WA DE ZWARTE ZWAAN Dr H.A.G. Bots ere-lid van Coöpera tieve Raifleissenbank, Voorhout i4:! 16: KORTE golf VKlJDAu iO Ar.,.11, la5a DE LEXUSE COURANT ROELOFARENDSVEEN Voorlichtingsavond Hedenavond om 8 uur wordt in de St. Pancratius- zaal door de commissie Streekverbe- tering een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd over de aanleg en het gebruik van electrische materialen en toestellen in de huishouding. De avond wordt verzorgd door de KEMA te Arnhem en is voor ieder een toegankelijk. ZOETERWOUDE- LEIDERDOPP Op uitnodiging van de directeur van het bureau van de Kath. Mid denstandsbond waren gisteravond een 25-tal middenstanders in het pa rochiehuis „De Drie Eendjes" samen gekomen, om zich te laten voorlich ten over al datgene wat de midden stand raakt op geestelijk, cultureel en sociaal-economsch terrein. Het dagelijks bestuur van de af deling Dorp (waarbij slechts 6 leden van de Hoge Rijndijk zijn aangeslo ten) had de leiding van deze avond. De voorzitter, de heer Van Benne- kom, zeide in zijn openingswoord, dat de afdeling Dorp het op prijs zou stellen, ondanks dat zij daardoor 6 leden zou verliezen, wanneer ook aan de Hoge Rijndijk Leiderdorp een af deling gevormd kon worden, waarbij dan op een goede samenwerking ge rekend zou kunnen worden. Hij stel de zich voor, deze avond een oriën terende bespreking te houden over de mogelijkheden. Voor een deskun dige voorlichting was de propagan dist de heer J. A. M. van Zonneveld aanwezig, die een uiteenzetting gaf over de noodzaak en het nut van de organisatie van de Middenstand. Wat heb ik er aan? was het onder werp wat door hem werd behandeld, waarbij met voorbeelden werd aan getoond, hoe de bond steeds op de bres staat voor haar leden. Hij wees daarbij op de pogingen tot vorming van de leden op velerlei gebied. Op de instellingen SANTOS, de steun en hulpverlening aan T.B.C. patiënten bij verpleging en vervan ging in de zaak, het Chris Jansen- fonds, dat sanerend en financieel steunt waar het nodig en mogelijk is, aan de financiële steun aan Pries terstudenten uit middenstandsgezin nen. Alles op geheel vrijwillige basis. Een bijzonder lans brak hij voor de Studie-clubs, waardoor geprobeerd wordt de middenstanders door be drijf s-economische, sociologische en cultuur-historische lessen iets bij te brengen. Tenslotte deed hij een beroep op allen, om zich aan te sluiten bij de inter-diocesane Kath. Middenstands bond. Bij de reeks van vragen welke er werden gesteld, kwam duidelijk naar voren, dat meerderen door lidniaat- schap van hun vakorganisatie meen den ook lid te zijn van de Midden standsorganisatie. De heer v. Zonneveld zeide daarop, dat wanneer dat zo was het wel een goede toestand zou zijn, maar zover was het nog niet bij de Middenstand. Hij hoopte en achtte het niet onmo gelijk, dat het zover nog weieens zou komen. Naast de zes (oude) leden gaven zich 11 personen op, als voorstanders van een afzonderlijke afdeling. Als leden van een voorlopige com missie werden benoemd de heren Kluiters, de Boer, Tijssen en Vinken- steijn. Deze heren zullen nader plan nen tot oprichting van een afdeling Zoeterwoude-Leiderdorp voorberei den. ZOETERWOUDE P.I.T. '54 Zaterdag a.s. wordt in de zaal van T.S.B. de beslissingswed strijd om het kampioenschap van de klas H4A gespeeld. Aangezien er onder de leden zeer veel belangstel ling bestaat voor deze wedstrijd, zal per extra bus worden gereisd, en zal •de training komen te vervallen. I Enkele statistische gegevens over 11958: er waren 1933 spaarders, 124 De Coöp. Raiffeisenbank hield in café Boerhaave haar jaarlijkse alge mene vergadering. De voorzitter, dr. H. A. G. Bots sprak zijn vreugde uit over de grote opkomst. Zijns inziens was de alge mene toestand iets beter dan vorig jaar. Het is verheugend dat er 124 jeugd- spaarders zijn bijgekomen. Het aan tal leden bedraagt nu 221. Dr. Bots deelde tevens mede, dat hij ingevolge de nieuwe bepalingen in statuten en huishoudelijke reglement niet meer herkiesbaar is. In 1923 was hij reeds gekozen tot lid van de Raad van Toe zicht en in 1932 tot voorzitter. Hij liet in het kort al deze jaren de revue passeren en deelde mede, dat hij steeds met vreugde de functie heeft waargenomen. Nu maakte hij gaarne plaats voor jongeren. De voorzitter van het bestuur, de heer Bern. Schulte, deelde mede dat het bestuur besloten had, de schei dende functionaris tot ere-lid van de bank te benoemen. Natuurlijk werd dit met algemene instemming be groet. Als nieuw lid van de Raad van Toezicht werd met 80 van de 85 stemmen gekozen: dr. A. W. Bots, zoon van de aftredende voorzitter. De bestuurleden L. H. Prins en Chr. van de Salm worden met grote meerderheid herkozen. De kassier gaf een uitvoerige toe lichting over de rekening en balans 1958 die daarna werden goedgekeurd. De rente-tarieven. De rente-tarievi :i verden als volgt vastgesteld: Spaargelden tot 15.000 31/* Boven 15.0D0 Vit Spaargelden voor 1 jaar vast 3'/»%; spaargelden ingevolge J.S.W. 3J4 lopende re kening credit 34 lopende rekening debet 5 34%; voorschotten gedekt door hypotheek 4)4 voorschotten met garantie van het Borgstelling fonds van de Landbouw 4?4 voor schotten met andere zekerheid 5)4 provisie lopende rekening i/t%. KATWIJK AAN DEN RIJN Personelia. Tot adjunct-commies ter secretarie (afdeling bevolking-mi litaire zaken en verkiezingen) is door B. en W. benoemd de heer C. A. de Vroomen te Noordwelle (Z.). Zang-avond „Semper Melius". De Gemengde Zangver. „Semper Me lius" heeft haar donateurs en geno digden weer eens een genoeglijke avond verschaft door het geven van een uitvoering in de zaal van het missiecollege. De zaal was goed be zet toen de G.A., kapelaan J. G. M. van Breugel het openingsv/oord sprak. In zijn openingswoord wees spr. er op dat Semper Melius (Steeds Beter) aan haar naam verplicht is, het steeds beter te doen. Blijkens de opkomst van de aanwezigen bleek dat men het muiziekminnend pifbliek l.ier schijn baar bij de dames moet zoeken. Hun aantal was aanmerkelijk groter dan dat van de heren. Spr. wenste de aan wezigen een mooie en prettige avond toe. Het programma begon met de opvoering van de kinderopcrette. „De Sneeuwkoningin" in 6 bedrijven, vrij bewerkt naar sprookjes van Ander sen. Een nummer dat een bijna on uitputtelijk geduld gevergd heeft van de directeur, de heer Willy Ver burg te Leiden. Maar de uitvoering wias correct, al hadden we het spel zo nu en dan wat losser willen zien. Het oogstste tereoht een dankbaar ap plaus. Het „Semper Melius" had als nummers op het programma „Ghor der Landleute" uit „Verkaufte Braut" van Smetana. dan het Koor der Ma- tadoren uit „La Traviata" van Verdi en tenslotte het Slotkoor uit de Ope ra „Faust" welk laatste nummer niet geheel feilloos was. Het scheen het koor wel wat te zwaar te zijn. Als toe- twee onberispelijk en zuiver werd ge zongen. Jammer dat het koor nog al tijd een tekort aan mannenstemmen heeft. Vooral de basser. dringen niet voldoende door maar ook de tenoren zijn te weinig in aantal. Kapelaan Van Breugel sprak een slot- en dank woord, aan de heer Verburg, die hy feliciteerde, evenals de pianiste, mej. van der Staay, wier begeleiding pri ma was. Haar werden bloemen aan geboden. spaarders Jeugtlopnarv/et; 265 reke ninghouders; 83 voorschotten; 221 le den; 4» 056 dagboekpo8te\; 37.100,000 omzet en 3.262,000 baïuns. De voorzitter dm.kte tot slot allen die hun beste krachten hadden ge- I geven voor het belan.; der bank. Als verrassing kregen alle aanwezigen een mooie plant. HILLEGOM R.K. BOND VAN BEJAARDEN VIERDE EERSTE LUSTRUM De leden van de katholieke bond van bejaarden en gepensioneerden hebben het eerste lustrum op indruk wekkende wijze gevierd. Het feest werd geopend met kerkelijke bijeen komsten op maandag en dinsdag j.l. des avonds in de „St. Josephkerk' onder leiding van hun geestelijk ad viseur. Deze geestelijke voorbeiding werd besloten met het bijwonen van een H. Mis op woensdagmorgen, op gedragen door pater P. J. Salmen van de orde der Kruisheren. De gezan gen werden verzorgd door het kna penkoor van de St. Josephparocliie. Na de H. Mis was er een»gezamen- lijk ontbijt in hotel Flora, waarbij mede aanzaten pastoor H. Theissen, kapelaan J. v. d. Waart en de bonds- bestuurder F. Keesen. Ook werden enige gasten uit andere afdelingen door de voorzitter, de heer S. War merdam welkom geheten. Het nieuwe vaandel kon bij deze gelegenheid voor het eerst worden getoond. De hoofdbestuurder Keesen herin nerde aan het moeilijk begin, toen slechts enkele personen genegen wa ren, toe te treden. Hij stelde vast, dat dit aantal was uitgegroeid tot enige honderden. Het is een apostolaatswerk dat de bond van bejaarden beoogt en het is een feit dat velen, die de gang naar de kerk verleerd hebben, weer terug keren in gezelschap van de bejaarden van de bond. Het gaat om meer levensgeluk, delen van het lief en leed onderling Het adviesbureau van de bond hielp in vele plaatsen vele moeilijkheden oplossen. Ook is er veel bereikt door de stichting van sociëteiten, kaart clubs enz. enz. en daarom riep spr. allen op om propaganda te voeren voor de katholieke bond van bejaar den en gepensioneerden. Na het ont bijt werd er nog enige uurtjes ge kiend Des avonds was er in „Flora" een feestelijke bijeenkomst. De voorzitter heette hier in het bijzonder welkom de g.a. kapelaan J. Grijpink, de oud g.a., kapelaan J. S. van der Laan en kapelaan Van der Waart. Ook was er de oud-voorzitter en oprichter van de afdeling, de heer C. Broekhof uit Noordwijkerhout. De voorzitter en ook kapelaan Grijpink deden een be roep op de leden om door hun voor beeld en gebed mede te werken aan de opvoeding van de jeugd in de beide parochies. Kapelaan Van der Laan en de heer Broekhof spraken woorden van gelukwens. De toneelvereniging „Kunst na Arbeid" voerde vier toneelstukjes op. De band: „The Silk Musicals ver zorgde de muzikale omlijsting. Beide groepen jongeren hebben e. voor ge zorgd, dat het eerste lustrum up voor treffelijke en bijzonder feestelijke wijze werd herdacht. De voorzitter dankte ook de heer Jan Heeres, die zeer veel voor de afdeling heeft ge daan en met hem allen, die hun be langstelling in het werk en hun steun op verschillende wijze vaak gul heb ben verleend. C.C.N.F. en Kinderbloemencorso. Het Centraal Comité Nationale Feesten wil evenals vorige jaren een kinderbloemencorso organiseren. Hiertoe verzoekt het bestuur de medewerking van verenigingen, jeugdleiders en de ouders. Het be stuur van het C.C.N.F. heeft alles ge reed voor het welslagen van het corso en de reeds toegezegde medewerking doet veronderstellen, dat er ook dit jaar weer een prachtig corso door Hillegom zal trekken. SASSENHEIM PROGRAMMA KONINGINNEDAG Door de Oranjevereniging is ter gelegenheid van de 50e verjaardag BOSCOPEN. De films in de week van 1017 april zijn door de Kath Film Centrale als volgt gekeurd: Casino: „Les fanatiques", 14 jaar. Lido: Afgekeurd. Luxor: Afgekeurd. Trianon: „De reis om de wereld in 80 dagen", alle leeftijden. Rex: „Ketenen van de haat", 18 jaar. (Donderdag „Arabische nachten", 14 jaar). van H. M. Koningin Juliana op 30 april a.s. met medewerking der Sas- senheimse muziek en zangvereni gingen een programma ontworpen, dat er zijn mag. Het biedt voor elk wat wils. Dit programma luidt: 9 uur v.m. Aubade bij het ge meentehuis door de schoolkinderen onder leiding van de heer M. Post met muzikale begeleiding van „Cres cendo". Deze aubade zal namens H.M. Koningin Juliana in ontvangst genomen worden door burgemees ter Jhr. Mr. R. Sandberg v. Boe lens. 9.30 uur v.m. Filmvoorstellingen in het KSA-gebouw en hotel „Het Bruine Paard" voor de kleuterscho len en lagere scholen, waarna trac- tatie. Voor de 5e, 6e klasse l.o. en de Mulo-scholen sportwedstrijden in het gemeentelijk sportpark, onder leiding van de heer Meyl. 1 uur n.m. Groot voetbal-tournooi in het gemeentelijk sportpark met medewerking van de besturen van V.V. „Teylingen" en „Ter Leede". 16 clubs zullen hieraan medewerken. O.a.: Chr. Mannenkoor, Bakkers, slagers en kruideniers, mondorgel- club „Excelsior", Sikkens Lakfa brieken, Zonneveld en Co, Bakkers Kistenfabriek, Het Vloerenhuis, Fa. v. Reisen, De Tennisvereniging, Gebr. Doornbosch, Warnaar en Co., C. J. Speelman en Zn., Fa. v. Bie zen en Akerboom, Zonneveld en Phi- lippo, Gereedschappenfabriek J. H. Rohn en Fa. H. Verdegaal. Wegens te laat inschrijven zijn als reserve geplaatst de fa. Frijlink en de DKW-fabrieken. Op de 3e speelvelden zal men te gelijk spelen, elke wedstrijd 2x15 minuten, zonder rust. Bij gelijk spel zullen strafschoppen genoméh wor den. Buiten dit tournooi spelen ook nog de onderwijzers tegen de ge meente-ambtenaren. 7.30 uur n.m. Schitterende zang en muziekavond in de gereformeer de Kerk aan de Julianalaan. Hieraan zullen medewerken: Het Chr. Man nenkoor, Herv. Gem. Zangvereni ging „de Lofstem", de Zangvereni ging „Comt nu met Sangh", Het R.K. Mannen en Knapenkoor en de Chr. Harmonie „Crescendo". Tevens om 8 uur n.m. Muzikale avond in het KSA-gebouw met medewerking van het tambour- en Pijpercorps van „Adest Musica" en de Chr. Mond- accordionvereniging „Excelsior". 9.30 uur n.m. Grote Taptoe bij het gemeentehuis door het Tambour- en Pijpercorps van ,.Ades Musica" als sluiting van deze dag. WASSENAAR A. J. M. VAN DER KLAAUW RAADSLID VOOR DE K.V.P? Ter vervulling van de vakature in de Wassenaarse raad, ontstaan door het afscheid van de heer A. J. van Bemmelen, komt volgens de kandi datenlijst allereerst in aanmerking de heer A. J. M. van der Klaauw. De heer Van der Klaauw is in 1922 in Wassenaar geboren, en werkzaam als ambtenaar op het ministerie van eco nomische zaken. In Wassenaar geniet hij o.m. bekendheid als secretaris van de afdelingen Zuid en Centrum- Noord van de Katholieke Volkspartij en van de plaatselijke afdeling der ARKA. MR. J. KLAASESZ SPRAK VOOR RE SERVE-POLITIE De leden van de Wassenaarse re- serve-politie en hun echtgenoten heb ben gisteravond genoten van een bij zonder interesante causerie over Su riname, die gehouden werd door nie mand minder dan de Commissaris der Koningin, mr. J. Klaasesz. Mevr. Klaasesz vergezelde haar echtgenoot, niet alleen omdat zij de kleuren plaatjes gemaakt heeft, die de cau serie illustreerden, maar om zelf het projectie-apparaat te bedienen en af en toe haar echtgenoot bij zijn praat je aan te vullen of te corrigeren. De burgemeester, die met mevrouw Van Wijnbergen aanwezig was sprak er in een kort inleidend woord zijn dankbaarheid over uit, dat de heer Klaasesz zich bereid heeft verklaard DODE TUSSEN SPOORRAILS Het stoffelijk overschot, dat gister nacht op de spoorbaan tussen Holten en Deventer is aangetroffen is thans geïdentificeerd. Het is gebleken te zijn, dat van de 41-jarige Hongaarse vluchtelinge Melitta Alth. een avondje voor de reserve-politie als spreker op te treden. Aan de hand van de bijzonder fraaie kleuren dia's vertelde de heer Klaaasesz veel interessants over land en volk van Suriname, dat hij zo goed heeft le ren kennen toen hij gouverneur was van dit overzeese rijksdeel. Bij de plaUjes was een uitgebreide serie opnamen van het bezoek van H. M. de Koningin met de bevolking van 't land, die uit verschillende rassen be staat. De aanwezigen kregen, dank zij de dia's en de toelichting van de heer Klaasesz een goede indruk van het land, waarover in Ner' 'and maar betrekkelijk weinig br 1 is. Namens alle aanwezigc.i ook de commissie uit de burgerij bevond zich onder de toehoorders sprak de korpschef, commissaris J. J. Maan dag, een hartelijk dankwoord, in het bijzonder ook tot mevrouw Klaasesz. Bouwfonds „St. Josephparochie". Nu de plannen voor de bouw van een nieuwe parochiekerk in de parochie van S. Joseph (Deylepoord) en omge ving) vastere vormen beginnen aan te nemen is een comité „Bouwfonds St. Josephparochie" gevormd, dat zich tot doel stelt de voorbereidende acties, die met de kerke'oouw samen hangen, te organiseren en te coördi neren. Een van de taken van het co mité zal zijn, het geld bijeen te bren gen dat voor de inrichting van de nieuwe „St. Josephkerk" nodig zal zijn. Het comité is als volgt samen gesteld: de heer K. I. van Rije, voor zitter; mej. A. van Esch, v. Z. v. Nije- veltstraat 79, secretaresse, de heer J. P. M. Siegers, penningmeester; de heren J. A. Akerboom, mr. C. P. M. van Beek, D. Knijnenburg en W. Meijer, leden. ZOETERMEER Woningbouw Architect J. Dek ker uit Hazerswoude, die voor dit project samenwerkte met de Tech nische afdeling van de nationale woningraad te Amsterdam heeft na mens de woningbouwverenigingen „De Goede Woning" en „Beter Wo nen" het bouwen van 34 woningen gegund aan de firma A. Hijbeek C.V. uit Zwijndrecht, voor bijna 550.000. Deze gunning is geschied onder voorwaarde, dat zij door ho gere instanties (provincie en rijk) goedgekeurd wordt. LTJ Tot sluiting van het win terseizoen van het district Midden Zuid-Holland van de LTJ vond gis teravond een feestavond plaats in het theater Ons Genoegen. De op komst van de LTJ en LTM was buitengewoon groot. De voorzitter van het district, de heer J. v Goes uit Bleiswijk, richtte in zijn openingswoord een speciaal woord van welkom, tot de districtsaalmoe zenier kap. J. Streng uit Zoetermeer pastoor W. Bender uit Bleiswijk, de diocesaan voorzitter Gidus Jacobs en de diocesaan-leider van de LTJ de heer G. Ferwerda. Spr. dankte de leden van de verschillende afdelin gen voor hun enthousiasme dat zij betoond hadden bij de uitvoering van het winterprogramma. De stand van de Afrika-Alarmactie is op het ogenblik 337.50. De actie eindigt echter pas op 1 december. Met klem werd aangedrongen op het deelne men aan de leiderscursussen en de voor- en najaarsweekends. Na het eerste optreden van The Garden Boys trad het trio, dat op de Culturele te Haarlem zulke mooie successen wist te behalen, voor het voetlicht n.l. Jan de Jong, piano, Ge rard Kneppers, zang en Nel Woning voordracht. Na dit geslaagde inter mezzo werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de districts kaar twedstrijd. De eerste prijs was voor P. v. d. Burg uit Berkel. De 2e prijs was voor Ck Spruit uit Bleis wijk, 3e was J. Olsthoorn uit Stomp- wijk. Hierna vond de huldiging plaats van het culturele trio, dat met de dankwoorden van voorzitter J. v. d. Goes en het gulle applaus van de aanwezigen elk een mooie tuil bloe men ontving. De diocesaan-leider van de LTJ, de heer G. Ferwerda, die de heer Theo van Son eerst kortelings op gevolgd is, was ten zeerste ver heugd kennis te kunnen maken met het bloeiende district Midden Zuid- Holland. Spr. vroeg clementie voor zijn onbekendheid met het techni-' sche werk van de Land- en Tuin- bouwjongeren, doch beloofde de af delingen trouw bij te staan bij hun arbeid en hun activiteiten.. Met een dansje, een gezelschapsspel en een grote polonaise werd deze avond be sloten. RIJNSATERWOUOE Rode Kruis In het Nutsgebouw werd gisteravond een Roode Kruis filmavond gegeven, waarbij de heer de Koning een openingswoord sprak tot de aanwezigen, die de zaal slechts matig hadden bezet. Spreker gaf ver volgens een uiteenzetting over het Nu het mooie weer komt ij eensport- of blazercombinatie de beste, spor tiefste en prettigste dracht voor vader en zoon. Voor nen heeft Coster een zeldzame verrassing, want de echte SUPER RAY-LON pantalon» vormen de volmaakte combinatie met een sportcolbert of blazer. Vervaardigd van oeriterk super railcord met de ongeëvenaarde eigenschappen: bfij- vend plooihoudend, krimpvrij, kleur echt en wasbaar. De normale winkelprijs is 25.50 tot 29.75. Maar één dag profiteert U van een ongedacht koopje. Voor deze prachtige SUPER RAY-LON PANTALONS, met of zonder omslag, van super rail cord, in de moderne kleuren groen, of grijs, betaalt U één dag voor JONGENS, 7 5 8-16 jaar, alle maten voor HEREN Telefonische of schriftelijke orders kunnen niet worden uitgevoerd. V^|T LEIDEN: Haarlemmerstraat 25 ROTTERDAM: Korte Hoogstraat 11 Meent hk. Goudeseslngel Katendr. Lagedijk hk. Dorpsweg West-Kruiskade 35. (Advertentie) werk van het Roode Kruis. Voor de pauze werd de interessante film „Het zwarte zand" vertoond. De traditio nele verloting bracht 47 .Di* bedrag is bestemd voor de jaarlijkse boot tocht van zieke mensen. De hoofdfilm „Het leven van Louis Pasteur" had aller aandacht. DE KWAKEL KDO Zondag speelt KDO een zeer belangrijke uitwedstrijd tegen Slotervaart, de enigste concurrent, die KDO het kampioenschap nog kan ontnemen. Aanvang der wed strijd 2 uur, vertrek per extra bus om kwart voor één. De reserven spelen een uitwedstrijd tegen ODOS II, aanvang 12 uur, vertrek per auto om 11 uur. Verdere wedstrijden: DCG A7KDO Al 2.15 u, vertrek om 12.15 u. vanaf Uithoorn. KDO BI— ZPC BI 2.30 u; KDO Bil— WSNL 12.30 u. Handbal Zondag spelen beide zeventallen der dames een thuis wedstrijd en wel als volgt: KDO I NEA I, aanvang 1 uur (veld II); KDO IIRODA II, aanvang 12 uur (veld II). Feestcomité Het bestuur van het feestcomité kan tot zijn genoe gen bekend maken, dat de vorige week gehouden bazar, zeer is ge slaagd. De totale opbrengst is nog niet bekend, doch de voorlopige uit slag is reeds boven de verwachting. Papieractie KDO Ook de vorige week gehouden inzameling van oud papier is wederom goed geslaagd. Niet minder dan 2300 kg. oud papier kon reeds worden afgeleverd, ter wijl nog 1200 kilo, naar de opslag plaats van KDO kon worden ge bracht. De volgende actie zal wor- I den gehouden op zaterdagmiddag 2 mei a.s. - Het Nederlandse vrachtschip „Prins Willem IV" is vrijdag op de St. Lawrence in Canada aan de grond gelopen. Het roer is beschadigd. Het schip bevindt zich 90 mijl stroomaf waarts van Montreal. Twee sleepbo ten zullen vandaag trachten het schip vlot te brengen. In een buitengewone ledenver gadering heeft de Koninklijke Zang vereniging „Mastreechter Staar" als nieuwe voorzitter der vereniging be noemd de heer Jac. Chappin, wiens candidatuur met vrijwel algemene stemmen aanvaard werd. Staarprae- ses Louis Daenen is om gezondheids redenen afgetreden. Een ontploffing op het Brazili aanse vrachtschip „Urubstan" in de haven van Ilheus heeft aan tien men sen het leven gekost. Voorts zijn er veel gewonden, aldus radio-berichten die donderdag in Rio de Janeiro zijn ontvangen. - Indonesische oorlogsschepen hebben in het begin van deze week concentraties van opstandelingen aan de westkust van Tapanoeli in Noord- Sumatra gebombardeerd, aldus meldt de voorlichtingsdienst van het Indone sische marine. Talrijke doelen werden vernietigd, zo wordt gezegd. -toop: n 200 c.c. Salira, in prima staat. Prinsenweg 6, Voor hout. 2* C. Jamin N.V. vraagt voor de filialen in Leiden en Katwijk aan Zee een flinke verkoopster. Aan melden dagelijks in filiaal Haarlemmerstraat 239, Leiden. S' Bon. Busopener 24 ct. etalen snijder met hou ten handvat. Een oersolide opener. Onverslijtbaar. Zeer gemakkelijk te han teren. Uitsluitend met in levering van deze bon 24 ct. Victorie-Bazar. Hoge- woerd 31 en 73. "S Reclameprijzen. Kop en schotels, crème. Vast gestelde verkoopsprijs is 68 cent, nu als reclame- verkoop slechts 49 cent. in De Bazar. Janvossen- steeg 56. 3T Weer ontvangen: ge heel nieuwe sortering zeemleer, naadloos en zonder fouten. Elke zeem me bewijs van garantie, ƒ2.95, 3.50, 3.95, 4^0, 4.95, 5.95. De Zemenspecialist, Janvossensteeg 56. Elke zaterdag om 2 u. 's middags: warm kren tenbrood op de markt ver krijgbaar. Botermarkt, te genover no 10. W Te huur voor bejaarde dame: zit-slaapkamer en kleine kamer, voorzien van licht, gas en water en vrij closet. Roomburger- weg 10, Leiden. Luchtpostbrieven en le dag enveloppe gevr. Zend briefkaart, v. d. Wa teringenlaan 154, Voor burg, tel. K 1700—725793. 3T Kastpapier, pêr rol. 5 meter, diverse kleuren 19 ct. Aluminium pannen, p. nest. 5 stuks 14.50. Drink- lazen 6 st. 65 ct. Werk- orstels, 2 st. 28 ct. Pri ma viscose spons 29 ct. Victorie-Bazar, Hogewoerd 31 en 73. "S* Aangeboden: half En gelse kinderwagen, nieuw; spotprijs 75.-. Aloëlaan 18, Leiden. 3? Plastic tuinslang 29 ct. per meter. Doorschijnend groen geribd Diastic. IJzersterk en vele malen sterker dan rubber. Voor deze prijs koopt U alleen bij: I.V.A., Haarlemmer straat 48; Nova. Noord- einde 43. Leiden. G? Bon. Deze reclame zo lang de voorraad strekt. Grote maat, pracht plas ticbal, van 1.95 nu slechts 1.55. Alleen met bon. Na tuurlijk in De Bazar. Jan vossensteeg 56.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 4