DUINSTREEK Keizerlijke aanwinst Gemeenteraad van Katwijk besloot tot onderwijs aan spraak-gestoorde kinderen VRIJDAG 24 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 HILLEGOM Bromfietser kwam in de haven te recht. Toen donderdagmiddag een groentehandelaar zijn motorwagen had geparkeerd aan de Haven en met een van zijn klanten stond te praten over „wat zullen we vandaag eten", passeerde daar ook een grote vracht auto van de firma Struik en toen waren er ook nog een bromfietser en een wielrijder, die zich dorpwaarts wensten te begeven. Dit was teveel en de wielrijder, de 22-jarige G. O., en de bromfietser, de 23-jarige J. v. d. J., kwamen met hun vehikels in aanraking. Het gevolg was dat de bromfietser in de Haven plompte en de wielrijder aan hoofd en hand gé- wond werd, doordat hij kwam te val len. Geboren: Michaël Grillus Maria zn van J. Warmerdam en C. J. van Rooden; Herman Johan zn van L. Korbee en A. P. Ruwhof; Christina Maria Cornelia dr van W. P. A. van der Geest en C. H. Rotteveel; Wilhel mus Jozefus zn van W. M. Oostendorp en M. M. E. Brouwer; Maria Christi na Johanna dr van J. Witteman en M. C. Th. van Haaster. Ondertrouwd: P. J. Meiman en M. Q. Meskers; C. A. Otte en C. Min naar; C. Janse en A. H. van der Voorn Overleden: H. Th. van der Veld, man, 57 jaar. KATWIJK BENOEMING KEURMEESTER Tot keurmeester van de groentetvei- lingvereniging „Katwijk en Omstre ken" is door het bestuur benoemd met ingang van 27 april de heer C. Faas te Leiden thans pakmeester bij de fa. Mosselman te Leiden. Koele hitte. Een persoon in de Wilhelminastraat rook in zijn huis brandlucht doch kon geen vuur ont dekken. Bij een nader onderzoek, waarbij de politie behulpzaam was, bleek dat een electrisch element in de koelkast de brandlucht veroorzaakte. Met enkele liters water kon de brand geblust worden. Op vacantie? Donderdagmorgen kreeg de politie er kennis van dat in de Burgerdijkstraat 'n holled paard liep. Bij onderzoek bleek, dat zo'n ge val zich ook in Oegstgeest voorgedaan had. Het paard bleek later van iemand uit Rijnsburg tezijn, dat "zon der permissie van de baas.een lange morgenwandeling was gaan doen. LEIDSCHENDAM De weekmarkt Op de nationale feestdag dinsdag 5 mei a.s. zal de warenmarkt niet gehouden worden. De marktdag is voor die week ver plaatst naar maandag 4 mei a.s. tus sen 13.3016.30 uur. Gilde. De presidente, mevrouw J. H. Kraayvanger-Buskens, deelde op de goedbezochte vergadering van het Gilde mede, dat by voldoende deelname de Welfarecursus van het Rode Kruis in Leidschendam kan worden gehouden. Enkele leden stelden zich beschik baar de thuiszittende bejaarden te begeleiden, indien zij van het zomerse weer willen profiteren. Na afhandeling van de agenda volgde een belangrijk betoog van dr. G. Bakker uit Voorburg over het kankerprobleem. LISSE Geslaagd. Aan de Landbouw hogeschool te Wageningen is ge slaagd voor het kandidaatsexamen veeteelt de heer J. A. A. Langeveld alhier. NOORDWIJK Bliksemloterij K.J.B. Vandaag start de jaarlijkse grote bliksemlo terij ten bate van het mannelijk jeugdwerk in onze parochie. Er zijn weer een flink aantal aantrekkelijke prijzen, uitgestald bij de fa. Van Rei zen in de Kerkstraat. De openbare trekking zal plaats vinden zondag avond 26 april te 8 uur in het Juve naat, zodat de nieuwsgierigheid niet lang op de proef wordt gesteld. NOORDWIJKERHOUT Woningbouw aan de Zilkerduinweg. Door de firma De Groot Zoon uit De Zilk worden, volgens eigen ontwerp en voor eigen rekening, 6 woningen gebouwd aan de Zilker duinweg. SASSENHEIM PROGRAMMA BEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN Op dinsdag, 28 april a.s., zal de Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, vergezeld van zijn echtgenote een werkbezoek brengen aan de gemeente Sassenheim. 9.15: Aankomst bij het raadhuis, waar een erewacht van politieman nen en verkeersbrigadiertjes opge steld staat. Ontvangst in het raad huis door de burgemeester en zijn echtgenote. Na de begroeting bege ven mevrouw Klaasesz en mevrouw Sandberg van Boelens zich in een gereedstaande auto naar Huize St. Bernardus. (Voor het bezoek aan Huize St. Bernardus zie verder). 9.20: In de burgemeesterskamer worden aan de Commissaris voorge steld: A. Vogelaar, wethouder, wnd. burgemeester (A.R.P.), J. C. Schrama wethouder (K.V.P.), G. A. Stolwijk, gemeente-secretaris. Daarna worden de volgende hoofdambtenaren in de gelegenheid gesteld hun opwachting bij de Commissaris te maken: M. G. M. Baggen, gemeente-ontvanger, G. Schram, directeur van gemeente werken en -bedrijven, H. G. A. v. d. Laan, adjudant groepscommandant v. d. rijkspolitie. 9.30: Bespreking met college van burgemeester en wethouders. 9.4510.45: Buitengewone raads vergadering met de Commissaris, in aanwezigheid van de pers. 10.55 Vertrek van het raadhuis naar de werkplaats voor minder-validen. 11.0012.00: Bezoek aan de werk plaats voor minder-validen. 12.0012.45: Rondrit door de ge meente. Bij gunstig weer kort bezoek aan een groep bejaarden woningen, gelegen aan de Parklaan, en aan de gemeentelijke gymnastiekzalen even eens gelegen aan de Parklaan. 12.45 Aankomst bij de ambtswoning van de burgemeester. i3.0014.30: Lunch in de ambts woning. 14.30: Vertrek van de ambtswoning naar de N. V. A. Frijlink Zn. 14.3514.55 Bezoek aan de bloem bollen-exportschuur met doosjesnak- kerij van de N.V. A. Frijlink Zn., Zandslootkade. 14.55: Vertrek van de N.V. A. Frij link Zn. naar Sikkens' Lakfabrie ken. 15.0515.50 Bezoek aan Sikkens' Lakfabrieken N. V. 15.50: Vertrek van Sikkens' Lak fabrieken naar het raadhuis. 16.0017.15: Onderhoud met ver tegenwoordigers van diverse groepen uit de bevolking in de raadzaal van het gemeentehuis. 17.15: Vertrek van de Commissaris der Koningin en zijn echtgenote, met gevolg. Bezoek van mevrouw Klaasesz en mevrouw Sandberg van Boelens aan Huize St. Bernardus. 9.20: Aankomst bij Huize St. Ber nardus (tehuis voor ouden van dagen, tevens kraaminrichting). 10.55: Vertrek naar werkplaats voor minder-validen. 11.00: Aankomst bij de werkplaats. Mevrouw Klaasesz volgt verder het programma van de Commissaris. Aanrijding zonder getuigen. Woensdagavond omstreeks negen uur heeft op de Rijksstraatweg tussen de Wasbekerlaan en Warmonderweg een aanrijding plaats gehad. De berijder van een bromfiets, de heer L. de V. uit Leiden, is hierbij bewusteloos ge raakt. Hij werd langs de weg ge vonden. Dr. Kwint verleende eerste hulp en liet de bromfietser, die aan gelaat en handen gewond was, naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden over brengen. Het slachtoffer verklaarde nog, dat hij door een bromfiets was aangereden. Inbraak. In de nacht van woens dag op donderdag is ingebroken in de souvenirtent van de heer L. J. aan de Rijksstraatweg te Sassenheim. Di verse souvenirs werden ontvreemd. Rode Haan in kippenhok. - Aan de Sporthoflaan dreigde donderdagmid dag omstreeks 5 uur de Rode Haan bezit te nemen van een kippenhok dat diende tot opslagplaats van bus sen en papier. De brand was ontstaan door dat kinderen met lucifers hadden ge speeld. Met enkele emmers water be dwongen omwonenden het gevaar. Aanrijding. Woensdagmorgen om tien minuten voor twaalf werd de scholier B. van Stralen, op het rij wielpad aan de Parklaan aangereden door een bromfietser. De jongen speelde wat met zijn vriendjes, ter wijl zij zich van school naar huis be gaven. Het ongeval liet zich aanvan kelijk niet ernstig aanzien. Het knaap je werd naar huis gebracht, waar later bleek, dat hij zijn scheenbeen had gekneusd. De bromfietser, die doorgereden is, wordt verzocht, zich bekend te ma ken. Vlaggen uit s.v.p. De inwoners worden verzocht, ter gelegenheid van het werkbezoek dat de Commissaris der Koningin a.s. dinsdag aan Sas senheim brengt, de vlaggen uit te ste ken. Geboren: Johanna, dr van F. J. Stigter en J. Hulsbosch; Jacob Arie, zn van A. M. de Muijnck en J. Oost hoek; Sjaak Anthony, zn van S. J. Lagas en G. van der Meel. Ondertrouwd: R. Callenbach en G. van Egmond. Getrouwd: B. Wyers en M. Beer- horst; J. C. v. d. Hulst en L. J. M. Veldkamp. Overleden: H. C. Roozenburg, 54 jy. WARMOND Raadsagenda. De raad dezer ge meente komt dinsdag 28 april a.s. in openbare vergadering bijeen te 8 uur n.m. Op de agenda staat o.m.: voor stel van b. en w., betreffende de be noeming van een plaatsvervangend lid en een plaatsvervangend voorzit ter van de financiële commissie; het treffen van voorzieningen aan de woning Scheepmakersdam 6; het aan gaan van een geldlening van 200.000; het tijdelijk in gebruik geven als be drijfsruimte van de percelen Waag- dam 2022; de exploitatie van de gronden gelegen in het uitbreidings plan-Oost; de ontbinding der pacht van een perceel grond in het uitbrei dingsplan-Oost; opzegging van de (ver)huur van een perceel bloem- bollengrond in het uitbreidingsplan- Oost; verkoop van zes percelen bouw terrein aan de woningstichting „War- munda"; prae-advies van b. en w. met betrekking tot het rapport van de recreatie-commissie betreffende het provinciaal rijwielpadenplan. Woningbouw. Door architect T^h. N. J. A. Geels uit Leiden is namens b. en w. het bouwen van een blok van 6 woningen in het uitbreidings plan gegund aan de firma M. C. Kool uit Warmond voor de som van 94.000. Eveneens werd door dezelf de architect aan dezelfde firma het bouwen van 8 woningen gegund, deze voor 110.960, Taptoe. De taptoe, die op 30 april a.s. op de Baan, alhier, door de beide muziekkorpsen zal worden ge houden, zal niet beginnen om 8 urn- maar om 9 uur n.m. Promotie. De heer A. A. van Gils, adjunct-commies le klas ter gemeentesecretarie alhier is benoemd tot adjunct-commies ter secretarie te Breda. WASSENAAR V.V.V. WASSENAAR HELPT ZICHZELF In Kasteel Oud Wassenaar heeft de VVV Wassenaar woensdagavond de jaarvergadering gehouden. De voorzitter, dr. A. L. A. van Unen herdacht in een inleidend woord het overleden bestuurslid, de heer W. J. Hoogeveen, die o.m. als beheerder van het informatiekantoor der VW heel veel werk voor de vereniging heeft verricht. In het jaarverslag van de secreta ris werd melding gemaakt van be sprekingen over het uitgeven van een Rijnland-streekfolder, tezamen met de VVV-Leiden en de VW's van omliggende plaatsen. Er werd geen overeenstemming bereikt. Daarna is de VVV-Wassenaar ertoe overgegaan, een folder over Wasse naar samen te stellen, waarvan de proefdruk intussen gereedgekomen is. De folder zal binnenkort in een oplage van 15.000 stuks in binnen- en buitenland worden verspreid. Het inlichtingenkantoor bewees in het afgelopen jaar goede diensten, zowel aan vreemdelingen als aan ingeze tenen. Het bestuur is er zich van be wust dat de ligging van het kantoor in de Kerkstraat niet gunstig is. De geldmiddelen laten echter niet toe, een eigen kantoor te stichten. Er werden door het informatiekan toor 4597 inlichtingen verstrekt. Wat de financiën van de vereni ging betreft, de penningmeester, mr. H. E. Waalkens maakte melding van een batig saldo van 9.45. Besloten werd het aantal be stuursleden terug te brengen op 9. Vandaar, dat in de vakatures, ont staan door het niet meer beschik baar zijn van de heren H. van Elk en F. Damave, niet werd voorzien. In de vakature Hoogeveen werd be noemd de heer A. Slot. De heren Van Unen, De la Rie en Verboom werden herkozen. De heer H. van Elk, die gedurende zeer vele jaren de vereniging actief gediend heeft werd benoemd tot erelid. Tenslotte keurde de vergadering de voorge stelde wijziging van de statuten goed. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering hield de heer A. F. Luyken uit Den Haag een interes sante inleiding over het vreemde lingenverkeer en zijn betekenis. Spr. wees er o.m. op, dat in 1938 het vreemdelingenverkeer in ons land 9 miljoen opbracht en in 1958 niet minder dan 275 miljoen. De heer Luyken besprak de organisatie van het Vreemdelingenverkeer in Ne derland. De ANW maakt in het buitenland propaganda voor ons land. De plaatselijke VW's on geveer 600 zijn de leden van de ANW. Als tussenvorm bestaan er nog de provinciale VW's, 11 in ge tal. Tussen ANW, provinciale WV's en de VW's van de drie grote ste den bestaat een regelmatig contact. Nationale herdenkingswedstrijd Evenals vorige jaren zal in Wasse naar op 4 mei a.s. aan de Nationale Herdenking worden deelgenomen door het vormen van een rouwstoet, welke zich zal opstellen aan de Nach tegaallaan. De stoet zal zich van daar begeven langs de aan de Schouwweg gelegen oorlogsbegraafplaats en wor den ontbonden bij de tramhalte „De Drie Papegaaien". De plaatselijke verenigingen wor den verzoch* ter bevordering van een ordelijk opstellen van de stoet zoveel mogelijk in verenigingsverband aan de tocht deel te ne^en. Eventueel gewenste inlichtingen zijn thans reeds te verkrijgen ten Raadhuize, tel. 2241 (de heer E. F. Zwartelé). G. Ruitenbeek 25 jaar op „De Pauw hof". Op 1 mei a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer G. Ruitenbeek als tuinbaas in dienst trad bij de stichting „De Pauwhof", een door wijl n mevrouw OvervoordeGordon in het leven geroepen werk- en re creatie-oord voor kunstenaars en in tellectuelen aan de Rijksstraatweg in Wassenaar. Voordat de heer Ruiten beek in 1934 naar Wassenaar kwam was hij ruim 10 jaren werkzaam op buitenplaatsen in Tiel, Velsen en de Haarlemmermeer. De heer Ruitenbeek is tweede secretaris van de Wasse- naarse afdeling der Koninklijke Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de. Veel deelname nationale schietwed strijd. Op de eerste vier dagen van de nationale schietwedstrijden, die in Wassenaar door de schietvereniging „Juliana" en „WPSS" worden geor ganiseerd hebben reeds 150 schutters hun baantjes geschoten. Er worden evenwel nog enkele honderden deel nemers verwacht. In klasse A stonden gisteravond aan de kop: personele baan G. J. Schrij ver (Baarn) 49 pt; vaste baan G. M. Klomp (Baarn) 146 pt; vrije baan W. Valkenburg jr (Wassenaar) 90 pt; In de klasse B leiden momenteel: pers. baan: T. v. d. Caay (Vlaardingen) 49 pt; vaste baan J. E ukenhold (Voor schoten) 143 pt; vrije baan A. W. Stij- nis (Wassenaar) 90 pt. In klasse C is de stand: pers. baan: W. Wierda (Amsterdam) 48 pt; vaste baan: M Oostink (Baarn) 140 pt; vrije baan J. van der Molen (Amsterdam) 85 pt. Jubileumwedstrijd: G Schrijvers (Baarn) 48 pt. Wat de korpswedstrij- Deze prachtige „Keizersvls" maakt sinds kort deel uit van de levende ha ven v. d. dierentuin in Stut'.gard. Het is de enige vis van deze soort, die in een Europese dierentuin te zien is. De „keizersvis" komt uit het zuidelijk deel van de Stille Oceaan en maakte de lange reis naar Duitsland per vlieg tuig is een plastic zakje. De raad van Katwjjk kwam gis teravond half 8 bijeen. Er was een voorstel van B. en W. tot het indie nen van een aanvraag tot verho ging voor het jaar 1959 van het ba sisbedrag der algemene uitkering uit het gemeentefonds. Op het verzoek van B. en W. om verhoging voor 1958 is nog geen antwoord van Ged. St. ontvangen. De begroting 1958 sloot met een te kort van bijna 275.000. Nog niet bekend is dus of op een verhoging kan worden gerekend terwijl ander zijds wel vast staat, dat een verho ging onvermijdelijk is om aan het steeds toenemende uitgavepeil het hoofd te kunnen bieden ook al ont houdt de gemeente zich van het doen van uitgaven, anders dan ten behoe ve van de meest noodzakelijke voor zieningen. B. en W. hebben voor de raadsleden een staat overgelegd, waaruit blijkt dat Katwijk met een basisbedrag van de alg. uitkering van 26.81 sedert 1956 zeer belang rijk lager ligt dan de gemiddelden voor alle groepen van gemeenten in ons land en het totaal gemiddelde 45.54). Het gevolg hiervan is dat de ge meente niet alleen op elke inwoner tekort komt, maar bovendien bij de toekenning van verhoogde uitke ringspercentages, welke moeten die nen om hogere uitgaven op te van gen, relatief minder ontvangt dan gemeenten met een hoger basisbe drag en hierop dan ook steeds te kort komt. Uit bepaalde gegevens over 1958 bleek dat de z.g. „inkom stencapaciteit" dezer gemeente per inwoner lager ligt dan het gemid delde voor de gemeenten in de pro vincie en ook voor alle gemeenten te zamen. B. en W. zeggen van oordeel te zijn dat voor een ongestoorde ont wikkeling van de huishouding dezer gemeente een verhoging van de al gemene uitkering uit het gemeente fonds voor 1959 evenals voor 1958 noodzakelijk is. Hiertoe wordt be sloten. Het voorstel tot toewijzen krach tens de wet op de materiale oor logsschaden van een perceel grond aan mevr. de wed. J. Hoek-Ros, v/elke grond gelegen is aan de E. A. Borgerstraat, kan de goedkeuring van de raad wegdragen. De eigenaar van de opstallen, Princestraat 28 en 30 en Louwè- straat, de heer T. Houwaard, wonen de Parklaan 10, is voornemens, in het kader van de verwezelijking van het wederopbouwplan op deze plaats over te gaan tot de bouw van een zestal flatwoningen. Echter om tot verwerkelijking van dit plan te ko men zal het noodzakelijk zijn eerst de twee woningen aan de Prince straat en die aan de Louwestraat te slopen om daarna en na aankoop van de voorliggende grond aan de Princestraat, het nieuwe project uit te voeren. Hiervoor is ruiling van grond met de gemeente nodig. Voor deze transactie zal de gemeente aan Houwaard 2820 bij betalen. Aange nomen. De heer K. van Rijn, Vuurbaak straat 46 heeft een beroepschrift in gediend tegen het besluit van B. en W. waarbij hem een verbouwver gunning werd geweigerd. In een uit voerige toelichting zette de voorzit ter uiteen, dat de heer v. Ryn wil verbouwen op een wijze die volgens de verordening niet toelaatbaar is, weshalve B. en W. adviseren het be roepschrift ongegrond te verklaren. Het prae-advies wordt aangenomen maar B. en W. zullen trachten in deze te bemiddelen. Aan de Katwijkse Bouwvereniging zal om niet worden overgedragen een strookje grond aan de Karei Doormanlaan, ter grootte van 23 m2, om een trottoirgrens aldaar recht te trekken waartegen bij de raad geen bezwaar bestaat. Woningbouw Vervolgens het voorstel tot het in eigendom overdragen aan de Kat wijkse Bouwvereniging van 66 wo ningen c.a. plus 8 garages en 5 werk plaatsen in „Het Molenblok" te Kat wijk a .d. Rijn dit zoals de reeds vroe ger overgedragen 262 woningen in deze buurt. De financiële afwikkeling van dit bouwplan heeft plaats gehad en alle kosten aan deze woningen zijn door het Rijk geaccepteerd zodat er geen beletselen meèr zyn om aan dit voornemen uitvoering te geven. Geen bezwaar bij de raad. Het voorstel tot het verlenen van grond- en bouwvoorschotten aan de Woningbouwver. „De Brittenburg" ten behoeve van de bouw van 80 wo ningen ter grootte van ƒ126.778,— voor grondkosten en ƒ1.091.501, voor bouwkosten wordt zonder op- of aanmerkingen door deze 80 wonin gen, gelegen aan de Tortellaan, de Koekoeklaan en de Willem de Zwij gerlaan, totaal groot 11977 m8 tegen de koopsom van 110.052,75 over te dragen waartegen evenmin bezwaren bij de raad bestaan. De Sportcommissie heeft b. en w. verzocht te willen bevorderen dat de toegangsweg naar het Gemeentelijk Sportpark van verlichting wordt voorzien. De kosten hiervan worden geraamd op f 3100.—. B. en w. geven de raad in overweging het benodigde crediet ad 3100.toe te staan. Na enkele opmerkingen en toelichting door voorzitter, aangenomen. De verbouwingskosten van de voor malige r.k. school voor l.o. waren aanvankelijk geraamd op 125.067,12. Enkele posten zijn op advies van de Inspectrice van het Kleuteronderwijs, overschreden zodat een hogere uit gave is ontstaan van f 1145,92. De Kleuterschool wordt verwarmd door middel van de centr. verwarming van de nieuwe r.k. school voor l.o., extra kosten 1950.Vervolgens zal op de speelplaats nog een loods moeten worden gebouwd voor het opbergen van buitenspeelmateriaal. De inspec trice heeft verklaard zich met deze voorzieningen te kunnen verenigen en ook de raad heeft geen bezwaren. Spraakonderwijs. Voorstel tot het vastellen der voor schotten voor het kleuteronderwijs 1959. Het gaat over 6 schoolbesturen. Het voorschot voor de R.K. Kleuter school bedraagt 3670.80 (het gaat over 1958 met 79 kleuters). Dan een voorstel tot het geven van spraakonderwijs door een logopaedist tegen spraakgebreken als: stamelen, stotteren, lispelen, neusspraak, stern- stoornissen, enz. De schoolarts zegt iedere dag opnieuw dat er behoefte aan een zodanige functionaris bestaat. T. en W. zeggen dat als de raad zich met dit voorstel kan verenigen, het college zal trachten een logopaedist aan te stellen, voorshands op arbeids overeenkomst voor de tijd van b.v. één jaar om eventueel later over te gaan tot benoeming in vaste dienst. Geen vergoeding zal worden gevraagd van de ouders. Het voorstel tot het verstrekken van een aanvullend crediet voor de bouw van de R.K. Lagere School is nodig omdat enkele posten door bijzondere omstandigheden moesten worden overschreden. De raming was aan vankelijk 315.000 terwijl de totaal werkelijke kosten werden 316.453.75 zodat een aanvullend crediet van 1453.75 nodig is waarvoor de raad dan goedkeuring geeft. Schooltandverzorglng. Een daartoe indertijd benoemde commissie heeft gerapporteerd da', de schooltandverzorglng in Katwijk te realiseren is; de schoolbesturen, be halve die voor gereformeerd l.o. heb ben allen medewerking toegezegd. Dus zal thans een stichting moeten worden gevormd, welke stichting een begroting voor 1959—1960 heeft opge maakt waaruit blijkt, dat de bijdrage van de gemeente is geraamd op 4057.60 (voor aanvanklijk 550 kinde ren uit de eerste klassen) Ieder vol gend jaar komt er een klas bij. Hier toe wordt besloten. Grondaankoop. Met de heer Nic. Haasnoot, Achter weg 8 te Katwijk aan den Rijn is overeenstemxr Vg ver'-regen inzake de aankoop door 'e gemeente van het hem toebehorende weiland gelegen in de Hornespolder, totaal groot 3.25.70 H.A. Overeengekome- is dat de koop som voor deze weilanden zal worden berekend naar een prijs van 1.30 per m2 in totaal derhalve 42.341, maar dat onder de koop niet begrepen zal zyn de aanwezige schuur welke eigendom van derde is. Met de hou der van dit opstalrecht zal derhalve t.z.t. omtrent de beëindiging daarvan een nadere overeenkomst dienen te worden aangegaan. Verder heeft de koper bedongen dat hem het recht wordt gelaten deze weilanden voor éénmaal te ontzoden en hij de gron den mag blijven gebruiken tot de ge meente ze nodig heeft tegen een na der vast te stellen vergoeding. B. en W. stellen voor tot bovengenoemde aankoop te besluiten. De raad is ver heugd over dit voorstel en acht deze stap, de eerste in de Hornespolder, zeer verheugden en met alg. stemmen wordt hiertoe besloten. VOORSCHOTEN Opening sportpark Rouwkoop. Zaterdag 25 april a.s. zal burgemees ter C. J. v. d. Hoeven de gemeente lijke sportvelden met accommodatie officieel openen. S.V.L.V. kreeg vo rig kéer de sportvelden met kleed gebouwen en cantine. Nu is het ge bouw voor Rouwkoop gereed geko men zal nu zaterdag a.s. officieel in gebruik gegeven worden aan Rouw koop. den betreft, in klasse A staat Joubert H uit Oud^kerk aan de IJssel aan de kop met 203 pt; in klasse B Joubert III met 189 pt; in klasce C Baarn en Omstreken UI met 209 pt. Verkeersexamens beginnen Ruim 700 jongens en meisjes van de lagere scholen zullen deelnemen aan het praktische gedeelte van het ver- keersexamen dat a.s. maandag be gint. De kinderen zullen, in kleine groepen, een bepaalde route moeten ryden, die met pijltjes zal zijn aan gegeven. Aanranding. Op de Laan van Dui venvoorde, tussen de spoorbaan en de Rijksstraatweg, werd een 17-jarig meisje, dat als kinder-oppaster in dienst was bij een familie te Wasse naar, en met de kinderwagen wandel de, overvallen door een man, die op ae fiets reed. Op haar gegil kwam de wegwerker bij de N.S., de heer Holt, op de bromfiets te hulp snellen. Hij wist de dader te achterhalen. Het bleek een 55-jarige Hagenaar te zijn. Het meisje werd bij haar succesvolle vechtpartij danig toegetakeld. Geboren: Johannes B, z. v. J. J. Looijestijn en E. Groeneveld; Yolanda D. d. v. P. F. Bourgeois en A. van der Zaal; Teuntje d, v. P. W. Hoogen- doorn en T. Bos; Johannes A. M. z. v. C. van den Berg en H. J. Mulder; Pieter J. W. z. v. J. W. R. Oellers en J. van Drongelen; Catharina J. M. d. v. J. H. Fokke en A. J. H. Voorham; Peter C. z. v. J. D. Backer en R. J. Swart;Yvonne E. M. d. v. C. J. Ruijg- rok en E. J. Beijersbergen. Ondertrouwd: J. C. H. Vermeulen en C. P. H. Ruijgrok; W. Honing en M. H. de Zeeuw; H. Boer (Den Hhag) en M. C. van Velzen. Getrouwd: M. E. Kronenberg en C. J. H. Hanegraaff; P. W. L. Milo en M. E. M. Könemann. Overleden: Uilco Driebergen. 72 jr; Petronella VeeloKnegjens, 81 jr. MAN UIT EEN PAAL GEVALLEN. Op het terrein van de Ned. Spring stoffenfabriek (de kruitfabriek) aan de oude Rijksstraatweg te Muiden is de 28-jarige L. Klasen, wonende te Muiden, electriciën aan die fabriek, vanochtend bij het monteren van een lamp, waartoe hij in een hoge paal moest klimmen, achterover gevallen. De man overleed spoedig na het onge val. Hij laat een vrouw en drie kin deren achter. RUILVERKAVELING Vorig jaar is de ruilverkaveling van 9.790 hectare grond in ons land voltooid. Aan 30.450 hectare is, na stemming, het verkavelingswerk be gonnen. Eind 1958 was de herverka veling van 125.600 ha. voltooid en waren de werkzaamheden aan 200.940 ha. in uitvoering. Voor 1.213.400 ha. was eind vorig jaar ruilverkaveling aangevraagd. Deze cijfers worden gegeven in het jaarverslag over 1958 van de cultuur technische dienst. De twee-jarige Jantina van der Baan is gisteren verdronken in dr Vlothaven te Amsterdam, nadat z: aan boord van een woonschip op ee werkbank was geklommen en doo het geopende raam naar buiten wa gevallen. De vader heeft het verdron ken meisje gevonden.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3