kunnen wij u ook beter inlich ten. Wij weten thans niet, welke in stantie u eigenlijk bedoelt. Vraag: Waar komt oorspronkelijk het water der drinkwaterleiding „De drie Gemeenten" vandaan? Antwoord: Het water van „De drie Gemeenten" is afkomstig van de Bos- koopse bronwaterleiding, waarvan de gebouwen te Hazerswoude-Rijndijk staan. Het water wordt hier door een installatie uit de grond gezogen en gefilterd. Vraag roestvlekken: Hoe verwijder ik roestvlekken Uit nieuw linnen la kens? Vraag; geldleningen. Antwoord: Voor geldleningen, H, K., moet u zijn bij sommige grote banken, spaarbanken of maatschap pelijke hulpbanken. Wij weten niét waar u woont, dus kunnen wij it'- geen adressen opgeven. Het antwoord V op uw andere vraag volgt. Vraag sociale lasten: C. C. vraagV welke sociale lasten worden van het i bruto loon afgetrokken voor de bere- kening van de extra uitkering kin derbijslag? Antwoord: Voor de berekening van het loon van 16,per dag wordt uitgegaan van het bruto-loon; voor' 1959 onder aftrek van een eventuele - bijdrage in een pensioenregeling. Een eventuele vakantietoeslag wordt niet medegeteld, evenmin als de waarde van de vakantiebons. Vraag miereninvasie: Iedere zomer krijgen wij last van mieren in huis.^ Hoe komen ze er in en hoe krijgen we ze er weer uit? Antwoord: De mieren komen er in door openstaande ramen, door mee brengen aan de schoenzolen enz. De flitspuit en D.D.T. zijn geschikte mid delen ter bestrijding. Zorgt u er voor dat u geen zoetigheden open en bloot hebt staan. Overigens, die plaag duurt normaal maar kort. Flink spui ten maar. Vraag W. v. L. te R.: Ik heb -een- vogel gezien; een soort reiger, maar' kleiner en van een witte kleur, hij. heeft een lange lepelvormige snaveL Hoe luidt de naam van deze vogel? Antwoord: Dat is een lepelaar. Het antwoord op uw andere vraag volgt. Vraag A. v. d. R.: Het adres van^ de L.T.J. in het bisdom Haarlem en het adres van de K.N.B.T.B.? Antwoord: Het adres van het secre tariaat van de L.T.J. in het bisdom Haarlem luidt; Parklaan 12, Haar lem. De K.N.B.T.B. is gevestigd aan de Nieuwe Parklaan 105 te Den Haag. door Bart In 't Hoot 37) - „Wat hebt u dan gezegd?'vroeg Bert genadeloos. „Hebt u soms niet gezegd, dat ik kou had gevat? Mü dunkt, u behoeft de heer Bergman niets te verwijten! U bent quitte. U hebt beide een. zij het dan ook zeer conventioneel leugentje verzonnen en uit gebrek aan originaliteit alle bei nog hetzelfde. Het is slechts de vraag, wie het eerst op de gedachte is gekomen. „Houd je mond!!", zei oom Brogus voor de zoveelste keer. „Ik word nog gek van jouw geklets...." „Ik word er dorstig van!", zei Bert en meteen schreeuwde hU: „Eendekroos!" Zware voetstappen bonkten in de gang en even later stak Eendekroo: rijn hoofd om de deur. „Hebt u geroepen, meneer Bert? „Eendekroos, is er nog bier?" „Ja. meneer. Een of twee flesjes?" „U ook een flesje bier?", vroeg Bert aan oom Brogus. „Ik ga naar het station", zei oom Brogus. En hij liet er grimmig op volgen: „En jij gaat met me mee". „Breng maar twee flesjes, Eende kroos", zei Bert. „Ik zeg je toch, dat ik geen bier wil!" „U moet me even verontschuldi gen", zei Bert. „Een ander costuum aantrekken. Anders vat ik nog wer kelijk kou" Zonder het antwoord van oom Brogus af te wachten verliet Bert de kamer. Even later kwam Eende kroos binnen, met twee flesjes bier. Zonder wat te vragen schonk hij twee glazen in. Daarna verliet hij weer ae kamer. Oom Brogus bleef alleen met zijn voede en twee glazen bier, die vér- eidelijk naaf'hem lonkten. Zijn woede zakte een beetje; hoe ongaarne hij het ook toegaf, hij moest Bert een beetje gelijk geven. Achteraf be schouwd had hij Bert niets tè ver wijten, maar jahet was toch geen prettig idee beduveld te zijn, al had hij het zelf ook gedaan. Hy keek naar de glazen bier. Zou hij een slokje nemen? Hij had er wel trek in. Maar, sakkerloot, zou hij daarmee niet die verwenstè kwajon gen.. Een klein slokje proeven? Hij bracht het glas aan zijn lippen H'm, smaakte goed. Nog een klein slokje. Pptdorie, hii liet zich toch niet door die aap op rn kop zitten. Hij nam een flinke slok. Hè, dat smaakte. Hii kwapi er waarachtig van in een beter humeur. Als Bert nu maar meeging, dan zou hij verder wel eens zien, hoe hij Bergman zou kunnen troeven. Hij kon hem bijvoorbeeld morgen opbellen: „Zeg, myn neef is beter....Als je nu je bezoek nog eens wilt herhalen? Ofmag je dochter voorlopig nog niet naar bul ten? Weet je wat me vandaag ver teld is? Dat je dochter by je broer logeert in Nergenshuizen a. d. Vecht. Is ze daar misschien om helemaal op te knappen? Oom Brogus gnuifde bij de gedachte, aan het gezicht, dat Bergman zou trekken. Hij werd in zijn fantasie gestoord door Bert, die weer binnenkwam. „Aha", zei hij toen hij het half lege glas van oom Brogus op tafel zag staan, u hebt toch een glaasje ge nomen. Smaakt wel goed na zo'p wandeling, niet?" „Ben je klaar om mee naar het sta tion te gaan?", vroeg oom Brogus. „Moet u beslist vanavond weer terug?" „Ja en jij gaat mee. Onmiddellijk!' „Ik zal u naar het station bege leiden. maar verder niet". „Je gaat mee naar huis, begre pen?", begon oom Brogus weer te bulderen. „En onmiddellijk of.... ofje bent ontslagen!" „Helaas", zei Bert zonder te schrikken. „Maar dat belet me niet om te doen wat ik wil. Integendeel: het zal me zeer welkom zijn, als u mij ontslaat!" „Wat???" „En het zou me nog meer waard zijn, als ik m'n naam kon verande ren". Nu kende de woede van oom Bro gus geen grenzen meer. „Jij, jij onbeschaamde vlegel, uit m'n ogen! Ik bedoel: blijf hiqrü Val me eèns in de rede, als je durft". „Dat durf ik!", zei Bert, zonder zijn kalmte te verliezén. „En wilt u ook weten, waarom de naam Bert van deï Horst mij dé keel uithangt? Omdat een meisje, waar ik van hou, aan hem denkt als een Jan Salie, een Piet Lut. Hetzelfde meisje, waarvan u daarstraks vertelde, dat zij een toonbeld was van gehoorzaamheid: Tiny B.erghian". „Ik..,ik begrijp het niet hele maal....", stotterde oom Brogus. „Jij en.Tiny Bergman.Maar maardat is prachtig!!", liet hij er plotseling enthousiast op vol gen. Oom Brogus was een man van uitersten, Zo stond hij te brullen als een woedende leeuw en het volgend ogenblik keek hij zo vriendelijk en innemend als een kleine Chinese Boeddha. „Dat is helemaal niet prachtig!" zette Bert nors een domper op oom Brogus' vreugde. „Het is juist aller- miserabelst. Als Tiny te weten komt, dat Ik de jongeman ben, met wie zij, op verzoek van haar vader moest kennismaken wat zij ge weigerd heeft dan wil zij zeker niets meer met my te maken hebben. Want dat meisje. „Zo vatte oom Brogus weer vlam, „wil zij dat niet, ben jij niet goed genoeg voor haar „Praat toch geen onzin!", viel Bert hem nors in de rede. „U begrijpt er niets van". „Zo", mopperde oom Brogus, „be grijp ik er niets van. Maar zoveel be grijp ik er toch wel van, dat dat 'meisje eens een stevige reprimande nodig heeft van d'r vader. Ik zal vanavond nog- met Bergman gaan praten „Dat zult u niet!", viel Bert hem in de rede. „U hebt genoeg bedor ven!!" „Hoe zou je me dat kunnen be letten!", zei oom Brogus uitdagend. „Wees blij, dat ik niet eens precies tegen dat meisje ga zeggen, Hoe ik precies over haar denk. Denk je, dat ik m'n naam laat beledigen? Nog niet door de dochter van GriffeL man!!" (Als oom Brogus naar een vergelijking zocht voor rijkdom, noemde hy altijd de naam Griffelt man). Bert zuchtte en zei wanhopig: „U bent zo dom als een ezel en u hebt de huid van een olifant. Kan het dan niet tot u doordringen, dat tl er niets, maar dan ook niets mee te maken heeft, dat dit alleen mijn zaak is, die ik zonder uw hulp zal trach ten te regelen?" „Zo", baste oom Brogus, „heb ik er niets mee te maken. Dat zal ik je laten zien. Waar is m'n hoed? Voor de duivel, waar is m'n hoed?" „Waar moet u naar toe?" „Naar het station!" „Dat is een uur lopen". „Al was het twee uur lopen. Ik 'blijf hier geen minuut langer. En als jy niet zorgt, dat je morgenoch tend om negen uur op je plaats zit, dan (Wordt vervolgd)

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10