VELPON Nieuwe woongewoonien voor de Leidse student in de ster-flat Haagweg Spraakzame" cursisten van K&O exposeerden Jubileumconcert „Kunst na Arbeid" „Potasch en Perlemoer" Scherp POTLOOD EN GEEST ZATERDAG 18 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT PAGINA 2 SCHOONHEID DE TAAL VAN DE ZIEL Als schoonheid de taal is van de nik, de madonna en de werkman op- ziel, dan zijn de cursisten van K. O. vielen. Ook gebruiksvoorwerpen in de laatste maanden zeer spraak- j kunnen mooi zijn, zoals blijkt uit het zaam geweest, want in het Loge-ge-tafeltje,'waarvan het blad met kleu- bouw aan het Steenschuur is een rijke oogst van de werk-cursussen bijeen gebracht. De dilettanten van K. O, blijken zeer bescheiden, want al het werk ls zonder vermelding van namen bijeengebracht. Op de eerste plaats heeft men een muur vol met aquarel len hangen, waarvan sommigen een stemming zo raak konden treffen. We denken bijvoorbeeld aan de tro pische maanavond, aan de specht in het donkere bos en aan het zeetafe reel met oorlogsschip en al De schil der van het laatste werk lijkt ons nog van jeugdige leeftijd. De leeftij den werden niet vermeld, maar er is méér werk waarvoor men in twijfel staat of het niet door een kind is ge schilderd of getekend. Ook met de poppen hebben velen vrij spel aan hun fantasie kunnen geven, voor de poppenkast en de salon. Goede foto's p kan men er ook zien, stemmige tttpt' v-atittt? ,,q„ v>ot «c iQr;0 strandfoto's en het kind bij het spel. 11^ HET KADER van het 6o-jarig De Afdeling bloemschikken zorgde, bestaansjubileum van het man voor enige verrassend mooie stukjes, nenkoor „Kunst na Arbeid werd rige steen in cement is belegd. Er is nog veel meer, we kunnen het niet allemaal vermelden. Vanavond kunt u van 810 uur nog gaan kijken. De voorzitter van K. en O., de heer H. de Wilde, heeft gisteravond de ten toonstelling geopend. GEVEILDE PERCELEN. Te Leiden zijn heden geveild: Woonhuis Waardstraat 50 in bod: 2.300.koper: J. Bleijie te Leiden, q.q. voor: 2.900. Woonhuis met afzonderlijke boven woning Maredijk 19a-19b in bod: 9.500 is uit de hand verkocht. Lijm en plak alles met beroemd om zijn vasthoudendheid (Advertentie) GEM. AANKONDIGING VERKEERSMAATREGELEN Burgemeester en Wethouders van Leiden orengen ter openbare kennis, dat in verband met de demping van de Uiterstegracht en de verbetering van de Hooigracht, de Uiterstegracht en de Hooigracht met ingang van 20 april a.s. zullen zijn afgesloten voor alle "erkeer in beide richtingen, ter wijl de Nieuwe Rijn. voorzover gele gen tussen de Kraaierbrug en de Mid delstegracht met ingang van genoem de datum is afgesloten voor alle mo torrijtuigen op meer dan twee wie len, alle wagens, rij- en trekdieren en vee, in beide richtingen. De door het verkeer te volgen route zal ter plaatse worden aangegeven onder meer met amaryllis en dubbele tulpen. Het beste v/erk zagen we misschien wel in de afdeling boetse ren, waar vooral de biddende mon- WELLICHT HEEFT nooit een tex- tielzaakje zoveel klanten gehad als het bedijrfje van de heren Potasch en Perlemoer. Het textiel, dat zij aan de man brengen, is heus niet meer nieuw-modisch, maar het is nadat het meer dan zestienhonderd maal van de hand is gegaan tocfh nog altijd zeer in trek bij de minnaars van het kluchtige blijspel. Gisteravond hébben Potasch en Perlemoer bun negotie weer eens op gezet op de planken van de Leidse Schouwburg en het heeft hen aan klandizie niet ontbroken. Het geheim van hun succes schuilt ook niet in hun waar, maar in de wijize, waarop ze die echt-Jiddische man:er slijten. Ze doen niets dan harrewarren, het geluk heeft hun ook maar al te stief moederlijk bedeeldaggenebbesh! Ze zijn wel door dik en dun fir manten maar de een verwijt de an der maar steeds weer bij sijn gê- sonddat die zelf de schuld is van alle rampspoed. Die rampspoed is niet zeer groot omdat hun zaak niet zeer groot is. Dat doet hen gemakkelijk ihun sentimenten spuien, want die blijven daardoor ook aan de opper vlakte. De intrige van de handelingen, zo wel van Potasch als van Perlemoer zijn steeds te overzien en daardoor ligt de ontmoeting met de twee zo echt op het vlak van kleine menselijke gevoeligheid] es. De galgenhumor, veroorzaakt do'vr een voortdurend „verschil ^an in zicht" tussen Potasch en Perlemoer, heeft in de handen resp. van Johan Waarvoor hem meer te bewonderen Boskamp en Johan Kaart iets zo ver-om zjjn virtuositeit, zijn all-round gisteravond een bijzonder geslaagd concert gegeven onder leiding van Louis van Wijngaarden. Gewaar deerde medewerking verleenden de mannenkoren: de Kok:chool, Onder ling Zanggenot en het dubbelman nenkwartet Inter Nos, die allen on der leiding staan van bovengenoem de dirigent. Majestueus en devoot werd Cap- pella de hymne van Goede Vrijdag „Vexilla Regis"- van de hand van Mathieu Neumann, vertolkt. Sonoor en welluidend is er gezongen: ma jestueus, maar niet hoekig. Van Wijngaarden heeft het religieuze, het verbonden weten met het bo vennatuurlijke, sterk geaccentueerd; in overeenstemming met de tekst, Bovendien viel er veel te waarde ren wat de technische beheersing betreft van het massale koor, dat een expressieve klank ontwikkelde. Hubert Cuypers beroemd man nenkoorleider, wist te schrijven voor grote vocaal-ensembles. Van deze nestor van onze vaderlandse diri genten werd zijn achtstemmige „Te Deum" uitgevoerd. Geheel in zijn stijl werd met volledige overgave gezongen. Evenals in Vescilla Regis (waarin Gregoriaanse thematiek aangewezen kan worden, evenals polyfone wending), zong het dub- belmannenkwartet „Inter Nos" ook hier solistische gedeelten, muzikaal met mooie stemmen en vaardig. John Mostaert verzorgde aan de vleugel de begeleiding. Geheel toegewijd, eenheid schep pend tussen woord en toon, klonk de hymne bij uitnemendheid het Te Deum. Niet minder dan twee solisten stonden op het programma vermeld, waarvan Jaap Stotijn als eerste het podium betrad om vier charmante Siciliaanse miniaturen van Alfonso Gibilaro op zijn voortreffelijk in strument, de hobo, voor te spelen. rassend-echts, dat het een genoegen is, daar een avomd lang getuige van te moó-n zijn. Het is een soort humor, dat met het verdwijnen van de Joodse volks-ge- meensohap uit Nederland mede ver dwenen is. De echtheid van hun spel bloeit in een kring van toegewijde acteurs en we namen voor zeker aan, dat gezien het gulle applaus van het publiek groene-kaarthouders de Leidse Volksuniversiteit K&O, door het engageren van het toneel kunstenaarschap of zijn karakteris tieke toon. In het spel van deze be langrijke vaderlandse figuur is zo wel 't een als 't ander volkomen ge perfectioneerd; voordracht en bij zonder coloriet. John Mostaert be toonde zich een muzikaal en zeer toegewijd accompagnateur. Ook de Ballade van Hendrik Andriessen en de Sonatine van Hans Schouwman (muziek in gematigd modern idioom) werd poëtisch en levendig voorge dragen. 't Was oprecht muziek ma- gezelschap Johan Kaart, zijn leden ken, in de meest volkomen beteke- een groot plezier heeft gedaan. I nis. Katholieke teenagersbouwen landbouwdorp in Pakistan Verantwoordelijkheid stelt 'n zware opgave De missieclubs van negen middel bare scholen in Den Haag, Rijswijk, Delft en Leiden waaronder het St. Agneslyceum hebben het ge durfde initiatief genomen om, met de avond te openen en in een korte speech hun project van technische bijstand aan Pakistan tt introduceren. Door middel van een persconferentie DEWONDEREND HEEFT men de fraaie zang in de alt-rhapsodie van de gerijpte toonschepper Joh. Brahms aanhoord. In zijn muziek- ligt als diepste wezensmerk donkere, religieus geaarde rust. Mevrouw Belia Brussen-Keyzer, de soliërende alt, legde in haar zeer mooie voor dracht de bijzondere nadruk op de bede van de eenzame, de ontroeren de klacht: Ach wer heilet di< Schmerzen dess, dem Balsam zu gift ward?, waarna het troostend slot, door het koor gezongen, dat Brahms ten voete uit tekent. Dat heeft de zangeres met haar grote, nobele en goed geschoolde altstem heel juist aangevoeld. In „Het Olde Hoes" van Hans Schouwman (naar de tekst van Ben van IJsselsteijn) deden de diri gent met zijn koor en de zangeres mooie dingen, hoewel 't Nederlands haar minder goed ligt. Hiertussen stond de Donderpsalm van Hendrik Altink een geweldig moeilijk stuk dat vaardig en impulsief door het grote koor werd verklankt. Tegenstelling en spanning. Dan waren er drie oud-Hollandse liederen: „De Zilvervloot", ,,'k Heb mijn wagen volgeladen" en last not least „Skotse Trije" in zettingen van Nico Hoogerwerf, van Jan Koetsier en van Henk Badings. De lichte, vrolijke en speelse klanken, die zo grif erin gaan, zijn ontzettend moei lijk om a cappella goed en in stijl te worden gezongen. Alles was gaaf van klank, evenwichtig, rhytmisch en van voordracht geestig; zodat waardering uitgesproken moet wor den voor het blinkend resultaat, dat bereikt werd. De Skotse Trije werd na overstelpend applaus gebisseerd. John Mostaert's begeleidingen zou den iets gespierder kunnen klinken. Voor mevrouw Belia Brussen waren er mooie bloemen. J. KORTMANN ANTI-ATOOMBOM De afdeling Leiden van de stich ting „Anti-Atoombom Actie" houdt op vrijdag 24 april a.s. een voorlich tingsavond waarop als sprekers zul len optreden de heer G. A. Bock, uit Haarlem, die zal spreker over het onderwerp „Radio-activiteit en le ven", en pater S. Jelsma M.S.C., over het onderwerp „Het experiment van de vrede". De bijeenkomst zal plaats vinden in het Lèids Volkshuis om acht uur. De stichting A.A.A. wil door het willen zy de medewerking van pers "SSSSSS Leidse Universiteit Geslaagd voor het I oct. ex Ned. Recht mej. M. H. Bas Rakker te Lei den en de heer Th. C. van Boven te Voorburg; voor het Cand. ex. Niet- Westerse Sociologie de heren R. Th. J. Buve te AmsterJam (cum lande) en D. A. Mac Leod te Willemstad (Cu rasao). BIOSCOPEN De films in de week van 1724 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gebeurd: Casino: „De wind kan niet lezen", 14 jaar. Lido: „De boom der gehangenen", 18 jaar. Trianon: De reis om 'de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. „Met de dood op de hielen", 14 jaar. Luxor: „Het meisje Laila", 14 jaar. Rex: OEGSTGEEST LEIDSCHENDAM Zelfstandige polio-afdeling. Al hier is een zelfstandige afdeling op gericht van het Prinses Beatrix Po liofonds Het bestuur wordt gevormd door de heren J. van Lochem, voor zitter, A. J. Paardekooper, secreta ris, J. van der Helm. penningmeester en verder M. Verhage, N. van Niel, J. Meulenbroek en J. Roodenburg. Medisch adviseurs zijn dokter A. H. Keijzer en dokter M. W. Hannig. Burgemeester is ere-voorzitter. Als inleiding tot de jaarlijkse in zameling ten behoeve van het polio fonds zal op vrijdag 24 dezer in het r.k. Patronaatsgebouw een polio filmavond gehouden worden. LEIMUIDEN ZILVEREN HUWELIJKSFEEST Het is niet gebruikelijk om een zil* veren huwelijksfeest te vermelden, maar we menen vandaag een uit zondering te mogen maken. Morgen is het 25 jaar geleden, dat de agent van de Leidse Courant voor Leimui- den en omgeving, de heer H. Ubink in het huwelijk trad met mevrouw A. UbinkScholte. Toen enkele ja ren terug de familie Lemmers na een pracht staat van dienst het agent schap beëindigde, werd in het gezin van het zilveren bruidspaar een ac tieve opvolger gevonden. Terecht schrijven we hier van gezin, want het agentschap is geen functie voor één persoon. Elke middag kan men 4 kinderen en zaterdags zelfs 5 zien vertrekken om de honderden cou ranten naar alle richtingen te ver spreiden, wat tot grote tevredenheid Belangrijke opdracht. - De ge- van ,0fr? e" redactie gebeurt Mor- hebben in opdracht van B. en W. het opgX^en. mten,'e bouwen van een 18-klassige lagere school na onderhandse aanbesteding opgedragen aan de N.V. Ing. Bur. voor Bouwnijverheid, alhier voor 627.700.—. KATWIJK AAN DEN RIJN Slachtoffers van het verkeer De bekende „O kee tent" aan de Wasse- naarse weg, waar zo menig kopje koffie geschonken werd aan bestuur ders van vrachtwagen, die daar even verpozing zochten, gaat verdwijnen ten behoeve van het verkeei. Ook de in de onmiddellijke nabijheid staan de benzinetank moet verdwijnen en zal, naar we vernemen, verplaatst worden naar het open terrein bij „De Rusthoek". ST0MPWIJK De Stompwijkse Vaartweg. Daar de beschoeiing van de Stomp- wijksevaart ter hoogte van perceel 33 over een lengte van ongeveer 184 meter in slechte staat verkeert, zul len b. en w. aan de gemeenteraad voorstellen, de noodzakelijke verbe tering te doen aanbrengen. De kos ten worden geraamd op f 40.000, Daar de Stompwijkseweg voor komt op het Zuid-Hollands provin ciaal tertiair wegenplan, kan de ge meente aanspraak maken op een jaarlijkse bijdrage in de verbete- ringskosten. Het uitbreidingsplan. -Daar op het uitbreidingsplan in onderdelen Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Zaterdag 18 April 1859. Uit de Leidse gemeenteraad: De bezwaarschriften van mr. N. Sikkel Groos en A. H. Markx, omdat hun namen niet voorko men op de lijst van kiezers voor de Tweede Kamer der Staten Generaal; Provinciale Staten en Gemeenteraad. Gelet op de overlegde aanslag biljetten, waaruit blijkt dat door mr. N. Sikkel Groos in de personele belasting te Katwijk en door A. H. Markx, zoo in deze gemeente als te Leyder- dorp in de grondbelasting, in de personele belasting en in het patentregt de daartoe gevorder de som wordt betaald, is na. deliberatie besloten, die kies lijsten verbeterende, daarop de namen der adressanten te plaat- Alum. Jaloezieën O. LA DAN Off. dealer Inlichtingen en toonkamer: Molensteeg 27, bij de Doezastr. LEIDEN TELEF 21375 (Advertentie) „Stompwijk", strekkende ter vervan ging van het uitbreidingsplan in on derdelen „Kern Stompwijk", be zwaarschriften zijn ingekomen en deze bezwaarschriften nog niet vol doende zijn behandeld, stellen b. en w. de raad voor de definitieve be slissing over het onderwerpelijke uit breidingsplan ten hoogste met drie maanden te verlengen. TER AAR Primeur. Aan de coöp. Tuin bouwveiling werd gisteren de eerste postelein aangevoerd door de tuinder N. M. Kleijn te Aarlanderveen. Ko per van deze primeur was de groen tehandelaar A. v. d. Bosch te Alphen voor 82 cent per kg. en radio inroepen. Het Kardinaal van Rossum-insti- tuut te Wassenaar heeft de jonge ini tiatiefnemers geholpen, een keus te maken uit de mogelijkheden van medewerking van alle katholieke technische bijstand aan de missie en I gjng zjjn voor onze generatis en de middelbare scholen in Nederland, een hen tevens in staat gesteld, de actie volgende, landbouwdorp in Pakistan te stichten te starten. De keuze is uiteindelijk I en daarvoor 450.000.— bijeen te gevallen op het bisdom Hyderabad, wij ontvingen een brochlire ge- brengen. j waarvan de Nederlandse bisschop, schreven door prof. mr. F. M. van As- -.. I m6r- J- C. van Miltenburg, ordina- beek, omtrent het interfacultair bac- De actie, welke zij hopen los te rius is De bevolking van Pakistan calaureaat, dat te Leiden gegeven zal slaan onder de studerende „teena- is anr>i de landbouwproductiviteit worden. Prof. v. Asbeck schrijft on- gers .begint 3 juni in het Gebouw i zeer gering. Een werkelijke oplossing der meer, dat het Leidse plan duide- voor Kunsten en Wetenschappen te voor het voedselprobleem is gelegen jyk tegenover de verkorte vakstudie Den Haag. Zij hebben Voor die avond in een toenemende productiviteit van staat, zoals deze op andere universi- het toneelgezelschap de Haagse Co- de landbouw. De missie is hiermee J teiten is georganiseerd, medie afgehuurd, dat „de Rechter van reeds iang begonnen en heeft 7 land- I in Leiden gaat men met deze stu- Zalamea" zal opvoeren De organi-i bouwdorpen reeds gesticht. De meest j die af op de algemene vorming der satoren verwachten, dat de 2000 stoe-1 noodzakelijke is nu, voor deze land- studenten, die de faculteitsgrenzen len van K. W. bezet zullen zijn. bouwdorpen een landbouwschool an- doorbreekt. Na een propaedeutisch De organiserende missieclubs hebben nex proefstation in het leven te roe-1 jaar kan de studenten kiezen tussen: pen, waar de toekomstige landbou- a. kennis der Europese beschaving; wers geschoold kunnen worden in b kennis der samenleving; c. kennis betere en dus productievere land- der natuurwetenschappen, bouwmethodes. Hyderabad is het I 4 gunstigst gelegen. De uitgaven van KAB wijk St. Leonardus en St. landbouwschool en proefstation wor- Antonius houdt op a.s. maandag haar den geschat op 4^ ton. t laatste kaartavond van dit seizoen in De initiatiefnemers willen de mede- het parochiehuis Haagweg, Leiden, werking verkrijgen van de ruim veer- Allen hartelijk welkom. Voor de kin- tigduizend katholieke middelbare dermiddag op zondag 10 april zyn nog scholieren in ons land èn van hun fn.ke*e, kaarten verkrijgbaar bij de ouders. Het is dan ook de bedoeling, I l ekende adressen, dat aan alle katholieke middelbare scholen bijna 150 missieclubs worden opgericht, voor zover deze er nog niet mochten zijn. Deze mis sieclubs zullen in nauwe samenwer king en door talrijke initiatieven het omvangrijke projekt in Pakistan moeten verwezenlijken. 1 September bewoond De tijd van de bordjes „kamers te huur' (cubicula locanda) is voorbij te Leiden. De echte studentenho^pita is reeds lang ter ziele en in een lijkzang bezongen door het bekende lied aan de „Hosz-Pita". De Leidse studenten hebben hun eigen levens- en woon- gewoonten gekregen en nergens ko men deze beter tot uiting dan in de hj per-moderne flat, die aan de Haag- weg in aanbouw is. Hier kunnen de studenten zichzelf zijn; zij hebben niet meer te maken met een albedil lende hospita, die er geen genoegen mee kon nemen, dat na een geslaagd candidaats het meubilair het raam werd uitgewerkt. Maar het is de vraag of de student van deze tijd er nog behoefte aan ge voelt zijn meubilair door de ramen te verwijderen. Er is niets meer aan de moderne sterflat, dat nog tot derge lijk vandalisme inspireert. Vanmor gen stonden wij aan de voet van dit kolossale betonnen gevaarte, vier verdiepingen hoog en kwamen tot de conclusie, dat in deze omgeving der gelijke activiteiten op de duur tot een symbolisch gebaar (een enkel kastje misschien) uilen inkrimpen, Met deze flat, waarvan wij bij gaand een foto plaatsen, verzekert de studentenvesting" de vorming van eenheden binnen de betonnen mu ren. De drie woonblokken van 4 ver diepingen worden in het midden ver- proeven ei atoomoorlog, iecier mensbonden door een trappenhuis, dat de van de samenwerking bewust maken enige in- en uitgang van het com- van de verantwoordelijkheid, die hij plex is. Op deze wijze ontstaan drie schappen voor 17 studenten, die al leen al om de natuurkundige reden, dat „een lichaam altyd de weg van de minste weerstand volgt", tamelijk ge ïsoleerd zullen blijven. Dit is de be doeling van de ontwerper, de archi tect Postel uit Delft geweest. Dit ge bouw mag geen tweede sociëteit worden. Het is de bedoeling dat de bewoners hun verenigingsgezelligheid elders blijven zoeken, dat zij ook in de stad of op de mensa zullen eten, en dat dit huis slechts gebruikt wordt om er in te wonen. Maar een zekere gebondenheid heeft men toch in de hand willen werken en deze wordt verkregen, door het feit, dat de ze ventien studenten, die op zeventien kamers van één afdeling wonen met elkaar in contact komen in een ge meenschappelijke zaal (door de stu denten „fusiezaal" te noemen). Elke afdeling, bereikbaar door een eigen ingang via het trappenhuis in het midden, heeft ook een eigen keu kentje en waslokalen. Verder is in dit gebouw bijna niets gemeenschappelijk. Op de begane grond worden de centrale verwar mingsinstallatie aangelegd en het woonhuis van de concierge, die voor het schoonhouden van het gebouw zorgdraagt, en voorts een klein ser vicehokje (winkeltje) tot zijn be schikking heeft, waar de studenten een potje jam, wat schrijfpapier enz. kunnen kopen. Er zijn nog kleine handige voor zieningen, die het leven der stu denten veraangenamen, elke afde ling heeft haar eigen telefoon en postcentrale, elke kamer ook heeft haar eigen radio en (o tempora!) televisie-aansluiting. Henri de Greeve pr. aangezocht om Oplossing No. 509 Horizontaal 1. bal, 4. Eem, 6. stier, 9. s.s., 11. oma, 12. pi, '-3. te, 15. el, 16. verslagen, 17. Rg, 18. o.i., 19. ik, 20. aar, 22. nu, 24. egaal, 26. Pan, 27. kit. Verticaal: 1. bos, 2. L.S., 3. simul taan, 4. er, 5. mei, 7. To, 8. e.a., 10. sterk. 12. plein, 14. erg, 15. ego, 19. iep, 20. Ag, 21. ra, 23. uit, 24. en, 25. L.K. HILLEG0M Spoedeisende raadsvergadering De gemeenteraad is heden-zaterdag middag om 2 uur in spoedeisende vergadering bijeengeroepen. Er is slechts één agendapunt: Aankoop van gronden. De kamers zijn modern uitgevoerd, maal vier afzonderlijk woongemeen- met een dubbele glaswand aan één zijde, gemeubileerd ook, met bed, stoelen, vloerbedekking en naar wens met een tafel, een bureau of een boekenkast. De ontwerper heeft zoveel moge lijk naar variatie gestreefd in de ka mers en de prijzen variëren naar de grootte, zodat de aspirant-bewoners keus kunnen maken naar de omvang van de beurs. Een kamertje van tien vierkante meter oppervlakte gaat met service kosten méé 48 gulden huur per maand vragen. De prijzen ondergaan kleine stijgingen naar de omvang van de kamer. Oudere-jaars, die het geluk hebben één van de achttien apparte menten te bemachtigen, welke op de begane grond gebouwd worden, en die een privé-ingang hebben met eigen doucheruimte betalen een be drag met service-kosten van 66 gulden per maand. U ziet het, dit zijn redelijke prijzen en men vraagt zich af of het wel mo gelijk is in dit dure gebouw de beneden wanden werden bijvoorbeeld met een gebroken kwartsietlaag af gedekt tot een sluitende exploita tie te komen. Men moet daarbij in aanmerking nemen, dat de gemeente Leiden de grond onder deze flat voor niets heeft afgestaan, en dat „studentenhuisves ting" de eerste tijd zeker wel voor een aanvullende subsidie zal blijven zorgen. De aannemer Van der Wiel uit Noordwijk bouwt deze flat voor een bedrag dat één miljoen gulden ruim le boven gaat. Aanleg van sanitair en electriciteit zijn hierbij niet inbegre pen. De totale stichtingskosten bedragen 2 miljoen gulden. 1 September aanstaande zal het kant en klaar opgeleverd moeten zijn. Dezer dagen heeft men het hoog ste punt bereikt.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2