Gebed voor de Koningin communicantje de leukste modellen Jïa/njps Tere huid? Monteur wees zijn dochter de deur MEDISCHE DIENSTEN De Kleine Paradijsparade De ontslag-name van'n Wit-Gele- Kruis-zuster te Leidschendam ZATERDAG 18 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Zondag: 26 april zal in de kerken een korte verklaring der Nederlandse bisschoppen worden voorgelezen, waarin zij ter gelegenheid van de vijf tigste verjaardag, van Koningin Juliana alle gelovigen oproepen om op 30 april bijzonder te bidden voor de Koningin en het koninklijk gezin, „opdat door Gods goedheid de koninklijke familie zich mag verheugen in een blijvende welstand tot vreugde en zegen van geheel ons volk". „Wij willen de almachtige God vragen", zo luidt de op 15 april gedateerde verklaring, dat Hij aan ons land en ons volk onder het gelukkige bestuur van de Koningin voorspoed en rust en vrede mag schenken, zodat er voor iedere Nederlander de mogelijkheid is om te leven in vrijheid en welvaart; hoe ook gescheiden door levensovertuiging, één in aanhankelijkheid aan ons land, ons volk en ons vorstenhuis. De bisschoppen verwachten, dat de gelovigen hetzij op de vooravond, hetzij op de dag zelf in groot getal zullen deelnemen aan de godsdienst oefeningen om gezamenlijk God te danken en Gods zegen af te bidden over Hare Majesteit en haar koninklijk Huis". N00RDWIJK DIAMANTEN HUWELIJK TE N00RDWIJK Het nog krasse echtpaar H. C Lindhout en A. Barnhoorn wonende aan de Lindenhofstraat zal a.s. maan dag het heugelijke feit herdenken van zijn 60-jarige echtvereniging. Bruidegom en bruid, respectievelijk 84 en 79 jaar oud, genieten nog een redelijke gezondheid. De bruidegom, beter bekend als „bakker Lindhout", dreef bijna een halve eeuw een broodbakkerszaak aan de Wilhelml- na9traat, waardoor hij een algemene bekendheid in Noordwijk verkreeg. LEERLINGENAVOND R.K. U.L.O. Gisteravond had in „Casino", dat geheel bezet was, de jaarlijkse leer lingenavond plaats van de R.K. ULO- school „St. Willibrordus". Hier kwam de perfecte schoolgemeenschap, die op deze school heerst, weer eens goed tot uiting. Op keurige wijze werd deze feeste lijke bijeenkomst geopend door de presidente van de schoolclub, Dorothé Witteman. Onder de aanwezigen wa ren o.m. deken Brinkman, pastoor Perquin, kapelaan Van Sambeek, H. G. de Boer en de schoolhoofden, de heren Sistermans en Haakman. Deze avond werd ingezet met het schoollied, dat gemeenschappelijk ge zongen, al direct een recht gezellige stemming met zich bracht. De mu- ziek-club, onder de uitstekende lei ding van de heer G. Laros, gaf blijk van een gedegen studie en zowel het ernstige als het jolige werd op goede wijze door hen ten beste gege ven. Ook de zangclub, ondei dezelfde leiding, heeft zich van zijn beste zij de laten zien. Het beste deel van de avond vonden wij het declameren, door enkele scholieren, waarbij „Kin dergedachten" van A. Scheltema door Clementine Kortekaas (le klas se) en „Het paard van Van Gend Loos" door Elly Mourits (2e klasse) op bijzonder goede wijze werden ver tolkt. Restten nog enige gymnasti sche oefeningen zoals knotsoefeningen door meisjes van klas ni en IV en bokspringen met variatie door jon gens van klas I en II en tot besluit de geestige schets „De prinses en de zuurkool". Het was een zeer aardige avond, die op hoog peil stond. TAFELTENNIS R.K. T.O.V. KAMPIOEN. Donderdagavond werd het le team (heren) kampioen van de 2e klasse N.T.TJ5., hetgeen een automatische promotie naar de eerste klasse bete kent. Na gelijk geëindigd te zijn in de competitie met Excelsior 2 uit Den Haag (beide teams uit 18 wedstrij den 34 punten), moest een beslis singswedstrijd gespeeld worden op neutraal terrein en wel bij de vereni ging Docos te Leiden. Onder grote belangstelling had deze wedstrijd plaats, waarbij T.O.V. spoedig met 10 kwam vóór te staan. Dit bete kende echter nog lang niet de zege, want de Hagenaars lieten zich niet onbetuigd en wisten zelfs met 3-2 de leiding over te nemen. De strijdlust bleeg echter bij de T.O.V.'ers de bo ventoon voeren en na een felle strijd kwamen zij uit het strijdperk met een 53 overwinning, waarmede zij beslag wisten te leggen op het kampioenschap van hun afdeling. Volgend seizen zal T.O.V. dus in de 1ste klasse'uitkomen. Opmerkelijk is dat dit team de prestatie heeft ge leverd om achtereenvoilgens te pro moveren van de 3de klas naar de eerste klasse. Maandag a.s. spelen het eerste en tweede team van T.O.V. een vriend schappelijke wedstrijd tegen Dolfijn, dinsdag en woensdag worden onder linge clubkampioenschappen gehou den en zaterdag 25 april vinden de onderlinge wedstrijden voor de junio ren plaats. Het bestuur kan vervol gens nog mededelen, dat de heer Beu- gelsdijk bereid is gevonden, het voor zitterschap op zich te nemen, bij de junioren treedt als zodanig op de heer P. Turk. Schietwedstrijden Bij de laatste schietwedstrijden van „Blijf voor 't Land" met de buks werden de wis selmedailles gewonnen door: A. v. Egmond 42 pt. le klasse; H. v. Tilburg 40 pt. 2e klasse; Mevr. Lu- schen 40 pt. 3e klasse Met K.S.O. werden winnaar van de medailles C. Tissing 56 pt. le klasse; F. Steenvoorden 56 pt. 2e klasse. In de koppelwedstrijd werden win naar koppel 3 met 171 pt. en koppel 5 met 178 pt. RIJM<WJRG ALGEMENE VERGADERING BLOEMBOLLENCULTUUR" In de kantine van veiling „Flora" werd gisteravond de jaarvergadering van de Algemene vereniging van bedrijven in het afgelopen jaar een goed jaar is geweest. Hij noemde het een gelukkige omstandigheid, dat de meeste leden een gemengd bedrijf hebben, daar het met de prijzen van de groenteteelt niet best is geweest. Het jaarverslag van de penningmees-1 ter, de heer J. van Egmond, meldde een batig saldo van 295.38. De be-1 handeling van de beschrijvingsbrief i had een vlug verloop en kon de goedkeuring van de leden wegdra-1 gen. Ook het punt betreffende het' bereiken van 70-jarige leeftijd als maximum van bestuurslid en de 75- jarige leeftijd als lid van het scheids gerecht werd zonder tegenwerping aanvaard. De bouw van een nieuw beursgebouw zal in de eerstvolgen de vergadering besproken worden. Als afgevaardigden naar de Alge mene Vergadering werden de heren J. Schoneveld en C. v. d. Meij be noemd. Het is de bloemenkwekers de af gelopen week niet voor de wind ge gaan. Wat in geen jaren is gebeurd, geschiedde nu: afwijkende kwalitei- VOOR UW SCHOENMACAZIJN (Advertentie) armen zal gehouden worden op 9 juni a.s. om 8 uur in het KSA-ge- bouw. Het veiling-comité zal de ko mende dagen aanbellen om een toe zegging voor dit doeL WASSENAAR Tractatie schooljeugd koninginne dag De Wassenaarse Oranjever eniging „Koningin Wilhelmina" heeft weer plannen gemaakt voor een trac tatie van alle kinderen der lagere scholen en kleuterscholen op de ver ten bleken zeer moeilijk te plaatsen I jaardag van H.M. Koningin Juliana, en heel wat bossen tulpen draaiden j 30 april a.s. Ook dit jaar weer moet door en belandden op de vuilnisbelt, de Oranjevereniging het stellen zon- De aanvoer was deze week dan ook der de subsidie van de gemeente ontstellend groot en men zag steeds Wassenaar. Desondanks wil men de tulpen uit de warme kas. Daar men traditie van de kindertractatie hand- ze ook uit het warenhuis volop kan haven, vooral nu koningin Juliana leveren en de vroege soorten buiten i haar 50e verjaardag viert. Daarom is op een aantal ingezetenen een be roep gedaan een bijdrage voor de kindertractatie te storten op giro rekening 65 99.79 t.n.v. Wassenaarse Oranjevereniging „Koningin Wilhel- óók al bloeien, kreeg men een grote aanvoer, die de binnenlandse markt - export was er vrijwel niet - met geen mogelijkheid kon opnemen. De allerbeste kwaliteit van uit een korpswedstrijd, een erekorps- wedstrijd, een personele wedstrijd, vaste baan- vrije baan- en jubileum- wedstrijien. Er zijn vele fraaie prij zen beschikbaar gesteld o.m. medail les door H.M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard. Als algemeen wedstrijdleider fun geert de heer W. Valkenburg, voor zitter van „Juliana"; plaatsvervan gend wedstrijdleider is de heer P. J. van der Krogt van WPSS. Alge meen secretaris is de heer F. G. H. de Zoete. JSIUIUCO. Babyderm-zeep Copland ging van de hand voor 0.40 mina" te Wassenaar, tot 0.50 per bos en „William Pit" Brandje in kasteel Oud Wassenaar en „Cordell Huil" kwamen niet ho- snel geblust In de kleedkamer ger. „Montgommery" draaide nog i voor het personeel, in de kelder van voor ƒ0.70 en ƒ0.80 per bos. „White j Kasteel Oud Wassenaar, biak giste- Imperator" kwam daarentegen niet hoger dan 1.50, „Edith Eddy" moest al heel best zijn om 0.40 op te bren gen. „Aristrocrat" vond kopers voor 0.45 en 0.50, „Golden Measure" voor 0.40 en 0.45 en „Algiba" voor 0.50 en 0.55 per bos. „Apeldoorn" verkreeg tot ƒ1.10, „Paris" tot ƒ0 60, „Coleur Cardinal" en „Red Giant" tot 0.50 en de advocaat-met-slag- roomtulp „Sweet Harmony" werd af gedrukt op 1.20 per bos. Narcissen waren ook goedkoop: „Cheerfulness" tot 1.40 per 100; „Actaea" tot 1.20 en de dubbele „Inglecombe" 1.40 per 100 stuks. Freesia's gingen van de hand voor 0.30 en 0.40 per bosje, irissen voor 0.60 en 0.70 en anemonen voor ƒ1.70 tot ƒ2.20 per 100. Al met al: een week die niet met gulden letters in Flora's geschiedenis zal worden beschreven. SASSENHEIM BTIj&rt-kampioenschap. Gister avond had in café „de Oude Haven" de laatste -wedstrijd plaats in het ka der van de massabiljartkamp tassen Oude Post, Oude Ha-en en Sport- lust. De ontmoeting tussen „de Oude Haven I"„Oude Post I" was het bloembollencultuur, afd. Rijnsbrug sluitstuk van een bij uitstek sportief gehouden onder leiding van haar gespeelde massakamp. Er bestaat een voorzitter, de heer J. Schoneveld. kans, dat deze clubs, aanstaand na- Deze opende de vergadering met de I jaar in een dubbele biljartcompetitie aanwezigen hartelijk welkom te elkanders krachten opnieuw gaan me- heten, het deed hem genoegen dat, ten. Door een overwinning op de hoewel hij liever een groter opkomsf Oude Haven 2e in deze massakamp. zag, het steeds dezelfde leiien zijn, De "tale uitslag is geworden le prijs ren brand uit door nog onbekende oorzaak. Toen de brand ontdekt werd, maakte het zich meester van enkele kledingstukken en van de kapstok. De brandweer werd ge waarschuwd en was spoedig ter plaatse, doch behoefde niet meer op te treden omdat de brand door de 2e portier en door de barman met schuimblussers wa3 geblust. Dank zij hun snelle optreden bleef de schade beperkt. V.V.V. Wassenaar Op woens dagavond 22 april te 8 uur wordt in Kasteel Oud Wassenaar de jaarver gadering gehouden van de V.V.V. Wassenaar. Van de bestuursleden die aan de beurt van aftreden zijn, stel len de heren dr. A. L. A. v. Unen, H de la Rie ftn J. I. Verboom zich her kiesbaar. De heer H. van Elk stelt zich niet herkiesbaar, de heer F. Da- De Papendrechtse monteur A. P., oud 38 jaar, moest gistermiddag voor de rechtbank te Dordrecht terecht staan, omdat hij zijn 16-jarig dochter tje op grond van haar gedrag niet meer in de ouderlijke woning had toegelaten. Het kind had een nacht op het politiebureau doorgebracht en was daarna naar een inrichting in Utrecht overgebracht. De vader werd ten laste gelegd, dat hij zijn kind in hulpeloze toestand had gelaten. De officier van justitie eiste voor dit feit een boete van 40,- subsidiair acht dagen De president van de rechtbank kon zich voorstel len, dat de man in een moeilijke si tuatie had verkeerd. Hij had echter het meisje niet de deur mogen wy- zen, zo zeide hij. Een inspectrice van de politie vertelde dat de man erg Voor Leiden en Omgeving Leiden De artsen Meel, Stoffers, Wydicks, Van Alphen en Rooden- burg Vermaat. Apo'.iheek Herdingh en Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502, zaterdag t"»t 6 uur apotheek Reyst, Steenstraat 36, tel. 20136. Alkeinade en Leimuiden De art sen Brinkhorst, Leimuiden, tel. K 1721 —269, en Muskens, Roelofarendsveen, tel. K 171C—329. Bodegraven Dkt. C. G. van Beek, tel. 2268, zuster P. Conradi, tel. 2086. Hazer woude zie Leiderdorp. Bij ongevallen aan de Rijndijk belle men steeds K 1714—278. Katwijk Rijn Dkt J. Bergman, tel. 2021, apotheek Kerkstraat 18, tel. 4370. Katwijk Zee. Dkt T. Lodder, tel. 2424, apotheek zie Katwijk Ryn. Koudekerk a. d. Rijn zie Leider dorp. Langeraar zie Nieuwveen. Leiderdorp Dkt. E. J. Hoefman, tel. K 1710—30070. Leidschendam Dkt S. P. Per quin, tel. 1510, Groene Kruis, tel. 1449. Nieuwkoop Dkt. G. J. Bremer, tel. K 1725—103. Nieuwveen Dkt. A. M. van Don gen, tel. K 1723—KI. Noordwijk Dk'. Mulder, tel. 2230 Duinrandapotheek van 12—1 en van 5—6 uur. Wit-Gele Kruis zust. Hooy- mans, tel. 3388. Noordwijkerhout Dkt A. G. Th. v d. Lugt. De Zilk, tel. K 2520—5707. Oegstgeest De artsen F. W. N. Hlugenholtz, tel. 20390, en J. B. Hu- genholtz, tel. 32277, apotheek Wilhel- minapar-c P, tel. 26274. Rijnsburg zie Katwijk Rijn. Sassenheim Dkt G. L. van Raay, tel. K 2532—7777. Valkenburg zie Katwijk Rijn. Voorhout Dkt A. W. Bots, tel. Voorschoten Dkt F. H. W. Swen, tel. 2356, Gezondheidscentrum Wijn gaardenlaan 1, tel. 2177. Warmond zie Voorhout. Wassenaar De artsen R. S. ten Cate, tel. 3027, en H. S. Boogaart, tel. 4406. Wassenaarse Apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Woubrugge zie Nieuwveen. Zoetermeer Dkt. A. A. Suidman, tel. 3993. Zwammerdam zie Nieuwkoop. mave wenst af te treden en er is dwars was geweest en dat hy afstand die trouw de vergaderingen bezoe ken. Na zijn openingswoorden las de secr., de heer G. v. d. Haak, de no tulen voor welke onveranderd wer den goedgekeurd. In zijn jaarverslag wees spreker erop, dat het voor de Van camouflage en Boerenverstand kaanse boeren. Die ston den natuurlijk veel dich ter bij de natuur en had den het met hun „Boeren verstand" al gauw beke ken, dat bijna alle schep selen eigenschapper heb- - ben, die hen in staat stel de bedoeling is uitgelegd lfe zkh voor een aanvai. van de aanval, het krugs- ,cr onzlchtbaar te maken. plan en het „Uur U" zijn bekendgemaakt, komt hun commandant zich er van overtuigen, dat ze zich in goede conditie bevinden en dat hur. uitrusting In goede staat verkeert. Na tuurlijk blirkt alles: schoe nen, koperwerk en gewe ren. De camouflage is af Als de oefening is be gonnen zijn de mannen ge' woonweg onzichtbaar voor hij Qver stammen 0f tak- de „vijand". Alleen hun - j- glimmcn^e schoenen, flon kerend koper en glimmen- Een lichaam valt tegen de achtergrond, waarop 't zich bevindt, op door zijn kleur en door vorm en schaduw. Het mooiste voorbeeld van natuurlijke camouflage is wel de ca- meleon. een soort hagedis, die groen is, zolang hij zich tussen gebladerte be vindt daar d'e verschiet tot bruin of geel, wanneer ken marcheert. Wande lende takken en wande lende bladeren zijn insec- kikkers, salamanders, ha gedissen, kleine roofdieren en een ljger van insekten waaronder de vlinders niet de geringste ,s -m - men, die zich door hun aanpassing van kleur, vorm of houding „onzicht baar" maken. In de zee zijn het vooral de „platvissen'zoals de j rog, de tarbot, de tong, de I ook de minder platte J zeeduivel, en poon, die meer op eer stukje zand grond lijken, dan op een vis. De schol heeft zelfs een tekening met rood achtige steentjes op zijn rug, die eigenlijk zijn zij is. Met hun fladderende vinnen voelt?t. die vissoor- wisselbekei Oud" Post 471 carb, winst; 2e prijs Oude Haven 329 win t; 3e prijs Sportlust 312 winst. De pry* voor de onbeken le beur' was voor G. v. Haven (O.H.). De hoogste serie naar het gemiddelde voor G. v Nc- belen (Sportlust). Beste partij naar gemiddelde G. de Zwart (OP.), en minste poedels W. Preenen (O.P.) De heer H. Schoo, voorzitter der bil jartclub „Oude Post: reikte aan het slot van de avond de prij;.en uit Als winnaar van de massakamp sprak 1 ij de wens uit, dat de „Oude Post" vol gend seizoen de in het bezit gekomen wisselbeker op sportieve wijze zal verdedigen. Kerkeveiling. De jaarlijkse vei ling ten bate van de St. Pancratius- kerk, Huize „St. Bernardus" en ae een vakature door het overlijden van de heer W. J. Hoogeveen. Melk voor Algerijnse kinderen Het Wassenaarse Jeugd Rode Kruis neemt deel aan de inzameling van melk in blik voor de Algerijnse kin deren, die het slachtoffer dreigen te worden van de ongeregeldheden in Marokko en Tunesië. Er zi'n ginds ongeveer 50.000 blikjes melk per week nodig. De Wassenaarse inzame ling duurt tot en met 25 april a.s. Blikjes melk kunnen worden inge leverd bij mevrouw P. van Heteren- Turk, Groot Hoefijzerlaan 83, mevr. H. Langerak-van Keekem, Oostdor- perweg 79 en mevrouw L. van der Knaap-Verhagen, Schouwweg 65. Nationale schietwedstrijden Wassenaar De Wassenaarse Politie Sportvereniging WPSS en de burger schietvereniging „Juliana" die beide dit jaar het 40-jarig bestaan herden ken organiseren tezamen een natio nale schietwedstrijd op de buks die vanaf heden, zaterdag 18 april tot en met zaterdag 2 mei a.s. in de schietloods aan de Johan de Witt- straat gehouden zal worden. Er heb ben zich voor deze wedstrijden ruim 300 schutters uit alle delen van het land, zowel van politie- als van bur ger-schietverenigingen aangemeld verwacht wordt evenwel, dat het totale aantal deelnemers tot 'uy de 500 zal stijgen. De schietloods is speciaal voor deze gelegenheid opgeknapt. Het wedstrijdprogramma bestaat had willen doen van alle rechten op zijn kind. Wij verzoeken onze corresponden ten er voor te willen zorgdragen, 'at de opgaven van dokters- en apothe kersdiensten voor de weekeinden vr!j- Advertentie) Wat lezers schrijven Nu echter toonde hij berouw en zei- dagmorgen in het bezit van de redac de het kind graag weer terug te wil-1 Le zijn. len hebben. De raadsvrouwe, mr. W. van Willigen, concludeerde tot vrij spraak op grond van het feit, dat het meisje slechts een nacht door de ge meentepolitie was onderhouden. Haar verblijf in de inrichting namelijk werd onmiddellijk door de vader be taald. Uitspraak vrijdag 1 mei. DE KERK UIT OM TE STELEN U hebt wel een bijzonder rare ma nier om naar de kerk te gaan, met de bedoeling en het vooropgezette plan om er halverwege de dienst uit te lopen en een koplamp weg te pak ken. Het gebeurde wekt de indruk alsof u het meer gedaan hebt", zei de Haagse politierechter tegen de 19-jarige loonploeger uit Noordwy- kerhout, die samen met zijn nietver- schenen broer, op zondag 13 juli in Noordwijkerhout een koplamp had gestolen van een fiets. De verdachte betoogde dat het de eerste keer was geweest. De broers waren nog niet eerder veroordeeld. Op school was het met beiden niet zo best gegaan, zo releveerde de rechter. Ze hadden het allebei tot de vierde klas gebracht. Overeenkomstig de eis veroor deelde de politierechter elk van de verdachten tot vijfentwintig gulden boete of vijf dagen en een week voorwaardelijke gevangenisstraf met drie jaar proeftijd. Leidschendam, 16 april 1959 de geweren lijken door de ten, <jje precies de vorm hebben van de struiken en bomen, waarin ze leven. hei te dansen. Gelukkig is het maar een oefening en we gelo ven ook, dat het in werke lijkheid wel wat anders toe zal gaan. Maar het is nog niet zo lang geleden, dat de grote vechtjassen ontdekten, dat een soldaat niet opgepoetst op het slagveld hoeft te verschij Onder de wandelende bla deren zijn zelfs exempla ren, die zich wagen in de gelederen van de „blad- snijdende mier", wanneer die in dichte drommen, voorzien van een stuk boomblad opmarcheert naar 't bouwterrein van 'n Naar aanleiding van het naschrift op het verslag van 14 april j.l. van de jaarvergadering van het Wit-Gele ten wat zand op, kruipen te Leidschendam wordt ver- Te ogen' en wachten tan I het volgend commentaar op te op b-it of tot de woedende nemen. aanvaller is overgeraasd 1 Het verbod voor de tvykverpleeg- Garnalen kunnen door j ster om kraamhulp te verlenen staat de werking van hormonen buiten deze zaak. Het halen van het ooievaartje maakt de verpleegster geen gediplomeerd kraamverzorgster, maar is een onderdeel van haar op leiding tot all-round verpleegster; voor de gediplomeerde kraamver zorgster bestaat een totaal andere op leiding. Belangrijk is alleen dat de mnaeren uuui een »anS-wijkverpleegster in haar vacantie zame aanpassing van ver-1 geen verplegend werk mag verrich- bini .n de kortste keren allerlei kleuren aannemen tot geel, groen, rood, bruin en zwart. Maar niet alleen komen de aanpassingsmiddelen van binnenuit: ook be schut moeder natuur haar kinderen door een lang- nen. De hele geschiedenis mierenheuvel. Als aderende omstandighe- ten zuiks ter bescherming van haar mieTe bedrieger J»2 -g»»ffl «U. De^e bepaling «ttatrn arbeids- de krijgskunst door ziet men mannen zich mooier maken dan nodig is als men een ander uit de weg wil ruimen. Grie ken, Romeinen, middel eeuwse ridders de Span- PHJ Lj„ „J jaarden en de Staatse troe- moufleerde" exemplaren. die zouden herkennen, zouden ze hem zeker riet vriende lijk bejegenen. pen in de 80-jarige oorlog, en alle regimenten van al le nationaliteiten afzonder- We behoeven maar te den ken aan de ijsbeer, de poolvos, d" Bengaalse tij- lijk, die gedwongen waren ger en zjjn zuidamerikaan- met Napoleon door Europa se coiiega's en voorts de te trekken. Met het toenemen van de nauwkeurigheid van de vuurwapens heeft dit steeds meer van hen het leven gekost. Opmerkelijk is het, dat het niet de veldheren zijn geweest, die het eerst over camouflage hebben verschillende pantersoor- ten. In onze naaste omge ving zijn voorts tal van frappante staaltjes van na tuurlijke aanpassing te - vinden. Er zijn vogels, die stof en rook, dat opgezet en staande op mijngebied aan een museumplank een uitgesproken bont veren- pak dragen maar die in hun omgeving bijna niet dacht, maar Zuidafri- opvallen. Dan zyn er de vastgesteld dat een bepaal de soort nachtuiltjes, die oorspronkelijk beige-grijs van kleur waren, langza merhand tot bijna zwart verkleurden, nadat er in de betreffende streek een kolenbekken tot ontgin ning was gebracht. Zo vielen de nachtvlindertjes die met alles wat ze ater kleine hoeveelheden ko lenstof na. r binnen kre gen, toch niet op in de landstreek, die langzamer hand bedolven werd on der een grauw waas var alles schijnt te kleven. De camouflage is een groot geheim, dat de men sen veel te laat ontdekt hebben. contract van iedere wijkverpleegster van elke kruisvereniging, mede op aandrang van de daartoe geëigende bonden. Zuster Tetteroo had in het betreffende gezin reeds eerder kraamhulp gegeven met toestemming van het bestuur, zij het onder streng voorbehoud en op grond van een noodsituatie. Een dergelijke situatie was in het onderhavige geval niet aanwezig. Nog afgezien van het feit dat het hier hulp aan een bestuurslid betrof, achtte het dagelijks bestuur zich niet gerechtigd af te wijken van de bepaling in het arbeidscontract. Niet de zuster heeft in eerste instan tie het verzoek gedaan, maar het desbetreffende bestuurslid, waarop om bovenstaande reden de voorzitter negatief reageerde. Enige tyd later kwam zuster Tet teroo zich hierover beklagen. Het on derhoud leidde niet tot overeenstem ming en zuster Tetteroo werd gead viseerd het verzoek officieel aan het gehele bestuur voor te leggen. Dit werd door haar geweigerd. Zij vroeg haar ontslag aan en dit is haar toen verleend. Daarna is haar door het be stuur nog een kans geboden om op haar ontslagaanvrage terug te komen, maar dit werd van de hand gewezen. Ook op de jaarvergadering heeft het bestuur nogmaals laten blijken zuster Tetteroo de gelegenheid te wil len geven op haar ontslaga- nvrage terug te komen. Door de andere wijkverpleegster 16 niet drie, maar tweemaal kraamhulp in het gezin van een bestuurslid ge boden; doch volkomen buiten mede weten van het bestuur. De hulp .lie Zr. Tetteroo thans wilde verlenen was niet nodig in een periode waarin de zuster toevallig vacantie had, maar zuster Tetteroo wilde haar vacantie opnemen voor de periode, dat de hulp nodig was. De inhoud van dit schrijven is een volledige weergave van hetgeen van bestuurszijde op de jaarvergadering is gesteld, zulks in tegenstelling tot sommige punten uit het verslag en wordt volledig onderschreven door de volgende leden van het demissio nair bestuur- mej. A. Knijnenburg, mej. C. M. Hendriks, G. J. J. Hulst. J. B. Korver, mr. M. L. P. Laurey, J. L. Nicolai en ir. A. v. d. Werf. met de meeste hoogachting, A. A. VAN DELFT, voorzitter van het demissionair bestuur. Een groep Zweedse deskundigen heeft een elektronisch brein van een geheel nieuw type geconstrueerd, waarbij geen elektronische buizen doch alleen transistors worden ge bruikt. Hierdoor is de afmeting van het apparaat aanzienlijk kleiner den tot nog toe het geval moest zijn en ook de prijs is lager. Het vierde dodelijk ongeval in Delft kostte het leven aan de 53-ja- rige heer W. Aarssen. De heer Aars- sen kwam uit zijn woning op de Oranje Plantage en wilde aan de linkerkant van de rijweg op zijn fiets stappen. Hij werd aangereden door de motorrijder Van Leeuwen uit Delft, die geheel rechts van de weg reed. Marktberichten Scheepsberichten AAGTEDIJK 17 april te Las Palmas; ACILA (t) 17 april van Rastanura naar Madras: BORNEO 17 april van Seme- rang naar Tandjong Priok DE EERENS 17 april te Basrah; ETREMA (t) 17 april van Istanbul naar Iaenderum; HATHOR 17 april van Kamassi naar Izmir; HEEMSKERK 17 april van Pe ning naar Colombo; KARACHI 17 april van Sandakan naar Manilla; KERTO- SONO 17 april van Tandjong Priok naar Ballk Papan; KONINGSWAARD (t) 17 april van Colombo naar Mena al Ahmadi; LAARDERKERK 17 april van Bushire naar Abadan; MUSI 19 april te Cocos eiL; NAESS TIGER (t) 17 april te Fawley; ORION passeert 17 april Gibraltar; PEPERKUST passeert 17 april Dakar naar Antwerpen; PRINS ALEXANDER 17 april van Sevilla naar Lissabon; STAD LEIDEN 17 april van Bombay naar Colombo; STEEN WIJK 17 april te Helsingborg; 6TRAAT LOM BOK 17 april van Melbourne naar Syd ney; TABIAN 18 april te Skrabaia; TAHAMA 17 april te Mombasa; TARIA (t) 17 april te Sydney; TJIMENTENG 17 april van Saigon naar Singapore; WAAL passeert 17 april Gibraltar naar Alexandrië. LEEUWARDEN, 17 april. Kaas. Gouda volvet 1.791.80, Edammer I.70—1.71, broodkaas 1.72—1.73. KATWIJK a. d. RIJN. 17 april, Groente. Waspeen A export 6.00 8.50, Waspeen B. export 5.70—8.00, Waspeen Binnenland I 4,006.70, Wasr«en II binnenland 2.C03.50, Breekpeen 0.801.30 p. k. Radijs 13.00 16.00; Prei 6.0013.00, Spinazie II.00—17.00; Andijvie 25.00—26.00, Selderij 7.107.20, Peterselie 2.00 4.90; Kervel 5.80—5.90; Witlof I 19.00 —25.00, Witlof H 6.0012.00, Rabar ber 13.0025.00; Raapstelen 2.20 2.30; Kroten 1.20—1.90 p. kist, Sla 9.0012.00. Aanvoer waspeen 61.000 k.g. waarvan 44.000 kg ging voor ex port. VLNKEVEEN 17 april Groente. Prei 1113; Rabarber 1823; Spina zie 1220; Stoofsla 1'; Postelein 86; Waspeen 13- -16; Witlof B II 23— 25 cent per kg; kasko?•ïkommers B II 44; idem C II 3334; sla 511 cent per stuk; Radijs 610; Peerselie 7—8 Selderij 26 cent pc bos. R.A.VEEN, 17 april, Bloemen Lathyrus 3152; Anemonen 816; Dhoronueum 721; Freesia's 1519; Irissen 4867; Prunus 3890; Nar cissen 621. Tulpen: Elmus 2529; v. d. Eerden 1936; Piccadilly 18 32; W. Pitt 1841; Golden Harvest 1764; Bartigon 1640; Rose Cop land 1543; Pf. Snowdon 1829; Renville 1622; Campfire 1834; Eddith Eddy 1732; Olympiade 21 41. Reforma 2338; Couleure Car- dinaal 2137; Carara 2839; Scar let Sensation 2024; Moederdag 30 36; Orchid Ossiewaldie 50—54; Withe Sail 26—37; Red Pitt 34—45; Cordell Hull 40—48; Queen Eliza beth 3035; Tulpen gemengd 35 46; Parkiettulpen 2449 per bos. Am. Anjers 919 per stuk. Groenten Aardbeien I 1.60 2.75; idem II 0.701.10 per doosje; kropsla 5.009 00; rabarber 17.00 22.00; radijs 10.00—11 00 per 100 kg. TER AAR, 17 april, Groente Spinazie 0.12- 0.18; andijvie 0.22 0 30; witlof 1 0.26—0.38; idem 2 0.16 —0.24; idem stek 0.060.12; rabar ber 0.210.26; prei 0.10; waspeen 0.120.16; postelein 0.69; stoofsla 0.10, alles per kg. Sla 1 5.60—9.20; idem 2 5.005.80, alles per 100 st.; komkommers 0.520.53; idem C 0.42 —0.47; idem D 0.34—0.40; idem stek 0.090.28; bloemkool stek 0.120.20 alles per stuk; radijs 0.100 12; sel derij 0-020.05 allesr pet bos; stoof sla 0.400.70 per kist. Bloemen: Tulpen 0.140.17; narcissen 0.07 1O.O8 per bos.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 5