Dankbaar Nederland huldigde jarige V/orstin VRIJDAG 1 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA il een oorkonde, haar aangeboden door het Collegium van het Leids Stu- De jarige Koningin Juliana toont het „Abraham"-brood, dat haar volgens denten Corps. De oorkonde was door estafettelopers van Leiden naar h.M. de Koningin in gesprek met enkele van de dames, die gisteren ook traditie werd aangeboden door een delegatie van het historisch genoot- Soestdijk gebracht. hun 5Gste verjaardag vierden schap „Oud West Friesland" uit Schoorl, onder leiding van de heer D. Breebaard, burgemeester van Hoogwoud en voorz. van het genootschap. Op de Waalsdorpervlakte heeft de voorzitter van de „Stichting Oorlogsmnument 19401945" ,prof. mr. P. S. Gerbrandy, aan het gemeentebestuur van Den Haag de Bourdonklok overgedragen, bestemd voor de herden kingsplaats op dit terrein. De klok is geplaatst in een klokkenstoel op een duintop, vlak bij de herdenkings plaats. Leden van de voormalige binnenlandse strijdkrachten luidden de klok na de overdracht. Het Koningiimefeest te Oegstgeest: een onderdeel uit het circus, dat rondtrok. Staande op het bordes van het Paleis Soestdijk, temid den van haar gezin sloeg de jarige vorstin donderdag- Schier eindeloos was de menigte, welke in de stromen de regen langs het bordes van het Paleis Soestdijk trok, ochtend het gebrui kelijke défilé gade. waarop het gehele konink lijke gezin had plaats genomen. Gedenck Klanck klonk over deWaalsdorpervlakie Ook in Oegsigeesi spoelde regen over de feeslen

Leidse Courant | 1959 | | pagina 17