slmugat &>ymistad Scherp HUIBERS POTLOOD EN GEESl RIJNSTREEK Vlaggen gingen halfstok VRIJDAG 10 APRIL 1959 DE LEIDSE COURANT f* ito\,<k> Goede oefening voor inbrekers Aan Leidse Middelstegracht De inbrekers slopen behoedzaam het expeditiebedrijf aan de Middel stegracht binnen, nadat zij een slot met zorg hadden uitgebroken. Op een verdieping boven de garage slaagden zij er in het kantoor binnen te drin- gen. Met aandacht peuterden zU een j gat in de vloer, volgens de methode i die door Du Rififi in de film werd toegepast. Behoedzaam lieten zij zich door het gat zakken, waardoor zij even later in de garageruimte ston den. Hier wisten zij door een loket te verbreken zich toegang te ver schaffen tot het bedrijfskantoortje en daar stond de brandkast. Zij leg den de kast „op de buik" en begon nen aan de slotfase van een inbraak, die hen vele duizendjes moest ople veren. Maar de kast liet zich niet for ceren. Behoedzaam slopen zij weer na ongeveer één uur onverrichterzake het bedrijfskantoortje uit, kropen door het gat in de garageruimte enzovoorts. De leden van de KAB-Hartebrug worden verwacht op de jaarverga dering die woensdag 15 april a.s. in de foyer van het St. Antonius Club huis wordt gehouden. Op het pro gramma staat bestuursverkiezing en klaverjassen. Echtgenote of verloofde zijn van harte welkom. De directeur van gemeentewerken heeft namens b. en w. het maken van een overkapping aan de Kaarsenma kersstraat opgedragen aan de fa. Jac. van Riet, alhier. (Voor stadswerk plaats). De lessen van gymnastiekvereni ging Sportief beginnen vanavond weer in de gymnastiekzaal aan de Potgieterlaan. De lessen in de ande re zalen beginnen maandag. Leiden ontving een aanbieding van de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten te 's-Gravenhage voor de verstrekking per 1 mei 1959 van een geldlening ten bedrage van ƒ499.000 tegen de koers van 99 1/8 Deze geldlening is bestemd voor de finan ciering van de aanleg van de Chur- chilllaan. Dè lening zal worden aan gegaan voor 30 jaren, af te lossen in 30 zoveel mogelijk gelijke jaarlijkse termijnen, tegen een rente van 4Yz per jaar, halfjaarlijks te voldoen. Haarlemmerstr. 123 Leiden In onze speciaalzaak van religieuse artikelen vindt U o.m. 'n uitgebreide keuze in Zie ook onze etalage en show ruimte aan de Stille Mare. Oud-Leiden haalden hei verleden van Haarlems stadhuis Mr. H. E. Phaff sprak gisteravond in „De Lakenhal" voor de Vereniging Oud-Leiden over „Het Haarlemse Stadhuis in verleden, heden en toe komst". Voor de pauze gaf hij aan de hand van lichtbeelden een schets van de ontwikkeling en de groei van het Stadhuis, het verval en de achter uitgang van dit historisch gebouwen complex. Hoofdelementen hierin zijn de in plm. 1250 door graaf Willem II gestichte zaal met gotische balken- Achtste abonnementsconcert Reside 'ie Orkest Leiderdorp-team won opdrachten wedstrijd brommers De verbeten rijdende Leiderdorpers met hele tassen vol kaarten, straten boekjes en andere gegevens zijn er in geslaagd de opdrachtenwedstrijd te winnen. Het v. Zijp-team, win naar van de vorige wedstrijd, werdj met acht punten verslagen. Do laatste dag was er nog slechts i een voorsprong van 2 punten. De op- j dracht luidde: binnen 40 km door i zes verschillende gemeenten rijden en dan over zoveel mogelijk be-| waakte bruggen gaan. De samenstellers van de opdracht hadden als gunstigste uitkomst $0 bruggen in een parcours zonder straf- punten gevonden. Het v. Zijp-team kwam via een foutloos parcours aan 29 bruggen. Dit moest door de Leiderdorpers, die later binnenkwamen, minstens ge ëvenaard worden. Groot was hun vreugde, toen na het turven bleek dat zij 31 bruggen hadden genoteerd en ook deze op dracht met zes punten verschil ge wonnen hadden. Zij konden met de lauwertakken naar huis. Ook het Van Zijp-team kreeg een prijsje voor hun prachtige prestatie. GROTE KEUZE Geboortekaartjes Huwelijks aankondigingen Fa. J. N. GEIJER BOTERMARKT 26 LEIDEN Monsterboek ter inzage MET DE SYMPHONIE in D. gr. t. no. 101 van Joseph Haydn, bij genaamd „De Klok", begon dit mooie concert; een symphonie, waarin een orkest al zijn kwaliteiten kan de monstreren. Hier in deze voortreffe lijke muziek frappeerde de spontane en toch wei-doordachte wijze, waar op Van Otterloo de mooie van ernst en stralende opgewektheid wisselen de muziek uitvoerde van de compo nist, die zich de wegbereider van van Mozart en Beethoven betoont. Van Oterloo gaat recht op de essen tie van deze muziek af, en overrom pelt door het verfijnd, licht enthou siasme, waarmede hij haar her schept. Het orkest speelde met gTa- tie, geestig en geconcentreerd. Na dit mooie begin bracht Eduar- do del Pueyo het 3e klaviercencert in c kl. t. van Beethoven tot klinken en met deze ontzaglijk virtuoze ver tolking heeft deze by zijn toehoor ders het pleit gewonnen èn voor het werk èn voor zichzelf. Zijn weder gave was grandioos. Enorm is het toonvolume, dat deze Spaanse pia nist ontwikkelt, maar nooit doet hij de vitaliteit te kort, en muzikaal als hij is, overschrijdt hij nooit het even wicht tussen innerlijke en uiterlijke expressie, hoezeer hij épateert door zijn extreme virtuositeit. Met brede toets en sterk sprekende voordracht spelend, betoont hij zich een goed improvisator door een cadens van eigen hand te laten horen In het or kest vond deze een kunstzinnig ,en toegewijd ensemble, dat aan zijn so- lospel een volledig passend reliëf bood. Met uitbundig applaus werden solist, dirigent en orkest gehuldigd. ALS DERDE WERK hadden wij het voorecht „Eine romantische Sui- Advertentie; No. 504. Horizontaal: 1. een raak- schot, 7. meisjesnaam, 8. spil van een wiel, 10. water in N.-Brab., 12. zwart agaatsteen, 14. muzieknoot, 15. voor, 17. boom, 18. volk uit de oudheid, 19. familielid, 21. sociëteit (afk.), 23. reeks, 24. boom, 26. bijwoord, 27. be kende afkorting, 28. voegwoord, 30. electrisch steekcontact. Verticaal: 2. deel van de mast, 3. nauw, 4. modepop, 5. zoom, 6. .ver slag, 9 onbeholpen persoon, 11. slede, 13. de hoofdstroom van W. Voor-In- dië, 14. inhoudsmaat (afk), 16. fami lielid, 17. gewicht, 20. habijt, 22. voor zetsel, 24. gem. in Gelderl., 25. kle verige zelfstandigheid, 27. voegwoord (Fr.), 29. scheikundig element (afk.). Oplossing morgenavond. Oplossing No. 541. Horizontaal: 1. slede, 7. store, 9. re, 11. smid, 12. end, 14. mee, 15. ode, 16. Dan, 18 lom, 20. elke, 22. sa, 23. loens, 25. erker. Verticaal: 2. L.S., 3. ets, 4 Dommel, 5. Erie, 6. grendel, 8. edelman, 10 en 13. donker, 17. aloë, 19. os, 21. enk, 24. Se. ,,Betje regeerde" op ouderavond St. Barbara-ULO Het Ouder-comité van de St. Bar bara meisjes-UX.O. heeft ditmaal eens willen breken met de traditie der ouderavonden, waarop doorgaans door terzake kundige wordt gespro ken over pedagogische onderwerpen. Men heeft gezocht naar een kontakt- mogelijkheid met een zo groot moge lijk aantal ouders en deze gevonden in de organisatie van een ouderavond met een toneelspel als hoofdschotel. Bij het welkom aan de talrijke aan wezigen, waarvan de voorzitter van het comité, de heer A. Q. Doeswijk, de deken W P. M. Haring als eerste mocht noemen, is de wens geuit dat de opkomst op de andere ouderavon den in de toekomst een even grote belangstelling zouden genieten. De eerder genoemde hoofschotel van deze avond is gereserveerd door de toneelgroep D.P.W. (Professoren- wijk), onder regie van F. H. M. Kok brachten zij het populaire blijspel van Henk Bakker „Betje regeert". De eerste opvoering van dit stuk door deze tonelisten hebben wij enige maanden geleden reeds uitvoerig be sproken, bovendien is het ook meer dere malen door andere clubs op de planken gebracht, het is dan ook bij uitstek geschikt voor het ama teur-repertoire. De inhoud mogen wij derhalve als bekend veronder stellen een waarderend vvoori. voor de wijze waarop is gespeeld mogen wij D.P.W. echter niet onthouden. Zelden zagen wij Betje zo levensecht geschilderd, een pracht-creatie van Mevr. C. Klaassen. Hierna noemen wij direct de heer L. Gaykema als de fabrikant van Gelder en mej. Ineke Jansen als de in opspraak gebrachte actrice. Vooral de laatste heef* haar korte rol een heel persoonlijk cachet gegeven. Ook de overige medespe lers en speelsters hebben alle lof verdiend voor de wijze waarop zij dit, in feite verouderde blijspel, nieuw leven inbliezen. Zwakke spel momenten waren er niet; een grote verdienste, waardoor de enigf malen hoorbare hulp van de souffleuse makkelijker kan worden vergeven. Hartelijk applaus, bloemen voor de dames, rokertjes voor de heren en een dankwoord voor de belangeloze medewerking, gesproken door de heer Doeswijk, waren de welverdien de beloning voor deze D.P.W.-tone- listen. te" op. 125 van Max Reger te beluis teren, een driedelig orkeststuk, dat de liefde van de componist in bijzon dere mate bezat. Al ging Reger's in spiratie oorspronkelijk uit naar het polyphoon raffinement, toch heeft hij een nieuwe muziek geschreven, zelfs beïnvloed door de Franse toonkunst. Oorspronkelijk was deze bijzonder mooie muziek zonder directe litterai re achtergrond geschreven. Hoewel de drie delen, elk met eigen karak teristiek en orchtstrale kleur (Not- turno, Scherzo en Finale) geïnspi reerd zijn op gedichten van Eichen- dorff, houdt het gegeven toch meer de dichterlijke overeenkomst in met' de in de muziek uitgedrukte stemmin gen; maar geen programma. Hoog staande muziek waarin een heel eigen orkesttechniek wordt getoond, vaak in doorzichtige instrumentale kleur en hele toon-afstanden; merkwaardig voor Reger, die tot de chromatici ge rekend mag worden. De vertolking, die Van Otterloo gaf was zeer vir tuoos, genuanceerd en vitaal. Het was een waar genot naar het pétillan- te gespannen en verheven orkest- sp^l te luisteren. Reger heeft hier be wonderenswaardige muziek géschre ven, helder van opbouw, duidelijke thematiek vertonend, zo fraai van de bodem loskomend. De talloze luisteraars waren ont roerd over de smetteloze lezing van het romantische werk en lieten dit enthousiast blijken, dank betuigend voor het kunstschoon door Van Otter loo en zijn musici in het afgelopen seizoen betoond. J. KORTMANN. polder en het ongeveer 40 jaar daarna gebouwde klooster der Predikheren. De grafelijke zaal had aanvankelijk de functie vaA jachthuis. Ongeveer 100 jaar na de stichting van het gebouw veranderde de be stemming ervan. De graven van Hol land hadden toen hun residentie naar het Binnenhof in 's-Gravenhage ver legd. Na de plundering van het kloos ter in 1579 werd c.it complex tezamen met het voormalige jachthuis tot het eigenlijke Stadhuis getransformeerd. Er werd een kleine en een grote vierschaar bijgebouwd het Stad huis was toen immers voor alles de plaats waar de schepenen recht spra ken en het complex werd be kroond met een waardige stadhuis toren, waarvan de klok nu nog bij het begin van iedere raadsvergadering wordt geluid. In 1622 bouw le Lieven de Key de bekende lange Renaissance- vleugel aan het Stadhuis. Over de plaats van de voormalige kloosterkerk heeft eeuwenlang mis verstand bestaan. Pas onlangs is de juiste plaats definitief komen vast te staan. Mr. Phaff ging in het kort ook in op he algemene restauratieplan, dat thans is ontworpen. Een groot probleem daarin is de voormalige kloosterbinnenplaats, die in de loop der eeuwen grondig is verwaarloosd en vooral door een verkeerde boven bouw onherstelbar is verminkt. De vergadering stond onder leiding van de heer A. Bicker Caarten, die herinnerde an de excursie. d;- vereniging morgen naar het Haar lemse Stadhuis zal maken. Leidse agenda VRIJDAG, 10 APRIL VTR' Drs Wiegersma over het vluchtelingenprobleem. Rapenburg 8. 8 uur nam. ZATERDAG, 11 APRIL Speelgroep OKU. „Het spook van Canterville". St. Antoniusclubhuis. Leidf kunstcentrum. Openstelling „Schilderen alc vrije tijdsbesteding". 3 uur Boerhaavezalen. APOTHEKERSDIENSTEN Leiden :geopend apotheek Doeza, Doezastraat 31, tel. 2313; Haven-apo theek, Haven 18, tel. 20085. Oegstgeest: apotheek Oegstgeest Wilhelminapark 8. tel. 26274. Bestuursmoeilijkheden bij bond van Leidse speeltuinen VOORLOPIG OPGELOST Op de vergadering van de Bond vkn Leidse Speeltuinen in het „Prof- je" heeft gisteravond de voorzitter, de heer Flippo zijn bestuursfunctie neergelegd, omdat hij „niet voldoen de steun en medewerking ondervindt van de Leidse speeltuinen". In deze vergaderingen hebben verschillende leden getracht de heer Flippo te be wegen zijn besluit te herzien, zon der resultaat. Tevens namen afscheid de heer Lasschuit, die zijn plaats aan een jongere kracht wil afstaan en de heer Zonneveld, penningmeester, die om bijzondere redenen zijn functie ter beschikking stelde. In de plaats van de heer Flippo werd later op de avond de heer Van der Huigen (Noorderkwartier) benoemd tot voorzitter, penningmeester wordt de heer Arends, terwijl de heer Flippo tijdelijk de functie van secretaris op zich zal nemen. De heren Zonneveld en Lasschuit kregen het erelidmaat schap van de bond aangeboden en uit erkentelijkheid voor de vele ja ren trouwe dienst een enveloppe met inhoud. Voor de heer Flippo waren sigaren, waarna mevr. Flippo in de bloemen werd gezet. KORTE golf Weerkundigen hebben voor het gebied van de Noordzee tot Sicilië een warme zonnige zomer van juli tot septe 'ber voorspeld. Zo meldt het Westduitse persbureau DPA. Volgens hen zal mei koel zijn met onweersbui en, waarna ook juni hoofdzakelijk koel en regenachtig zal zijn. „Hoewel nog vele katholieken de regering van Fidel Castro onder steunen, begint er toch allerwege aarzeling te ontstaan of het nieuwe bewind wel de hervormingen zal brengen, die Cuba nodig heeft". Dit verklaarde de leider der katholieke studenten Raul Gonsalez, die zelf met de rebellen lange tijd onder Fidel Castro tegen de dictator Batista ge streden heeft. De nieuwe regering van Fidel Cas tro drijft voor een groot deel op anti katholieke en communistische groe peringen. Burgerlijke Stand Geboren: Jan, zn van K. Brugman en H. de Lange; Jan, zn van J. Hop penbrouwer en H. S. J. Stuijvenberg; Anne Elisabeth, dr van H. L. Roos Roos van Raadshoven en J. C. Mon- fils; Marcel George, zn van F. Krau en C. A. Kuiter; Marijke, dr van C. Peeman en M. van der Bent. Ronald Johannes Maria, zn van H. J. v. d. Pluijm en B. M. Lambrechts; Wouter, zn van G. v. d. Linden en A. G. Pie- neman; Cecilia Wilhelmina, dr van J. M. Muller en T. H. M. den Doop; Johahnes Cornelis, zn van J. de Wolf en A. Bakker; Johanna Maria Caro lina, dr van N. P. A. van Maarle en J. Dreef. Gehuwd: J. N. de l'Ecluse en H. Bodenstaff; J. W. Schneider en E. Vijlbrief; W. van der Linden en C. Waasdorp; M. Knol en M. C. H. van Putten; W. C. Lardé en C. G. van Dissel; I. Boom en J. Filippo; J. P. M. Piket en J. G. Oosterveer; B. E. Parera en C. M. Griffoen; J. S. F. Koek en M. C. Ouwendijk; D. M. Neuteboom en M. C. de Vrind; W. J. Wilkens en M. A. de Roo. BOSKOOP Een koud bad Gistermiddag om streeks 12 uur reed de ongeveer 60- jarige boomkweker J. v. d. Vlies wo nende aan de Otweg, op zijn rijwiel van de kwekerij huiswaarts doch raakte op de Voorkade de .nacht over zijn stuur kwijt en kwam daardoor in de ter plaatse zeer diepe Gouwe terecht. Hij bleek echter de zwem kunst nog goed machtig te zijn. Met enkele ferme slagen had hij de circa 5 meter afstand welke hem van de walkant scheidde afgelegd, ondanks het feit, dat hij een lange overjas aan had en rubberlaarzen. Enkele voor bijgangers hielpen de onfortuinlijke „bader" door handreiking tegen de steile walkant op weer op het droge. Het aanbod om hem van droge kle ren te voorzien wees hij resoluut van de hand evenals het aanbod zijn laarzen even leeg te gieten, onder de opmerking: „Ik ben zo thuis". Dit „zo" zal echter nog wel even hebben geduurd want hij was toch altijd nog ruim 15 minuten fietsen van zijn woning verwijderd. Meer modenieuws van Vroom en Dreesmann Zeer geslaagd kunnen wij de show van Vroom en Dreesmann noemen, welke gisteren drie maal een geheel volle foyer trok. Op charmante wijze brachten vier mannequins een grote verscheidenheid modellen op alle ge bied. De meeste creaties waren een voudig van lijn. Aardige kleurencom binaties zagen we bij de rokken in combinatie met jumper of twinset. De toiletjes en mantels werden vaak op verrassende wijze gecomple teerd met een hoed of hoedje; ook hoeden van dezelfde stof als japon, welke op deze show, denkend aan ons winderige landje, wel een beetje aan de grote kant leken. Ondanks dat de lente pas haar intrede heeft ge daan, lichtte V. en D. al een klein tipje sluier van de komende winter mode op en werden enkele mantels getoond, die in het seizoen waar wij voorlopig nog niet aan denken, gedra gen zullen worden. Allereerst zagen we enkele dusters, welke onder meer vervaardigd waren van raffia-linnen, nylon, structuur weefsel en gewatteerde stof; ideaal zijn deze ochtendjaponnen voor de niet al te koude, vroege morgenuren Van de rokken en jumpers noemen wij de terlenka rok in ruitmotief met zacht-groene Italiaanse jumper. Mantels waren van zomertweed, langharige wollen stof en bouclé. Bij zonder aardig was een mantel van lichtgroen zomertweed met zijsplit- jes en grote kraag, langs kraag en voorkant afgezet met een effen groe ne bies. Een welverdiend applausje kreeg een pakje van structuurweefsel, met plooirok en goudkleurige knoopjes op het jasje, voor de jongere meisjes. De show werd besloten met enkele avondjaponnen, een korte bruidspa- pon van witte moiré-zijde, welke ook als avondjapon gedragen kan wor den, en een voetvrij Engels bruids toilet van kant met effen nylon zij- banen. E. M. B.—E. Vóór honderd jaar Uit de Leydsche Courant van Vrijdag 10 April 1859. Het Angsburger Tageblatt bevat de volgende advertentie: De speldenfabriekant Eckart, wonende aan den Jadenberg alhier, koopt de St. Helena- medailles voor de metaalwaar- de, ten einde die onverwijld te versmelten. Laatste Berichten De gruwelijke vondst bij Axel NIEUWE SPOREN Bij de sectie op het bij Axel ge vonden stoffelijk overschot is nog niet vastgesteld met welk type wapen deze kogel werd afgevuurd. Op het vrijwel verkoolde lichaam zijn wel enkele belangrijke aanwijzingen ge vonden. Zo werd bij het opnemen van het lichaam een wekkerklokje ont dekt, dat stilstond op tien minuten voor half elf. De justitie heeft hier in waarschijnlijk een aanwijzing in zake tijdstip van de moord of de ver branding .Een deel van de verkoolde kleren kon nog geïdentificeerd wor den als afkomstig van een spijker broek van een lichte kleur. De in de omgeving van het lijk gevonden schoen droeg een Hollands merk. De justitie vermoedt dat het meisje af komstig is uit België, doch men acht de mogelijkheid evenmin uitgeslo ten, dat het toch een Nederlands meisje betreft. Bij de greppel, waarin het slachtoffer was verstopt en ver volgens in brand gestoken, heeft men voorts twee voetafdrukken gevonden, die eveneens van belang kunnen zijn voor het onderzoek. Een speurhond heeft ^Tijwel geen resultaten kun nen boeken. Dat zou de overuiging rechtvaardigen dat het slachtoffer per auto naar deze afgelegen plek is ver voerd. Aanleg Alphens havencomplex officiéél gestart Burgemeester Z. Bruins Slot van Alphen aan den Rijn heeft donder dagmiddag onder grote belangstel ling, de eerste, ca. 3'/« ton wegende en ongeveer 14.60 meter metende be- tonnenpaal van een serie van 210 stuks, voor de nieuwe brug in de rijksweg Leiden-Utrecht, ten behoe ve van het eerste deel van een drie delig complex insteekhaven, aan de zuidkant van de Rijn en ten westen van het vogelpark „Avifauna", in het hart van een nieuwe industrie gebied, op officiële wijze in de grond geheid. Precies kwart over vijf kreeg de paal de eerste van 416 klappen waar na de paal nog lang niet op de wen selijke diepte in de grond zat, daar ze, naar wordt aangenomen op een stevige plaat is gestuit. Het plan tot de aanleg van een insteekhaven in plan „West" viert bijna zijn twee de lustrum. De architectuur is opge dragen aan het ingenieurs en archi tectenbureau v/h J. van Hasselt en De Koning te Nijmegen. Met de aanleg van de nodige stra ten in het havencomplex zal glo baal genomen ca. twee miljoen gul den gemoeid zijn, voor wat het eer ste van een drieledig complex be treft. De insteekhaven krijgt een lengte van ca. 650 meter en een nuttige vaarbreedte van ca. 60 m, en een ge middelde diepte van ca. 3.70 m, ge schikt voor de ontvangst van schepen tot ca. 1350 ton. De haven krijgt een zwaaikop van ca. 90 m. en laad- en loskaden aan weerszijden. Voor de vestiging van industrieën wordt in eerste instantie een gebied van ca. 15 ha. bouwterrein geschikt gemaakt. „Zoals de heipalen de grondslag zullen vormen voor dit voor Alphen en de streek bijzonder belangrijk werk, z zal deze eerste paal die ik vanmiddag in de grond heb mogen slaan, naar wij hopen, de grondslag gaan voimen voor het fundament van de toekomstige ontwikkeling van onze ge ïeente", aldus sprak burge meester Z. Bruins Slot, tijdens een korte bijeenkomst van genodigden in „Avifauna", na het heiwerk. Teleurstelling De burgemeester sprak zijn teleur stelling uit, dat in het verleden vele gegadigden voor vestiging van in dustrieën te Alphen moesten wor den afgewezen, wegens gebrek aan geschikt terrein aan voor haar bruik baar vaarwater, en besloot met het uitspreken van de redelijke verwach ting, dat spoedig velen van de nieu we en gunstige mogelijkheid tot ves tigen van industrieën in het midden van Zuid-Holland, een goed gebruik zullen inaken. Tevoren vertelde de burgemeester o.a., dat de Commissaris van d* Ko ningin in deze provincie zich zeer ingenomen heeft getoond met het nu in uitvoering gebrachte plan en dat hij nu reeds heeft toegezegd, zodra de uitvoering in vergevorderd sta dium zal komen te verkeren, bereid te zijn, een officiële daad in dit ka der te stellen. Het heiwerk wordt uitgevoerd door de firma Herweijnen. De betnn- nenpalen zijn vervaardigd door de beton-industrie var J. A. Huik te Koudekerk aan den Rijn. Toen de paal de eerste klappen had geïncasseerd stelden vele auto bezitters de claxons in werking ter uiting van vreugde. De bewoners van een aantal wo ningen, grenzend aan het gebied, waar de brug zal komen te liggen, welke zij binnenkort zullen moeten verlaten, staken daarentegen de vlag halfstok uit de dakramenmense lijkmaar het leed zal wel spoe dig smelten bij het aanschouwen straks van een beter en perspectief voller gemeengoed, dat Alphen in de toekomst rijker zal zijnin het belang van allen Marktberichten LEIDEN, 10 april. Vee. Aange voerd: stieren 6, melkkoeien 130, vette koeien 270, vare koeien 283, pinken 30, vette kalveren 61, nuch tere kalveren 351, vette schapen 115 fokschapen 120, vette lammeren 634, zuiglammeren en weidelammeren 292, varkens (zeugen) 42, schram men 188, biggen 426, paarden 1, gei ten 13. Totaal 2962 stuks. Notering: melkkoeien van 850 tot 1250, vette koeien p. kg. gesl. gew. 2.90 tot 3.65, vare koeien 850 tot 950; pinken 350 tot 550; vette kalveren levend gewicht 2.00 tot 2.75; nuch tere kalveren per kg. levend gew. 1.20 tot 1.50; nuchtere kalveren per stuk 40 tot 62; vette schapen 70 tot 100; fokschapen plus 1 lam 100 tot 130; fokschapen met 2 lam meren 140 tot 170; vette lammeren van 70 tot 100; zeugen, drachtig 325 tot 425; schrammen van 80 tot 115; biggen 54 tot 58 tot 64. Handel in melkkoeien rustig, vare koeien iets vlotter, vette koeien goed, pinken kalm, vette kalveren matig, nuchtere kalveren luierig, vette schapen en vette lammeren vlug, zeugen, schrammen en biggen kalm. Kaas. Aangevoerd zes partijen Goudse. Notering eerste soort 206 tot 218, tweede soort 192 tot 205. Alles per 100 kg. Handel matig. LEIDEN, 10 april Groente. An dijvie 2535, Kroten 6, Kroten, gek. 25, Prei 11—21, Rabarber 3541, Spinazi 1238, Stoofsla 825, Uien 817, Waspeen 1533, Winterpeen 3, Witlof 757 peer 100 kg. Bloem kool A 3852, id. B 1423. Komkom mers A 43—53, Sla 5.30—9.10 per 100 stuks. Peterselie 1.802.50, Raapste len 22.30, Radijs 716, Selderij 1.504.10 per 100 bos. R'VEEN, 9 april. Bloemen. Ane monen 17—27, Freesia's 2555, Blauwe druifjes 1224, Irissen 70 1.10; Dhoronicum 2238; Lathyrus 5093; Narcissen 1034; Tulpen Edith Eddy 2852; Rose Copland 31 —64; Carara 3863; Cordell Huil 51--64; Zenober 1941; v. d. Eerden 38- -66; Olympiade 2852; Bandoeng 41—52; Queen Elizabeth 5286; In- tergold 30- 47; Golden Harvest 60 84; Athleet 50- -58; Apeldoorn 1.00 1 15; Reforma 46—75; Piccadilly 32 —56; Red Pitt 4057; Crown Im perial 3148; White Sail 3855; White Virgine 68—83; Parkiettul pen 801 20; Dubbele tulpen 18 58 p. bos. Am. Anjers 1630 p. st. LEIDSCHENDAM 9 april Eieren. De aanvoer bedroeg 45900 kip eieren. Genoteerd werd voor 4500 eieren no 0 12.3012.80; 6600 eieren no. 1 11.00—11.45; 19400 eieren no. 2 10.20—10.85; 11000 eieren no. 3 9.60 -10 15; 4Q00 eieren no. 4. 8.80—9.30; 400 eieren no. 5 8.508.70. Groente Platglaskomkommers B 37—49, C 32—33, krom per kg. 21 28; kaskomkommers A 3842; B. 32—35; C 28—30: sla A 880—1150; sla B 660850; sla C 500680; stoof sla 2026; andijvie 3857 ;spinazie 1925; selderij 300360; prei 12 13; radijs 1316.

Leidse Courant | 1959 | | pagina 2