ASPRO Amsterdamse vierde zijn straatjeugd vrijheid is uw nieuwe ASPRO'-verpakking! Duinfieispad open van Noordwijk naar Zandvoori MET PINKSTEREN? KIEKEN B.B.-wijkhoofd tegen ontslag in beroep (xu Slager kreeg vertrouwelijk rapport De olie gaai een lange weg Per dag wordt nu 1500 meter buis gelegd voor de olie pijpleiding Pernis-Keulen. In Keulen zal de leiding aan sluiting geven op een net, dat naar de raffinaderijen in West-Duitsland loopt. Thans wordt gewerkt aan het traject VcnloWezel. Het werk wordt uitgevoerd door een Amerikaans, twee Nederlandse en twee Duitse be drijven. Voor het eerst in Nederland wordt bij het werk een graafmachine gebruikt, welke daartoe uit Amerika is overgebracht. Deze machine graaft in één arbeidsgang de sleuf voor de leiding en werkt tegelijkertijd de vrijgekomen grond weg, waarna de ter plaatse gelaste leiding (diameter 60 cm) in de sleuf wordt getild. Bulldozers maken de sleuf weer dicht. Binnenkort zal men fietsend of brommend ter hoogte van het radio station van de Rijksluchtvaartdienst onder Noordwijk niet meer behoeven om te buigen in oostelijke richting naar Ruigenhoek, maar zal men ook op een andere wijze zijn weg in noor delijke richting kunnen vervolgen. Vanwege de provincie Zuid-Holland is namelijk sedert enige maanden in ■uitvoering de aanleg van o.m. twee nieuwe vakken rijwielpad in de dui nen onder Noordwijk, namelijk een vak van de wegen in het Langeveld naar het strand ter hoogte van strand- paal 75 en een vak ongeveer evenwij dig aan de kust naar de grens tussen de provincies Noord-Holland en Zuid- Holland. Op dit punt zal het laatstge noemde vak aansluiten op het reeds twee jaren geleden gereed gekomen vak rijwielpad dat vanwege de pro vincie Noord-Holland is aangelegd. Dit vak sluit aan op de boulevard in Zandvoort. Door het gereed komen van deze twee schakels zal er een doorgaande route voor wielrijders (en ten noorden van het Wassenaarse slag ook voor bromfietsen) door de dui nen ongeveer evenwijdig aan de kust ontstaan tussen 'Den Haag en Zand voort en bovendien- een nieuwe toe gang naar het stand worden geopend. De vakken rijwielpad in deze rou te zullen ten minste een breedte heb ben van 3m en voor het grootste#deel zijn voorzien van een geasfalteerde verharding. Op veel plaatsen zijn langs de rijwielpaden ruime overhoe- ken beschikbaar ten behoeve van de gebruikers van de paden. Gehoopt wordt, dat de rijwielroute met Pinksteren in -gebruik kan wor den genomen. MOTORRIJDER REED OP AUTO IN Op de plaats waar de nieuwe Van Heemstrabaan, die de binnendorpen van de Bommelerwaard ontsluit, de oude rijksweg Zaltbommel-Den Bosch kruist, gebeurde gisteravond voor de tweede maal na de opening (van 14 dagen geleden) een dodelijk ongeluk. Een 32-jarige vertegenwoordiger uit Bussum, J. H. S., verleende met zijn Volkswagen geen voorrang een andere personenauto. Ze reden met volle snelheid tegen elkaar op. De heer S. was op slag dood. Hij was gehuwd en had twee kinderen. De bestuurder van de andere wagen kwam met de schrik vrij. Men wijt het ongeval aan de onoverzichtelijk heid ter plaatse. Van Nelle bestellen (Adv.) Baldadigheid door de hele siad De straatjeugd van Amsterdam weet met zijn vrijheid geen raad. Jongens en meisjes hebben er giste ren, de Bevrijdingsdag gemaakt tot een ware relletjesdag Overal in de Sjah en Prinses stad kwamen opstootjes voor. De po litie moest voor mensen en materi aal de reserves aanspreken en nog had zij de handen vol werk om de ergerlijke baldadigheid te beteuge len. Wat nog nooit eerder gebeurd was, geschiedde gisteren: op bepaalde ogenblikken zat men op het hoofd bureau met de handen in het haar. Men. kon er door gebrek aan mensen niet op elke melding van baldadig heid ingaan. Op het Beukenplein lag wel de haard van deze „feestelijkheden". Ongeveer half tien begonnen naar schatting 700 jongens en meisjes het verkeer te hinderen. Twee dames, die niet door de mensenmenigte durfden rijden, werden uit hun wagens ge sleurd en toen was het hek van de dam. De straatslijpers gooiden groen tekisten tegen en op geparkeerde en passerende auto's Ze haalden straat stenen uit de rijweg en toen de poli tie op het alarm in het strijdperk verscheen dienden die als projectie len tegen de politiewagens en moto ren. Eerst na een uur zag de politie kans, de mensenmassa zo te ver spreiden, dat er geen nieuwe samen- stroming meer plaatsvond. Tegelijkertijd laaiden ook rellet jes op op het Oude Kerksplein en op de Zeedijk, waar de bewoners van enkele percelen werden lastiggeval len. De politie kwam hen met de blanke sabel te hulp. Een jongeman, die zich bleef verzetten, werd gear resteerd. Op de Leidsegracht koelden de straatslijpers hun woede op een aan tal vuilnisbakken. Het huisvuil ging over de straat en de vuilnisbakken verdwenen in de gracht. De baldadigheid in de rest van de stad werd veroorzaakt door minder grote groepen. Hun „werkzaamhe den" strekten zich uit van belletje- trekken tot „fikkiestoken" in een spoorwagon. Van Nelle bestellen Ten beeld van het driedaagse officiële bezoek van de Sjah van Perzië aan Fngeland, dat dinsdag is begonnen. Terwijl H.M. koningin Elizabeth en Z.K.H. prins Philip van Engeland toekijken, maakt prinses Margaret een reverence voor de Sjah, tijdens de begroetingsplechtigheid op het Londense Victoria-station. Later reed de Sjah in een open calèche met de koninklijke familie naar het Buckingham paleis. VOLGENDE WEEK VERBONDSRAAD KAB OVER SER-ADVIES Op vrijdag 16 mei zal de Katholieke Arbeidersbeweging in Utrecht een buitengewone Venbondsraadsvergade- ring houden, die gewijd zal zijn aan •het sociaal-economisch beleid in dit en volgend jaar en aan het jongste advies van de Sociaal-Eeconomische Raad. Voor deze bijeenkomst worden alle bestuurders, die in vaste dienst zijn van de beweging, uitgenodigd.. Omdat zij een grote opkomst verwacht, heeft de KAiB voor deze gelegenheid de ruime standzaal" van de Jaarbeurs gehuurd. Twee deskundigen uit eigen kring gespecialiseerd in de sociaal-economi sche vraagstukken, zullen de discus sies inleiden. Deze discussies staan on der leiding van de Verbondsvoorzit ter de heer J. A. Middelhuis. Bloesemtijd: geknipt om te (vooral in kleur) Gisteren heeft de adviesraad voor de noodwacht in de A-kring Den Haag zijn eerste openbare vergadering ge houden. De adviesraad behandelde de bezwaren, die het eervol ontslagen wijkhoofd, de heer J. G. van O., heeft ingebracht tegen zijn ontslag, dat verleend werd op grond van onge schiktheid". De adviesraad is ingesteld als on partijdig scheidsgerecht in geschillen, die tussen de noodwachters en de overheid -zouden kunnen rijzen. De voorzitter van de raad, mr. R. Prins nam de stukken door, waaruit bleek, dat op de achtergrond van de kwestie ook politieke verdachtmakingen mee speelden. De heer Van O. voerde daar tegen aan, dat hij in de oorlogsjaren actief aan het verzet heeft deelgeno men. Tegen de beweerde ongeschikt heid werd door verscheidene vroegere medewerkers van het wijkhoofd inge bracht, dat zij vol lof waren over de grote hoeveelheid werk die hij deed en de manier waarop dat geschiedde. De ontslagene-zelf, vrsrde aan, dat hij in een half jaar tijd in zijn wijk een perfecte organisatie opbouwde. Deze mededelingen werden van de zijdie van de kringraad in de A-kring Den Haag van de B.B. niet ontkend of tegengesproken. Van Nelle bestellen (Adv.) Een partij van tienduizend Neder landse narcissen is vorige week in Tel Aviv in enkele uren tijds uit verkocht en bracht een som van vijf honderd Israëlische ponden (ruim duizend gulden) op ten bate van een fonds ter bestrijding van kinderver lamming. De partij bloemen was een ge schenk van de Nederlandse regering en was per vliegtuig naar Israël ver voerd. KAPITEIN VOORWAARDELIJK UIT DIENST ONTSLAGEN Het Hoog Militair Gerechtshof te Den Haag heeft de 42-jarige reserve- kapitein C. M. uit Arnhem, die terecht heeft gestaan wegens het maken van privéritten per militaire jeep en het indienen van onjuiste declaraties, ver oordeeld tot een maand gevangenis straf, voorwaardelijk ontslag uit de militaire dienst zonder ontzetting uit het recht bij de gewapende macht te dienen, met een proeftijd van 3 jaar. De advocaat-fiscaal bij het H.M.G. had veertien dagen geleden 'n maand gevangenisstraf en ontslag uit de mi litaire dienst, zonder ontzetting uit de bevoegdheid bij de gewapende macht te dienen gevorderd. De krijgsraad heeft indertijd de nu negen maanden geschorste kapitein veroordeeld tot een gevangenisstraf van veertien dagen voorwaardelijk en een geldboete van honderd gulden. Van Nelle bestellen (Adv.) Nog hygiënischer, nog gemakkelijker De praktische platte strip met de snelle, doeltreffende pijn stiller, vindt in elke zak, tas, portefeuille of portemonnaie gemakkelijk plaats. En in deze hygiënische verpakking is elke *ASPRO' volkomen hermetisch afgesloten. Met deze praktische strip voor de moderne mens: "ASPRO' altijd bij de hand! Dit mag U van een moderne pijnstil ler verwachten: snel, doeltreffend, veilig en veelzijdigEn dat biedt U *ASPRO': let op hoe NASPRO' ogenblikkelijk in water uiteenvalt. Zó snel wordt sASPRO' ook in Uw lichaam op genomen. Zó snel ook brengt "ASPRO' verlichting: recht op zijn doel af. Wèt U ook plaagt: hoofdpijn, verkoudheid, griep... "ASPRO' helpt direct. Ja, "ASPRO' doet méér: Als U zich maar even rillerig of on prettig voelt ""ASPRO' speciaal ge maakt om ongemakken te bestrijden. Om ge makkelijk mee te nemen. Om gemakkelijk in te nemen. Nü voor iedereen: "ASPRO'- altijd bij de hand. ASPRO'* -enttti&itufeeft fit/ En dreigde een ambtenaar Voor de politierechter te Gronin gen stond gistermorgen terecht een 35-jarige slager uit Stadskanaal, be schuldigd van afdreiging. Op zater dag 2 november van 1957 had hij in een telefoongesprek met mr G. L. van der Jagt, ambtenaar van het pro- duktschap Vee en Vlees en secreta ris van de commissie prijsvorming slagersbedrijven te Den Haag, zich in een boze bui dreigend uitgelaten. In dit telefoongesprek had hij ge zegd, dat als hij een fout beging hij 200.moest betalen, maar dat de commissie een vertrouwelijk rapport met allerlei gegevens over slagers zomaar had weggestuurd. Bij vergissing was nl. een rapport waarin het verslag van een verga dering met allerlei vertrouwelijke ge gevens over diverse slagers ingeslo ten bij een boekhouding, die retour ging naar een slager in Stadskanaal. Deze slager had tegen verdachte ge zegd „Jij staat ook niet zo goed geno teerd in Den Haag" en hem daarna het betreffende stuk laten fezen. Verdachte had tweemaal een brief gezonden aan de commissie en op de bewuste morgen kwaad opgebeld. Dit gesprek werd meegeluisterd door een andere ambtenaar, de heer A. Mul ler. Verdachte eiste, dat de commissie naar Stadskanaal kwam om de zaak te bespreken, anders zou hij Stads kanaal op stelten zetten. „Ik zal dit aan de commissie overbrengen" had mr Van der Jagt aan het slot van dit telefoongesprek opgemerkt. Ver dachte zei, dat hij ontzettend kwaad was geweest, niet de bedoeling heeft gehad 200.van de commissie te rug te eisen, maar enkel wilde, dat de commissie naar Stadskanaal zou komen en excuus zou aanbieden, maar dat is niet geschied. Wel heb ben de ambtenaren, die de fout heb ben begaan, aan een aantal slagers verontschuldigingen aangeboden. De officier van justitie achtte de tenlastegelegde afdreiging bewe zen en eiste 100.boete, subsidiair 25 dagen hechtenis. De politierechter vond echter de tenlastelegging niet bewezen en sprak de slager vrij. Van Nelle bestellen (Adv.) 3000 monniken proiesieerden iegen onderdrukking Van Nelle bestellen Te Mandalay in Birma zijn 3.000 monniken uit het ge hele land bij elkaar gekomen om te protesteren tegen (Adv.) de Chinese onderdrukking van de n>onniken in Tibet.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4