DUINSTREEK ALLES VOOR MOEDER BIJ DE ELECTRO SPECIALIST Gemeenteraad van Noordwijk hoorde^ weerlegging van wethouder aan Marktberichten Vader geel ADVERTEERT IN DIT BLAD VRIJDAG 8 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 Van ingezonden siuk door mr. Bouman Woensdagavond kwam de meenteraad van Noordwijk onder voorzitterschap van burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel in openbare zitting bijeen. Alleen jhr. Van Riemsdijk ontbrak. Na de opening door de voorzitter verkreeg de heer Sedelaar het woord. Hij legde de volgende verklaring af. „Mede namens de heer Alkemade verklaar ik er behoefte aan te heb ben om elk misverstand te voorko men, dat de motie van afkeuring tegen uw college van burgemeester en wethouders in de laatste verga dering, onzerzijds uitsluitend heeft gegolden 'de wijze, waarop de grond is uitgegeven aan de firma De Raad. Wij verklaren er op te vertrouwen, dat de aangename samenwerking met uw college moge blijven be staan". De heer Schenkeveld voegde de volgende verklaring er aan toe: In de raadsvergadering van 9 december 1958 heb ik verklaard, voor uitgifte te zijn van de grond voor premie- woningen terwijl ik in de vergade ring van 2 april 1.1. mijn stem heb gegeven aan de motie van afkeuring aan het adres van b. en w. De draag wijdte van deze motie heb ik helaas niet overzien en ik had haar dan ook niet behoren te steunen. Der halve voel ik mij verplicht alsnog te verklaren, dat ik tegen deze mo tie ben. De heer G. Vogelaar verkreeg hierna het woord. Hij sprak naar aanleiding van een ingezonden schrijven in de plaatselijke en ge westelijke pers van mr. B. Bouman, de algem. secr. van de NAPB, waar in wordt gesproken over de grond- uitgifte aan de firma De Raad en de daarmede verband houdende be ruchte arbitragezaak firma De Raad contra Van der Niet. Beschuldigingen weerlegd. ..Mede namens de commissieleden Alkemade, Sedelaar, Passchier Jr en De Witt moet ik ten sterkste pro testeren tegen de inhoud van dit stuk omdat wij hierin als raadsle den en leden van de commissie in onze eer worden aangetast. Niet zoals mr. Bouman suggereert vanwege onze „lange tenen", wan neer men zo ongeveer 25 jaar lang in verschillende functies bij het ge meentebestuur is vergrijsd is men niet zo gevoelig meer. Dit protest is noodzakelijk omdat door de onjuiste probleemstelling en de misleidende omschrijving inzake de gang van zaken het gevaar niet denkbeeldig is dat bij de Noordwijk- se bevolking over een en ander een geheel verkeerde indruk zal worden gewekt. Wij meenden er goed aan te doen, dit protest te laten horen waar het thuis hoort; in de vergadering van de raad en niet in de courant. De wijze, waarop hier door een buitenstaander over een raadscom missie en de overgrote meerderheid van de raad wordt gesproken is ver beneden peil en van beledigende aard. Hoe deze jurist zich hiertoe heeft laten verleiden is mij een raadsel, ongetwijfeld hebben diegenen hier ter plaatse, welke hem op verkeerde wijze hebben ingelicht en op mis leidende wijze hebben geïnspireerd de meeste schuld. Dit schrijven is te vergelijken met de wijze waarop in 1953 in de Kam- peerkampioen van de A.N.W.B. over de kampeerproblemen in het Lan- geveld en de Noordwijkse politie werd geschreven. Allereerst wordt gesteld dat de fa. De Raad onder de aandacht van wethouder De Geus heeft gebracht een nieuwe mogelijkheid om huur woningen te bouwen met premie in de particuliere sector. Waar blijkbaar niemand anders op deze gedachte gekomen was, meende het gemeentebestuur de fa. De Raad de grond daartoe beschik baar te moeten stellen. De mogelijkheid om op deze ma nier woningen te bouwen in Noord wijk was nu eenmaal door de fa. De Raads activiteit en spitsheid ge opend. Ziedaar, ontdaan van alle franje, het eerste en belangrijkste gedeelte van het betoog van mr. Bouman. Reeds in 1957 hebben de couran ten en vooral de vakbladen volge- staan over de mogelijkheden van de „Premiebeschikking Woningbouw 1957". Op 28 okt. '57 heeft ondergeteken de voor het CNV te Noordwijk, wel ke vergadering onder leiding stond van de heer Benschop, in een uit voerig betoog over het woningpro bleem. o.a. de technische en finan ciële mogelijkheden van deze pre miebeschikking uiteengezet. U kunt dit lezen in een verslag in de „Zeekant" van 31-10-'57. Hoe onnozel om in 1959 te bewe ren dat een particuliere bouwer het gemeentebestuur op deze mogelijk heid van premiebouw attent moest maken. Hoe geheel is dit in strijd met hetgeen mr. Bouman schrijft en het geen over deze zaak door het col lege van b. en w. is gezegd en ge schreven. an de agendapunten. Met inachtne ming van de gestelde voorwaarden, werd besloten tot aankoop van een strook grond aan de Koepel weg, groot 80 m2, voor 0.25 p. m. in to taal. De voortgaande ontwikkeling van het verkeer op de Zwarteweg maakt het dringend noodzakelijk, deze weg op de vereiste breedte te brengen. Reeds enkele stukken konden wor- In de commissie van openbare I *^en uitgevoerd, thans kan worden werken is het voorgesteld alsof het aangekocht van de heer S. v. Beelen initiatief voor honderd procent is I *e Katwijk een strook grond over de uitgegaan van b. en w. en vooral van 1 lengte van 250 m. ter grootte van wethouder De Geus. Er is vooral veel aandacht ge schonken aan de mening van ing. Makenzie van het Provinciaal bu reau dat het in Noordwijk mogelijk moest zijn premiewoningen te bou wen. Een en ander is in de stukken te lezen, o.a. in het uitvoerige verslag van de besprekingen in de commis sievergaderingen. De wethouder heeft medegedeeld dat hij een half jaar voordat hij als zodanig werd benoemd reeds aan plannen werkte voor premiebouw. Tijdens de eerste vergadering van de commissie is de naam van de fa. De Raad niet genoemd; tijdens de tweede vergadering is door de wet houder medegedeeld, dat een bou wer-belegger met veel moeite door hem was geanimeerd en overge haald, de plannen te realiseren. In de eerste vergaderingen van de commissie heeft de voorzitter, toen nog geen bewonderaar van het plan zijnde, het prachtige initiatief van de wethouder in vele toonaarden ge prezen. Dit alles M. d. V. is u en de com missieleden volledig bekend. Met één pennestreek wordt door mr. Bouman het initiatief van het college van b. en w. tot mil geredu ceerd en ondergebracht bij een par ticuliere ondernemer met als con clusie dat deze ondernemer vanwege dit initiatief nu ook recht zou heb ben op de bouwgrond der gemeente. Gaarne wil ik aannnemen dat het geen in de vele en langdurige be sprekingen door het college van b. en w. naar voren werd gebracht, de commissieleden zijn daar getuigen van, overeenkomstig de waarheid is. Hieruit volgt de vanzelfsprekende conclusie, dat het eerste en belang rijkste gedeelte van het betoog van mr. Bouman op onwaarheid berust. Verder wordt gesteld dat het voorstel van b. en w. niet naar de zin van een aantal leden van de commissie van openbare werken was (vermoedelijk omdat zij naar hun Oordeel er niet voldoende in gekend waren). Wie de vele en lange vergaderin gen van de commissie met het col lege van b. en w. heeft meegemaakt en weet van de serieuze wijze, waar op de argumenten voor en tegen zijn afgewogen, zal zich met verba zing afvragen, hoe komt deze jurist aan deze wetenschap. Betrouwbaarheid in twijfel. Wie geeft hem het recht, zich een oordeel aan te matigen over be sprekingen waarvan hij niets kan weten en welke voor een groot ge deelte in besloten vergaderingen hebben plaatsgevonden. Ook hier blijkt hoe troebel de in formatiebronnen van de schrijver zijn en hoe het met de waarheid niet al te nauw werd genomen. Persoonlijk heb ik aan het einde van het raadsdebat in de december - vergadering het college van b. en w. mijn respect betuigd voor de wijze, waarop het voorstel werd verdedigd, dat doet men zeker niet wanneer men zich gepasseerd ge voelt of wanneer onzuivere motie ven een rol spelen. De bespreking in de laatstegehou- den raadsvergadering, de zeer dui delijke uitspraak van 11 van de 17 raadsleden inzake de gronduitgifte aan de fa. De Raad negeert hij vol komen; hij noemt dit politiek gehar rewar, hetwelk hij zonder belang stelling voorbij gaat. Het is u allen bekend dat deze uitspraak niets met politiek uit staande had daar de scheidslijn van voor en tegenstanders dwars door alle raadsfracties heenliep. Mr. Bouman noemt zichzelf als secretaris van het scheidsgerecht een jurist met langdurige ervaring, het zal wel zo zijn maar het komt helaas niet tot uitdrukking in zijn ingezonden artikel. Wanneer mr. Bouman zijn juri- plm. 535 m2 voor de prijs van 1.50 per m2. De kosten van verplaatsing van afrastering, ingangen en van drainage worden geraamd op ƒ1000, besloten werd op de gestelde voor waarden deze grond aan te kopen. Op diens verzoek zal aan de firma De Raad worden verkocht een strook grond aan de Ruijterstraat groot 155 m2. voor de prijs van 20 gulden per m2, onder voorwaarde dat de overdracht eerst zal plaats hebben nadat met "de bebouwing van het achterliggende perceel is begonnen. Verhuizing van grond aan de Q. v. Uffordstraat werd toegestaan, ter wijl aan de Vogelvereniging „Vogel- lust" een strook grond aan de Prins Hendrikstraat in gebruik werd ge geven en een bijdrage werd toege kend van 600 ineens voor het in richten van een buitenvolière. Vervolgens werd besloten tot over name van het zwembassin aan de Boschweg van de Staat der Neder landen voor de prijs van 500.B. en W. konden in dit verband mede delen, dat voor de ondergrond mag gerekend worden op een verant woorde regeling met het Staatibos- beheer. Met vreugde konden b. en w. thans mededelen, dat na zeer lang durige besprekingen van de N.V. ,Huis ter Duin" is aangekocht de grond, benodigd voor de verbreding van het gedeelte Oude Zeeweg vanaf de Huis ter Duinstraat tot de Ko ningin Wilhelmina Boulevard (De Grent) Hierdoor wordt de mogelijk heid geopend om aan de ondragelij ke verkeerssituatie in het hart van de badplaats een einde te maken. In dien de raad thans het benodigde crediet hiervoor beschikbaar wil stellen hetgeen geraamd wordt op 210.750.en voorts de benodigde medewerking van andere instanties kan worden verkregen, zal met de uilvoering van de verbetering nog in september van dit jaar worden be gonnen en kunnen de werkzaamhe den voor het seizoen 1960 gereed komen. Na een korte toelichting werd het gevraagde crediet beschik baar gesteld. Het overleg met de commissie van openbare werken heeft er tevens toe geleid, dat b. en vv. zich de vrijheid voorbehouden om na de onderhandelingen met de ge gadigde (voor wederopbouw van eni ge afgebroken panden op de grond welke nu als parkeerterrein in ge bruik is) een strook grond te be stemmen voor het op grotere breed te brengen van de weg, waar deze de ombuiging naar de Kon. Wilhel mina Boulevard maakt. Hierdoor kan deze weg een soepeler verloop krijgen. „Ambtshalve aanslag". Het voorstel betreffende „Zevende verordening tot wijziging van de per soneelsverordening" leverde .enige besprekingen op ten aanzien van de bezoldigingen van het personeel, werkzaam op de politie-administra- tie. Maar nadat b. en w. hadden toe gezegd dit onderdeed nog nader on der de loupe te willen nemen in een besloten zitting, werd deze verorde ning aangenomen. Van een aantal vergunninghou ders waren bezwaarschriften ontvan gen tegen de hen ambtshalve opge legde aanslag in het vergunnings recht 19591960. Deze aanslag was het gevolg van het niet tijdig indie nen van de gegevens, benodigd voor het berekenen van het vergunnings recht B. en W. stelden voor, dit jaar nog een soepele houding aan te ne men en de betreffende aanslag te wijzigen, waartoe door de raad werd besloten. Wethouder Van Leeuwen koppelde echter hieraan vast. dat als het volgend jaar de vergunning houders eenzelfde houding aanne men de ambtshalve aanslag ge handhaafd blijven. HILLEGOM „Nat: mal Tulip bridge-drive". Hemelvaartsdag werd alhier, in Tres long, de jaarlijkse „National tulip bridgedrive" gehouden, waarvan de baten voo: het „Nederlandse Rode Kruis" zijn. Ruim 400 bridge-liefheb bers waren in de diverse lijnen ge plaatst en na een welkomstwoord van de voorzitter de heer J. Luske werd de strijd begonnen. De deelnemer? kwamen van heinde en verre Het verstkomende paar kwam uit Vlissin- gen en hun werd door de directie van Treslong een diner aangeboden. De le prijs, voor de club met het grootste aantal deelnemers werd ge wonnen door de bridgeclub „Up and down" te Den Haag. De 2e prijs was voor de club die het verstverwijderd was van Hillegom, dat wa<5 „Klaver 4" uit Apeldoorn. De eerste-ere prijs was voor de club die het hoogst aantal punten behaa"1 de. Deze prijs, de fraaie beker be schikbaar gesteld door het Ned. Rode Kruis" werd gewonnen door de club Corner House" te Den Haag. Verder werden in de volgende lijnen, eerste en tweede prijswinnaars: A lijn, Ben- nemeerv. d. Aa en Reeker de Rooy; B. lijn: fam. Koe> en v. Woerden- Stevens; C. lijn: Brouwer de Waard te Rijswijk en fam. Posthuma; D. lijn: fam. Timmer en fam. Bouvrie; E. lijn: Mevr. CitroenH. Murris (Minerva) en KousenheimOffers van O. Fr.; F. lijn: H. TelkampLindeman en BarbierHoogens, G. lijn: fam. On derwijzer en H. v. Trigtvan Zan ten jr; H. lijn fam. Heiloo en fam.. Gelukm. v. Ter Haar (MVD); J. lijn: v. Dam Binnendijk (Heusden) en fam. Phillippo; K. lijn: fam. Hupstra- ten en BongersBank (C Fr.); L. lijn: fam. Faasse en H. KoolM. v. Kuyk Den Haag); M. lijn: dames Keelmensenkamp en dames de GrootSeyeener; N. lijn: fam. Hoe- vens en fam Luyten; O. lijn: dames MeyerWamsteker en Kemper Ree dijk; P. lijn: fam. M. de Vries en fam. v. d. Linden (NVD); R. lajn M. de La VailleZwagerman (NVD): fam. de Marconi 2 j. 90.idem lj90. Carnegie 2 j. 120.—; idem 1 j. 110.Dr. Stresemann 2 j. 80. Bismarck 2 j. 80.Ostara 2 j. 100.Grand Maitre 2 j. 82. Tubérgen's Scarlet pluis 165.—; La Victoire 1 j. 95.Jan Bos 1 j. 110; Delight 2 j. 95; Delfts Blauw 95.—. Tulpen: White Virgin 40.Mon Tre.mr 125.—; Mr. v. d. Hoeff 65.Queen of the Pinks 56. La Tulipe Noire 40.Dante fTS.—Vuurbaak 70.—; Grand Due 68; Pink Beauty 60.Pride of Zwanenburg 40.—; Cum Laude 30.—; Gen. de Wet 62.—; Fiery Star 84.Orange Triumph 50. Narcissen: King Alfred 42. Insurpassable 72. KATWIJK AAN DEN RIJN Postzegelclub. De postzegelclub hield een vergadering, die wegens ziekte van de voorzitter, de heer W. Agema, werd voorgezeten door de heer S. Hofstra. Volgens mededelin- KATWIJK KENNISGEVING WEGENLEGGER. Burgemeester en wethouders van Katwijk brengen op verzoek van ge deputeerde staten der provincie Zuid-Holland ter kennis, dat een exemplaar van het door dezen inge volge het bepaalde bij de Wegenwet opgemaakte ontwerp van de derde wijzigingslegger, alsmede een ont werp van de wijzigingen, welke ge deputeerde staten voornoemd voor nemens zijn daarin aan te brengen, op 19 mei 1959 ter provinciale griffie, Korte Voorhout no. 9 te 's-Graven- hage, zijn nedergelegd. Beide ontwerpen liggen aldaar van die dag tot vrijdag 19 juni 1959 ter inzage van een ieder. Bezwaarschriften tegen de voor genomen wijzigingen worden bij ge deputeerde staten ingediend en bij het ontwerp van de wijzigingslegger en het ontwerp van de daarin aan te brengen wijzigingen voor een ieder ter inzage gelegd. De bezwaarschrif ten kunnen worden toegelicht en be zwaren tegen de voorgenomen wijzi gingen kunnen mede worden inge bracht in een zitting van een door ge deputeerde staten uit hun midden be noemde commissie. Deze zitting zal worden gehouden ter provinciale griffie, Korte Voorhout no. 1 te 's-Graven'hage, op vrijdag 19 juni a.s. des namiddags 14.00 uur. (advertentie) gen van het bestuur waren per 1 mei I.1. 81 leden ingeschreven. Bij het „filatelistisch nieuws" kwamen enige nieuw uitgekomen zegelseries ter ta fel. Deze werden tegen de kostprijs ter beschikking van de leden gesteld. Mededeling werd gedaan dat op II, 12 en 13 mei tijdens de te houden „Tour van Valkenburg" in het Mari ne Vliegkamp een rijdend postkan toor zal worden opgesteld, dat ge bruik zal maken van een speciaal voor deze Tour vervaardigd post stempel. De vereniging heeft in ver band hiermede speciale enveloppen laten drukken, die voor de leden te gen kostprijs verkrijgbaar zullen zijn. Hierna werden de leden vergast op een geluidsband met causerie, ver lucht met dia's, over het onderwerp, „Schepen op postzegels". Tot slot de gebruikelijke veiling met ruilbeurs, waarvoor ook ditmaal veel belang stelling "'as. KATWIJK Geboren: Renee zn van C. van Rossum en P, Brussee; Arie A. zn van M. Tijsent en W. van der Haak; Bertil F. G. zn van A. Bakhuys en B. Fuyck; Wilhelmina N. dr van P. van Duyvenbode en J. Koelewijn; Karla E. dr van P. Schuitemaker en A. Kuyt; Dirk zn van D. Noppen en M. Jonker; Alijdia dr van C. de Wit en W. C. Kleijn; Richard H. J. zn van E. Meijer en H. A. H. P. van der Zee; Maria C. G. dr van J. C. Zuy- aerduyn en C. W. Schouten; Janna W. dr van W. Guyt en A. W. Keur; Johanna J. dr van C. van Duyn en G. Barnhoorn. Ondertrouwd: N. J. van Egmond en G. J. van Rijn; J. van der Nagel en A. van der Plas; L de Kluiver en A. Verdoes; C. Guyt en K. Hoek; J. Hoek en A. J. Ouwehand; W. de Jong en A. Koppe! C. L. Koemans en E. Snijder. Getrouwd: W. H. de Mooy en J. A. van Duyn; H. Oosterink en M. J. van Doorn; G. Kuyt en K. van Duyn. VOORHOUT V.V.V. Op 6 juni a.s. om 3 uur 's-middags organiseert het VVV een auto-puzzel-rit. Ten hoogste 50 auto's kunnen deel nemen, zodat vroegtijdig aanmelden gewenst is. Blijkt dat min der dan 50 deelnemers uit Voorhout deelnemen, dan kunnen zich ook niet- Voorhouters aanmelden. Vele mooie prijzen zijn beschikbaar gesteld, o.a. een mooie wisselbeker door Biermans Automobielbedrijf. Tot 23 mei kan men zich laten in schrijven bij A. Klaar, sigarenmaga zijn, Herenstraat 67, Voorhout. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ3.50. WARMOND Postduivenver. „Warmond". Bo vengenoemde verepigipg hield een wedvlucht vanuit Duffel, 124 km. De duiven werden gelost om 9 uur met een harde westen-wind. Eerste duif 10.26.09 uur. Laatste 10.38.00 uur. De uitslag was als volgt: Chr. Brau 1, 4, 5, 17; J. de Weerd 2, 11, 18; J. Smeets 3, 20, 23; J. van Seggelen 6; J. Roest 7, 9; J. Diemei 8; B. Oskam 10, 15; J Kortekaas 12; H. Kortekaas 13, 24; P. Vogelenzang 14; Dr. J. Venker 16, 19, 21, 22; Q. Beugelsdijk 25. LEIDEN, 8 mei. Groente. Aard beien 551.10, andijvie 37—68, peu len 2,55, snijbonen 3.053,30, poste lein 5483, prei 1016, rabarber 18 27, spinazie 1320, stoofsla 1435, tomaten A 1,80—2,16, idem C 1,16— 1,88, idem CC 1,00—1.59. uien 17— 18, waspeen 2655, witlof 4992, per kg; bloemkool A 43—82, idem B 20— 54, idem C 2223, komkommers A 41—65, idem B 29—58, idem C 33— 43, sla 5,0016,60, per 100 stuks; pe terselie 4,505,00,raapstelen 2,00 2,70, radijs 812, selderij 6,00—9,20, per 100 bos. LEIDEN, 8 mei. Vee. Aanvoer: 6 stieren, 105 melkkoeien, 200 vette koeien, 31 varekoeien, 10 pinken, 81 vette kalveren, 282 nuchtere kalve ren, 130 vette schapen, 140 weide- schapen, 667 vette lammeren, 410 zuig- en weidelammeren, 38 varkens (zeugen), 287 schrammen, 805 big gen, 7 geiten. Totaal 3.259 stuks. Notering: melkkoeien ƒ850 tot 1.250, vette koeien per kilogram schoon gewicht 33.65, varekoeien ƒ6001.000, vette kalveren per ki logram levend gewicht 22.80, nuchtere klaveren per kilogram levend gewicht 1.30—1.65, nuchtere kalveren per stuk 4275, vette schapen 85105, weideschapen met 1 lam 100135, weideschapen met 2 lammeren f 145180, vette lamme ren 85105, drachtige zeugen ƒ300425, schrammen f 85115, big gen 58—62—66. Handel: melkkoeien rustig, vette koeien matig, varekoeien lui, duur, vette kalveren vlot, nuchtere kalve ren vlug, vette schapen en vette lam meren goed, weideschapen matig, zeu gen, schrammen en biggen kalm. Kaas. Aanvoer: 9 partijen Goudse kaas. Notering: gnudse eer ste kwaliteit ƒ2.11—2.21, Goudse tweede kwaliteit f 22.10, handel matig. Met ingang van 15 mei wordt de kaasmarkt in plaats in het Waagge bouw weer gehoudem op de Kaas markt. ALKMAAR, 3 mei. Kaas. Aange voerd 17 stapels, 29.000 kg. Commis sienotering fabrieks Edammer 1,77 per kg. Handel goed. SPARTA GC 50 P Ui FL. 658- d i sctT adv i es a a nh e t sch e i dag er ech t S. fan, W»»oeth en Bo op dezelfde lichtvaardige, onware, insinuerende en bevooroordeelde wijze is geschied als in zijn schrij ven tot uitdrukking komt (dat is voor ieder raadslid controleerbaar) dan wekt de gedane scheidsrechter lijke uitspraak zeker bij niemand verwondering meer. Niet het scheidsgerecht, maar de uitspraak en de wijze waarop deze tot stand kwam, noemde ik een be lachelijke vertoning. De manier van schrijven en de wijze van argumentatie van mr. Bouman getuigen er van, hij heeft zichzelf voor de raad en voor de commissieleden ten voeten uit gete kend. Mr. Bouman heeft door zijn schrij ven zijn organisatie en de aanne merswereld in het algemeen een zeer slechte dienst bewezen". W eg-verbreding. Na deze breedvoerige inleiding werd overgegaan tot behandeling aardmevr de Hoogh (NVD); AA- lijn: dames PantekoekParé en da mes LommerseOlvers; BB-lijn: fam. Haaiman en fam. Prang. LISSE GROENE BLOEMBOLLENVEILING Te Noordwijk werd een groene veiling gehouden. Voor deze veiling bestond een buitengewoon grote be langstelling. De gewassen stonden van goed tot best en de verkoop verliep zeer vlot. Besteed werd voor bedden van 3 R. R.: Hyacinten: L'Innocence 2 jarig 105.—; idem 1 j. 130.—; City of Haarlem 1 j. 120.idem 3 j. 125.idem 2 j. 120.Queen of the Blues 2 j. 82.Arentine Arendse 2 j. 90.idem 1 j. 105.Queen of the Pinks 2 j. 72.King of the Blues 2 j. 75.Pink Pearl 2 j. 95.idem 1 j. 96.Lady Derby 2 j. 85. Dealer voor Leiden: Fa. H. WALENKAMP Zn Turfmarkt 5 Leiden - Tel. 20050 T RU wielen 25.-; moder ne clubstellen 325.-, nu 155.-; moderne kruissna- rige piano; bromfietsen; kapokbedstellen; opklap- bedden; vaste wastafel; kloostertafels; dressoirs: vloerkleden; autopeds; ba bytafelstoelen; wandelwa gen: boekenkasten- lin nenkasten; uitschuif taf els; moderne wasmachine; ko- lenfornuis. Nieuwenburg Hooigracht 55 (geen win kelhuis). MOEDER iels leuks van: Mag. Hoekje Grote sortering: ELECTR. GESCHENKEN VERLICHTING CENTRIFUGES STOFZUIGERS B REESTRAAT 120 Bon. Aluminium sui kerautomaat 1.29. Met drukknopautomaat. Zeer stevige kwaliteit, mooi ge polijst aluminium. Norm. prijs 2.25. Een nuttig ge schenk voor moeder. Uit sluitend met bon 1.29. Vic- torie-bazar. Hogewoerd 31 en 73. 3? Moederdag - geschen- kendag. Geeft moeder een leuke fotostandaard. Grote sortering in hout, chroom of plastic. Vanaf 95 ct. al een prima fotostandaard. U slaagt zeker bij: „Rem brandt Haarlemmerstr. 208—221 2* Moederdag. Bekers, prachtig gedecoreerd 39 ct. luxe bonbonsohaaltjes 85 ct. Doos m. Sola theele pels 2.65. Koffie percula- torpot X ft liter 3.98. Grote sortering vazen, schalen, enz. Victorie-bazar, Hoge woerd 31 en 73. 3? Zaterdagmarkt. Koop voor moeder een mooie onderjurk, ronde hals, tot en met maat 52, nu 3.50: pracht kwaliteit dames slips tot 52, nu 1.25. Ko- renburgsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. 5? Zaterdagmarkt. Geef moeder een mooi stel elas tisch damesondergoed, ook grote maten, van 2.98 nu 1.98. Grote merkslopen van 1.98 nu 1.39 verpakt. Korenbrugsteeg over mu ziekhandel Servaas. Japie. S* Moederdag. Pracht kop en schotels 79 ct. Koek trommels, fraai gedeco reerd 69 ct. Aluminium koekepan 98 ct. Nest emaille schalen. 5 delig 3.98. Sola, Brabantia, To rnado artikelen. Victorie- bazar, Hogev/oerd 31-73. Een schilderij, groot klein, is altijd welkom. U vindt een ruime sortering i;. elke prijs bij; „Rem brandt", Haarlemmerstr. 208223. U slaagt zeker. Bon. Porseleinen plan tenbak met hertenfiguur 98 ct. Zeer fraai uitge voerd. Hoog model plan tenbak, is ook als bloe- menvaas te gebruiken. Normale prijs 1.85. Uit sluitend met bon 98 ct. Victorie-bazar, Hogewoerd 31 en 73 W Een overhemd v.a. 6.50 Een sporthemd v.a. 6.95. Betere kwaliteit, zeer rui me keus. 's Zaterdags bij de overhemdenikraam op de Hoogstraat. U ziet het direct. iër een nuttig geschenk. Een schilderij, groot of klein, is altijd welkom. U vindt een ruime sortering in elke prijs bij: „Rem brandt". Haarlemmerstr. 208223. U slaagt zeker. AALMARKT 4 fa. J. P. van Berge Henegouwen TELEFOON 32176 ELECTR. KOFFIEMOLENS LADYSHAVERS AARDAPPELSCHILMACHINES AUTOMATISCHE STRIJKIJZERS STOFZUIGERS WASMACHINES STRIJKMACHINES KOELKASTEN CENTRIFUGES BROODROOSTERS FOODMIXERS enz. enz. enz.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4