DUINSTREEK Bloembollencultuur Hillegom hevig verontwaardigd over beursplannen het hoofdbestuur van gratis napolitiains VAN HOUTEN DINSDAG 12 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 8 Wel nooit is er in het bijna 80-jarig zelfde, n.l. uitstel van de beursplan- bestaan van de afdeling Hillegom van nen en benoeming van een speciale de Vereniging voor Bioembollencul-commissie, die een goedkopere op- tuur zo volkomen eenstemmig ge- j stelling geeft van een beursplan om- dacht en besloten over de door het dat men het plan Haarlem teveel Hoofdbestuur in een beschrijvings- vindt afgestemd op de belangen van brief aan de orde gestelde voorstel- Haarlem met voorbijzien van de be ien als in de op maandag 11 mei jj. langen van de Algemene Vereniging, gehouden vergadering, toen besloten Men verklaarde zich daarmede niet werd om met algemene stemmen (er j absoluut achter het plan „Treslong" waren 262 stemgerechtigde leden aan- maar tegen de te hoge uitgaven voor wezig) de moties van de afdelingen de stichting „Beurs". Dat de afdelin- Wassenaar en Vogelenzang-Benne- gen Wassenaar c.s met dit voorstel broek te ondersteunen. Eveneens met algemene stemmen werd besloten de keuze te bepalen op het „plan Tres long", indien de moties van de afde lingen Wassenaar en Vogelenzang- Bennebroek zouden worden verwor pen. Hierbij werd benadrukt dat de af deling met algemene stemmen besloot om tegen het voorstel van het hoofd bestuur te stemmen: „om de jaarlijk se lastenverhoging te dekken door: a. verhoging van de beurs-entree tot 1,(is nu 0,50) en b. wijziging van de contributieschaal, omdat dit in de lijn ligt van het stemmen voor de moties Wassenaar en Vogelen- zang-Bennebroek en omdat de uit komen heeft tot oorzaak gehad, vol gens de voorzitter, de foutieve opzet van de plannen en de vaststelling van de beperkte keuze: of „Treslong" of „Haarlem" Men kan niet anders dan stemmen voor een van de voorstel len als men zich houdt aan de voor stellen van het Hoofdbestuur en dan toestemmen om mee te betalen aan de „luxe" die men zich wenst of zo als Haarlem die verordeneert. Daarom stelde het bestuur van de afdeling Hillegom voor om vóór de moties van de afdelingen Wassenaar en Vogelenzang-Bennebroek te stem men. De heer A. H. Staats vroeg naar het contract met de gemeente Haarlem. De voorzitter verklaarde darover geen mededelingen te kunnen doen. Hij wist alleen, dat er ip staat dat de K. V. v. B. 40 jaar in Haarlem moet blijven, dat er op de plannen niet kan worden bezuinigd, (dat is wel met het Hillegomse plan het geval), dat Hillegom d.w.z. de Stichting lem" plaats heeft, worden*" vastge- Bloembollenbeurs geen enkele voor- steld. De vergadering stond onder j waarde stelt enz. enz. algemene vereniging ter beschikking heeft". Op voorstel van de heer W. F. van Dam zal dit, voordat de stemming over de plannen „Treslong" of „Haar- De heer Staats vestigde er de aan dacht op, dat 40 jaar veel te lang is om zich in deze dynamische tijd vast te leggen. Daarmede was men het al gemeen eens. De heer D. van Eg- mond sprak er zijn ergernis over uit, dat het Hoofdbestuur nog steeds geen leiding van de heer F. J. van der Kolk, voorzitter der afdeling en te vens lid van het Hoofdbestuur. De heer Van der Kolk begon met er op te wijzen, dat deze dubbele functie op deze plaats hem enigszins moeilijk leek, maar als de leden hiermede re kening zouden houden, was hij toch van mening de leiding op zich te kunnen nemen. Hij kon zich inden ken, dat de leden van de afdeling Hillegom verontwaardigd waren over de gang van zaken, Hij verzocht ech ter zakelijkheid en geen sentiment. Tot afgevaardigden werden be noemd de heren P. van Til en D. van Egmond en als secundi de heren J. G. Stokman en P. van Saasse. De voorzitter gaf daarna een kort overzicht van hetgeen er voorafging aan de nu aan de orde gestelde voor stellen van het Hoofdbestuur. Daar was dan het plan om 8 of 10 miljoen te besteden aan een plan Haarlem dat echter geen doorgang vond omdat het zelfs voor de Kon. Algemene Ver eniging wat te duur was. Toen is aan het hoofdbestuur opgedragen, met een ander plan te komen en daarvan was het resultaat de miljoenennota die in de vergadering van 20 april j.l. de leden van Bloembollencultuur in de schoot is geworpen. Men kreeg die ter bestudering mee en reeds spoedig bleek „dat er geen bliksem van deugde". De voorzitter is er tóen in geslaagd een nieuwe bestuursvergadering te doen houden en daarvan ligt nu het resultaat hier, in de vorm van een; „Gewijzigde beschrijvingsbrief". Die /'40.000,had men tehoog bere kend. Nu is er een accountantsrap port. De voorzitter wees er op, dat dit ~w slechts een „groepering van cijfers heden 12 mei zal kunnen worden enkel bericht heeft gezonden over de ontvangst van het door de Stichting Hillegomse Beurs gedane „Konink lijke voorstel" en „Aanbod". Wie is de scribent in „Bloembollencultuur", die namens het „Hoofdbestuur" schrijft, was de volgende vraag van de heer Van Egmond. De heer Van der Kolk gaf te verstaan dat hij als hoofdbestuurder niets afweet van hetgeen er namens het hoofdbestuur werd geschreven namens het hoofd bestuur en zegt ook dat er steeds grove fouten worden gemaakt. De heer Staats stelde vast, dat het dan ook „leugens" zijn die men in het genoemde blad het hoofdbestuur in de schoenen schuift. De heer D. van Egmond stelde vast, dat de Algemene Vereniging steeds meer in de knoei komt. Wat zal er terecht komen van alles wat er wordt voorgesteld van de parkeer ruimte, van de opruiming van de wo ningen daarvoor. Hij wees op de gro te tegenstelling tussen de voorstellen van Haarlem, dat het eigen belang op het oog heeft en de plannen van de Stichting Bloembollenbeurs en de gemeente Hillegom, die het vakbe lang willen dienen. Daarna werd aangenomen om voor de moties Wassenaar en Vogelenzang- Bennebroek te stemmen. Daarna werd nogmaals uitvoerig gewezen op de voordelen van het plan „Tres long" en de nadelige gevolgen van het plan „Haarlem" en na ampele be spreking het plan „Treslong" met al gemene stemmen aangenomen. 1 Stem was blanco. De afdeling zal ook stemmen tegen het voorstel van het bestuur om de lastenverhoging te dekken. Onjuist werd het genoemd, dat aan een afdeling geweigerd was gebruik te mogen maken van de algemene ledenlijst en adressen. Na de behandeling van de beschrij vingsbrief, waarbij de voorzitter de aanwezigen dankte voor de zakelijke besprekingen, werd besloten om voor de Rotterdamse tentoonstelling een geleide omslag te heffen van de le den ter bestrijding van de onkosten, dit op voorstel van de penningmees ter, de heer Meskers. KATWIJK HET VERPLAATSEN VAN DE ROSKAMBRUG. Maandagmiddag om 13 uur was dan héit befaamde tijdstip dat met de werkzaamheden voor het ver plaatsen van de Roskambrug werd begonnen. Begrijpelijk, dat dit heel wat belangstellenden op de been bracht. De firma J. Verhagen uit Rotterdam was met deze werkzaam heden belast en de nodige hijskra nen en andere werktuigen waren tijdig ter plaatse. Aanvankelijk liep alles vrij vlot van stapel en dacht men desavonds te negen uur het bovenwerk in de hijskraan te heb ben. Maar zoals het dergelijke grote werken meermalen verloopt, het ging niet volgens plan, voornamelijk omdat sommige stukken (de brug ligt er al van 5 maart 1929) zich niet meer lieten losschroeven. Des avonds te half zeven heeft men dan ook het werk gestaakt om de volgende morgen met nieuwe moed- en andere werktuigen het werk voort te zetten. Dat met het van de nieuwe voetbrug op is, die de samenstellers van dit rap port zijn voorgelegd en dat er geen andere waarde aan gehecht moet Worden. De cijfers daarin genoemd blijven dubieus. Niemand Kan zeg- f[en, dat de berekeningen en vaststel ing van bedragen, geraamd voor de aankoop of verkoop van goederen of gebouwen juist zullen zijn. Het is al leen een groepering van cijfers die aan de samenstellers zijn voorgelegd, anders niets. Zo zou men het een slechte geldpolitiek kunnen noemen als men leest, dat er een miljoen zal besteed worden aan het te vestigen restaurant en dat daarvoor aan huur zal worden betaald f 25.000,—; dat ér wordt voorgesteld een huis aan te kopen voor 100.000,— alleen om het terrein wat mooier af te ronden. En wat te zeggen van de stichting van een kantoorgebouw dat 440.000 Zal moeten kosten, waarin minder dan 20 beambten zullen werkenof van een keuringszaal die 270.000, moet kosten? Spreker vroeg zich af, of dit allemaal op voorschrift van Haarlem zo moet worden ingericht. Dat de moties van Wassenaar en Vogelenzang-Bennebroek niet in de beschrijvingsbrief staan vermeld werd door de heer Van der Kolk met verontwaardiging vastgesteld en had tot resultaat, dat er aan de secreta rissen der afdelingen een schrijven werd gericht waarin er op werd ge wezen, dat de moties in stemming moesten worden gebracht voordat de andere voorstellen in stemming zou den komen. Alvorens deze in deze vergadering in stemming te brengen, gaf de voor zitter een nadere toelichting over deze moties. Zij behelzen beide het- LEIDSCHENDAM Meisje in de Vliet verdronken In de Vliet te Leidschendam is gistermiddag het 12-jarig dochtertje Netty van bakker A. Zegers ver» dronken. Om vijf uur gistermiddag is het kind gaan zwemmen, ter hoogte van het gemaal in de Rietvinkpolder. Toen zij om negen uur nog niet terug was, heeft de ongeruste vader de politie gewaarschuwd. Bij het dreg gen op de aangeduide plaats haalde men toen het stoffelijk overschot van het kind op. begonnen, zal wel een vrome wens zijn. Het verkeer te water en te land is afgesloten gedurende dit werk. Dit scheen nog lang niet door alle automobilisten te zijn opgemerkt, Want velen moesten onverrichter - zake terug -keren om via Rijnsburg of de Haagse Schouw hun einddoel te bereiken. Fietsers en voetgangers mochten van de trambrug gebruik maken, maar een betere verlichting in de avond over die brug zou geen overbodige weelde zijn. Scooterberijdster gewond Op de Provincialeweg, ter hoogte van de officiers-mess van het Marine Vliegkamp Valkenburg, kwamen een bestuurster van een scooter en haar duöpassagiere zaterdagavond te om streeks kwart voor tien te vallen doordat zij, via een plotseling over stekende hond, in botsing kwamen met een geparkeerde personenauto. Beide dames liepen hierbij een aantal verwondingen op, die ter plaatse door een militaire arts van het vlieg kamp werden verbonden, waarna zij huiswaarts konden keren. KATWIJK AAN ZEE BB-WEDSTRUD TE KATWIJK AAN ZEE. Van de zaterdag j.l. te Katwijk aan Zee gehouden jaarlijkse bekerwed strijden van de opruimings- en red dingsdienst van de BB zijn de uitsla gen als volgt: 1. gemeenteploeg Sas- senheim, 2. gemeenteploeg Leidschen dam, 3 kringploeg Leidschendam, 4. wijkploeg Hillegom, 5. tweede ploeg Hillegom. De wisselbeker is thans in het bezit van Sassenheim. LISSE HERZIENING WATERTARIEVEN. Ged. Staten van Zuid-Holland heb ben naar aanleiding van de begro ting van het waterleidingsbedrijf opgemerkt, dat zij de financiële opzet niet kunnen delen. Afgezien hiervan echter staat huns inziens het tekort op de gewone dienst der gemeentebe groting niet toe, dat ten laste van die begroting ƒ11.000,aan het water leidingbedrijf wordt uitgekeerd ter dekking van het voor 1959 geraamde bedrijfsverlies. Zij achten het daar om noodzakelijk, dat naar middelen wordt uitgezien ter verkrijging van een sluitende exploitatie, hoe onaan genaam zodanige maatregelen ook mogen zijn. B. en w. zijn tot de conclusie ge komen, dat aan een verdere tariefs verhoging inderdaad niet valt te ontkomen, al is dan intussen geble ken, dat tengevolge van enige verla ging van de geraamde lasten de to tale verhoging van de wateropbrengst tot een bedrag van f 8.600,— behoeft te worden beperkt, in welk bedrag tevens verdisconteerd is een lagere raming van het waterverlies. Een gelukkige omstandigheid is voorts, dat bij de laatste verhoging niet alle mogelijkheden tot optrek king van de tarieven volledig zijn uit geput, zodat de abonnementstarieven en de meterhuur thans ongewijzigd kunnen worden gelaten. Om tot êen sluitende begroting te komen is het noodzakelijk de volgen de tarieven te verhogen: meerderwaterverbruik xan 20 cent op 25 cent per m3; industriewater van 30 cent op 35 cent per m3; bouwwater van 7.50 per 20 m3 op f 10 per 20 m3. Het waterverlies, dat in de begro ting op 17 pet. is geraamd, kan, ge zien het verlies over 1958 (11.3 pet.), gevoeglijk worden teruggebracht op 12V2 pet. H.i. behoeft dit niet te lei den tot een lagere raming van de wa terinkoop, doch veeleer tot verho ging van de waterverkoop die van 300.000 m3 gebracht kan worden op 316.750 m3 (1958 315.946). B. en w. menen verder, dat de inkoopprijs van Hillegom met 17 cent zeer zeker aan de veilige kant geraamd is, zodat zij een vermindering van deze prijs met V» cent per m3 zeer wel mogelijk achten. Raadsagenda De gemeenteraad van Lisse komt vrijdag, 15 mei a.s. des avonds 8 uur ter vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a.: aanbieding van de rekening der ge meente over 1957: aanschaffing van schoolmeubelen t.b.v. de St. Lucia- kleuterschool; aanschaffing van kas ten t.b.v. de R.K. St. Jozef-kleuter- school in de par. van de H.H. En gelbewaarders; het treffen van di verse voorzieningen aan de R.K. Jongensschool van de parochie van de H.H. Engelbewaarders; wijziging van de tarieven voor levering van water door het gemeentelijk water leidingbedrijf; nota inzake de ge meentebegroting 1959; verkoop van grond; correctie van grond verkoop: subsidie voor gezinsverzorging en gezinshulp ('n bedrag van 8.083.49 voor de Kath. instelling, f 4.235,04 voor de Prot.); subsidie aan de lan delijke rij vereniging (een bedrag van 250 voor costuums); beschik baarstelling van een bijdrage in de kosten van verbetering en verfraai ing van het terrein rond de ge meentetoren en de kerk der Ned. Hervormde gemeente; tot toeken ning van een duurtetoeslag aan het gemeentepersoneel over 1959; kre diet t.b.v. de doortrekking van de waterleidingbuis langs de Leidse- vaart; wijziging van de verordening inzake de vakantieregeling voor de slagers; benoeming van een wethou der in de vakature, ontstaan door het bedanken van de heer De Vries rondvraag. Uitbreiding fabriek Architect H. van Tijen uit HeemstedeAer- denhout heeft namens de directie van de vleeswarenfabriek L. Per soon het uitbreiden van het fa briekscomplex aan de Grachtweg gegund aan de N.V. C. J. Kiebert Zn uit Sassenheim voor 248.00Q. VOORHOUT Bouw bloembollenschuur Het bouwen van een bloembollenschuur aan de Jacoba van Beyerenweg na mens A. v. d. Poel is opgedragen aan de firma N. van Egmond uit Rijns burg. NOORDWIJK In de „Rallye International" voor touringcars gehouden te Nice, heeft de firma L. Beuk Zn., alhier, met zijn Scania Vabis (37 pers.) de „Grand Prix d'Excellence", beschikbaar ge steld door de president van Frankrijk, veroverd. Tevens kwam de firma in het bezit van de grote Sèvresvaas voor het feit, dat zij de drie hoogste prijzen van de Rallye in de wacht wist te slepen. Ook behaalde zij de ere-prijs voor de route, terwijl de chauffeur tweede werd in de be hendigheidswedstrijd, waaraan te vens verbonden was een speciale medaille voor de veiligheid van de passagiers in touringcars. VOORSCHOTEN Postduivennieuws De Postdui venvereniging „De Zwaluw" hieLd een wedvlucht vanaf Vilvoorde (Bel gië), afstand ong. 134 km. In con cours waren 182 duiven. Gelost 8.10 uur met z.o. wind. Aankomst eerste 9.54.53 uur, snelh. 1275.50 m. p. min. Aankomst laatste 10.18.28 uur, snelh. 1040.32 m. p. min. De prijzen waren J. P. v. d. Assem 1, 2, 15, 18, 25, 27; P. d'Haens 3, 12, 34; Fr. Hendriks 4, 6, 22; M. Paardekooper 5, 30; P. N. van Wissen 7, 13, 18, 21, 24; H. v. d. Wal 9, 26; A. de Graaf 10. 11, 20. WARMOND Comm. der Koningin bezocht Kagerplassen Vergezeld van zijn echtgenote en zoon, bracht de Commissaris van de Koningin zondagmiddag een semi-of- ficieel bezoek aan Warmond, teneinde zich in het bijzonder op de hoogte te stellen van de watersport en de ove rige waterrecreatie. Na aankomst aan het woonhuis van de burgemeester bracht het gezel schap eerst een kort bezoek aan het nieuw-ingerichte postbureau van de Rijkspolitie te Wa'.er. Daar werden door de burgemeester de districts commandant, de groepscommandant en de postcommandant aan de heer commissaris voorgesteld. Met een vaartuig van de Rijkspolitie te Water begaf het gezelschap, waaronder ook mevrouw Von Fisenne, zich naar de Kaag-sociëteit. Daar begroette de heer L. van der Steur, voorzitter van de Kon. Vereniging „De Kaag", het ge zelschap. De heer Commissaris liet zich uit voerig op de hoogte str'len van het verloop van de juist aan de gang zijn de onderlinge zeilwedstrijden. Vanaf de starttoren waren de wedstrijden uitstekend te volgen, terwijl de heer Commissaris vanaf deze hoogte de bijzondere ligging van Warmond, ten opzichte van de Kagerplassen opnam. Na gebruik van de thee werd met het zeiljacht van de heer Van der Steur een rondvaart over het plassen- febied gemaakt. Zeer voldaan over it bezoek aan dit in Zuid Holland meest bezochte watersportgebied, keerde de heer Commissaris en zijn familie tegen zes uur huiswaarts. Autotocht oude van dagen Even als vorig jaar zal ook dit jaar weder om een autotocht voor de ouden van dagen worden gehouden. De tocht, die is vastgesteld op 4 juni a.s. Is ouder gewoonte geheel gratis. Zij, die door leeftijd tot de deelne mers kunnen behoren en voor het uitstapje een bedragje zouden willen betalen, zijn ook van harte welkom. Men kan zich opgeven op woensdag 13 mei a.s., bij de beide wijkzusters, die daartoe zitting houden van 7-8 uur in de Burcht. Blus dat laaiend maagzuur-branden. Neem een paar Bennies. Ook voor U redding en uitkomst. U zult de dag loven, waarop U met Rennies uw brandend maagzuur tot verleden tijd maakte. Klinkt ongelo felijk, maar is een bewezen zaak. In tienduizend gevallen, over de hele wereld. Haal een pakje Rennies en ondervind van vandaag af de heerlijke uitwerking van dit won dere tabletje. Zó bij U te steken hygiënisch verpakt! (Advertentie) Marktberichten ROTTERDAM, 12 mei, Vee Aanvoer 4768, weektotaal 7216. 360 Vette koelen; 808 gebruiksvee; 650 vette kalveren; 234 graskalveren; 1749 nuchtere kalveren; 26 varkens; 9 biggen; 69 paarden; 2 veulens; 154 schapen; 685 lammeren; 22 bokken en geiten. Vette koeien 320—360, 300—320, 280—294; vette kalveren 285—300, 265—285, 220—265; graskalveren 470, 400, 300; nuchtere kalveren 75, 65, 50; slachtpaarden 265, 235, 220; scha pen 120, 90, 70; lammeren 55, 45, 30; melk- en kslfkoeien 1350, 1100, 1000; varekoeien 980, 800, 700; vaarzen 1000, 850, 650; pinken 690, 560, 425. Vette koeien; aanvoer gewoon, handel kalm, prijzen vooral niet ho ger; vette kalveren: aanvoer ruim, handel vlot, iets gedrukt in prijs; graskjilveren: aanvoer even kleiner, handel flauw, prijzen niet hoger; nuchtere kalveren: aanvoer iets kor ter, handel stroef,, niet geheel prijs houdend; slachtpaarden: aanvoer even kleiner, handel traag, prijzen vooral niet hoger; schapen: aanvoer matig, handel stug, prijzen onver anderd; lammeren: aanvoer aan merkelijk groter, handel redelijk, goed prijshoudend; melk- en kalf- koeien: aanvoer tamelijk, handel re delijk, met staande prijzen; vare koeien: aanvoer korter, handel sle pend, prijzen ongewijzigd; vaarzen en pinken: aanvoer iets minder han del lui, prijzen als vorige week. BODEGRAVEN, 12 mei, Kaas, Aanvoer 36 partijen, eerste soort 2.102.22, tweede soort 1.952.09, extra 2.35, handel matig. LEIDEN, 12 mei, Varkens Aan gevoerd 128 vete varkens .Notering per kg levend gewicht: zware var kens 1.641.67, lichte varkens 1.70 1.75, slagers varkens 1.75—1.77, zeu gen 1.50—1.55. Handel slepend, en kele prima boven notering. TER AAR, 11 mei, Groente Kassnijbonen 1.952.50, idem stek 1.10—1.85, peulen 2.00—3 55; idem B 0.55—1.70, andijvie 0.29—0.38, idem B 0.190.28, spinazie 0.120.17; id. B 0.09—0.10; postelein 0.28—0.36; tomaten C 1.501.90; prei 0.100.11 rabarber 0.100.22; komkommers stek 0.330.58; aardappelen 0.15 al les per kg. Sla 1 7.0012.60; idem 2 4.10—7.00; idem C 4.00—5.00 per 100 stuks; bloemkool A 0.430.60; idem B 0.30—0.41; idem C 0.19—0.32; idem stek 0.020.17; komkommers B 0.46 —0.59; idem C 0.38—0.46; idem D 0.33—0.38; idem stek 0.20—0.30 al le per stuk; bospeen 0.500.57; ra dijs 0.05 alles per bos; stoofsla 0.40 0.70 per kist; aardbeien 0.501.15; idem stek 0.30 per doosje. Bloemen: Salvia's 0.25 per stuk. R.A.VEEN, 11 mei, Bloemen 2 0.350.62; Anemonen 0.050.14; Pyrethrium 1 0.510.90; Pyrethrium Allium 0.130.46; Bruidsanjers 0.13 0.15; Tulpen 0.10—0.41; Ixia's 0.30 0.39; Irissen 0.280.55; Violieren 1.20—1.30; Trollium 0.10—0.16; La thyrus 0.120.32; Colvilleis 1.35 1.60; Freesia's 0.150.53 per bos. Am. Anjers Sim rood 0.170.24; Sim rose 0.18—0.24; Sim wit 0.14—0.16; Brenner 0.12-0.16; Amarillo 0.10 0.12 per stuk. Groente Aarbeien lVi ons doos 0.851.10; aardbeien 2 ons doos 0.90 1.25; aardbeien afw. 0.500,85; kropsla 1 6.009.00; kropsla 2 4.00 7.00; spinazit 28.0030.00; peulen 370.00440.00 per 100 kg. Daar at muziek /n Vier van Houten repen kosten 80 cent. Vier van Houten repen in een leuke draaiorgelverpak king kostenóók 80 cent. En als èxtra vrolijke noot ontvangt U in elk draaiorgel stukken beter Gevraagd: tuinders leerling. Internaat De Goede Herder. Aanmel den bij de tuinman: Hoge Rijndijk 96. Zoeterwoude. 3T Enige nette meisjes ge vraagd voor schoon, licht werk; leeftijd tot 16 jaar. Uiterstegracht 144. Leiden Gevraagd: net r.k. meisje voor zuivelwinkel in Den Haag. intern. Br. onder no. 8173 bur. v. d. blad. 3T Flinke werkster gevr. voor 2 of 3 ochtenden per week. Leeuwerikstraat 11, tel. 21862. HERENMODES-CONFECTIE GEVRAAGD keurige jongeman ter opleiding in het vak. BOOTARTIKELEN ZEILMAKERIJ TROOST HAVEN 14 LEIDEN TEL. 21664 Kredieten t jn. 3000. .zonder borg) voor aan- Kcop meubelen en wo ningtextiel. direct van fa briek in iedere prijsklasse Enorme keuze en bespa ring Prettige betaling Vraagt vrijbliivend imich tmgen. Geheimhouding veizekerd. Postbus 538 Den Haag. Aangeboden. In rustige bosrijke omgeving Pinkster weekend v. zaterdagavond tot maandagavond 25 p. p. Garderenseweg 72, Putten. 2" „Rosine" geeft de hoog ste prijs voor goud, zilver en juwelen. Grote keuze in verlovingsringen, gou den. zilveren en verzilver de artikelen. Het adres: voor alle reparaties en uurwerken. Steenstraat no. 16, tel. 26854. SariHPHmHHRP 3j701 Speciaalzaak voor kinderfotografie en ge zinsfoto's. Portretten voor iedere leeftijd. Pasfoto's 3 stuks v a /T.—; 3 vlotte briefkaartfoto's v.a. f 3 75 pracht mahonie en eiken ladenkasten met beslag; zwaar eiken bu reau ministre: eiken Hts- jumeaux met Auping spi ralen; grote mahonie kast; handnaaim. W. F. Koore man. Nieuwe Rijn 9, t.o. V en D. tel. 23281. Zeemlappen tegen hal ve prijs!I Prima kwaliteit zeemledei van zeemleerfa- briek Roorda'- Alleen he le huiden grote maat. 2.98 4.50. 5.98 Nu met adver tentie voor 1.49. 2 25. 2 99 I.V.A.. Haarlemmerstr 48. Nova. Noordeinde 43. Lei den. OT Dames koD en schotel 1.25. Zeer fijn porselein met rijke gouddecoratie Rococo-decor, prijs 1.98. Alleen mek advertentie -Idig tot 23 Haarlemmer straat 48, Nova, Noord einde 43, Leiden. Gevraagd per 1 juni: jon gedame om opgeleid te worden tot ding van persoonlijke ge gevens, vooropleiding en vorige werkkring. Br. on der no. 8156 bur. v. d. bl. veelheid aangeboden. L. Philippo, Margrietstr. 5 Leidon, tel. 26414. 3? Een kapokmatras is goed en niet duur, bij De Kleine Winst, Haarlem merstr. 51, Leiuen. 1-pers. vanaf 59,-; 2-persoons v.a. 98.-. TT H.M.W. met dubbele achtervering Simplex, Be- nni, Rap-super, allen met voor- en ach ter vering. Grtindig drukknopradio en Philips bandrecorder, prima spelend. Gevraagd Giündig bandrecorder en draagbare radio. Nieuwe Rijn 60, Lelden. Te koop: voor liefheb ber, Harley Davidson. Te bevr. bij: D. v. d. Linden. Nicuwstraat 40, Leiden. *2* Gevr.: net dagmeisje v hele of halve dagen. Tukker, Schoolstraat 22 Voorschoten. ?Auto te koop. Austin 40. Te bevr. bl): J. W. Goddijn, Hoge Morsweg *2" Gevraagd: hulp in de hulshouding voor halve of hole dagen in gezin met 2 kleine kinderen Mevr. Urban. Nieuwe Rijn 43. Leiden, tel. 20484. Meisjes komt bij ons werken. Schoon en licht werk op de afd. mangel kamer. Wasserij Nooit Ge dacht. v. d. Valk Bouman- weg 27a. Leiderdorp. BODEGRAVEN Abonnementen en adver- tentiën worden aangeno men door: I. VAN WI|K OUD BODEGRAVEN 9

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3