A. J. KORS N.V. De LeidscheCourant 2 nette meisjes T.V. KAMPEERIENT insektenverdelger luchtververser VOOR BETERE MEUBELEN Bijna meineed van chauffeur die met 't boekje knoeide WOENSDAG 22 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 De heer en mevrouw L SCHRIJVERS- ZANDBERGEN geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon ANTONIUS LEONARDUS MARIA V/ij noemen hem ANTONIE Oud-Ade. 21 april 1959 Leidseweg 28. ARTS DONDERDAG AFWEZIG Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te 's Gravenhage van 16 april 1959 is opgeheven het faillissement van Th. J. Salman, wonende te Noordwiik, voorheen aan de Kerkstraat 32. thans aan het Joosje 14. Leiden, 22 april 1959. Mr J. LICHTE. Plantsoen 83, Leiden Curator Buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders op dinsdag 28 april 1959. des voormiddags te 10 u. in „De Harmonie", Bree- straat 16. Leiden (t.o. de Papengracht). De statutenwijzigingen liggen iedere werkdag van 10 tot 4 uur ten kan tore der Vennootschap voor H.H. Aandeelhouders ter inzage. De President- Commissaris WJWWWW PEDICURE gevraagd voor direct, voor alle voorkomende werk zaamheden. Salaris 4"0.- per week. Hotel „STAD ROME" Warmond Te koop aangeb.: luxe OPEN MOTuRBOOT Lang 8 mtr. Te bevr.: Norremeerstr. 28. War mond (na 5 uur). Hotel Hollander Noordwiik aan Zee Tel. 3441 Gevraagd: Winkelmeisje voor de vleeswarenafde- ling. Corn. Alkemade. Haarlemmerstraat 299b. Leiden. v. d. Water Haarlemmerstraat 207 2* Nieuwe auto's zonder chauffeur. Ford Consul, Tau- nus 17M, Opel rekord. Borg- ward Isabella, Volkswagens. All-risk verzekerd -f- radio Werkhoven's luxe autover huur, v. 't Hoffstraat 11, tel. 22300. 2 'n Horloge? Kijk eerst bij de Uurwerkkiiniek Ruime keuze voor eike beurs. Eigen reparatie- atelier, dus.... 100 pro cent garantie. Prettige be diening. betrouwbare voorlichting. Uurwerk- kliniek. Lage Rijndijk 8. Leiden. Midza-bonnen. 2* Rooyackers en naaima cnines eer begrip Wilt U verzekerd zijn van orima kwaliteit, ervaren vak manschap en vlotte servi ce? Naaima-hineh ftooy ackers, Leemansstraat 31 Leiden, tel 31324 Voor Zoetermee. en omgeving H Roovackers. Molenstr 57'. te, 3446 2 Kredieten t.m. f 3000. (zonder borg)i voor aan koop meubelen en wo ningtextiel. direct van fa briek in iedere oriisklasse Erorme keuze en bespa ring. Prettige betalinr Vraagt vrijbliivend inlich tingen. Geheimhouding verzekerd. Postbus 538. Den Haag. Heden overleed tot onze diepe smart, na voor zien te zijn van de Genademiddelen der H. Kerk, de weleerw. heer rector Henricus (ornelis Roozenburg in de leeftijd van 54 jaren. Moeder Overste en Bestuur van Huize St. Bernardus. J. B. Rosenhart pr., exc. test. Rozenkransbidden te 5 uur in Huize St. Ber nardus en te 7.30 uur in de parochiekerk. H.H. Uitvaartdiensten: donderdag 23 april te 9.30 de Lauden, waarna plechtige Requiem mis in de kapel van Huize St. Bernardus, ge volgd door de begrafenis op het kerkhof van Huize St. Bernardus. Voorzien van het H. Oliesel, overleed onver wacht, geheel overgegeven aan Gods H Wil, mijn innig geliefde man, en onze lieve zorg zame vader, behuwd- en grootvader, zoon, broer, behuwdbroer en oom Johanne? Petrus Zandbergen Echtgenoot van THEODORA CORNELIA ZWETSLOOT op de leeftyd van 54 jaar. Oegstgeest: Th.' C. ZandbergenZwetsloot Leiden: G. M. J. van KinsZandbergen A. M. van Kins en kinderen Oegstgeest: Cisca en verloofde Jan en verloofde Thea Joop Siem Nelly Oegstgeest, 22 april 1959 Haarlemmerstraatweg 12 Rozenkransgebed: woensdag en donderdag avond te 8 uur ten sterfhuize; vrijdagavond te 8 uur in de kerk. De H.H. Uitvaartdiensten worden gehouden zaterdag 25 april a.s. in de parochiekerk van de H. Willibrordus te 8 uur en 10 uur, waarvan de gezongen Requiem te 10 uur, waarna de bij zetting in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleance na begrafenis in de pastorie. Reserveert nu uw lucmocuuen, Dula&<isauoa- raat voor net a.s. ztam- ycerseizoen. Fr. de Gueae. j Vossensteeg 37, j_,eiaen. tel. 2U6U7. 'S Vuiie vioeroedenking. smoezelige meubeisiol en nog veie andere vuue cun gen worden in eén tteei gereinigd aoox v^itin ver Krygbaai dij tienk Regeer naariemersiiaat iU5 en 101, tel. 26602, L,eiüen. 2" Moderne schoorsteen- klokken. Enorme keuze, reeds v.a. 17.80 de aller mooiste modellen, zo van de Jaarbeurs. Wekkers luxe wekkers, portel iuuie- wekkers, enz. Ziet onze etalages. Uurwerkkiiniek Lage hyndyk 8. Leiden Midza-bonnen. 'S ledereen is enthousiast als wij uw matras over trekken met damast. Een eer,-pers. vanaf 19.50; twee-pers. vanaf 26.50 Smits bedden en tapijten- magaz. Mare 98, Vrou- wensteeg 9, tel. 23913. 2* Rotan meubelen wie gen, mandenwerk koopt U 't voordeligst Dij Fa. der Vaart, Lange t'ie- terskerkkoorsteeg 24, tel. 30534. Speciaal adres voor reparaties en bekleden van wiegen. Meisjes komt by ons wer ken. Schoon en licht werk op de afd. mangelkamer. Was serij Nooit Gedacht, v. d. Valk Bouwmanweg 27a, Lei derdorp. van naaimachineham Rooijackers; R. Bloem ge diplomeerd naaimachine monteur, Golfweg 23, Noordwijk. tel. 0i719 2091. f? Wij hebben prima weeds hardboard en zachtboard, per plaat en op ..iaat, ook voor het mo derniseren van uw deu ren. Geschaafde latten in diverse maten. v. d. Steen. Levendaal 139, Leiden. 2? Goedkope vacantie. Wij verhuren nieuwe Ci troen 2 CV, 4 pers., open dak, benzine verbr. 1 22. interessante huurprijs Be 2* Rooyackers en naaima chines een begrip: prima kwaliteit, voordelig, vlotte service! vraagt oezoek aan huis en U zult overtuigd Aangeb. Kohier hand- naaimach. in z.g.st. 45.-; Singer handnaaimachines in z.g.st. 65.- en 55.-; Nau- .arantie. Herenstraat 23. Leiden, tel. 32027. Vert. Lewenstein N.V. 3T Grammofoonplaten ge vraagd, 45 en 33 toeren. Zend briefkaart aan post bus 3045. Voorburg. 2 Messerschmitt Scoot- mobiels krijgen hun goede reputatie door kw-liteit en wegligging. En die goede scootmobiels verkoopt ook Valk a. d. H. Schouw 296 300, Voorschoten, tel. 25191—K 1710. Vraagt inl. of catalogus. 2* 50 pracht grammofoon platen o.a. Johnny Jor- daan 13.50. v. d. Wate ringenlaan 154, Voorburg. 2* Spoed vertrek: dames- en herenfiets, compl. 35.- per stuk; sleestofzuiger 125 V. prima 35.-: Philips radio met 9 golfbanden 685.- voor 125.-. Tollen- straat 7, Leiden. 21 Poedelhondje, boxer of ander rashondje gevr. v d. Wateringenlaan 154, Voorburg, tel. K 1700 725793. 2* Te koop: motorfiets merk Sparta. 125 c.c. met voor. en achtertelescoop. Bouwjaar 51. Genegen snelbrommer in te ruilen. Os en Paardenlaan 17. Leiden. 33355. 2* Aangeboden: nieuwe nog niet bereden dames- soortfiets. heeft gekost 225.-. nu voor 145.-. Bor- neostr. 50. Leiden (Kooi). 2* De Sleutelkoning. Bij maken van alle sleutels repareren, veranderen en openen van elk slot Haar- lemmerstr 273, tel 33958 (bij de Overdekte) Leve ring aan Rijk en Gemeen te. Maandagmorgen geslo ten. wasmachines 5 stuks, van 360.- voor 175.-, met roest vrijstalen kuip en wrin ger. Niet van nieuw te onderscheiden. Met ga rantie. Techn. bureau v. d Burg, Rapenburg 57. Lei den. tel. 26556. 21 Messerschmitt is voor- aeliger! 3-pers., verwar ming. topsnelheid 100 km. verbruik 2530 km p. 1.. jaarbelasting ƒ30.-. motor- of autoriibewys. Vraag folder „Wat kost Messer schmitt rijden per km" en/ of betalingschema aan Valk. H. Schouw. Voor schoten. tel. 25191-K 1710. Heden overleed, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, na een kortstondig ziekbed, onze innig geliefde en zorgzame vader, behuwd-, groot- en overgroot vader, broer, behuwdbroer en oom Leonardus (ornelis Sfijnman Weduwnaar van APOLONIA HELENA DE GROOT in de gezegende ouderdom van 82 jaar. R. Q. Stijnman C. M. StijnmanHoogeveen kinderen en kleinkinderen J. G. v. Zeijl J. v. ZeijlKrijne kinderen en kleinkinderen Mevr. P. C. BorstStijnman kinderen en kleinkinderen H. C. v. LeeuwenStijnman J. A. van Leeuwen kinderen en kleinkinderen C. H. Stijnman C. M Stijnmanv. d. Poel en kinderen J. A. VerhagenStijnman J. J. Verhagen en kinderen A. B. WaayerStijnman J. C. Waayer en kinderen M. H. v. d. SalmStynman J. C. v. d. Salm en kinderen H. C. RoozeniburgStijnman C. J. C. Roozenburg en kinderen N. J. Stijnman M. M. StijnmanVermin en kinderen C. C. MurkStijnman J. Murk en kind W. J. v. SchieStijnman C. G. v. Schie en kinderen Stompwijk, 21 april 1959 Dr. v. Noortstraat 111 De plechtig gezongen H. Uitvaartdienst zal ge houden worden op vrijdag 24 april a.s. in de parochiekerk van de H. Laurentius te Stomp wijk te 9.30 uur, waarna de begrafenis vanuit de kerk in het familiegraf op het r.k. kerkhof aldaar. Rozenkransbidden: woensdag- en donderdag- •orH om 8 uur aan het sterfhuis. Langeraar: Delft: Hilversum: Leiden: Stompwijk: Den Haag: Stompwijk: Leidschendam: Stompwijk: Leidschendam: 2 Gevraagd in gezin van 2 personen voor 4 ochten den in de week, maandag, v/oensdag. vrijdag en za terdag. een meisje of werkster. Adres: mevr. J. TimpBik, Cronestein- kade 2 (b.d. Zoeterwoud- se Singel), tel. 24027. 2 Flink zelfst. dagmeisje voor de huishouding ge vraagd per 1 mei. Aanmel den: mevr. Westen Bree- straat 45, tel. 23851. 2 Gevraagd: flink r.k meisje. 18 a 20 jaar. Liefst extern. Nierop, Wasstraat 50. Leiden. 2 Aangeb.: Singer en Naumann handnaaimach. van vertegenwoordiger, prijzen 55.-, 65.-. 85.-: trapnaaimachine in salon- kast 145.-. Verkoop met garantie. Naaimachine home, Haagweg 172a, Lei den. 2 Wegens vertrek te koop aageboden: 2 staal- buis ledikanten met ma trassen, één-pers. en twee D«=rs. matras. driedelig, eettafel, 4 stoelen en Vliezo-trap. Te bevr. na 6 uur. tel. 31528. 2 Piano te koop van par- culier. merk Görs en Kal man, Herenweg 84, Lisse. tel 3536. 2 Bromfiets (eitje), m prima staat; rijd goed: goede fiets met licht en goede banden. Rhijngees- terstraatweg 118, Oegst geest. Woensdagm. van 3 to< half 6 en van half 7 tot half 8. 2 Te koon aangeboden: z g.a.n. kinderwagen. Te bevragen bij: G. C. Baak, Akkerhof 6. Leiden. 2 Helpt mee een kerk bouwen ter ere van St. Jozef! Elk dubbel tie is welkom. Giro 227223. A. A J. Buys, bouwpastoor. I/eidsohendam. 2* Jongenshuis ..Warmon derhek" vraagt voor zo sooedig mogelijk^een juf frouw voor de naaikamer Aanmelden: vrijdag na 7 uur. Oranje Nassaulaan 5. Warmond. 2* Coirnminiejurkje, lang wit met onderjurkie aan geboden 10-, tevens 2 oaar bruine lage iongens- schoenen, magt 38 voor f 6.. oer paar. Leidseweg 373, Voorschoten. 2* Bonnen, zegels, plaat jes ter ruiling aangeboden voor Si-Si kroonkurken. Br onder no. 6904 bur. v. d. blad. 2* Woningruil. Aangebo den: klein zonnig huisje, geschikt voor bejaarde mensen. Gevr. grotere wo ning. Br. onder no. 2176 bur. v. d. blad. 2 Damesfiets te koon. Prijs 25.-. Te zien des avonds na 7 uur. Gerritse. P de la Courtstraat 18. Leiden. 2 R.K. Jongeman zoekt een net kosthuis in Lei den of omgeving. Br. on der no. 6874 bur. v. d. bl. 2 Te koop: nieuwe da mes- en herenriiwiel. heeft gekost 225 -, thans 150.-; met kabelremmen. Prin senstraat 84a, Leiden, tel. 26261, 2* Albert Hel)n vraagt een flinke verkoopster (1621 jaar) voor de filia len te Katwijk en Noord- wijk. Reisgeld wordt ver goed bedrijfskleding gra tis Persoonlijk aanmel den in de filialen Voor straat 37. Katwyk: Hoofd straat 77a, Noordwijk en Doezastraat 6. Leiden. 2 Meisje gevr. in zelfbe- dieningszaak. liefst met vai. bekend, doch niet vereist. J. J. Bonekamp. Dorpsstraat 12, Zoeter- meer. 2* Gevraagd net meisje voor de huishouding voor dag of dag en nacht. Ahs- mann. Hoge Rijndijk 118. Leiden. 2* Gevraagd nette werk ster voor 1 middag of 1 ochtend Der week. Prins Bernhardlaan 34, Oegst- Alphen a. d. R>;n Abonnementen en adver- tentiën worden aaneeno- men door: J. L. VAN TOL ZEILMA KEKSSTRAAT 19 Met één vingerdruk een dubbele weldaad Vlldo In de spuitbus Is het nieuwe middel dat In geen moderne woning mag ontbreken. Mevrouw... denkt u eens... géén motten meer, geen muggen of vliegen. Geen hinderlijke luchtjesGauw zo'n grote voordelige bus halen. Daar doet u lang mee! 'n Erdal produkt, dus goed! - - WONINOINRICHTINO RUIM S00 M2 TOONZALEN HAARLEMMERSTRAAT 115 LEIDEN - TEL. 22169 Voor de Leidse kantonrechter Als een chauffeur te lang achtereen achter het stuur van zyn, vaak zware, vrachtwagen zit raakt hy overver moeid. Hy raakt in een toestand, zo als ook voorkomt bij alcoholgebruik, zijn reactievermogen gaat verloren en luj valt in slaap, üe gevolgen zyn dan niet te overzien en vaak zyn er men senlevens mee gemoeid. De chauffeur moet daarom een rusttijd hebben en moet ingevolge het rytijdenoesluii, steeds een werktijdenboekje by zich hebben, zodat controle op de naleving van dit besluit door de politie steeds mogelyk is. Als nu bUjkt, dat een chauffeur in zyn werkty den boekje met de tijden heeft zitten knoeien in het voordeel van zyn werkgever, die hem tot deze daad heeft aangezet, dan is dat een zeer ernstige zaak. In een dergelijke zaak tegen de 26-jarige zuivelhandelaar uit Oegstgeest werd het nog ernstiger, toen voor de 22- jarige chauffeur uit Hoensbroek, die de werktijden had veranderd en gis teren als getuige werd gehoord, plot seling de celdeur op een kier kwam te staan wegens meineed. Tegen verbalisant had de chauf feur destijds verklaard, dat hij op aandringen van verdachte de werk tijden in het boekje had veranderd, in totaal 37 maal, omdat hy te lang moest rijden en maar .moest zien hoe hij uitkwam met de tijden. Ter zit ting verklaarde de chauffeur, onder ede, dat de zuivelhandelaar hem niet had geprest, maar dat hij het uit zichzelf had gedaan. „U staat hier onder ede" Laat dat goed tot u door dringen". „De zaak kan worden aan gehouden om verbalisant te verho ren". „Als u de waarheid niet zegt, gaat u vandaag niet meer naar huis toe", aldus de officier. Hierop had get. blijkbaar niet gerekend en na enige aarzeling gaf hij toe, dat zijn ex- werkgever wel degelijk pressie op hem had uitgeoefend inzake de knoei erijen in het boekje. In een zeer scherp gesteld requisi toir hekelde de officier de handel wijze van verd., die zeer zwaar ge straft diende te worden. Deze keer, aldus de officier nog geen onvoor waardelijke hechtenis, doch wel een voorwaardelijke van 37 dgn, voor iedere verandering in het boekje één dag dus, proeftijd 1 jaar, alsmede een boete van 37 maal 100, in totaal dus 3700. Nadat verd. nog had opge merkt, dat er in zyn bedrijf vele ar beidsproblemen waren, wees de kan tonrechter hem nog eens op de ge varen die ontstaan bij oververmoeid heid langs de weg en vonniste met 37 maal 50 boete 1750) en 10 dgn voorwaardelijke hechtenis; proeftijd 1 jaar. In slaap gevallen In de zaak tegen de 35-jarige ac quisiteur uit Haarlem bleek inder daad, dat vermoeidheid langs de weg zeer ernstige gevolgen kan hebben. Verd. was op 15 febr. na een lange dag, achter het stuur in slaap geval len, reed de berm in en sloeg met zijn auto over de kop. Gelukkig was er weinig verkeer en kwam verd. er, hoewel zijn auto ernstig werd ver nield, nog goed van af. Bij druk ver keer hadden de gevolgen voor an deren fataal kunnen zyn. Verd. voer de aan, dat hij een lange dag had ge maakt en mede ten gevolge van het steeds maar turen bij mist, zeer ver moeid was geraakt. „Uw toestand was die als van iemand, die alcohol had gebruikt en daarom was het zeer onverantwoordelijk van u om te gaan rijden en andere levens In gevaar te brengen", aldus de officier. Deze eis te dan ook de onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor 1 jaar met f 500 boete subs. 30 dgn. Verd. vroeg uiterste clementie. De dIv. kantonrechter.vonniste met f 400 boete subs. 100 dgn en om den brode van verd., deze keer nog een voorw. intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar met 2 jaar proef. Verlenging Een 6S-1arige Leidenaar had kort voor de eerste wereldoorlog zijn rij bewijs gehaald. Hoewel hy nooit meer achter het stuur van een auto had gezeten, had hij toch steeds zijn rybewys laten verlengen, hoewel hij geen enkel benul had van de meest elementaire handelingen, die nodig zijn om eer. moderne automobiel vooruit te krygen. Dit bleek wel toen hij eind januari in de pas gekochte auto van zijn zoon een ritje ging ma ken. Kort na de start moest hij, om dat er een ongeval had plaats ge vonden even stoppen. Toen hij daar na op aanwijzing van de politie lang zaam moest oprijden, reed hij ach teruit in plaats van vooruit, ramde een lichtmast, schoot daarna weer vooruit en maakte hierbij zulke rare capriolen, dat het tegenliggend ver- ker totaal ontredderd werd en een der tegenliggers zelfs over de kop ging. Gelukkig waren er geen men senlevens te betreuren, wel de nodige verwondingen en veel materiële scha de. Verl. liet verstek gaan, hetgeen er mede toe bijdroeg, dat de officier de handelwijze van verd. beneden elk peil vond. Hij eiste dan ook f 500 boete subs. 1 maand en de onvoor waardelijke intrekking van rijbewijs voor 2 jaar. De plv. kantonrechter vonniste met 300 subs. 100 dgn en intrekking rij bewijs conform de eis. In Leidschendam had zich wel een zeer triest geval van vestigingsbeleid voorgedaan en daarom stonden giste ren een 47-jarige inwoonster uit dit dorp, alsmede haar 25-jarige schoon zoon, matroos op de grote vaart, sa men terecht. Omdat de matroos met de dochter des huizes was getrolwd, had hij zich naar Leidschendam la ten overschrijven en een vestigings vergunning aangevraagd. De huisbaas weigerde het desbetreffende formu lier te tekenen, omdat hij de behui zing te klein vond en de zaak raak te „op sleeptouw". De matroos, die om de drie maanden slechts enige dagen aan de wal is, was van mening, dat het zijn goed recht is om die paar dagen by zijn vrouw door te bren gen en verbleef dus „klandestien" 'n het huis van zijn schoonmoeder. Dat mag niet. dus proces-verbaal tegen schoonmoeder en schoonzoon. De ma troos deed zijn triest verhaal. De schoonmoeder zweeg en hoorde alles gelaten aan. Het viel de officier moei lijk in deze zaak een eis te stellen en deze was dan ook mild. Het vonnla eveneens. Voor beiden ƒ5.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 9