Onbewoonbare woningen gaven Leidschen- damse raad reden tot overleg Perspectieven geopend voor woningbouw aan Hoge Rijndijk DERDAG 23 APRIL 1959 DE LE1DSE COURANT PAGINA Grondiransaciies en subsidie Nadat gisteravond de raadsverga dering door de loco-burgemeester was geopend, werd door de heer Wester- ouen van Meeteren protest uitge bracht omdat de notulen van de vo rige vergadering nog niet waren op gemaakt. Spr. vond, dat de notulen van es sentieel belang zijn voor de raad. Hij verzocht voorlezing van art. 7 van het reglement van orde, waarin bepaald is dat de notulen zo deze niet voor-1 af aan de raadsleden worden toege- zonden deze in ieder geval in de volgende raadsvergadering ter tafel moeten zijn. Ook andere raadsleden spraken i hun teleurstelling uit. De voorzitter antwoordde, dat de betreffende ambtenaar overbelast was. Er is nu wel een nieuwe amb-1 tenaar aangesteld, maar deze kon niet zo maar dadelijk met het moeilijke rtotulenschrijven beginnen. Het is i volgens spr. te wijten aan „force ma- j jeur" en alles zal worden aangewend om de notulen voortaan tijdig ge-1 reed te hebben. De heer Dorsman had nog bezwaar tegen de z.i. te late toe zending van de agendastukken. Ook hieraan zal de voorzitter de nodige anadadht schenken. Onbewoonbaar verklaarde woningen Na deze uitvoerige inleiding werd weer een breed debat gevoerd over twee voorstellen, beogende de ter mijn tot ontruiming van drie onbe- i woonbaar verklaarde woningen met een jaar te verlengen. De heer Copray herinnerde eraan, dat Ged. Staten bij een vorig, zelfde geval geweigerd hebben, het aange- nomen raadsvoorstel goed te keuren. Hü vreesde, dat dit nu ook het geval zal zijn en wat moet er dan gebeu ren? Zijn er andere woningen be schikbaar? In de voorstellen wordt niet vermeld, dat de woningen on mogelijk verder bewö'onbaar zijn. Verschillende, raadsleden spraken in dezelfde geest. Zij voelen er niet voor om de ontruimingstermijn een jaar te verlengen. De voorzitter deelde mede, dat der gelijke voorstellen uit nood geboren worden. Er zijn geen woningen be schikbaar. In de meeste gevallen zyn het de huiseigenaren, die vragen om „onbewoonbaar" te verklaren omdat de hoge reparatiekosten niet door de lage huurprijs worden goedgemaakt. Van de andere kant gebeurt het ook wel, dat bewoners van afgekeur de woningen zélf vragen om te mo gen blijven, omdat zij anders, als er woningen beschikbaar zouden zijn, een veel hogere huur zouden moeten gaan betalen, waartoe zij meestal niet in staat zijn. De heer Van den Dool deelde hier op mede, dat de bewoners van de 2 afgekeurde woningen aan de Voor- burgse weg de ontruimingstermijn KATWIJK Vergadering „De Verpleging". Onder presidium van voorzitter L. Van der Zwan vergaderde in „Casa Cara" de ver. „De Verpleging". In zijn openingswoord kon de voorzitter optimistische klanken laten -horen. De vereniging groeit nog steeds, het geen voor het bestuur aanleiding is, om spoedig met nieuwe, voor de le den Voordelige, plannen te komen. Het jaarverslag van secretaris, de heer A. C. Hofkes, gaf alleszins re den tot tevredenheid. Helaas moes ten in het afgelopen jaar enkele ta rieven worden verhoogd om de uit keringen aan de eisen des tijds te kunnen aanpassen. Het ledental in de tarieven A, B en C bedroeg per 1 januari 1959 3172 betalende en 1458 kinderen. Het D-tarief met aanvul lende Sanatoriumverzekering was vermeerderd met 1171 betalende le den en 845 kinderen. De totaalstand van dit tarief was daardoor geklom -men tot 2980 betalende leden en 1187 kinderen. De reserve-rekening sana- toriumverpleging Is geklommen van 14.265.92 tot ƒ21.003,67 en de re serve voor een nieuwe ambulance auto steeg van 9 8,71 naar 1161,35. Het aantal ziekenhulsverpleegdagen bedroeg in 1958 2112. Het financieel Verslag van de penningmeester, de heer J. Vink sloot met een cijfer van 85.720,47. Het winstcijfer bedroeg 1850,80. De rekening werd goedge keurd. De aftredende bestuursleden de heren L. v. d. Zwan, W. Kulk en A. L. de Jóng werden herkozen. Evenzo de periodiek aftredende le den van de commissie van toezicht, de heren J J. Fennes en C. van der Plas. Geboren: Albert F. zn van F. Meijer en H. Bonde; Jan zn van N. van Duyvenbode en H. van Duy- venvoorde; Johanna Alida dr van H. A. Vink en H. Sip; Teuna C, dr van C. J. Guyt en C. Glasbergen; Mar- garetha dr van J. Mos en C. J. de Vreugd; Dirkje dr van W, Boezaara en G. Meij Vogel; Majjaerda J. dr van J. Verloop en J. F. van der Horst; Cornelia H. dr van J. van der Plas en H. van Duy ven voorde; Frederik C. zn van C. J. Breen en J. A. Toorn- stra. Ondertrouwd: N. P. Parlevliet en T., Martini; G. Kuyt en K. van Duyn. Getrouwd: C. J. Haasnoot en H. M. de Heh: J. van Rijn en J. van Dijk; C. den Duik en P. Slot. Overleden: C. den Hollander 67 j.; P. C. Rijsdam 72 j., echtgen. van C. Spies; M. Ippel 85 j.; A. Haasnoot 74 jaar. niet slechts voor een jaar, maar nog voor vele jaren verlengd zouden zien. Ten slotte werden de beide voor stellen tot verlenging met een jaar zonder stemming aangenomen. Aan de N.V. Caltex werd een per ceel bouwgrond verkocht, gelegen op de hoek Nieuwstraat-Damhouder- straat om daar een autoservice-sta tion met garage te bouwen. De kos ten voor de grond ad. 10.179.en de vergoeding voor door de gemeente te verrichten werkzaamheden ad. ƒ21.550.werden goedgekeurd. Voor herstel van de beschoeiing langs de Stomp wij ksevaart werd 40.000.uitgetrokken en voor ver betering van de oeververdediging van de waterpartijen rondom het raad huis ƒ23.250.—. De door de gemeente reeds aange kochte boerderij van het R.K.arm- bestuur is in pacht bij de heer N. J. de Jong, die de boerderij en het wei land en tuingrond heeft gepacht tot eind mei 1968. Daar de gemeente nog dit jaar een aanvang zal maken met het bouwrijp maken van de betref fende gronden, moet de pacht ont bonden worden. Na een deskundige berekening kan de pachter aanspraak maken op een uitkoopvergoeding van 85.829.De raad kon zich hier mede verenigen. Ook de schadevergoeding voor de ontruiming van de garage van de heer A. v. d. Arend ad f 6528.on dervond bij de raad geen enkel be zwaar. Houdt de straten schoon. Besloten werd tot aankoop van een driewielige straatveegmachine. De kosten bedragen 28.900.Deze ma chine kan wegens zijn gewicht (on geveer 700kg.) niet voor de trottoirs gebruikt worden. Aan het kraamcentrum van het Wit-Gele-Kruis dat blijkens de over gelegde stukken liquiditeitsmoeilijk heden heeft werd een renteloos voor schot groot ƒ2000.toegezegd. Aan het Wit-Gele-Kruis van Nootdorp werd een subsidie toegekend van 280.omdat 56 inwoners van Leid- schendam parochieel zijn ingedeeld onder Nootdorp. De gemeente Noot dorp geeft aan het Wit-Gele-Kruis een subsidie van 5.— per lid en de raad achtte het gemotiveerd, voor de bewoners van Wilsveen, Veenweg en omgeving eenzelfde vergoeding uit te trekken. Aan het slot van de vergadering deelde de voorzitter mede dat de ziekte van burgemeester Banning naar omstandigheden tot tevreden heid aanleiding geeft. Verwacht mag worden dat de burgemeester over 2 of 3 weken zijn werkzaamheden weer zal kunnen hervatten. LISSE VEEL ANIMO VOOR KINDERCORSO Komen andere jaren de aanmel dingen voor het kindercorso meestal vlak voor de grote dag binnen, nu dit jaar is het anders. Dagelijks ko men kinderen een bewijs van in schrijving halen. Woensdagmorgen waren al meer dan twintig inschrij vingen binnen! Het is zeer verheu gend voor het corso-comité. Het heeft zelfs vernomen, dat een aan tal mensen in een straat met een „straatwagen" wil uitkomen. Dat is helemaal prachtig, vooral voor de toeschouwers. De route is nu ook bekend. Deze is iets anders dan andere jaren. Ze loopt van het Hobahoplein, Hobaho- straat, Laan van Rijckevorssel, Zwa- nendreef, Heereweg, waarbij om 3.15 het traditionele défilé voor de Bur gemeester, Julianastraat, Kapel straat, Grachtweg, HBG-plein en daar zal om ongeveer 4 uur de stoet worden ontbonden. De kinderen hebben dart eén uur gelopen of ge trokken en dat is lang genoeg. Te meer omdat ze al om twee uur op het Hobahoplein moeten zijn, omdat de jury moet keuren. Het corso-comité van het Oranje comité en de VW verzoekt de ouders er dringend op toe te zien, dat het „rollend materiaal" niet in elkaar zakt. Het is zo teleurstellend voor de kinderen en het brengt veel moeite mee. De kinderen willen tenslotte toch het HBG-plein halen voor de tractatie. OEGSTGEEST DE BOERENLEENBANK GROEIT. Onder voorzitterschap van de heer C. den Hollander hield de Boe renleenbank, aangesloten bij de coöp. centrale Boerenleenbank te Eindhoven, een algemene vergade ring. De voorzitter gewaagde bij de opening van de gestadige groei van de Bank. De omzet bedraagt 37 mil joen. Het aantal spaarders breidde zich, dank zij de propaganda, die wordt gevoerd het afgelopen jaar uit met 251, zodat er thans 1104 spaarboekjes zijn uitgegeven. Tot stemafnemers werden benoemd de heren L. Hoogervorst en G. Hooger- vorst. De kassier, de heer J. v. d. Post, bracht een uitgebreid finan cieel verslag uit. De winst was in 1958 4.721.61. Een gedeelte gaat hiervan naar de reserve. 500 Gul den wordt gestort in het jubileum fonds. Ook werd 100 gereserveerd voor donaties. Er werd opgemerkt, dat de hum- van het bewoonde gedeelte van het bankgebouw te hoog is. Door het bestuur zal deze kwestie worden be zien. Bij de rondvraag stelde de heer v. d. Hulst de vraag of gezien de grote omzet aan de kassier geen hulp kan worden gegeven. De voor zitter meende dat dit nog niet nodig is. Na een geanimeerde verloting werd de vergadering besloten. VOORSCHOTEN St. Jorisdag. Vanmorgen om ze ven uur kwamen de katholieke ver kenners en gidsen, de padvinders en padvindsters, kabouters en welpen bijeen op de Kimshoeve te Voorscho ten om gezamenlijk de St. Jorisdag te openen met de vlaggenparade. De verschillende groeperingen stonden ditmaal onder leiding van oubaas J, P. Peeters, afdelingsleider van de St. Laurentiusgroep. Aalmoezenier J. Duivesteijn ver richtte de dagopening en wees de jon gens en meisjes op het voorbeeld van St. Joris. Na de padvinderswet, de feeënring en de horderoep werd de jeugd toegesproken door burgemees ter C. J. van der Hoeven. Het leven is een strijd op leven en dood, licht en duisternis, goed en kwaad. De strijd, welke St. Joris streed en waar in hij won is een voorbeeld ter navol ging. De katholieke verkenners en wel pen begonnen de dag vanmorgen reeds om zes uur met een gedialo- geerde H. Mis in de St. Laurentius. Aalmoezenier Duivesteijn sprak :ook hier de jeugd toe en verrichte de tulpwijding. LEIDERDORP i de heer Schroevers, die de leer- i fa. Van der Poel toe en is van me-1 spreek de treurige toestand om langs lingen verschillende korte inleidin-ning, dat de nodige medewerking gen liet houden. moet worden verleend. Vervolgens verzocht de voorzitter Met de prijs van 25.50 per m2, van de Commissie van toezicht, burg. waarin begrepen zijn de kosten van Smeets, aan de inspecteur de diplo- bouwrijp maken en waaryan 10 pet. ma's uit te reiken.. De diploma's wer- betaald moet worden bij het verlij den uitgereikt aan: J. Duivenvoorde, Rijpwetering, J. P. v. d. Geest, Oud Ade, H. J. M. Har- teveld, Rijnzaterwoude, J. N. Heems kerk, Rijpwetering, J. G. Kraan, Kou den van de voorlopige koopacte, kun nen b. en w. accoord gaan, evenals met de andere door de aanvraagster gestelde voorwaarden met dienverstan de, dat een rente wordt betaald over deke'rk, Th. A. v. d. Meer, Rijnsater- £et n*et betaalde gedeelte van de woude, C. A. Oudshoorn, Stompwijk, koopsom, gelijk aan de rente die door TH Pmnino. n.irt Ade T Th M de gemeente wordt betaald. (Het res- - van de koopsor.;nfvwordeen^; derdorp, J. W. V. d. Werf, Zoeterwou- jjg; de Th. J. J. Wortman, Hazerswoude. w. voor te I.„ Burgemeester Smeets feliciteerde besluiten: a. tot wijziging van het ten is er wel, doch de Rijksinspecteur de jongens en hun ouders met het doo^A q ua ueidsSuipiajqiin van de financiën kan geen medewer- succes en hun diploma en de heer j van 5130 m2 grond voor 130.815, be-1 king verlenen. Mogelijk kan de sub- v. Vliet met het succes voor de school. houdens goedkeuring van Ged. Sta- jectieve verhoging uit het gemeente De heer Onderwater sprak namens ten. het bestuur van de Onderwijs vereni- De heer C. van Leeuwen infor- ging. Ir. Buck van Voorhout, die ook meert naar de grasverpachting van een inzicht had gehad van de behaal-1 deze grond, waarop de voorzitter ant- de cijfers, had daarin wel gezien, dat woordt, dat de aanvrage tot goedkeu- er verschillende jongens bij zijn die ring van het bouwrijp maken van met succes hun studie kunnen voort- deze grond en het verkregen van de het voetpad deze brug te bereiken. Spr. noemt het een schande voor de Rijkswaterstaat. De voorzitter zegt, dat de Rijkswaterstaat heeft medege deeld, dat men het niet kon betalen. Een verzoek een tegelpad voor reke ning van de gemeente maken is afge wezen. Het leggen van opsluitbanden is nu toegestaan en inmiddels dezer dagen uitgevoerd. Nog geen voetbalveld voor „Meerburg". Op de voor de zoveelste maal door de heer De Vrind gestelde vraag of er al iets bekend is omtrent het sport terrein, antwoordt de voorzitter: niets. De toestemming van Ged. Sta- fonds nu spoedig komen. Er worden door de heer Koek sug gesties gedaan tot een sluitende be groting van de exploitatie te komen, waarbij de heer De Vrind opmerkt, dat in andere gemeenten de sportvel den toch ook niet rendabel zijn en zetten in Voorhout. Tenslotte sprak geldmiddelen en de procedure van de wel tot stand komen, de directeur, de heer v. Vliet, die de wijziging van het uitbreidingsplan - De voorzitter hoopt evenwel, dat jongens dankte voor hun volgzaam- daartoe nog wel zo lang zal duren, I in de volgende vergadering de goed heid en hun een goede toekomst toe- I dat de grasverpachting dit jaar wel J-- -1 11 -JJ- wenste. Namens de leerlingen werd i niet in het gedrang zal raken, de heer v. Vliet een doos sigaren De heer De Graaf vraagt inlich- en een boekenbon aangeboden, ter- tingen, in het bijzonder of er goed- Emmabloemcolleete. Zaterdag wjji mevr. v. Vliet niet werd ver- I kope huizen gebouwd zullen worden 25 april a.s. zal de jaarlijkse Emma- geten door aanbieding van bloemen en krijgt ten antwoord dat er huizen en bonbons. bloemcollecte weer worden gehouden. De laatste jaren loopt de opbrengst van deze collecte zeer sterk terug. De inwoners van Leiderdorp worden opgewekt, om dit jaar de collecte op het vroegere peil te brengen. Ook wordt een beroep gedaan op de jon gens en meisjes om zaterdag te col lecteren. Men kan zich opgeven bij mevr. M. Doorn-Blok, Zijldijk 16,' mevr. B. Seret-Cruden, Hoofdstraat 84 en bij de heer J. M. Limburg, Hoofdstraat 83. ZOETERWOUDE DIPLOMA-UITREIKING R.K. LANDBOUWSCHOOL Gisteren waren de ouders van de ZOETERWOUDE- LEIDERDORP voor 5, 7 en 10 personen gebouwd worden. Het voorstel wordt aangenomen. Vaststelling uitbreidingsplan „Industrieterrein" aangehouden. Meerburg I kampioen. Het eerste zestal van Meerburgs volleybalafde- j yoor de vaststelling van het uit- ling, dit seizoen voor het eerst in debreidingsplan „Industrieplan" had de competitie uitkomend, heeft fneteen raad van b. en w. een prae-advies maar beslag gelegd op het kampioen-1 ontvangen. schap. De gisteravond gespeelde wed- I Na de samenstelling van dit advies strijd tegen Donar III had de kampi-1 js er echter tussen b. en w. en het oenswedstrijd moeten zijn maar door j Instituut Stad en Landschap een ge keuring wel verkregen zal zijn. het gelijke spel van de Koksschool tegen P.W.V. was Meerburg eigenlijk al tot kampioen gepromoveerd. Mis schien dat dit de reden was dat Meer- schil gerezen naar aanleiding van een advies en rapport, zodat wordt medegedeeld, dat dit stuk wordt in getrokken onder toezegging dat bin- met een gelijk spel genoegen moest nemen. Alleen in de derde set toon- leerlingen uitgenodigd aanwezig te den zij een behoorlijk overwicht waardoor deze werd gewonnen met 15-5. De eerste set was eveneens voor Meerburg met 15-13, doch de overi gen waren voor Donar, resp. met 11-15 en 10-15. Na afloop werden de spelei-s namens het bestuur gelukge wenst met dit fraaie succes door de heer R. Paulides, die hen de toezeg ging deed dat voor het volgend sei zoen in de derde klasse, gezorgd zal worden voor een prima trainer. Ka pelaan Keesen feliciteerde het zestal eveneens en zei o.m., dat volgens hent het time-out meestal toegepast werd om de concentratie van de te genpartij te breken. Hij vond dit niet fair en vond dat er zo weinig moge lijk gebruik van moest worden ge maakt. burg wat tegenviel gisteravond en nen uiterlijk drie maanden door het zijn bij de laatste les en de uitreiking van de diploma's na een vier-jarige cursus. Na de H. Mis in de parochiekerk „Meerburg" kwamen allen te samen in de school, waar het hoofd van de school, de heer J. G. J. A. van Vliet, allen verwelkomde, w.o. de inspec teur van het Landbouwonderwijs, de heer I. J. Schroevers uit Alkmaar, de commissie van toezicht, de heer Onderwater uit Lisse als lid van het Hoofdbestuur van de Onderwijsver- eniglng van de L.T.B., de hr Ir. Buck, directeur van de Landbouwschool in Voorhout en de heer J. Schouten, de grondlegger van het landbouw onderwijs in deze streek. Deze laatste les stond onder leiding college een nieuw advies zal inge> diend worden. De heer Van der Ploeg acht drie maanden te lang en de heer Van Mil wijst er op, dat het mogelijk is dat na de nieuwe behandeling de raad een besluit kan nemen, waar door de zaak weer verdaagd moet worden en er dan gevaar bestaat, dat binnen de gestelde termijn van zes maanden geen afwikkeling tot stand komt. De voorzitter stelt de heren gerust door toe te zeggen, dat be handeling in mei zal plaats hebben. Van het bestuur van de R.K. Meis- Gemeenteraad van Zoeterwoude Bij verrassing werden in de ge- b. en w. op grond, dat de gemeente meenteraadsvergadering van Zoeter woude veel belovende vooruitzichten geopend voor de oplossing van het woningvraagstuk aan de Hoge Rijn dijk. De Kath. Woningbouwvereni ging heeft toewijzing verkregen voor de bouw van 16 woningen en het be sluit werd genomen mede te werken tot particuliere woningbouw door een partiële wijziging van het uitbrei dingsplan en het verkopen van 5130 m. bouwgrond waarop 31 woningen zullen worden gebouwd. Deze vergadering waarin vele belangrijke besluiten werden geno men duurde niet langer dan vijf kwartier. De heer G. P. van Leeu wen was wegens ziekte afwezig. Nadat de agenda aan de raadsleden was toegezonden was een verzoek in gekomen betreffende de zwemgele- genheid aan de Noord-Aa Spoeds halve stellen b. en w. dit adres ter stond in behandeling. Nu de heer L. A. van der Ham niet meer bereid is aan de recreatie mede te werken heeft zich een commissie gevormd die de nodige voorzieningen wil treffen en voor toezicht en leiding bij het zwemmen zal zorgen. Voor de finan ciering van dit plan kan bij de Boe renleenbank een lening gesloten wor den groot 2000.— De commissie ver zoekt de raad voor de rente en aflos sing van dit voorschot garant te Btaan. B. en w. stellen voor deze garantie te verlenen.. Zonder enige discussie wordt het voorstel aangenomen. De voorzitter doet de volgende mededelingen: er is toewijzing ver leend voor de bouw van 16 wonin gen, de vervanging van de Steenbrug door een gronddulker met bijkomen de werken is aanbesteed en de ver gunning is aangehouden. De daarme de in verband staande aankoop van een perceel water van de heer Tiele- man a<^4 810.is door Ged. Staten goedgekeurd. Aangezien de gemeente nog een vlottende schuld heeft groot 647.000 stellen b. en w. voor de door de Bank van Ned. Gemeenten aangeboden geldlening groot 77.000.tegen een koers van 99 1/8 en een rente van 4V» pet. te sluiten. Aangenomen. Aan de Mater Amabilisschool te Leiden wordt voor de jaren 1957 en 1958 voor elk jaar eèn subsidie ver leend van 522.76. Ook het voorstel van b. en w. om toe te treden als lid van de Vereni ging Oud-Leiden ad 25.per jaar wordt op grond, dat deze vereniging haar werkzaamheden ook tot deze ge- jmeente uitstrekt, aangenomen. 1 Op het verzoek van de Kon. Ned. Mij. voor tuinbouw en plantkunde, maar weinig beplantingen bezit, af wijzend te beschikken. Zonder dis cussie wordt aldus besloten.. Het totdusver in de volksmond ge- hoemde „Laantje van De Goede Her der" krijgt nU de naam: „Laan De Goede Herder". Het jachtrecht van de gemeente gronden aan de H. Rijndijk wordt verpacht aan de heer W. P. S. de Groot voor 15.— per jaar. Verkoop bouwgrond Hoge Rijndijk. Van de fa. H. van der Poel en Zn. is een verzoek ingekomen een perceel bouwgrond, gelegen aan de H. Rijn dijk achter het pand van de heer Westdijk en grenzende aan de eigen dommen van het klooster De Goede Herder van de gemeente te kopen teneinde daarop een aantal woningen voor particuliere bouw met toepas sing van het besluit bevordering eigen woningbezit, te realiseren. Adressante deelt in dit verzoek mede, dat sij dit verzoek niet doet in hoedanigheid van aannemer of bouw- exploitant, maar uitsluitend als be middelaar tussen partijen, waartoe zij door het architectenbureau Van der Sterre een bouwplan heeft laten ontwerpen. De toewijzing van de te bouwen huizen zal bij voorkeur ge schieden aan ingezetenen van Zoeter woude en/of aan hen die daarbij eco nomisch belang hebben, waarbij de restrictie wordt gemaakt, dat zij van de voorkeursbepalingen geaoht zul len worden te zijn ontslagen, één maand na de publicatie van de op roep tot deelname aan uitvoering van het bebouwingsplan. Dit houdt in, dat zij na voornoemde datum zal mo gen overgaan de overige huizen niet-ingezetenen van de gemeente te verkopen. De koper is bereid zich te verbinden dat met de bouw van de huizen een aanvang zal worden ge maakt Uiterlijk binnen 6 maanden nadat de bouwgrond zal zijn opgele verd. B. en W. stellen in een prae-advies, dat het verzoek voor inwilliging vat baar is. Op deze wijze kan worden medegewerkt aan de bestrijding van de woningnood door particuliere bouw. Daartoe is het echter noodza kelijk, dat 't bestaande uitbreidings plan (partieel) wordt gewijzigd ten einde een intensieve bebouwing t< verkrijgen en een aanvaardbare koopsom te kunnen bedingen. In overleg met de firmanten en be spreking met Stad en Landschap is een door het college aanvaardbaar wijzigingsplan ontworpen, waaruit blijkt dat er 31 woningen gebouwd kunnen worden. Ook de commissie 1 om toe te treden als lid, adviseren van O. W. juicht het initiatief van de Marktberichten BARNEVELD, 23 april. Eieren. Coöperatie Veluwse Elerveiling Bar- neveld-Ede. Weekaanvoer ca. 850.000 stuks, handel kalm. Prijzen: eieren Ivan 48—55 gram ƒ7.21—8.61, 55—60 I gram 8.799.39, 6063 gram f 9.48 —9.71, 63—69 gram ƒ9.83—11.12. Al les per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 928.520 stuks. Handel traag. Prijzen: eieren van 5863 gram ƒ9.139.60, 6366 gram 9.44—9.89, eende-eieren 5668 gram 7.509.02, idem van 6875 gram 9.099.56, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.400.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen; eieren van 5865 gram 9.2510.50, algemene prijs ƒ9.65, kiloprijs ƒ1.57, basis 61,50 gram. Prijsnotering Gelders-Overijsselse vereniging van eierhandelaren. Grote eieren ƒ9.60—10.25, gewicht 62—68 gram, kleine eieren ƒ8.75—9.90, 56 61 gram. Pluimveemarkt. Aanvoer plus mi nus 62.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen slachtkippen 1.801.85, per kg, slachtkuikens 2.002.20 p. kg. 's-HERTOGENBOSCH. 22 april. Vee. Op de markt vai. heden wer- jesfichool is een verzoek ingekomen LI76?ÏIL om medewerking tp vprlenen inpe- 3081 runderen, 254 graskalveren, om medewerking te verlenen Inge- 734 ve(te ktlvereni 790 nU(;htere k«l- veren, 331 schapen, 24 geiten, 285 lammeren, 59 fokzeugen, 334 slacht- varkens, 27 lopers, 1841 biggen. Do prijzen waren, behoudens uit zonderingen voor dieren van buiten gewone kwaliteit, als vólgt: melk- en kalfkoelen ƒ800—1340; gulste koeien 6901Ö60, kalfvaarzen 885—1325, klamvaarzen 8251025, gulste vaar zen 675875, pinken 500700, gras kalveren 360440, nuchtere kalveren voor fok- of mesterij 80270, weide- schapen 5595, ooien met lammeren 115—155, drachtige zeugen 325—400, lopers 8495, biggen 50—71. Slachtruderen: aanvoer 669 stuks, extra kw. ƒ3.553.75, le kw. 3.35 .55, 2e kw. 3.20—3.35, 3e kw. 3.06— .20; vette stieren 3.253.45; worst koeien 2.85—3.00 alles per kg. gesl. gew., vette kalveren le kw. 2.703.00, vette kalveren 2e kw. 2.352.60, vette kalveren 3e kw. 1.90—2.20, nuchtere slachtkelveren 1.401.65, slachtvarkens 1.601.70, slachtzeu- gen le kw. 1.45—154, slachtzeugen 2e kw 1.38—1,43, alles per kg. lev. gew. Vette schapen 80—120, vette lamme ren 75—115, nuchtere slachtkalveren 50—75, alles per stuk. Verdere mededelingen: melk- en kalfkoelen: aanvoer ruim, handel tamelijk vlot, prljzcr.: stijf duur; Suiste koelen: aanvoer gewoon, han- el kalm, prijzen vast: Jongvee: aan voer normaal, handel willig, prijs houdend; vette kalveren: aanvoer groter, handel levondgler, prijzen trokken iets aan; nuchtere slacht kalveren: aanvoer normaal, handel lui, prijzen duur; sohnpen on lamme ren: aanvoer groot, handel iéts wil liger, hogere prijzen; fokzeugen: aan voer minder handel matig, prijzen gehandhaafd: lopers en bigeon: aan voer groter, handel goed, prijzen vas ter; slachtvee: aanvoer beperkt, han del willig, prijzen vast: slachtzeugen: aanvoer: normaal, handel kalm, prij zen lager lng volge art. 72 L.O.-wet, ter zake van het herstellen van de gangvloeren in deze school. De heer Van der Ploeg stelt voor deze zaak aan te houden, in verband met de nieuw te bouwen meisjes school de uitgave niet te groot wordt. Dit voorstel wordt ondersteund door de heren Koek en De Vrind en wordt z.h.s. aangenomen. Door de E.V.O. wordt geadviseerd In de reinigingsauto een ruilmotor te plaatsen en verdere herstelwerkzaam heden te doen. B. en w. vragen hier voor een crediet van 2000. De heer Van Vliet heeft des kundig voorgelicht onderzocht dat auto niet te veel benzine en slechts 9 L. olie teveel heeft ver bruikt en acht de vervanging van de motor niet nodig. Ook de heer Van Diemen is deze mening toegedaan. De heer Van Mil Bpreekt zijn be vreemding uit dat deze heren die om het rapport gevraagd hebben nu zelf adviseren, waarop de heer Van Vliet zegt, dat het rapport hem niet bevre digd heeft en juist daarom een auto- mobieldeskundlge geraadpleegd te hebben. De wethouder van Openbare Werken verenigt zich met de gemaak te opmerking, waarna het crediet tot 1000.— wordt verlaagd. Vrouwoweg gaat hoger op. Doordat de provincie de Vrouwe- weg op pölderkadehoocte gaat verho gen zal de gemeente net bij haar in onderhoud zijnde voetpad ook hoger moeten maken en wel zodanig dat dit door banden ingesloten een verhoogd trottoir zal worden. Het voetpad zal daardoor volgens wethouder Kraan 30 cm. hoger worden. Op haar beurt wil de gemeente de aanwonenden maatregelen laten traffen tot verho ging van de tuintjes. De heer Van Mil meent, dat de aanwonenden veel bezwaren zullen maken. De voorzitter zegt, dat b. en w, op het standpunt staan met de gevolgen hiervan niet te maken te hebben. Ook de commissie van O. W. adviseerde het maken van een trottoir Wethou der van Hofwegen acht een verhoogd voetpad een verbreding van de rij weg; parkeren daarop kan niet uit blijven en men kan op zo'n voetpad niet veilig lopen. Het crediet van 10.000 voor het trottoir wordt toege staan. De belanghebbenden zullen met deze uitvoering in kennis worden gesteld. Bij de rondvraag Informeert de heer Van der Geest of het bekend ls dat er een andere richting aan de Provincia le weg vanaf de Europaweg naar het Dorp gegeven zal worden. De voorziter zegt, dat noch officieel noch officieus aan b en w. bekend is, dat deze weg niet bij het postkan toor de Dokter Kortmannstraat za~ bereiken, doch zich verderop zal aam sluiten op de Provinciale weg naar Stompwijk. De heer Van der Ploeg vraagt naar de mogelijkheid om in verband met de voor de provinciale weg gesloopte en nog te slopen 6 huizen een extra toewijzing te verkrijgen. De voorzitter zegt, dat b. en w. hieromtrent geattendeerd en gerapel leerd hebben zonder succes, doch hoopt, dat uit de 1500 reservewonin- gen nog wel iets komen zal en geelt de Woningbouwvereniging in overwe ging bet plan daar op in te stellen. Het voetpad aan de brug Rijksweg 4A H, Rijndijk. De heer Van Mil be- GOUDA. 23 april. Kaas. Aan gevoerd 23 partijen kaas. Eerste kw. ƒ1.99—2.14, tweede kw. 1.85—1.98. Handel kalm. VEUR. 22 april. Groente. Plat- glaskomkommers A 5860, idem B 49 51, idem C 4244, idem D 3336, sla A 8.00—9.60, idem B 6,30—6.90, Idem C 5.20—5.80, prei 13—14, rabar ber 15—17, selderij 4.20—4.40, stoofsla 19—24, spinazie 12—22, andijvie 37— 45, peterselie 4.204.40. VINKEVEEN 22 april Groente. Postelein 6870, prei 16—17, rabar ber 1217, spinazie 1020, stoofsla 1416. witlof B II 29—33 cent per kg. Kaskomkommers BII 45, idem CII 34, sla 58 cent per stuk. Radijs 5— 12, peterselie 3—8, selderij 36 cent per bos. TER AAR. 22 april. Groente. Peulen 4.805.70, waspeen 0.120.18, spinazie 0.160.18, idem B 0.100.15, witlof 0.28—0.39, idem afw. 0.18—0.23, idem stek 0.020.12, postelein 0.56 0.61, sjalotten 0.11, stoofsla 0.10 0.12, rabarber 0.09—0.14, prei 0.10— 0.13, aardappelen 0.120.13, andijvie 0.39<X41, komkommers 0.10 alles per kg. Sla 1 6.80—11.10 idem 2 5.00 6.60, komkommers C 0.440.49, idem D 0.320.36, idem stek 0.16— 0.29, bloemkool B 0.55, idem C 0.27 0.38 alles per stuk of 100 stuks. Radys 0.06—0.11, selderij 0.02—0.05 per bos. Stoofsla 0.40—0 80 per kist. Bloemen: Tulpen 0.060.09 per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 3