Scherp Steeds meer belangstelling voor reizen Laatste concert Residentie Orkest POTLOOD EN GEESl ce«w V.G.L.0.voorbereiding op het leven Meisjes van Pelikaanstraat 20 hielden een tentoonstelling VRIJDAG 24 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 Vergadering van Leidse kath Keisvereniging Gisteravond had in de zaal van café restaurant „Het Schuttershof" de jaarvergadering plaats voor de le den van de Reisvereniging voor Ka tholieken afd. Leiden. Om kwart over acht opende de voorzitter de heer C. P. W Schinck, de vergadering. Hij heette de leden van harte welkom en sprak er zijn spijt over uit dat de oukomst matig was. Maar al zijn er dan weinig aan wezigen, aldus spreker, deze opkomst wil niet zeggen, dat de actie die er in de Reisvereniglng is, matig zou zijn, integendeel, de Ned. Reisv v. Kath. beleeft een grote vooruitgang. Het aantal leden gaat met sprongen vooruit. De belangstelling voor de reizen is wederom dit jaar enorm, hetgeen een verheugend verschijnsel is. Spreker constateerde echter dat de belangstelling in de Leidse afdeling ten opzichte van andere plaatsen voor wat betreft 1938 wat achter ge bleven is. Hij zag graag wat meer binding tussen de leden en het be stuur en sprak de hoop uit, dat de GEDENK DE EMMABLOEM-COLLECTE Op zaterdag 15 april wordt de tra ditionele Emma-bloemcollecte gehou den. De opbrengst is bestemd voor de tuberculose bestrijding in uw naaste omgeving. Gelukkig vertoont de tuberculose in Nederland een da ling, ondanks het feit, dat onder de gerepatrieerden en Hongaarse vluch telingen zeer veel t.b.c. voorkomt, ondanks de „school-explosiea" leden in de toekomst voor de specifie ke Reisverenigingsavonden een gro tere belangstelling zullen tonen. Uit het jaarverslag bleek dat de af deling op 31 december '58 240 leden telde, welks aantal op dit ogenblik al weer overschreden is. In het bestuur werd de heer A. C. Mulder herkozen, terwijl als nieuw bestuurslid werd gekozen de heer A. N. C. Koch. Uit het financieel overzicht bleek, dat het jaar '58 werd afgesloten met een batig saldo. Tijdens de rondvraag kwamen nog enkele belangrijke suggesties naar voren, die door het bestuur in over weging zullen worden genomen. De voorzitter sloot de avond met een woord van dank aan de aanwezige leden en sprak de hoop uit dat de af deling enthousiast mee zal gaan met de bloei welke de Ned. Reisv. voor Kath. overal in den lande onder- K indcneagens C.H. LENS 8. Co NIHIWI RIJN 39-40 TEGEN DE MUUR Reis de wereld rond, ga naar Italië of Frankrijk: Pak de boot naar Lon den, vlieg naar Montreal of Sydney. Reis de wereld maar Rond De wereld rond gaat niet. Op de wegen naar Berlijn, Moskou, Budapest, Praag, Kiew of Peking staat de muur waarachter een ontoegankelijke we reld ligt. De wereld van het godloos communisme. Je komt er niet in, je komt er niet uit. Het communisme bouwt muren om de wereld, gevan genismuren. Het communisme wroet en werkt dag en nacht om alle vrije mensen achter de muur te brengen en velen mogelijk er tegen te zetten. Onze vrijheid is niet gratis. We moeten iets doen. Het is hoog tijd. Vanavond brengt Oostpriesterhulpj op uitnodiging van „St. Martinus' om 8 uur in de Stadsgehoorzaal het programma „Vervolgden en Verjaag den". Wie dit programma heeft mee beleefd, heeft over de muur gekeken en huivert. Dit programma is een hartstochtelijk dwingend appèl, een boeiend relaas en een schokkende confrontatie. Vanaf half acht hedenavond kun nen toegangsbewijzen voor gereser veerde plaatsen a 20 ct. aan de kassa van de Stadsgehoorzaal worden af gehaald. Entreegeld wordt niet ge heven. Het programma kan niet wor den bijgewoond door jongeren dan (Advertentie) 18 jaar. Neede, Ter Apel, Millingen en Alk maar in 1958 en het voorjaar van 1959. In 1956 werden per 10.000 inwoners 6.98 en in 1958 6,30 gevallen van tu berculose op de consultatie-bureaux gevonden. Het aantal sterfgevallen ten gevolge van de tuberculose daal de van 4,7% in 1956 tot 4,3% per 100.000 inwoners in 1958. Die dalin gen zijn, zoals u 2iet, zéér miniem. Een reden te over om diligent te blij ven en niet te verslappen in waak zaamheid. We doen dan ook een beroep op u om hen, die uw hulp zo nodig heb ben, niet teleur te stellen. Wilt u als collectant uw bijdrage leveren? Mevr. meesterserie, dat het Residentie orkest gisteravond in de gehoorzaal gaf voor de leden van K. en O. werd voor net viool-duo Krebbers-Olof de te jubileum-tourneé, welke zij met di verse orkesten door hot land hebben gemaakt, wel zc wat ■beëindigd. Het is alweer een triomfantelijke gebeurte nis geworden! De uitzonderlijke kwa liteiten van deze twee grote violisten en hun volkomen op elkander afge stemd samenspel zijn al vele malen -- en terecht geroemd in dit sei zoen. Het Residentie-orkest begon met Mozart's ouverture Don Giovanni, die wij met alle respect heben beluisterd, wegens de opmerkelijke lenigheid van klank, doorzichtigheid en geestige pointe, welke van Ctterloo wist te ontwikkelen. Als jonge kunstenaars al optredend met 't dubbelconcert in d kl. t. van Joh. Seb. Bach, legden de beide violisten Krebbers en Olof Dr. M. N. Dinger-Stork, secretaresse j een vouefjig meesterschap over hun van de vereniging zal gaarne uw aan- gif te in ontvangst nemen. Adres: Hof- dijck 13, Oegstgeest, tel. 24359. Bo vendien bestaat er gelegenheid zich te melden op vrijdag 24 april 's avonds van 78 uur of op zaterdag 25 april gedurende de gehele dag vanaf 's morgens 8 uur in het gebouw Steenschuur 6, Leiden. Namens de vereniging tot bestrij ding der Tuberculose te Leiden, Dr. J. DE' BRUYNE, voorz. LEIDEN IN HET HOLLAND FESTIVAL. Leiden zal dit jaar met een vier tal manifestaties deelhebben aan het Holland Festival. De uitvoeringen vinden plaats op vier achtereenvol gende dinsdagen, te beginnen met 16 juni. Op deze eerste avond brengt Theo Olof een Bartók-recital in het Waaggebouw. Op 23 juni komt Het Nederlands Ballet naar de schouw burg. Onder leiding van Iskar Aribo volgt op 30 juni een uitvoering van Bachs Höhe Messe door het Leids loonkunstkoor in de Pieterskerk. Tot besluit zal het Concertgebouworkest, eveneens in de Pieterskerk, op 7 juli een uitvoering van Bruckners Derde Symfoni verzorgen. In verband met het plotselinge overlijden van Eduard van Beinum, die dit concert voor zijn rekening zou nemen, kan op dit ogen blik nog niet worden bericht wie dit concert zal leiden. instrumenten aan le dag, maar niet minder hun grote muzikaliteit. Het strijk-orkest lat hierin oegeleidend optreedt, speelde voortreffe.uk. Hierna speelde Olof Beethoven's Ro mance in G gr. t. op. 40 en Krebbers de Romance in F. gr. t. op: 50 voor viool en orkest, werken die bij het meesterstuk van Bach in de schaduw staan, maar bij de doorsnee concert bezoekers geliefde standaardwerken zijn. Bovendien liggen zij beide vio listen zeer goed. Alles bloeide op met fraaie echt-violistische toon en weelderige lyriek, geacheveerd ver tolkt vonden z'j een jnthuusiast ont haal. Het orkest bereikte in de be geleidingen een hoge grand van per fectie. No. 514. Horls.: 1. lidw., 3. behoef- Leidse agenda VRIJDAG 24 APRIL. Italiaans Nederlands circus. Schut tersveld 8 u. nam. „Om de Doorbraak", Tuinfeest op het terrein Langestraat. 7—12 uur nam. K. O.- Toneelgez. Johan Kaart: „Potasch en Perlemoer", Schouwburg, 8 uur nam. K. O.-lezing. Eelco Schuller over: „Vliegende Hollanders boven het land van de leeuw en de Mau Mau", Stads gehoorzaal, 8 u. nam. Oostpriesterhulp „Vervolgden en verjaagden". Spr. pater R. Stoffels en Cees Griffioen m.m.v. Alma Mater koor en Vox Laetitiae o.l.v. Jan v. d. Meer. Anti-Atoombom Actie. Voorlich tingsavond in het Leidse Volkshuis, Apothekersdijk, 8. nam. ZATERDAG, 25 APRIL. Vereniging van leraren en onder wijzers in lichamelijke opvoeding, viering tweede lustrum. Demonstra ties etc. Stadsgehoorzaal, half drie nam. Italiaans Nederlands Circus, Schut tersveld 2.30 en 8 u. nam. „Om de Doorbraak", speeltuinver. Tuinfeest op het terrein Langestraat 2—6 en 7—12 uur nam. Speeltuinver. „Westerkwartier". Heropening tuin. Ten Catestraat, 4 u nam. Jazzconcert door „White Elephant Serenaders", r.k. lyceum St. Bona- ventura, Mariënpoelstraat, 7.30 uur. „Litteris Sacrum". „De yrouwen krijgen hun zin" en „De Brief van f Heeft U voor Uw zoon of doch- Iter een echt leuk jasje nodig, ga dan naar Coster want daar hangt een partij werkelijk fan- Itastische jasjes, zowel met als Izonder capuchon. Gegarandeerd waterdicht. 4-n nmiRiiair ir, v Am#»r iDon Juan". Schouwburg, 8 uur nam. tig persoon, 7. republiek m Z. Amer., Ned Nat _Hist Ver Excursie Oostduin; verzamelen halte 9 ieder, 11. flauw, 12. werk van Ib- sen, 14. kaasworm. 16. water in N. ^r Brab., 1B. vracht, 20. tegenstelling ven Posthof- 1.5# u. nam. kort. 22. sus loco (afk 23. niet ge- APOrHEKERSDIENSTEN sloten, 25. hoffeest, 27. voorzetsel, 29. huid, 30. koppelriem voor jagershon- J Leiden: Geopend apotheek Her den, 32. legerplaats, 33. rivier in Italië. I djngh en Blanken, Hogewoerd 171, Verticaal: 2. gem. in Gelderland, tej 20502. 3. slede, 4. dier, 5. achting, 6. maan- Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, stand, 8. rivier in Duitsland, 10. wan deldreef, 11. zekere dans, 13. gekheid, 16. koraalrif. 17. stad in Frankrijk, 19. wiersoort, 21. tegen, 24. boom dér WUhelminapark 8, tel. 26274. BIOSCOPEN. De films in de week van 24 april i oo oü J-»e mms m uc wcca van ap.» tropen, 26. zwemvogel, 28boom,:29. mei 2(jn door de Ka(h Film.Cen dag der week (afk.), 81. en personne (ral(. >ls volgt gakeurd: (afk.). Oplossing morgenavond. OPLOSSING No. 513 Horizontaal: 1. ante. 4. kalm, 7. ereis, 9. hortensia, 10. lik, 11. esp. 15, „Julius Caesar", 14 jaar. „In de macht van de Vam pier", 18 jaar. „De herberg van het zegde geluk", alle leeftijden. betweters, 18. eigen, 19. lens, 20. atol. Trianoai „De reis om de wereld in Verticaal: 1. acht, 2. termieten, 3. 80 dagen", alle leeftijden. ,.Goucjroof", 18 jaar. (Donderdag „Showboat", alle leeftijden). van Brahms, een van diens meest grootse en indrukwekkende schep pingen. Dit vormde een niet minder belangrijk deel van het programma dan vóór de pauze, waarbij de jubi lerende dirigent van dit jaar (na de eer aan zijn beide concertmeesters gelaten te hebben), zijn meesterschap als orkestleider ten toon zou sprei den, in het werk, 'waarin hij in zijn element is. Men werd tot de grootste aandacht geprikkeld, om en door de aangebrachte expressies van bin nen uit, overgebracht op het orkest, komend tot de toehoorders: om de warmte waarmede gemusiceerd werd, de wisselwerking tussen de instru mentengroepen in rhythmiek in prachtige toon en kleur. Het orkest ontwikkelde een zeldzaam mooie klank, diep glanzend en doorzongen, breed en machtig. Maar ook in de verfijning werd de melodie geaccen tueerd. Met nadrukkelijke betuiging van bijval werd de belangrijke productie ontvangen. Een eclatant succes, 't Was als een dankbaar af scheid voor hetgeen gegeven werd in het afgelopen seizoen en een opgeto gen tot weerziens J. KORTMANN. Kinders juichen voor zusier Miriam Afgeladen was het St. Antonius- clubhuis gistermiddag met kinderen, die genoten van de feestmiddag, wel ke werd aangeboden naar aanleiding van het zilveren professiefeest van zuster Miriam, hoofd van de lagere scholen aan het Levendaal en rentzkade. Men kreeg de indruk, dat de ene helft van de" schooljeugd keek naar wat de andere helft op de plan ken kwam brengen. In enige uren tijds stonden kinderen van practisch alle klassen voor het voetlicht. Het zou ons te ver voeren op te sommen wat er precies allemaal werd opge voerd. We hoorden veel gedichtjes, aardige van Annie Schmidt, anderen droegen spelletjes voor en tenslotte voerden de kinderen van de hoogste klassen een operette op. Natuurlijk v/as er een tractatie voor allen. De ken Haring. Dastoor Blok, de moeder overste van het klooster aan de Ho gewoerd, gaven van hun belangstel ling blijk. Si. Bernulphus vergaderde In het convocaat voor een bijeen komst van de kath. Bond van Tech nici en Chemici St. Bernulphus, afd. Leiden, stond vermeld, dat mr. J. - Walter uit Oegstgeest een causerie straue. zou houden over het onderwerp: „Waarom de loongrens voor ziekte verzekering en werkloosheidswet". Het betoog van de heer Walter gis teravond in hotel „Nieuw Minerva" besloeg echter een veel uitgestrekter terrein. Hij sprak over de geschiedenis van de sociale verzekering in Neder land. De grondslag hiervoor werd ge legd in 1874 met „het-kinderwetje van Van Houten". Daarna is het bewust zijn, dat de arbeider een bescher ming nodig heeft en in elk geval verzekerd moet zijn van een bestaans minimum allengs sterker geworden. In 1913 werd de gronsdag gelegd voor de ziektewet, die overigens eerst in 1930 in werking trad. De Raad van Arbeid en de Bedrijfsverenigingen belasten zich met de uitvoering. Spre ker stond stil bij de organisatie van deze stichtingen. In 1922 werd voor de land- en tuin bouw een ongevallenwet in het leven geroepen. Daarna volgde in 1941 de kinderbijslagwet, het ziekenfondsen- besluit van 1952, de werkloosheids wet en de A.O.W. die in 1957 voor het eerst wettelijk en blijvende vorm kreeg. De rest van de avond gebruikte men voor een levendige discussie, waaraan alle vergaderden deelna men. In het bestuur kwam bij de be stuursverkiezing geen verandering, daar geen candidaten waren inge diend. De voorzitter sprak tenslotte een dankwoord aan dé spreker. 'JONGENS-en MEISJESJASJES van een prachti ge kwa I iteit rai I- cord/ met leuke luxe ruitvoering. Normale prijs 34,50 (en dat is niets te duur) maar mbrgen, één dag en geen dag langer, be taalt U als echte Coster-ver- rassing een prijs, die niemand voor mogelijk had gehouden 2-8 |aar, V A 'O alle maten g g Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. LEIDEN. Haarlemmerstr. 25. ROTTERDAM: Korte Hoog straat 11 Meent hk. Goud- sesingel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West Kruis kade 35. Woningtoewijzing voor Z. Holland wekt teleurstelling 345 Huizen voor Leiden Zuid Holland zal dit jaar slechts 10.700 woningwetwoningen mogen bouwen. Daarbij wordt aan de bouw van ongeveer eenzelfde aantal pre- miewoningen begonnen. In totaal ver wacht men dus een toenemen van het aantal woningen met ongeveer 20.000. Dit betekent een produktiedaling, vergeleken bij het vorig jaar, toen er 24.000 nieuwe woningen verrezen, waarvan 15.000 woningwetwoningen. Deze produktiedaling is een grote te leurstelling voor bijna alle Zuid Hol landse gemeenten, zowel voor het provinciaal bestuur. Voor een groot gedeelte is het ge noemde womngcontingei.t reeds door het rijk verdeeld onder twee gemeen ten: Rotterdam krijgt er 3250 en Den Haag 2250. Van de resteiende 5200 woningen heeft de provincie er 1500 in reserve genomen met het oog op industrialisatieplannen en met het doel om de gemeer+en met reeds eer der goedgekeurde uitbreidingsplan nen niet in moeilijkheden te bren gen. De rest is verdeeld aan de hand van het woningtekort dat gebleken is uit de statistieken van 1 januari 1958. Deze verdeling is in het begin van deze week :an de betreffende ge meenten meegedeeld. De gemeente Leiden krijgt voor dit jaar 345 wo ningen toegewezen, Schiedam 283, Delft 263, Vlaardingen 146 en Gouda 126. Het zijn de gemeenten waaraan volgens het verdelingssysteem geen of naar verhouding slechts geringe contingenten zouden kunnen worden toegewezen. Het vorig jaar was de verdeling veel minder stringent. In wezen kon den de gemeenten toen zoveel bou wen als hun capaciteit groot was. Nu heeft iedere gemeente zich weer te houden aan het contingent dat haar door Gedeputeerden is toegewezen, nadat de minister het totale contin gent voor de provincies had vastge steld. Het is duideliik dat wil men dit jaar inlopen op het woningtekort, de premiebouw door de gemeenten moet worden aangemoedigd r De totale prnduktie in Zuid-Hol land zal dit jaar nog wel boven de 20 000 ligge" tengevolge van de over loop van 1958. In 19R0 zal het aantal echter wel aanzienlijk dalen. LEIDDE POSfZFGELVRTENDEN. De leden van de Leidse vereniging van postzegelverzamelaar hield woens dagavond in „De Kleine Burcht" de aprilbljeenkomst, welke door vele le den werd bijgewoond, zoals we dat van filatelisten in Leiden gewoon zijn. De voorz., de heer dr. J.'Mei boom, begroette de aanwezigen met een hartelijk woord van welkom. De Brabantse filatelisten hebben zich van een zeer goede zijde doer» kennen Alles was prima verzorgd er. er heer ste een gezellige sfeer gedurende beide bondsdagen. Uit de besprekin gen tipte de voorz. aan, dat als Lei den het volgende jaar de hondsdagen zal moeten verzorgen alles zal moe ten doen om de gezelligheid, zoals in Den Bosch, te benaderen. Daarna werd de vergadering, te Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 24 April 1859. De eerste nieuwe aardappe len van den kouden grond zijn aan Z.M. den koning aangebo den door Cornelis Vredenburg, tuinder te Monster. Zij loaren op den 28ste Februari j.l. gepoot en op 17 april j.l. gerooid. DE KABINETSFORMATIE. Vanmiddag om half drie ontving de formateur prof. Zjjllstra. RADIO en TELEVISIE A. de Wit's Handelshuis OUDE VEST 111 TEL. 25328 (Advertentie) houden op donderdag 28 mei bespro ken. De gasten voor de Leidse filate listen, de leden van Haarlem en de afd. Alphen a. d. Rijn willen aanwe zig zijn. Burgerlijke Stand Geboren: Maarten J. zn v. J. J. Henneman en H. M. J. A. Morsch; Ronald M. zn v. J. P. Vaernee en J. van Rijn; Andries zn v. H. J. Hollinga en J. Reijken; Jasper zn v. C. van Winkel en J. H. Lous; Brigitte J. dr v. G. A. Baijens en H. J. Pikaar; Ma ria dr v. J. van Rossen en P. G. A. Smit; Eduard M. zn v. A. Cats en J. M. Rademakers; Edith J. dr v. A. Houweling en E. Kerstens; Alexan dra H. dr v. A. H. Steenbergen en C. van Leeuwen; Renée M. dr v. A. J. R. Lampo en C. M. C. Kok; Clara M. J. A. dr v. W. P. J. Houben en M. L. A. Vollers; Jacobus J. M. zn v. J. Keijzer en J. Koot; Jacqueline E. dr v. J. W. Lestraden en P. J. Rama ker; Petrus W. zn v. M. P. Hoogduin en R. A. J. Leenders; Theodora J. E. dr v. A. Cornet en C. Paauw; Ja- comina E. dr v. B, Ouwersloot en A. Blok; Ronald zn v. T. van Iterson en J. Verver; Pieter zn v. L. Ciggaar en A. Komerf; Christiaan zn v. L. Cig gaar en A. Komen. Overleden: C. S. Schouten 91 jr* wed v. D. van Dissel; C. E. Jordan 66 jr, vrouw. Gehuwd: H. A. van Rosmalen en L. H. Nieraeth; J. M. van der Meer en L. Lisenko; T. D. J. Welling en M. M. Duivensteijn; P. van der Vij ver en J. C. van Iterson; D. Ende- veld en J. Hoppenbrouwer; M. van der Zwan en S Zandvliet, C. Schreu- der en H. G. Sloos; P H. Hoppers en A, Klein; H. Eikerbout en A. W. Swanenburg; B. van der Wiel en C. F. Herlaar; E. Versloot en C. van der Laan; F. Zwanenburg en C. Kriek; W. A. Borsboom en J. W. T. Hoogen- boom; A. van den Burg en E. de Kruiff. Wandel wagens C. H. LENS Co NIFUWE RIJN 39-40 ert 4. kin, 5. assistent, 6. maar, 8. Rex: een, 12. Abel, 13. neg. 14. Osei, 16. i wis, 17. tea. 4 wijzers in de Lich. opvoeding in Ne derland, in samenwerking met de sportstichting op zaterdag 25 april a.s. in de Stadsgehoorzaal te Leiden, aanvang 14.30 uur, enige gymnastiek- demonstraties. Hieraan wordt deelgenomen door de demonstratiegroep van de Hart- wich Weber Schule uit Düsseldorp. Deze school, welke opleidt voor het diploma „Gymnastiklehrerin" volgt in de methode van les geven en on derwijs de grondslagen van dr. Ru- dolf Bode. Het optreden van de groep tijdens de Gymnasjuventa in 1955 was een groot succes. Het uit te voe ren programma omvat zowel grond- oefeningen voor kinderen als hoog opgevoerde ritmische bewegingen met en zonder handgereedschap. Voorts is de medewerking verkre gen van de gymnastiekverenigingen Kralingen en Aspasja, welke namen borg staan voor een goede demon- jffl Ruim 600 vaders en moeders heb ben gisteren een bezoek gebracht aan de Kath. VGLO-school voor meisjes aan de Pelikaanstraat 20 om eens met dit onderwijs kennis te maken. Onder hen waren velen, die in de nieuwe cursus van september hun dochter naar deze school sturen. Het VGLO is een voorbereiding op het leven. De meisjes krijgen hier naast de gods dienstige vorming lessen in naaien, knippen, koken, poetsen. Zij maken opstellen over vele interessante on derwerpen, kortom zij bereiden zich voor op de taak, die zij straks in de maatschappij zullen vervullen. In ue meeste gevallen zal dat die van huis vrouw zijn. Op de tentoonstelling kon men in de keuken prachtige probeerseltjes zien van de keukenprinsessen: slaat jes, Russische eieren en andere heer lijkheden. In de tearoom werd aim alle bezoekers en bezoeksters een verfrissing aangeboden. In de klas van de leerlingen van het eerste jaar hebben de meisjes haar poetslust op huiselijke voorwerpjes kunnen botvie ren. Alles glom en schitterde hier. De eerste goede resultaten van de naai lessen werden getoond, resultaten, die naar de hoogte van het leerjaar s'.eeds beter worden. In het tweede, en ook wel het derde leerjaar zitten „vol leerde" costuumnaaistertjes. Veel be langstelling trok bijvoorbeeld de stand, waar de meisjes lieten zien, dat je van oude kleren nieuwe kunt ma ken: overhemden werden leuke bloes jes, winterjassen omgetoverd tot vlot- ta meisjesjacks. De resultaten zijn zó goed, dat vaders waarschijnlijk met enig wantrouwen hun garderobe weg zullen sluiten in de angst dat van het vlotte sporthemd voor aan het strand de dochter nog een vlotter overhemd blouse maakt. De foto laat de moeders-in-de-dop van deze VGLO aan de Pelikaanstraat zien, in diepe aandacht voor de wieg, die een der klassen heeft opgemaakt. WV- 6e KLASSERS EN HUN OUDERS. Voor de ouders wier kinderen zit ten in de zesde klasse der lagere scho len zal a.s. maandag 27 april een tweede forumavond worden gehou den; dit keer georganiseerd door de R.K. Ouderraad Leiden. De bedoeling van deze avond is de ouders op de hpogte te stellen van de mogelijkhe den, welke het voortgezet onderwijs biedt, Deze avond zal plaats hebben in restaurant „In den Vergulden Turk" alhier te 20.15 uur n.m. Mochten er onder deze ouders zijn, die via hun oudercomité geen uitno diging hebben ontvangen, dan zijn zij toch van harte welkom. Het verdient aanbeveling de vragen welke men op de forumavond zou willen stellen, tevoren schriftelijk op In verband met het 10-jarig be-|te geven aan de gespreksleider, de, staan organiseert de afdeling Leiden heer mr. H. M. de Munk, Zoeterwoud- van de Ver. van Leraren en onder- seweg 106 te Leiden. 1 Gym-demonsiraiie

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2