DUINSTREEK Vergeet niet uw zwembad mee te nemen \mi Op een grote kampeertentoonstelling te Neurenberg toont een firma dit opblaasbare rubber-zwembad met een doorsnee van zeven meter en een diepte van een meter, dat zelfs van een springplank is voorzien. Het kan 50.000 liter water bevatten. Opgerold kan het wor den meegenomen in de kofferruimte van een auto. HILLEGOM Op 23 mei a.s. zullen twee zonen van de St. Josephparochie door de bisschop van Rotterdam, mgr. M. A. Jansen, priester worden gewijd. In, de namiddag van die dag, om 7 uur, zullen ze aan de grens der gemeente, Zilk-Hillegom, worden ontvangen en verwelkomd. De neomisten, de wel eerwaarde heren H. Warmerdam en A. A. M. van der Kolk, zullen dan langs 'hun ouderlijke woning naar de kerk trekken en daar ongeveer om half acht arriveren. De weleerw. heer A. A. M. van der Kolk zal dan het lof celebreren met assistentie van zijn collega en een der andere geeste lijken. Zondagmorgen 24 mei om 9 uur zal de w.e. heer A. A. M. van der Kolk zijn eerste plechtige H. Mis op dragen en om 11 uur de w.e. heer H. Warmerdam. Het plechtig danklof des namiddags om 5 uur zal worden gecelebreerd door de w.e. heer H. Warmerdam, waarbij dan zijn colle ga met nog een andere geestelijke zal assisteren. De w.e. heer Van der Kolk zal ge legenheid geven tot felicitatie des na middags van 3 tot 4'/2 uur ten huize van zijn ouders, v. d. Endelaan 51. De w.e. heer Warmerdam kan men gelukwensen in „Theresia-oord", Hoofdstraat 135a, eveneens van 3 tot 4Vt uur. BOUW HERV. BEJAARDENCENTRUM BEGONNEN In een vergadering van de Stich ting Hervormd Bejaardencentrum te Hillegom is gisteravond de bouw ge gund van het Hervormd Bejaarden centrum aan de Beton Aanneem Maat schappij te Den Haag voor 1.091.810 gulden. Tevens werd besloten het centrum de naam te geven van „Parkwijk". Met de bouw van het bej aardencen trum is reeds hedenmorgen een 'begin gemaakt. Geboren: Wilhelmus J. zn van J. W. Harding en G. E. J. Huiskes; Marinus J. zn van G. J. van Beek en H. P. van der Aar; Francisca G. J. dr van W. E. Beelen en B. G.' A. Wester- burger; Monica E. A. M. dr van L. M. Koppers en A. M. J. A. Meyer. Ondertrouwd: F. H. P. Kemper en J. C. Spreeuw; P. J. A. de Ridder en J. H. Caspers. Getrouwd: J. Maas en A. M. van Buggenum; A. Vermeulen en A. A. Mooijekind. KATWIJK Duivensport. Met 283 oude dui ven hield de Postduivenvereniging „De Rhijnmonders" een wedvlucht vanaf Venlo, afstand 154 km. Ze wer den gelost om 12 uur met sterke wes tenwind. De uitslag was als volgt: T. de Mooy 1, 3; B. Pouw 2; L. van Duyn 4; Th. van Essen 5; L. Knetsch 6; K. Monster 7; Nic. Kleen 8; M. Soude- rein 9; K. Noort 10. Medische dienst op Hemelvaarts dag. Katwijk aan den Rijn, Rijns burg en Valkenburg: alle artsen ne men eigen praktijk waar. Katwijk aan Zee: dokter K. J. E. Slagmolen, Zeeweg 23, tel. 233Ö. KATWIJK AAN ZEE De Directeur van Gemeentewerken te Katwijk maakt bekend, dat op 7 mei (Hemelvaartsdag) geen huisvuil zal worden opgehaald. In de betref fende wijken zullen voor het eerst op maandag 11 mei de emmers weer worden geledigd. NOORD WIJKERH0UT Medische dienst Hemelvaartsdag. Dokter K. A. van Praag, Heren weg 17, tel. 385. VVSB-nieuws. Op Hemelvaarts dag speelt VVSB 2 op eigen terrein om 14.30 uur tegen Blauw Zwart 2. De ploeg komt in de volgende opstel ling uit: doel; W. Wassing; achter: Th. Kret en H. Dijkstra; midden: G. Krüs?, Jac. Duivenvoorden en R. Kaptein; voor: P. Warmerdam, Ad v. d. Weijden, Fl. Meeuwenoord, J. v. d. Voort en L. Litjes. WSB 3 speelt eveneens op eigen terrein tegen Docos 3 om 12 uur. Geboren: Wilfriedus W. M. zn van J. van Eeden en J. A. H. Betting; Johannes J. A. zn van A. J. Slats en M. M. C. Ruiter; Cornelis J. N. zn van M. H. Immerzeel en S. J. Geer- lings; Elisabeth M. M. C. dr van A. J. Geerlings en J. C. Duijndam; Ar nold L. C. zn van E. G. Bakker en A. J. Uitendaal; Johannes G. P. zn van J. C. van der Voorn en A. A. Stolwijk. Ondertrouwd: W. A. Goosens en G. T. Gevers. Getrouwd: J. W. J. ter Veen en E. J7 I. Prins. Overleden: Maria Alida van Hens- ibergen 72 j., wed. van M. Bergman; Dirkje Janna Blonk 75 j., echtg. van J J. Boekman. Gevonden en verloren voorwerpen. Verloren: een bruin lederen mo- torwant; gouden armband; bruine kinderportemonnaie; oude bruine ak- tentas; zwarte portefeuille met inh.; kinderfiets; grijs-groene regenjas; blauwe regenbroek; damespolshorlo ge; zwarte snelbinder; grijze sok; rubberlaars; donkere heren winterjas; jonge herdershond met groene hals band; weekend-tas met inhoud. Gevonden: oud merkloos damesrij wiel; blauw kindertasje; paar beige dameshandschoenen; diverse kinder handschoenen; paar voetbalschoenen met zwart-witte kousen; fietslamp; bril in etui; witte gymnastiekschoen; vulpen. N00RDWIJK BEVRIJDINGSFEEST IN NOORDWIJK Het was een goed besluit van de Oranjevereniging te Noordwijk aan Zee om op Bevrijdingsdag de kin derspelen te organiseren, die anders op Koninginnedag werden gehouden. Voor deze kinderspelen bestond grote anime, zoveel zelfs, d-art bij voorbeeld de stoelendans in vijf af delingen uitgevoerd moest worden. De „Echo der Duinen" besloot de feestviering met een concert op het Kerkplein en een massale optocht, die zeer vele vrijheidminnende Zeeërs op de been bracht. De uit slagen der kinderspelen luidden als volgt: Zaklopen: 1. H. Salman; 2. O. van Ammers; 3. J. van der Niet; 4. F. Key; 5. L. van der Bent; 6. J. Duin dam; 7. P. Korbee; 8. H. Monshou- wer. Stoelendans: afd. I: 1. Tineke Vink 2. Nelly Barnhoorn; 3. Nel'ly Smit; 4. Josje van der Niet; 5. Loes Noor- dergraaf. Afd. II: 1. Beppie Pas- schier; 2. Antoinette Smit; 3. Willy Plaatzer; 4. Ineke Hoek; 5. Nelly Plug. Afd. Ill: 1. Monica van Rooijen 2. Carla Steiner; 3. Elsje Deelder; 4. Loesje van der Wiel. Afd. IV: 1. Greetje Duindam; 2. Janny Ouwe hand; 3. Janna Barnhoorn; 4. Jo hanna Gramer; 5. Ria van Leeuwen. Afd. V: 1. Willy Varkevisser; 2. Bel la Alkemade; 3. Lea Oostdam; 4. Ida van der Sar; 5. Ali Slagtveld; 6. Coby van der Niet; 7. Ria van der Gugten; 8. Willy van der Berg. Waterhalen: 1. Coby Plug; 2. Wim van der Niet; 3. Wendelmoet Baai- bergen; 4. Josje Boortman; 5. Anto- nie Hazenoot; 6. Cobie Vos; 7. Aadje Plug. Autopedwedstrijd: 1. Dirk Haze noot; 2. Sjonnie de Jong; 3; Annelies Duindam; 4. Ineke Varkevisser; 5. Coby Hazenoot; 6. Sjonnie Posthu mus; 7. Tom de Mooij; 8. Henk Vegt; 9. Bert Bruggeman; 10. Hans de Miooij. Rolschaatsenwedstrijd (710 jaar) 1. Margreet Bos; 2. Ria van den Haak; 3. Maartje Lambers; 4. Mar jan Meeuwenoord; 5. Coby Klinken berg. Rolschaatsenwedstrijd (10-14 jaar) 1. Willly van Schie; 2. Sjaantje van Oudigaarden; 3. Mieke Vink; 4. Ada van Velzen; 5. Henny Korbee. Boegsprietlopen: 1. J. Link; 2. W. van Haasteren; 3. A. Hazenoot; 4. K. Barnhoorn; 5. J. Oliemans; 6. A. Ouwehand. Blokjes rapen: 1. Albert Spaan derman; 2. Koby Hazenoot; 3. Ineke Varkevisser; 4. Lenv Ammeraal; 5. Jantje Barnhe;r.; 6. Wim van der Zwan; 7. Bertje Roelamdse; 8. Elly Barnhoorn; 9. Jan van der Niet; 10. Ariaantje Kranenburg. Hardlopen met ballonblazen: 1. Gijsbert van der Niet; 2. Anton Kraska; 3. Tom Rijnbeek; 4. Peter Bedijn; 5. Jaap van Hameren. Puzzlerit: winnaar Kees Passchier. Mr. G. F. W. v. BERCKEL 12J JAAR BURGEMEESTER VAN NOORDWIJK Zaterdag 9 mei a.s. des namiddags te 3 uur zal de raad in openbare zit ting bijeen komen. In deze vergade ring zal worden herdacht, dat het op 1 mei j.l. 12'/» jaar geleden was, dat de burgemeester zijn ambt in Noord- wijk aanvaardde. Behoudens onvoor ziene omstandigheden zal deze ver gadering uitsluitend aan dit heug lijk feit worden gewijd. Na het uitspreken van een wel komstwoord door de locoburgemees ter, de heer J. v. Leeuwen, zal de heer G. Vogelaar namens de raad de jubilerende burgemeester toe spreken. Nadat deze openbare zitting zal zijn gesloten, zal vóór het Raadhuis de aanbieding van het geschenk van de burgerij plaats vinden. Onmiddellijk na de aanbieding van het geschenk, worden de ge nodigden in de gelegenheid gesteld de burgemeester te complimenteren. Om half vijf begint dan de receptie voor de ingezetenen. RIJNSBURG OVERZICHT BLOEMPRIJZEN Bloemen-Rijnsburg heeft de wind nu weer in de zeilen. Er was een flin ke vraag en de prijzen die de groot handelaren neertelden, waren stellig niet onbevredigend. Zo zagen we Edith Eddy uit de kas nog verkopen voor f0.70-f0.80 en van het vrije veld noteerden ze tot 0.40. Cordell Huil draaide voor ƒ0.40 en ƒ0.50 en Algiba voor dezelfde prijs. Kort gesneden bossen van de dubbele Nizza gingen van de hand voor 0.35 en /0.40 en Copland van het vrije veld veranderde van eigenaar voor ƒ0.40 en 0.50 per bos. Rijnland van het vrije veld bracht beste prijzen op: tot ƒ0.70 per bos. Enkele variëteiten waarvan nog partijen uit de kas wer den aangeboden noteerden uitsteken de prijzen. We zagen nu Bruno Wal ter verkopen voor fl.30 en ƒ1.40, Rose Mary voor ƒ1.tot ƒ1.05, Elmus voor ƒ0.80, Sundew en Tindal voor ƒ0.80 en 0.85, Wm Pitt idem, enz. Narcissen zijn nu van het toneel verdwenen. We zagen alsnog enkele partijen van de dubbele gele (Leer Fulness) die ƒ2.20 tot ƒ2.30 per 100 opbrachten. Lathyrus was heel duur: van ƒ1.tot ƒ1.40 per bosje en de prijs van anemonen kan evenmin laag genoemd worden, nl. van ƒ3.tot ƒ5.per 100 voor goede kwaliteit. Anjers lagen hoog in de markt: tus sen ƒ30.en ƒ45.per 100. Van de Hollandse irissen deden de gele va riëteiten tot ƒ0.70 per bos, Wedgwood tot ƒ0.80, Imperator van ƒ0.90 tot ƒ1. en enkele bosjes van de fraaie Prof. Blaauw van ƒ1.40 tot ƒ1.50 per bos. Duizendschoon ging voor ƒ1.10 per bosje, pyrethrum Eileen May Robin son 7.en ƒ8.per 100, trollius ƒ2.50 tot 3.Gele margrieten (do- ronicum) ƒ2.tot ƒ2.50. Witte mar grieten ƒ3.tot ƒ4.en korenbloe men van ƒ2.50 tot ƒ3.— per 100. Li- lium umbellatum vond kopers voor ƒ0.38 per tak. SASSENHEIM „De Blauwband". De postdui- venclub „De Blauwband" hield op zaterdag 2 mei j.l. een wedvlucht met oude duiven vanaf Venlo, 148 km. In concours 137 duiven, los 12 uur, aankomst eerste 2.43.44, snelheid 931 meter per min., laatste duif 3.18.31, snelheid 731 meter per minuut. Uit slag: J. Plug 1, 8; R. G. Slikkerveer 2. 9, 23, 25; C. Meeuwissen 3, 4, 12, 24; L. de Ridder 5, 14; L. J. Drost 6. 15. 20; H. J. Krom 7. 16. 26; H. v. Niekerk 10; Th. v. d. Krogt 11,22; C. Drost 13; N. Koelewijn 17; W. v. d. Zwart 18, 19; J. de Vreugd 21; Comb. VerhorstSmit 27. Geboren; Robertus Antonius Ma ria zn van P. C. J. van Reijsen en B. P. A. Persoon; Maria Christina dr van F. van den Tempel en H. J. van der Wolf; Mafcel zn van W. Oost- meijer en J. Hartendorp; (elders): Pieter en Christiaan zns van L. Cig- gaar en A. Komen; Petrus Wilhel mus zn van M. P. Hoogduin en R. A. Gevestigd in 2200 postkantoren Rente 3 °/o Tot f 10.000,- rentegevend bovendien: u kunt er practisch altijd terecht, zolang 't kantoor geopend is - dus ook na drieën! HET POSTKANTOOR ^UW SPAARBANK 17.. Cfuutsüez Ooi. (Advertentie) J. Leenders; Jacqueline Eleonora dr van J. W. Lestraden en P. J. Rama ker. Ondertrouwd: J. C. G. Schwan (te 's-Gravenhage) en M. J. C. F. Ver- heijen; (elders): H. Harland (te Lei den) en H. M. E. Jorna. Getrouwd: P. Faas (te Haarlem mermeer) en C. J. van der Voet; A. van den Burg en E. de Kruiff (te Leiden); H. B. van der Lans en H. Verkuijlen (te Leiden). Overleden: (elders): J. C. Rhijns- 'burger 37 j. VOORSCHOTEN SPORTDAG OP HEMELVAARTSDAG 13.30 uur. Vertrek deelnemers aan de sportdag vanaf de speelweide Pr. Margrietlaan. Route: Pr. Margrietlaan, Dienweg, Kon. Julianalaan, Dienweg, School straat, Pauwenstraat, Burg. de Kem- penaerstraat, Wijngaardenlaan, Pr. Bernhardlaan, J. W. Frisolaan, Jul. v. Stolberglaan, Sportpark. 14.00 uur. Aankomst sportpark. Op stelling deelnemers sportdag op het hoofdterrein van de SVLV vóór de tribune. Hijsen van de Voorsdhotense vlag. Muziek, waarna openingswoord. Kor ven los (Duivensportver. „De Zwa luw"). 14.C0 uur. Aanvang van de wedstrij den. Veld 1 Dichtst bij Wlijngaardenlaan: Korfbal wedstrij d. Veld 2. Uiteenzetting en demon stratie van de moderne hengelsport- apparatuur. Veld 3 Handbalwedstr\;d SV1LV Wilhelmus (dames). Handbalwed strijd SVLVWilhelmus (heren). Voorburg. Veld 4 Voetbalwedstrijd: Voorscho- tens jeugdelftalADO-jeugdelftal (Den Haag). lo5.1515.45 uur Gymnastiekde- monstraties SVLV. 17.00 uur Sluiting van de sportdag door de heer M. Dirksen, voorzitter van de Voorschotense Sportraad. Indien tengevolge vam de weersom standigheden tot afgelasten van dit programma zal moeten worden over gegaan, zal dit tussen 8.00 en 9.00 uur 's morgens worden 'bekendgemaakt. KINDERFEESTEN OP BEVRIJDINGSDAG Terwijl in de vorige jaren de be vrijdingsdag altijd vrijwel ongemerkt voorbijging voor de schooljeugd, is het gisteren in Voorschoten een bij zonder gezellige dag geworden. Eensdeels kwam dat doordat de laatste jaren reeds bezwaren tegen de gevolgde gang van zaken bij de schoolsportdagen gebleken waren, anderdeels doordat het op Koningin nedag zo slecht weer was, dat de kinderspelen niet konden doorgaan. Gistermiddag zijn die kinderspelen gehouden. De speelweide was de ge hele middag in feeststemming door blijde en spannende kinderen, die met enthousiasme aan de diverse spelen deelnamen. De belangstelling van kij kers was uiteraard niet zo groot als op Koninginnedag gewoonlijk het ge val was, maar daardoor kwamen mis schien de spelen wat meer tot hun recht. De commissie van voorberei ding, onder leiding van de heer J. P. Uittenbogaard heeft er goed aan gedaan deze spelen op 5 mei te laten doorgaan. Op de gemeentelijke sportvelden hebben leerlingen van de 5e en 6e klassen van de lagere scholen de ge hele dag korfbal- en voetbalwedstrij den gespeeld. Ook daar waren spe lers en supporters in de beste stem ming, zelfs al werden wedstrijden met vrij grote puntenverschillen ver loren. De uitslagen van deze wedstrij den waren: Korfbal: 1. R.K. meisjesschool; 2. Gereformeerde school; 3. Parkschool en Hervormde school; 4. Ds. Fort- gensschool; 5. Vlietschool. Voetbal: 1. R.K. jongensschool; 2. Herv. school; 3. Geref. school; 4. Park school; 5. Ds. Fortgensschool; 6. Vliét- school. Na afloop vande wedstrijden heeft de heer Jongkind, die samen met de heren Waesink en Geerts de organi satie in handen had, aan de R.K. meis jesschool de wissel beker uitgereikt, die deze school voor de derde achter eenvolgende maal en dus definitief in haar bezit kreeg. De wisselbeker voor voetbal, in 1957 gewonnen door de Parkschool, ging evenals vorig jaar, naar de R.K. Jongensschool. Maar hiervoor is een behoorlijke strijd geleverd. Eindstand: R.K. Jongensschool 5 4 0 1 8 13- 3 Hervormde school 5 3 2 0 8 10- 1 Geref. school 53026 11-3 Parkschool 5 2 2 1 5 10- 6 Ds. Fortgensschool 5 1 1 3 3 5-7 Vlietschool 5 0 0 5 0 0-29 De R.K. jongensschool en de Her vormde school waren aan het einde van de competitie gelijk geëindigd. Er moest dus een beslissing komen. L. M. Mimpen en M. C. M. Zonneveld; Robert E. z. v. H. A. de Looe en G. C. H, Viseer; Jan Herman G. A. M. van Wermeskerken en J. M. Wit- holt. Ondertr.: N. D. Rusecheroberg en G. Kolenbrander; A. J. Koola en A, M. van Beek. Getr.: A. R. Heetitouis en A. S. Ver- hoeff. Overl.: Willem H. de Graaff, 85 jr; Nicolaas TL Winnubst, 76 jr; Wilhel mus F. Vrijmoet, 27 jr; Arie Doelman, 72 jr; Maria IsbruckerlEkering, 73 jr; Jannetje Blom—tKositer, 75 jr; Si- tie, 61 jr, gehuwd geweest met F. C. J. Berkel; Clemence V. van Hulst Ludwig, 91 jr. WARMOND Voetbal Morgen, Hemelvaarts- Er werd besloten geen strafschoppendag wordt de wedstryd Concordia te nemen en ook het doelgemiddelde niet in aanmerking te nemen, maar net zoals dat in de voetbalwereld ge bruikelijk is, een verlenging te ne men van 2x7J4 minuut en wie in de ze tijd het eerste doelpunt maakt is winnaar. Aldus werd gedaan. Na vijf minuten was het de R.K. jongens school, die het eerste doelpunt scoor de! Maar er was in deze vijf minuten verbeten gevoetbald. (H.)Warmunda gespeeld om half drie. ZOETERWOUDE Oost- en Westbroekpolder. In de vergadering van stemgerechtigde in gelanden werd de rekening over het jaar 1958 vastgesteld aan inko»- i sten op 9180.32, uitgaven 7184.W, In het Cultureel Centrum werd batig saldo f 1995.46. 's-middags voor de leerlingen van de ULO-scholen een film over „Henri Dunand, weldoener der mensheid" I vertoond. Verhindering. Burgemeester C. J. van der Hoeven van Voorschoten is vrijdag a.s. verhinderd spreekuur te houden. Postduiven. De Postduivenver eniging „De Zwaluw" hield haar 2e wedvlucht dit seizoen vanaf Duffel, afstand plm. 115 km. In concours 186 duiven, gelost 9 uur met z.w. wind. Aankomst le prijsduif 10.22.43 uur, snelheid 1388.66 meter per min. Aan komst laatste prijsduif 10.38.08 uur, snelheid 1249.86 m. p. minuut. De prij- zijn werden als volgt behaald: K. I. Waasdorp 1, 5, 33; M. Paardekooper 2, 8, 14; P. N. van Wissen 3, 11, 18, 21, 25; A. G. Kleiweg 4, 9, 13; F. C. van Heusden 6, 34; H. v. d. Wal 7, 26; J. P. v. d. Assen 10, 12, 28, 37; A. de Graaf 15, 30, 38; Fr. Hendriks 10, 24, 32, 36; C. Zwaan 17, 19, 27, 29; P. d' Haens 20, 23, 31; T. van Santen 22. WASSENAAR WASSENAARS JEUGD ONTMOETTE ELKAAR OP HET SPORTVELD. Op de sportvelden aan de Prinsen- weg bij het zwembad heeft gisteren de gehele dag een drukke bedrijvig heid geheerst vanwege de school sportwedstrijden, die door de Oranje vereniging in samenwerking met de hoofden van scholen werden geor ganiseerd. 's Morgens werd er een sportprogramma afgewerkt voor de jongens en meisjes van de lagere scholen, 's middags hadden de wed strijden voor de middelbare- en huis houdscholen plaats, die op koningin nedag geen doorgang konden vin den. De belangstelling, ook van de zijde van de supporters was zeer groot. De programma's werden on der de beproefde leiding van de heer H. Langerak volgens het tijdschema afgewerkt. Voor de jeugd der lagere scholen stond een voetbaltoernooi op het pro gramma, estafettewedstrijden en wed strijden hardlopen individueel. Het voetbaltoernooi werd gewonnen door de R.K. Jangensschool in de St. Wil- librordusstraat, dat de St. Jan Bap- tistschool met 2—8 sloeg, de Chr. school Bloemcamplaan met 40 en de Openbare Lagere school in de van Zuylen van Nijeveltstraat in de fi nale met 60. De tweede prijs werd behaald door deze laatste openbare school de der de prijs door de chr. school Bloem- Camplaan, de de door 4de chr. school Den Deyl. Aan het winnende team van de R.K. Jongensschool viel de eer te beurt, een wedstrijd te mo gen spelen tegen een elftal van on derwijzers! De voornaamste uitslagen waren verder: Estafette 6 x 60 meter meis jes: 1. Openbare school Bloemcamp laan 1 min. 54.1 sec.; 2. openbare school Burmanlaan 1.55; 3. Anna- school Kerkstraat 1.55.7. Estafette 6 x 60 meter jongens: 1. openb. school Burmanlaan 1.56.9; 2. chr. school Den Deyl 1.57.3; 3. chr. school Bloemcamplaan -.58. Finale 60 meter hardopen meis jes: 1. Ria van Bommel (openb. school no. 3) 8.5 sec.; 2. Margriet v. d. Velde (openb. school no. 2) 8.8 sec.; 3. Henriëtte van Elk (Kievietschool) 8.9 sec. Finale 60 meter jongens: 1. J. Su- renbroek (St. Willibr.-school) 8.6 sec.; 2. Jan Sluimers (openbr. school no. 3) 8.8 sec; 3. Hans Couzijn (open bare school no. 1) 9 sec. 's Middags kwam dus de oudere schooljeugd aan bod. Ook voor hen werd een voetbaltoernooi georgani seerd, estafette- en persoonlijke hardloopwedstrijden en bovendien verspringen. Het voetbaltoernooi werd gewon nen door de Openbare Ulo-school, die met 31 won van de Chr. Ulo-school en met 1—0 van het St. Adelbertcol- lege. Het Rijnlands Lyceum werd ge kwalificeerd omdat er, in strijd met de spelregels, een leerling van de vijfde klas in het elftal stond opge steld. Hierdoor werd een extra be slissingswedstrijd om de tweede en derde prijs nodig tussen St. Adelbert- college en R.K. Ulo-school, welke wedstrijd gewonnen werd met 10. Overige uitslagen: Verspringen meisjes: 1. J. Buys (St. Adelbertcolle- ge) 4.24 m; 2. Carla Tacx (R.K. Huis houdschool) 4.07 m; 3. M. Hakkeling (R.K. Huishoudschool) 4.04 m. Ver springen jongens: 1. Dirk Verbeek (Rijnl. Lyc.) 5.18 m; 2. Albert v. d. Burg (R.K. Ulo) 5.04 m; 3. Peter Leef- lang (Rijnl. Lyc.) 4.74 m. 80 Meter meisjes: 1. Carla Tacx, J 1.1 sec, 2. Ka rin Sevinck (Adelbertcollege) 11.2; 100 meter jongens: 1. Adrie Bakker (Adelbertcollege12.1 sec; 2. Hans van Schaik (Adelbertcollege) 12.2. De begroting voor het jaar 1959 werd vastgesteld aan inkomsten en uitgaven op 10.852.71. In deze be groting werd bij de post onderhoud van de kaden een bedrag opgenomen van 1500 als reserve voor de eerste annuiteit welke in 1960, na het ge reedkomen van de polderkaden zal betaald moeten worden. Bovendien was een post voor onvoorziene uit gaven uitgetrokken van f 1331.61. De omslag voor het jaar 1959 werd daarbij bepaald op 17.per h.a. (vorig jaar f 17. Staande de vergadering kwamen twee verzoeken ter tafel. Het eerste verzoek was gesteld door de heer C. Duivenvoorden tot het maken van een beton-schoeiïng langs de wate ring nabij zijn boerderij gelegen. Het benodigde bedrag voor dit werk is begroot op 1700.Overeen komstig de begrotingspost, die nu al voor de tweede maal geplaatst is, wil het bestuur een bedrag van 500 toestaan. Het verzoek om de watering over een lengte van 30 m. te dempen en aan de combinatie-duiker over deze lengte een betonduiker te leggen met een diameter van 70 cm. vond veel tegenstand in de vergadering omdat men vreesde, dat dit de door stroming zou belemmeren. Het bestuur werd opgedragen de toestand ter plaatse nog eens te be zien en in de volgende ingelanden vergadering hieromtrent te advise ren. Een verzoek van de heer W. M. van der Salm om de afscheiding van de kade langs de Noord-Aa ter lengte van 600 m. voor rekening van de polder te laten plaatsen op grond van billijkheid nu de overige kaden ook voor rekening van de polder worden afgeheid, kon niet in behandeling worden genomen omdat dit werk niet in het grote kadeplan is opgenomen en alzo een nieuw voorstel ter tafel moet komen. Het bestuur wil echter het ver zoek met de opzichter van de kade- dienst van Rijnland bespreken. De moeilijkheid is echter, dat m het ka deplan juist dit werk, het afschei den, buiten de subsidieregeling valt. Ook voor de subsidie van Rijnland komt dit werk niet in aanmerking. Geb.: Catharina T. E. M. d. v M. J 6—3: selderij J?— i Marktberichten WOERDEN, 6 mei, Kaas. Aan voer 8 partijen. Notering: 1.95 tot 2.12. Handel kalm. GOUDA, 6 mei, Kaas Aanvoer 29 partijen. Eerste kwaliteit 2.00— 2.11; tweede kwal. 1.87—1.99; extra kw. 2.12—2.20, alles per kg. Handel kalm. R'VEEN, 5 mei, Bloemen Py re thrium 1 1.10—1.70; Pyrethrium 2 0.60—1.15; Irissen 0.52—0.80; Ane monen 0.28047; Trollium 0.200.26 Allium 0.32—0.49; Lathyrus 0.68— 1.05; Freesia 0.220.72; Narcissen 0.21—0.43; Golden Harvest 0.31— 0.70; Edith Eddy 0.19—0.44; Queen Elisabeth 0.4)0—0.46; Kleurenpracht 0.390.53; Lustige Witwe 0.320.43; Rose Copland 0.39—0.48; Paris 0.44 —0.52; Yellow Queen 0.33—0.36; Parkiettulpen 0 26—0.84; Tulpen ge mengd 0.70—0.80 per bos; Gerbera 0.170.19; Am. Anjers 0.250.34 p. stuk. Groente Aardbeien 1 0.801.40 aardbeien 2 0.60—1.05 per doosje; kropsla 1 8.70—14.20; kropsla 2 5.00 —9.30; andijvie 75.00; spinazie 18.00 —22.00; peulen 380.00-^30.00. TER AAR, 5 mei, Groente Kas- snij'bonen 2.603.00; idem stek 2.30 2.40; peulen 3.004.20; idem B 2.30; andijvie 0.580.76; idem B 0.40 0.55; spinazie 0.180.26; idem B 0.10—0.16; rabarber 0.12—0.17; pos telein 0.580.61; prei 0.100.11; was- peen 0.190.21; komkommers stek 0.23—0.28; aardappelen 0.12; stoof sla 0.03, alles per kg.; sla 1 8.8015.00; idem B 5.60—9.70; idem C 5.10—6.10, alles per 100 stuks Bloemkool A 0.50 —0.81; idem B 0.33—0.48; idem C 0.220.28; idem stek 0.120.17; kom kommers B 0.460.49; idem C 0.33 0.43; idem D 0.250.31; idem stek 0.070.22, alles per stuk. Radijs 0.06 0.08; selderij 0.11; bospeen 0.52; idem stek 0.32; bosprei 0.05 alles per bos; stoof sla 1.00110 per kist; aard beien 0.601.00 per doosje. VEUR, Groente Platglaskom- kommers A 5665; B 5360; C 44 49- D 3845; warenhuiskomkommers A 58—62; B 52—57; C 43—48; D 38 43; kaskomkommers A 52—54; B 44-47; C 38—43; sla A 1040-1320; B 960—1180; C 500—530; stoofsla 11 19; tomaten per kg. A 220—227; C 218—223; CC 188—198; bloemkool A 4467; andijvie 7894; spinazie 11 20; selderij 420520; postelein 56 58; rabarber 1215; peterselie 420 520; prei 1012; radijs 810. VINKE VEEN, 5 mei, Groente Andijvie 68—78; postelein 57—71; prei 1617; rabarber 915; spina zie 13—33; stoofsla 16—25; kom kommers II 34—51: sla 5—13; radij

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3