RUYS M. w HOOG BEZOEK AAN HAZERSWOUDE DE ZWARTE ©ooooooo Brand in 'n riet-opslagplaats te Leidschendam Nieuwe ,,droomwagens' bij Duiise Spoorwegen egwijzer gevonden naar opzet? BestrijdingTvanTpijri belangrijk verbeterd! Chefarine ,4 „Volkswagen" blijft onveranderd Churchill ontmoet oude kameraden Alles in een handomdraai Op de spoorwegtrajecten Dort- mund-Zuid Duitsland en Hamburg Zwitserland tal de Deutsche Bundes- bahn ingaande 1 juni een geheel nieuw soort hoteltreinen in dienst stellen. Alles wat een nachtelijke reis maar |n de verste verte sou kunnen ver aangenamen, kan men vinden in deze treinen. De treinwagons bevatten een aan tal slaapkamers voor één, twee of drie personen maar dezelfde kamers kunnen ook dienen voor een gezin met drie kinderen. Na het ontwaken, can men met slechts één simpele ïandgreep de bedden doen verdwij- ïen. Er komen dan gemakkelijke auteuils tevoorschijn, waarin men le reis kan voortzetten. Dat heeft ïatuurlijk het voordeel, dat men na iet opstaan niet in een overvolle rein naar een coupé behoeft te zoe- cen. Wanneer men voor een gezin een iele salon ter beschikking wil heb- ien dan kan men die tevoorschijn De Axelse zaak Het zoeken van argumenten, waar op men de moordenaar voorbedachte rade zou kunnen aanwrijven, vormt thans wel het zwaartepunt van de naspeuringen in de Axelse moord zaak. Een afgedekte wegwijzer is bij de jongste onderzoekingen de voornaam ste kroongetuige geweest De Brusselse huisknecht Xavier de Backer heeft nog steeds niet willen toegeven, dat hij zijn echtgenote, Ju lia Schietse, met voorbedachten rade van het leven heeft beroofd. Daarom zijn politie en justitie van België en Nederland, die een maand geleden de Axelse zaak in onderzoek namen, gisteren teruggekeerd naar de plaats waar men de gezochte bewijzen [meende te vinden. Men constateerde, dat De B. met zijn vrouw een stuk gestremde een zame weg moet zijn opgereden, in de wetenschap, dat hij een stuk verder op niet verder kon: de richtingaan wijzer' was duidelijk afgedekt. Samen met de vondst van de re volver en de benzine, waarmee de vermoedelijke dader na de moord het lijk van de vrouw heeft overgoten om het daarna in de brand steken meent de Gerechtelijke Politie in Brussel nu voldoende materiaal in handen te hebben om Xavier de B. voorbedachte rade voor de voeten te kunnen werpen. In het verweer van Xavier, dat hij zijn vrouw na een twist al rijdend heeft doodgeschoten, zijn eveneens bressen gekomen: de politie neemt aan, dat de moord in een stilstaande auto of daarbuiten is gebeurd. Tweede Surinaamse hartpatiëntje in Nederland Met het KLM-lijnvliegtuig uit Pa ramaribo is gisteravond in ons land aangekomen de 17-jarige Surinaamse hartpatiënt Eddy Lie-a-Ling. De be handeling van Eddy in het Wilhelmi- nagasthuis te Amsterdam wordt mo gelijk gemaakt door een geldinzame ling, diedoor de liefdadigheidsclub van de Surinaamse radio omroep AVROS is gehouden. De KLM bood een gratis reis aan van Paramaribo naar Nederland. Ongeveer een maand geleden kwam het eerste hartpa tiëntje Ingrid Haime in ons land aan. Eddy werd tijdens de reis begeleid door de Surinaamse zakenman H. H. Cabell, directeur van een handels maatschappij te Paramaribo. Op Schiphol werd Eddy verwelkomd door enkele familieleden. toveren, door het wègnemen van een tussenwand tussen twee comparti menten. Er onstaat 20 een grote ho telkamer, voorzien van divans, fau teuils en tafels, waarin men op zijn gemak de maaltijden kan gebruiken, zonder dat men voortdurend is om ringd door medereizigers. Bij ieder bed is een schel voor het bedienend personeel een leeslamp, een vaste wastafel, een stopcontact voor het electrisch scheren en een grote spiegel. Op 1 juni worden twintig van deze wonderwagens in gebruik genomen. Per stuk kosten ze 360.000.Duitse Marken, of ongeveer 325.000 gulden. Ook in Nederland zullen de nieuwe wagen zo nu en dan passeren als ze worden gebruikt in extra-treinen tussen Nederland en Oostenrijk. DE N.S.-ZOMERDIENSTREGELING 1959 De wijzigingen en verbeteringen die in het nieuwe spoorboekje van de Nederlandsche spoorwegen zijn aangebracht, betreffen dit keer niet alleen de inhoud. Uiterlijk werd het spoorboekje ook veranderd: het ingeveer een centimeter breder dan zijn voorganger, terwijl door druktechnische voordelen van deze breedte het aantal pagina's met on geveer 20 procent kon worden ver minderd. In het iiieuwe spoorzoekje zijn thans de lange-afstand-sneltreinen opgenomen, die voorheen in een apart reisgidsje stonden vermeld. Deze treinen staan nu overzichtelijk gerangschikt onder de tabellen ge nummerd A t/m D, die in rode kleur, op het kaartje aan de binnenzijde van de omslag zijn aangegeven en op rood papier in de gids zijn afgedrukt. Naast de aanduidingen over door gaand materieel geven deze tabellen ook de gewenste inlichtingen over de treinrestauraties en buffetdiensten. Het beginsel om de binnenlandse treindiensten tot nabij onze lands grenzen gelegen belangrijke centra door te trekken heeft nieuwe toe passing gevonden op de lijn Amster- dam-Twente. Een aantal treinen van de normale uurdienstregeling zal van Amsterdam uit via Hengelo naar Os- nabrijck/Hannover en via Enschede naar Münster doorrijden. Voor de terugreis uit Duitsland geldt eenzelf de regeling. Door de goede aanslui tingen op deze verbindingen zullen de reizigers uit alle delen van het land van deze nieuwigheid kunnen profiteren. Tijdelijk vijfde wethouder in Hilversum Vier werkelijk betrouwbare middelen, helpen elkaar en... doen wonderen Ij Hen heeft ontdekt, dat bepaalde combi naties van geneesmiddelen een bijzonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. Eén der bestanddelen zorgt dat niettegenstaande de krachtige werking ook de zwakste maag niet van streek raakt. Chefarine „4" is dan ook hét middel bij uitstek tegen pijnen en griep. legen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste meng, wont die wordt beschermd door het bestanddeel Chefaros. (Advertentie) De gezondheidstoestand van burge meester J. J. G. Boot van Hilversum is zodanig, dat volgens een mede deling van het college van b en w aan de raad het waarschijnlijk moet worden geacht, dat met het her stel van de gezondheid van de burge meester een langere tijd zal zijn ge moeid, dan aanvankelijk werd ver wacht. B eiï W hebben daarom aan de raad voorgesteld, een tijdelijke vijfde wethouder aan te wijzen, ten einde mr F. C. Vorstman de gelegen heid te geven, zich te wijden aan de waarneming van het burgemeester schap. Hiervoor is de raad van Hilversum in een bijzondere zitting op woens dagavond 6 mei bijeengeroepen. Burgemeester Boot is een maand geleden in een ziekenhuis opgenomen en na enige tijd ontslagen. Later is hij opnieuw opgenomen, ter obser vatie. Als gevolg van een aardbeving op het Siberische schiereiland Kamts- jatka is maandag een persoon om het leven gekomen. Verscheidene mensen werden gewond. Het centrum van de beving lag onder de Stille Oce aan. De dertig april jl. uit een Zuid-Argentijnse haven naar Buenos Aires vertrokken Argentijnse kust vaarder „Motormar" is vergaan. Drie van de achttien opvarenden zijn ge red. De anderen zijn vermoedelijk om het leven gekomen. WEER TEGEN DE LAMP GELOPEN De 44-jarige grondwerker F. N. was in september van het vorige jaar uit een rijksinrichting met proefverlof gegaan. Hij kreeg onderdak in Den Haag, waar hy een half jaar lang op behoorlijke wijze aan de kost wist te komen. Toen hij echter in maart voor iemand 300 moest gaan storten, ver gat hij zijn plicht en verhuisde naar Amsterdam. Daar zat hij al spoedig zonder geld, maar omdat hij toch eten moest, ging hij zich vergrijpen aan op straat staande fietsen, die hem van drie tot zeven gulder opbrachten. Het verzekerde hem geen rijk bestaan en daarom zon hij op andere middelen. Een ingeving dreef hem naar De Lier terug, waar hij vroeger gewerkt had bij een patroon, die de lonen voor zijn personeel op het postkantoor al daar liet komen. Hij had er het geld meermalen mo gen halen en toen hy zich op een vrijdag aldaar vervoegde herkende men hem i gaf de brief met het geld mee, 1500.in totaal. Een maand lang wist Lij daar in A. 'Sterdam van rond te komen, maar toen hij het gevoel kreeg, dat de po litie hem zocht, trok hij naar Rotter dam. Daar begon hij weer rijwielen weg te nemen,* ontmoette er na enige tijd een kennis, die hem onderdak aan bood, ontvreemdde er echter diverse voorwerpei-, hetgeen zijn hospes naar de politie deed gaan om aangifte te doen. En zo zit N weer in arrest. Voor de politie heeft hij zijn doen en laten sinds zijn proefverlof niet verborgen gehouden. Hij zal nu in de loop van deze week voor de officier van jus titie geleid worden. Naar aanleiding van publikaties overgenomen uit Duitse kranten, aangaande een wijziging van het mo del van de „Volkswagen" heeft de importeur van de Volles wagen van de bedrijfsleiding van de Volkswa genfabriek een telegram ontvangen, waarin deze haar definitieve stand punt ten aanzien van deze publika ties mededeelt. Daaruit blijkt, dat ondanks voort durende vergroting van de produktie niet aan de vraag naar Volkswagens voldaan kan worden, hetgeen tot uit drukking komt in de leveringstijden van verscheidene maanden, die be dongen moeten worden. Men wil ook verder door verbeteringen, de kwa liteit en de waarde van de Volkswa gens vergroten en door uitbreiding van de produktiecapaciteit aan de toenemende vraag voldoen. Er bestaat geen aanleiding, en men heeft daartoe dan ook niet het voor nemen, van het beproefde ontwerp van de Volkswagens af te wijken. Alle andersluidende berichten zijn in geen enkel opzicht met de feiten in overeenstemming. 32 tel- en rekenmachines kantoormachines' achines Enorme brand en waterschade Gistermiddag omstreeks twaalf uur werd Leidschendam opgeschrikt door melding over een enorme brand bij de riethandel De Graaf aan de West- vlietweg. In de daar opgeslagen gro te hoeveelheid riet had het vuur een gretig voedsel, waardoor in de kortst mogelijke tijd de brand een grote omvang had aangenomen. e Leidschendamse brandweer was wel spoedig ter plaatse maar het bleek al spoedig dat de Leidschen damse motorspuit niet bij machte as om het vuur te bestrijden. Nadat de brandweren van Den Haag, Voorburg en Rijswijk ter hulp waren geroepen werd de brand door 25 stralen water aangetast. De brand was ontstaan in de open opslagplaats en sloeg al heel gauw over op de opslagplaats van voor de tuinders bestemde rietmatten. Al deze riet maten gingen verloren. De wijd cn zijd verspreide von kenregen had tot gevolg dat de naast de rietopslagplaats gevestigde garage en opslagplaats van de firma Smitsvonk eveneens door het vuur werd aangetast en totaal afbrandden. Ook een auto werd in de vlammen vernield nadat eerst de benzinetank met grote kracht uit elkaar gespron gen was. Ondanks de enorme watermassa, welke uit de Vliet op de vuurhaar den werd geworpen, breidde de brand zich uit tot de op enige af stand gelegen villa „Vliet en Hove" van de heer Fray die wegens va can- tie in de Rivièra, afwezig was. Het rieten dak vau deze villa brandde eveneens af maar door het vele blus water kon de woning verder ge spaard worden. De waterschade was echter ontzaglijk. Vanaf het brandende dak sloegen de vonken steeds verder. Daar in de nabijheid van deze villa een opslag plaats voor propaangas gevestigd is, bestond groot gevaar dat ook deze opslagplaats door het vuur zou wor den aangetast. In allerijl werden de voorraden propaan in veiligheid ge bracht, maar door kordaat optreden van de brandweren kon deze opslag plaats behouden blijven De nablussing vorderde nog meer dere uren, omdat het riet na eerst enorme rookwolken ontwikkeld te hebben, telkens opnieuw vlam vatte. Hoe de brand ontstaan is, valt mo menteel moeilijk te zeggen. Wel wordt vermoed, dat kinderen met lucifers gespeeld hebben. De Commissaris van de Koningin en mevrouw Klaasesz brachten heden een bezoek aan Hazerswoude. Mevr. Klaasesz was al vroeg bezig met het openen van een kleuterschool, waar bij zij de xylofoon I Sir Winston Churchill, die thans een particulier bezoek aan de VS brengt en de gast van president Eisenhower is, heeft dinsdag met de president een bezoek aan de voormalige minister van buitenlandse zaken John Foster Dulles en George Marshall in het Walter Reed hospitaal gebracht. Sir Winston sprak met ieder van hen gedurende ongeveer tien minu ten. De ontmoeting tussen Dulles en Churchill was zeer hartelijk. Eerst genoemde kwam in een rolstoel in de kamer, warr Sir Winston en Eisen hower wachtten. Dit is de eerste maal, dat bekend wordt gemaakt, dat Dulles in een rolstoel rijdt Mevr. Marshall voerde tijdens het bezoek van Sir Winston het woord voor haar echtgenoot wiens toestand naar verluidt kritiek is. Churchill dineerde 's avonds met president Eisenhower en enige van zijn kameraden tijdens de tweede we reldoorlog. Er zaten tien admiraals en generaals aan, die thans allen ge pensioneerd zijn. AMSTERDAMSE VOTIEFKERK GECONSACREERD Gisteren heeft de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Huibers, de Am sterdamse Votiefkerk van Christus Koning geconsacreerd. Met de ingebruikneming van de Christus Koning-kerk hebben de ka tholieke Amsterdammers een oude belofte ingelost. De Votiefkerk is de vervulling van een belofte, gedaan in de hongerwinter 1944, toen de bezet tingsmacht dreigde Amsterdam onder water te laten lopen. De toenmalige deken van Amsterdam, mgr. G. C. van Noort, beloofde toen, dat een Votief- werk gewijd aan Christus Koning zou worden gebouwd, als de stad van gro te rampen gespaard zou blijven. Tij dens de consecratieplechtigheden di rigeerde de bisschop zelf de kinder zang. Zijn toespraak tot de gelovigen eindigde mgr. Huibers met de uit roep: Leve de kinderen van Amster dam. De 36-jarige Duitse beroepsvalschermspringer Heinz Krebbels Is bij i 98ste sprong nabij Skovlunde, een voorstad van Kopenhagen, in hoogspanningsleiding verward geraakt. Krebbels kon van de grond redding verwachten: wanneer verbinding zou ontstaan met de grond, d zou hij zeker gedood worden. Daarop stuurde men een helikopter om parachutist uit zijn gevangenschap te bevrijden. Terwijl de Deense luc machtsoldaat Lindal Nielsen zich uit het toestel liet zakken naar de ho spanningsleiding, raakte onverwacht de parachute los. Krebbels k- hardhandig mnar behouden on «*- cmnd.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 11