KANTOORBEDIENDE Twee debatten in de raad van Sassenheim Wijzigingen N.Z.H.- zomerdienstregeling Heiden chemisch bedieningsman DONDERDAG 14 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Zwembad weer gesloten Twee punten slechts hebben de raad van Sassenheim gisteravond uit gelokt tot breedvoerige discussies. Dat was op de eerste plaats de bouw van een opslagruimte voor het zui velbedrijf van de heer H. Kadé en voorts de naamgeving van straten in Ter Leede-noord. De eerste discussie droeg een ern stiger karakter dan de tweede. De heer Kortekaas (K.V.P.) wilde voor de bouw van de opslagruimte geen toestemming verlenen. Hij had zowel principiële als practische be zwaren. Reeds eerder heeft hij en inet hem het merendeel van de raad zich verzet tegen straatbemoeiing en overheids-ingrijpen. Spr. acht het beschikbaarstellen van kapitaalsgoe deren wel de gevaarlijkste vorm daarvan. Het lawaai van melkbus sen, glaswerk en auto's in de omge ving van het bedrijf en voorts het feit, dat er geen enkele garantie be staat voor de bestemming van het gebouwtje, waren de practische be zwaren, die hij wilde aanvoeren. De heer Van Breda (Chr.) zeide de heer Kortekaas niet te begrijpen: meermalen heeft Sassenheim en dan voor tonnen financiële steun verleend, zelfs aan grote particuliere bedrijven. Waarom nu niet? Het be drijfje is noodzakelijk. Het lawaai „moet men maar slikken" en wat het gebouwtje willicht in de toekomst wordt, „kan niet schelen", als de ge meente voorlopig „ook deze kleine man eens kan helpen". De heer Kortekaas, in tweede in stantie, maakte onderscheid tussen deze hulp en die, welke in andere ge vallen is verleend. Hulp aan bedrij ven, die het algemeen welzijn ten goede komen, wilde hij zonder beding verlenen. Spr. wilde zoveel mogelijk iemand in de gelegenheid stellen, zichzelf te ontplooien. Daarom had hij geen be zwaar tegen het beschikbaar stellen van grond maar hij bleeft tegen gel delijke steun. Inconsequent? Hierop gaf wethouder Vogelaar een kort overzicht van de voorge schiedenis van het onderhavig vobr- stel. De heer Van der Geest (K.V.P.) antwoordde met te herinneren aan een besluit, dat de raad in het ver leden heeft genqmen om geen finan ciële ^steun meer te verlenen aan het particuliere bedrijf, waarom dit be sluit nu laten vallen? Wethouder Vogelaar maakte nu eerst de opmerking, dat bouwen geen vorm is van financieren. Wethouder - Schrama, hoewel hij begrip heeft voor de argumenten van de heer Kortekaas, zag ook in een toekomstige verandering van bestem ming van het gebouwtje geen be zwaar: het zal worden opgenomen in de gemeentelijkt woningdienst en zou eventueel ten dienste kunnen ko men van de B.B. De heer Van den Nouland achtte de transactie voor geen 'van beide partijen gunstig. Hij zag graag een schuur bij een van de huizen, die mo menteel door de gemeente gebouwd worden. De voorzitter vond dit een onmo-, gelijkheid, waarna de heer Korte kaas stemming verlangde over het voorstel. Met acht tegen drie stem men werd het ongewijzigd aanvaard. Een vrolijker debat volgde, nadat reeds de voorzittershamer gevallen was over het voorstel tot naamge ving aan straten in Ter Leede-noord. Voorgesteld waren vier straten te noemen: Nachtegaallaan, Merelstraat, Lijsterstraat en Vinkstraat. „Een fazant zingt niet" De raadsleden schenen zich af te vragen, waarom men vogelnamen zou HILLEGOM HILLEGOMS B.B. IS PARAAT Op het terrein van Openbare Wer ken alhier, hielden gisteravond vier blokploegen van de B.B. Noorderpoel, kring Zuid-Hólland, een wedstrijd oefening om uit te maken, welke ploeg zal mogen deelnemen aan de eindwedstrijden, welke op 23 mei a.s. ook in de omgeving van Hillegom zullen worden gehouden. Bij deze wedstrijd-oefening werd verondersteld, dat er een bom was gevallen in de omgeving van een huis en dat er gewonden waren.. Er moes ten drie branden worden geblust, ge wonden verbonden en vervoerd enz. Als nummer één, met 91M punten gewaardeerd, kwam de blokploeg Lisse-I uit de strijd. Hillegom-I werd tweede met W/2 punten, Hillegom-II werd derde met 87punten en Lis- se-II nummer vier met 73 punten. Waar de twee blokploegen Hillegom-I en II de vorige week van de 13 deel nemende blokploegen, 4e en 5e wer den, is er alle reden tot tevredenheid over de geleverde prestaties, aldus was de mening van de leiding. De oefeningen werden bijgewoond door de burgemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, dr. H. F. ten Hoopen, de heer G. J. Flux, hoofd van de brandweer. Bejaarde man aangereden. Door dat de 84-jarige Th. S., alhier, ter hoogte van de St. Martinuskerk on verwacht de weg overstak kwam hij in botsing met een wielrijder die van uit de richting Hillegom naar Haarlem reed. De heer Th. S. kwam te vallen en verwondde zich aan han den en klaagde over pijn in de rug. De dokter die eerste hulp verleende, achtte overbrenging naar de Maria- stichting nodig. Na onderzoek aldaar is de bejaarde heer weer naar zijn woning teruggebracht. gebruiken en vooral, waarom nu juist de namen van de vier genoemde vogels. Waarom geen Fazantenlaan en Kievitstraat? Interrupties: „Ja maar een fazant zingt niet." „Een Leeuwerik wel: waarom dan geen Leeuwerikstraat?" De voorzitter meende, dat „Nachte gaallaan" gehandhaafi" moet worden als honneur aan de vele, zo genoemde zangertjes, die in Te- Leede wonen. Het noemen naar verschillende bosvogels zag hj als een „historische binding" met het oude Ter Leede Men moet de namen vernoemen van de vogels, die Ter Leede bewoonden. „Ja, maar als een van de bewoners van de nieuwe wijk nu eens „Leeu weriklaan mooi zou vinden wierp de heer Oosterveer op. Maar zijn opmerking ging verloren. Zon der hoofdelijke stemming werd be sloten, de voorgestelde namen aan te houden. De overige voorstellen werden alle z.h.st. aanvaard met uitzondering van dat, betreffende de herziening van de precario en retributievérorde- ning, die te laat ter inzage aan de leden werd toegezonden. Bij de aanvang van de vergadering herdacht de voorzitter het overlij den van een zoon in de gezinnen El- dering en Zwetsloot. Naar aanleiding van de notulen zag de heer Verschoor graag wijziging van de notulen, omdat daarin iets was opgenomen, dat hij nooit gezegd kon hebben. Er werd cantekening ge maakt van zijn verlangens. Zwembad gesloten Naar aanleiding van de algemene toestand van het open water in Zuid- Holland heeft de voorzitter verklaard, dat in overleg met de Inspectie van de Volksgezondheid, uit voorzorg het femeentelijk zwembad lat maan- ag j.l. geopend werd tot nader order gesloten zal Llijven. De maatregel staat geheel los van de vertroebeling van het bad. Wat deze laatste kwestie betreft, zeide de voorzitter, dat het wachten is op een uitslag van het onderzoek van water monsters, die wellicht een aanwijzing zou kunnen geven over de oorzaak van het euvel. De heer Van B;eda wenste ver scherpt politietoezicht op de nale ving van een verbod tot het baden in het open water. De voorzitter herinrerde eraan, dat in deze de gemeentelijke voorschrif ten reeds afdoende ?ijn: reeds lang is het zwemmen in het vrije water verboden. Nu het echter ook gevaar lijk is geworden, heeft de politie ter zake richtlijnen ontvangen. Jaarvergadering Coöp. Raiffeisenbank, Noordwijk Onder voorzitterschap van de heer rente 5Ve%, hypotheken 5,% en voqi> C. G. J. Alkemade hield de Coöp. Raiffeisenbank gisteravoond in café „Flora" haar 47e jaarvergadering, waarbij de opkomst bevredigend was. In een kort openingswoord heette de voorz. in het bijzonder welkom het erelid, de heer C W. Alkemade. Na lezing der notulen, deelde de voorz. mede, dat het be- stuür, in overleg met de directie van de Centrale Bank te Utrecht, er toe overgegaan was een bijkantoor te stichten te Noordwijk aan Zee, Hoofdstraat 104106 Ten eerste ten gerieve van de vele leden, die in Noordwijk aan Zee wonen en ten tweede voor de vele gasten die tij dens het seizoen in onze badplaats vertoeven, waaronder talrijke bui tenlanders om hun vreemde valuta te kunnen omwisselen. Het bestuur was ervan overtuigd, dat deze opzet een zeker experiment is en mogelijk de eerste tijd wel wat geld zal kos ten, doch „de k'ost gaat voor de baat uit". Toch is een contract van vijf jaar voor dit pand afgesloten, in het vertrouwen dat dit bijkan toor in de komende jaren goede resultaten zal afwerpen. Het be stuursvoorstel om vast té stellen een presentie-toelage van 5.per zit tingsbij eenkomst voor de bestuurs leden, de Raad van Toezicht en de kassier, werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De bespreking over de Rekening, Balans en V. W., had een vlot verloop. Wij halen hieruit de volgende cij fers aan: Ontvangsten van de spaarbank 1.412.471.07 v.j. 1.144.704.07), dus meer gespaard 267.767.terugbe taald door de spaarbank f 923 680.75 (V.j. ƒ871.018.—), terugbetaalde voorschotten 291.831.50 en gegeven voorschotten 344.855.ontvangen van de Centrale Bank 5.525.441 25 en gestort bij (le Centrale Bank 5.951.718.08, ontvangen per giro 374.925.88 en gestort per giro ƒ376.906.35. Ontvangsten in lopende rekening van andere banken 869.577.08, van rekeninghouders 6.199.276.41 en van overige reke ningen 1 161 289.57 de uitgaven resp. ƒ878 484.64, ƒ6.212.044.54 en 940.860.38. Ontv. rente f 121 176 85 en uitgegeven rente 86.507.16. Ont vangsten prov. en kosten ƒ12 714.19. Het winstcijfer over 1958 bedraagt ƒ10.385.04 (V.j. 10.378.15). Het voorstel va nhet bestuur om de winst te storten in het reservefonds kon de goedkeuring van de vergadering wegdragen, waardoor dit reserve fonds gestegen is tot 99.040.19. Het aantal spaarders is thans 1388 (v.j. 1143), rekeninghouders 307 (v.j. 277), voorschotnemers 124 (121), dagboekposten 32422 (29103). de to tale omzet bedraagt 32.003.252.82 (ƒ26.656.245.60). Aantal ingeschre ven leden 326 (v.j. 316), De rentetarieven (onder voorbe houd van tussentijdse wijzigingen) voor 1959 zijn vastgesteld als volgt: spaarbankrente over het gehele te goed 3 rekening-courant a de posito rekening-courant debet schotten 5Vs%. Alvorens tot de bestuursverkiezing over te gaan deelde de voorz. mede dat het periodiek aftredende lid de heer Th. G. v. Went wegens het be reiken van de 65-jarige leeftijd, vol gens de statuten niet meer kan wor den herkozen. Het bestuur vond 'iet jammer dat de heer Van Went niet meer in het bestuur terugkeerde, waarin hij ruim 30 jaar op zeer ac tieve wijze zitting heeft gehad. Na mens bestuur en leden bracht hij dank aan deze volijverige functiona ris en deed hierbij de toezegging dat tz.t. deze dank met een stoffelijk blijk van waardering zal worden be- voorzien door de verkiezing van de heer P. A. v. Went, terwijl in de Raad van Toezicht werd herkozen de heer A. W. J. J. Alkemade. In de rondvraag bracht de heer C. W. Alkemade hulde voor het ini tiatief, een bijkantoor te Noordwijk aan Zee te openen en sprak de wens uit, dat in het belang van de le der deze opzet volkomen mag slagen en dat de nieuwe kassier de heer Admiraal met eenzelfde ijver moge bezield/zijrt als de; kassier van Noordwijk-binnen, de heer P. G. Hiep. LEIDSCHENDAM NIET ZWEMMEN ZONDER TOEZICHT In verband het het noodlottig ver- drinkingsgeval wijst de politie er op, dat het verboden is te zwemmen in vijvers, sloten en ook in de Vliet. Omdat er geen toezicht is. Er zijn overal in deze wateren gevaarlijke diepten, waar ook degenen die de zwemkunst voldoende meester zijn, het slachtoffer van kunnen worden, De Vliet is voorts het reservoir van de toiletten van honderden boten, die dagelijks hier varen, zodat boven dien uit een oogpunt van besmetting, het zwemmen hierin al hoogst onge wenst is. Er zal bij overtreding van het zwemverbod direct proces verbaal worden gegeven, omdat waarschu wingen tot nog toe niet hebben ge holpen. Geboren.- Camilla A. dr van H. H. van den Bosch en C. Klaver; Al- bert C. C. zn van A. C. C. van Sehie en A. M. H. van Valen; Anke dr van O. Middelbeek en K. W. Sipma- Ali- da P. M. dr van G. H. Verhagen en G C Berk. Ondertrouwd: W. H. de Korte en E. Lebbing; W. M. Sonius en H. A. M Simonis (Den Haag; M. J. A. Buckers (Delft) en B. M. T. Rijper Getrouwd: J. C. van Agten en A. Y. Hemly: F. J. Smit en G. Wester ling (Rotterdam). Overleden: Trijntje E. Palsgraaf 38 jaar. STOMPWIJK L.T.J. De heer G. Ferwerda de nieuwe sec. leider van het hoofdbe stuur, was uitgenodigd om kennis te maken en zijn kennen en weten te laten horen. Spr. gaf een paar interessante in drukken van de stad en het vereni gingsleven, de noodzaak van de te genwoordige omscholing van de boe renstand naar andere beroepen en de verdere studie in de politiek zodat men de belangen van de land- en tuinbouw zelf met eigen mensen kan behartigen. Verder sprak hij zijn vreugde uit over de bloei van de L.T.J. in het algemeen ten opzichte van andere jeugdbewegingen en de grote vriendschap, waarmee de le den en hun besturen met elkaar om gaan. Het bestuur maakte bekend, dat de sportavond op vrijdag wegens slechte opkomst i: RIJNSBURG BLOEMBOLLENCULTUUR SPRAK ZICH UIT OVER PLANNEN HAAR- LEM-HELLEGOM In de kantine van veiling „Flora" kwamen de leden van de Algemene Vereniging van Bloembollencultuur afd. Rijnsburg in een buitengewone vergadering bijeen onder leiding van de voorzitter, de heer J. Schoneveld. De voorzitter gaf in zijn openings woord een korte uiteenzetting aan gaande deze vergadering n.l. het plan van het hoofdbestuur t, beursgebouw) Bij de ingekomen stukken was een amendement van Bennebroek, Voge lenzang en Wassenaar, om de beslis sing ten aanzien var, het bestuurs voorstel uit te stellen om de gelegen heid te scheppen, de plannen nader uit te werken, zo mogelijk met in schakeling van een commissie van bijstand, waarbij aandacht kan wor den geschonken aan een soberder op zet van het „pian Haarlem". Nadat er uitvoerig over het voor en tegen der verschillende plannen werd ge- proken werd het amendement Benne broek, Vogelenzang, Wi-ssenaar met algemene temmen aangenomen. Wat betreft het voorstel in de beschrij vingsbrief aangaande keuze Hillegom (Treslong) en Haarlem (Krelagehuis) staakten de stemmen, en werd beslo ten een motie in te dienen waarin men de te grote kosten naar voren wil brengen. Tevens werd vastge steld dat men vuor een voldongen feit wordt gesteld, zonder uitwijk mogelijkheden. De heren J. v. Klav-e ren en ALr. van Klaveren werden ge kozen tot afgevaardigden naar de al- mene vergadering op 19 mei te Haarlem. Wilt U iets weten? Vraag: Route per Lets van Voor schoten naar Drunen; hoeveei km Antw.: Voorschoten, Stomp wijk, Zoetermeer, Gouda, Schoonhoven, Gorinchem, Neer Andel, Heusden, Elshout, Drunen; afstand 95 km. Vraag: Route per bromfiets van Ter Aar naar Leerdam; hoeveel km.? Antw.: Ter Aar, Bodegraven, Woer den, Montfoort, IJsselstein, Lexmond, Leerdam; afstand 55 km. Vraag: Route per fiets van Sassen heim naar Reuver; hceveel km.? Antw.: Sassenheim, Leimuiden, Alphen Bodegraven, Utrecht, 'sHer- togenbosch, Veghel, Helmond, Deur- ne, Meyel, Panningen, Reuver; af stand 190 km. Vraag: Adressen van avondscholen, die theoretische en practische lessen geven voor de opleiding radiomon teur-technicus. De voornaamste wijzigingen ten opzichte van de huidige zomerdienst regeling van de Noqrd-Zuid-Hol- landse-Vervóersmaatschappij N. V. welke dit jaar op zondag 31 mei in gaat, laten wij, wat Leiden betreft, hier volgen: Oegstgeest (Kerkb.)Leiden (H. Rijndijk) Tot ongeveer 20 uur een zeven acht-minutendienst, daarna tien mi- nutendienst. Ter verkrijging van een regelmatiger loop der tramdiensten zaX tussen 13.00 en 20.00 uur de rijtijd 400, lopers 82—95, biieen 48—70" bracht" °P 25 men WOrden Ke" SIarht.runHeren - e.n,,„.r Rol tra kwal. 2.182.23. Handel redelijk. 'S-HERTOGENBOSCH, 13 mei. Vee Op de markt van heden waren aangevoerd 7771 stuks vee, zijnde: 2085 runderen, 232 graskalveren, 1017 vette kalveren, 767 nuchtere kalve ren, 334 schapen, 19 geiten, 608 lam meren, 66 fokzeugen, 444 slachtvar- kens, 9 lopers, 2100 biggen. De prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als volgt: melk- en kalfkoeien van ƒ750 tot ƒ1300 p. stuk; guiste koeien 7001050, kalf- vaarzen 8751290, klamvaarzen 825 —1000, .guiste vaarzen 675—875, pin ken 500725, graskalveren 300485, nuchtere kalveren voor fok- of mes- terij 85275, weideschapen 5080, lammeren 3050, ooien met lamme ren 105160, drachtige zeugen 320—- Den HaagLeidenKatwijk- Noordwijk: Daar de ingevoerde kwartierdienst Slachtrunderen: aanvoer 691 stuks, extra kw. 3.65—3.85, le kw. 3.45— 3.60, 3e kw. 3,003,20, vette stieren 3.253.50, worstkoeien 2.802.90, al les per kg gesl. gew., vette kalveren niet aan de verwachtingen heeft vol- 2e daan zal de frequentie tot ongeveer - 2,2 ,nu5:htere slachtkal- 20.00 uur op twintig minuten worden gebrachf, daarna op dertig minuten. Daarentegen zal op de trajectgedeel ten LeidenNoordwijk aan Zee en LeidenKatwijk aan Zee tot onge veer 20.00 uur van een half uur dienst naar een twintig minutendienst wor den overgegaan. De dienst Leiden— Katwijk aan Zee zal afzonderlijk worden geëxploiteerd die van Leiden naar Noordwijk Zee zal gekoppeld worden aan de dienst LeidenDen Haag. In de morgen en middagspits uren van Leiden ondersoheidelijk van Den Haag zal weer een tien minuten- frequentie gelden. INTERLOKALE AUTOBUSLIJNEN Leiderdorp—LeidenKatwijk Zee: Het eind-onderscheidelijk begin punt te Katwijk Zee wordt verlegd van het Vuurbaakplein naar het Ten tenkamp (nabij eind Zuid-Boulevard) gaande in de richting Leiden wordt via de Zuid-BoulevardVuurbaak plein Drieplassenweg weder de nor male route bereikt. De dienst van 6.30 van Leiden naar Haarlem wordt op werkdagen vijf minuten later. Toegevoegd wordt op werkdagen 6.10 van Haarlem tot Lisse; 6.43 van Lisse '.ot Haarlem Het aantal ritten LeidenVoorhout— Noordwijkerhout naar en van Sancta Maria is van drie op vier gebracht. Speciale bezoekdagendiensten onge wijzigd. adres van een radio-instituut en daar. van is het ons niet bekend, of er avondlessen gegeven worden Dat zult u zelf moeten informeren bij: het Haags Radio Instituut, Laan van Meerdervoort 189 h, te Den Haag. De examens voor de radio-technici wor den afgenomen door het Nederlands Radio Genootschap. Het, secretariaat daarvan is gevestigd bij de heer Van der Meyden, Van Geuaaustraat 151 te Voorburg. Wellicht kan men u daar helpen. Vraag Aantal km van Noordwijker hout naar Eindhoven over Alphen a. d. Rijn, Utrecht, Den Bosch? Antwoord: Afstand 152 km. Kor tere route is er niet. Marktberichten GOUDA, 14 mei, Kaas 66 Par tyen kaas. Eerste kwal. per kg. 2.08 Antwoord: Wij wéten slechts één 2.17, tweede kwal. 1.952.07, ex- veren 1.50.80, slachtvarkens 1.60— 1.71, slachtzeugen le kw. 1.451.52, 2e kw. 1.381.42, alles per kg lev. gew., vette schapen 75110v vette lammeren 70105, nuchtere slacht- kalveren 52.5080, alles per stuk. Verdere mededelingen: (resp. aan voer, handel en prijzen); melk- en kalfkoeien ruim, traag, aflopende prijzen; guiste koeien; normaal, rus tig, staande prijzen; jongvee: redelijk, redelijk, minder; vette kalveren: zeer groot, iets gedrukt, iets gedrukt; nuchtere slachtkalveren; normaal, redelijk goed, ruim gehandhaafd; schapen en lammeren: ruimer, matig, weinig verandering; fokzeugen: gro ter, kalm, moeilijk te handhaven; lo pers en biggen; groot, tamelijk vlot, stabiel; slachtvee: gewoon, iets flau wer, moeilijk te handhaven; slacht zeugen: ruim, stug, prijshoudend. R.VEEN. 13 mei. Bloemen. Py- rethrium 1 0.53—0.92; Pyrethrium 2 0.260.61; Margrieten 0.120.27; Ane monen 0,050.15; Bruidsanjers 0.11 0 23; Freesia's 0.150.28; Tulpen 0.22 0.31; Colvilleis 1.50>1.70; Irissen 0.26—0.53; Ixia's '&—0.27; Trollium 0.15—0.20; Allium 0.13—0.37; Violie ren 0.80 -1.10; Lathyrus 0.10--0.31; Lathyrus 0.100.31; Am. Anjers Sim Rood 0.18—0.23; Sim Rose 0.10—0.34; Harvest Monn 0.260.28; Brenner 0.16O.lt) Gerbera 0.080.10. Groenten. Aardbeien 1 Va ons doos 0.650 81 Aardbeien 2 ons doos 0.97—1.22; aardbeien afw. 0.500.83 F doos- Kropsla 4.007 50; Spinazie 17.00—18.00; Andijvie 27.00—28.00; Rabarber 11.00—15.00; Teulen 1 470 —490; Peulen 2 270—340. VEUR, Groente Kasikomkom- mers A 40—45; B 3941; C 33 -35; platglaskomkommers A 4250; B 37—43; C 36—38; D 28—33; krom 71 —76; warerihuiskomkomers A 40 48, B 38—42; C 34—36; sla 410—500; stcofsla 1214; tomaten A 227—257; B 228—240; C 233—240; CC 233— 251; bloemkool A 31—40; B 28—34; C 1924; andijvie 2544; spinazie 914; postelein 2830; rabarber 12—16. VINKEVEEN, 13 mei. Groente. Andijvie 31—42, Peulen 358370, Postelein 1225, Prei 1214, Rabar ber 1018, Spinazie 8V22.2, Spits kool 37, Stoofsla 16— 18, Waspeen 1618 pe rkg. Bloemkool 1204, Komkommers Tl 28--50, Sla 411 per stuk. Bospeen 5556, Radijs 511, Peterselie 6, Selderij 47 per bos. <3? B.z.a. nette werkster van buiten voor de dins dag van 9 tot 3 uur. Br. onder no. 8300 bur. v. d. blad. 3? Gevraagd: nette r.k werkster voor 4 ochten den per week. Niet bene den 18 jaar. Spoed. Jacob Catslaan 34, Leiden. G? Goggomobil 1957, 300 c c in goede staat netjes uitziende. Te zien na af spraak; Valk, a. d. Haagse Schouw, Voorschoten, tel. 071025191. Er biedt zich aan nette longen voor snijbloemen kwekerij. 3 jaar in 't vak. J G. Luijnenburg, Hya- cintihstr. 11, Voorschoten. 3T Biedt zich aan: slagers- ha fwas. Br. onder no. 2414 bur, v. d. blad. Oudewetering Abonnementen en adver- tentlën worden aangeno men aoor: I. B. VAN VEEN VAN WIECHENLAAN 16 aanWfyk JC Sftewiya n.a. Vraagt voor spoedige indiensttreding (MNL. OF VR.) voor de VERKOOP ADMINISTRATIE Sollicitaties te richten aan atd. Personeelszaken, VLIET 15 - LEIDEN Koninklijke Nederlandsche Gist en Spiritusfabriek N.V. Delft Wegens verdere uitbreiding van de productie-afde lingen zoeken wij voor de drie-ploegendienst nieuwe medewerkers (leeftijd 20 tot 35 jaar) die in onze fabrieken kunnen worden opgeleid tot Het werk bestaat hoofdzakelijk uit het bedienen van chemische installaties, zoals gistingstanks, centrifu ges, filters en distilleerapparaten. verantwoordelijk werk waarbij het aankomt op toewijding, betrouwbaarheid, gezond verstand en nauwkeurigheid. Nadat de geschiktheid voor het werk is gebleken, vindt_ aanstelling in vaste dienst plaats (minimum leeftijd 23 jaar) en opneming in het pensioenfonds (minimum leeftijd 25 jaar). INLICHTINGEN: Een uitgebreide uiteenzetting van de aard van het werk en de arbeidsvoorwaarden wordt op verzoek verstrekt door het arbeidsbureau Leiden of wordt door ons na schriftelijke aanvrage aan U toegezon den. SOLLICITATIE: Belangstellenden, die met goed gevolg de Lagere school hebben doorlopen en menen aan de gestelde eisen te voldoen kunnen zich persoonlijk vervoegen bij: het arbeidsbureau te Leiden, dat behalve op de normale uren, ook iedere vrijdagavond geopend is van half zeven tot half acht. de afdeling Personeelszaken, kantoorgebouw, Wa- teringseweg 1 te Delft 's morgens tussen 10 en 12 uur, 's middags tussen 2 en 5 uur (behalve za terdags) en bovendien heden- en morgenavond (14 en 15 mei) tussen 7 en 9 uur.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 7