$LW£LGAT ^imm Scherp Burgerlijke Stand Scholieren genoten van dixieland POTLOOD EN GEEST Leidse agenda UIT DE OMGEVING .•Mar ïssxsz MAANDAG 27 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Westerkwartier' heeft weer een prachtige speeltuin Zaterdag 25 april 1959 zal in de Schaik was een schriftelijke geluk- annalen van de Speeltuinverenigingwens binnengekomen. De heer Van „Westerkwartier" worden geboek- j Polanen schetste in 't kort de moei- staafd als de datum, waarop een lijkheden, welke moesten worden nieuw tijdperk voor de vereniging j overwonnen om de heropening van was aangebroken Toen immers werd I de speeltuin mogelijk te maken. Het na een periode van hard werken, dank zij de inspanning van het be stuur en een aantal kindervrienden, de speeltuin heropend en konden enige honderden kinderen, die zich reeds lang voor de officiële openings ceremonie voor het grote toegangs hek hadden verzameld, juichend hun feestelijk versierde speeltuin in ge bruik nemen en het nieuwe mate riaal bewonderen. Vooraf waren een aantal genodig den en belangstellenden in het fraaie eveneens geheel gerestaureerde, ver enigingszaaltje bijeen gekomen en sprak de voorzitter, de heer A. van Polanen een woord van welkom. Zeer tot zijn spijt moest spreker mee delen, dat de beschermheer van de vereniging, de heer H. Hofman, di recteur van de NEM, door ziekte verhinderd was de openingsplechtig heid te verrichtenj^l JUDO-EXAMENS. In de Sportschool „Luiten" aan de Pieterskerkgracht werden de maan delijkse Judo-examens afgenomen, waarna door de heer W. Luiten, 3e Dan, namens de Ned. Jiu-Jitsu en Judo Bond aan de navolgende candi- aaten een hogere Judo-graduatie werd verleend: Gele band (5e Kyu-graad): D. v. d. Ploeg; R. Bot, W. Verbakei, K. Horst, L. Fretschmar, G. Rietveld, N. Velt- materiaal moest worden hersteld of i huysen, G. v. Ruiten, F. Wesseling, N. vernieuwd, het gebouwtje behoefdeWaasdorp, A. de Boer, G. Ligtevoet, een grondige restauratie en er wasH. J. Siebert, J. J. de Ridder, G. v. d. dus geld. veel geld zelfs, nodig. Blom, H. Goddijn, H. W. Hamaker. Een bliksemactie werd ingezet en! Oranje band (4e Kuyu-graad): A. door middel van een loterij, verkoop-v. Steyn, D. v. Duyn, M. Bonnet, P. avonden enz. kwam het nodige geld Raamakers, N. Verheyen, G. Boon, G, binnen. „Oud Hortuszicht" kwam J. v. d. Tang. onder de hamer en na een deskun-Groene band (3e Kyu-graad): J. de dige inspectie van het speeltuinma- Jong, W. de Jong, J. Bizot, K. Strijk, teriaal in deze tuin door de bescherm-1 E. Oostendorp, A. Bergers, J. Benning, heer, de heer H. Hofman, deed het J G. Guyt, N. van Beek, M. Mugge, P. bestuur een bod, en werd „Wester- Versteegt, J. Wyrdeman, W Marks kwartier voor een billijk bedrag ver- i Blauwe band (2e Kuy-graad): B. rijkt met o.m. een draaimolen, lucht- Ligteringen, J. v. d. Blom. schommels en een zweeftoestel. Per- Miltairen behorende tot de Kon. soneelsleden van de NEM zorgden 1 Marine, afkomstig van het M.V.K. te in dezelfde richting rijdende wielrij- voor een deskundige voor montage Valkenburg namen ook deel aan ditders meende de chauffeur een klap de nodige herstellingen. Een ieder examen. Hiervan slaagden voor dete horen. Hij dacht aan een aanrijding Dötf fje In verband met Koninginnedag De leden van de tafeltennisvereni- is de wekelijkse bijeenkomst van de Bejaarden Sociëteit, parochie Heren singel, verplaatst van donderdagmid dag naar Woensdagmiddag a.s. Gisteravond omstreeks zes uur is langs de Haarlemmertrekvaart een automobilist uit Leiden in de sloot ging „Docos" worden erop attent ge maakt, dat de algemene ledenverga dering op dinsdag, 28 april a.s., niet wordt gehouden in het Leonardushuis maar in de gymnastiekzaal aan de Potgieterslaan. De „Emmabloem-collecte", dat za- kwam in actie. Er werd, als een soort Gele band (5e Kyu): A. de Boer, G. vrije tijdsbesteding door allen, die Scheurwater, A. Aartsen, F. H. Roo- maar iets konden doen getimmerd, sendaal en G. H. A. Vink; en voor de geschilderd en gemetseld. Hierbij zal, Oranje band (4e Kuy) H. Brinks en Een bijzonder j zonder de anderen iets te kort te N. J. Arentsen. woord van welkom richtte spreker willen doen, aldus spreker, de mede- j heer P. J. v. Leeuwen, le Dan, tot de heer J. J. Lijster, procuratie- werking van de heren Brandt, Poptie, (zwarte band) een competitie special houder van de NEM, als vertegen- Kley en De Koning, niet licht worden tegen niet minder dan 45 candidaten. woordiger van de heer Hofman, de vergeten. Ook de penningmeester, de Deze wedstrijd, waarbij hij iedere te- heer C. F. Lardee, erevoorzitter van heer J. T. Pommer, "0or zijn finan- genstander een geldig punt (worp) „Westerkwartier", de heer D. Vijl- cjeei beheer en de secretaris de heer dient te geven, werd door hem gewon- gereden. BU hel passeren van enkele terdag" (ook) te Leiden werd gehou- den heeft d t.b.c.-hestrijding een be drag opgeleverd van 32*35 62. Van dit bedrag brachten de leerlingen van de meisjes-HBS aan de Garenmarkt, die op grote schaal hun medewerking aan deze collecte verleenden samen 1438.80 bijeen. brief van de NUSO, de heren J. J Huizen en P. Flippo, voorzitter en Secretaris van de Leidse Bond van Speeltuinverenigingen en de afge vaardigden van zusterverenigingen in Leiden. Van wethouder J. C. van nen in een tijd van 19 minuten. Geboren: Sikke Arjen zn van H. Jazz mei explicatie in Bonaveniura-lyceum Op zaterdagavond naar school gaan ls ze fs voor de ijverigste leerling van het Bonaventura-lyceum een beetje teveel van het goede. Dat de fietsen rekken bij het schoolgebouw aan de Marlënpoelstraat zaterdagavond toch vol stonden, kwam niet omdat de jongelui het schoolgebouw bin nen waren gegaan om zich aan de wetenschap te wijden, maar omdat zij aan de uitnodiging gehoor hadden gegeven te komen luisteren naar de tonen van „The White Elephant Sere- naders", een dixieland-orkestje. Onder die naam speelden daar na melijk een zestal amateurjazz-musici een groepje jongemannen dat geen vast orkest vormt, maar nu als gele- geheidscombinatie optrad. Zij waren nog niet helemaal op elkaar inge speeld en dat kwam bij de eerste im provisaties wel eens om de hoek kij ken. Er was niet alleen muziek te genie ten in de knusse cantine van het St. Bonaventura-lyceum. De leider van de band trad ook op als explicateur. Hij stak het aloude verhaaltje af over de oorsprong van de jazz-muziek. De heer Dekkinga wist de middelbare scholieren echter nauwelijks boeien; zijn betoog was daarvoor te lang dradig. Op de piano was de bandlei der heel wat beter thuis. Met zijn mu zikaal gevoel en improvisatietalent was hij de stuwende kracht van het orkest. De leerlingen hebben zich uitste kend geamuseerd. Spontaan klonk het applaus na ieder solo, die zulks verdiende. De klarinettist werd in de loop der avond, terecht, de favoriet van het publiek. De overige leden van de melody-sectie waren voor hun taak berekend, hoewel het thema de vrije improvisatie wel eens verdrong. Later op de avond won de combina tie aan vlotheid en uitbeeldingskracht, De leerlingen zal deze gezellige bij eenkomst nog lang bijblijven en zij zullen met verlangen uitzien naar een volgende jam-session". cieel beheer en de secretaris, de heer J. Crama, die alles moest administre ren, verdienen een Lij zonder woord van dank, aldus spreker. Alles wat hier tot stand is geko men is in het belang van het kind en daarom liep het zo vlot. Met de j m TMiedema; Fl.ancien Theo- wens, dat alle speeltuinverenigingen dora j0hanna dr van J. M. A. M. Ver mogen groeten en bloeien tot heil van baken en c M A G Verhel,gen; Jo. de de jonge generatie, eindigde spre- zef Jac(>bus Maria zn van J. N. Groen ker zyn toespraak. in Wout en T c Remmerswaal; De heer Lijster, die namens de Louise dr van A. Ingelse en J. heer Hofmann en de NEM het woordde Wmfried Albert zn van J. voerde, complimenteerde het bestuur w. steenbeeke en G. E. Bos; Arpad Sandor zn van A. Nagy en J. Ku- tassy; Maria Cornelia Johanna Ca roline dr van P. van Dam en G. M. Haasbroek; Paulus Gerardus zn van C. A. Overdevest en G. H. Meijer; Lynette dr van R. P. Baudoin en M. Houwaart; Rozemarijn dr van E. A, E. van Dishoeck en P. Dudok van Heel; Maria Johanna Sofia dr van D. Zwanziger en T. Hartevelt; Monique dr van W. P. Mizee en E. Meijers; Sander Geert Jon zn van L. H. J. van den Elshout en A. Aadama van Scheltema. Overleden; J. C. Rhijnsburgr 37 jr, vrouw. BIOSCOPEN. De films in de week van 24 april 1 mei zijn door de Kath. Film-Cen trale als volgt gekeurd: „Julius Caesar", 14 jaar. „In de macht van de Vam pier", 18 jaar. „De herberg van het zesde geluk", alle leeftijden. „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. „Goudroof", 18 jaar. (Donderdag „Showboat", alle leeftijden). en alle anderen, die hierbij zijn be trokken zullen voldoening hebben voor de arbeid die hier is verricht. Spreker zou alle lof, aan de heer Hofman toegezwaaid, gaarne over brengen. Nadat de heer D. Vijlbrief, namens de NUSO, de heer J. J. v. Huizen, na mens de Leidse Bond van Speeltuin verenigingen en de erevoorzitter, de heer F. Lardee nog met een enkel woord hun bewondering er voldoe ning over het bereikte resultaat had den uitgesproken, begaf het gezel schap zich naar buiten, alwaar de heer Lijster het lint, dat het toegangs hek dicht hield, doorknipte. Bij de rondgang, die hierna volgde, consta teerden de aanwezigen, dat hier gro te prestaties zijn verricht en dat de belangen van de kinderen in „Wester kwartier" het huidige bestuur in uit stekende handen zijn. MAANDAG, 27 APRiL Ouderavond Ouders leerlingen 6e klassen kath. lagere scholen „In den Vergulden Turk", 8.15 uur nam. Leidse Fotoamateurs. Uitslag foto wedstrijd. De Doelen, 8 uur nam. Alg. Ned. Invalidenbond, Cabaret avond. De Burcht, 8 nam. In de Vroolijcke Arke. Feestavond voor ouders en grotere meisjes, Lan ge Pieterskerkkoorsteeg 15, 8 u nam. HKW-Leiden. Jaarvergadering ,,'t Gulden Vlies". 8 u nam. K.A.V. Herensingel. Toneelavond Maria Gijzensteeg, 8 u nam. Italiaans Nederlands Circus Schut tersveld 2.3C en 8 uur nam. DINSDAG 28 APRIL DOCOS, tafeltennisver. Alg. le- denverg. Gymnastiekzaal Potgieters laan, 8 uur nam. A.K.W.V. „De spiritualiteit van de ondernemer", door dr F. Holthuizen. In den Vergulden Turk, 8 uur nam Selskip Fryslan. Toanieljoun. Yn den Burcht to Leyen, jouns kertier foar achten. D.E.V. Ledenvergadering. Café Aniba, 8 uur nam. „In de Vroolijcke Arke". Viering 12'/2 jarig bestaan. Clubhuis, Lange Pieterskerkkoorsteeg, 8 uur nam. K. O.-filmstudiekring. „The Pleasure Garden" en „Raices". To neelzaal Universiteit, Rapenburg, 8 uur nam. WOENSDAG 29 APRIL Rozenkranskruistocht. St Petrus- kerk, 7 uur nam. „Veri", pers.-ver. Rijksdienst veri ficatie Zee- en Luchtvaartinstrumen ten, Wassenaar. Feestavond St. An tonius clubhuis, 8 uur nam. K.V.P.-Leiden. Jaarvergadering. „Bezitsvorming, ook voor U". ,,'t Gulden Vlies", half acht nam. Meelfabriek „De Sleutels". Viering 75-jarig bestaan. Receptie 35 uur. R.K. E.H.B.O. Eindexamen begin nerscursus, r.k. lyceum Mariënpoel- straat, half acht nam. K. O.-excursie. Naar de Keu kenhof en Aalsmeer 9.15 uur v.m. DONDERDAG 30 APRIL KONINGINNEDAG VRIJDAG 1 MEI HAZERSWOUCE <GR Ongeval. Zondagavond streeks 7 uur had over de spoorbaan aan de Gemeneweg een ongeval plaats. Een iongen stapte op zijn fiets maar gleed van zijn trapper af en viel met fiets op de grond. Hii kwam ongelukkig te vallen en brak zijn on derbeen De EHBO was spoedig ter plaatse; na gespalkt te zijn werd de jongen per ziekenauto naar het zie kenhuis in Leiden vervoerd. en keek om. Daardoor lette hij niet op de weg met het gevolg dat hij van de berm afreed en in de sloot omsloeg. De onfortuinlijke automobilist en zijn geschrokken mede-inzittenden konden zich, drijfna en onder de modder, zelf uit het gekantelde voer tuig bevrijden. Een kraanwagen tilde de auto weer op de weg. NOORDWIJKERHOUT BLOEMENBRIDGEDRIVE TROK VEEL DEELNEMERS Van heinde en ver zijn de bridgers gisteren weer naar Noordwijkerhout gekomen om een bezoek aan de bloei ende bollenvelden te combineren met een gezellige en sportieve bridge- middag Zij zullen er geen spijt van gehad hebben, want was het weer niet direct zó, dat het tot een wan deling noodde, des te geschikter was het rond de bridgetafel te gaan zit ten en te trachten één van de vele fraaie prijzen te bemachtigen. Wie geen prijs won, ging toch niet zonder herinnering aan bloemenland weg, want de heren van de bridgeclub „Het Juiste Bod" hadden weer, dank zij de buitengewone medewerking van een aantal kwekers, voor een enorme massa bloemen wéten te zor gen, zodat iedere deelneemster en deelnemer aan de bridgedrive met een armvol bloemen naar huis te rug keerde. De drive, welke tegen half drie aanving, stond onder leiding van de bondswedstrijdleider, de heer Hogen- kamp, en dank zij het voortreffelijk werk van deze heer met zijn assi stent kon nog ruim vóór half zeven de uitslag bekend worden gemaakt. Vanwege het grote aantal deelne mers, ruim 170 paren, werd er zo wel in de zaal van de gebr. Brama als in de zaal van hotel van der Geest gespeeld. De zalen waren met een geluidsinstallatie verbonden, zo dat alles zeer vlot kon verlopen. Alvorens de kaarten ter hand wer den genomen, verwelkomde zowel voorzitter van „Het Juiste Bod", de heer C. de Winter, als de vertegen woordiger van .de V.V.V., de heer P. v. Baijtenen de deelnemers. De heer De Winter was bescheiden en zeide te hopen, dat de comissie er in geslaagd zou zijn toch weer voldoen de bloemen bijeen te krijgen. De ver tegenwoordiger van de V.V.V. zeide echter, zoveel vertrouwen in de he ren van de bridgeclub te hebben, dat hij de bridgers durfde te verzekeren, Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 27 April 1859. De minister van justitie heeft goedgevonden in te trek ken de commissiën van eenige onbezoldigde rijks-veldwachters die zich niet hadden ontzien om met eenige stroopers zamen te spannen, in dier voege dat deze stroopers zich door die beamb ten voor eenig geld, dat zij van hen ontvingen, hadden laten bekeuren wegens het zetten van wildstrikken op vooraf daarvoor aangeduide plaatsen, door wel ke handeling de bedoelde rijks veldwachters het erlangen van de gestelde premiën op de wild- strikkerij hadden beoogd. dat zij met een royale bloemengift naar huis zouden gaan. Van de 6 deelnemende clubs be haalde het le team van „Up and Down" uit Den Haag de hoogste score en daardoor veroverde dat team voor de '/e maal in successie de door het gemeentebestuur van Noordwijkerhout beschikbaar gestel de fraaie clubprijs. Mevr. Oushoot en partner ontvingen uit handen van de heer B. A. v. d. Hoorn, de door de V.V.V. beschikbaar gestelde prijs, omdat zij de hoogste score van alle deelnemende paren behaalden. Ver der waren er voor alle groepen van 8 paren le en 2e prijzen. Men kan dus begrijpen, dat er veel dames en heren, behalve met bloemen, ook met een mooi, een nuttig of een lekker voorwerp de thuisreis aanvaardden. LEIMUIDEN Rondreis om naastenliefde De kapelwagen van Oost-priesterhulp zal deze week de parochie van Leimui- den bezoeken. Het is niet denkbaar, dat er lezers zijn die met het doel en werk van deze organisatie niet op de hoogte zijn Mocht dit wel zo zijn dan slaat men pagina 3 van onze krant van zaterdag maar eens open. De tentoonstellingswagen staat nabii de kath. kerk op woensdag 29 april van 7—9 uur. Een boeiende film wordt diezelfde avond vertoond om 8 uur in het café van de dames Sneeboer. Vrijdagmorgen 1 mei om 9 uur begint de rondgangdoor de parochie voor inzameling van geld en goederen. BOSKOOP Eigen gebouw voor „Het Groene Kruis" De afd. Boskoop van de Z.-H. ver. „Het Groene Kruis" heeft voor haar consultatiebureaux voor zuigelingen en kleuters tot voor enige jaren steeds gebruik kunnen maken van twee lokalen in het gebouw van de openbare school. Deze lokalen moesten evenwel in gebruik worden genomen voor onderwijsdoeleinden. Sedertdien is het werk van het Groe ne Kruis voortgezet in een klein bo venzaaltje van het hervormd vereni gingsgebouw aan de Voorkade, dat voor dit doel volkomen ongeschikt is. Het is de vereniging gelukt de hand te leggen op een stuk grond aan de Zuidkade alwaar een eigen gebouw zou kunnen worden gesticht. Hiervoor is echter de medewerking van de gemeente noodzakelijk. Uit een nauwkeurige berekening is ge bleken dat per jaar op een exploi tatie-tekort van ruim f 13.000.— moet worden gerekend waarom het bestuur voor dit doel een bijzondere subsidie uit de gemeentekas heeft aange vraagd. De afd. Boskoop van het „Wit-Gele-Kruis" maakt mede ge bruik van de beide consultatiebu- reaux tegen betaling van een even redig deel van de kosten van deze diensten. Gelet op het zeer grote be lang van de volksgezondheid menen B. en W. het gevraagde subsidiebe drag wel te kunnen verlenen. ALPHEN AAN DEN RIJN Tennis Voor de districts-competitie heeft TEAN 1 zaterdag thuis gespeeld tegen KVS 2 (Den Haag). Na langdu rige wedstrijden verloor TEAN met 3—2. Het tweede team speelde uit tegen Voorhout, die duidelijk de meerdere van het Alphense team bleek te zijn 50. Voor de landelijke competitie speelde TEAN tegen Leimonia (Den Haag), die eindigde in een 44 gelijk spel. Zaterdag a.s. speelt het eerste team thuis tegen GONA I (Den Haag); het tweede uit tegen Van Wijk 2 te Leiden. Zondag a.s speelt TEAN thuis tegen Tennessee (Den Haag). Mej. A. Caiijn onderscheiden mei ere-kruis „Pro Ecclesia'' Echtpaar Hooymans-v. d. Ham, Oegsigeesi in hei goud Het was feest vandaag aan de Abt- spoelweg te Oegstgeest. De heer en mevr. C. J. Hooymans-v. d. Ham her dachten het feit, dat ze voor vijftig jaar in het ouwelijk traden. De gou den bruiloft werd ingezet met een plechtige H. Mis van dankbaarheid, die in de parochiekerk van St. Willi- brord werd opgedragen door een zoon van het bruidspaar, pater L Hooy- mans o.f.m., geassisteerd door de kapelaans F. J. M. Pinxter en J. P. v. d. Klugt. Het parochiëel zangkoor, o.l.v. de heer Van Schaik zong een meerstem mige mis. Na afloop van het H. Offer hief het koor een Te Deum aan, -om God te danken voor zijn zegen, die vijftig jaar lang op het echtpaar Hooymans rustte. Het echtpaar kreeg elf kinderen, waarvan er thans nog negen in leven zijn. Er kwamen veertien kleinkin deren. Behalve een zoon, die toetrad tot de Franciscaner-orde, waren er nog vier dochters, die de kloosterlijke staat verkozen. Zij traden allen in het Trappistinnenklooster te Berkel- Enschot, waar een van hen thans abdis is. De heer Hooymans behoorde bij de oprichters van de Coöperatieve Boe- No. 515. Horizontaal: 1. kort schrif telijk verslag van hetgeen in een ver gadering behandeld is. 6. nachtge waad, 7. soort, 9. landbouwwerktuig, 10. boom, 12. geheel de uwe (afk. Lat.), 13. Stengel, 15. afvoerkanaal, 16. heilige taal der Boeddhisten, 17. schrijfkosten. 19. muzieknoot, 21. ge vangenis, 22. muzieknoot, 23. berg, 25. duw, 26. mager. Verticaal: 1. bijwoord, 2. voorvoeg sel, 3. vereniging, -1. bij-woord, 5. door weekt, 6. met gebladerte overdekte booggang in tuinen. 8. stellage, 10. gem. in N.-Brab., 11. balk, 13. muziek noot, 14. tussenzetsel, 18. gem. in Óver., 20. voegwoord, 22. cilindervor mig voorwerp, 24. afkorting op visi tekaartjes, 25. familielid. Oplossing morgenavond. Dag van de Arbeid. H. Mis in de oprichters van °eAjr3es;dl„l^n,pT 7 uur v.m. DmI renleenbank te Oegstgeest. Hij volgde parochiekerken, 7 uur v.m. Des avonds K.A.B.-feestavond. St. Anto- nius clubhuis 8 uur nam. ZATERDAG 2 MEI „De Royalisten". Pers. „Royal Typewriters", bonte avond. Stadsge hoorzaal. 8 uur nam. Tot Ieders Genoegen. Toneelvoor stelling „Kwartet in Mineur", Leidse Schouwburg, 8 uur nam. D.E.V. Viering 70-jarig bestaan. Cabaret. De Burcht. 8 uur nam. •APOTHEKERSDIENST Maandag, dinsdag en vrijdag wordt de heer Nijssen op als directeur van deze bank, waarvan de omzet van enkele duizenden guldens steeg tot een bedrag 'an 39 miljoen (in 1958). De stijging van deze bankomzet is zeer zeker voor een groot deel te dan ken aan het rustige en evenwichtige beleid van de heer Hooymans De bruidegom is ook sinds een reeks van jaren voorzitter van het paro chieel armbestuur en voorts is hij 29 jaar lang poldermeester geweest van de Oude Hofpolder te Oegst geest. De bruidegom is 81 jaar oud en door de Zuider Apotheek, Lammen-J heeft hu overgedaan aan een schoon- gr.' a. to t pM'-— 23553 en zoon maar voor eigen liefhebberij Oegstgeest door de Apotheek Oegst- wijdt hij toch nog altijd wat vee. •geest, Wilhelminaparx. 8. tel. 26274. Dagelijks kan men hem nog van zun woning nabij de Oude Tolbrug naar de kerk zien fietsen. De bruid, 73 jaar oud, is wat slecht ter been èn daardoor aan huis ge bonden. Dat neemt niet weg, dat bei den vrijdag op reis gaan naar Berkel- Enschot, om er bij hun dochters in de abdij het feest nog even voort te zetten. Zaterdag kwam burgemeester H. LdLBh^Jf,ie^enuwrHo^m«nrf: ten, hebben wij u"bijzonde? dank ge- ümpïT hii bracht voor het vele goede, dat u in in Oegstgeest hebben zien. komen, bij dgze lange reeks van jaren voor de het jubilerende e<±tpaar op bezoek j d van onze scholen hebt gedaan, om hen zun complimenten te maken JWUBmem0reerden het voortreffelijke De burgemeester kon niet op het werk dat u in de eerste jaren van uw eigenlijke feest komen omdat hu van- ioopbaan hebt verricht aan de St. daag buiten de gemeente vertoeft. Agnes- en Catharinascholen en heb- Ook de leden van het kerk- en ben er daarbij op gewezen, dat het armbestuur hebben het bruidspaar geven van onderwijs aan de kinderen In oktober van het vorige jaar was mej. A. A. T. Catün veertig ja ren in dienst van de Stichting Lief dewerk H. Cunera, als leerkracht aan de L.O. school voor meisjes, een ambtsjubileum dat op 4 december plechtig is herdacht in aanwezigheid van kerkelijke en wereldlijke auto riteiten en een grote schare collega's en belangstellenden. Zaterdagavond j.l. had de jubila- resse het Stichtingsbestuur, Zuster Miriam en haar staf en de onderwij zeressen voor een intiem feestje ge nodigd in de recreatie-zaal van de Levendaal-school, niet vermoedende dat zij bij deze gelegenheid opnieuw hulde in ontvangst zou moeten ne men, ditmaal namens het hoogste kerkelijke gezag. De sfeer onder de aanwezigen was als bij een gezellig familiefeest inge wijden wisten echter dat wat te ge beuren stond aan deze avond een wel heel bijzondere glans zou geven. De heer J. Lij ten, voorzitter van de Stichting, nam het woord en richt te zich als volgt tot een volkomen verraste mej. Catun: „Toen wij uw veertig-jarig ambts jubileum als onderwijzeres in dienst van onze Stichting plechtig herdaclv hun gelukwens aangeboden. van deze scholen bijzonder zware ei sen aan de leerkrachten stelde. Met grote ijver en toewijding hebt u zich van deze mooie, doch zeer moeilijke taak gekweten. Wij wezen op uw voortreffelijk werk op de St. Barbara-school, waaraan u thans sedert jaren werkzaam bent, dat u na uw drukke dagtaak nog tijd wist te vinden voor het werk aan de Kath. Actie en Derde Orde getuigt van warme belangstelling voor buiten schoolse activiteiten op sociaal en godsdienstig terrein. Dit alles moest wel de aandacht trekken van Z.H.E. de Bisschop. Als blijk van de grote waardering van de kerkelijke overheid voor het wel bijzonder waardevolle werk, dat u in de loop van veertig jaren in dienst van het Liefdewerk van de H. Cu nera hebt verricht, verheugt het ons bestuur bijzonder u hedenavond de pauselijke onderscheiding Pro Ec clesia et Pontifice te moge uitreiken. Wij hopen, dat u nog velt jaren in goede gezondheid deze hoge onder scheiding zult mogen dragen. Hierna heeft spr. mej. Catijn ge tooid met het erekruis en de daarbij behorende oorkonde overhandigd. De jubilaresse heeft, onder de in druk van deze onverwachte gebeur tenis, woorden van dank gesproken, dank aan de H. Vader en onze Bis schop, <"ank aan allen die aan de voorbereiding hebben meegewerkt. Spr. besloot met de wens dat het haar gegeven mocht zijn nog vele jaren dienst te doen temidden van deze, haar zo lief geworden werk kring. Nadat de aanwezigen, waaronder mr G. W. M. Gründemann, secretaris der Stichting, mej. Catijn persoonlijk hadden gelukgewenst, heeft men de avond verder feestelijk doorgebracht met de nieuwe erekruis-draagster als gastvrouwe.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2