Zie de nieuwste MODE S'elf Service Staaltje zomert het al in Uw garderobe... Via J DAG 1 MEI 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 10 LE1DSCHENDAM Verlegging Damlaan aanbesteed Woensdag is in het kantoor van Gemeentewerken namens B. en W. openbaar aanbesteed: Het verleggen van het gedeelte Damlaan gelegen tussen de Damstraat en de Sluis- kant, het verrichten van grondwerk en bijkomende werken in de ge meente Leidschendam. Er waren slechts drie inschrijvers, welke hun bedragen van hoog naar laag als volgt opgaven: van Eerden en Velt- man, 's Gravenhage 17.800; firma Schouls, Rotterdam 17.700; P. J. Visser, Wassenaar 10.440. De gun ning is nog aangehouden. Bouw N.H. kerk. Namens de Nederlands Hervormde Gemeente, is door architect Alb. van Essen te Voorburg het bouwen van een Ned. Herv. kerk te Leidschendam na on derhandse aanbesteding opgedragen aan Siemerinks Bouw - en Betonbe drijf te Wierden. Geboren: Simon P. zn van J. J. Wensveen en M. A. van der Meer; Maria M. T. dr van A. M. van der Laan en J. C. M. de Leeuw; Johannes M. zn van J. Nieuwenbroek en A. C. van der Meer; Cornelia A. M. dr van W. P. Hendriks en P. C. M. van Hei ningen; Bernardus M. J. zn van J. M. J. Havik en M. C. Janson; Jacoba H. M. dr van J. J. van Rijn en L. C. van der Helm. Ondertrouwd: Adr. P. M. van Veen en Jac. P. L. Remmers waal. Getrouwd; Joh. E. P. Zoetendaal (Den Haag) en A. K. Demeijer. Overleden: Leonardus C. Stijnman 82 jr, weduwnaar van A. H. de Groot; Bernardus M. J. Havik 3 dagen. NOORDWIJK MITSIE-AVOND VOOR AFRIKA „De hulp aan de Kerk in Afrika moet spoedig, heel spoedig komen want over twee jaar kan het wel te laat zijn", aldus prof. G. L. Zeegers, directeur van het Kardinaal van Ros- sum-instltuut in Den Haag, in een toespraak in het Bondsgebouw te Voorschoten. In de gespreksgroepen, de catho- lica-groepen, was men na lezing van de encycliek „Fidei donum" van Paus Pius Xn zo onder de indruk gekomen, dat men begreep, als chris ten in gebreke te zijn gebleven en als lid van het Mystieke Lichaam van Christus verplicht te zijn, meer voor de missie, in het bijzonder voor Afrika te moeten doen. Als voorzitter van een voorlopig comité heette de heer De Boer de aanwezigen welkom, in het bijzon der prof. Zeegers, pater Does wijk en kapelaan Duivesteyn; later kwam ook rector P. J. van Stralen uit Sche- veningen, diocesaan directeur voor Missieactie in de bisdommen Rotter dam en Haarlem ter vergadering. De heer De Boer zette het doel van het streven van het comité uit een, nl. de missiegeest in Voorscho ten verdiepen en verlevendigen en alle parochianen tot een vrijwillige medewerking op te roepen, naast de bestaande Pauselijke Missiegenoot schappen. Prof. Zeegers, pas enkele dagen teruggekeerd van een reis naarAfri- ka, waar de Kerk bedreigd wordt door een steeds verder opdringende Islam vanuit de staten in het noorden en het steeds dieper infrilteren van het communisme. In sommige streken groeit het werk de priesters over het hoofd, omdat er veel te weinig pries- ters en zeker nog veel te weinig zwarte priesters zijn. Voor de hoog tijdagen zitten de priesters dagen lang in de biechtstoelen en moeten biechtbonnen worden uitgereikt. Het uitreiken der H. Communie geschiedt urenlang, waarbij telkens de ciboriën moeten worden gevuld uit grote tei len, ja zelfs uit grote manden. Dat zijn voor ons onbegrijpelijke toestan den. Een eerste eis is dan ook de opleiding van eigen priesters in Afri ka te bevorderen, want spreker voorziet, dat binnen de kortst mo gelijke tijd de Kerk in Afrika door eigen Afrikaanse bisschoppen, waar bij het in geheel Afrika zoemt van onafhankelijkheid, zou het wel eens kunnen gebeuren, dat binnen een paar jaar de blanke in Afrika niets meer te vertellen heeft; er zelfs een ongeziene vreemdeling is: daarom moet er alles op gezet worden om de Kerk in Afrika op grootste wijze te hulp in de zware strijd, die zij daar nu doormaakt. De heer Staring benadrukte nog eens het streven van het comité om de missiegeest vooral spiritueel te verlevendigen. Daartoe zal met toe stemming van de pastoor elke eerste vrijdag een avondmis tot intentie van de missie in Afrika worden opge dragen, waaronder een korte preek met toelichting. Het comité zal zich nog nader beramen over de wijze van steun. Hierbij gaat de voorkeur voor steun aan een bepaalde priesterstu dent in Afrika en ook op sociaal ge bied steun te verlenen, bijvoorbeeld aan een project in Afrika van het Karosi, als de bijdragen dit zullen toelaten. Spreker spoorde de aan wezigen aan ook anderen op te wek ken, de avondmis op eerste vrijdag bij te wonen, want de kerk is dan toegankelijk voor iedereen en kan dus op zo'n avond vol zijn. Door prof. Zeegers werden nog en kele vragen beantwoord en rector van Stralen gaf enige toelichtingen, waarna deze zeer leerzame avond ge sloten werd. VOORSCHOTEN KONINGINNEDAG Het Koninginnefeest begon reeds op de vooravond van 30 april met een taptoe, waaraan deelgenomen werd door de landelijke rij vereniging, dé sportverenigingen, verkenners, gid sen en padvinders en leden van de wandelclub „De Zwervers" en met muziek van de Harmonieverenigin gen „St. Laurentius" en „Benvenuto", Om half negen 's avonds begon in het Cultureel Centrum een groot avond feest. Dit feest sloeg in en werd een succes. De zaal was geheel uitver kocht. De programmaleiding had hier Frans van Klingeren geëngageerd en hij bracht heel wat artisten-van- naam op het podium. Tom van Ma ren als conferencier, The Niberco Brothers met hun internationaal be kroonde manipulatieshow, Rob van Reijn met pantomimespel, zang van Joop de Knegt en vlotte liedjes van het duo „De Spelbrekers". Het ge heel was een volledig succes. Toen de voorzitter van de Koningin Wilhelmi- navereniging aan het einde van de avond aan de zaal vroeg of dit gezel schap nog eens in Voorschoten moest terugkeren, was het antwoord na tuur een oorverdovend ,ja!" Het begin van het feest was dus goed, maar de viering van Koningin nedag zelve is minder goed verlopen. Het Oranjezonnetje scheen niet en in plaats daarvan was er een druile rige regen. Toch was er voor de kin deroptocht weer veel belangstelling. Ook was er weer veel werk gemaakt van de versieringen, doch liet was slechts korte glorie, want aan het einde van de optocht waren alle vr- sieringen al verregend en verwaaid. Aan de optocht was een prijsvraag verbonden. Er kon geraden worden, welk spreekwoord door elke school werd uitgebeeld, maar er waren ook prijzen voor de deelnemende scholen zelf. De eerste prijs werd toegekend aan de r.k. Meisjesschool („Na regen komt zonneschijn") en aan de Park school („Achter het net vissen"). De derde prijs was voor de Hervormde school („Spreekt men over de dui vel"). De vierde prijs ging naar de Gereformeerde school („Schoenmaker blijf bij je leest") en de 5e prijs was voor de „Ds. Fortgensschool" („Nieu we bezems vegen schoon"). De jury, gevormd door mevr. EgginkOffrin- ga en de heren Buis en Van Alphen kende verder de volgende prijzen toe. Grote groepen: 1. Willem van Oranje (Herv. School); 2. Deltaplan (Geref. School; 3. Fanfare (Fortgens school); 4. Residentie-orkest (Geref. school); 5. De schooltuin (Herv. school). Kleine groepen: 1. Vliegenzwam- men (Geref. school); 2. Lieveheers beestjes (Mariaschool); 3. Twee rid ders (Geref. school); 4. Bloemenko- ningin (Geref. school); 5. Zwaan kleef aan (Vlietschool). Individuelen: 1. Bloemenmeisje (Herv. school); 2. Joker (Parkschool); 2. Zeemeermin (Mariaschool); 3. Japans meisje (Herv. school) en 3. Lange Lijs (Parkschool); 4. Robot (Parkschool) en 4. Dobbelsteen (Parkschool). Eervolle vermeldingen kregen „Wat wil ik worden" (Herv. school; „Eet meer vis" (Herv. school); „Haarlemse Bloemenmeisjes" (Geref. school); .Vliegende Hollanders (Park school); „Boerenharmónie" (Park school); „De gelaarsde kat" (Maria school) en de „Indianengroep" (Fort gensschool) Na de optocht nam burgemeester C. J. v. d. Hoeven op het voorplein van het Cultureel Centrum de zang- hulde in ontvangst en sprak de kin deren toe. De kinderspelen werden wegens het slechte weer afgelast. De puzzelritten gingen alle door en ook de Jeugdbrandweerwedstrijd. Deze laatste trok nog vrij veel belangstel ling en was ook het aankijken waard. Prijswinnaars Jeugdbrandweerwed strijd: 1. ds. Fortgensschool; 2. Vliét- school. De St. Laurentius harmonie zette hierbij nog haar beste beentje voor en probeerde de stemming er in te houden, maar de kou kon ook zij niet wegblazen. De ballon wedstrijd kreeg niet het verloop, wat er van verwacht werd en ook het slotstuk van de brandweer kwam te vervallen Op het sportpark speelde Rouwkoop een wedstrijd tegen haar plaatsge noot S.V.L.V. Het werd een daveren de overwinning voor S.V.L.V. (60) De ruststand was 3—0. Rouwkoop kreeg geen schijn van kans en de ge hele wedstrijd was het S.V.L.V. dat de toon aangaf. S.V.L.V. kwam hier door in het bezit van de wisselbeker. De gehele dag konden de kinderen nog terecht op de Voorstraat, waar diverse kermisvermakelijkheden ston den opgesteld. Jammer was dat het weer dit jaar niet meewerkte, want de echte feeststemming was er niet. Ongeval. Op de vooravond van Koninginnedag vond 's avonds om half acht nog een ongeval plaats. De bromfieteer V. uit Voorschoten haalde uit voor een meisje, dat precies voor zijn wielen de Schoolstraat, nabij de Treubsrtaat overstak. V. haalde uit en kwam daarbij te vallen. Met ver wondingen aan hoofd en gezicht moest het slachtoffer per ziekenwagen naar het ziekenhuis in Leiden worden ver voerd. Marktberichten LEIDEN, 1 mei. VeeAanvoer 10 stieren, 135 melkkoeien, 1'80 vette koeien, 60 varekoeien, 20 pinken, 64 vette kalveren, 302 nuchtere kalve-. ren, 45 vette schapen, 80 weidesclip- pen, 715 vette lammeren, 245 zuig en weidelammeren, 54 varkens (zeu gen), 307 schrammen, 768 biggen, 20 geiten, totaal 3.005 stuks. Notering: stieren 3.003.50 per. kg schoon gew., melkkoeien f 850— 1.250, vette koeien 3.003.65 per kg schoon gew., varek ieien 550 950, pinken 350^-575, vette kalve ren 2.002.80 per kg lev. gewicht, nuchtere kalveren 1.201.60 per £>g levend *ew., nuchtere kalveren p. stuk 40—65, vette schapen 85 100, weideschapen met een lam 100 —135, weideschapen met twee lam meren 145180, vette lammeren 85100, drachtige zeugen 300— 425, schrammen 85115, biggen 5' —62, tot 66. Handel: melkkoeien rustig, vare koeien stil, vette koeien matig, vette stieren willig, vette kalveren vlug, pinken kalm nuchtere kalveren vlot, vette -hapen en vette lammeren ma tig, weideschapen willig, zeugen, schrammen en biggen goed. Kaas. Aanvoer 9 partijen Goudse kaas. Notering Goudse eerste kwali teit 2.082.18, Goudse tweede kwa liteit 1.952.07. Handel matig. van de mooiste kantten uit de eerste hand). Er zijn kansen te over om het zo te zien. Kijk bij de FAAM. Op de belangrijkste shows in de grote modecentra kochten wij uit fantastisch mooie en originele collecties. De verrassing en het enthousiasme over de vindingrijkheid van de bekwame mode ontwerpers die wij daar ondergingen, zult U thans bij het zien van de nieuwste modellen eveneens ondergaan. Zie de nieuwste mode van de mooiste kant enuit de eerste hand. GA NAAR HOOGSTRAAT LEIDEN Uit de bekende C A topfft serie Sanfor NO IRON Sporthemden, boord open en gesloten te dragen! Moderne ruiten in div. kleuren op wit fond Extra small, small, medium, large! Extra voordelig! 9,75 Abonneert U op het Parochieblad Sursum Corda per Jaar ƒ4.50 per kwartaal 1.20 per maand 0.40 Bureau Papengracht 32, Leiden Telefoon 20935 N.V. E. HOLLANTS Vismarkt 2 - Leiden P. J. v. d. ZANDEN Breestraat 77, Leiden SBniiwa

Leidse Courant | 1959 | | pagina 10