Leiderdorpse raad nam afscheid van de heer H. C. Broxterman Mater Amabilis-school te Lisse vergastte ouders op mode-show GEPENSIONEERDEN DANSEN ZATERDAG 16 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Geldlening van f 500000 In een spoedeisende zitting heeft de raad van Leiderdorp onder leiding van burgemeester K. van Diepenin- gen, gisteravond een korte agenda afgehandeld, waarna afscheid werd genomen van wethouder Broxterman die, in verband met zijn a.s. vertrek naar Lisse, in een aan de raad ge richt schrijven mededeelde, dat hij als raadslid en wethouder bedankte. De agendapunten behelsden het aangaan van een vaste geldlening groot 500.000.nodig voor de fi nanciering ten behoeve van de over dracht van de steenfabriek „Ouder zorg". Op voorwaarde dat deze finan ciële transacties verzekerd zi.in hech ten Ged. St. hun goedkeuring aan het besluit tot overname van de steen fabriek. De N.V. Bank voor Ned. Ge meenten heeft de gemeente een aan bieding gedaan voor een 5-jarige vaste lening groot 500.000.ingaan de 10 juni a.s. Ter overbrugging tot die tijd werd tevens aangeboden een kasgeldlening eveneens 500.000. groot voor de tijd van 3 maanden, ingaande 25 mei. Ter voorkoming van renteverlies stellen B. en W. voor van laatstgenoemde lening ƒ250 00 ).- te aanvaarden op 25 mei voor de overname van het aandelenpakket en de tweede f 250.000.— op 16 juni. De ze gelden zijn nodig om de lopende zaken van de steenfabriek af te wik kelen. Zonder h.st. werden beide voorstellen aanvaard. De voorz. deelde, in verband met het uitbreidingsplan, nog mede dat tijdens een bespreking van een groot aantal omliggende gemeenten en ook de gemeente Leiderdorp met een Tweede Kamer-commissie aan welke deze gemeenten hun wensen over de uitbreidingsplannen naar voren kon den brengen, de voorz. alleen de mo gelijkheden voor Leiderdorp heeft medegedeeld en bij een overleg tus sen deze gemeenten de voorzitter, in verband met de uitingen van om ringende gemeenten, heeft gemeend te moeten zeggen dat hij beter geïn formeerd is over de situatie dan de naburen en af zal wachten hoe de toestand zich ontwikkelt. Gemeente geen steenfabrikant. In verband met de uitbreiding merkte de voorz. op dat Leiderdorp geen steenfabrikant wenst te worden en zal proberen deze fabriek op korte termijn te liquideren. Dit is van ui termate groot belang voor het uit breidingsplan omdat, als de tekenen niet bedriegen, complex V 't volgend jaar zal zijn volgebouwd, waardoor I men aan een nieuw project zal moe- i ten beginnen, i.e. het gebied langs de Van der Valk Boumanweg. En, j zo deelde hij mede, Leiderdorp he?', ernst met deze plannen. Wanneer de steenfabriek is verdwenen zal het mogelijk zijn de Acacialaan door te trekken tot deze aan de Van der Valk Boumanweg uitkomt. Met de plaat selijke kerkelijke autoriteiten is over leg gaande over e.v. te plaatsen ker ken. Tenslotte hoopt de voorz. dat de besprekingen met verschillende instanties over de bouw van 'n nieuw raadhuis resultaat zullen opleveren, waarbij eveneens van belang is de bouw van een nieuwe brug over de Rijn. Hierna las de voorz. het schrijven voor van de heer Broxterman, dat voor alle raadsleden een verrassing was. Wel wisten zij dat de heer Brox terman zou vertrekken, maar dat dit al op zo korte termijn zou plaats vinden had men niet verwacht. De heer Broxterman voegde aan zijn verklaring nog toe, dat het hem speet de gemeente te gaan verlaten If) oaa heeft hij deel uitgemaakt van de raad waarvan 9 maanden als wethouder. Voor de buitengewoon prettige sa menwerking is hij zeer dankbaar en het is met weemoed dat hij dit doet maar zijn functie roept hem elders. In het bijzonder d nkt hij de voorz. voor diens prettige leiding in de raadzittingen en wethoudersver gaderingen, die zich altijd kenmerk ten door de prettige sfeer. De heer Broxterman besloot met een hartelijk dankwoorden aan alle raadsleden en gaf de verzekering, dat hij met grote interesse de ontwikkeling van Leider dorp zal blijven volgen. Vriendschappelijke financiële regelingen. De voorz. beantwoordde de woor den van de heer Broxterman met een oprecht hartelijke gelukwens voor deze zeer mooie promotie en merkte geestig op, dat het prettig is een bankdirecteur onder zijn vrienden te tellen, hetgeen misschien de moge lijkheid opent voor het treffen van vriendschappelijke financiële rege lingen. Hij hoopt dat het hem met zijn gezin goed moge gaan in zijn nieuwe gemeente en in zijn nieuwe werkkring. „Het spijt mij oprecht dat u heengaat, want u was een heel goed raadslid en een voortreffelijk wet houder", aldus de voorz. Wethouder Meerburg richtte even eens het woord tot het scheidende raadslid en zeide dat, gezien de be noeming van de heer Broxterman, het pleit voor de raad dat men hem gekozen had als wethouder. Lachend merkte hij op, „Misschien heeft de raad de Twentsche Bank op het spoor gezet". Nadat hij de kwaliteiten van de heer Broxterman had gememo reerd bracht hij hem hartelijk dank voor het medeleven en prettige sa menwerking. Nadat alle fracties woorden van afscheid en dank had- j den gesproken, zegde de heer Brox terman allen dank voor de welwil lende woorden en gelukwensen tot hem gericht, waarna de voorz. de vergadering sloot. BIOSCOPEN. De films in de week van 1522 mei zijn door de Kath. Film-Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Wonderman", 14 jaar. (Donderdag „Oklahoma", 18 jaar). Lido. „Zondaars in spijkerbroek", Luxor: „Liebelei", 14 jaar. Trianon: „Tarzan vecht voor zijn le ven", 14 jaar. Rex: „Kasim, de bandiet van Zhobe", 14 jaar. >e ouderavond van de M. A.- j school te Lisse, welke gisteravond in de grote zaal van Treslong plaats vond, mag als zeer geslaagd worden j beschouwd. Bijna alle leerlingen, vergezeld van hun ouders of verloof- I de hebben kunnen genieten van de I sfeervolle en charmante wijze, waar- I op deze avond door de leerlingen zelf j werd verzorgd. 1 De voorzitter, de heer Th. Zwet- j sloot, wees in zijn openingswoord met gerechtvaardigde trots op de groei i van de school. Een zeer groot deel van dit succes is te danken aan de i grote activiteit van de leidsters en de I uitstekende staf van docenten, welke j er zich op richt de meisjes van acht- tien jaar en ouder een goede vor ming mee te geven voor hun later leven. Het valt daarom te betreuren, dat de hoofdleidster, mej. Homan, door persoonlijke omstandigheden, niet meer in de gelegenheid zal zijn haar taak in het volgende cursusjaar weer op te nemen. Alle ouders, leerlingen en oud leerlingen zullen echter in september a.s., tegelijk met de viering van het tweede lustrum, in de gelegenheid worden gesteld persoonlijk van mej. Homan afscheid te nemen. Door de voorzitter werd voorts dank gebracht aan mej. Duinhoven, die het volgend jaar niet meer aan de school verbonden zal zijn. Tenslotte uitte de heer Zwetsloot zijn grote waardering voor de vice-voorzit+er, de heer Pinxter, die door vertrek uit de gemeente, het bestuur zal verla ten. Bij verhindering van de voorzit ter, kon deze steeds een beroep doen op notaris Pinxter, wiens deskundig heid en grote liefde voor de M. A.- school slechts node zal worden ge mist. Daarna volgde de uitreiking door de voorzitter en een commissie uit het bestuur van de einddiploma's en de prijzen, welke door diverse meis jes werden verworven, wegens hun trouwe opkomst naar de cursus. Een siertegel of een sierlepeltje werd hun als blijvende herinnering aangeboden. De docenten reikten vervolgens de overgangsdiploma's uit. Tydens de koffiepauze zorgde de band van de heer Theo Wisse voor een geanimeerde stemming, hetgeen de meisjes op hun manier spontaan wisten te waarderen. Een groepje van 3e jaarsleerlingen bracht daarna, onder leiding van de docent voor lichamelijk opvoeding, de heer L. Meijll, een dans ten to nele, waarvan een herhaling na het welverdiend applaus niet achterwege kon blijven. De mode-show, welke met veel élégance en charme werd opgevoerd, toonde niet alleen de grote vaardig heid, welke de meisjes in de naai lessen hebben verworven, doch hield tevens een element van smaakont- wikkeling in, welk begrip de cursis ten zeker niet vreemd is. De humoristische wijze, waarop mej. Dankelman, een en ander van een toelichting voorzag, droeg niet minder bij tot het succes van dit on derdeel van de avond. Een zangkoor tje van de 3e-jaars, eveneens onder leiding van mej. Dankelman, bracht met veel verve enige Italiaanse volles- wijsjes ten gehore. Tot slot dankten deze 3e-jaarsleer- lingen op muzikale wijze, waarin de humor eveneens niet ontbrak, alle docenten van het 3e cursusjaar, de VOORSCHOTEN L.T.M. Op de jaarvergadering van de L.T.M., afd. Voorschoten zijn tot bestuursleden gekozen mej. A. Koot, voorzitster, mej. L. van Bohe- men, secretaresse, mej. J. Warmer dam, penningmeesteresse, mej. A. v. d. Hulst, lid en mej. B. van Winden, lid. Mej. A. Warmerdam, die vier jaar lang als voorzitster was opge treden moest wegens omstandigheden haar functie neerleggen. De vereni ging bracht haar hartelijk dank voor de door haar bewezen diensten. Duivenvoordetocht. Zaterdag 23 mei a.s. zal de 5e Duivenvoordetocht plaats hebben. Deze tocht voert door de landgoederen „De Horsten" en wordt dit jaar voor de 5e maal ge organiseerd door de wandelsportver eniging „De Zwervers". Het wordt dus al een traditie en ook nu hebben weer veel verenigingen hun mede werking toegezegd. Burgemeester C. J. v. d. Hoeven zal de opening van deze wandeltocht verrichten. Z.K.H. Prins Bernhard heeft voor deze tocht een extra prijs beschikbaar gesteld. De baten van deze tocht worden overgedragen aan „Pro Juventute". De beloning na volbrachte prestatie zal zijn een geheel nieuwe lustrum medaille. Er wordt gestart vanaf het Wapen van Voorschoten vanaf 14.00 tot 16.00 uur. Het inschrijfgeld be draagt voor personen tot 16 jaar 0.85 en voor personen vanaf 16 jaar en ouder 1.per persoon. Men kan zich laten inschrijven bij de heer P. H. Bitter, Willem de Zwijgerlaan 74; mevr. F. van Steyn, Raadhuis laan 13 en bij de heer C. M. Vos, Louise de Colignylaan 10. S.V.L.V. - adsplranten - tournooi Op tweede Pinksterdag organiseert de jeugdcommissie van SVLV een ad- spiranten-tournooi voor 15-jarigen en leidsters en de voorzitter voor hun inspanningen voor de M. A.-school en haar leerlingen. Buitengewoon sym pathiek was de geste van de aanwe zige ouders om een flinke bijdrage te geven in de kosten van deze ouder avond. Na het dankwoord van de voorzit ter bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Uit hetgeen deze avond werd gebracht is ons wederom duidelijk gebleken, de grote vormende waarde, welke voor het meisje van de Mater Amabilisschool uitgaat. Gaarne wen sen wij dan ook, dat de ouders en de meisjes, die nog niet voldoende met dit instituut op de hoogte zijn, in lichtingen zullen inwinnen bij de leidsters, de docenten of de direc trice van de r.k. Huishoudschool, op dat de Mater Amabilisschool in het nieuwe cursusjaar met een record aantal leerlingen zal starten. 12-jarigen. De deelnemende vereni gingen zijn: Blauw Zwart, RKAW, KRVC, St. Bernardus, Wilhelmus en SVLV. Dit jeugdfeest wordt om 11.45 geopend en duurt tot 6 uur, waarna prijsuitreiking plaats heeft. Ophalen huisvuil Waar als regel op maandag huisvuil wordt opge haald, zal dit de komende week in verband met Pinksteren op dins dag geschieden. ZOETERWOUDE Avondvierdaagse 1959. Het be stuur van P.I.T. '54 wijst de leden, maar ook alle niet-leden, op de mo gelijkheid, ook dit jaar weer met de avondvierdaagse mee t« lopen, welke begin juni in Leiden en omgeving wordt gehouden Dit jaar gaan er hopelijk nog meer mensen uit ons dorp dan het vorig jaar van start. Men kan zich voor dit festijn opgeven bij H. Berg, Zuid- buurtseweg 47, en wel na 18.00 uur. De inschrijving sluit op 24 mei a.s. Voorts worden alle eventuele deel nemers verzocht om op dinsdag 19 mei a.s. des avonds om 7 uur bij het Don Boscohuls te willen zijn voor het maken van een trainingstocht, waar voor reeds een mooi parcours is uit gestippeld. KATWIJK De directeur van Gemeentewerken te Katwijk maakt bekend, dat op 18 mei (2e Pinksterdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de be treffende wijken zullen voor het eerst op donderdag 21 mei de emmers weer worden geledigd. Adv. KATWIJK AAN DEN RIJN Stagnatie van stroom en veiling. Tengevolge van een storing in de electriciteitsvoorziening kon het af- mijntoestel aan de Groenteveiling vrijdagmorgen bij de aanvang der velling niet werken. Hierdoor moest er weer op z'n ouderwets „met de mond" afgeslagen worden Dit gaf nogal eens aanleiding tot „gijntjes"; soms ook tot enige ordeverstoring waarop vooral de tuinders niet erg gesteld zyn omdat zoiets meestal niet in hun voordeel uitvalt. Te kwart over 12 was de storing opgeheven en kon men weer normaal doorgaan. Marktberichten LEEUWARDEN 15 mei. Kaas. Goudavolvet f 1.82--1.83. Edammer f 1.74—1.75. Broodkaas f 1.76—1.77. Stemming goed. Bedrijf nabij het station te Leiden vraagt een gepen sioneerd iemand voor lichte administratie en contro le werkzaamheden. Geen volledige dagtaak. Brieven uitsl. met voll. inlichtingen aan bureau van dit blad onder no. 8405. i naast de Stadsgehoorzaal Te koop; Motor Westlander 18 ton 10 pk Kromhout, h. 15'/=, br. 180, G. J. Nie- vaart. Leiden, Molenstraat la. tel. 24348. 2 Huisnaaister gevraagd, liefst gediplomeerd. Mevr Groenewegen. Roodenbur- gerstraat 57,.Leiden. 2 Net r.k. winkelmeisje gevraagd voor kruideniers- bedrijf en eventueel ook voor hulp in de huishou ding Th. Overmeer. Mau- ritsstraat 14. Leiden. Aan hetzelfde adres te koop aangeboden een v. Berkels snelweger in goede staat. 2 Net r.k. meisje gevraagd voor 2 dagen per week. Br. onder no. 17 agent L. Crt. v. Wichenlaan 16. Oude- Wetering. Ou nieuwe J^EÜB^OGGO 700 cc. 30 pk, viertactmotor Panoramische voorruit Ruim plaats v. 4 personen Buitengewoon grol* koller 4 gesynchr. versnellingen I Ca/ex Autobedrijf N.V. Kort Galgewater 14-16 Telef. 33355 kamer Wasserij Nooit dacht. v. d. Valk Bouman weg 27a. Leiderdorp. Roelofarendsveen 2e PINKSTERDAG Aanvang 3 uur. Toegang uitsluitend op vertoon van identiteitskaart. Telefoontjes PERSONEEL 2 Met spoed gevraagd net meisie voor hele of halve dagen of werkster voor enige dagen per week. Mevr. Hageman. Prinses Irenelaan 50. Oegstgeest. tel. 33582: bezoek liefst na 6 uur. Voor Nocdwijk Noordwukerhout en Voor hout: vertegenwoordiger van naaimachinehandel Rooijackers- R Bloem ge diplomeerd naaimachine- monteur, Golfweg 23. Noordwijk tel. 01719— 2091. AANGEBODEN f2 Accordeon, gitaar. mandoline, banjo trompet sax, klarinet en drumcur sus. Instrument direct mee naar huis en aan het einde van de cursus uw eigen dom. Vraagt gratis pros pectus. Muziekschool Zwaag, Korevaartraat 5. tel 2 Nylon petticoststoffen in de nieuwste kleuren en zeer voordelig, plakbare vLeseline, alleen op te strijken, tailleband met in geweven baleintjes, kno- penclips voor uorkn.pies Fourniturenhandel Mol, Hooigracht 26 t.o. Elisa- bethziekenhuis. tel. 30232. f2 Te koop: ionge hennen, wit en Hamos, en ook hen nen tegen de leg R.I.R. te bevragen Theo v. Wierin- gen. v. Fenemalaan 30 te Hoogmade. *2 Geen getob meer aan het ontbijt. Ton's 2-granen vol korenbrood wint het altijd Reformhuis de Naturist, Ge recht 14. f2 Koopjes rijwielen f 25. twee-pers. kapok bedstel- len 35. één-pers. f 19. oo- klapbedden. ledikanten, losse stoelen, vaste wasta fels. vloerkleden, ganglo pers. babvweegschaal. ba- bvledikanten. tafels, brom fietsen. autopeds, driewie ler fietsies. linnenkasten, kruissnarige piano. Nieu- wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis) f2 Hvper modern Driezlts bankstel met twee club fauteuils van nu f 255. twee moderne clubfauteuils met vier stoelen f 155. he ren sportriiwiel (Magneet) compleet met lamn enz. 75, dressoirs 55. Nieu- wenburg. Hooigracht 55 (geen winkelhuis). 3?Aangeboden: gestof. zit- en slaapkamer en gestoff. zitsl. kamer voor heer of dame, b.b.h.h.. centrum. Brieven onder no. 2452 bu reau van dit blad. f2 Messerschmidt is com fortabeler! 3 oersoons. ver warming. topsnelheid 100 km. verbruik 25-30 km p. 1. iaarbelasting f 30. motor of autoriibewiis. Vraag folder ..Wat kost Messerschmidt per km" en/of betalings schema. Valk. H. Schouw. Voorschoten, tel. K 1710 2519L f2 Uw oude tafels maken wij nieuw en hoogst mo dern met een plaatje For mica. Nooit meer vlekken altiid schoon. H. Janse. Haarlemmerstr. 129. Leiden f2 Alt op de Mare. Mobv- lette. motor als nieuw 135. Berini M 19 95. Berini M 13 85. 125. autosteD f 15. BSA herensportfiets kniiprem. versnelling. Nel son damesriiwiel. trommel- remmen. als nieuw, gekost ƒ264. nu 110. f2 Fabriekskantoor levert direct aan particulieren: wasmachines (vanaf ƒ110) centrifuees, stofzuigers, koelkasten, eventueel fin. Voor Z.H. agenten gevv. Inlichtingen onder no. 2456 bureau van dit blad. f2 Goede studiepiano aan geboden. Uiterste oriis 150.Brieven onder no. 2454 bureau v. d. blad. 2 Aangeb. stalen woon boot v. klein gezin, 4 ver trekken. moet opgeknapt worden f 1300. Schip G. Landtrok. Haarlemmerweg Kwaakbrug. Leiden. 2 Roovackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! Vraagt nezoek aan buis en U zult overtuigd zijn Naaimachineh Rooy ackers, Leemansstraat 31 ueiden tel 31324. 3? Nieuwe auto's zonder chauffeur Ford Consul. Tau- nus 17M, Opel rekord Borg- ward Isabella. Volkswagens All-risk verzekerd 4- radio Werkhoven's luxe autover huur, v. 't Hoffstraat 11, tel 22300. 2 Spoed, vertrek. Nieuwe nog niet bereden heren sportfiets f 125. Erres wrin ger 25. Philips radio van '58 van 438 voor f 135. Sleestofzuiger 220 V. f 25. Herenstraat 82. 2 Aangeboden» kapokma trasje, als nieuw, voor kiri- derledikantie. met kussen. Prijs 20. Mooie staande schemerlamp met kap 15. Mulder. Korevaarstraat 11a tel 25835. 2 Aangeboden: Scooter i. z. g. s. Lambretta Ld 150. Te bevr. Jac. v. Beieren- weg 7. Voorhout, tel. K 2532—7480. 2 Te koop: Aquarium 80- 40-25 en 40-40-100. tevens 2-pers. opklapbed m om bouw en toebeh.: groot bad, alles in pr. staat. Leidseweg 179. Voorschoten: te zien vóór 18 uur. Aangeboden: van par ticulier in prima staat. Fiat 600 1957 met radio, geen olieverbruik. Prijs ƒ3200. Te bevragen tel. K 1710—23144. 2 Ook dwaas doen geeft plezier. Zaterdag a.s. op onze overhemdenkraam op de Hoogstraat. Bii aankoop vanaf 10,een pracht beiee overhemd voor 3.98 (normale prijs 11.90). Vraagt het de verkoper. Niet zoeken: u ziet het di rect aan de kollectie! 2? Ligstoelen, autofauteuils en kamoeerbedden. grote sortering bii Henk Regeer. Haarlemmerstraat 105 en 101. tel. 26602 Lelden. 3? O bent gauw goede vrienden met Standaards cake-krentebrood. Maredijk 48. tel 22507 f2 Toeringoar-kampeerrci- zen Rome, Fr Rivièra, Joe goslavië Grote reizen, lage prijzen Gevr. R.K. reisge noten. Lnl. Gebr. Fluttert, Delden (O.). 2 n Horloge? Kijk eerst Dij de Uurwerkkliniek Ruime keuze voor elke beurs Eigen reparatie atelier, dus 100 procent garantie Prettige bediening. betrouwbare voorlichting Uurwerkkliniek Lage Rijndijk 8 Leiden Mid- za-bonnen 2 Nieuwe roei- en visboten v.a. 195, franco huis. Spec, aanb. nieuwe mahonieboten 295. Ook voor aanh. motor Bestel nu ook voor latere aflev, Vraag gratis prosp „DEBO". Da Costalaan 104, Rijswijk Z.H., tel. 01700— 984205. 2 Kredieten t.m. f 3000. .zender borg) voot aan koop meubeien en wo mngtextiel. direct van fa briek in iedere prijsklasse Er orme keuze en bespa ring Prettige betaling Vraagt vrijblijvend iniicr tingen. Geheimhouding vw zekerd. Postbus 538 Den Haag. 2 Wij zijn weer ruim ge sorteerd in goede gebruikte automobielen zoweJ luxe als bestel met onze bekende unieke garantieregeling Be taling tn overleg Inruil mo- Selfjk Garage J v. d. Meer. loge Rijndijk 4A, Leiden tel 25259. 2 Eethoek. bsetaande uit ronde beukenhouten tafel en 4 stoelen, rug en zitting bekleed met afwasbaar plastic f 225. Henk Regeer Haarlemmerstraat 105 en 101. tel. 26602 Leiden. 2 Solex, in prima staat en nieuwe binnen- en buiten band 25 x 2. Vondellaan 20 2 x bellen, na 7 uur. Vliegen goedkoper dan denkt. Er in vliegen, beslist duurder. Voorkom dit, vraagt grondige voor lichting bij aansc' f van ^en wasmachine. Reeds vanat 198.-. Velo Bree straat 143, tel. 25873 Vraagt ons credietservice 2 Hypotheek. Wilt u een huis kopen? Wii geven hv- potheek tegen lage rente. Vrijblijvend inlichtingen Brieven onder no. 8478 bu reau van dit blad. 2 Prima woonschip. West lander, stalen schip, uit stekende staat. ind. hal. keuken, voorkamer en 2 slaapk. Binnenkort te aanv. C. J. Versluis. Sluiskade. Langeraar. 2 Kampeerparadiis van Delft. Steenstraat 45. Be zoekt 2e Pinksterdag, aan vang 2. 4. 6 uur onze bad pakken- en zomermode show. Met medewerking van 4 vooraanstaande man nequins, in de grote Cir custent op het Stations plein. beroemde Ralstun-verf verkocht, ook behangverf a 1.35 per pak. Verfraai uw kamers. Drogisterij De Phoenix". 3? Herenhoeden stomen, modelleren, nieuw lint. nieuw leer. eventueel ver groten of verkleinen Voor vakwerk: v Velzen. hoeden- kliniek. Donkersteeg 3. 2 Sensatie In 3 dagen in huis Duitse televisie v.a 5 p week: radio's v.a 2 50 p week wasmachines v.a 2.50 p week. bank stellen, meubilair 3.50 p week enz en2 Schirjf t'rma Wito Monnikensteég 172 Arnhem $1 Jeugdpuistjes? Verstop- cing? Vetzucht? Natter mann's Bloedzuiverende thee no. 8 helpt! Groot pak 8L bij elke drogist 2 Stlpdonk verkoopt U een uitstekende gebruikte auto, garantie en finan- schoten. tel 01710--31713 2 Rolfilm of flitslampjes vergeten? Geen bezwaar toch fotograferen, dank zij de rolfilm- en flitslampjes- automaat van Fotohandel N v. d. Horst, Doezastraat 39, tel. 24702. 2 Uw ouderwetse deuren maakt u modern met onze hardboard deurpanelen op maat en aan de plaat. H Janse. Haarlemmrstr 129. Lelden, tl. 21808. 2 Prima damesfietsen te kooo. in goede staat. Rekel, hoff. Voldersgracht 39a. Leiden. 2 Roovackers en naaima chines eer begrip Wilt U verzekerd zijn var, orima Kwaliteit, ervaren vak manschap en vlotte servi ce? Naaima-'hineh Rooy ackers, Leemansstraat 31 meiden, tel 31324 Voor Zoetermeei en omgeving' H Roovackers. Molenstr 57. tel 3446 2 Een moderne schoor sTeenklok. een mooi ca oeau voor moeder Enorme keuze in alle priisklassen Z:et onze etalages U s aagt altijd Uurwerkkü mek Lage Rnndijk 8 Lei den. Leiden s beste spe caalzaak en.... Midza bonnen 2 c-v N. Bakker Hzn, Roe lofarendsveen K 1713-487 in Groententeeltvergunningen en Sierteeltvergunningen. huur J. Elstgeest. einde 99a. Roelof a rends veen tel K 1713- 291 2 Overhemdenreparatie. Boorden en manchetten enz vernieuwen onder garantie ook no-iron - Nieuwe Rijn 94 tel 25391 „Smits" over hemden- en kousenreparatie bedrijf (bij de Overdekte) Leve ring aan Rijk en Gemeen te Maandagmorgen geslo- 2 Ton's 2-granen vol ko- 2 Autohoczen, kappen, py- ama's, complete bekledingen sponsrubber zittingen, as bakken, spiegels, jashaken bloemvaasjes, armsteunen, zonnekleppen, rubbermatjes vloermatten, kaplak, ruiten «loten, tochtrubbers Th v Kuijk. Autobekleder. Mors- Straat 46, Tel. 30552, Leiden 2 Te koop 2e bands da mes-, heren- en kinderrij- wielen Alles gemoffeld en onder garantie Rijwielhan del A Grimbergen, Dubbe- lebuurt 11, Rijnsburg, tel K 1718—2967. 2' Rotan meubelen wie 6en, mandenwerk koopi 't voordeligst oij Fa vcl der Vaart, Lange r'ie terskerkkoorsteeg 24. tel 30534 Speciaal adres voo; reparaties en bekleden van wiegen. Wij hebben prima weeds hardboard en z .htboard, per plaat en op maat, ook voor het mo derniseren var. uw deu ren. Geschaafde latten in diverse maten v. d. Steen l '-vendaal 139. Leiden 2 Aangeboden: zonnige kamer, parterre, op goede stand, met kookgelegen heid en verwarming. Brie ven onder no. 2424 bureau van dit blad. S? Scooter te koop aange boden. Zündapp-Bella 1954 in zeer goede staat. Nieuw- steeg 16. Leiden. 2 Aangeb. gem. zit- slaap kamer met balkon en vrii uitzicht, zonkant, was- en stookgelegenheid. op goede en mooie stand in Leiden bii Burggravenlaan. voor dame of heer b.b.h.h.. prijs 60.p. m. Brieven onder no. 2442 bureau v. d. blad. S* Als U het nog niet wist. roenen, Leiden, is de accuspecialist. Voor nieuw, revisie en reparatie moet U zijn, op no 106 van de Nieuwe Rijn. tel. 23140. 2 Goud la hei waard, brood van de Standaard, Maredijk 48. tel 22507 ent tegen pokken en ne. De beste kwaliteit!! Laagste prijzen! Broederu Groeneveld Opfokbedrijf Erk 15386 Valk Bouman 2 Met een schrijfmachine maakt u keurige brieven en gelijk copieën. Remington 255, -, Kolibri in luxe taf 265,-. Vrijblijvend de monstratie. Betaling nader te regelen. Hees kantoormachi nes, Hogewoerd 92, tel. 31983 """•HNGRUIL 2 Woningruil Den Haag- Leiden. Comfortabele 4 ka- mermaisonnette. brilliant vergezicht. 3e woonlaag. Ie stand incl. c. v f 121,p. m. Meppelvveg 773. Gevr. 4 of 5 kamerwoning, liefst parterre, tot ƒ60.(oud bouw). Brieven onder no. 2455 bur. van dit blad. 2 Rotterdam-Leiden. Aan geb. nieuwb. 4 k. fl. te Rot- terdam-Overschie. Gevr. 3 of 4 k. fl. of et. te Leiden of omg. Brieven onder no. 2403 bureau van dit blad. 2 Vacantleruil. Huis te Zeist, tegen huis aan Zee. 6 slaapplaatsen, van 18 iuü tot 1 aug. A. Gerrits. Java- laan 103. Zeist. E HUUR chauffeur Customline en Consuls. Garage v d Pijl, StompwUk. tel 1916—K 1761. 2 Uw adres voor het .uren van 1ste kla» bruidstoilet compleet met uettycoat, kapje sluier, tasje en handschoenen, in de nieuwste modellen is alleen fa. oloos. Stille Rijn 4, tel. 20868. 2' Goedkope vacantie. wij verhuren rneuwe Ci- iroën 2 CV, 4 pers open dak, benzine verbr. 1 22, irteressante huurprijs Be spreek vroegtijdig pei dag ol langer. Hoge Rijndijk 4a tel 25259 Goeiestraat C-k. tel 30794. GEVRAAGD 2 Bremmer vraagt te koop, antieke meubels, koperwerk, ketels, doofpotten, kristal, saksische groepen, persen, schilderijen, goud en zilver, verder alle soorten antiek. Bremmer, Goegerritsteeg 1, tel 22791 3? Jongeman zoekt werk voor de avonduren, onver schillig wat. Brieven onder no. 2444 bureau v. d. blad. 2 Jong echtpaar zoekt ka. mer(s) met keuken of ge bruik van kuken. Brieven onder no. 2480 bureau van dit blad. 2 Rustige, beschaafde, r.k. dame vraaet in Leiden of omgeving zonnige kamer, liefst ongemeubileerd, met of zonder pension. Prima inlichtingen beschikbaar. Brieven onder no. 2457 bu reau van dit blad. 2 Poedelhondje, boxer. tekkeltie of ander ras hondje gevraagd, ook Sia mees katie v. d Waterin- génlaan 154 Voorburg, tel. K 1700—725793. DIVERSEN 2 Engels. Examenoplei- Qing L.O.. hoofd :orrespon- dent, handelscorrespon dentie, spreekvaardigheid. Cambridge, Emigranten clubs. Dagelijks inschrij ving. W. Verboog, Leraar Engels beëdigd Tolk/Ver taler, Prof. Cert. Cam bridge University. Steen- schuur 18, Leiden, Tele foon 25335. 2 Voor autoriiles en luxe verhuur v. d. Hooeen. Waardstraat 37. tel. 24246 SEen dier kwht? Een ei gevonden? Stichting Amivpdj mevr. J Brons- geest. Zeemanlaar. 57 tel. 22982 heipt kosteloos dier ol eigenaar opsporen. Amivedl neemt geer. die ren op. Dagbladreclame is niet te vervangen

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5