Scherp Oud-Leiden bezocht het nog oudere Haarlem Nieuw succes van de 0K0-spee!groep in een bewerkte novelle van Wilde Twee speeltuinpioniers'' namen afscheid te Leiden DUINSTREEK R.K. Verkennersgroep „St. Bavo" vierde zijn tweede lustrum MAANDAG 13 APRIL 1959 DE LETDSE COURANT PAGINA 2 Stadhuis bekeken Mr. H. E. Phaff, secretaris van de gemeente Haarlem, die donderdag j.L een voordracht hield voor de leden van de vereniging „Oud-Lei den" over het Haarlemse stadhuis in verleden heden en toekomst, meende dat het luisteren naar zijn voordracht en het zien naar de daarbij vertoonde lichtbeelden, waar bij hoofdzakelijk aandacht werd ge schonken aan de buitenzijde van het gebouwencomplex, gevolgd diende te worden door een bezoek aan Haarlem om het inwendige van het stadhuis te bezichtigen. Ruim vijftig leden deelden die mening tn betraden zaterdagmiddag het aloude stadhuis. Zij werden door de heer Phaff ontvangen in de plm. 1250 door graaf Willem II gestichte zaal, thans in gebruik als trouw kamer. De gastheer vestigde de aan dacht op de prachtige gotische bal- kenzolder en op de in de zaal nog aanwezige oorspronkelijke betimme ringen. De zaal is o.m. versierd met een serie laat middeleeuwse panelen, voorstellende de graven van Hol land. In de justitiekamer, de burgemees terskamer en de schepenkamer wer- „Kunsi na Arbeid" zingi 65 jaar Veel belangstelling concentreerde zich zaterdagmiddag in „Het Gulden Vlies" gedurende twee uur rond het bestuur van het Mannenkoor „Kunst na Arbeid", een levenskrachtig koor, dat thans 05 jaar bestaat en waar over de voorzitter de heer B. Bakels, verklaarde „dat het in dit voor een mensenleven zo betekenisvolle jaar nog geen AOW van node heeft". Mede dank zij de vertrouwde en beproefde leiding van de tegenwoordige diri gent, de heer Louis van Wijngaarden staat dit koor nog volop in de lente van het leven. Onder de velen, die gelukwensen kwamen aanbieden, waren o.m. wet houder J. C. van Schaik, die het ge meentebestuur vertegenwoordigde, jhr ir A. C. von Weiier voorzitter van de Maatschappij voor Toonkunst, de heren Herman Stenz en M B. de Jong, die de felicitaties van K. O. overbrachten, de ere-leden, mevr. W. E. van d~ Heijden-Brakel en mevr. Belia BrussenKeijzer, de eer-voorz. en de heer J. G. J. Verhei; van Wijk, wiens wasrdering voor het koor werd uitgedrukt door een kolossaal bloem stuk in de vorm van.een harp. Tijdens deze geanimeerde receptie werd het bestuur door het dames j- mité verrast met een enveloppe met inhoud. Bovendi3n kwam o.a. een schrijven van gelukwens binnen van de burgemeester, jhr. mr. F. H. van Kinschot A.s. vrijdagavond krijgt deze lus trumviering in de Stadsgehoorzaal 'n klankrijk besluit: Kunst na Ahbeid geeft dan een concert. FEESTAVOND BRANDSTOFFENHANDEL Men schrijft ons: Vrijdag j.l. hield de Vereniging van Handelaren in Brandstoffen voor Leiden en Omstreken in de grote zaal van ,.De Burcht" een feestavond voor de personeelsleden en hun dames. De heer Schoolenberg uit Dor drecht oogstte veel bijval als goo chelaar, rekenwonder en musicus. De muziek werd verzorgd door de in Leiden bekende musici Choufour en Muusse. Dat er ruimschoots gelegenheid werd gegeven om de consumptie bonnen in te wisselen, behoeft geen betoog. Het zware vak brengt nu eenmaal mee dat de kelen altijd wat droog en de magen wat hongerig zijn. Om 2 uur keerde iedereen zéér voldaan over het gebodene huis waarts. den de betimmeringen en de antieke meubels bewonderd, alsmede de wa pens van schepenen, welke wapens tijdens een restauratie van de zol dering te voorschijn zijn gekomen. Vervolgens werd een bezoek ge bracht aan het achter het stadhuis ge legen voormalige kloostercomplex der Predikheren. Tenslotte volgde een rondgang door de renaissance- vleugel van Lieven de Key aan het einde waarvan in de voormalige vroedschapkamer een wand is ge tooid met het beroemde wandtapijt met de inneming van Damiate. De heer Phaff gaf tijdens de rond leiding over hetgeen verd gezien als mede over de in uitvoering zijnde restauratiewekzaamheden een uit voerige toelichting. Leidenaar promoveerde te Nijmegen Gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde aan de katholieke univer siteit te Nijmegen op proefschrift, getiteld: Tuberculose in een platte landspraktijk is de heer A. F M. van der Reep geboren te Lelden, Burgerlijke Stand Geboren: Marcel Gerard z. v. L. F. Koolloos en M. E. Segaar, Rudolph z. v. A. S. Verlint en A. P. Fuchs. Marcel z. v. D. H. Beij en J. J. de Witte. Gerry Caroline d. v. A. W. v. Zoelen en K. van der Lippe. Carla Maria d. v. J. H. van Vonderen en A. A Bunnig. Overleden: C. Montanus 79 j. man. H. T. Wijsman 57 j. man. J. J. M. We- terings 47 j. echtgenote van.: J. G. Trompers. POTLOOD EN GEEST No. 505. Horizontaal: 1. boom; 3. wilde haver; 5. godsdienst (afk.); 6. roodachtig; 7. landbouwwerktuig; 9 bruto (afk.); 10. stapelmeter (afk); 12. spoedig; 14. voegwoord; 15. strijd perk; 16. raamscherm; 17. zeehond; 19. heden; 21. voegwoord; 22. mu zieknoot; 24. Europeaan; 25. rund; 26. pret; 27. kleefmiddel. Verticaal: 1. pers. voornaamw.; 2. voor; 3. gem. in N. Brab.; 4. voorzet sel; 5. wiel; 8. jongensnaam; 9. gem. in Utrecht; 11. gem. in Utrecht; 13. boom; 16. tuin; 18. zangstem; 20. vo gel; 21. arbeidseenheid; 23. telwoord; 25. voorzetsel. Oplossing morgenavond. Flitsende dialogen r\E SPEELGROEP van O.K.O. (Leonardus-paroohie) heeft do nateurs en genodigden zaterdag avond volkomen uit de werkelijk heid gerukt door hen een wonder lijk fantastische geschiedenis voor te schotelen, gezellig, griezelig en vol kostelijke humor. „Het spook van Canterville", ge schreven door Tom Taggart naar een novelle van Oscar Wilde, speelt in het eeuwenoude, Engelse, voorvader lijke kasteel der Canterville's. De huidige eigenaar, eveneens een Lord Canterville, verhuurt dit aan een Amerikaans fabrikant van schoon maakmiddelen, Hiram Otis, die daar met zijn vrouw Lucretia en drie dochters een ondeugende bakvis tweeling en een romantische oudste enige tijd rust wil genieten. Van deze rust kemt echter niet. doordat een waarachtig spook, de geest van de 17e eeuwse Sir Simon, mede bij de huurprijs is inbegrepen. Deze, zich op vaste tijden manifes terende, dolende ziel van hem, die destijds zijn kasteelvrouwe ver moordde, omdat zijgeen plum pudding kon maken, tracht de nieu we bewoners te verdrijven, doch wordt daarin tegengewerkt door het Amerikaanse tweeling, dat een ver makelijke spookjacht organiseert. De geest van Sir Simon voelt zich bij zonder aangetrokken tot de oudste dochter Virginia; zijn avances ont vlammen spoedig haar hyper-roman tisch hart, hetgeen de meest dwaze gevolgen heeft. Dat Virgina zich tenslotte toch liever in de armen laat sluiten door een „vaste substan tie" i.pl.v. door een zich voortdurend ir het niets oplossende geliefde, is begrijpelijk. OOEWEL HET STUK rijk is aan flitsende dialogen (Engels chau vinisme contra Amerikaans dito), vermakelijke situaties en goed ge vonden griezel-effecten bereikt het toch slechts moeizaam, ietwat onbe vredigende, climax. Of de oorzaak daarvan ligt bij de schrijver of bij de Nederlandse be werking van mr H. M. Planten, ir moeilijk te beoordelen, in iedere ge val ligt zij beslist niet bij de tone listen van „De Speelgroep", deze hebben stuk voor stuk hun uiterste gedaan om dit, ongetwijfeld toch prettige blijspel, tot een succesvol geheel te maken; de bekwame lei ding van regisseur F J. v. d. Mey- den heeft hierbij een wel zeer be langrijke rol gespeeld. De hedendaagse Lord Canterville leek als twee druppels water op zijn drie eeuwen oude voorvader, begrij pelijk overigens als beide rollen wor den gespeeld door dezelfde heer B. Lambrechts. Een zware taak, waar van deze zich op lofwaardige wijze heeft gekweten. Zijn tegenspeelster mevr. M. LambregtsWindt tekende in haar creatie van Virginea Otis, een romantische jonge vrouw; ken nelijk wat nerveus, doch dit schiep juist, zij het onbewust, een ontwa penende charme. Geheel passend ir dit Amerikaanse familie-milieu was de figuur van de vrolijke nuchtere zakenman Otis. De heer W. Zeilstra heeft zich in deze rol uitstekend geleefd; een goede kracht die wel licht zijn tonatie nog kan vervolma ken. Mej. T. Brouwers speelde Lucre tia Otis op de uitstekende wijze, zoals wij dit van haar gewend zijn; even als Miep v. d. Meyden, een van le venslust gespeende, volkomen „ver- spookte" dienstmaagd ten tonele bracht. Beiden alle lof voor rolkennis en articulatie. Finie Vinkenstein en Ineke van Egmond, de charmante tweeling-zusjes en spokenjaagsters, hebben de aanwezigen doen schate ren om hun echte bakvis-streken. Deze jonge dames hebben toneel- bloed in de aderen en het verdient aanbeveling dit een volgende keer ruim uit te buiten. Zij hebben zich in dit verhaal, met een bij hun leef tijd passende uitbundigheid, kunnen uitleven. Kasteel-buur Lord Archi bald (Ton Juffermans) heeft de door opgelegde vlotheid gecamou fleerde, karakterloze onbenulligheid dezer blauw-bloedige fijn getroffen, hoewel hij zich in charge wat moet beperken (als U ons vat, mylord). Ton v. d. Velden was écht als poli tieman. OAMENVATTEND stellen w;i dat „De Speelgroep" een nieuwe aan haar reeks successen heeft toe gevoegd, al vonden wij de keuze van het stuk minder gelukkig. Opmer kelijk is de wijze waarop het decor probleem is opgelost, door eigen krachten vervaardigde zetstukken bieden thans onbeperkte mogelijkhe den Voor de aanvang las de heer v. d. Meyden een schriftelijke groet voor van pastoor Van Schalen, die zijn parochianen een genoeglijke avond wenste. Pater Bodewes heeft spelers en re gisseur tenslotte hulde gebracht voor het gebodene. Hedenavond vindt in het Antonius Clubhuis nog een heropvoering plaats. Leidse agenda MAANDAG 13 APRIL O.K.O.-St. Leonar^us. „Het Spook van Canterville". St. Antoniusclub- huis, 8 uur nam. Alg. R.K. Officierenvereniging. „Rond de problemen van het Mid Vrijdag j.l. schreven wij reeds over zijn dankwoord, dat de voorzitter van het afscheid "an twee bestuursleden de Bond van Speeltuinverenigingen, van de Bond van Speeltuinvereni gingen te Leiden. Het waren de he ren A. Lasschuit en W. van Zonne veld. Men schrijft ons hierover nader: Het was begrijpelijk, dat dit af scheid niet zonder meer geschieden zou, na al hetgeen beide heren voor het speeltuinwerk hebben gedaan. In PAS OP: ZAKKENROLLERS! De warenmarkt en de warenhui zen te Leiden worden in deze tijd nog steeds onveilig gemaakt door lie den, die op de portemonnaies van an deren uit zijn. Iedere week verdwijnen weer kleine of grote geldbedragen door het optreden van zakkenrollers, die er vooral een oogje wagen aan de bood- schappentussen en mandjes met de beursjes Op de markt is zaterdagmiddag een portemonnaie met 15 gulden inhoud ontvreemd en in één van de waren huizen een beurs met 280.Houdt ze in de gaten! Ook voor bromfietsers een waar schuwing: het politierapport vermeldt wekelijks vele bekeuringen naar aan leiding van het zogenaamde amazone rijden achter op bromfietsen. De po litie treedt streng op. Een „duo-zitter" op een bromfiets behoort aan elke kant van het voertuig één been te hebben. Een vechtpartij tussen twee Leidse iongens op de Haarlemmer straat gistermiddag om half vier had minder gunstige gevolgen voor de 12- jarige Siem Platteel, die bij een val den-Oosten" door de heel 3TS5 «SMSA™1 Mevr. Glastra van Loon verlaat de Leidse Raad Mevrouw Glastra Van LoonBoon (VVD) heeft bedankt als lid van de Leidse gemeenteraad, in verband met haar vertrek naar Oegstgeest. Het is nog niet bekend door wie ze zal wor den opgevolgd. Beishuizen, Off. Mess Doelenkazerne, 8 uur nam. Leidse Amateursfotografen, leden vergadering. De Doelen, 8 uur nam. K. O.-muzieklezing, door dr. G. D. van Wengen (gamelanmuziek). Rijksmuseum v. Volkenkunde, 8 uur nam. K. O. Nederlandse Comedie „Twaalf Gezworenen", Leidse Schouw burg, 8 uur nam. Kampeershow Wout Bergers, Schut tersveld. DINSDAG, 14 APRIL. Maatschappij v. Nijverheid en Handel, dr. Abeln over „Europese in tegratie op de tweesprong", In den Vergulden Turk", ca. 12.30 uur nam. Rondom de Maredijk", gymnastiek- uitvoering, St. Antoniusclubhuis, 8 u. nam. Nationale Biertapwedstrijden. St. Antoniusclubhuis, 25 uur nam. Leidse Assurantieclub. Filmavond, Het Gulden Vlies, 8.15 u. nam. Dienst Welzijnszorg Leger. Operet teconcert door de Haagse Operette zangers, Caintine Doelenkazerne, 8 u. nam. N.R.K.M. Contactdag voor leden gemeenteraadsleden, K.V.P.-centrum Baarn, 10.30 u. v.m. „Leren luisteren naar muziek", eindles. Grote Pei3, Lakenhal, 8 u. nam. „De Verzamelaar" en ,De Philate list", Ruilbeurs, Korte Mare 28a, 7 u. nam. K. O. Nederlandse Comedie. „Twalaf Gezworenen", Leidse Schouw burg, 8 u. nam. Kath. Nat Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden aanvangscursus 8 uur n.m R.K. Lyceum. WOENSDAG, 15 APRIL Rozenkranskruistocht, St Petrus- kerk, 7 u nam. Kath. Ned. Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde. Ledenvergadering „In den Vergulden Turk" 8 u nam. Volkenkundige lezing: „Si Singa Mangaradja, de Toba-Batakse god op aarde" doo-' dr J. Keuning. Rijksmus. v. Volkenkunde, 8 u nam. De Natuurvriend, excuisie naar Zoologisch Laboratorium, Kaiser- straat, 8 u nam. (precies) K O-Nederlandse Comedie „Twaalf Gezworenen", Leidse Schouwburg, 8 u nam. Speeltuinver. „Zuiderkwartier", Jaarvergadering, Clubhuis Anje lierstraat, 8 u nam. DONDERDAG, 16 APRIL Kath. Nat. Bond voor E.H.B.O. afd. Leiden vervolgcursus 8 uur n.m. R.K. Lyceum. K.A.V. (Stedelijke- en afd. St. Leo- nardus) Toneelavond „Het Levens elixer", St. Antoniusclubhuis, 8 u nam. ,,'d Oprechte Amateur" Vierde au ditie-avond. Mij. voor Toonkunst, Ra penburg 22, 8 u nam. VRIJDAG, 17 APRIL BIOSCOPEN De film in de week van 1017 april zijn door de Kath. Film Cen trale als volgt gekeurd: Casino: „Les fanatiques", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Rex: „Ketenen van de haat", 18 jaar. (Donderdag: „Arabische nachten", 14 jaar). APOTHEKER SDIEN STEN Leiden: Geopend apotheek Kok, Rapenburg 9, tel. 24807. Oegstgeest: Apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8, tel. 26274. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Maandag 13 April 1859. Gelijk men weet zijn er door de aartsbisschop van Napels openbare gebeden uitgeschreven voor de herstelling van den ko ning. Het ministerie heeft zich daartegen verzethet had wil len doen gelooven, dat de onge steldheid van den koning niet meer van ernstigen aard is en uit dien hoofde liever de open bare vermakelijkheden aange moedigd. De aartsbisschop heeft echter niet willen toegeven en het mandement is verspreid ge worden. de heer P. Flippo, tot de beide schei dende functionarissen sprak, bleek wel, dat men node afscheid van hen nam. Ik zie U, aldus spr., beide node vertrekken. U beiden zijt pioniers geweest op de plaats, die ge al jaren in het speeltuinwerk hebt ingenomen. Zonder U kunnen wij ons dit werk niet indenken, omdat wij weten met welk een vreugde U zich voor dit werk hebt ingezet, en welk een warm hart gij de jeugd toedraagt. Het ver heugt mij dan ook, aldus spr., U op voordracht van de vergadering te mo gen benoemen tot ere-lid van de w i KLEINE WILMA OP GROENLAND nog lange tijd, zij het van verre, het werk, dat U zo lief is, te kunnen ga- Het vliegtuig van de „Canadian Pa- deslaan. 1 cific Airlines" dat van Vancouver on- Namens de vergadering werd aan der weg was naar Londen met de vijf- beide functionarissen een envelop ti maanden oude Wilma van Oos- met inhoud overhandigd. j terhout aan boord, heeft het kind met De heer D. Vijlbrief, 2e secretaris haar moeder op het vliegveld van van de N.U.S.O., de landelijke speel- Stroemfjord op Groenland achterge- tuinorganisatie, was de volgende i laten. spreker, die ook beide heren dank Hoewel over de gezondheidstoestand bracht voor het vele werk dat zij in van Wilma op dit ogenblik niets of- hun periode als bestuurder van de ficieel bekend is, zou uit het boven- Bond in het belang van de jeugd ver- staande kunnen worden geconclu- Laatste Berichten richt hebben. j deerd, dat het met de kleine niet zo Ook de heer C. F. Lardee, ere-voor- goed gaat. zitter van de Bond, sprak woorden Het kindje heeft, zoals men weet, van dank en waardering voor het een ernstige hartaandoening en was door de scheidende functionarissen voor geneeskundige behandeling on- verrichtte werk in het belang van de derweg naar Londen, jeugd. In zijn slotwoord betrok de heer Flippo ook de echtgenoten van beide heren en bracht hun dank voor de bezwaren van de zijde van Gedepu- steun welke zij hun echtgenoten in teerde Staten, al deze jaren gegeven hebben. Spr. Door het gemeentebestuur zal op deed zijn dank vergezeld gaan van ko,rte .termijn getracht worden, een een kleine attentie. oplossing te vinden. WASSENAAR GELUKWENSEN VOOR JUBILERENDE POLITIESPORTVERENIGING De herdenking van het veertigja rig bestaan van de Wassenaarse Po litie Schiet- en Sportvereniging is zaterdagmiddag begonnen met een receptie in het Deylerhuis, die door zeer velen werdt bezocht. Niet siechts talrijke bloemstukken getuigden van de sympathie voor de jubilerende vereniging, ook tal van gemeente lijke autoriteiten en afgevaardigden van verenigingen gaven door hun aanwezigheid van hun belangstelling blijk. De burgemeester, die be schermheer is van de vereniging, wenste bestuur en leden geluk in een hartelijke toespraak. De ere voorzitter, commissaris J. J. Maandag dankte bestuur en leden voor wat er in de afgelopen veertig jaren gepres teerd werd niet alleen ten dienste van de sportbeoefening door de poli tiemannen maar ook voor het be vorderen van een onderlinge kame raadschappelijke sfeer. Namens het hoofdbestuur van de Nederlandse Po litie Sportbond ontving de W.P.S.S. als eerste vereniging in het land een fraaie jubileumvaan, terwijl het district West van deze bond een gro te beker aanbood als prijs voor een van de te organiseren wedstrijden in het kader van dit jubileum. Gemeentelijke diensten, hoofden van scholen, afgevaardigden van zus- terverenigingen uit andere plaatsen van de schietclub van het Marine vliegkamp Valkenburg en van vele Wassenaarse verenigingen wensten op deze receptie hoofdinspecteur G. B. M. Wolf en zijn medebestuurs leden geluk. LISSF. Fabrieksuitbreiding aanbesteed. Architect H. v. Tijen te Aerdenhout heeft zaterdag 1.1. uitbesteed: uitbrei ding vleeswarenfabriek van L. Per soon te Lisse. De uitslag was als volgt: Stekelenburg, Utrecht 277.000, v. Harmeien, A'dam 276.181, Mulck- huizen, Nieuwerbrug f 275.000, E. Schuit, Hillegom 269.600, v. d. Bent, Wassenaar f 265.000, Mira, Velzen 264.000, Mulckhuizen, Nieuw Ven nep f 259.500, V. de Vries, Haarlem 258.000, Gesman en Zoetemeyer f 256.000, C. J. Strijk, Oegstgeest 254.600, De Vries, Badhoevedorp ƒ253 900, Rijnierse Overveen ƒ253.215 Kiebert, Sassenheim f 248.800. SASSENHEÏM WERKBEZOEK COMMISSARIS DER KONINGIN De Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, zal op dinsdag, 28 april, a.s. een werkbezoek brengen aan de gemeente Sassen heim. Het programma van deze dag zul len wij nader bekend maken. GEEN GELD VOOR SCHOOLMELK De schoolmelkvoorziening, die op maandag 20 april a.s. een aanvang zou nemen, zal enige tijd worden uit gesteld in verband met financiële Gouden Jacobsstaf voor hopman Vogels Op bijzonder feestelijke wijze is za terdagmiddag en -avond het 2e lus trum van de verkennersgroep van de St. Bavostichting gevierd. Er was dan ook stellig wel reden om het feit, dat deze groep 10 jaar na de oprich ting niet alleen nog bestaat, maar ge zond en zeer aktief is, feestelijk te vieren. Toen in 1949 immers de toenmalige geneesheer-directeur en de broeder- heel op verkennersmanier geopend, met een gebed door de aalmoezenier, stafkwartier. De districtscommissaris dankte bijzonder voor de grote gast vrijheid, welke het district steeds van de „St. Bavo" ondervindt. Dr. Van der Spek wees op de heilzame in vloed van het spel van verkennen. Van de 70 jongens, die tot de groep behoorden, zijn er 40 weer in de maatschappij teruggekeerd. Ook wees hij op de bijzonder goede inrichting het hijsen van de nationale driekleur Van het kamp en op de omstandig- en de groepsvlag en inspectie van de heid, dat de groep bij zijn zomer- H| 4 J J~ kampen steeds zulke gunstige beoor delingen krijgt. Na de toespraken bezichtigde het gezelschap het kamp, terwijl de jon gens in de keuken werktëh, E.H.B.O. demonstreerden en een toren pio nierden. Onder het gezelschap waren ook commissaris Stijnman, die 10 jaar geleden de eerste leiders instrueerde, de districtsaalmoezenier, rectoi Vul- en vertegenwoordigers van de groep, nu natuurlijk niet door eigen hopman alleen maar door hem in gezelschap van de aanwezige com missarissen. De toespraken konden op een feest als dit niet helemaal achterwege blij ven, maar allen, die hun gelukwen sen tot de groep richtten, deden dat kort en kernachtig maar toch zeer hartelijk. Vader Abraham was het meest uitvoerig, doch hij had er ook ueuecsiicci-uiicucui en ue uiucua- alle reden toe. Hij' was hei immers, j verkenners en gidsen, de padvinders overste het initiatief namen om het die in 1949 het initiatief van dr. Dejen de padvindsters in Noordwijker- spel van verkennen op te nemen in de Vries onmiddellijk volledig steunde hout 0ok ds. Smits en echtgenote ga- ontspanningstherapie van de jongere en samen met hem de verkenners groep door de eerste moeilijke jaren heenhielp. Hij bracht dank aan allen, die als leiders of anderszins hem daar- Politieke Jongeren Contactraad. „Euromarkt-Vrijhandelszone" Stad huis, Kamer 204, 8 u nam. Jubileumconcert „Kunst na Ar beid", Stadsgehoorzaal, 8 u nam. „St. Christoffel" Vertegen woor-j verpleegden der psychiatrische richting, keken de grote oazen in de verkennerswereld zeer sceptisch toe. Men kende al wel groepen van licha melijk of geestelijk gehandicapten, maar „verkennen" door een groep van verpleegden in een psychiatri sche inrichting, neen, dat leek hun niet mogelijk. Maar het ging wel en zaterdag vierde de groep zijn 10-jarig bestaan. Dat betekent natuurlijk niet een versierde zaal met muziek en veel lange toespraken, bloemstukken, sherry enz. Neen, verkenners vieren feest op hun eigen wijze en de ,St. Bavogroep" had op het voormalige voetbalterrein van de inrichting een volledig kamp ingericht Tijdens de zomerkampen bij Eind hoven moest een brug worden gesla gen over een slootje om alle delen ven blijk van belangstelling In de avond werd een prachtig en goed verzorgd Kampvuur met zang cue ais leiaers oi anaerszins nemlaaar-en voordracht en zelfs film gehouden. de ,ilm za§en W« knflP weer«e- wii lJiiino geven het ontstaan van het initiatief, oohü heaft On%iin ta V vnnftrot i °Pr>ehting van de groep en tenslotte ffnn? v00rtref"| maakten de toeschouwers op dt film een zomerkamp mee. Marktberichten felijk heeft volbracht Hopman Vogels werd ook door de commissaris voor de B.E.-groepen, de heer Schravendijk van het hoofd kwartier, heel bijzonder gehuldigd mede namens de hoofdaalmoezenier en de hoofdcommissaris. LEIDEN. 13 april. Groente. An- Onder luid applaus deelde hij mede, dijvie 1545, Kroten, gekookt 25, dat de hopman de Gouden Jacobstaf Rode kool 914, Prei 619, Rabar- was toegekend als erkenning voor ber 3140, Spinazie 1023, Stoofsla zijn grote verdiensten. 828, Uien 115, Waspeen 1930, D D m Winterpeen 6--8, Witlof 1054 per Burgemeester P. M. M. v. d. Weij- --- -• - -- -- - - den, de grote man van het eerste uur, dr. de Vries, aalmoezenier rector van het kamp bereikbaar te maken j Kraakman, districtcommissans n. en dat pionieren van een brug was j Zaat en de huidige geneesheer- direc- blijkbaar zo in de smaak gevallen en i teur dr. P. F. v. d. Spek, zij allen zo goed geslaagd, dat men nu bij de feliciteerden de groep met zijn 10- ingang van het kamp eerst maar een I jarig bestaan en de hopman met zijn van een ophaalbrug over te kunnen slaan. Vanzelfsprekend geen brug voor naaldhakken, maar overigens oersoliede en prima begaanbaar Trouwens alles in het kamp zag er even degelijks en goed verzorgd uit. JjHV-w Nadat de groep en de genodigden digers etc.) Ledenvergadering, „Har-! zich bij de vlaggenmasten hadden monie", 8.15 u nam. 'verzameld, werd het feestkamp ge slootje gegraven had om er een pracht prachtige en welverdiende onder- scheiding. Commissaris Schravendijk wees er nog op, dat de groep eigen lijk geen Bijzondere Eisen-groep is, daar de verkenners precies dezelfde halen als andere, geheel gezonde jon gens. Namens het H.K. overhandigde hij de afdelingsleider broeder Clemens een fraai St. Jorisplastiek voor het 100 kg. Bloemkool B 4546, idem C 1021, Komkommers A 59, idem B 22, Sla 3.00—10.10 per 100 stuks. Pe terselie 1.504.30, Raapstelen 2.00 3.80, Rad(js815, Selderij 2.303.00 per 100 bos. ROTTERDAM 13 april Vee. Aan voer 1983 stuks. 1206 vette koeien, *777 varkens. Vette koeien 320335 300—320 280—296, varkens 176—173 170. Vette koeien aanvoer iets min der, handel kalm, met staande prij zen, prima's boven notering Varkens aanvoer iets groter, handel kalm, prijzen lager, enkele prima exempla ren boven notering. Zware varkens moeilijk te plaatsen.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2