't Westen werd 't eens over Genève Jarige Koningin kreeg meer dan één miljoen van het Nederlandse volk „De spontaniieii maaki hei geschenk zeldzaam waardevol'' Soekarno in Polen Gouden Oranjever. te Noordwijk VRIJDAG 1 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 een bijdrage in een van de bussen had gestopt, zo schenen die te plei- I ten voor een of ander nobel doel. Ruim één miljoen gulden kan jhr Qver h t ,e geidbedrag dat zij Ruim een miljoen gulden kon jhr ontving zej 6de Koningin, dat de ge. mr C. J. A. de Ranite, vooraitter van vers £m„ haar lrf s;aat stcU|n het comité verjaardagsgeschenk H. weer anderen in het koninkrijk blij M. de Koningin gistermiddag de te maken jjit noemde zij het grootste jarige vorstin aanbieden als een genoegen da, men haar bereiden kon. uiting van warme genegenheid en op-j Het v00ruitzicht, dat haar werkka- rechte eerbied, welke de bevolking mer zo mooi zou wordeni vond zij nï'j'Tjui toedraagt. een reden om dlP dagelijks met nog J r( 1 stucsaal van het meer animo binnen te gaan en er Paleis Soestdiik, in aanwezigheid van haar werkuren door te brengen. het gehele koninklijke gezin en ruim jk zal dat telkens doen 00k jn vijftig comiteleden. mocjijjke tijden, met verhoogde blij- Jhr. de Ranitz maakte zich hier de 1 moedigheid, wanneer ik in mijn ta- tolk van de bevolking van het gehele pijt de neerslag zie van het hartelijk koninkrijk. *t Comité heeft namelijk alle bewoners van Nederland, van Nederlands Nieuw-Guinea, van Su riname en de Nederlandse Antillen en instellingen, organisaties en on dernemingen in de gelegenheid ge steld, aan dit geschenk bij te dragen. Jhr. de Ranitz wees er op, dat het initiatief allerwege en in alle lagen van de bevolking warme weerklank heeft gevonden. Vele honderdduizen den inwoners van het koninkrijk en in het buitenland wonende Neder landers hebben aan dit verjaarsge schenk bijgedragen. Het bedrag kwam dan ook niet zozeer binnen in grote stortingen, maar voornamelijk in kleine giften, die varieerden van een dubbeltje tot een gulden. Een kleinood. Naast deze grote som geld, waar voor Koningin Juliana nog een doel zal bestemmen, ontving zij uit han den van Jhr De Ranitz een bijzonder fraai armbandhorloge. Een sieraad, waarin 275 briljanten zijn gezet, die gevat zijn in platina. Een produkt van Nederlandse handnijverheid, waaraan 345 uur werd gewerkt. Ook zal als persoonlijk geschenk nog de werkkamer van de Koningin worden vernieuwd. Onder meer zal er een handgeknoopt Deventer-tapijt van 45 vierkante meter worden ge legd, waarvan de heer De Ranitz de koningin reeds een staaltje toonde. Namens het Nederlandse volk ge tuigde jhr De Ranitz van de mense lijke binding, die tussen de Koningin en haar volk bestaat. Het is niet al leen de eerbied voor de erfelijke, koninklijke waardigheid welke thans in de Koningin is verpersoonlijkt, maar ook het besef voor haar Inner lijke betekenis^H Deze waardigheid, zo zei spr., kan echter ook een afstand scheppen tus sen de drager of draagster der kroon en de onderdanen. In dit verband wees hij erop, dat Prinses Wilhel- mina zich in haar boek „Eenzaam maar niet alleen", van die afstand en opgeslotenheid rekenschap geeft. Koningin Juliana is het stellig met behulp van haar ouders gegeven ge weest, zich aan een dergelijke tragiek te onttrekken, de mogelijke eenzaam heid en afgeslotenheid van het ko ningschap te doorbreken en om te zetten in een hartelijke verbintenis tussen haar en haar rijksgenoten, al dus jhr. De Ranitz. Aan het slot van zijn toespraak bood jhr De Ranitz de Koningin een aantal briefkaarten aan, dat het co mité ontving en die vaak zijn voor zien van een treffende opdracht. Koningin Juliana zei vervolgens in haai dankwoord, ontroerd en over weldigd te zijn door zoveel hartelijk heid. Bijzonder dank bracht zij aan het comité, dat zich tot tolk heeft ge maakt van de gedachten, die de vele gevers van dit prachtige geschenk hebben bewogen. Aanmoedigende activiteit. Dat dit voor elkeen een behoefte des harten is geweest, maakt de gave tot een zeldzaam waardevol geschenk, zo zei de vorstin. Koningin Juliana bekende, dat de ijver van het comité haar toch niet geheel is ontgaan en ze zei, dat ze bijna in een verstrooid moment zelf LEIDERDORP ONDERSCHEIDING Woensdagmorgen heeft burge meester Van Diepeningen een zil veren ere-medaille uitgereikt aan de heer L. v. Egmond, wonende Dr. v. Rhijnstraat, als erkentelijkheid en dank voor het werk van het plaatse lijk ziekenfonds dat hij reeds meer dan 40 jaar behartigt. MEISJE ERNSTIG AAN DE OGEN VERWOND. Tijdens de Koninginnefeesten heeft zich gistermorgen een ongeval voor gedaan dat vermoedelijk zeer ern stige gevolgen heeft. De jeugdige bromfietsberijder Br. uit Leiderdorp met op de duo het 6-jarig dochtertje van de heer T. eveneens uit Leider dorp, reed op het burgemeester Brugplein tegen een touw van de afzetting en kwamen ten val. Het meisje werd daarbij zeer ernstig verwond aan de ogen door stukken glas van haar bril. Voor het licht van haar ogen wordt gevreest. Door de E.H.-dienst uit Leiden is zij naar een ziekenhuis vervoerd. Bouwplannen Boerenleenbank In de gehouden vergadering van de leden van de Coöp. Raiffeisenbank, deelde de voorz. mede, dat er nabij het gebouw Irene een stuk grond is aangekocht met bestemming hierop een nieuw bankgebouw te zetten. medeleven van het Nederlandse volk bij mijn werk, zo zei de Koningin. Ook voor het fraaie armbandhorloge uitte zij haar hartelijke dank. Aantrekkelijk. „De talrijke goede wensen zullen mij met nieuwe moed bij het begin van mijn tweede eeuwhelft vervullen, ook al hoop ik niet het einde daar van nog te beleven". De leeftijd van 50 jaar noemde Koningin Juliana voor haar „heel aantrekkelijk". Men heeft, zo zeide zij, al die tijd gelegenheid gehad, een goede dosis ervaring en levenswijs heid te krijgen. Het vallen en opstaan, de teleurstellingen, zoals het onrecht en de andere vreselijke dingen die onze tijd nog te zien heeft kunnen geven, maar ook de wonderbaarlijk goede en mooie belevenissen. Ook aan de andere kant, aldus de Koningin, is men met 50 doorgaans nog geheel fit. geestelijk van zins en fysiek in staat deel te nemen aan het volle veelzijdige leven, zoals God het geeft, in al zijn fleur en in al zijn ernst, terwijl er al iets van het milde licht van de levensavond zichtbaar wordt. Ik ben gelukkig, terug èn vooruit te mogen zien, samen met hen, die mij lief zijn, met mijn man en met onze vier kinderen. Intens dankbaar, ook mijn moeder nog in mijn nabij heid te mogen hebben en tevens ge lukkig, omringd te zijn door zoveel echte, warmp hartelijkheid en sym pathie", zo besloot de Koningin haar toespraak. BODEGRAVEN BEGRAFENIS OUDWETH. A R. v. d. HEIJDEN Hedenmorgen om tien uur had in de parochiekerk van St. Willibrordus te Bodegraven de plechtige uitvaart plaats van de her A. R. v. d. Heyden. De plechtige H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor P. de Groot, geassisteerd door em.-pastoor W. Janus, diaken, en door pastoor J. Voortwist, als sub-diaken, oud-ka pelaan van de parochie. In 5t priester koor had plaatsgenomen deken W. P. M. Haring van Leiden. De geopende kist stond opgesteld voorin de kerk bij de communiebank. Eerst na het H. Offer werd de kist gesloten. On der de aanwezigen waren burgemees- J Croles en echtgenote en wethouder C. Karssen, de advocaten H. en E. la Gro, notaris J. Evers, het gemeen- tepersoneel ,ozwel van de secretarie als van de andere diensten en bedrij ven, gemeente-raadsleden en tal van vrienden, bekenden en relaties. Er waren drie bloemstukken, waar van een bijzonder groot en waarde vol exemplaar namens de gemeente raad en een namens de edelsmeden. Na afloop van de begrafenis was er gelegenheid tot condoleren in de pas torie, waarvan velen gebruik heb ben gemaakt. Uiisiekend resuliaai van Parijs Het ging vlotter dan verwacht werd De westelijke landen zijn het volledig eens geworden over het standpunt, dat zij bij de komende besprekingen met de Russen in Genève zullen in nemen. De ministers van Buitenlandse Zaken van de V. S., Engeland, Frankrijk en West-Duitsland hebben gisteren hun overleg in Parijs beëindigd. In een slotcommuniqué deelden ze mede, dat volledige eenstemmigheid is bereikt wat betreft de te volgen tactiek. Zij bevestigen dat ze vastbesloten zijn de vrijheid van de bevolking van West-Berlijn te waarborgen. Zij zijn bereid met de Russen in onderhande ling te treden om een rechtvaardige vrede in Europa te waarborgen. „UITSTEKEND", ZEI HERTER. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Chrstian Herter, be schreef de te Parijs bereikte resulta ten als „uitstekend". De ministers zouden het volgende overeengekomen fcijn: 1. De status van Berlijn zal onge wijzigd blijven totdat een definitief Duits akkoord tot stand gekomen is en ten uitvoer gebracht door een ver drag met een herenigd Duitsland. 2. 'De Duitse hereniging zou plaats vinden in fasen over een periode van twee of drie jaar. 3. Een subcommissie bestaande uit afgevaardigden van West-Duitsland en Oost-Duitsland zou contact leggen tussen de twee Duitslanden. Zy zal ook een wetsontwerp opstel len om de hereniging tot stand te brengen op basis van vrije verkiezin gen in geheel Duitsland aan het ein de van de periode. In verband met de komende be langrijke besprekingen met hun Sowjet-Russische ambtgenoot, hebben de Westerse ministers besloten thans geen verdere mededelingen meer over Om het Panama-kanaal Militaire vliegtuigen van de Ver enigde Staten zijn, vanaf vliegbasissen in de zone van het Panamakanaal, begonnen langs de Panamese kust te patrouilleren, Vooralsnog zijn dit ver kenningsvluchten, op verzoek van de organisatie van Amerikaanse staten ondernomen in verband met de be richten over nieuwe groepen rebellen die per schip onderweg zijn naar Pa nama'. Er schijnen nog enkele schepen met rebellen van Cuba naar Panama te zijn vertrokken met het doel de 8( rebellen in Nombre de Dios te ver sterken. Volgens te Havanna ontvangen be richten zou het uiteindelijke doel van de Panamese opstandelingen de verovering voor Panama van het Pa namakanaal zijn, dat thans geheel in een Amerikaanse zöne loopt. Militaire vertegenwoordigers van vier Amerikaanse staten zijn donder dag naar een vliegveld in de Kanaal zone van Panama vertrokken om zich in verbinding te stellen met de inval lers te Nombre de Dios. De vertegen woordigers hadden te Panama overleg gepleegd over de wijze waarop zij dit zouden moeten doen. Van het vliegveld zullen zij met he likopters naar Nombre de Dios gaan. BEREID TOT OVERGAVE Nader wordt gemeld, dat comman dant Vega van de „invasietroepen" vrijdagochtend tot een afvaardi ging van de organisatie van Ameri kaanse Staten in het door de opstan delingen veroverde dorp Nombre de Dios verklaard heeft dat hij bereid is de strijd te staken, maar slechts indien zijn groep niet berecht zal worden. Allen waren vurige aanhangers van Fidel Castro en toen ze hoorden, dat Castro hun actie afkeurde, had den zij deze stopgezet Vega wist niets van verschepingen met versterkingen en ook niets van een leidende rol in de invasie van dr. Arias. Naar zijn zeggen had iedere man van zyn groep van 87 zijn eigen uitrusting gekocht. de resultaten van hun overleg te doen. Het is, als gevolg van het welslagen van hun besprekingen niet nodig, dat de westerse ministers nog intensief overleg plegen vóór de aanvang, op 11 mei a.s., der onderhandelingen met de Sowjet-Russische minister van buitenlandse zaken Gromyko. Waarschijnlijk zullen zij echter nog wel op zondagmiddag, 10 mei, offi cieus beraadslagen. Een Amerikaanse woordvoerder verklaarde nog, dat de ministerscon ferentie meer had opgeleverd dan de Amerikanen hadden verwacht. Het meen schappelijke standpunt is zonder gekrakeel bereikt zei hij, en sneller dan verwacht werd. De ministers hebben niets onaf gehandeld gelaten, over alles is overeenstemming be reikt. Het standpunt, dat de ministers in Parijs hebben bereikt, zal in Genè ve in de vorm van een drie-mogend- hedendocument aan de Russen wor den overhandigd. President Soekarno is op zijn reis komend uit Ankara, per vliegtuig te Warschau aangekomen, alwaar hij o.a. werd verwelkomd door de eerste secretaris der Poolse communistische partij, Gomulka. Soekarno zal tot 3 mei te War schau blijven, vanwaar hij naar Stockholm vertrekt. Te Budapest maakte het vliegtuig waarmede Soekarno reisde, een tus senlanding. Hier werd hij door Hon gaarse regeringsleden en andere au toriteiten begroet. De Sjah van Perzië heeft don derdag een nieuwe studio van radio- Teheran geopend. Het gebouw is met Amerikaanse steun tot stand gekomen Tussen Teheran en Moskou woedt op het ogenblik een radio-oorlog. In Spaans Guinea zijn donder dag dertien arbeiders om het leven gekomen en 28 zwaar gewond, toen een vrachtauto in een ravijn stortte. Prins Philips van Engeland is donderdag in Londen teruggekeerd. Hij heeft een reis om de wereld ge maakt, die 100 dagen heeft geduurd. Het absenteisme als gevolg van reumatiek kost Engeland jaarlijks 800 miljoen gulden. Een Spaans passagiersvliegtuig is woensdag tussen Barcelona en Ma drid neergestort. Alle 27 inzittenden zijn om het leven gekomen Onder de 24 passagiers bevonden zich de Spaanse turner Joaquin Blume en zijn vrouw. Zeven mensen zijn woensdag om het leven gekomen en 12 gewond toen een bom, die in een mandje met groente verborgen was, ontplofte in in een kantine te Ziama-Mansoeria, een dorp in Oost-Algerië. De Franse geleerde dr Gerard de Vaucouleurs van de universiteit van Parijs heeft op een congres te Washington verklaard, dat er vrij wel zonder twijfel planteleven op Mars bestaat. Dit had men in okto ber jL door middel van spectrosco pische waarnemingen door de sterre- wacht van Lowell geconstateerd. De Bulgaarse communisten en de regering hebben besloten de ver plichte levering van landbouwpro- dukten aan de staat vanaf heden af te schaffen. Het stelsel zal vervan gen worden door een systeem van contracten tussen boer en staat. Ver van de thuishaven zijn IJmui- dense zeesleepboten er vanochtend in geslaagd de 499 ton metende kust vaarder Leemans uit Rotterdam in de Middellandse Zee vlot te bren gen van de Tunesische kust. Het scheepje was daar vier dagen tevo ren gestrand. De kustvaarder heeft thans de reis naar de haven van bestemming, Susa, vervolgd. Receptie in raadzaal - Etalagewedstrijd De Oranjevereniging te Noordwijk- Binnen kreeg de eer, welk zij zich ge durende een halve eeuw heeft waar dig gemaakt. Daarom troonde het bestuur gister middag tijdens een druk bezochte re ceptie in de raadszaal van het ge meentehuis op de ere-zetels. Vijftig jaar lang heeft de O.V. de band tussen de Noordwijkse burgerij en ons Vorstenhuis levend en krach tig gehouden. Burgemeester Mr G. F. W. v. Berc- kel herinnerde hieraan, toen hij na mens het gemeentebestuur zijn geluk wensen aanbood. Spr. roemde de intensiteit en een voud, waarmee de jubilerende veren, steeds de liefde voor het Huis van Oranje had aangewakkerd en bran dende hield. Haar werk achtte de burgemeester van zo grote betekenis, dat voor de officiële viering van het gouden ju bileum het huis der gemeente gaarne aan het bestuur ter beschikking was gesteld om de felicitaties van de Noordwijkse burgerij in ontvangst te nem en. 400.000ste op Keukenhol Tussen de vele duizenden Duitse en Belgische bezoekèrs die vandaag le Keukenhof bezoeken, kocht de Ne derlandse mevrouw G. W. Franssen— van Dijk uit Hilversum vanmorgen het toegangsbewijs met het nummer 400.000. Zij werd door enkele be stuursleden van de tentoonstelling ontvangen. De heer A. M. Belle over handigde haar een bouquet gemengde parkiettulpen en een uit zilver gedre ven tulp als blijvend aandenken. Bij het gesprek in de bestuurskamer bleek, dat mevrouw Fransen, die een liefhebster van tulpen is, zich bijzon der voor de kwekerij en handel inte resseert. Zelf heeft zy duizenden tul pen in haar tuin, die zij tracht over te houden. Na dit gesprek heeft men een rondwandeling over het terrein gemaakt, waarbij mevrouw Fransser in het paviljoen ook nog een klein lesje kreeg in bloemschikken. Kinderwagen verpletterd, maar kind kwam er goed af „Een steen had het kind kunnen doden. Het is een roekeloos en on voorzichtig gedrag"., zo zei de officier van justitie in de zaak tegen een hei baas uit De Kaag. Deze was op 5 april 1957 naast een huis aan het heien. Buiten lag een baby in de wieg naast het huis. Plotseling stort te met donderend geraat. de schoor steen van het dak af en verpletterde de kinderwagen. De baby kwam er wonder boven wonder goed af. Een woedende en geschrokken vader ren de naar buiten, de politie maakte proces verbaal op. De heibaas zou namelijk de oor' zaak van dit ongeluk op zijn gewe ten hebben. Hij zou de heistelling met een z.g. tuidraad over het dak heen hebben vastgemaakt. Bij het verplaatsen van de heistelling was de draad strak komen te staan en had de schoorsteen van het dak ge trokken. Verdachte zelf betoogde, dat door de trilling van de grond de schoor steen naar beneden was gekomen. De officier van justitie meende uit de getuigenverklaringen te kunnen afleiden, dat het ongeluk inderdaad te wijten was aan de onvoorzichtig gespannen draad. Hij vorderde hon derd gulden boete en betaling van de kinderwagen, t.w. honderdzestig gul den. Het vonnis luidde: vijftig gul den boete, met betaling van de kin derwagen. ZEEPOST. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Argentina Star" 4/5; ss „Alhena" 9/5. Australië: ss „Nuddea" 4/5; ss „Stratheden" 7/5. Brazilië: ss „Argentina Star" 4/5; ss „Alhena" 9/5. Canada: ss „Nieuw Amsterdam" 3/5; ss „Atlantic" 7/5; ss „American Angler" 9/5. Chili: via New York 7/5. Indonesië: ss „Ma- chaon" 4/5. Ned. Antillen: ms „Oranje Nassau" 5/5; Suriname: ms „Isis" 7/5; Unie van Z.-Afrika en Z.W.-Afrika: ms „Edinburgh" 9/5. Brits Oost-Afri- ka: ss „Si-Kiang" 6/5. Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. TIEN JAAR MET AFTREK VOOR MOORDENAAR VAN WIM DE LA PARRA De 28-jarige schoonmaker R. G. te Utrecht is vanmorgen voor rechtbank te Utrecht weffens doodslag van de achtjarige Willem Jan de la Parra veroordeeld tot 10 jaar met af trek en ter beschikkingstelling van de regering. Burgemeester Van Berckel compli menteert de heer F. W. graaf van Limburg Stirum. In het midden de voorzitter van de jubilerende ver eniging, dr. H. Kruyt. LEIDERDORP KONINGINNEDAG Het trieste weer is oorzaak ge weest dat het programma, zoals dit door de Oranjevereniging was op gesteld niet in zijn geheel afgewerkt kon worden. De korfbalwedstrijd kon niet doorgaan, maar de voetbal wedstrijd, oorspronkelijk ook afge last, ging te elfder ure toch nog door. Zoals gewoonlijk begon de dag na de koraalmuziek met een aubade aan de burgemeester als hoofd der gemeente en aldus H.M. de Koningin vertegenwoordigend. Als zodanig mocht hij de gelukwensen ontvan gen van de voorzitter van de Oran jevereniging, de heer Reyers. Ook nu weer zongen de schoolkinderen vaderlandse liederen en zouden hierbij begeleid worden door de Lei- derdorpse Harmonie. Dit ging even wel niet door, want vermoedelijk door een misverstand, waren de mu zikanten niet in staat de begeleiding uit te voeren daar zij deze niet had den ingestudeerd. Toen zongen de kinderen maar zonder begeleiding. In klassen verdeeld begaven de kin deren zich vervolgens naar het Dorpshuis en gebouw Irene voor de gebruikelijke feestelijkheden, die voor hen werden gehouden. Om 10 uur vond aan het burgemeester Brugplein weder de hindernisrit om auto's plaats. De commissie had als nieuwe attractie er ditmaal een puz- zelrit door Leiderdorp aan verbon den. De middag was weer bestemd voor de sport hetgeen ditmaal be perkt bleef tot tennis en een voet balwedstrijd. Deze laatste ging tus sen RCL en Koudekerk en werd door RCL gewonnen met 63. Tij dens de rust gaf de gymnastiekver. Sparta een demonstratie. Op de ten nisbanen werden onderhand een paar aardige partijtjes tennis ge speeld. Eerst een enkelspel tussen de kampioen heren van De Munnik F. Engelenburg en de heer Scheepers van de tennisver. Roomburg uit Lei den, jgevolgd door een dubbelspel tussen L. Karamoy met F. Engelen burg tegen Scheepers en Hazebroek van Roomburg. Op de Acacialaan deden vervolgens de Chr. Harmonie „Concordia" uit Boskoop met haar drumband en meisjesklaroenkorps hun best om het gure weer te doen vergeten. Grote belangstelling bestond voor de avondviering in het Dorpshuis waar een muzikale show van Sempre Avanti's Jong en Jolig toch nog veel wist goed te maken van een ver waaide en verregende Koninginne dag. In de pauze reikte burgemees ter Van Diepeningen aan de win naars van de hinder- en puzzelrit de prijzen uit. Deze bestonden uit waar debonnen. Winnaar was de heer H. A. Koers; 2. H. Bennink; 3. S. Fok- kema en 4. B. G. Regs. „U hebt recht op zo'n plaats, van wege het voortreffelijke werk, dat u hebt verricht", zo merkte burgemees ter Van Berckel op. Namens de Oranjevereniging Noord- wijk aan Zee, voerde de voorzitter, de heer S. Pasma het woord. Hij feli citeerde de ruim twee jaar oudere zusterveren. „voor wie wij ondank 't betrekkelijk geringe leeftijdsverschil groot respect hebben". De heer Pas- ma wees op het onderscheid tussen Noordwijk-Binnen en Noordwijk aan Zee. verschillen in aard die tot het bestaan van twee Oranjeverenigin gen hebben geleid. Toch bestaat er 'n goede verstandhouding en er is geen jaloezie in ons hart nu u uw gouden feest in het gemeentehuis mag vieren De heer Pasma zei verder, graag el- kaars feesten mee te willen vieren, want het grote doel, de liefde tot het Koninklijk Huis en de jarige Konin gin te verstevigen, is gelijk. Velen kwamen op deze middag hét bestuur de hand drukken. Van hen noemen wij in de eerste plaats de trouwe kern van commissie leden, de beide wethouders, de heren J. v. Leeuwen en Jac. de Geus, de gé- meentesecretaris, de heer B. Ike, ver schillende raadsleden, Ds. J. van Dok, de hoofdinspecteur van politie, de heer A. N. Merkelbach, de directeur van gemeentewerken, de heer P- J- J. Dessing, de directeur der gemeen tebedrijven, de heer J. Melse. dames en herenn uit de kring van het onder wijs, de middenstand en het plaatse lijk organisatieleven. Dr. H. Kruyt dankte de sprekers, in het bijzonder het gemeentebestuur voor het beschikbaar stellen van de raadzaal. Wij hebben dit als een blijk van waardering voor het werk der 0.V. ondervonden. Gaarne zou spr. zien, dat het contact met de Oranje vereniging te Noordwijk aan Zee zich zou uitbreiden en dat men eikaars feesten zou gaan meevieren. Op een volgend feest te Noordwijk aan Zee zullen wij graag aanwe zig zijn. Het Fanfarekorps „Excelsior" bracht de jubilerende Oranjevereni ging een serenade, welke door het bestuur op het bordes van het raad huis werd aangehoord. Uitslag etalage-wedstrijd: De jury, bestaande uit de heren J. C. J. Lambermont, J. Vlasveld en M. Wolters uit Leiden kende de volgen de prijzen toe: 1. Banck en Tissing, opticien, beker; 2. G. Verstegen, banketbakkerij, be ker; 3.B. J. H. Bom, broodbakkerij, beker; 4. Herm. Caspers, radiohandel, med.; 5. W. Berkhout, drogisterij, med., 6. P. Weijers, slijterij, med.; 7. Gebr. Verkade, manufacturen, eerv. verm. De bloemenprijs, beschikbaar ge steld door het Bloemencomité, werd toegekend aan Radio Caspers. De keuring door het Noordwijkse publiek werd het best benaderd door: 1. mevr. v. d Stap-Kloppers, Jan Kloosstraat 26; 2. mevr. Brederode, Kerkhofpad 47; 3. M. de Jong, Voor- str. 38; 4. mevr. v. d. Weijden, Voor straat 34; 5. C. Schelvis, Zwanensteeg 2; 6. Th. Varkevisser, Marjoleinstr. 8; 7. D. Wassenaar, Bronkhorststraat 33; 8. E. Wijnands, Egmonderstraat 3; 9. A. v. d. Wal, Pimpernelstraat 19. De keuring van de kindergroepen in de optocht, beoordeeld door de jury bestaande uit mevr. J. C. v. d. Meer, Jos de Mooij en C. Soeteman, had tot gevolg dat 4 eerste prijzen moesten worden toegekend, wel het beste be wijs, dat hiervan verbazend veel werk is gemaakt. Deze 4 eerste prijzen werden toe gekend aan de groepen: Zo eert men de Koningin (Finse school r.k. meis jes); De verjaringstaart (Wilhelmina- school); Juliana van Stolberge(r.k. meisjesschool); De cowboys uit wild west (r.k. jongensschool). Eervolle vermeldingen kregen: De geboorte van Prinses Juliana; De Roode Kruis groep; Koningin Juliana; Bezoek aan de West. OEGSTGEEST Aanbesteding. In opdracht van het Gencotschap tot Opvoeding te Roosendaal is aanbesteed het bouwen van 'n 2 klassige VGLS-school op een terrein van Huize Duinzicht alhier. De uitslag is als volgd: A. P. de Rooy, Oegstgeest 88.500; Veenman en Vink, Hillegom 86.600; Jac. van Riet, Leiden 84.300; K. Burgy, Oegstgeest 82.700.W. den Dubbelden, Oegst geest 78.133. De gunning is aangehouden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4