14. 161 Katwijks raad bereidde uitbreiding voor van verkeerspunt Molentuinweg Brand in duinbossen Afgetreden Wit-Gele-Kruisbestuur te Leidschendam herkozen VRIJDAG 22 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Aansluiting riolering „Koestal Owduiri De raad kwam gisteravond in open bare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. Van het aannemersbedrijf A. de Best Kz, Voorstraat 50, is een ver zoek ingekomen circa 910 vierkante meter bouwgrond te mogen kopen in het uitbreidingsplan „Koestal-Over- duin",* prijs 7800.onder de gewone voorwaarden. Aan en bij de Technische school Nieuwe Duinweg te Katwijk a. d. Rijn moeten noodzakelijk enige werkzaamheden worden verricht, waaronder aansluiting aan het ge meentelijk rioolnet. Deze vergen een bedrag van 16.207.B. en W. stel len voor, dit bedrag thans beschik baar te stellen waartegen de raad geen bezwaar bestaat. De regeling van de Vleeskeurings kring „Katwijk" eist enige wijziging. De raad besloot hiertoe. Bij het opmaken van plannen voor liet bouwrijpmaken van de gronden in de „Koestal" deed zich de moei lijkheid voor, hoe en waar de lozing gezocht moest worden van het in dat gebied aan te brengen rioolnet, zo lang de gewenste en reeds lang ge- pro j ecteerde rioolwaterzuiveringsin stallatie nog niet is tot stand geko men. Na enkele moeilijkheden over wonnen te hebben, is thans een uit weg gevonden op het bestaande diep- riool in de Industrieweg. Volgens ra ming zal hiermede een bedrag van 39.000.gemoeid zijn, welke uit gave ten laste is te brengen van het „Fonds voor kosten stadsuitbreiding". B. en W. adviseerden de raad, dit be drag ter beschikking te stellen voor genoemd doel en aldus wordt be sloten. Het voorstel tot het verlenen van zekerheidsstelling als bedoeld in art. 7 van het „besluit bevordering eigen woningbezit". In verband met het vertrouwelijk karakter werden geen NIEUWVEEN P.V. de Witpen. Wedvlucht van af St. Gislain. Gelost om 10 uur. Aan komst eerste duif 13.47 uur, met een snelheid van 918 meter per minuut. De uitslag was als volgt; C v. Bemmelen 1-5. C. v. Leeuwen 2. H. Burgraaff 3-16. Wassenburg 4-8- 11-19. Mw.Roovers 6-14-23. J. de Grot 7-21-22. Wahle 9. Schuurbier 10-13-17. G. Oskam 12-18. Smoren- burg 15. J. Hoogervorst 20. NIEUWKOOP EINDLES KAASCURSUS Ten huize van de heer L. Vergeer in het Zuideinde werd de eindles van de gehouden kaarcursus gegeven. De Rijksconsulent Ir. Rozenboom uit Gouda had die avond de leiding. Hij sprak een woord van welkom tot de aanwezigen o.a. de heer Hijkoop als voorzitter van de bond van kaas producenten en de heer Jr. Tien hoven als afgevaardigden van het Nieuwkoopse Gemeentebestuur. Na een inleidend woord van Ir. Rozenboom kreeg de kursusleider het woord, die de deelnemers aan een examen onderwierp, waarvoor allen slaagden. De heer Angenent voorzitter van de Bedrijfsvereniging in het Noor delijk Klei- en Veendistrict reikte de getuigschriften uit, hetwelk Jan Vergeer met een dankwoord beant woordde. Als dank voor de gezellige- en leerzame kursusavonden werd de kursusleider een enveloppe met in houd aangeboden. Zijn echtgenote kreeg een bloemtak. Een getuigschrift ontvingen: Mevr. Oudshoorn, Arie Domburg, Jopie v. .Zoest, Jan en Toos Vergeer, allen uit Nieuwkoop, Mevr. Bernnik en Joop Kempen uit Aarlanderveen en C. Kelder uit Ter Aar-. Z0ETERW0UDE SJZ Dat SJZ nog iets anders kan dan voetballen is deze week be wezen, zij kunnen ook feestvieren. Om 7.45 uur betrad de voorzitter, de heer v. d. Geest het podium om de feestavond te openen en in z'n wel komstwoord richtte hij 'n woord van welkom tot deken Juffermans, kap. Wilmink, pater Van Beurden en tal rijke genodigden, bestuursleden, lei ders en vanzelfsprekend ook de leden, donateurs en belangstellen den. Hierna kwamen de 2 adspiranten- elftallen op het toneel n.l. de A. en B. adspriranten want deze jongens hadden het kampioenschap behaald De voorzitter feliciteerde de jon gens met dit succes en spoorde aan dat zij zo door moeten gaan niet al leen om 'n kampioenschap te beha len, maar ook in hun gedrag en ge hoorzaamheid aan hun leiders. Het cabaretgezelschap „Florida" kwam daarna voor het voetlicht. Allereerst traden op de 3 Jelly's het charmante accordeon trio, ver volgens Harry Touw als conferan- cier, de twee zingende zusjes de Wimie's, wier optreden 'n groot suc ces was, evenals de Grocksons ko mische acrobaten en Les Bollinie's, het bekende clown trio. Tine Crines to, de enige vrouwelijke goochelaar in ons land. gaf 'n mooi staaltje van goochelkunst. Al met al 'n mooie avond. Na het optreden van het ca baretgezelschap was er groot SJZ- familiebal met Florida's Dancing Band. Van deze gelegenheid werd gretig gebruik gemaakt om de been spieren nog eens aan het werk te zetten. Zondagavond wordt deze feest avond herhaald om de andere leden, donateurs en supporters, die niet in de gelegenheid zijn geweest, alsnog in de gelegenheid te stellen deze i mooie feestavond te bezoeken. namen genoemd. De raad had geen bezwaar tegen dit voorstel. Nu de rechtstreekse verbinding Sandtlaan-Molentuinweg een feit is geworden, is het tevens gewenst, ver- betering te brengen in het kruispunt ",ex: Molentuinweg-Wassenaarseweg. Gaf dit kruispunt door haar onoverzich telijkheid in het verleden reeds meer malen aanleiding tot ongevallen, in de toekomst zal dit punt, doordat de Molentuinweg hoofdverkeersweg is geworden, voor het verkeer nog ge vaarlijker wordlen. Door nu het aan tal aansluitingen op de Molentuin weg van 4 op 2 te brengen, zal, naar het oordeel van B. en W. een meer overzichtelijke situatie ontstaan. BIOSCOPEN. De films in de week van 2229 mei zijn door de Kath. FFilm Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Achter gesloten gordijnen", volwassenen. „Les tricheurs", valwasse- nen. Afgekeurd. Trianon: „Pikant verlof in Parijs", Lido: Deze nieuwe aansluitingen zullen tegenover elkaar en haaks op de Mo lentuinweg zijn gelegen. Daardoor zal volwassenen. „Met bloed geschreven", 14 jaar. (Donderdag: „Strijd om het heelal", 18 jaar). NOOROWIJKERHOUT Vanmiddag is brand ontstaan in de duinbossen nabij café ,„De Duinrand" te Noordwijkerhout. De brand strekt zich uit over enige honderden meters. De brandweren van Noordwijker- rririooi n l hout en Noordwijk zijn aanwezig om van de kuisende weg tot ™orUo- daar langs gelegen bebouwing met enkele meters te vergroten. Ook dit zal het uitzicht op de hoofdweg in belangrijke mate ten goede komen. Voorde voetgangers zijn gemarkeer de oversteekplaatsen gedacht; één bij het kruispunt en één in de Tulp straat. Teneinde een ruim uitzicht te be- het lopende seizoen zal vermoede- houden is de groenvoorziening over- lijk nog 70.850 worden verwerkt, wegend als gazon gedacht met enkele waarna nog 25.000 nodig zal zijn laagblijvende plantstroken. Deze voor de bijbehorende onderhouds- voorzieningen, waarvan de kosten i termijnen en voor een klein bosvak worden geraamd op 13.000.— ver- i waarover thans nog niet kan wor- zetten zich niet tegen de plannen tot den beschikt. Het totale bedrag wijziging van het trac' van de Pro- &r°°t f 213.000 moet worden gedekt men. Over de oorzaak is nog niets be kend. DE BEBOSSING IN HET LANGEVELD Op Het Langeveld is een bebos sing in uitvoering waarvoor tot ul timo 1958 is verwerkt 177.150. In vinciale weg en het eventueel maken van een viaduct met aansluitingen. B. en W. verzoeken genoemd bedrag te hunner beschikking te stellen, waartegen de raad geen bezwaar heeft. In verband met het gereedkomen van de brug tussen de Sandtlaan en de Molentuinweg heeft de ANWB in gevolge het verzoek van B. en W. in overleg met de politie en gemeen tewerken zich nader beraden op de noodzakelijke wijzigingen en aanvul lingen van de bewegwijzering. De ANWB heeft hiervoor een eenmalige subsidie wordt toegekend ter grootte van de kosten ad. 2738.07. B. en W. geven de raad in overweging, deze eenmalige subsidie toe te staan. Goed gekeurd. Voor het uitbaggeren van de Rijn het P. H. Kanaal en de Zanderij de Ridder, werd reeds eerder een cre- diet van 45.000.— toegestaan, thans blijkt dat de hoeveelheid bagger met pl.m. 3000 kubieke meter zal worden overschreden. Oorzaak het tijdsver schil van pl.m. 1 jaar. Hiervoor zal een aanvullend crediet nodig zijn van 9800.t.w. 9300.— voor het bag geren en afvoeren van 3000 kubieke meter specie 3.10 per kubieke meter en 500.voor kosten bureau gemeentewerken. Zonder op- of aan merkingen goedgekeurd. (Vervolg raadsverslag morgen) door subsidies van Rijk (nog in be handeling, maar voorschot ver strekt) en Provincie (reeds toege zegd). Een gedeelte van Het Langeveld dat niet in de bovenstaande beplan ting is begrepen zal worden geruild tegen een aangrenzend fraai duin complex de Blink geheten. De totale oppervlakte die hier beschikbaar komt telt vermoedelijk meer dan 50 HA. Dit terrein zal moeten worden ontsloten door aanleg van paden, het aanbrengen van beplantingen, etc. Een beplantingsplan zal daarvoor te zijner tijd nog worden gemaakt. De kosten kunnen thans nog slechts zeer globaal worden geschat. Zij zullen liggen in een orde van grootte van 150.000 a 200.000. Het plan zal over enkele jaren, zodra de ruilverkaveling haar be slag heeft gekregen, tot uitvoering moeten komen. LISSE De landelijke ruitervereniging „Sint Hubertus" heeft een nieuw uiterlijk gekregen. Zaterdag zullen de leden van de vereniging een rondrit door het dorp maken om Lisse hun nieu we uniformen te tonen. Zilveren' brandmeester PBekker, Katwijk, onderscheiden Diploma-uitreiking in feestelijke bijeenkomst In de trouwzaal van het Katwijkse raadhuis werd gisteravond een fees telijke bijeenkomst gehouden van het personeel an de vrijwillige brand weer met hun dames, waarbij mede aanwezig waren burgemeester H. Dui ker, wethouder H P. Bloot, gemeen tesecretaris D. C. Q. Boekhoven en de heer K. D. Gerth van Wijk, com mandant va de B.B., kring Zuid Hol- land-I. De burgemeester opende de samen komst met een woord van welkom namens het gemeentebestuur, waarin hij mede betrok de aanwezige dames, voor wie het gemeentebestuur veel waardering heeft omdat zy hun man nen in staat stellen, hun dienst bij de brandweer te verrichten. Er zijn drie dingen, aldus de burgemeester, die deze avond een bijzonder feestelijk karakter geven. In de eerste plaats het feit dat brandmeester P. Bekker, commandant \an het onderdeel Kat wijk aan den Rijn van het korps, op 16 april j.l. zijn zilveren brandv/eer- jubileui mocht vieren. Spreker wen ste de jubilaris hiermede van harte geluk en bracht hem, namens de bur gerij, hartelijk dank voor al, hetgeen hij in de argelopen vijfentwintig jaar geheel belangeloos heeft verrich* De burgemeester achtte het dan ook en groot genoegen de jubilaris het bron zen kruis van verdienst van de Ko ninklijke Nederlandse Brandweerver eniging op de borst te mogen spel den en hem het daarbij behorende diploma te kunnen uitreiken. Ook het korps werd in de gelukwens betrok ken, omdat deze onderscheiding te vens de gehele brandweer tot eer strekt. Uitreiking diploma's De tweede aanleiding voor vreugde was het feit, dat bij de in februari j.l. gehouden exame. zeven brand weerlieden het diploma compbedie- ner behaalden. Achtereenvolgens reikte de burgemeester de getuig schriften uit aan de heren J. Buiten huis, G. Blok, C. van Duij-'enbode, J. C. den Hollander, C. Klok, D. Mey- vogel en A. van der Plas. Tenslotte volgde nog de uitreiking van het vaardigheidsdiploma B(B- brand v/eer, voor welk examen tien brandweerlieden-noodv/achters wa ren geslaagd. Dit betrof de heren G. de Best, P. Burgerhout, J. Duijndam, A. L. de Jong, J. Kir'jt, D. Meijvogel, C. Ouwehand, J. A. Parlevliet, G. C. Schaap en N. Schuitemaker. Tenslotte man de burgemeester nog de gelegenheid te baat om het korps Duizenden moesten wij teleurstellen door de enorme vroog naar onze aanbieding SUPER RAY-LON pan talons. Blijvend plooihoudend, krimpvrij, Kleurecht en wasbaar. Coster ziet graag verheugde ge zichten en daarom hebben wij alles in het werk gesteld om een nieuwe collectie te doen vervaardigen. Het is ons gelukt! Haast U dus. De normale winkelprijs is 25.50 tot 29.75. Maar één dag profiteert U van een ongedacht koopje. Voor deze prachtige SUPER RAY-LON PANTALONS, met of zonder omslag, van super rail— cord, in de moderne kleuren groen, lever of grijs, betaalt U één voor JONGENS, Ri 75 8-16 jaar, alle maten voor HEREN Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudeseslngel Katendr. Lagedljk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. (Advertentie) dank te zeggen voor de wijze, waar op het zijn taak had verricht bii uitslaande brand, die donderdag j.l. plaatsvond in garage Burggraafif te Katwijk aan Zee. Ondanks het feit dat de commandant op dat o .enblik buiten de gemeente vertoefde, v/erd de bestrijding op voorbeel'be wijze verricht. Tot slot van het officiële gedeelte van de bijeenkomst werd nog het woord gevoerd door de commandant van het lorps, de heer J. Buitenhuis, die d burgemeester dank zegde voor zijn bereidheid om d leiding van het eerste gedeelte van d «vond op dch te willen nemen. Vervolgens bood hij, namens het kor een fraaie bloe menmand aan aan de echtgenote van de jubileiende brandmeester P. Bek ker. De rest van de avond werd op ge zellige wyze doorgebracht, waarbij de aanwezigen o.m. konden genieten van enige films, welke werden ver toond door oe heer Oh. A. Körnmann Rudi van het kringcommando Zuid Holland I van de B.B. Inenting tegen pokken Vrijdag a.s. des namiddags te half 4 wordt in het gemeentehuis gelegenheid /ege- ven tot kosteloze inenting en herin enting tegen pokken. Geen spreekuur Maandag a.s. zal burgemeester H. Duiker zijn weke lijkse spreekuur niet houden Duivensport. Met 237 oude dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Maastricht, afstand 175 km. Ze werden gelost om 11.45 uur met kalme n.n.o. wind. Eerstaankomende duif om 14.35.6. Gemiddelde snelheid 1027 meter per minuut. De uitslagen: G. Goets 1. J. Jungering 2. Th. van Essen 3-4-6. N. Barnhoorn 5. M. Sou- verein 7-9. J. Houwaard 8 en A. J. Hus 10. WASSENAAR Bouwplannen nieuwe St. Josephkerk goedgekeurd De bouwplannen van de Sint Josephparochie voor een nieuwe kerk in het Park Deyleroord en het finan cieringsplan zijn woensdag door het Bisdom Rotterdam goedgekeurd. Zodra de architect, de heer J. v. d. Laan te Leiden, de tekeningen gereed heeft, zal met de bouw begonnen kunnen worden. Pastoor Jansen ver wacht, dat dit nog vóór 31 december van dit jaar het geval zal zijn. Voorwaarde: allen of niemand! De spanning rond de kwestie zus ter Tetteroo en het bestuur van het Wit-Gele-Kruis is thans afgedaan in de gisteravond gehouden zeer druk bezochte vergadering. In deze ver gadering, welke was voorbereid door een commissie bestaande uit de he ren J. Haagen, Jac. J. van Veen en P. van der Zon, vroeg laatstgenoemde de stemming met beleid en wijsheid te doen plaats hebben, omdat het thans èa.a zaak betreft, welke niet alleen voor het Wit-Gele-Kruis maar M geheel katholiek Leidschendam van groot belang is. Spr. was van mening, dat over de ontslagkwestie van zuster Tetteroo in deze vergadering niet gesproken kan worden, omdat dit een aangele genheid is, welke zich heeft afge speeld tussen de zuster en het afge treden bestuur. Zuster Tetteroo heeft ontslag genomen, zodat het thans zaak is zo spoedig mogelijk 'n volwaardige plaatsvervangster voor haar te zoe ken. Wel was de heer v. d. Zon van me ning dat Indien zuster Tetteroo en het afgestemde bestuur wat soepeler wa ren geweest de algemeen geachte wijkzuster voor Leidschendam behou den had kunnen worden. Het op 13 april J.l. weggestemde bestuur had zich bereid verklaard de teugels weer in handen te nemen onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat een belangrijke stemmenmeerderheid voor het oude bestuur werd uitge bracht en dat alle negen afgetreden bestuursleden herkozen zouden wor den. Als één oud-bestuurslid niet her kozen werd, dan zou geen der atfge- tredenen een functie accepteren. De heer v. d. Zon meende dat deze con dities tamelijk dwingend weren, maar deze z'jn niet voor rekening van de drie commissieleden. Met een "erklaarbare spanning werd tot stemming (waaraan alleen kon worden deelgenomen op 'e >n van de lidmaatschapskaart) overge gaan. Als stemmentellers werden aan gewezen de heren Kasbergen, Kappe- tein en Duivenvoorde, die tot resul taat kwamen dat 102 stemmen waren uitgebracht waarvan vier ongeldig. Hiervan vei kregen: Van Delft 79 stemmer. mej. Hendriks 34, v. d. Hulst 86, Korver 85, mej. Knijnen- burg 89, Laurey 87, Nicolai 82, mevr. Soholten-Nienhuis 82 en v. d. Werf 85 stemmen. De tegencandidaten waren mevr. Waaijer-v. Veen 18, mej. Halverhout 21, J. van Haasteren 16, C. Pouw 19, Jac. v. Bohemen 15, M. van Heinin gen 13 en J. Vreeburg 16 stemmen De heer Van Zon meende, dat de stemming heeft uitgewezen dat aan de eisen van het afigetreden bestuur volledig was voldaan, waarna de af- getredenen elk afzonderlijk verklaar den, dat zij weer in het bestuur xit- j zullen nemen. 'e heer Van Zon sprak de v/ens uit dat alles wat gebeurd is thans tot het verleder, zal behoren en dat het opnieuw gekozen bestuur van het Wit-Gele-Kruis weer aan het werk zal gaan, zoals gewenst wordt. SPORT VOETBAL NEDERLANDS ELFTAL VOOR NEDERLAND—SCHOTLAND. Bondscoach Elek Schwartz heeft het Nederlandse elftal, dat woensdag 27 mei in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen Schotland zal spelen, als volgt samengesteld: Doel: De Munck (DOS). Achter: Wiersma (PSV) en Kraay (DOS). Midden: Notermans (Fortuna '54), Van der Hart (Fortuna '54) en Klaas- sens (VW). Vóór: Van der Kuil (Ajax), Rij vers (Feyenoord), Canjels (NAC), Van der Linden (DOS) en Moulyn (Feyenoord). Reserves: Pieters Graafland (Feyen oord), Brull (Rapid JC), De Koning (Sparta) en Cor van der Gijp (Feyen oord). In deze ontmoeting zal Jan Klaas- sens een jubileum vieren. De lange VW'er speelt dan zijn 40e wedstrijd voor de Oranjeploeg, een wel zeer bijzondere prestatie.Zeker wanneer men in aanmerking neemt, dat de Nederlandse linkshalf op 4 sept. a.s. pas zijn 28e verpaardag viert en nog pas zes jaar geleden op 7 maart 1953 te Rotterdam in de wed strijd NederlandDenemarken debuteerde. Er zijn nog twee jubila rissen, n.l. rechtsbinnen Kees Rij vers die zijn 25e „cap" veroverde en rechtshalf Jan Notermans, die op 27 mei, zijn 20ste interland gaat spelen. WATERPOLO VOOR HET KOMEND SEIZOEN Als voorbereiding voor de komende zomercompetitie werden enkele trai ningswedstrijden georganiseerd en wel: SleutelstadZian (comb.) 23 Een weinig spannende ontmoeting, waarin Zian de leiding nam (0—1) en W v. Rooyen uit een corner en Jan Dool de stand op 21 brachten. Nog voor rust werd het door de midvoor van Zian 22. In de tweede helft eveneens een doelloos heen en weer gegooi, totdat Zian eindelijk de eindstand op 23 bracht. LZCde Zijl 41 Door grove fou- een in de Zijl-verdediging werd het spoedig 20. Wel werd de achterstand verkleind (21), maar nog voor rust stond LZC met 31 voor. Ook in de tweede helft ging het bar slecht en al leen door een LZC-doelpunt werd de eindstand 41. DUIVENSPORT WEDVLUCHT OUDE DUIVEN Wedvlucht met oude duiven vanaf St. GhislainHornu. Nulpunt 196.260 km., gelost te 10 uur met N.O. wind. LPC In concours 273 duiven: le vogel te 13.24.34 uur. J. Kukler 1, 2. 3, 8, 10; D. v. Mosselveld 4, 7; W. Stou ten 5; M. de Lange 6; W. Teske 9. De Bonte Duif In concours 108 duiven; le vogel te 13.31.38 uur. N. GESCHENKEN VOOR DE SJAH Een delegatie van het Nederlands adviesbureau voor ingenieurswer ken in het buitenland heeft vanoch tend in het paleis op de Dam aan de Sjah van Iran twee maquettes aan geboden van de ontwikkelingsplan nen voor de havens van Bushehr en Bandar Abbas aan de Perzische Golf. Het bureau is belast met de studie van de ontwikkeling van ha vens langs de Perzische golf in ver band met het Iranese 7-jarenplan. De Sjah toonde grote belangstel ling voor deze voor zyn land zo be langrijke projecten en onderhield zich enige tijd met de aanbieders van het geschenk. De directeur van de grafische in richting N.V. Joh. Enschedé en zn, jhr W. Andringa de Kempenaer, bood de Sjah een album met post zegels aan. Jhr de Kempenaer heeft vorige maand een bezoek aan Tehe ran gebracht. Bij deze geschenken bleef het niet. Tot verbazing van de Sjah heeft hij zich op deze korte bijeen komst vlak voor zijn vertrek naar Rotterdam nog enkele ogenblikken in zijn eigen taal kunnen onderhou den met de Gentse hoogleraar prof. L. Vandenberghe, die de Sjah het eerste exemplaar van zijn onlangs gereed gekomen boek „l'Archeologie de Iran ancien" kwam overhandigen. ZEEPOST Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zyn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Montferland" (25/5); Australië; ms „Reifenstein" (27/5); ss „Strathna- ver" (28/5); Brazilië: ms „Montfer land" (25/5); Canada: ss „Maasdam" (27Ö5); ms „Tindefjell" (28/5); s „American Reporter" (30/5); Chili: via New York (28/5); Ned. Antillen ms „Carpedon" (27/5); Ned. New. Guinea: ms „Schelde Lloyd" (28/5) Nieuw Zeeland: ss „Ruahine" (30/5); Suriname: ms „Oberon" (28/5); Unie van Z. Afrika: ms „Jagersfon tein" (26/5)* Z.W. Afrika: ms „Ster ling Castle" (30/5); Brits Oost Afri ka: ss „Jean Laborde" (30/5). In lichtingen betreffende verzendings data van postpakketten geven de postkantoren. Oudshoorn 1; 5; L. Nagtegaal 2, 6. Krekelaar 3, 7, 9; G. v. Albada 4, 10; F. Bink 8. De Blauwkras In concours 140 dui ven; le vogel te 13.32.20 uur. P. C. Han sen 1. 5; H. Lefebre 2; G. Grebel 3 J. Wervelman 4; W. Gijsman 6, 10; H. Moenen 7, 9; D. Barendse 8. De Vriendenclub In concours 215 vogels; le vogel te 13.32.18 uur. W. Vijlbrief 1; C. P. Gysman 2, 4; P. Marks 3; C. Vlaardingerbroek 5; Chr. Borst 6; W. Mark 7; Dekker-Uljee 8; C. Castcltjn 9; H. Wansink 10. Coluraba In concours 175 vogels; le duif te 13.31 uur. R. P. de Graaf 1. 5; G. D. J. Oude Elferink 2. 3. 7. 9. 10; H. B. Bonheur 4; H. Sohoo 6, 8. Vandaag was de Sjah in zonnig Rotterdam Ook de Maasstad heeft vandaag de vorstelijke bezoekers op hartelijke wijze ontvangen. De zon scheen vrien delijk uit een bijna strak blauwe he mel, overal klapperde het rood-wlt- blauw eii het oranje strak gespannen in de wind. Op het stadhuisplein, vlak voor het bordes, waren vanmorgen vroeg de beste plaatsen reeds bezet en waarlijk niet alleen door jongeren. De hofauto, die de koninklijke gas ten door het Hollandse polderland naar Rotterdam had gebracht, was om tien minuten over half twaalf in Hillegersberg de gemeentegrens gepasseerd. Na een tocht door de stad, waarbij duizenden langs de route de bezoe kers hartelijk toejuichten, kwamen de auto's bij het stadhuis aan. Op het brede trottoir stond een erewacht opgesteld, gevormd door een compagnie van het korps mari niers met het vaandel en de vaandel- wacht, alsmede de marinierskapel van de Koninklijke Marine. De koningin droeg een robe, im- primé op een terra-kleurig fond. Zij droeg een turkoise hoed. De Sjah en de Prins waren gekleed In een ma rine-uniform. Voordat de burgemeester de gas ten begroette bood het 14-jarig doch tertje van de wethouder van open bare werken Marietje Bavinck de ko ningin bloemen aan. Alvorens de raadszaal te betreden verschenen de gasten op het met geel, wit en paarsblauwe bloemen versier de balcon, waar zij lang en luide werden toegejuicht. STAATSLENING OVERTEKEND De befin deze maand aangekon digde staatslening tegen 4 y%% is ruim overtekend. Van de inschrij vingen, waarvan de storting in geld moet geschieden wordt slechts 42% toegewezen. Dit ondanks het feit, dat het ge accepteerde bedrag is vastgesteld op 400 miljoen terwijl in de oorspron kelijke aankondiging van 200 mil joen was gesproken. Het recht werd echter voorbehouden dit bedrag bij o vertekening te verhogen. Marktberichten LEIDEN, 22 'mei. Vee. Aanvoer: 3 stieren, 70 melkkoeien, 210 vette koeien, 57 varekoeien, 15 pinken, 103 vette kalveren, 260 nuchtere kalve ren, 702 vette schapen, 1935 zuig- en weidelammeren, 44 varkens (zeugen), 223 schrammen, 758 biggen, 1 paard, 18 geiten. Totaal 4.404 stuks. Notering: melkkoeien 850—1200, vette koeien per kg schoon gewicht 3.003.60, varekoeien 600775, pinken 350575, vette kalveren per kg levend gewicht 2.20—2.80, nuch tere kalveren per kg levend gewicht 1.25—1.60, nuchtere kalveren per stuk f 4070, vette schapen en vette lammeren 85—105, zuiglammeren 6575, weidelammeren 5064, Texelse lammeren ƒ52—68. drachtige zeugen 350450, schrammen 85— 115, biggen 5864, tot ƒ68. Handel: voor melkkoeien, vare koeien en pinken kalm, vette koeien goed, vette kalveren matig, nuchtere kalveren redelijk, vette schapen en lammeren goed, zuiglammeren goed, weidelammeren en Texelse lamme ren redeijk, zeugen, schrammen en biggen redelijk. Kaas. Aanvoer: 17 partyen Goudse kaas. Goudse extra kwaliteit tot 2.28, Goudse eerste kwaliteit ƒ2.112.20, Goudse tweede kwaliteit 2.002.10. Handel matig. Groente. Aardbeien 3979 ct. per 2-ons doosje; andijvie 1225 ct, peulen 0.502.20. snijbonen 1.40 2.70, stambonen 1.45, kroten 15—22 ct, postelein 4—18 ct, rabarber 10— 23 ct, spinazie 1524 ct, tomaten A 1,341.60, idem B 1.50, idem C 0.99 1.31, idem CC 0.580.99, uien 326 ct, waspeen 1049 ct, alles per kg; bloemkool A f 12—61, idem B 10— 37, idem C ƒ16, komkommers A ƒ32 —38, idem B ƒ29—35, idem C 15 32, sla A ƒ4.20—9.40, alles per 100 stuks; bospeen ƒ4062, peterselie ƒ6.1011, radijs 812, selderij 7.2013.10, alles per 100 bos. VEUR. 21 mei. Groente. Plat- glaskomkommers A 2335; idem B 1929; idem C. 1823; idem D 15 18; kamkomkommers A 19—25; idem B 1620; idem C 1315; warenhuis komkommers A 2629; idem B 22 24; idem C 1724; idem D 1317. bospeen 5458; spinazie 924; sla A 400580; stoofsla 1012; tomaten pei 6 kg A 10.00—10.60; idem B 9.10 —9.30; idem C 10.20—11.60; idem CC 9.5010.10; andijvie 2834; postelein 412; bloemkool A 25—34; bloem kool B 1619; bloemkool C 1217; selderij 6.508.20; peterselie 6.40 8.10. R'VEEN, 21 mei, bloemen. Pyrethrum I 4779; idem II 2356; margrieten 1332; Lathyrus 2153; Ixia's 2239; Duizendschoon 4473; Irissen 2185; Alium 1339; Bruids anjers 1234; Colvilleis 902.90; Anemonen 12—32; Pioenrozen 60— 1.23; Campanula 531.04; Violieren 1.101.20 per bos; Am. Anjers 10—21 per stuk; Aardbeien 1ons doos 35 56; Idem 2 ons doos 5274; Idem afw. 3853 per 2 ons doos. Aanvoer 83000 doosjes aardbeien.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3