RIJNSTREEK Scherp DE LEIDSE BIOSCOPEN Groenteveiling Katwijk afwijzend tegenover stichting koelhuis Gemeenteraad Lisse nam afscheid van wethouder De Vries VOLt Afgetreden Wit-Gele-Kruis-bestuur van Leidschendam opnieuw bereid MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 16 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 BODEGRAVEN Geslaagd. Te Utrecht slaagde de heer D. Scheer voor het examen vak bekwaamheid voor de kleinhandel in werken van edelmetaal. Esto. Zaterdagavond zal Esto een competitiewedstrijd spelen (mits de oefenwedstrijden van het afde- lingseltfal niet doorgaan). De bezoe kers zijn de Reeuwijkers RVC. De wedstrijd vangt aan om 7 uur. LANGERAAR Voetbalwedstrijd. Door elftal len samengesteld uit personeel van de Z.H.I, en de biljartvereniging „De Plas" werd een vriendschappelijke voetbalwedstrijd gespeeld. Zoals al tijd bij dergelijke wedstrijden was er een gezellige sfeer, .maar niettemin werd er door beide ploegen met volle toewijding gevoetbald. Vooral na de rust trad er nogal een vrij groot krachtsverschil aan de dag. De spelers van de Plas zijn bepaald beter thuis op het groene laken spe lend met drie ballen, dan op de groene grasmat spelend met één bal. De uitslag 10-2 in het voordeel van de bereiders der tafelzuren liegt er niet om. Zij gaven de biljarters dus veel zure bommen te slikken. De wedstrijd was nog niet lang aan de gang toen de Z.H.I. de lei ding nam. Voor de rust werd het nog 2-0 voor de Z.H.I. Na een kwartiertje rusten hadden de ploegen weer nieuwe krachten vergaard, doch weer was het de ZJi.I. die het eerst het net vond (3-0). Zo ging het door tot 5-0. Toen wisten de Pias-spelers ook de goede richting te vinden en het werd 5-1. Daarna echter was het weer Z.H.I. wat de klok sloeg. Geleidelijk werd de stand opgevoerd, tot het 9-1 was. De Plas dacht toen: het wordt toch tijd, dat ook wij nog eens een goaltje vcrdeleii: maken. Dat gebeurde dan ook (9-2). De Z.H.I. had haar krult nog niet verschoten, want eer het eindsig naal klonk werd de stand op 10-2 gebracht. De Z.H.I. keeper en dat is een zalfje voor de Plas heeft op briljante wijze zijn doel verdedigd. Na afloop bleef men in café De Plas nog gezellig bijeen en werd er ge boomd over gemiste kansen. Maar er is nog een revanche-wedstrijd ge pland, wie weet voor welke verras singen men dan weer komt te staan. Want ook een voetbal kan soms wonderlijk rollen. NIEUWKOOP Met de brommer tegen een auto. Mevrouw J. Smitsvan den Bosch, onderwijzeres aan de katholieke meis jesschool reed vrijdagmorgen met haar bromfiets vanaf de Provinciale weg de Roerdomplaan in, terwijl juist een lege vrachtauto, die grond aanvoert voor de nieuwbouw de Pro vinciale weg opdraaide. Door de wol ken van stof achter deze auto zag mevr. Smits de trailer niet, die even verder stond te lossen. Zij reed er pardoes tegen op. De brommer schoot onder de wagen en zij zelve smakte tegen de grond, waarbij zij zich ern stig aan borst en hoofd bezeerde. Met een lichte hersenschudding kon zij naar haar woning in Aarlander- veen vervoerd worden. NOORDWIJK GOUDEN KLOOSTERJUBILEUM. Maandag a.s., Tweede Pinkster dag, zal het 50 jaar geleden zijn, dat de eerwaarde moeder Antoine van „J.M.J." in de Bronckhorststraat haar eeuwige gelofte aflegde. Op haar verzoek zal dit klooster- feest in alle stilte worden herdacht. Konijnen-keuring. Evenals voorgaande jaren zal de Noordwijk- se vereniging van pluimvee en ko nijnenhouders ook dit jaar een ta felkeuring houden. Deze keuring zal plaats hebben op zaterdag 22 augus tus a.s. Voor de beste dieren in de eerste en tweede klasse wordt een beker beschikbaar gesteld. Voor zes andere hoofdrassen zullen eveneens prijzen beschikbaar worden gesteld. Sommige leden willen gezamenlijke N.V. De Groenteveilingsver. Katwijk en Omstr. vergaderde onder leiding van voorzitter, de heer G. Parlevliet, in „De Roskam". De voorzitter gaf een overzicht over de gang van zaken. Hierbij vermeldde hij, dat de omzet momenteel met 1.900.00,— tot te vredenheid atemt. Het uitgebreide jaarverslag van de secrearis, de heer H. J. Grimbergen, g-f eei. overzicht van de gang van zaken. De stijgende lijn in de omzet is blijkbaar tot staan gekomen. De teelt va.i verse groenten gaf enige stijging te zien. Maar het areaal van de vollegrondsartikelen is met 1200 ha uitgebreid. De grote verliezer is de tuinder geweest van de vollegrondsprodu-ten. Over de exploitatierekening vermeldde /e reeds een en ander. Hc saldo bri^to- wins.cUfer bedroeg f 11.8-1144 wat het bestuur voorstelt als volgt te afschrijving gebouwen 10.00,idem kunstmest o kis 5000.—, idem emballage 60.000,—, naar afschrijving nieuwbouw 36.81C.44, naar reserve du-bieuse debiteuren 3.000.—. Na toelichting op exploitatiereke- Vrijdagavond kwam de Raad van Lisse bijeen er afdoening van een 22 punten tellende agenda met als een der voornaamste beslissingen het be noemen van een nieuwe wethouder voor sociale zaken welke functie door het bedanken van de heer A. de Vries vacant was gekomen. Op de heer Jac. de Graaf (CHU) werden 9 stemmen uitgebracht en op de heer E. Scholte (AR) 6. De heer De Graaf aanvaardde de func tie. De voorzitter uitte gevoelens van leed, dat de heer De Vries zijn func tie om gezondheidsredenen niet meer kan vervullen. Hij heeft zich in het college doen kennen als een man met bijzonder grote ijver en liefde voor de gemeente en met een groot recht vaardigheidsgevoel. We hebben prettig samengewerkt al waren er dan ook verschillen van mening uit principiële gronden. De heer De Vries moet ook bedanken als raads lid maar wij hopen, dat hy in ander verband, maatschappelijk en religi eus blijft helpen opbouwen in het algemeen belang. De fractievoorzitter van de KVP, de heer J. de Koning, speet 't heen gaan van de heer De Vries; hij had heit volle vertrouwen van de Raad. Hij zag achter iedere zaak de mens, die geholpen moest worden. Vanuit zijn groot geloof heeft hij gehandeld. Spreker hoopt, dat de heer De Graaf dezelfde lijn zal volgen. De heer M. Montagne, fractievoorz. van de prot chr. groep noemde het heengaan van de her De Vries een gevoelig verlies door zijn principiële lyn en zijn weloverwogen adviezen. De heer P. v. Leeuwen (PvdA) bekroop 'n gevoel van schuld omdat hy heeft medegewerkt en aange drongen dat de heer de Vries het wethouderschap destijds zou aan vaarden. .,We hebben veel samen ge voeld al waren onze principes an ders. Gods wegen zijn ondoorgron delijk: Eerst hebt u het wethouder schap moeten aanvaarden en nu neerleggen". Spreker hoopt dat de heer De Vries zijn andere taken niet allemaal behoeft neer te leggen. De afgetreden wethouder beant woordde de sprekers, waarbij hij op merkte dat het wel leek of men het over een ander had gehad dan over hem. Hij vindt het jammer dit werk te moeten neerleggen maar hij hoopt, dat zijn opvolger het goede in de mens zal weten te vinden. Hij be- POTLOOD EN GEEST Oplossing no. 530. Horizontaal: 1. smeer, 6. lei, 7. eer, 8. ode, 9. gom, 10. aster. Verticaal: 2. meikers, 3. energie, 4. sloot, 5. aroma. dankt de voorzitter voor de open en eerlijke sfeer in het college en hij uitte zijn bijzondere waardering voor het vele en goede werk door de burgemeester verricht met alle ga ven die hem zijn geschonken. Zijn mede-wethouder noemde hij een uitermate prettige collega. Verder bedankte hij de gemeente-secretaris voor diens waardevolle adviezen en de ambtenaren voor de hem ver leende hulp. De nieuwe wethouder toonde zich overtuigd van de hulp door de bur gemeester want alle begin is moei lijk. „God is een Verhoorder en daarom stel ik mijn vertrouwen op Hem". Onder de ingekomen stukken wa ren brieven van de kerkeraad der Ger. gemeente en de oud-ger. gem. alsmede van de ver. tot bevordering van de zondagrust als protest tegen het voorgenomen concours hippique op zondag 5 juli, die voor kennisge ving werden aangenomen. De heer Montagne betuigde adhesie met deze ingekomen brieven. Alle agendapun ten werden aangenomen. Wordt vervolgd. Coöp. „Ons Belang". Wegens over vloed van copy moest tot onze spijd een verslag van de jaarvergadering der Coöperatie blijven liggen tot dinsdag. LEIDSE GOLFBREKERS. De geslaagden van het diploma- zwemmen der Leidse Golfbrekers zijn: Meisjes A. Liesje Warnau, Lucie de Bree; Magdalena Schoots; Jacoba Wassenaar; Cornelia v. Rooden; Margaretha van Oerle; Barbara Bak ker; Geertruida v. Harteveld; Johan na v. d. Helder; Hubertha Klink; Francina Witteman; Adrians v. d. Post; Lucia Noordman; Bernardina Molkenboer; Maria v. d. Poel; Vero nica Snijders; Margriet v. d. Zeeuw; Carolina Sival; Mariam v. d. Meyden Maria Hoeks; Hendrika v. Zijl; Maria v. d. Holst; Johanna v. Veen; Johanna v. Woerkom; Truus Hille- brand; Anneke Smittenaar; Ineke v. Westen; Jeans v. d. Mey; Jongens A. Jaap Hogeling; Jo hannes Hensing; Kees Langezaal; Tonny Duindam; Johannes v. d. Holst; Nico v. Kettenis; Harrie Wa lenkamp. Meisjes B. Johanna de Vrind; Cor- ry Baak; Agnes v. Mourik; Johanna Beekman; Lilian v. d. Bos; Wilhel- mina Krol; Maria Dolmans; Petro- nella v. Schooten; Carla Spendel; Wilhelmina Kordelaar; Martina Louise v. Velzen; Jos Aalders; Lidy Halverhoub; Loes Cranssen; Maria v. Otten. Dames B. Mevr. A. v. Paridon; Thea Amerlaan; Elisabeth v. Leeu wen; Cornelia Valentijn; Mevr. J. C. Hogenboom. Jongens B. Johannes Steenbergen; Robbie Blansjaar. Diplom C. Ineke Verzuu; Els Beckers; Han Duindam; Jonnic Bein- tema; Hans Hoogeboom; Lenie v. Brussel. ning, ging de vergadering hiermee ac- coord. De balans sloot met als eind cijfer 917.724.58. Na dit uitvoerige financiëel over zicht kwamen verschillende voorstel len aan de orde Een bestuursvoorstel aan de func tie van veilingleider een vergoeding toe te kennen van 2500,lokte al dadelijk lange discussies uit. Een voorstel om de benoeming te doen gelden voor een jiaer ais proef, iiwd de instemming de- vergadering. Maar over de vergoeding van f 2500.was man het niet eens. Met 32 tegen en 31 voor werd dit verworpen. De ver gadering heeft een royaal standpunt ingenomen, want een voorstel om dit te brengen op 3'500.— werd met 34 voor en 25 tegen aangenomen. Een voorstel om b.v. in de maanden juli en aug. en zo nodig ook andere tijden, ook zaterdags te veilen had de instemming der vergadering. Zeer lang werd gedisousiëerd over een voorstel van de heer J. van Marei om een koelruimte te bouwen voor de aangevoerde producten Het prae- advies van het bestuur luidde ïiet afwijzend, maar tegen de financiële risico's had het bestuur ernstige be zwaren, welke bezwiaxen uitvoerig werden toeg dicht door de voorzitter. Met 19 voor en 41 tegen werd dit voorste' verworpen. Hetzelfde lid had een voorstel in gediend, dat door dt vereniging de exploitatie van een peenwasserij op het veilingfferrein wordt ter hand genomen, waardoor volgens de voor steller veel tijd bespaard wordt en gemakkelijker op het laatste moment het product ten verkoop kan worden aangeboden. Het prae-advies van het bestuur luidde ook in deze afwijzend voornamelijk omdat de vereniging niet over voldoende ruimte hiervoor beschikt en mede om de hiervoor be nodigde kapitaalsinvestering. De aan sprakelijkheid der leden zou ook op het moment hiervoor te gering zijn De leden bleken het met het bestuur volkomen eens te zijn. want slechts 11 leden stemden voor net voorstel i x 51 tegen. Dan was er een derde voorstel van hetzelfde lid: wanneer voorstel I of IT of beide niet werden aangenomen, b.v. 50 jaar ruimte te verhuren aan een door belanghebbende leden op te richten N.V. Ook dit voorstel kostte veel tijd aan discussies, maar bet bleek toch wel da* de ergadering hier erg terughoudend tegenover stond, voornamelijk omdat de veiling geen ruimte te mis.-en heeft. Maar ten slotte bleek het be tuur wel be reid met eventuele op ichters van zo'n N.V. te onderhandelen en besprekin gen te voeren, waar de voorsteller ge noegen mee nam. VOORHOUT Foreholte. Voor maandag is het volgende programma vastgesteld: om 2.30 uur thuis ontvangt Foreholte 1 Concordia H. 1 met als inzet de be zetting der 2e plaats in 4A en om 12 uur Foreholte 3DOSR 4. Op het Lugdunum-terrein te Lei den 2.30 uur Lugdunum 3 tegen Fo reholte 2. Zwemverbod. Ook in deze ge meente is het verboden te zwammen in boezemwater. Jongens, Jongens, daar kan geen méns meer bij Net als 's Zondags in vele kerken. Daar komt men ook zo veel plaatsen tekort. Is daar nu niets aan te doen? Jazeker! .Help kerken bou wen en offer iedere week Een kwartje voor de Bisschop Steunt de Bijzondere Noden. Help Uw Bisschop kerken Bouwen. Stort Uw offer op giro 447700 t.n.Y. de Vicaris Generaal - Bisdom Rotterdam: Kerkenbouw (Advertentie) Oplossing conflict in zicht De „voorbereidingscommissie" van afd. Leidschendam van het Wit- Gele-Kruis deelt het volgende mede: De commissie, bestaande de heren J. C Haagen, Jac. J. v. Veen en P. J. G. v. d. Zon, die de algemene leden vergadering van het Wit-Gele Kruis te Leidschendam, die op donderdag 21 mei a.s. wordt gehouden, moest voorbereiden, heeft gemeend ook het ontslag van de wijkzuster te moeten onderzoeken. Na uitvoerige besprekingen met de beide wijkzusters en met enkele andere instanties is zij tot de bevin ding gekomen, dat het thans afge treden bestuur inzake het ontslag formeel juist heeft gehandeld. De wijkzuster heeft geen ontslag ge kregen, maar zij heeft ontslag ge vraagd: dit is haar eervol verleend. Met het grote belang voor ogen van het Wit-Gele Kruis en diens taak in de Katholieke gemeenschap, acht zij het noodzakelijk dat er spoe dig een nieuw bestuur wordt gekozen en dat er op korte termijn een twee de wijkverpleegster wordt aange steld. Daarom doet zij een dringend be roep op de gemeenschapszin inzake het kiezen van een nieuw bestuur; daarbij moei men voorbijzien, wat er didaat beschikbaar te stellen mevr. A. Waaijer-v. Veen, mej. C. Halver hout, J. v. Haasteren, C. M. Pouw, Jac. v. Bohemen, M. v. Heiningen en J. Vreeburg. Ook de leden kunnen candidaten stellen mits deze voor de aanvang der vergadering bij de commissie zijn ingediend. Alleen zij zullen een stembiljet ontvangen, die op de ver gadering hun lidmaatschap kunnen tonen. De commissie meent er goed aan te doen door te bepa len, dat er géén debat wordt toege staan of vragen gesteld kunnen wor den over de kwestie van de vorige ledenvergadering. Zij hoopt op een ieders medewerking en verwacht een grote opkomst. GEM. AANKONDIGING INZAMELING HUISVUIL. Op Tweede Pinksterdag zal geen huisvuil worden ingezameld. Men gelieve op die dag geen emmers aan de openbare straat te plaatsen. Het ophalen van huisvuil uit die percelen, welke gewoonlijk op maandag worder bediend, zal nu plaats vinden op dinsdag 19 mei e.k. De inzameling van huisvuil uit die percelen, welke normaal op dins dag worden bediend geschiedt nu op woensdag 20 mei e.k. De ophaal dienst van woensdag zal, met enige gepasseerd is en daarbij niet meeri vertraging, normaal doorgang vin- stil blyven staan. Het is thans zaak om vooruit te zien naar het grote belang, dat het Wit-Gele Kruis voor ieder is; dit moet voor alles gaan. Op de ledenvergadering zal de commissie een mondelinge toelich ting geven. Zij heeft intussen het af getreden bestuur in zijn geheel be reid gevonden om zich weer candi- daat te stellen. Het zijn A. A. v. Delft, mej. C Hendriks, G. J. Hulst, J. B. Korver, mej. A. Knijnenburg, mr. M. L. P. Laurey, J. L. Nicolai, mevr. J. Ccholten-Nienhuis en ir. A. v. d. Werf. Voorts heeft de commissie nog bereid gevonden zich als can- De firma Van Delft houdt tot en met Eerste Pinksterdag op het gras veld naast het stationsplein een grote Tenten- en Kampeeruitrustingshow. Het paradijs voor iedere kampeerder is te vinden in een grote showtent van 350 m2 en biedt een rijkdom aan alles wat men zich op een onbekom merde vakantie in de buitenlucht kan wensen. Tenten staan er van de kleine, toch geriefelijke shelter tot een grote bungalowtent voor 12 per sonen. Naast de bij kampeerders zeer ge liefde dwarsslaper vindt men er de strandtent in verschillende maten en er zijn tenten, waarvan men het dubbeldak kan afschuiven, zodat er weer een nieuwe tent ontstaaat. Ver der herbergt de show een keur aan kampeerbenodigdheden, waarbij vooral de slaapzakken van een nieuw, isolerend en vochtwerend vezelprodukt opvallen; een bijzon- men Vrije Studierichting in de den. De Directeur Gemeentelijke Reinigings- en Ontsmettings- dienst. Geboren: Maria dr v. H. van Rhijn en C. Klaverwijden; Elizabeth H. J. dr v. J. A. F. van der Poel en E. Gee- ne; Sylvia dr v van Hagen en A. van Polanen; Catharina M. J. dr v. W. P. Slats en J. A. J. Wolters: Neel- tje G. dr v. A. Ouwehand en H. Kraij- enoord; Tohannes A zn v. H. B. Gor dijn en F. G. Riem, Hendrika dr v. G J. den Dubbelden en M. van Hel den; Ma"k zn v. E. E. van der SrJiaaf en H. A. Jalink; Arie zn v. A. van Duijvenvoorde en E. M. Remm :1- zwaal; Jacoba dr v. F. G. Schuite- maker en A. van der Bent. TEWATERLATING Woensdagmiddag om 3.30 uur zal van de werk van de N.V. Scheeps bouw- en reparatiewerf „De Hoop" v/h gebr. Boot aan de Sumatrastraat de motortrawllogger „Aafke" - Sch. 16, in aanbouw voor de N.V. Rederij Jac. den Duik Zn te Scheveningen, te water worden gelaten. GEVEILDE PERCELEN Ten overstaan van notaris W. S. Jongsma te Leiden is geveild: woon huis en erf. Buys Ballotstraat 64 in bod: f 6 900.koper P. Moerman te Leiden, q.q. voor 7.550, Woonhuis met afzonderlijke boven woning Magdalena Moonsstraat 14- 14a, in bod: ƒ7.100,kooer J. Bleijie te Leiden, q.q. voor t 7.500, LEIDSE UNIVERSITEIT Geslaagd voor het doctoraal exa- derheid is, dat deze slaapzakken prima kunnen fungeren als dekde- ken, 's winters in de slaapkamer. De materialen, welke op de show te bewonderen zijn, zijn alle eveneens te huur. Rechtsgeleerdheid de heer Liem Tien Sam te Bandoeng: voor het candi- daatsexamen Pedagogiek de heer J. P. M. Fennis te Rotterdam; voor het doctoraal examen Psychologie de heer F. A. Pelgrim te Leiden. Vóór honderd jaar Advertentie: Bij J. J. B. Meyer, te Amsterdam, verschijnt nog deze week: ,JJa oorlog komt vrede", blikken op de toekomst van Europa. Profetiën uit de meest beroemde astrologen der XlVe eeuw en veel later. Bo venstaand, vooral belangrijk in onze dagen, wordt niet anders dan na ontvangst van een be drag in postioisseltje door deze uitgever per post toegezonden. fuxapex Alum. Jaloezieën D. LA DAN Off. dealer Inlichtingen en toonkamer: Molensteeg 27, LEIDEN (Advertentie) Haarlems raadsbesluit tot garantie Krelagehuis geschorst Naar wij onder voorbehoud ver nemen is het raadsbesluit van de ge meente Haarlem, de exploitatie-te korten van het nieuw-ontworpen Krelage-huis te Haarlem bij te pas sen, geschorst. Reeds enkele dagen, nadat het be sluit genomen was verkreeg het de goedkeuring var. Gedeputeerde Sta ten. In verband met een nader onder zoek schorste het ministerie net raadsbesluit, waardoor de door Haarlem gegeven garantie niet lan ger zou vaststaan. MARATHON VOOR EEN TIENTJE HET WATER IN Gisteravond was er een toeloop na bij de Janvossensteeg. Twee mannen hadden een weddenschap aangegaan. Zo gezegd, zo gedaan: één man sprong in het vater van de Oude Vest, want met deze sprong kon hij 10.verdienen, die hij ook prompt kreeg toen hij weer op vaste wal was. Nu maar afwachten of de dwaze waaghals geen nadelige gevolgen zal krijgen van het nu zo gevaarlijke water. Beter gezond zonder tientje. HENK MARCELIS Oude Singel 114, Leiden Casino. Wie zich onbezorgd wil amuseren kan deze week naar Ca sino gaan, waar een oude-beproefde van Danny Kaye draait: Wonderman. Een korte inhoud van de film zou in staat zijn de lezer de rillingen over de ruggegraat te jagen. Hat gaat over een moord en over een geestverschij ning en spannende achtervolgingen met de revolver in de hand, maar de toeschouwer behoeft al dit gedoe niet serieus te nemen. De film is er slechts op gericht hem aan het lachen te maken en daar slaagt men wonderwel in. Danny Kaye geeft in deze film een serie hoogst-komieke persiflages, waaronder de imitatie van een Rus sische zanger misschien wel de beste is. Ook in deze film toont hij zich de clown van formaat, die hij zonder twijfel is. Hij wordt door humoristi sche typen terzijde gestaan. KFC-keu- ring: 14 jaar. Trianon. Een heel klein hoofdje, net genoeg om weinig hersenen te bevatten, een enorme borst, die een geweldig groot hart moet bevatten maar vóór alles een niet in één op slag te overziene berg spieren: dat is Tarzan. Hoe lang hij al in de Afrikaanse oerwouden woont is niet bij benade ring te zeggen. Hij wil maar niet te rug naar de boze wereld, omdat hy zich in de vrije natuur het best op zijn gemak voelt. Opmerkelijk is, dat het diepste innerlijk van het oer woud ook niet zonder zonden is: zijn het geen blanke rovers en moorde naars, dan zijn het wel negers, wier ziel even zwart is als hun lichaam. Tarzan is een geboren purist. Wie niet deugt, moet hem maai niet on der ogen komen. Deze week is de overmacht van boosdoeners hem bijna te groot. Om de regeling van het zwarte land in handen te krijgen, wil een helemaal incompetente me dicijnman, een verknochte kwakzal ver, het leven van een prinsenkind redden. Daartoe steelt hij een flesje bij de dokter, waarvan de inhoud bestaat uit gemeen vergif. Tarzan zet de die ven na en tracht de prins te behoe den. Dat draait op vechten uit en als Tarzan voor zijn leven moet vechten, kan men ervan op aan, dat de von ken eraf vliegen. Een negatieve bezig heid, vindt u? Ja, maar u moet be slist gaan zien, hoe Tarzan, de spier geworden oprechtheid, de boosheid slaét! Het zal uw rechtvaardigheids gevoel wel strelen. Luxor. Liefde is zo oud als de mensheid en blijft toch altijd nieuw en overal dezelfde. Maar er is één plek, waar de liefde toch een bij zonder tintje schijnt te hebben en dat is Wenen, speciaal het Wenen van 'n 50 jaar geleden. Daar hebben de Wiener Walzer wat mee te maken en misschien ook wel de uniformen van het galante Oostenrijkse leger uit de keizertijd. Dat alles is verwerkt in de film „Libelei", waarin Romy Schneider het pure meisje is, dat een hevige liefde opvat voor de knappe jonge luitenant, die gespeeld wordt door Alain Delon. Het merkwaardige is, dat Romy Sohneider niet alleen Voor Leiden en Omgeving VOOR BEIDE PINKSTERDAGEN Leiden. le Pinksterdag: Veld- huyzen, Stoffers, Wijdicks, Van Al phen en Roodenburg Vermaat, 2e dag: Postel, Wijdicks, Tceuwen, Gaas beek en Kortmann. Apotheek Van Driesum, Mare 110, tel. 20406, tot za terdagmiddag 6 uur. Zuider apotheek, Lammenschansweg 4, tel. 23553. Tweede Pinksterdag Doeza apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313, apotheek Haven 18, tel. 20085. Alkemade en Leimuiden. De artsen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721-269, en Muskens, tel. K 1713- 329, Roelofarendsveen. Bodegraven. Dkt. D. Ragay, tel. 2030, 2e Pink.d. dkt. C. G. v. Beek, tel. 2268. Boskoop. le Pink.d. dkt. Bom, tel. 2136, 2e Pink.d. dkt. Jongeneel, tel. 2019. Hazerswoude. Zie Leiderdorp, voor ongevallen Rijndijk tel. K 1714- 278. Katwijk Rijn. Dkt. C. J. Hagen, tel. 3222, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee. le Pnk.d. dkt. J. Cleveringa, tel. 2061, 2e Pink.d. dkt. L. Borleffs, tel. 2182. Koudekerk a. d. Rijn. Zie Lei- j derdorp. I Langeraar. Dkt. J. A. Sandkuyl, I tel. K 1722-139. Leiderdorp. Dkt. E. Hoefman, 1 tel. K 1710-30070, zust. Hoogvliet, op de film, maar ook in werkelijk- Leidschendam. Dkt. A. Keijzer, heid op de jonge Alain verliefd is tel. 5535, Groen^ Kruis, tel. 1449. geworden en met hem verloofd is. j Lisse. le Pink.d. dkt. A. Duy- Laten we hopen, dat er niet zulke maer v. Twist, tei. 3453, 2e Pink.d. haken en ogen zijn als in het film- dkt. J. v. Dijl, tel. 3134. verhaal, want daai heeft de luite- Nieuwkoop. le Pink.d. dkt. G. J. nant een verhouding met een baro- J Bremer, tel. K1725-103. nes, met wie hij echter breken wil. j Nieuwveen. Zie Langeraar. De barones spookt door het hele ver-Noordwijk. Dkt. Goudriaan, tei. haal heen, en aan het slot wordt zij 2333, Duinrandapotheek van 12—1 en hem zelf noodlottig, zodat de film met een traan eindigt. De fotografische opnamen van deze Oostenrijkse film zijn buitenge woon fraai, het verhaal kabbelt als een lieflijk beekje met een water val er achter aan, zodat „Liebelei" een zeer geschikte ontspa.ining met de Pinksterdagen, jaar. Rex. „Kasim, de bandiet van Zhobe" is nu eens geen kerel uit het Wilde Westen, maar een door de wol geverfde prins uit het wilde Oosten. Het verhaal speelt zich af in India, dat niet altijd zo vredelievend ge weest blijkt te zijn als het thans is. Het begint al met een bloedbad, waarvan prins Kasim de schuld krijgt. Het is evenwel een andere schurk, die dat op z'n geweten heeft en die nog meer overvallen op z'n geweten krijgt. In elk geval: ei wordt weer braaf gevochten en als dat van 56 uur. Wit-Gele Kruis, tel. 3388, zust. Hooijmans. Noordwljkerhout. Dkt. A. G. Th. v. d. Lugt, De Zilk, tel. K 2520- 5707. Oegstgeest. le Pink.d. artsen Held, tel. 24649, en Lanen-Baron, tel. 21610. 2e Pink.d. artsen F. W. Hugen- Toegang 141 holtz, tel. 20390, en J. Hugenholtz, tel. 32277. Rijnsburg. Zie Katwijk Zee. Sassenheim. Dkt. H. Kwint, tel. K 2532-7253. Valkenburg. Zie Katwijk Rijn. Voorhout. Dkt. A. W. Bots, tel. K 2532-7393. Voorschoten. le Pink.d. dkt. F. H. Swen, tel. 2356, 2e Pink.d. dkt. H. Olthuis, tel. 2527, Gezondheids centrum Wijngaardenlaan 1. Warmond. Zie Voorhout. Wassenaar. le Pink.d. de artsen Oosterbaan, tel. 3050 en Geerlings, tel. 2137, 2e Pink.d. de artsen Römer, tel. inaar ver genoeg wag geb^urCbeSS I JE, ®°S' rif Ap°th<*k dat ook z'n attracite. Toegang 141 ^S^Zi^angeraar. 1 Zoetermeer. Dkt. Vegt, tel. Lido heeft „Zondaars in Spijker-1 3035. broek" geprolongeerd. Eigenlijk niet' Zwammerdam. le Pink.d. Zie voor spijkerbroekjes maar voor vol-Nieuwkoop. 2e Pink.d. dkt. K. Gill, wassenen. IteL K 1726-2527.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2