Eervolle 3-2 nederlaag van het Nederlandse elftal tegen Bulgarije Deprimerende strafschop besliste strijd in eerste helft Twee kanjers van Canjels waren tegen Bulgarije niet genoeg Brazilië klopt Engeland met 2-0 Worsiwarwinkel Gouda-S.HS. 3 2 DONDERDAG 14 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 11 Koning Boudewijn leert de V.S. van nabij kennen te panter" voortreffelijk. De strafschop. Harry Brull, de 24-jarige debutant, lijke vrije trap, die rechtsback Rakarov was ontroostbaar. „Dat was geen straf- in de eerste van de rand van het straf schop" waren zijn verontwaardigde schopgebded nam, behandelde de „Zwar- woorden. „Ik heb geen vinger uitgesto- ken naar die bal. Het was gewoon aan geschoten. Trouwens het had ook geen enkel nut, de bal was meters naast ge gaan". Het was bijzonder triest, dat juist Hl J deze aanvechtbare strafschop in de 37e i de eerste woorden van Elek Schwartz, minuut van de eerste helft de wedstrijd „Natuurlijk was dat geen strafschop, heeft beslist. Want nadat Kolev met Wanneer men mij van te voren gezegd een hard schot het vonnis had voltrok- had, in Sofia verlies je met 32, dan ken raakten de Nederlanders, die tot had ik voor die wedstrijd getekend", ieders verbazing in het eerste half uur ging de bondscoach verder. „Maar nu, de strijd hebben beheerst, gedepri- nu er een gelijk spel in gezeten heeft, meerd. Dat is de indirekte oorzaak ge- vind ik het toch wel erg jammer, dat weest, dat de Bulgaren even later zelfs j wij met die 32 genoegen moesten nemen. Vergeet niet, in Turkije hebben een voorsprong konden nemen. Natuurlijk, dat is jafhmer, heel jam mer zelfs. Maar zelfs die ongelukkige strafschop, ja zelfs die verloren wed strijd heeft niet kunnen verhinderen, dat het Nederlands elftal in Sofia een voortreffelijke indruk heeft achter ge laten. De grote winst van deze wed strijd is, dat de ploeg geen moment met de rug tegen de muur heeft moeten vechten. Zeker, er zijn momenten ge weest waarin wij gevreesd hebben, dat de Nederlandse tegenstand volkomen gebroken zou worden, doch steeds is de ploeg terug kunnen komen. Zo zeer zelfs, dat de laatste minuten van deze enerverende ontmoeting verstreken met Nederland in de aanval. Maar al was het dan een ongelukkige nederlaag, het is stellig geen onver diende nederlaag geweest. Met alle res pect voor de onverzettelijkheid van de Nederlandse spelers zal een objectief beoordeler toch moeten toegeven dat de Bulgaarse ploeg de technisch bekwa mere en ook veel snellere ploeg de zege stellig verdiend heeft. Toch is het goed daarnaast meteen vast te stellen, dat het een wel bijzonder eervolle ne derlaag is geworden. Negatief saldo. De trip van het Nederlandse elftal naar de Balkan heeft dus een wat on gelukkig gelijk spel tegen de Turken op geleverd en een eervolle nederlaag in Sofia. „Boekhoudkundig" dus een nega tief saldo, maar toch geloven we, dat die uitkomst niet te tragisch moet wor den genomen. Temeer niet, daar Neder land in Sofia een tweede wedstrijd in drie dagen tijd moest spelen en dat Kees Kuys, in Istanbul e*en van de grote uitblinkers, niet beschikbaar was. Dat Coen Moulijn ook al door een blessure niet kon spelen, heeft de ploeg stellig verzwakt. En dan willen wij beslist niet beweren, dat Tinus Bosselaar en Harry Brull een onvoldoende hebben gehaald, maar wij geloven toch wel, dat met de geroutineerde Kuys op de linksback plaats dan zou dus Roel Wiersma op de hem meer vertrouwde rechtsachter - plaats hebben kunnen opereren en het verrassende spel van Coen Moulijn de Nederlandse ploeg een redelijke kans zou hebben gehad in de Bulgaarse hoofdstad tenminste één punt te ver overen. Bijzonder jammer is het ook, dat Piet van der Kuil deze wedstrijd op halve kracht heeft moeten spelen. Al in de vijfde minuut kreeg de kleine rechts buiten een trap tegen de knie waarvan hij de gehele wedstrijd kennelijk last heeft gehad. Later' bleek, dat de knie sterk was gezwollen. Uitblinkers. Twee Nederlandse spelers hebben in deze moeilijke wedstrijd bijzonder de aandacht getrokken.' Dat was in de eer ste plaats de altijd zwoegende Kees Rij vers, die in het middenveld bijzonder actief was en door zijn raffinement de bekwame Bulgaarse verdediging het vaak wel erg moeilijk maakte. Maar er was nog een speler, die zich veelal mengde in de zware strijd om het middenveld: Jan Klaassens. De stijl van de man uit Venlo mag dan niet mooi zijn, nuttig is zijn speelwijze zeker wel. Le lange Venlonaar, die zijn 39ste in terland speelde,heeft stellig meer dan voldaan. Maar het zou onredelijk zijn de naam van Leo Canjels niet te vermelden bij de prominenten. Na zijn teleurstellende wedstrijd in Istanboel heeft de NAC-er wij ook pech gehad". Jan Klaassens kon al evenmin begrij pen waarom arbiter Alfred Grill die strafschop had gegeven. „Het mooiste was. dat ik zelf die bal hard over de doellijn wilde werken. Die bal was dan zeker in de buurt van de hoekvlag over de lijn gegaan. Dan schiet die door op dat gladde veld en springt tegen de lachend. hand van Harry aan. Dat kan toch nooit een strafschop zijn". Toch was de lange lange WV-er bijzonder reëel, want hij besloot zijn commentaar met de woor den: „Natuurlijk het is jammer, maar ik vind dat dit de juiste uitslag is, de Bulgaren waren nu eenmaal beter. En het is bijzonder eervol vind ik". „Peoh", zei Cor van der Hart, „in de eerste plaats die strafschop. Dat kon eenvoudig, niet. En dan dat derde doel punt. Dat was toch een zuivere geluks treffer. Maar neem van mij aan, daar kon Harry Brull niets aan doen". Piet van der Kuil wreef over een pijnlijke knie. „Dat me nu zo iets al in het begin moest overkomen. Ik kon bijna geen voet meer verzetten. Toch ben ik tevreden, we hebben goed ge speeld. Maar ja, de Bulgaren waren nu eenmaal beter". Wie er beter is kan mij niets schelen", waren de woorden van Jan Notermans. „Ik weet ook wel, dat de Bulgaren beter gespeeld hebben, maar wij hebben toch voor de beste kansen gezorgd. Neem nu eens die kop bal van Leo tegen de lat. Ik vind het jammer, zonder die strafschop hadden wij een goede kans gehad op een ge lijk spel". Pietje de Vries had de minste woor den nodig om er het zijne van te zeg gen. „Het licht is niet zo fijn als Feyen- oord het heeft, maar ik vond het toch el leuk", zei de blonde Sparta-speler Koning Boudewijn der Belgen brengt een JO-daags bezoek aan de Verenigde Staten. Foto: de koning en president Eisenhower hebben zojuist plaatsgenomen voor een rijtoer. een goede kans om te scoren had. Brom reageerde evenwel niet. De spelregel protestcommissie was van mening, dat Brom inderdaad geen goede scorings kans had en erkende de na afloop geno- strafschop van Freriks als doel- Het onvermijdelijke is gebeurd. In eigen publiek een ovationeel applaus.punt. De uitslagen van de ontmoeting gen Engeland met 20 gewonnen, het monumentale Wassilevsky-stadionHelaas, een fout van Cor van der Hart, i StormvogelsRCH werd daardoor 32 Er waren 220 000 toeschouwers ir van Sofia, gelegen bij de in nevels ge- die even de door de ononderbroken in plaats van 22. hulde uitlopers van het Balkan-ge- regenbuien glad geworden bal te ver bergte, waar in de middag de laatste j van zijn voet liet springen stelde de sneeuwresten hun ongelijke strijd tegen de zon voerden, heeft het voortreffelijke Bulgaarse elftal voor amper 25.000 toe schouwers het Nederlandse elftal met 32 verslagen. De tegenstelling met Istanboel was, ook wat entourage betreft, wel heel groot. Verdrongen zich daarginds aan de boorden van de Bosporus tienduizen den voor de poorten van het stadion om <*e niet *0"defveine Bulgaarse linksbinnen twee minuten visie B luidt later al in staat op gemakkelijke wijze Sittardia een tweede doelpunt te scoren. Die fout sto- ivogels van de Nederlandse stopper bracht GVAV Wassilev op enkele meters van De KVC Munck vrij voor het doel. De Neder- Hermes DVJ landse doelman was eigenlijk al voor Heracles de Bulgaar had geschoten volkomen Excelsior kansloos. De Bulgaren hadden zodoen- KFC an de kop n de eerste di- nu: 27 17 5 5 39 69—32 27 17 5 5 39 75—40 27 17 5 5 39 55—30 27 16 3 8 35 56—46 27 10 10 7 30 46—44 27 11 4 12 26 54—52 27 9 8 10 26 34—38 27 10 5 12 25 47—53 Brazilië heeft de voetbalwedstrijd te- Julinho aan zijn middenvoor Henrique. In tegenstelling tot de voorhoede der ■ereldkampioenen, die keer op keer de stadion Maracana te Rio de Janeiro. Het j Engelse defensie voor problemen stelde, wat een alleszins verdiende overwinning, j verkeerde de aanvalslinie van de En- die in de eerste helft reeds een feit was i gelsen niet in al te goede vorm. Mid- door doelpunten van rechtsbuiten Julinho denvoor Bobby Charlton kwam welis- in de tweede minuut en van midvoor i waar enkele malen gevaarlijk dicht bU DE TWEEDE HELFT tenminste nog op de zwarte markt een wel heel duur kaartje te bemach tigen, een half uur voordat de oranje- ploeg en het Bulgaarse team het sta dion betraden hadden waarschijnlijk nog geen duizend toeschouwers hun plaatsen ingenomen. Maar achteraf viel het toch wel mee, want toen de Oosten- i direct werd het duidelijk dat de Bul- voorsprong behaald en met dat prettige REAL MADRID OPNIEUW IN FINALE gevoel konden zij gaan rusten. rijkse scheidsrechter Alfred Grill en kele minuten over zeven het beginsig- naal gaf, waren er toch wel 25.000 toe schouwers getuige van, dat middenvoor Panajotov de bal aan het rollen bracht. Het begon al met een sensationele Nederlandse aanval. Een vrije trap van Piet van der Kuil op de rand van het strafschopgebied werd door Leo Can jels prachtig ingekopt. Ver. buiten be reik van doelman Naidenov trof de bal de kruising van lat en paal. Nog geen minuut later was het de kleine Rijvers, die de handen van het publiek op elkaar bracht. Helaas was zijn schot, van ongeveer 20 meter afge vuurd, juist iets te hoog. Het was ver rassend, maar toch waar, die eerste mi nuten waren zonder twijfel voor de Nederlanders geweest. Het gevaar bleef aanhouden. Canjels werd in de vijfde minuut op de rand van het strafschop gebied gemangeld tussen spil Kortov en linksback Dimitrof. Ook nu ontbrak helaas de precisie bij het schieten. Bijna was het eerste doelpunt al vroeg aan Nederlandse zijde gevallen toen rechtsbinnen Wassiliv langs Jantje Notermans glipte en vrij voor Frans de Munck kwam. De DOS-keeper had stellig geen pech want de Bulgaar schoot onbesuisd tegen hem aan en De Munck kon de wegspringende bal nog juist bemachtigen. Canjels opent score. Maar Nederland zou het eerste doel- puht scoren. De Vries zorgde voor de inleiding. Na elf minuten gaf de Rot terdamse nieuweling een afgemeten pass naar Kees Rijvers. Direct plaatste de Feyenoorder de bal naar Leo Canjels. die het leder even te ver voor zich uitspeelde. De Bulgaarse doelman maak te toen een wel heel kostbare fout door werkeloos in zijn doel te blijven staan. zich voortreffelijk hersteld. Hij scoorde I ™an uit Breda kreeg daardoor zijn ditmaal beide doelpunten. En nu kan SSÜ.Ïf _!fd5 ^e.er.??ier ?™tr_°2?J? zeggen, dat die tweede treffer gaarse ploeg het juiste samenspel ge vonden had. Steeds weer brachten de snelle en bewegelijke Bulgaarse aanval lers de verdediging van oranje in grote moeilijkheden. Gelukkig werd het toch geen gevecht met de rug tegen dei muur. Want de Nederlandse attaques I i - weliswaar schaarser dan de Bugaarse j stormlopen waren stellig niet onge- vaarlijk. Het onverwachte gebeurde: Nederland kwam terug. En nog wel met een schitterend doelpunt, in de 22e minuut gescoord door Leo Canjels. Een harde vrije schop, genomen door Rij vers, werd door de NAC-speler op knie hoogte ineens op de voet genomen en doelman Naidenov was kansloos. Hoog sloeg de bal achter hem in de touwen. Weer was de stand gelijk (22). Dat zou echter maar voor heel korte duur zijn. De 17-jarige Sokolov een maand geleden nog tegenstander van het Nederlandse jeugdteam in het jeugdtournooi van de Europese voetbal unie verloor in diezelfde minuut nog wel in eerste instantie een duel met de uitlopende De Munck. De weg gesprongen bal kwam echter terug. So kolov sprintte door en joeg het leder met een hard diagonaal schot in het verlaten doel. Nog gaf Nederland zich niet gewon nen. Rijvers zwoegde in het midden veld, zelfs probeerde linkshalf Jan Klaassens enkele malen zelf mee naar voren te trekken, doch het overwicht van het Bulgaarse team bleek te groot. Bijna had Canjels in de 38e minuut nog voor de gelijkmaker gezorgd. Terwijl de Bulgaarse defensie zich op de Ne derlandse rechtervleugel concentreerde sprintte de aanvalsleider naar de linker zijde, hij kreeg de bal op het goede ogenblik toegespeeld, liep enkele pas sen door, maar Naidenov kon het harde schot vallende stoppen. Nog gaf Nederland het niet op, en de laatste minuten verstreken met de gehele Nederlandse ploeg in de aanval. VAN EUROPESE BEKER Real Madrid heeft zich gisteren door een 21 overwinning in de beslissings wedstrijd tegen Atletico, geplaatst voor de finale van het iournooi om de Euro pese beker voor clubs. Deze stand was reeds bij de 'rust bereikt. Het was de derde maal, dat de beide clubs voor de beker elkaar ontmoetten. De eerste wed strijd eindigde met een 21 zege voor Real, de tweede werd met 10 door geluksdoelpunt was, men mag toch niet vergeten, dat het juist Leo Canjels was, die in de eerste fase van de strijd met een magnifieke kopbal tegen de krui sing van lat en paal wel erg veel pech had. Canjels heeft een verstandige wed strijd gespeeld. Jammer was het daar om, dat hij in die laatste minuten, toen hij verrassend afzwenkte naar de vrije linkervleugel, wat ongelukkig was met zijn schot. In de voorhoede had de kleine Piet de Vries kennelijk moeite met zijn de buut en Tinus Bosselaar heeft eigenlijk maar in het eerste half uur verrassen de acties kunnen ondernemen. Dat Cor van der Hart gistermor gen vader geworden van een welge schapen zoon in Sofia evenzeer zou imponeren als in de Turkse hoofdstad mocht niet worden verwacht. Opnieuw heeft de Fortuna-stopper goed gespeeld, Nog altijd faalde een van de schakels al had hij ditmaal aanzienlijk meer J- moeite met zijn tegenstanders en al had zijn spel niet de glans van Istanboel. Bijzonder jammer was het. dat hij kort voor de rust even de bal te ver van zijn voet liet springen en daarmee Was silev een niet te missen kans gaf. Jan Notermans wisselde vlagen van goed voetbal af met momenten van middelmatigheid. De felheid van zijn spel en zijn grote werkkracht hebben echter veel goed gemaakt. Rechtsback Brull heeft wel onder heel moeilijke omstandigheden moeten debuteren. Het veld was erg glad en de snelle tegenstanders gaven hem wei nig gelegenheid gemaakte fouten te herstellen. Het is volkomen begrijpe lijk, dat die ongelukkige penalty zijn zelfvertrouwen heeft aangetast. Roel Wiersma had kennelijk veel last van de hem vreemde linksbackplaats. Vooral in het begin van de ontmoeting moest de actieve Jan Klaassens vaak terug snellen om de gevaarlijke Abad- jiev in bedwang te houden. Frans de Munck tenslotte heeft zijn doel bekwaam verdedigd. Aan geen van de doelpunten had de man uit Utrecht schuld, bovendien verrichtte hij enkele fraaie reddingen. Vooral de verrader- brengen en op het schot, van enkele ^en deFdÉ! tr®^er bleef helaas uit, zo meters afstand, dat volgde was Naide- i da* Nederland een verdiende, maar ove- nov uiteraard kansloos (0—1). Het riSens alleszins eervolle nederlaag had kleine groepje Nederlanders op de natte geleden, tribunes van het stadion vroeg zich in I angstige spanning af: zou het Oranje team opnieuw voor een verrassing gaan zorgen? Eén ding was echter al zeker: het Nederlands elftal speelde in deze eerste fase van de strijd een voortref felijke partij voetbal. Amper waren, na 25 minuten de felle schijnwerpers aan geflitst of opnieuw kwam Oranje ge vaarlijk dicht bij de Bulgaarse doel man. Een voorzet van de naar rechts afgezwenkte middenvoor Canjels gaf Piet de Vries een kans. Maar voordat de kleine Spartaan het hoofd onder de bal had kunnen zetten had de vuist van Naidenov het gevaar al bezworen. Weliswaar kwamen ook de Bulgaren enkele malen tot goede combinaties. De te Nijmegen gespeelde voetbalwed strijd tussen het team van Oost-Neder land en een Westduitse selectie is in e"r overwinning voor de Duitsers ge ëindigd. Deze stand was reeds bij cm rust bereikt. NEDERLAND B—LUXEMBURG 4—0. De te Den Bosch gespeelde voetbalwed strijd tussen het Nederlands B-team en Luxemburg is in een 40 overwinning voor onze landgenoten geëindigd. ruststand was 20. EEN POOL-WINNAAR Zoals dinsdag reeds gemeld, is er af gelopen week één 1ste prijs winnaar ir de voetbalpool. En daarbij is het geble ven. De winnaar is de heer J. Cornelisse uit Cuijk, die 61.360 ontvangt. Voor de tweede prijs waren 23 deelnemers. Bulgaren steeds gevaarlijker. Een ongelooflijk goed geplaatste vrije trap van rechtsback Rakarov in de uiterste hoek scheen de balans in even wicht te gaan brengen. Een snelle reac tie van Frans de Munck maakte echter dat de Bulgaren niet. verder kwamen dan een hoekschop. Steeds gevaarlijker werden de Bulgaarse combinaties en de strijd verplaatste zich langzaam naar de Nederlandse helft. Bijna had Cor van der Hart die kort voor de wedstrijd telegrafisch op de hoogte was gebracht van de voorspoedige geboorte van een zoon in de 35e minuut zelf voor die Bulgaarse treffer gezorgd door de bal in de richting van het verlaten doel terug te koppen. Amper enkele centi meters van de voor Nederland goede kant van de paal ging de bal over de protesteerde tegen het onjuist toepassen achterlijn. Het doelpunt kwam toch, van de voordeelregel door scheidsrechter twee minuten later. Harry Brull raakte Schings. 1 Minuut voor tijd werd de bal Dankzij een gewonnen protest Stormvogels erin geslaagd op gelijke hoogte te komen met Sittardia en GVAV zodat de wedstrijden van zondag a.s. (StormvogelsKFC en SittardiaGVAV) zullen moeten beslissen welke club zal promoveren naar de ere-divisie. Het protest van Stormvogels betrof de op 15 maart voor de eerste divisie B gespeelde wedstrijd tegen RFC, die in gelijkspel 22 eindigde. Stormvogels van de wedstrijd zijn bestaan wie het meeste recht heeft de 150.000 landgenoten de eerste grote titel van wereldkampioen te dragen. De i vreugde deed beleven. Uit een razend- Braziliaanse bal-goochelaars scoorden twee doelpunten in de eerste helft van de match en overrompelden Billy Wright en de zijnen met prachtige combinaties. Julinho op wiens keuze men nogal kritiek had gehad en die Garrincha verving, was de man, die het Braziliaanse elftal inspireerde met een doelpunt in de derde minuut. Ook de tweede Zuid-Amerikaanse treffer was het gevolg van een prachtige pass van Real Madrid zal in de finale die op woensdag 3 juni a.s. in Stuttgart zal wor den gespeeld, uitkomen tegen Reims, die j Hoogspringen! P. en met 3-0 van Young Boys heeft gewon- Springen: T. v. Rooyen ATLETIEK DE BATAVEN NAAR HILVERSUM a.s. Maandag zullen de Bataven deel- ;men aan de 6-Verenigingskamp, welke door het Hilversumse VIF aan het sport- park van de Marine Opleiding Centrum Dorlandt; Verspringen: A. v. d. Berg georganiseerd wordt. De overige deel- Dorlandt; Kogelstoten R. Hensing en nemers zijn OlympusAlkmaar, Hermes Kraan; Speerwerpen R de Winter en -Utrecht, Holland—Haarlem en MSU— T. Homan; Hoogspringen W. Kraan en Noordwijk. De Bataven herenploeg is Y- d- Berg. Ploegleidster is mej. Rie als volgt opgesteld: 100 m: J. Westgeest de Winter. en J. v. cl. Veen; 400 m: P. de Jong cn De tocht naar Hilversum wordt per bus Hoekx; 1500 m: Koevoets en 5000 m: ondernomen welke om 10.30 vanaf het B. Kraan en H. Kraan 4x100 m: T. v. Stadhuisplein zal vertrekken. Rooyen, T. Westgeest. Jac. Verkley en J. v. d. Veer, Olympische Estafette: Hoekx. de Jong, J. v. <L Veer en J. Westgeest. Niekerk. Ver en M. Spador. Kogelstoten: Jac. Verkley en C. de Hei den. Speerwerpen: C. de Heiden en Jac. Verkley. Discuswerpen: B. Kraan en Jac Verkley. Ploegleider is de heer G. Gus- senhoven. Damesploeg: 100 m: T. Homan en A. Vink; 200 m: G. Kraan en A. Vink; 4x100 Kraan, W. Kraan, A. Vink en J. een doorschietende bal in het straf schopgebied met de hand. Rechtsbinnen Kolov voltrok met een hard en hoog schot even later het vonnis. En eindelijk kreeg dan het Bulgaarse team van zijn Er is op het platteland een heel oud spreekwoord dat zegt: „aan alles zit een eind, behalve aan de worstdie heeft er twee". De eindeloosheid van i^c uirei ex worst in het algemeen en van slierten knakworstjes in het bijzonder, wordt schop"maar"liet doorspelen, 'omdat* hijwel duidelijk geïllustreerd door deze foto van een slager in Rome, die bezig meende, dat de Stormvogelspeler Brom is op vrolijke wijze orde te scheppen in zijn worstwarwinkel. namelijk in het strafschopgebied van RCH door Krist met de hand weggesla gen. De arbiter gaf echter geen straf- snelle combinatie tussen Canhoteiro en Henrique, die linksback Armfield en Flowers volkomen uit positie speelden kwam de bal bij de naar binnen geko men Julinho. De van korte afstand hard ingeschoten kogel was doelman Hop- kinson te machtig. Nog geen zes minu ten later was het weer rechtsbuiten Julinho, die snel meegekomen, paniek zaaide in de Britse gelederen. Dank zij een desperate poging van Billy Wright, raakte Julinho u.t balans en zijn schot sloeg stuk op de paal. De ene aanvals golf na de andere overspoelde de En gelse defensie, die met de heroïsch vechtende Wright en debutant Armfield aan het hoofd, slechts met kunst en vliegwerk een doelpunt konden voor komen. Maar een doelpunt kwam er toch. Weer rukte Julinho met enkele schijnbewegingen de Engelse verdedi gers uiteen en de korte pass naar Hen rique, die door deze manoeuvre volko men vrij was komen te staan, was voor hem voldoende om van enkele meters afstand doelman Hopkinson voor de tweede maal te passeren. Na de rust hadden de Engelsen zich beter op de snelle acties van hun tegenstanders in gesteld en kregen de Zuidamerikanen geen kans te scoren. Zilveren Molenloernooi LFC In het toernooi om de Zilveren Molen werd gisteravond de .weede ronde ge speeld tussen Gouda en Scheveningen HS. Evenals in de voorronden was het ook nu weer Gouda, dat met de winst ging strijken en hiermee zich in fi nale plaatste, waarbij zij als tegenstander opnieuw Feyenoord tegen zich in het veld zal krijgen om uit te vechten wie er dit jaar de Z'lveren Molen (.hans in het be zit van LFC) mee naar huis mag nemen. Gouda werd dus winnu-r, doch maar heel weinig publiek was hiervan getuige: Ook het spel van gisteravond was maar heel povertjes vaak leek het zelfs alsof er twee tweede klassers in het veld ston den. Het spel golfde in de eerste vijf minu ten op en neer, waarbij de uitvallen van Gouda zeker veel gevaarlijker waren dan die van SHS Het eerste gevaarlijke mo ment voor het Gouda-doel was de vrije trap. die rechtsbuiten Luxen ove het bekende muurtje net naast schoot. En in de 10e minuut kwam dan het eerste doelpunt, dat linksbuiten Hogendoorn scoorde uit een scherp.- voorzet (10). Nadat beide ploegen nog om beurten el- kaars doel belaagd hadden, echter zon der succes, brak de rust aan met een 1—0 voorsprong voor Gouda. Na de thee was het spel van eenzelfde gehalte als in de eerste helft: te tam gespeeld door de spelers van SHS. Daar entegen gooide Gouda er nog een schep je op wat in de 5e minuu' resulteerde in een tweede doelpunt. Kruitborst lanceer de vanaf de verdediging een scherpe pass naar midvoor Linschoten en op voor treffelijke wijze liet hij keeper v. d. Brink voor de tweede maal naar het net gaan om de bal uit de touwen te halen (20). Zes minuten later was het op nieuw raak. Ditmaal scoorde Ravensteyn het derde doelpunt uit een corner, geno men en góed voorgegeven door linksbui ten Waltie (30). De verdediging van Gouda ging nu een beetje te nonchalant spelen en dit kostte haar in de 25ste mi nuut een tegendoelpunt doordat spil De Gruil verkeerd op zijn doelman terug speelde, waardoor rechtsbinnen Groot- veld net iets eerder bij de bal was dan keeper Spee en deze moest toezien hoe het leer in het verla'en doel werd gede poneerd (31). SHS had de smaak nu te pakken en kwam even gevaarlijk op zetten waardoor Gouda in de verdedi ging werd terug gedrongen. Het duurde toch nog tot de 35ste minuut eer de meer derheid van SHS in een tweede doelpunt werd omgezet. Frits de Lange, de links back van SHS, gaf een afgemeten pass aan midvoor Molenaar en voor keeper Spee goed en 'wel wist wat er gebeur de lag nummer twee al achter hem in het doel <32). De laatste minuten werd het spel aan beide kanten wat levendi ger, maar er werden geen doelpunten meer gescoord, zodat Gouda opnieuw naar Leiden zal komen om in de finale tegen Feyenoord uit te komen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11